BINNENLAND. STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Rechtzaken. SPORT, opstandelingen gedeelte van de stad in hun bezit. Op 8 Aug. gaven de regooringstroepen zich. over. Onder de gevangenen zijn do pre sident van den staat Barcelona, Mareano, do aanvoerder der regeeringstroepen, 8 gene raals on 23 kolonels; 167 man zijn aan weerszijden gevallen. Ho huizon werden ge plunderd onschuldige vrouwen en kinderen werden mishandeld en gedood. De winkels werden leeggeplunderd, vooral die van do vreemdelingen. liet Fransehe telegraufka- bclbureau word bezet. De rest weet men. Aan hot Amerikaansche ministerie van buitonlandscho zaken wordt medegedeeld dat do opstandelingen zich met alle beschik bare troepen gereed maken op Caracas los te trokken. Reeds zijn zij, op 100 mijilen van do hoofdstad met al bun beschikbare troe pen on grof gescliut. President Castro is niet van plan de stad, om uoodeloozo vernieling te voorkomen, te verlaten. Ilij hoopt dat als de nood aan den man komt, do vreemde marine-troepen zul len landen, om do msurgenten tot staan te brengen. Haïti. De bui toni andsclie consuls to Cap Haitien hebbcu geprotesteerd tegen de blokkade van de liaven. ïntusschen meldt do gezagvoerder van bet Amerikaansche oorlogsschip Mar c h i a s dab bij de blokkade als geëindigd bo- scbouwt, daar bet blokkadeschip verdwe nen is. Hofberichten. Gisteren omstreeks 3 uur bracht II. M. de Koningin-Moeder een bezoek aan de tuin bouwtentoonstelling te Zeist, waar zij werd rondgeleid door baron Senareleur de Gran- cy, voorzitter van do Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Onder luide .hoera's, zoowel van do bezoe kers als van de talrijke menigte, die buiten liet terrein stond, reed H. M. met baar gas ten, den graaf en gravin Yan Bentlieim, het groote pad op en werd, onder aanbieding van een programma, verwelkomd door den eere- voorzittor van de tentoonstellingscommissie, mr. O. M, Blanckenhagen, bewoner van Kersbergen. Mevrouw Van Tets bood daarop H. M. een keurig bouquet van orchideeën aan, ter wijl mevrouw Van Romondt Vis een bou quet van rozen aan do Zuster van II. M. of freerde. II. M. liet zich omtrent vele zaken inlich ten, en bij de groenten geraakte de Konin gin-Moeder in een druk gesprek met haar •hofdame, freuLe Van da Pol'. Ook bijl de in- zonding van den beer D. de Clercq uit Btoe- meudaal, die eenige gesteriliseerde groenten en vruchten exposeert, vroeg II. M. ladere verklaring, die door den inzender werd ge geven. Langzaam werd er gewandeld! en van tijd tob tijd werd een oogenblik gerust, welke rustpoosjes II. M. gebruikte 0111 bet terrein te overzien, waarvan zij den aanleg zeer prees. Tegen vier uur begaven de Hooge Bezoe kers zich naar de woniug van mr. Blancken hagen, waar eenige verfrisschiugen werden aangeboden, om daarna, onder het spelen van 't "Wilhelmus en bet luidruchtig geju bel' van 't publiek, den terugtocht te aan vaarden. En overal langs baar weg werd' H. M. met blijde gejuich begroet. Te 2 uur bracht gisteren Prins Hendrik met zijn adjudant jhr. v, Suchtelen een be zoek aan het schietconcours te Apeldoorn. Het bestuur ontving den Prins in de directie tent, waar de voorzitter, de heer J. B. Hugen- holtz, hem wolkom heette en dank betuigde dat de Prins het beschermheerschap had aanvaard. Na de vele haaie pryzen bezich tigd te hebben, begaf de Prins zich uaar de banen, aan den kommandant jhr. Bas Backer verschillende inlichtingen vragende. De Prins* schoot zelf mee en wei met het geweer. Hy maakte 9—79—12; 1010810; 10-10-11—10; 7-11-8-9; 1*1-10- 7—9; 10711 6; de laatste twee in staande houding. Daarna vertrok de Prins, uitgeleide gedaan door het bestuur. Corps diplomatique. In het Hótel des Indes te 's-Gravenhage zijn aangekomen mr. F. A. Van Leyden, consul-generaal met den persoonlijken titel van zaakgelastigde van Nederland te Caracas en de heer M. Joostens, gezant van België in China. Onze oorlogsvloot. Blykens bij het Depart, van Marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Holland, onder bevel van den kapitein ter zee J. "Wentholt, 13 dezer van Stockholm vertrokken, ter voortzetting van den oefe- nïegstocht. De Secretaris van den Raad van State, mr. Rorjaards, is van verlof in de residentie teruggekeerd. Staatssecretaris Reitz, Op de door F. voor heb „Hbld." gestelde vraag: kunt u mij ophelderen waarom de Boeren vrede hebben, gesloten heeft de ex- staatssecretaris geantwoord „Ik begrijp dat men. hier verbaasd is ge weest, want bet rapport van Smuts was wat den stand van de oorlogvoering* betreft, vol komen juist. De commando's verkeerden nog in vrij gunstigen toestand. Er waren ge en kleere, maar we wisten ons te helpen, op vole plekken was geen kost, maar elders was overvloed en allen hadden daarheen, kunnen trekken. Munitie was er ook nog. „En toch moesten we besluiten tob den vrede en wol voornamelijk om den Ireuii- gen toestand van de vrouwen en kinderen b u i t g n de kampen. Er waren or een 7000- tal die bun mans en vaders op oommando aan bepaalde plekken bonden. Zij .waren mittden tusschen de Kaffers en liepen ge vaar door dezen mishandeld te worden, dus konden de mans .ben nier onbeschermd in 't veld laten. Te gelijkertijd konden do man nen niet op zekere plekken blijken, omdat daar geen voldoende, kost was. Op andere plekken bijv. in Zoutpansbcrg en Water berg was kost genoeg voor alle comman do's in 't veld, niets belette den comman do's daarheen te trokken, maar zo mochten de vrouwen en kinderen niet achterlaten. En ze medenemon ging ook niet, do laatste wagen was verbrand, zoodat ze te voet tus schen de Engelsclie blokhuizen hadden moe ten doorgaan. - Op de vraag of deze vrouwen en kinderen niet in do kampen kondon komen, was 't antwoord „Do Engelsclien hebben geweigerd deze vrouwen cu kinderen op te nemen. Ik denk dit was een slinksch© streek, bun ingegeven door een verrader, die liun onze moeilijk heid had' gezegd. Het gevaar, dat deze vrou wen liepen, was wel' de voornaamste beweeg reden die onze officieren drong de vredes voorwaarden aan t© nemen. Beslist weigerde de heer ïieitz zich uit te laten over do tookomst van rijn volk. „Ik zou zelf niet terug willen naai- Zuid- Afrilka, maar ik zou evenmin willen, ook maar de mogelijkheid te openen dat mijn landgenooten in Zuid-Afrika zouden bena deeld kunnen worden door mijtn denkbeel den. Hun plicht is, zich te gedragen als trou we onderdanen van het nieuwe 'gezag. Als ik zelf in ZuidrAfrika ging wonen, zou ik 't ook mijn plicht achten om niets te onder nemen dat in de verste verte ook maar zou lijken op samenspannen tegon Engeland. „Ik zelf ben niet voornemens terug te gaan en mij of mijn kinderen te stellen on der Engelsc'ii gezag. Ik meen echter, en. dat is ook de meening van oomm.-gener. Botha, dab ons volk als geheel in Zuid-Afrika behoort te blijven. Ook onze voormannen in liet algemeen moeten daar blijven." Toen werd opgemerkt dat 'hij toch een der voormannen was, zeide Reitz*. „Ik ga niet terug. Maar neen, dat ik niet zeggen. Ik ben als ieder mensch in Gods hand en ik .kan niet zeggen wat ik zal doen. Maar liet ligt niet in mijn voornemen om te rug te gaan. Ik heb daarvoor private en pu blieke redenen. Ik ben ambtenaar geweest en bezit geen plaats waar ik kan wonen, zoo als andere voormannen. Ik beschouw dat die moeten blijven om ons Volk te helpen, niet om de Engalschon t© helpen ons volk te re- geeren, want ik meen dat dit door Enge land verlangd en beproefd, zali worden. Ik hoop en vertrouw dat zij daarin niet zullen slagen. Naar "wordt medegedeeld, "heeft de lieer Reitz, het voornemen om zich binnenkort naar Parijs te begeven, ten einde met de Fransehe Regeering te onderhandelen over de vestiging van Boerengezinnen op Mada gascar. Enkele Boerenfamilies hebben zicb daar reeds nedergezet. Later zal de heer Reitz waarschijnlijk naar de Vereenigde Staten gaan om lezingen te houden over Engeland's wijze van oorlog voeren. Hij hoeft daartoe een aantal beëe- digde verklaringen betreffende Bxltscbe handelingen medegebracht. Te Utrecht is voor generaal De Wet aan gekomen een prachtig en kostbaar hulde blijk van een dame, mej. Anna P. Postman uit Ziiricb. Het stuk van gedreven zilver stelt voor den overval' van een gepantserden trein der Engelse-hen door Boeren. Op den achter grond ziet mem generaal De Wet te paard voorgesteld, terwijl bovendien rijn portret voorkomt aan een denhoeken van bet kunst werk. Ongevallenwet. Verschenen is het verslag van heb monde ling overleg op 9 Aug. door den Minister van Justitie en de commissie van voorberei ding over het ontwerp tot uitvoering van art. 75 der Ongevallenwet, gehouden. De Minister verklaarde zich bereid, alsnog te bepalen, dat de voorzitter van den raad van beroep uit 's Rijks 'kas een wedde zal ge nieten in een nieuw artikel te bepalen, dat heb door den centralem raad verleend ont slag zal moeten leiden tot afvoering van de ledenlijst door Gedeputeerde Saten; in ar tikel 10 te verduidelijken dat van benoem baarheid tot lid van den raad van beroep zijn uitgesloten de personen, vermeld in art. 33 der Ongevallenwet. De Minister zegde toe verruiming van de in artikel 14 gegeven bevoegdheid tot legc- ling bij' algemeen en maatregel en verklaarde zich bereid alsnog verschillende wijzigingen aan te brengen. Niet noodig adbtt© bij bepalingen op te nemen omtrent de nietigverklaring van uit spraken Van den centralem raad en evenmin om een strafbepaling op te nemen omtrent leden van beroepsraden, die aan htm wsttte» lijke verplichtingen niet voldoen. De commissie meent dat door de omwer king de waarde en duidelijkheid van het ontwerp zijp verhoogd. Todh ontbreken nog vele gewemsohte be palingen, waarop de oommissie niet verder mgaat om vertraging te voorkomen. Met belangstelling vernam rij dat, of schoon de gemiddelde premie voor ongeval lenverzekering de 2 vermoedelijk eenigs- zins zal overschrijden, hot tarief in geen ge val zoo boog zal zijn dat er reden zou wezen omdeswego een wijziging der Ongevallenwet voor te stollen. Zij acht met de toezegging der regoering tot nadere wijziging de open- bado beraadslaging voldoende voorbereid. Het tekort. Men verzekert, dat de Staatsbegrooting voor 1903 zal sluiten met een tekort van 8 miilioen, vooral tengevolge der uitvoering van do Ongevallenwet, tot dekking waarvan eene nieuwe verhooging van den accijns op 't gedistilleerd zou worden voorgesteld. Statistiek. Uit de voor het jaar 1901 voor het eerst door het Centraal Bureau voor de Statistiek bewerkte statistiek van de sterfte naar den leeftijd en naar de oorzaken van den dood, welke tot en met die over het jaar 1900 werd bewerkt by het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en tot dusver deel uit maakte van het jaarlyksch verslag van de bevindingen en handelingen van hetGenees- kuudige Staatstoezicht, blgkt o. in. het volgende De sterfte bedroeg in 1900 voor het Ryk 91846 (47141 mannen, 44705 vrouwen), op eene gemiddelde bevolking van 5,141,585 in woners (2.540 407 in., 2,601,178 vr.), of per 1000 der gemiddelde bevolking 17.87(18 56 m., '17.19 vr.) In 1901 bedroeg het sterftecijfer slechts 89,803 (46,584 m., 43,219 vr.), terwyl de gemiddelde bevolking steeg tot 5,221,222 inw. (2,581,914 m., 2,639,308 vr.), zoodat de sterfte per 1000 der gemiddelde bevolking is gedaald tot 47,20 (18.04 m,, 16.38 vr.) Uit dat algemeen overzicht van de sterfte in 1901 naar de doodsoorzaken; waarbij ditmaal eene geheel nieuwe nomenclatuur is gevolgd blijkt dat op 100 overleden zyn tengevolge der verschillende doodsoor zaken aan febris typho'idea, typhus abt do- minalis, 0,53, typhus exnnthomatieus, 0,02, febris intermitters, raalarie, cachexie, 0,05. Het Middenstands-Congres, Aan de leden van heb te Amsterdam, t© houden. Middenstandseongres is een brochu re toegezonden, bevattende een eerste reeks van rapporten over op den beschrijvingsbrief gebrachte onderwerpen. Dir. J. Nouwens heeft een betoog geleverd aangaande de verheffing van den handeldrij'- veuden middenstand. Schr. wilde dat hst congres beslisse de wensckelijkheid dat op alle plaatsen, waar zulks mogelijk is, veree- nigingen voor den handeldrijjvendan midden stand' worden opgericht en de bestaande krachtig gesteund, en dat met behoud van zelfstandigheid in eigen kring, de plaatselijk ke vereenigingen zich tob een al gem een en Nederlandschen bond aaneensluiten. De heer K. Citroen Rzn. heeft een be schouwing gegeven van het nadeel dier co- operatie voor den winkelier. Hij noemt als onvermijdelijke gevolgen van de coöperatie uitstoting, faillissement -en geleidelijke ver dwijning van den middenstand, die relatief verreweg het grootste deel der maatschappe lijke lasten draagt. De patroons van gisteren zullbn morgen 'bedienden wordenstad en staat eischen gelijke offers; de rijken veria- ten dan het land en de naionale welvaart heeft een gevoeliger! knak gekregen. Wille keur treedt in de plaats der vrije concurren tie, zoo de coöperatie machtig wordt. De heet J. Droste te Assen schrijft over consumptie-coöperatie en verbruiksveareeni- ■gingen als een kwaad, waartegen de winke lier vrijwel machteloos over staat, tenzij de regeering ©en handje mocht helpen. Hij wil' dat het congres de wenschelijikheid' uit spreekt, dat van rageeringswege ten spoedig ste aan rijksambtenaren worde belet, den liandel concurrentie aan te doen door lid of bestuurder to rijn van een! coöperatieve ver- bruiks- of winkel ver ccnigitig. Do lieer Henri Bergman, manufacburier te Utrecht, dringt aan op de stichting van vakvoreenigingen onder de winkeliers. Mr. H. P. de Wilde, te Arnhem, betoogt dab een vaste organisatie, een algeuieene ver- eeniging ter besbudeering en bevordering van d'e belangen van den handeldrijvenden middenstand in bet leven moet worden ge roepen. De heer Oltmann Helm te Amsterdam be schrijft ihet „informatie-wezen" in zijn ver houding tot den h andeldri iyenden midden stand. Hij geeft den winkeliers den raad, tijdig en op een doeltreffende wijze zeiven mede te werken tot het vaststellen der in formaties over hun zaak biji informatie-bu- reau's van gevestigden en goeden naam. Ter beveiliging van den winkelier tegen onsolie de klanten beveelt hij de vorming van een eigen informatie-bureau voor de leden der winkeliersvereenigingen aan. Verschillende Kamers van Koophandel in ons land hebben besloten gehoor te ge ven aan de uitnoodiging tob bijwoning van het Internationaal' congres voor den midden stand en hebben een of meer afgevaardigden benoemd. Soclaal-dem. gemeenteraadsleden. Aan de 43 bekenden soc. dem. gemeente raadsleden in ons land is het ontwerp regle ment rondgezonden door de commissie van voorbereiding van de organisatie van loc.- dem. raadsleden. De gewone jaarvergadering der party is op 5 October; in den regel zal zy in September plaats hebben, met het oog op de behandeling der gemeentebegrootingendit maal echter moet zij wachten op het reor ganisatiecongres der party. De commissie vraagt aan de leden om opgave van onder werpen voor de jaarvergadering, zij zal dan, in verband met de belangrijkheid en den beschikbaren tijd, een keuze doen. Handenarbeid. Te 'Haarlem is een vergadering gehouden door d!e Verceniging tot Bevordering van 't onderwijs in handenarbeid'. Uit bet jaarverslag van den secretaris, den beer A. van Waart bleek, dat bet aantal nieuwe leden bedroeg 221 en 10 donateurs; uit dat van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 757 en de uitgaven f 817, zoodat het nadeelig^ saldo 60 bedraagt. Deze rekening werd goedgekeurd en daar op vastgesteld de begrooting voor 1902 ont vangsten 760, uitgaven, f 827; daarbij dienden nog verrekend de kosten van den cursus in handenarbeid, waarvoor een subsi die van f 2200 was ontvangen. Wegens financieolo bezwaren was uitbrei ding van het „Tijdschrift" niet mogelijk; bovendien werd 'geklaagd over te geringe medewerking. D'e heer K. do Vries Cz. werd als redacteur herbenoemd. Tot leden van het bestuur werden be noemd de hoeren Blom en Van der Mue- lon; tot penningmeester werd: herkozen de beer J. van 't Hof. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur, dat ieder, die aan het examen der vereeniging deelneemt, f 2.50 in de kas dier vereeniging moet storten. Tob eerelid werd benoemd do beer J. Stam. Als plaats der volgende algemeene verga dering werd Enschedé aangewezen, tenzij de volgende maal weer een cursus 'kon worden gegeven, dan zou de vergadering worden ge houden, daar waar do cursus is. Wedstrijd. OVERSCHIE, 14 Augustus, lu ons nummer van gisteren hebben wy onder de rubriek «Laatste Nieuws" nog kun nen opnemen den uitslag van den wedstryd in da 3e aldeeling, die te 4 uur werd bekend gemaakt; de stryd werd daarna met niet- verflauwenden jjver voortgezet. De uitslag daarvan was 2e Afdeeling. Sectie A, Harmonie. Ie prijs «Harmonie van "Warmond", Warmond 2e prys «Concordia", Ylaardingeneervolle ver melding «Forum Hadriani", Voorburg. Sectie B. Fanfare, le prys «Apollo", Nieuwe Tonge2e prys niet toegekend. le Afdeeling sectie A. Harmonie, le prys «Harmoniekapel der Ned. Gist- en Spiritus fabriek en OJiefabrieken Calvé Delft" Delft. 2e prys «Godsdienst en Kunstzin" 's-Gra venhage. Sectie B, Fanfare, le prys «De Bazuin", Gorinehem2e prysSempre Crescendo" Mid- delharnis. Tydens de pauze vereenigden de feestcom missie, de jury en hei bestuur van den Bond zich aan een diner dat in de voormalige kegelbaan was aangericht en daar werd me nig hartelijk woord gesproken waaronder van den voorzitter van den Bond een toost op H. M. de Koningin. Het ver gevorderde uur dwong den aan- zittenden den duur van het diner sterk te bekorten met het oog op den wedstrijd «Lecture ft Vue" die nog moest plaats heb ben. De uitslag daarvan was le Afdeeling. Eervolle vermelding met daarby behoorende medaille, «Godsdienst en Kunstzin" van 's Gravenhage. 2e Afdeeling. Eervolle vermelding met daarby behoorende medaille, «Concordia", Vlaardingen. 3e Afdeeling. Géén prijs toegekend, even zoo den prys groote zilveren medaille van den Burgemeester. Prijs van uitmuntendheid niet toegekend, die blyft het eigendom van den Bond van Harm, en Fanfarekorpsen in Zuid-Holland, welke by het eerstvolgend concours zal worden beschikbaar gesteld. De uitslag van dezen wedstrijd werd aan het publiek medegedeeld op verzoek van den president der jury door den secretaris. In ons vorig verslag hebben wy mede gedeeld dat op voorstel van den heer Richard Hol namens den Bond een telegram van hulde werd verzonden aan H. M. Koningin Wilhelmioa. Daarop is uit 't Loo het volgend ant woord ontvangen P. Van Abshoven, Overschie. De Koningin draagt my op den leden van den Bond hoogstderzelver dank over te brengen voor de aangeboden betuiging van dank baarheid en eerbied. Adjudant van dienst, Van Tets De feestvreugde dia de geheele bevolking van Overschie als het ware doorstroomd had, reeds bij den aanvang van het feest, heeft zich geuit den ganschen dag door. Op het terrein en langs de Zestienbovensciiekade hoorde men het gejuich en gezang en gejoel der talryke groepen feestgenooten die be hoefte bleken te hebben aan een krachtige uiting van hun vol gemoed. Maar zelden heerscht in onze rustige ge meente nog zóó laat zóóveel onrust. Hadden de trams des morgens met drie en het verdere gedeelte van den dag met twee waggons de talryke reizigers aange voerd, terwyl bovendien nog een flinke omni bus dezen dag een dienst op eigen gelegenheid had ingesteld, en de bootjes uit beide richtin gen talryke bezoekers aanbrachten, die allen moesten des avonds met dezelfde vervoer middelen weer terug van waar zy gekomen waren. Muziekgezelschappen zag men en corps van het feestterrein komen, onder vroolyk klinkende marschen, omstuwd door een groote volksmenigtenog tegen elf uur heeft men dit voor hier zoo zeldzame feit kunnen aan schouwen. Doch gelukkig dit feest van «Harmonie" i3 in harmonie gevierd en geëindigd; geen dissonanten hebben die feestvreugde gestoord, zoodat de leiders zoowel als de deelnemers zeker met groote voldoening zullen terugzien op den te Overschie gehouden eersten wed strijd van den Provincialen Zuid-Hollandschen Bond van Harmonie- en Faofare-vereeni- gingen. ♦KETHEL EN SPALAND, 14 Augustus. De burgemeester zal buiten de gemeente met verlof verblijven van 15 Augustus tot en met 31 Augustus. Tydens zijn afwezigheid zal in zijn plaats als loco-burgemeester optredende heer L. By], oudste wethouder. 'KETHEL EN SPALAND, 14 Augustus. De oefening van de brandspuit in deze ge meente zal gehouden worden op 25 Augus tus a.s. De Burgemeester is gisteravond van zyn verlof in de gemeente teruggekeerd en heeft heden zyn function weder aanvaard. Op de aanbeveling ter benoeming van leeraar in de Nederlandsche taal aan de de nieuwe H. B. S. met 3-jarigen cursus te Rotterdam, komt voor de heer dr. G. Engels, van hier. Op de aanbeveling voor leeraar in de wis kunde aan het Gymnasium leZutphen komt voor de heer J. Kunst, benoemd leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier. Hedenmorgen sprong een man op den reeds rijdenden team op den Rotterdamschen dyk waarbij hy echter achterover viel en met den voet aan de treden van het baicon bleef haken, zoodat hij werd medegesleurd. De tram die reeds op de helling was kon zoo dadelyk op het waarschuwend geroep der reizigers niet stoppen, doch deze hadden reeds met goed succes pogingen in het werk gesteld om den man uit zyn gevaarlyke positie te bevryden en in de tram te hales. De tram kwam daarop zachtjes achteruit stoomen zoodat de verschrikte toeschouwers meende dat de man ernstig gekwetst zou zyn. Gelukkig bleek dit niet het gevalde tram kwam alleen achteruit om gang te kunnen maken tegen de hoogte van het Roode hek. Gistermiddag is Wicherdina van As, spe lende voor de ouderlijke woning aan de Westmolenstiaat, door een hond in den bovenlip gebeten. Des morgens was een jongen elders door een anderen hond, een foxterrier, waarmede hij speelde, eveneens in de lip gebeten. Men zy toch voorzichtig wanneer de kin deren met vreemde honden spelen. rolitio. Op 9 Augs. 1.1. is bij het baggeren in de gracht aan de Zijlstraat gevonden een gouden remontair-dameshorloge. De rechthebbende ol degeen, die in deze inlichtingen geven kan, wordt verzocht zich aantemelden bij den Commissaris van politie. "In een flink bezochte openbare vergade ring, belegd door de kiesvereeniging«Volks belang" trad gisteravond als spreker op de heer K, Terlaan, lid der Tweede Kamer, In een met den gloed der overtuiging uitgesproken rede verdedigde spreker den eisch van algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen. Er werd geen gebruik gemaakt van de gelegenheid tot debat. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 13 Aug. 1902, Schiedam: Verwekken, van nachtrumoer W. H. v. P., H. P v. d. T. f3 boete subs. 3 d. li. iederW. G. V. f 4 boete subs. 3 dagon hechtenis. Openbare dronkenschap J. d. H. f 2 boete subs. 2 d'. lx.W. Z., A. V. en J. C. v. d. B, f 3 boete subs. 3 d. lx. ieder; B. V. (lo herb.) 3 dagen, heclit. In dronkenschap in het openbaar de orde verstoren. A. d. L. f 5 'boete subs. 5 d, b. Zonder daartoe gerechtigd te rijn, loopea over eens oadtens grond: J. V. en J. V. f 0.50 boete subs. 1 d. h. iederJ. J. v. C. en L. H. O. f 1 boete subs. 1 d'. h. ieder; N. D'. S., H. J. T. C. en G. B. f 2 boete subs. 2 d, lx. ieder. Overtreding van d'e adbediiswet \V. J. B. f 0.50 boete srubs. 1 d. li. Overtreding1 van de LewpKdhJbwet "VV. H. ƒ0.50 boete subs. 1 d. b.J. M. V. f 2.50 boete subs. 2 d'. 'h. Poli tie-over treding P. L. Vxljigesproken. G. D., A. M. C. v. K, M. T. J. J„ C. v. D., J. W., H. G., W. B,, A. v. N., C. H, J. J. M. T. en D'. K. f 0.50 boete subs. 1 d. ii. ieder; A. d. L., J. M. B„ J. M. B„ F. X. M. v. d. V., M. V., P B. en A. <H. T. D. f 1 boete subs. 1 d'. lx. ieder. Vlaardingen: Straaitschenderiji J. M. Z. f 2 boete subs. 2 d. b. Overtreding van heb Provinciaal Regle ment: A. R. 3 boete subs. 3 d. h. Overtreding van heb Scheepvaart-regle ment: 'M. v. R. f 10 boete sub's. 5 d. li. Kot hölenSpa land Poli tte-Over brading K. G. Q. f 1 boete subs. 1 dl lx. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben voor het gebruik van motorrijtuigen ongeschikt verklaard den grintweg langs de oostzijde van het Kanaal te 's-Gravenhage, van den Wassenaarschen weg tot aan den Badweg by de Koninginnebrug.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2