BINNENLAND. STADSNIEUWS. 47*~-49* 11 ons. 1 co 29 ons. 38—411 16 524 54" 9 59—611 21 47s—513 20 72-70 20 47—49' 13 43l—49» 31 74s—81s 35 57'—642 36 43—462 17 631G62 16 592651 29 522~ 571 24 34'—352 4 4<p_473 21 443—474 16 542—60 28 63-69 30 29'—32 14 362—41 23 60^-64 19 382— 44 28 453 49 21 322—39 33 60"—63 12 sg'-es* 32 274321 22 Zoo ziet men dat die 29 kinderen een tjjd gounen. Even sprekend is bob bercht line verrast do beambten waron teen ;.ij op dtu laatsten dag; der maand bun salaris uitbe taald (kregen en nauwelijks tic vo; zekering gelooven kouden dat dit geregeld elke maand zou gebeuren. Tot dusver hadden zij altijd ten minste een half jaar op bun loon moeten wachten. Z uid-Am eri 2s Over den toestand in Haïti kwamen de volgende ■boriebton. Uit Port-au-Prince wordt gemeld dat bet leger van generaal Pirniin nog slechts een dagmarsch van deze plaats verwijderd is. Een telegram uit Washington meldt, dat do gezant der Vercenigdo Staten te Port-uu- Princc seint dat do burgeroorlog over Let gebeele eiland is uitgebroken. Do voorloopigo rogcering is ontbonden. Do waarnemende president beeft, 't corps diplomatique kennis gegeven, dat kapitein Killiek, do teruggeroepen commandant van de regeeringsschopon, als zeerover moet wor den beschouwd. De mogendheden zijn besloten zich aic.t om deze kennisgeving to bekommert n cn zul- lon kapitein Killicik eenvoudig als rebel be- sehemwen en moer niet. Verder wordt nog gemeld, dat do heeren Cesarions en G «rem i-L a-1 aan e bun ent slag hebben genomen als ledeu der regeering. President Steyn. Men schrijft ons, dat de heer Ketiche- nius, arts te Scheveningen, door prof. Win kler is uitgenoodigd hem bij de behandeling van den heer Steyn bij te staan. De heer Steyn zou om geen voet op Engelschen grond te zetten, van de boot, die te Southhampton aankomt, zonder te landen direct op een andere boot overgebracht worden, die hem van daar naar den Hoek van Holland zal brengen. (Ned.)' Ingetrokken. De Minister van Dinnenl. Zaken heeft zijn beschikking van 23 April, waarbij de haven van Buenos-Ayres (Argentinië) is besmet verklaard wegens pest, ingetrokken. Kofflcoogst. Blijkens een telegram van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Ind.ë, van 27 Juli 1902, wordt de gouverneroents-koffie- oogst op 181,000 pikols geraamd. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip N a u t i I u s. onder bevel van den kapt.-luit. ter zee P. 0. Swaan, 26 dezer van Las Tal mas vertrokken. Audiënties. De gewone audiënt'e van den minister van oorlog zal deze week niet plaats hebben. Roodc Kruis. Het stoomschip Hamburg, aan boord waarvan zich het Nederl. Roode Kiuis-per- soneel bevindt, is Zondag te Genua aange komen. De Roode Kruis-doctorea zijn aldaar door onzen consul ontvangen en maken de reis verder per spoor naar Nederland. Morgenavond omstreeks 10 uur zullen zij te 's-Grovenhage aankomen, C. N. Teullngsf Te 's-Hertogenbosch is in den ouderdom van 79 jaar overleden de heer C, N. Teulings, bekend drukker en uitgever. Eeuige jaren was de overleden uitgever van de sProv. N.-Brab. en 's-Heit. Crt." en sinds 1889 ook van de ïFiscus". Broederschap cand.-notarlssen. Vervolg.) Zooals wij gisteren reeds meldden, werd de vraag behandeld op welke wijze de voor schriften van het W. v. K, betreffende sa menstelling en behoud van het kapitaal der naaml, vennootsoh. most worden herzien. Aan de discussie werd deelgenomen dooi de 'heeren Gualtherie van Weezei, mr. L. van Goudoever, E. J. van Gorkum, mr. J. C. Al. Wilde en mr. A. A. de Pin to. Men wilde aan de naaml. vennootschap niet de rechtspersoonlijkheid ontnomen ziende be paling dat de naaml. venn. bij' verlies van 75 van haar kapitaal ontbonden zal zijn, vond bestrijding; een strenge controle van den. werkgever op den inbreng, die vaak te groot is, werd noodig geacht; de uitgevers van den prospectus moeten zelf de risico's dragen; maar wanneer de emittenten insol vabel zijn, moet dan de n. v. voor bet be drog, door dezen gepleegd, kunnen aange sproken worden? vroeg de 'beer De Wilde, terwijl mr. De Piuto de stelling verdedigde dat de wet geen n. v. moet toestaan die geen handelsonderneming beoogt en dat in elk geval ook voor de niet-handekondememin- gen de vorm van naaml. vennootschap be hoort open te staan. De wetgever moge er spoedig toe overgaan de wet te wijzigen naar den eiscli van bet maatschappelijk ver keer. Bedrog bij bet oprichten der n. v. kan, zeide do beer v. d. Wayen Pieterssen, alleen door koo>ge eiscben te stellen na voorafgaand deugdelijk onderzoek, worden voorkomen. De praeadYiseurs verdedigden daarna bun praeadviezen. Mr. Levy zetto uiteen de stelling, dat, ont- neemt men do rechtspersoonlijkheid aan de n. v., men vrijelijk de rechten en plichten van de aandeelhouders onderling kan afba kenen men beeft dan ook do vrije band in kapitaalsvergrooting en -vermeerdering. Ge schiedt dit, dan blijft do n. v. niet dezelfde, maar wordt ze een andere, omdat de n. 1 slechts is een complex van kapitaal. Strenge maatregelen moeten worden genomen ten aanzien van bet bestuur en do oprichters. Ilot bestuur moot onderworpen zijn aan d'e acte uit lastgeving en niet aan de publiek rechtelijke actio van vertegenwoordiging. Do n. v. behoort beschouwd te worden niet als een privaatrechtelijk, maai- als een pu bliekrechtelijk instituut; in 't publiek be lang moet 't oog op 'haar worden gehouden. Spr. sloot zich dus aan bijl den door mr. Do Pinto gcuitcn wensch, dat de wetgever spoe dig de regeling der n. v. tor band neme (da verend applaus). Mi*. Visser betoogde zijnerzijds tegenover mr. L. dat zonder de mogelijkheid van as- sociaitie, zonder n. v., ouzo tijd niet die ontr zettendo toeneming van handel en nijVor- heid zou hebben gezien. Men neme maatre gelen tegen misbruiken, maar voroordeelo daarmede do n. v. zelve niet. Van liet grootste belang acht mr. V. de opheffing van het recht der meerdorheid van aandeelhouders tegenover de minderheid. Spr. achtte niet gewensolib dat do overheid do taxateurs van den inbreng aan wij ze daardoor laadt zij een te groote verantwoor delijkheid op zich, zoolang vergissingen bij taxatiën niet uitgesloten zijti. Bovendien ge schiedt do inbreng veelal niet in gold, maar in aandeden en dat maakt 'n taxatie des te moeilijker. De vergadering gaf ten slotte als baar oor deel te (kennen dab personificatie van het kapitaal infce- greerond bestanddeel is van de rechtsfiguren dor n. v. do wetgever kan niet volstaan met bet voorschrift van openbaarheid, bij de rego- ling der verschillende rechtsbetrekkingen, waartoe de n. v. aanleiding geeft; op haar oprichting behoort nauwlettend toezicht te worden gehouden; 'haar inwendige huishouding, met name 't aangaan har er schulden, naar rang en om vang, behoort niet aan wettelijk toezicht to -worden onderworpen. Tot lid van het 'hoofdbestuur werd geko zen de beer G. C. de Lannoy. De volgende vergadering zal te Almelo gehouden wor- d'en. Alg. Ned. Bond ran Schoenfabrikanten. Do tentoonstelling op het Landhuis te Oisterwijlc gehouden omvat een expositie van patronen van den uitgeschreven wed strijd, van teekeningon der vakschool te Oistcrwijik, die nog slechts een jaar bestaat, en van voorwerpen op bet schoenmakersvak betrekking hebbende. Berkelmans ta Oister- wijlk zond eliroo m p aarde nl e er caa-tonnage, Geerling en Co. te Tilburg meetzaau enz., Cantors te Oisterwijk schoenmakers-gereed schappen. Do voorzitter, do beer Travaglino van Dongen, opende de tentoonstelling met een gepast woord en stalde een meer uibgbreide expositie in uitzicht. In de openbare vergadering van bet hoofd bestuur werd de beer Riemslag met algemeen ne stemmen als secretaris-penningmeester herbenoemd. Tot lid' van het d'agelijkscih be stuur werd gekozen de 'beer Ligtenberg te D'ongen (aftr.), als leden van 'bet hoofdbe stuur zijn benoemd de. heeren Schenkels van Oosterhout en 'Klijnberg van Viisaingen (aftr.) Bepaald werd, dab de vergadering van bet hoofdbestuur in Januari 1903 te 's-Herto- genboscli gehouden zal worden. Verder werd een commissie benoemd tot het nazien der rekening over 19011902. Goedgekeurd werd de contributie van f 2.50 op 1 to brengen en mc-degededd, dat het „officieel' orgaan" zichzelf bedruipt cn Waalwijk zich. aanbevolen houdt om do congres-vergade ring in Juli 1903 te ontvangen. Br. Not. De vergaderingen der Broederschap van notarissen in Nederland, in een van welke de tariefsherziening zal worden besproken, worden gehouden a.s. Woensdag en Donder dag in heb Hotel des ludes to 's-Gravenkage. Nacht- cn Zondagsrust. Op de provinciale meeting van bakkersge zellen, Zondag te Haarlem gehouden, ter botooging van de wensckelijikkeid van af schaffing van den nacht- en Zondagsarbeid, werd de volgende motie, voorgesteld door den beer Hugenholtz, met applaus aange nomen „De Vergadering, „betreurende dat door de Regeering is in getrokken bet ontwerp van 'Zondagswet; „overtuigd', dat afschaffing van nachtar beid noodzakelijk is voor bet welzijn van den bakker, overtuigd, dat Zondagsrust niet ver kregen kan worden zonder afschaffing van den nachtarbeiddringt aan op afschaffing daarvan en verklaart inbusschen to zullen ijveren voor algemeen kiesrecht." Finnntlcel Nieuws. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 26 Juli bedroeg: bij de Nederl. Bank2,937,132.921/2 bij de betaalmeesters. - 2,994,546.681/2 Te zamen 5,931,679.61 Rijks-Postspaarbank. In verband met het bepaalde bij art. 21 der wet van 25 Mei 1880 (Stbl. nu. 88), ge wijzigd en aangevuld bij de wet van 20 Juli 1895 (Stbl. no. 135), wordt ter algemeene kennis gebracht, dat gedurende de maand Juni 1902 zijn ingelegd en terugbetaald de navolgende bedragen Inlagenf 3,831,345.87 Terugbetalingen (waar onder 113,112.03' wegens aankoop van inschrijvin gen in een Grootboek, obligatiën of certificaten van inschrijving) - 3,053,915.501/2 Meer ingelegd dan terugbetaaldf 777,430.361/2 Aan het einde der maand Mei 1902 was ten name van de verschillende inleg gers ingeschreven - 95,226,383.61 zoodat het tegoed op uit. Juoi 1902 bedroeg f 96,003,813.97l/2 In den loop der maand zijn 8852 nieuwe spaarbankboekjes afgegeven, 3660 geheel af betaald, zoodat aan het einde der maand nog 933,862 boekjes in omloop waren. Tot ultimo Juni is voor een bedrag van f997,688.45 aan inschrijvingen ineenGroot- boek der Nationale Schuld, obligatiën ten laste van den Staat of certificaten van in schrijving ten behoeve van 1288 inleggers aangekocht, (sSt.-Ct,") *KETHEL EN SPALAND, 29 Juli. Mor gen, Woensdagochtend ta l'l uur zal de ge meenteraad. alhier vergaderen. Bij het laatst gehouden examen voor 'liet postradicaal slaagden o. a. de lieer H. J. van Weenen en mejuffrouw W. Tongeler, com miezen der telegrafie alhier. TTcor thuis. 't Was buitengewoon druk op het perron van het station, gistermiddag om vijl uur. Niet dat er zoo veel menschen onze gemeente zouden verlaten neen, heel wat anders dan reislust was de oorzaak der drukte. Het waren allen bezoekers van het perron die zich daar opgesteld hadden om den trein van 5 uur af te wachten. Onder de talijjke oude ren, meest vrouwen, heerschta een blijde stemming, het was te zien datzy een oogen- blik van blijdschap tegemoet gingen, die moeders en geen wonder dat ze verlangend uit zagen naar den trein van vijf uur die hun kinderen na een afwezigheid van vier weken weer zou teiugbrengen.' Even voor vjjven komt puffend een trein binnenai de aanwezigen staan van de ban ken op, maar.., hij is 'tniet. Een kleine teleurstelling die echter, in afwachting van de vervulling van den wensch de kleinen weer te zien, aanleiding tot lachen geeft. Men kijkt elkaar eens aan en lacht elkaar uit omdat men zoo'n haast heeft. Maar eindelijk, ja, daar kwam de trein die de 29 kinderen meebracht welke 's middags om twee uur hun buitenverblijf, waar zij vier weken waren geweest, hadden vaarwel gezegd om over Breda, onder leiding van de dames L. Jansen en R. v. d. Pant en den heer O. Poortman, weer naar Schiedam terug te keeren. Hoe ze 'tdaar gehad hebben? Och vraag dat de kinderen zelf eens of vraag het de vaders en moeders, die niet alleen de ver halen hooren van de pret die er gemaakt is, maar die weten hoe de kleinen zijn aange dikt, steviger zijn geworden, want dit was bjj, ja we gelooven bij allen opvallendze zagen er tenminste allen goed en gezond uit; mocht er al een bij zijn die niet rozend en blozend er uit zag, vóór den tocht was bij deze daar van dan ook nog veel minder te bespeuren. Na een oogenblikje van begroeting wat voor menig ouder voldoende was om heel veel dankbaarheid te gevoelen voor hetgeen de vacantiekolonie weer heeft gedaan, werden de verschillende zakken met bagage aan de rechthebbenden uitgedeeld en al babbelend over hetgeen zij te Ellen en Leur en op reis hadden meegemaakt werden de kleinen door ouders of zusteis geleid naar hel Ziekenhuis, waar éen voor den, en zeer nauwkeurig, door een zuster en dr. Ris allen werden gewogen. Zooais bekend is waren zjj, voor den tocht was ondernomen eveneens allen op de weeg schaal gezet, wat zij dus meer wogen, waren zij door die maand in Etten en Leur aan gekomen. Zooals men uit onderstaand staatje ziet is de hoogste toename van gewicht ruim 7 pond, en de minste 4 ons: doch juist b(j dit meisje werd ons door de moeder mede gedeeld dat de andere kinderen gezegd hadden dat ze altijd zoo weiug at. Toch was zij in gewicht toegenomen. De andere toenamen geven dan ook zeker een doorslaand bewijs voor het nuttige van de vacantie-kolonie. Ter vergelijking laten wij hier den staat van gewicht volgen. De eerste kolom geeft aan in ponden wat het kind woog toen het wegging, de tweede het gewicht by de terug komst terwijl in de derde kolom in onsen de vermeerdering van het gewicht is uitge drukt; de kleine cijfers in de eerste en tweede kolom duiden ook onsen aan. CO 00 9 7> 9 y> 9 3> 9 5 9 T> 9 D 9 D 9 2> 9 9 2» 9 van pleizier hebben gehad die tevens tot hun welzgn heeft meegewerkt. Dat alles zoo uitstekend is afgeloopen is zeker wel de beste lof die men aan de dames Jansen, v. d. Pant en J. Beukers kan gaven voor de trouwe zorg voor al die kinderen. En wie de heer Ch. Poortman kent en ge hoord heeft wat hij, in de laatste week te Etten en Leur vertoevende, met de kinderen heeft doorgemaakt weet dat ook deze veel tot de algemeene vreugde heeft bijeedragen. Het is een zware taak geweest die de dames op zich hebben genomen, doch het voorloopig resultaat is reeds uitstekend en het doet ons genoegen te kunnen mededeelen dat zij niettegenstaande den vermoeienden werk kring, er even gezond uitzagen als de kinderen. Verder zijn nog eenige kindereu voor reke ning der vacantiekolonie naar Scheveningen zgn ook deze terug dan is het werken in het groot voor de kinderen voor dit jaar weer afgeloopen. Doch een ander werk wacht weer het bij stukjes en beetjes verzamelen dei- niet in geringe mate benoodigde gelden. YVjj eindigen daarom met een dringend vei zoek om steun van allen, die iets gevoelen voor de jeugd. Dit jaar en het vorige hebben genoegzaam bewezen dat de vacantiekolonie heilzaam werkt voor de kleinen. Wie dus iets geven kan, geve, ook al wordt hem niet gevraagd. Van den eersten tot den laat sten dag moeten de bijdragen toevloeien wil het eomild met evenvee! succes blijven wer ken. Men bedenke: het is voor de kinderen 1 Wlnkoliersvereciiighig, Gisteravond vergaderde in het Verkoop lokaal alhier de Schiedamsche Winkeliers vereniging, waarvan echter slechts weinige leden ter vergadering waren verschenen. De heer Smit, dit feit constateerende iu zijn openingswoord, wees er op hoe verkeerd het van de afwezigen was om zicii zoo, óf onver schillig in de vereeniging óf zoo vertrouwend in het bestuur, te onttrekken aan de leiding der zaken. Wil van een vereeniging kracht uit gaan, dan moet zij getuigenis afleggen van een krachtig gevoeld verenigingsleven. Voorts deelde spr. mede dat deze vergadering in hoofdzaak was belegd met het oog op het naderend Congres van den Middenstand te Amsterdam. De notulen werden door den secretaris ge lezen en ongewijzigd goedgekeurd. De Voorzitter wees er hierna op dat het contract met de »Maas- en Schiebode" door het faillissement der firma Rebeis Co. feitelijk had opgehouden dat echter met den tegenwoordigen uitgever was overeengekomen dat de verhouding tusschen dit advertentie blad en de vereeniging voorloopig zou wor den gecontinueerd totdat de Vereeniging een beriuit in deze zou hebben genomen. Spr. had daarbij tevens verzocht hem mede te deelen welke conditiën hij bereid was te maken. Door den heer De Groot was geant woord dat hij bereid was alle berichten van de Vereeniging op te nemen en hare adver- tentiën te berekenen tegen den laagstee pi-QS van het tarief. De Voorzitter had die aanbieding onvoldoende geacht om daarvoor het blad te maken tot een officieel orgaan der Win keliersvereniging. Immers de beide Schiedamsche couranten hadden zich eveneens bereid verklaard om in dien zin de vereeniging ter wille te zijn zonder eenige wederkeerige voorwaarde. Later is daarop nog door den heer De Groot de toezegging gedaan dat een verslag gever van de »M. en S." zou worden gezonden en b(j tijden artikelen zouden worden geplaatst tot bevordering van de belangen van den winkeliersstaud, In verband hiermede wordt op voorstel van den voorzitter besloten voorloopig zonder contract op dezelfde wijze voort te gaan en af te wachten hoe de »M. en S." zich zal gedragen. In de eerst volgende vergadering zal deze zaak opnieuw aan de orde worden gesteld. Vervolgens doet de voorzitter mededeeling van de resultaten der weikzaamheden van het informatiebureau. Dit heeft 500 circulaires verzonden, waarvan er 316zijn teruggekomen. Van deze 316 waren er 282 blanco, 3 waren voorzien tan aanmerkingen in plaats van antwoorden, terwijl er 3l ingevuld waren met een lyst van 1 tot 12 namen. Deze namen nu zullen door het bestuur worden gesorteerd en die welke op alle of tenminste op zeer vele lijsten voorkomen worden geplaatst op de z.g. szwarte lijst" die aan de leden zal worden toegezonden. De namen op deze lijst voorkomende zijn van personen die ais oncredietwaardig moeten «orden beschouwd. Daarna werd aan de orde gesteld de vraag: Zal de Sehied. Winkeliers-vereeniging zich aansluiten bij het congres voor den midden stand. Na eenige besprekingen werd deze vraag met algemeene stemmen bevestigend be antwoord. Daarna werd overgegaan tot benoeming van twee afgevaardigden waartoe werden aangewezen de heeien Mr. D. Lodder, rechts kundig adviseur en F. J. Smit, voorzitter der Vereeniging, Bij de verkiezingen voor plaats vervangende leden bleken er slechts weinig zich beschikbaar te willen stellen zoodat ten slotte besloten werd het bestuur te mach tigen een plaatsvervanger aan te wijzen uit de leden indien een der beide afgevaardigden verhinderd mocht zijn. De heer Louis de Vries vraagt hoe het staat met de rec'ame-boekjes, die men zich had voorgesteld te maken. De heer v. Rhyn antwoordt dat de be doeling daarvan is om een boekje te maken waarin het bestaan der "Winkeliers-vereeni ging wordt verteld, haar doel en de middelen ter bereikingvoorts reclames van de leden en advertentiën, en een lijst van leden met uitvoerige adressen. De uitvoering van het plptu was tot nog toe afgestuit op de gevreesde hooge kosten. Het bly ft echter een punt van behandeling by het bestuur. De heer Louis de Vries geeft ver volgens in overweging zich aan te sluiten aan de Algem. Winkeliers-vereeniging waar door men ook het orgaan zal ontvangen. Hij noodigt het bestuur uit deze zaak voor te bereiden. De Voorzitter neemt gaarne deze opdracht aan, omdat hij volkomen met het denkbeeld instemt. De heer K as e vraagt wat de S. W. V, heeft gedaan bij het optreden der coöperatie alhier. De heer B. de Goederen meent dat het op den weg ligt van de S. W, V. om evenals de bakkerspatroons de coöperatie te bestrijden. De heer K a 1 s e voegt hier aan toe dat het wel wat zonderling is dat de ïMaas- eu Schiebode", de uitgave van de coöperatieve drukkerij ide Eendracht", directeur de coöpe- rator M. G. M, de Groot, het officieel orgaan is van de Winkeliersvereniging. De heer Smit erkennende de wanver houding door den heer Kalse aangewezen bevreemdt zich dat desniettegenstaande nog winkeliers gevonden worden die in dat orgaan adverteeren. Spr. verklaart te zijn niet tegen alle coöperatie. In Westfalen, waar een arme bevolking tabak verplantte die door fabrieken tegen een onbehoorlijk lagen prijs werd opgekocht, is door een priester een coöpera tieve tabaksfabriek gesticht waar de ver bouwers hun tabak lieten verwerken en nu uitstekende prijzen voor hun arbeid verkrijgen. Daar werd door de coöperatie een arme streek omgezet in eeri bloeiend en welvarend land. De coöperatie, zooals die wordt voorgestaan door de heeren De Groot c. s., acht spr, daarentegen schadelijk. Door den heer Mol was de vraag gedaan: moet de middenstand leven van den arbeider- »pr. wil die vraag omkeeren heeft de arbei der het recht te leven ten koste van den middenstand De middenstand is genoemd het stootblok tusschen arbeid en kapitaaldie vergelijking is volkomen juist; maar daaruit volgt ook dal, wanneer het stootblok verwjjderd is, de toestand van den arbeider tegenover het kapitaal veel minder zal worden; de ver houding wordt te scherp door de recht- streeksche onverzwakte botsingen. Meent de vergadering dat de heer De Groot als coöperator, in het nadeel werkt van den winkeiiersstand, en dus niet de meest ge- wensehte uitgever van het officieel orgaan, dan stelle men voor het orgaan te laten vallen. Noodig heeft de Vereeniging het niet. De heer Levi wijst er op dat zoolang de »M. en S." liet orgaan der Vereeniging is, aan de leden niet kan verweten worden dat zij daarin hunne advertentiën plaatsen. Spr. is reeds van het begin der Vereeniging ge kant geweest tegen een eigen orgaan. De beide Schiedamsche bladen zullen, wanneer geen eigen orgaan bestaat, zeker gaarne die berichten en mededeelingen opnemen die voor de Vereeniging noodzakelijk zfjn. Ten slotte wordt de discussie over dit punt gesloten en bepaald dat voorloopig de toe stand zal blijven bestaan zooals die was, terwyl in een spoedig te beleggen volgende vergadering een beslissing zal worden ge nomen. Hoewel de herinneringsdatum van zijn 25-jarigen dienst by de politie door het afsterven van zijn echtgenoote voor den hoofdagent Wagemaker in plaats van een dag van vreugde een dag van droefheid is geworden, heeft men toch gemeend dien dag niet geheel ongemerkt te moeten laten pas- seeren. Namens de gemeente is dien ambtenaar een geschenk aangeboden, terwyl zoowel zijn chef als zijn ondergeschikten hem door het aanbieden van een cadeau hebben ge toond hoe zeer zij hem in zyn positie hebben leeren waardeeren. Woensdagavond 8 uur zal in Patrimoni um alhier een ringvergadea-iug gehouden worden van de afdeelmgen van Patrimo nium uit den omtrek dezer gemeente tot be sproking va.n do voorstellen voor de a. s. ■bondsvergadering. De leden hebben 'hot rcob't deze vergade ring bijl te wonen. Naai' men ons mededeelt, as in do gister avond gehouden vergadering van den Sdiio- damsclien Kappers- on Barbiersbond „De Eendracht" besloten do (Zondagsrust in to voeren met ingang van 10 Augustus e. k. Naar wjj vernemen is de gedeeltelijke sta king op de sigarenfabriek van den heer L. van Emden geëindigd. De werklieden ver langden van den patroon dat deze voor eeo: bepaald werk slechts gesorteerde tabak zou geven, terwyl die steeds ongesorteerd was gegeven. De patroon wilde slechts gedeeltelijk aan dien wensch* gevolg geven. De arbeiders zijn nu weer aan het werk gegaan op con ditie gedeellelyk gesorteerde tabak te ont vangen. Zeldzaam. Hedenmorgen te 3 uur werd op de Hoog straat alhier door den lantaarnopsteker Rijkuiler gevangen een wilde eend. j Hedenmorgen had vrouw Mulder wonende i in de Ylaardingerstraat that ongeluk van do. trap te vallen, ten gevolge waarvan, haar arnt dberlijfc werd' gekwetst, en zij' zich dei- geneeskundige 'bdhandeling hoeft moe ten stellen. Bij de politie is aangifte gedaan dat van een paard, weidende in een land aan te Vlaardingschen dijk, de staart geheel is afge sneden door baldadigen. Door de politie zijn heden aangehouden*> de 12-jarige J. C. R. en de 41-jarige "W.'- S., die beiden verdacht worden van diefstal Volksbadliuis. In de week van 2127 Juli 1902 wette genomen 303 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 12 kuipbaden 41 j regen baden 13 regen baden 156 schoolbaden 40 3 ets. kinderbaden 41 j 1

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2