Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BISSENLAm Ingezonden Mededeelingen. Een feit. STABSNIEUWS. YLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kapelnieesler de Heer BART VERHALLEN, Rechtzaken. Gemengd N i e uw 8. QBgMgT' rUlWBM.'il'mfBg Maar heb is .moeilijk aan te nemen, dat "t Tweevoudig Verbond daar veel zin in zal hebben Sstaeagd® S?erfiedeeïjr!t$cs. Engeland. De Shah \an Perziü wordt 19 Aug. te Londen verwacht, om er zeven dagen te ver toeven. Ilij zal op Marlborough (louse logeeien. F r a n k r ij k. Het resultaat der inlichtingen, verschaft in den onder voorzitterschap van presideni Lou- bet gehouden ministerraad, is, dat van de 6000 inrichtingen van onderwijs, die niet aan de door de wet gestelde eischen volde den, slechts 400 overblijven, wier besturen verklaarden, dat zy het sluiiingsdecreet wil den afwachten, eer vich te onderwerpen. De besluiten zijn gistermorgen geteekend. Spanje. De Koningin-Moeder is met haar dochter en een gevolg van tien personen vertrokken naar Parijs, om haar reis te beginnen door Frankrijk, Duitsehland en OoUemijk. Zij nam een hartelijk afscheid van haar zoon, Alphons NIH, wieo zij voor h<'t e-rst van rijn leven, voor langen tijd verlaat. De keizer van Oostenrijk zal haar een bezoek brengen in Baden, dicht bij Weenen. T u r k ij Het begon in de laatste dagen te Kon- stantinope! onder 't garnizoen sroerig" te worden. Om de soldaten rustig te bonden heeft de Rpgeering 500,000 pd. voorschot aan de tabaksregie geviaagd en verkregen en daarmee heeft men de militairen voor een maand de achterstallige soidij uitbetaald. Er loopen ovetigens weer zf er vreemde geruchten. Een daarvan wil, dat de troon opvolger, Prins Reschad, voor eenige dagen gevangen genomen en te Yeldiz opgesloten zit De offtcieele verzekering, dat Italië niets kwaads in 't schild voert tegpnover Ti ipolus, geeft de jPost" aanleiding tot de opmerking dat de Porte onlangs dos; ai eenige militaire bedrijvigheid in de Noordelijke provincies heeft grtoond. Daar zijn namelijk de plannen van de militairen commandant, maat schalk Redjeb pacha, lot betere organisatie van de kustverdediging ten deele ten uitvoer gebracht. Een buitengewoon creJiet van drieduizend Turksche ponden is toegestaan voor de ver dediging van Tripolis en Benghazi, met liet doel om het aantal paarden bij de tien escadrons cavalerie en de zes batterijen te vergrooten, waarvan de sterkte nu bijna volledig is. China. Aan de Daily Mail" woidt uit Peters burg meegedeeld dat bet terugtrekken der Russische troepen uit Mandsjoerije uitgesteld is, omdat het land onveilig wordt gemaakt door rooverbenden. Twee Russische hande laars werden kort geleden door hen levend verbrand. Amerika. Canada's premier, sir Wilfrid Laurier, confereerde met den minister van marine lord Selborne om een stoomvaartlijn te organiseer en tegenover Morgans trust. Volgens den j> Herald '-coriespondent te Washington zal de Venezolaansche regeering de volgende week een krachtig en gedetail leerd protest tegen de interventie van Duitseh land in Venezuela indienen. Deafdeeling Rotterdam van de Nederlandsch Zuid-Afnkaansche Vereenigingstelt zich voor, dr. Juriaanse, dien Dinsdag uit Zuid-Afrika terugverwacht wordt, met eenige plechtigheid te ontvangen. Hofbericht Over de aankomst van H. AL de Konin gin en Z. H. Prins Hendrik lezen wij in Let „HbM." neg .Reeds te kwam voor 12, dus anderhalf car vóór de aankomst, was een verbazende t cvloed van ingezetenen en vreemdelingen samengestroomd, om getuige te zijn van de ..blijde inkomste". Uit de gesprekken dei wachtenden bleek duidelijk, dat men ver langend was te weten, of werkelijk H. AT. hersteld zou zijn. Zoo groot was het aantal belangstellenden, dat zij nog op grooten af stand van 't paleis langs den weg en ha ie geschaard stondenbij den ingang van 't Paleis toch had zich zulk een massa opge hoopt, dat zij, die wat later kwamen, als voor een muur sto-nden en dus verderop een plaatsje gingen uitzoekeu. Het was die anderhalf uur wachten een drukte en beweging van belangrijtuigen, een kleine tachtig, rolden heen en weer, fiet- sers rinkelden en schreeuwden, auto's toet- toetten, dat hooren en zien verging, en hoe meer 'het tegen 1 um' liep, hoe meer de hal zen zich naar de riching van Soest rekten, want niemand kon precies zeggen, hoe laat men de Vorstin kon verwachten. Daar, omstreeks tien minuten over een, verschijnt een wielrijder in een. bizonder kostuum en vliegt door de menschenmassa been, zijn „bei, hei!" roepende: het, is de koerier, die de nadering van 't rijtuig aan H. Ar. de Koningin-Moeder gaat boodschappen, waarop de G-astvrouwe op het bordes ver schijnt. Als een electriselie vonk heeft die koerier de menigte doen opschokkende spanning is op het hoogst. En ja, daar komt het rijtuig 'in 't zicht en hoe meer 'het nabij komt, hoe sterker de davering van do toejuichingen wordtheb koude, 'kalme Hollandscho pu bliek is eensklaps met een iFransche geest drift bezield gewordenliet ziet, dat de Ko ningin weer blozond en gezond is, dat allo gevaar is geweken. Vriendelijk buigend noemt Zij deze hulde in ontvangst. Hot pu bliek is zoo vol geestdrift, dat het later op nieuw begint te juichen, als Moeder en Doch ter elkander op 't bordes van 't Paleis om helzen. liet was in één woordeen sponta ne, overweldigende hulde Men meldt ons uit 's-Gravenhage Vele vlaggen wapperen heden in de resi dentie ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Met blijmoedigheid wordt dii feest gevierd na de donkere wolken, die in het voorjaar over het Huis van Oranje trokken. Magazijnen en winkels zijn voorts in de gelegenheidskleuren versierd, terwyl buiten gewone bedrijvigheid lieerscht door de in komst van honderden van buiten de stad, die de fpestdng en avond in de residentie komen doorbrengen. De orarijcstrikprijkt weder op menige jas of japon. De Prins en Prinses van Schaumburg- Lippe zijn afgestapt in het Oranje hótel te Scheveningen. President Steljn. Over den gezondheidstoestand van den es-president van den Vrijstaat heeft de oor logscorrespondent van de „Daily Telegraph" de heer Bennet Burleigh, die op hetzelfde schip naar Europa terugkeer, van Funchal aan zijn blad geseind „De reis bekomt den gewezen president Steyn zeer goed. De algemecue toestand van zijn gezondheid is aanmerkelijk verbeterd, maar hij is niet in staat tot de geringste krachtsinspanning. Zijn gezicht is beter, en het is hem thans mogelijk de handen en beenen oen weinig to bewegen; hij heeft zelfs, ondersteund, een paar passen kunnen doen. Alen weet niet juist of de ziekte het gevolg is van een val, van een zonnesteek of van algemeens ver zwakking." Professor Winkler, die zich voor eenigen tijd in bad Harzburg „Hause Ulridh" be vond. keerde gisteren per nachttrein naar ons land terug, om te 's-Gravenhage den heer Steijn eenige dagen in observatie te ne men. Wanneer de omstandigheden dit toelaten, zal de hoogl'eeraar daarna naar Harzburg terugkeeren. President Steijn zal, gelijk nader is be sloten, niet zijn intrek nemen in de aanvan kelijk voor hem gehuurde villa Norma, doch in de aan de overzijde van den Badhuisweg gelegen villa „Petronelia", die van betere ligging werd geoordeeld in verband met de rust, den heer Steijn voorgeschreven. Van den Hoek van Holland of wellicht ook we! van Rotterdam wordt de heer Steijn per Hollandscho Spoor naar 's-Gravenhage overgebracht, waar de waggon, waarin hij met de zijnen heeft plaats genomen, zal over gaan op het verbindingslijntje naar het Staatsspoorstation. Van daar gaat de presi dent over in de tram van het Staatsspoor en wordt hij op den Badhuisweg uit het tram rijtuig per draagstoel naar de villa vervoerd1. De aankomst te Scheveningou is Zaterdag avond of Zondagvoormiddag. Uit Den Haag wordt ons geseind dat aldaar bericht is ontvangen dat de heer Steyn te Southampton is aangekomen. Behoudens on voorziene omstandigheden kan de zieke staatsman dus morgen tegen 12 uur te Schevening<-n zijn. Uit Rotterdam wordt gemeld Van wege de H. IJ. S. M. is epn luxe spoorwagen beschikbaar gesteld om President Steyn Zondag bij aankomst te Hoek van Holland naar den Haag te brengen. De B a t a v i e i' III wordt Zondag voor middag verwacht. Dr. Koster. Aan den uit krijgsgevangenschap in de residentie teruggekeerden ofücier van gezond heid 2e klasse, Dr. Koster, die behoorde tot het geneeskundig personeel van het militair hospitaal te 's-Gravenhage, is sedert zijn aan komst voor korten tyd verlof verleend. Ifollandsclie Maatschappij Tan Landbonw. In do 411de vergadering van het hoofdbe stuur van de Hollandscho Maatschappij van Landbouw, werden de punten van. behande ling voor de algemeeue vergadering, op 19 Sept. a.s. te Alkmaar te houden vastge steld. Ingekomen was o. m. een afwijzende be schikking van heb Nederlandsch Landbouw- comité, op het verzoek om een subside voor de tentoonstelling te Alkmaar. Besloten werd te voldoen aan een verzoek der afdeeling Eiland I'Jsdmonde, om bij den minister van Waterstaat aan te dringen op toepassing van een.lager tarief voor het ver voer van suikerbieten door de Exploitatie- Alaatsch. van de staions Zwijndrecht, Ba- rendreeht en IJselpionde; voorts, gevolg te geven aan een voorstel der afd. Dordrecht, om mogelijk te maken, dat ieder jaar een leerling aan de Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht en te Schagem met een beurs zal kunnen begiftigd worden, waar dit thans om de twee jaar geschiedt. Subsidiën zijp toegestaan aan den Sme- denbond „Hollandsch Noorderkwartier te Schagen", voor zijn gehouden cursus in hoef beslag en aan de vareeniging voor oud-leer lingen der Rijkalandbouwwinterschool al daar, voor eon laboratorium voor melkon- derzoek. Bosloten werd, zicb tot het Nederlandsch Landbouw-comitó te wonden met verzoek, om in do paardonkeuringen in N.- on Z.-Hol- land verbetering to brongen. Do volgende vergadering wordt 27 Augus tus a.s. te Alkmaar gehouden. Do umntclrculntie van Nederland. Uit het algemeen verslag van het Munt- Collega over 1901 blijkt, dat door de aan munting in 1901 van 99,239 10-gulden- stukken en de verzending door de Ned.Ind. Handelsbank van 430 stuks naar Indiii, de ultimo December 4900 aanwezige voorraad 10-gulden-stukken van f46,914,380 vermeer derd is met f991,090 en zy derhalve kan worden geschat op f 47,905,470, waarvan de Nederlandsche Bank voor een bedrag van f23,590,000 op 31 December 1901 in hare kas had. De bekende veranderingen in de hoeveel heid grove zilveren munt in 1901 waren de volgeude Er is nangemunt voor een bedrag van f2,625,000, aangevoeld uit Nederlaridsch- Indië f 8.000,000, aaneevoerd (vermoedelijk uit Ned.-Indië) f4S0,831, zoodat de totale vermeerdering bedraagt f 11,105,831. Daaren tegen werd verzonden naar Oost-Indië, aan halve guldens f 1,000,000, naar AArest-Indië f50,000 aan rijksdaalders, f112,500 aan guldens en f 12,500 aan halve guldens, samen f 175,000, terwijl voor de aanmuntingen is versmolten f3 513,090, waardoor een totale vermindering van f 4 088,690. De aanwezige voorraad is dus vermeerderd met netto f 6,417,141 en kan, in aansluiting aan de laat-te schutting, worden begroot op f126,998,465.50. Wat aangaat de zilveren pasmunt: ver smolten zijn voor f 126,523.25 aan 25-cent- stukken en f48,737.10 aan 10 centstukken anngeinunt voor f 400,000 aan 25 centstukken en f 400,000 aan 10-centstukken. Uitgaande van de hoeveelheden, opgegeven in het vorige verslag, kunnen dus de aanwezige hoeveel heden worden geraamd op f 4,316,424.50 aan 25-centstukken, f5,267,179 aan 40-centstuk- ken, terwjjl het aantal 5-centstukken niet op bekende wijze is veranderd. De bronzen pasmunt is vermeerderd met f 200,000 aan centen en f 30,000 aan halve centen tot een bedrag van f 2,527,500. Recapituleer-nde, wordt de voorraad munt speciën, in Nederland op den 31 Dec. 1901 aanwezig, geschat op f187,262,175 30 tegen f'178,999,204 65 omde '1900. Vermeerdering dus f 8,262,970.65. Gedurende 1901 heeft het Munt College 3892 stuks verdachte muntspeciën ter onder zoek ontvangen, waarvan 2375 stuks uit Ne derland, 1517 stuks uit Ned.-lndië. Van de uit Nederland gezonden specie bleken 68 stukken echt, 2307 stukken valsch te zijn, De Indische Postspaarbank. Aan het verslag omtrent den dienst der posfspaatbank in Ned.-Indië over het jaar 1901" is het volgende ontleend: Het aan inleggers verschuldigd bedrag steeg (met inbegrip der bijgeschreven rente) met tuim f575,000, en kwam van bijna 29 op 34,65 tonnen gouds. De directie acht dezen vooruitgang gering, en wyt zulks aan onbe kendheid van het publiek. Aangezien echter de toeneming in 1900 niet meer dan ca. f 775,000 bedroeg, kon men moeilijk onder de ongunstige economische omstandigheden, waaronder zoowel de Europeesche als de Chineesche en inlandsche bevolking in 1901 grootendeels veikeerde, over dit jaar waarlijk geen betere uilkomst verwachten. En men denke niet, dat de toeneming niet aan Java, maar aan de Buitenbezittingen te danken isop Java werd circa f 270,000, op de Buitenbezittingen f 240,000 meer ingelegd danvterugbetaald. Gelijk verwacht werd is het overgroot deel der spaarpenningen het eigendom van de Europeesche bevolkmg (bijna 31 ton). Het denkbeeld van sparen en spaarbanken is bij de inlandsche bevolking nog weinig doorge drongen. Het brengen van geld dat men niet dadelijk noodig heeft, naar de spaarbank, is nog geen adat 1 Adres. Door het Gilde der Hout- en Steenbe werkers St. Jozeph te Delft is een adres tot den Minister van Binneniandsche Zaken ge richt, waarin geprotesteerd wordt tegen de lage loonen, opgenomen in het bestek voor het bouwen van lokalen ten dienste der Po lytechnische school, op de terreinen van den voormaligen geweerwinkel. In het bestek van het thans nog uitgevoerd wordend gebouw voor toegepaste natuur kunde werden de volgende loonen vastgesteld: steenhouwer stukadoor 25, timmer nan, met selaar, loodgieter 22, verver, behanger 20, opperman, handlanger 16 cents bij een wei k- tyd van 11 uur. Ia het eerstgenoemde bestek zijn deze loo nen metselaar, steenhouwer, sttaatmaker 20, timmerman, meubelmaker 19, smid, loodgieter, verver, behanger 18, witter, grond werker 16, opperman, sjouwer 15 cent, by een werktijd van IU/2 uur. Er wordt op gewezen, dat laatstgenoemde loonen zijn volgens den standaard der ge meente Delft, waartegen echter herhaaldelijk is geprotesteerd. Te meer is deze regeling niet billyk, om dat het werk wordt uitgegeven in den besten tijd, nl. dat er geen gebrek aan werk is. Het Gilde hoopt dan ook, dat in volgende bestekken hiermede rekening zal worden gehouden. OVERSCHIE, 2 Aug. De vlaggen van toren, openbare gebouwen en vele pariicu- liere woningen geeft aan ons dorp een feeste lijk aanzien nu II. M. de Koningin-Moeder verjaart. KETHEL EN SPALAND, 2 Augustus, Da verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder wordt hier op de gebruikelijke wijze herdacht door het uitsteken der vlaggen uit torenspits, openbare gebouwen en vele particuliere wo ningen. 'KETHEL EN SPALAND, 1 Augustus. De Oranjevereeniging alhier hield gisteravond een algemeene vergadering die echter slecht bezocht was. Besloten werd dit jaar ter ge legenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin geen feestelijkheden te organiseereu, doch liever daarmede te wachten tot het vol gende jaBr. SO cent per regel, De Heer P. Overbeeke te Nieu wei kerk (Zeeland) deelt ons mede dat zijne vrouw sedert eenigen tjjd lijdende was aan bloed armoede en hevige hartkloppingen, zoo erg zelfs, dat zij na het geringste fiuiswetk ver richt te hebben erg vermoeid was en moede loos er bij neer zat. Met zorg gingen wij de toekomst te gemoet. Bij toeval kwam mij een boekje in handen met attesten over de Pink Pillen van Dr. Williams, wij be sloten er ook toe over te gaan gelijk zoo vele anderen en wjj hebbpn er ons niet over te beklagen. Na 't gebruik van slechts twee dooz-m is zy genezen. Waar wij kunnen zullen wy dit heilmiddel aanbevelen. Een arm bloed, verzwakte zenuwen zijn de oorzaak dezer ernstige ziekten en het is door de zenuwen te hernieuwen en te ver sterken dat men de bloedarmoede, bleek zucht, zenuw- en maagziekten zal genezen als mede de algemeene zwakte veroorzaakt door overdreven arbeid. Om eene duurzame genezing te bekomen moet men het goede middel aanwenden en zulks op geregelde wijze. De Pink Pillen werken op een merk waardige wjjze en die niet voor een enkel oogenblik is. Vooral in dit jaargetijde moet men zich bijzonder in acht nemen. Geheel ile natuur toont hare kracht, levenslust, alleen w'ji WÜ gevoelen ons vermoeid. Wij ondervinden eene algemeene loomheid, eene onverklaarbare onpasselijkheid. De eerste wat mie zal onze laatste krachten weg nemen. Maakt geen misbiuik van de purgeermid delen, onze verzwakking zou toenemen, maar hernieuwt Uw bloed. Weet dat het werk der natuur de nieuwe weersgesteldheden en 001 al den opgesloten toestand waartoe gij gedwongen waart gedurende het slechte jaar getijde, Uw bloed verarmd hebben. G(j zijt bloedarmoedig geworden. Versterkt U dus, volgt de zoo gemakkelijke, zoo werkdadige behandeling met de Pink Pillen. Al degenen die er gebruik van gemankt hebben zijn het eens met te vei klaren dat de Pink Pillen terstond eene zekere gewaarwording van welzijn veroorzaken. Door de Pink Pillen zal de eetlust opgewekt worden, de krachten zullen terugkomen en men zal zonder eenige hindernis een gevaarlijk tijdperk doorleefd hebben. Wij kunnen er echter niet genoeg op aan dringen, dat men we! acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestand- deeien bezitten zeir.geenen deele. Koopt ze slechts bij de depóthouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gjj maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze recht streeks van den Hoofddepóthouder komen, de Heer Snabilié. Prijs 4.75 de doos; f9.per doozen. Verkrijgbaar bij ,T. II. I. Snabtué, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Neder land pn apotheken. Franco toezending tegen postwissel. De verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder woidt hier heden herdacht door het uitsteken der vlageen van den toren en uit de openbare gebouwen, terwijl ook door eenige particulieren op die wijze de feestdag wordt herdacht. Een groot aantal groepen kinderen beweegt zich, met vlaggen en oranje getooid, langs de huizen, waar zij onder liet zingen van Weg met de socialen Leve Willemien, de bewoners bewegen hun eenteo uit to reiken om 's avonds met lampions liet best te kunnen vooitzetlen. De parade der schutterij is, zooals wjj ge meld hebben, afgelast. Eindexamen If. It. S. De uilslag van het eindexamen van de H. B. S. in Zuid-Holland (Zuidelijke Com missie) 5de en laatste groep is: Geëxamineerd 9 candidaten. Geslaagd P. O. S. van Ilatiem, A. van Hoogstraten, A. H. van den Kieboom en J. J. Schaap van de H. B. S. te Dordrecht; J. C. de Vries, 0. Maas, J. P. Nieuwdorp, J. C. A. Lokker en C. de Vries van de H. B. S. te Schiedam. Afgewezengeen. Van de 57 candidaten werden 8 afgewezen. Bij gunstig weder zal morgen ten 4 ure in de plantage een concert gegeven worden door het muziekkorps der dd. schutterij. Hedenmorgen reed een fietsrijder in flinken gang langs de Broersvest doch kwam daarbij ter hoogte van de openbare school tegen de trottoir tengevolge waarvan hij omvielon gelukkigerwijze geraakte daarbij de 8-jarige C. van der Velde, wonende Heerenstraat 25/12 onder de kar, tengevolge waarvan 1)ij een wond aan het voor- en aan h<*t achterhoofd bekwam, en uit beide nog al bloedde. Een vinger werd bovendien gekwetst. De mensch- lieveode fietsrijder maakte zoo snel mogelijk dat hy wegkwam. De knaap is naar huis gegaan, waar hy werd verbonden. Springtij Maandag 4 Augustus. Lyst van brieven en briefkaarten over de 2e helft der maand Mei, geadresseerd aan onbekenden Brieven W. v. d. Ham Jr. 's-Gravenhage. W. Quak Maasland. W. de Jong Oud-Beijerland. Mej. Zeeman Rotterdam. P. v. d. Wiel Velzen. No. 45075 Rrielkaarten. G. v. Zalm Amsterdam. A. de Vries Rotterdam. P. Vertney Zaandam. Buitenland. L. Vogel London. J. Postma Rome. W. Visser Rudesheim. Ccvondca voorwerpen. a. Aanwezig aan 'het commissariaat van politie Een stalen rozenkranseen portret; een. portemonnaieeen koperen horlogeketting een katoenen japonlijf. b. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een handwagen bijl J. M. Bougers, Singel 226een geitje bijl v. d. Meer, tolbaas aan de Vijfsluizcn. Verkiezing gemeenteraad. De uitslag der verkiezing voor een lid van den gemeenteraad in district 3 op gisteren is als volgt Aantal kiezers 608. Uitgebiachte stemmen 355 Van onwaarde 18 Volstrekte meerderheid 169 Daarvan verkregen de hoerenA. de Witte (Vooruitstr.) 142, W. de Windt Wz. (Antir. en R.-K.) 141 en Jac. Vogel (Vlaard. Bouw- kiirig) 54 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. de Witte en W. de Windt Wz. "Ter eere van H. M. de Koningin-Moedi r waaien heden van de openbare en vele parti culiere gebouwen en schepen de vlaggen. 'Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juli 1902 iogelegd f9813 09, terugbetaald f 5774.07. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3450. De lijst van de aan het postkantoor alhier ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kunnen worden uitgereikt, over de 2e helft der maand Juli, vermeld 4 briefkaart aan Mej. D. Bak, Rotterdam. Muziekkorps der d.d. Schutterij te Schiedam. Se 1' I T V O E ft I N B op Zondag den 3den Aug. 1902, des namiddags ten 1 ure, in de Plantage alhier, by gunstig weder. TP IR O C3- ZR A- 3VE Ivl -A.' 1. Feest marschF. Markus. 2. Ouverture Cheval de Bronze D. Auber, 3. Immer oder Nimmer,Walz. E Waldteufel. 4. Loreley Paraplu aze J. Nesvadba. 5. Musikalische Tau«chungen. A Sehreiner, 6. Vereenigingsmarscb M. Kouwen- Volksliederen. hoven, Boor do Generale Commissie van do Eer ste Intern. Tentoonstelling van Moderne Decoratieve Kunst te Turijn is bepaald dat de internationale jury op 1 September zal bijeenkomen. In deze jury, die uit 14 leden is samengesteld', zullen zitting nemen, voor Italië en Duitsehland ieder twee leden; voor Engeland, Oostenrijk, Bel'gië, Schot land, de Vereenigde Staten, Frankrijk, Hon garije, Zweden en Nederland ieder oen lid, terwijl voor de onafhankelijke sectiën even eens een jury-lid zal worden aangewezen. Do heer E. A. von Sauer zal Nederland in do Intern. Jury vertegenwoordigen. Naar de „N. R. Ct." verneemt, is de hec-r Ludwig Felix Brandts Buys, bekroond voor do compositie van een danklied bij hefc Eer stol der Koningin (woorden van Eli so). Op do prijsvraag, uitgesclixeiVön door den mu ziekuitgever II. Rahr te Utrecht, waren 57 antwoorden ingekomen, waaruit door de koe ren Heinze en Hol dat van den heer Bra.ndts Buys is gekozen. Voor den Hoogen Raad zal a.s. Maandag behandeld worden het cassatieberoep van den bekenden Amsterdamschen financier Noëls van Wageningen, tegen het arrest van het Gerechtshof van Amsterdam, waarbij bij is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, we gens: 4o. valschiieid in geschrifte, 2o. opzet telijk gebruikmaken van het valsch geschild, Raadsheer-rapporteur is jhr. mi'. D. G. van Teylingen, terwyl als raadsman van den requirant zal optreden mr. L. W. van Gigch, advocaat te Amsterdam. Scheveningen. Gedurende deze maand zullen vanwege het Zeebad Scheveningen buitengewone ver makelijkheden aan het strand worden gege ven, welke vooral het volk ten goede zullen komen, nl. voorstellingen van koorddansers, evenals het vuuiwerk ten aanschouwen van een ieder, terwyl later op het YVandelhooW een der meest bekwame Engelsche duikerSj

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2