SPORT. Gemengd Nieuws. Ontploffing. Koloniën. V Laatste Nieuws. Handel en Bedrïjl'. Heden Beursvacantiedag. Burgerlijke Stand. bij ner ieze lor ing ler- nge tol d", olie ge- ;en oor der ihe len net ar- ck- m eed «as ra- oo- na- ten te len mi tre irg 'tr ail- die Idt net te eld ide ïen ier de tan ent )is ten rnn hte be ien X bet Enkele blaadjes vertoonden wel de sporen van de ziekte, doch vergeleken bij de aard appels, die in de onmiddellijke nabijheid groeien en niet besproeid zijn, was het een lust om te zien. Bedoeld veld is gelegen dicht by i>De Mei boom" even buiten Krabbendyke. De restende vroege aardappelen, (ook be sproeid), stonden eveneens nog groen. Ware er driemaal besproeid, zoo zou mis schien de uitslag nog mooier geweest zijo. De ervaring heelt geleerd, dat de bespuiting van het loof met de Bordeausche pap het aantal zieke knollen zeer sterk doet afnemen. Bedoelde aardappelen zijn gewis veertien dagen bij de andere voor. Later hopen wij ook nog melding te maken van de opbrengst van genoemd aardappelveld want deze juist zal wel de meeste belang stelling wekken. Wij willen hopen, dat op de proefvelden, bij de landbouwcursusssen behoorende, vele van dergelijke practische proeven genomen worden Theorie en practijk toch moeten hand aan hand gaan. Wij zouden den belanghebbenden in dezen willen toeroepenGaat zien en overtuigt u van de waarheid 1 v. Op do Internationalo Hondententoonstel- ling in hob Kon. Zoöl. Bob. Genootschap to 's-Gravenhage, door dc Nederiandscho Ter- rierclub georganiseerd, is een enorme ver scheidenheid van honden aanwezig en alles wat ter verzorging van honden noodig is Voorts zijn eenigo automobielen-Peugeob ge ëxposeerd. Hedenochtend werden do honden gekeurd Reeds tal van prijzen werden toegekend. Een tmijn" in Amsterdam. Steenkolenmijnen worden in ons land heel weinig gevonden. Alleen Limburg is ze rijk. In de buurt van Amsterdam beeft men er nooit van gehoord. Doch thans heeft men in de gemeente zelf een ontdekking gedaan. Men heeft wei geen steenkool in den grond ge vonden maar cokes. Op de plaats, waar onlangs nog de zwavel- zuurfabriek van de heeren Ketjen Co. aan de Kostverlorenvaart stond, heeft men nl. in den grond een geheele laag cokes ontdekt. Natuurlijk waren lal van mannen en jongens aanstonds in de weer om met handkarren vol de brandstof weg te halen. De mijn zal dus wel spoedig uitgeput zijn. Menigeen heeft er echter een aardig voordeeltje uitgehaald. Een beroemde vrome overleden. Te Purmerend is in den ouderdom van 89 jaar overbden de in Nederlanden daar buiten bekende juffrouw Grietje de Wolf, hotelhoudster op de Veemarkt aldaar. Menig maal ontving zij van groote kooplieden uit binnen- en buitenland brieven alléén met het adres: sAan Grietje te Purmerend". Als burgeres was ze niet minder geacht en bemind. Gedurende vijfiig jaar was ze ïegentes van het Gast- en Proveniershuis, terwjj! de behoe'tigen en lijdenden bij haar altijd steun en troost vonden. derij zelf opgestapeld. De man heeft eerst zyn vrouw en de zuigeling naar buiten ge dragen, toen een kleintje dat niet ioopen kon, en verder redde zich alles wat beneden sliep. Maar boven op de zoldering sliepen ook twee meisjes, van elf en dertien jaar. Toen de vader ook die wilde halen, zag bij zich reeds den weg op de trap afgesloten. In een oogenblik stond het geheele bovendeel der woning in lichte-laaie. Met brandwonden overdekt moest hy terugkeeren. De kinderen werden gemistzij moesten verbrand zijn. En werkelyk vond men om streeks twaalf uur het veikoclde lijk van een der ongelukkigen in het achterhuis. Het arme kind moet dus den brand bemerkt hebben en in haar angst van voren naar achteren geloopen en daar door den rook bedwelmd of door de vlammen gegrepen zijn. De over blijfselen zyn naar de gemeente-begraafplaats overgebracht, om later op 't R.-K. kerkhof ie worden bygezet. De geheele boerderij is totaal uitgebrand. Ook het overschot van het andere kind, een vormloos klompje, is gisteren gevonden. Een tooesiaard. Een beschonken arbeider, die een schop in de hand had veroorzaakte gistermiddag in de Vleerstraat te 's-Gravenhage heel wat opschudding. Toen hij tegen den grond viel, wilde een vooi bijganger hem ophelpen, maar de dronkaard sloeg met de schop woest om zich heen en raakte een vijfjarig meisje, dat zoo erg gewond werd dat zy in het krank zinnigengesticht moest worden ingedragen. Ook een zesjarig jongetje kreeg een bloedige wond aan het hoofd. Typografen-huis. Onder den naam sTypografen-gasthuis" zullen te Groningen op een terrein, groot 4000 vierkante meter, liggende aan de oost zijde van het verbindingskanaal Damster- Oosterdiep, 41 behuizingen ten behoeve van typografen gebouwd worden. De leden van 65 jaar en daarboven kun nen daar kosteloos of tegen geringe vergoeding wonen. Tramongeluk. Naar het »Vad." verneemt is de van zijn paard gestorte luit. baron Creutz, te Deventer, geheel koortsvrij. Zijn toestand kan gunstig worden genoemd. Een merkwaardige operatie. Hoor een. eigenaar van kippen werd opge merkt dat een zijner kippen niet meer in staat was te eten. Hij bracht liet dier naai* den naturalist P. C. Duirend, die zich onlangs uit Gronin gen, waar hij amanuensis aan do Universi teit was, te Rotterdam vestigde. Deze ope reerde de kip, door liaar den krop, den slokdarm en de maag te openen. Na deze ontlast te hebben van hooi, houtwol en an dere ingrediënten, die daarin waren opge hoopt, beeft hij alles weder netjes dichtge naaid en loopt de kip thans weer vroolijk onder haar familie rond. De geheele opera tie liep af zonder dat een droppel bloed ver goten werd. Misdaad. Men meldt aan de »Tel." uit Amersfoort Te Amersfoort wordt sedert Woensdag een bode eener begrafenis-vereeniging vermist. De man was 's morgens naar de omliggende gemeenten gegaan om contributie voor het fonds op te halen en tevens een paar uit- keeringen te doen wegens overlijden. Daar de man als zeer oppassend bekend staat en vrouw met 5 kinderen heeft, denkt men dat hier misdaad in 't spel is; door de politie per fiets wordt alles in de omliggende plaatsen doorzocht, doch tot heden zonder resullaat. Brand te Santpoort. "Woensdagmiddag werd de brandweer te Santpoort opgeroepen om hulp te verleenen by een uitgebroken hooibroei op de hofstede bewoond door Schorel, aan de Hofgeest. Met 't weghalen van eenig hooi meende men 't gevaar bezworen te hebben. Ieder ver heugde zich, want het was een gezin met elf kindei en, waarvan het jongste juist den vorigen nacht geboren was. Donderdagavond omstreeks half elf echter toen liet gezin reeds ter ruste was, brak er I werkelijk brand uit. Het hooi lag in de boer- Onschulóig veroordeeld Uit Amersfoort wordt aan het »N. v. d. D." geschreven In de maand Juni van het vorige jaar werd hier moord of manslag gepleegd op den huzaar Seijlï-rs. De van die misdaad verdachte Gerard Vial, terstond Da het bekend worden ervan in hechtenis genomen, werd veroordeeld door de rechtbank te Utrecht lot eene gevangenis straf voor den tyd van twaalf jaien. Tot het einde toe heeft V. echter volgehouden on schuldig te zjjn, steeds zekeren timmerman Jansen als den dader noemende. Thans moet genoemde J, die destijds met Vial's zuster samenleefde, met deze hoog gaande ruzie te Rotterdam hebben gehad en haar zóó hebben mishandeld, dat zij in het ziekenhuis aldaar is opgenomen. Daarbij zijn verwyten gedaan aan het adres van J„ welke aan de familie V. aanleiding hebben gegeven een nader onderzoek te doen instellen, ten einde tot revisie van Vial's veroordeelend vonnis te geraken. In verband met dit alles heeft naar verluidt de broede" Antonie Vial, ver gezeld van een rechtsgeleerd raadsman, alle iu het geding gehoorde getuigen bezocht, om de noodige gegevens voor een rivisie te ver zamelen. Ongeluk 1 Bij de sluis aan den IJsel bij Dieren op den krib is Woensdag een geheel volledig stel mannenkleeding gevonden, hetgeen doet vermoeden dat hier een ongeluk heeft plaats gehad. Tob dusver is het nog niet gelukt te ontdekken aan wien de kleederen belmoren, doch de politie doet ijverig onderzoek. Men woest heer. Na verhoor voor den rechter-commis- saris is M. K., te Knijpe, die zjjn 80-jarige moeder met een sabelslag verwondde, weder op vrije voeten gesteld. Een vervolging wordt ingesteld. Het bleek, dat hjj ook zijn bloeder met een mes heeft gedreigd. gezelschap kwam, waardoor hij geestelijk, ze delijk en lichamelijk schade heeft geleden. En deze schade kan slechts goed gemaakt worden, als de leeraar zijn schooljongen een door heb gerechtshof te bepalen som be taalt, .Zoo'n jongen kan het in Amerka nog ver brengen 1 Liefdesdrama. Uit Hiidesheim komt bet bericht dat de referendaris Ritter uit Oldenburg en zjjn verloofde zich gisteren hebben doodgeschoten. Een jeugdige brandstichter. Een jongen van tien jaar heeft getracht te Parijs een huis in biand te steken. De brand werd in zijn begin gesmoord, door de buren die het gevaar bemerkten. Toen men den jongen brandstichter naar de aanleiding tot zyn daad vroeg antwoordde hij doodkalm: xlk heb nog nooit een huis zi"n branden. Ik wou eens zien, hoe dat giog I Lady Raglan. Lady Raglan, do Engolsche paires, die zich iu haar kroningsgewaad liet bezichti gen ten bate van een liefdadige instelling, heeft reeds een aardige ontvangst gemaakt. Niet alleen kwamen honderden haar voor 3 stuivers bekijken, maar velen brachten ook giften. Vermoord. Gistermorgen werd de huisknecht Schnabel- stein van het hotel »Si. Pauli-Höf" te Ham burg, te circa 4 uur met doorstoken borst dood op den vloer zijrer kamer gevonden. De dader is een wapensmid uit Mannheim, Sieg geheeten, die zich bij zijn arrestatie een kogel door het hart joeg. Een tribune in brand. Gisteren is bijl do wedrennen te tSockton brand ontstaan in een tribune vol met toe schouwers. Een vreeselijke paniek ontstond, doch allen konden do gevaarlijke plaats zon der letsel verlaten. De brandweer had spoe dig het vuur gobluscht. Technicum Mittweida. Het instituut „Technicum Mittweida" is een onder staatstoezicht staand instituut tot opleiding van electra-, technische- en machi ne-ingenieurs en -opzichters, en. heeft in het tegewoordige (35ste) schooljaar 3567 bezoe kers. Het onderzoek in de electro-fceohniek is er den laatsten tijd aanmerkelijk uitge- bieid en wordt door veel omvattende biblio theken, laboratoria, werkplaatsen, machine- opstellingen (machinebouw-studievertrek) belangrijk gesteund. Het zo m er-half jaar begint den 15en April en de aanneming van leerlingen voor het op 18 Maart aanvangende vooronderriclifc ge schiedt vanaf begin Maart. Uitvoerige programma's met toelichtingen worden kosteloos verwonden door lret secre tariaat van het „Technicum Mitlrweida" (Koninkrijk Saksen). In de aan dit Instituut verbonden, circa 1800 vierk. M'. oppervlakte beslaande, on derwijsfabrieken en -werkplaatsen, kunnen ook leerlingen voor praktische ontwikkeling worden geplaatst. Het „Technicum Mitlrweida" behaalde op de Saksisch Thuriugsoho Tentoonstelling te Leipzig de hoogste onderscheiding, de Ko ninklijk Saksische staatsmedaille, voor bij zondere verdiensten op het gebied van tech nisch. onderwijs, Zonderling proces. Uit New-York wordt gemeld Een der merkwaardigste processen welke ooit in Amerika gevoerd werden, en dat zegt veel I zal binnenkort de aandacht van heb Supreme Court vragen. De 16-jarige schooljongen Albert Polak, stelt voor zijn eigen slecht gedrag zijn lee raar Weingart verantwoordelijk en verlangt schadeloosstelling. Polak's ouders wonen in Nederland, en zijn oom, die to New-York woont, zorgt voor hem. De oom heeft hem zoo heet het in de aanklacht aan de hoede van Weingart toevertrouwd, die op zich heeft genomen voor heb zedelijk en li chamelijk welzijn van den jongen té zorgen. Daarvoor werd hij betaald. Maar in plaa.tr van voor den jongen te zorgen, heeft de on derwijzer heb toegelaten dab deze In slecht Cycloon. In heb begin dezer week lieoft over een groot deel van Illinois, Noord-Amerika, een cycloon gewoed die zeer veel schade lieoft aangericht. In de stad Pana woei de kerk omver. De kracht van den wind was zóó groot dab een lange spoortrein moest stop pen omdat hij) niet tegen den wind op kon. Zeer velen menscheulevens zijn te betreuren. Overstrooming. Stiermarken en Tirol zijn door zware overstroomingen geteitsterd. Tal van brug gen en huizen zijn vernield, wegen onbegaan baar gemaakt, "Voor zoover tot dusver is na te gaan bij do gebrekkige gemeenschap zijn daarbiji zeven menschen omgekomen en twee zwaar gewond. Uit "Wilmington in den Amerikaanscken staat Delaware, wordt geseind dat bijl een hevige ontploffing in een papierfabriek 11 personen werden gedood, 2 doodolijk ge kwetst en 6 arbeiders worden nog vermist. Men vreest dat zij onder depuinhoopen be dolven Iggen. men; er zijin daar heel wat slachtoffers ge vallen, evenals op andere plaatsen in den omtrek. Pokken. Van den len tot den lOen Juli kwamen, in de afdeeling Madioen dertien gevallen van pokken voor, zonder sterfgevallen. Met de pokken-epidemie is 't dus nog lang niet zoo erg als met de cholera. („B. N.") Borneo. Aan een van den resident der Zuidor- en Oosterafdeeling van Borneo ontvangen tele gram van 22 Juli -wordt door de „Java Ct." het volgende ontleend 14 Juli werden op Chineoscho kolengra- vers van de Handel- en Mijnbouwmaatschap- pij Loë Katjang drie schoten gelost, waar door één koelie aan den arm gewond werd. Yier daders met hun aanvoerder Temeng- goehg Langka uit Opper-Laoeng werden door de bevolking met do politie gearres teerd. Patrouilles uit Prioek Tjahoo hadden geen ontmoeting met den vijand. Door den lagen waterstand kon de Ban Liong II i n niet varen. De prauwvaart en het post vervoer ondervonden geen overlast. Oost-Indië. Knokkelkoorts. De „Deli Cb." van 25 Juli meldt: Naar wij van verschillende zijden hoeren klagen, is deze meer lastige dan gevaarlijke ziekte wederom in Medan heerschende. öhblera. Het „Soer. Hbld," deelt mede, dat de heer M. C. A. Reigers, chef van de Oost Java- Stoomtrammaatschappij, wiens toestand zich aanvankelijk goed liet aanzien, in den nacht van den 25en Juli aan cholera is overleden. Het bericht dat de kapitein der artillerie W. L. Zonnovijlle overleden zou J.jn, is niet juist. Uit de tiendaagsclie rapporten, opgeno men in de „Jav, Cb.", zien wij dat van den len tot den lOen Juli te Pekalongan 53 ge vallen voorkwamen, waarvan 48 doodolijk; in do afdeeling Brebes vier gevallen, één doodolijk en in de afdeeling Pemalang 167 gevallen, waarvan 46 doodelijik- De cliolera-epidemie in do districten Gen dingan en Ngrambe, afd-eling Ngawi, 'Ma dioen is opgehouden. Da- togen lieerscht de cholera epidemisch in ut, ondor-afdeeling Segiri (Noorder-districten van Celebes) en in de districten Amondit en Benoea Ampat (Z-uider- en Ooster-afdeelmg van Borneo). Zoo langzamerhand meenden wij, hier ter plaatse, zegt het „Soer. Ilbld.", dat liet rijk van Bhowani, de godin der cholera, uit was maar de feiten verbrijzelen dezen waan met ruwe slagen. Zondag is het te Soerabaja en in de omstreken een ware ongeluksdag ge weest. nier ter plaatse bezweken aan de ziekte de gepensionneerde majoor Meis en een zijner dochters, die van Maos afkomstig, bij hun verwanten door cholera werden aan getast en, na in het groot militair hospitaal te zijn overgebracht, overleden. Verder viel te Soerabaja als slachtoffer der ziekte de jon geling Buttéling, een zoon van den conduc teur der Staatsspoorwegen van dien naam; en te Bangil dc tweede-machinist bij de Staatsspoorwegen Boonzaaier en de beambte •bij dien dienst Ibuen. Bovendien hield de cholera huis onder het plaatselijk garni zoen; niet minder dan zeven in het Sim- pangscli hospitaal opgenomen soldaten over leden aan de ziekte. Te Sidhoardjo is de cholera aan het afm- Floralla-tentoonstelling. Heden is do jury gereed gekomen met do bcoordeeling der verschillende inzendingen en heeft zij haar beslissing omtrent de toe kenning der prijken vastgesteld. Die uitslag is als volgt: Groep I. Begonia. Ie prys no. 565 J. II. Cool. 714 J. H. v. Valkhof, 914 II. Meyer; 2e prijs 583 Teunis Keuzenkamp, 686 D. v. d. Beek, 1605 J. Ris; 3e prys 904 C. v, d. Vlies, 921 mej. v. d. Hammen, 1228 S. Scheller: 4e prijs 333 Elizabeth v. Katwijk, 556 J. de Groot, 1129 Cath. v. Kralingen; 5e prys P. J. C. v. Mervennee, 891 J. Mak, 1113 Y. v. d. Velden. Groep II. Fuchsia. Ie pry's 112 A. Ie Pair, 16 C. II. v, d. Gaag, 42 Pietje v. d. Gaag; 2e pr. 341 G. Krabbendam, 1552 J. Schreu- der, 390 M. Schneider; 3e pr. 539 E. C. Hage, 556 J, de Groot, 367 Jan v.d. Graaf; 4e pr. 67 Jacob v. d. Most, 206 Hendrina v. d. Merwe, 1363 W. v. d. Wel; 5e pr. 1362 A, v. d. Wel, 1349 A. Molenaar, 1713 Schreuder, 255 Jaantja Nanninga, 317 S. E% C. de Vries, 127-Ane Eysberg. 3e Groep Geranium. Ie prijs 341 G. Krab bendam. 1713 Schreuder, 1549 L. v. d. Tempel2e prys 1565 N. Mak, 523 W. H. de Groot, 137 M. C. Piooy; 3e prys 532 N. Plu, 620 J, Vis, 1695 O. Snel; 4e prys '1251 J. M. Overdyk, 1179 J. v. Grootveld, 1066 W. v. Loenen 5e prys 1099 Gerard Vaandrager, 1689 Schreuder, 1283 P. de Vogel, 65 Joh. de Troost, 1426 A, M. Koo rengevel. 4e groep. Ie prijs, Hortensia van II. v. d. Hoeven; 2o prijs, Fuchsia fulpens; 3e prijs Dubbele Knolbegonia4e prijs Begonia Semper Florens; 5e prys Genista, Loef de Meyer. 5e groep. Ie prys. Oleander, II. Bokhorst; 2e prys, Begonia Minicata; 3e prys, Aralia Sieboldi4e prys, Aspidistia; 5e prys, Dracaena. 6e Groep, eenige inzender J. Vaandrager, eere-medaille. 7e Groep, mej. v, Zuuren, Eervolle vermelding. 8e groep, le prijs G. Vaandiager, 2e pr. jongejuffrouw Steenoven, 3e pr. J. Kaltner, 4e pr. G. v. Meurs en Steenoven, 5e pr. Steenoven. 9e groep. Sciarone, Den Haag, eervolle vermelding; van Dam, Overschie, zeer eer volle vermelding kweekelingen R, N. L. 3e prys, insecten, 10e groep. A. Gerlach, eieren, eervolle vermelding; W. J. Heyhgers, eieren, Z. E. V.; A. Sutherland, vogels, gouden medaille W. J. Heyligers, kanaries, Z. E. V., insecten idem idem. 11e gioep buiten mededinging. 12e groep. H. G. C. Vlek, wasbloemen, E. V.A. E. Kluwer, Dordrecht, boeken, Z. E. V.; J. Roovers, calügrafie, E. V.J'B. Wolters, boeken, Z. E. V.A. W. Sijthof, boeken, Z. E V.W. Versluys, boeken, Z. E. V.A. Vaandrager, Boscóop, rozen, Z. E. V,A. W. Vaandrager, schoolverzameling, Eere-medaille; C. B. van Vooren, zaalver siering, E. V.C. F. I'ape, bloemen, E, V. A. F. van Lissa, diversen, E. V.H. van Dyk, zaalversiering, E, V.; H. Gejjsendorf, bloemen, Z. E. V. Wij kunnen hierbij nog mededeelen dat door een der bestuursleden een extra-prijs is uitgeloofd voor het sierlijkste bloemwerk, morgen te leveren door liefhebber of vak man. Wij hopen dat de Schiedamsehe bloe misten zich daardoor aangespoord zullen ge voelen om te toonen wat zij, op dat gebied kunnen leveren. bewerkt door den secretaris, den heer mr. C. A. Römer, werd in druk aan alle aanwe zigen rondgedeeld. Na afloop der vergadering begaf men zich in optocht naar het tentoonstellingsterrein aan 't Nieuwe Kanaal, waar men omstreeks half één uur aankwam. Z. E. werd de tentoonstelling rondgeleid om te half twee in de directiekamer van de feesthal een lunch to gebruiken, aangeboden door het uitvoerend comité. Inmiddels werd door het muziekkorps van het 1ste rog. huzaren uit Deventer een matinée-musicale gegeven op het terrein. Hedenavond wordt door den minister en autoriteiten in „de Harmonie" een diner aangeboden door het hoofdbestuur der Fr. Mij. Do tentoonstelling, die 1217 inzendingen omvat, was vóór de opening geheel gereed gekomen en trok den eersten dag reeds een talrijk bezoek. Het Knnpsclio parlement. In het parlement verklaarde sir Gordon Sprigg, dc eerste-minister, dat naar hij ge looft, de krijgswet over een week zal worden ingetrokken. In 2e lezing zijn .heden dc wetsontwerpen, inhoudende do goedkeuring aan het parle ment voor regeeringsdaden in oorlogstijd buiten liet parlement verricht en dc fraan- ciecle indemniteitswet door het Kaapsche parlement aangenomen. Nat. Eandbonw-tentoonstelllng. Men meldt ons uit Leeuwarden Heden heeft de opening plaats gehad der Nationale Landbouw-tentoonstelling, geor ganiseerd door de afdeeling „Leeuwarden en Leeuwarderadeel" van de Friesche Mij. van Landbouw, tor herdenking van het 50-jarig jubileum dier Maatschappij. Z. E. de minister van Waterstaat, Han del en Nijverheid, de heer de Marez Oyens, vereerde de Mij. met zijn tegenwoordigheid bij de opening der tentoonstelling. Te half twaalf vergaderden de loden der Fr. Mij. in de Beurs, waar de voorzitter, de heer D. van Konijnenburg, een rede hield ter herdenking van heb gouden jubileum. Daarna hield de minister een openingsrede. Een overzicht van de geschiedenis der Mij., Nieuwe uitbarsting op Martinique. Heb stoomschip Dahotné kwam te Cas tries (op Santa Lucia) aan en berichtte dat Dinsdagmiddag ceu ernstige uitbarsting van den Mont Felée plaats hacl. Dc D a hom was verplicht van koois te veranderen, ten einde den dichten aschregen te vermijden, die op het dek neerviel. Bears van BeiifeiSama, ZATERDAG 23 AUGUSTUS. Beurs heden gesloten. AMSTERDAM, 23 Augustus Koffie goed ord. Java 351/3, Santos 19 Suiker kalm. Tarwe zonder noteering. Rogge zonder noteering. ROTTERDAM 23 Aug Koffie. Java 35 ets.. Santos 19 ct. Suiker prijshoudend. DELFT, 23 Aug. Kaas. Aangevoerd 60 stapels, wegende 21022 KG. Prijs f26.— a 32.— por 100 KG. HAMBURG, 23 Aug Koffie. Sept. 31 l'i, Dec. 32, Maart 32y4, Mei 33i/4. HAVRE, 23 Aug. Koffie. Sept. 37 8/4, Dec. 38»/s, Maart 39l/4, Mei 39!A K. HAMBORG, 23 Aug. Suiker. Biet- loom; Aug. 6.171/3, Oef. 6.47'ƒ2, Dec. 0 571/s, Maart 6.80. BERLIJN, 23 Augustus. Spiritus per loco.ms. PARIJS, 23 Augustus Spiritus. Juli Ir. 31 25, Aug. (r. 31.75, 4 laatsto maan,ion fr. 324 eerste maanden fr. 33.—. SCHIEDAM, 23 Augustus. Binnengekomen van de baringvissclierij de logger SCH 252 Zeeburg, sell. C. J. den Duik, met 23 last ha ring van do tweede reis: en de bom SCH 163 Clara, sch. A. Bal, met 17 last baring, VLAARDINGEN, 22 Augustus. Binnen van de baringvissclierij stm. Jn. Spanjersberg met 308 ton pekelharing, stm. C. v. d. Linden met 336, stm. L. Spaans met 294, sttn. G. Goedknecht met 322, stm. Jn. Groeneveld met 336. stm. C, van Kempen met 322 stm. P. Witsenbuig met 280, stm, J Koster niet 308 stm. P. de Ruiter met 350, stm. W. Mos met 294 en 17 ton steurhering, bom SCH. 287 mot 272 kantjes en 17 kantjes stern haring, SCH, 109 met 357, KW. 46 met 300 en 23 en bom SCII 75 met 272 kantjes pekelharing, MAASSLUIS, 22 Augustus Binnen van de haringvisscherijMA 171 met 260, MA 3 met 252 ton. SCHIEDAM, 23 Augustus. Hedenavond 9 uur vertrekt s.s. Oabenda, kapt. J. Faulkner, naar West-Afrika v a Londen. NEW-CASTLE, 23 Augustus. Vertrokken ss. Hülmside, met steenkolen naar Schiedam, S C !S 1 E lï A St, Geboren: 21 Aug. Susanna Catharina, dochter van P. Brouwer en A. I. van der Zee, Kretipel- str*at. 22 Aug. Johannes Leendert, zoon van W. Jongslen en E. Smidh, Steenslraat.Elisa beth Johanna, dochter van N. van der Wilk en E. E. J, Jansen, Nieuiostraat. Johanna Mechtelina en Ilendrika Johanna, dochters van M. Kionegin en J. van den Ham, Ge dempte Broersvest. I. A A B Sf G B K. Geboren: 21 Aug. Thomas, zöon van T. van der Kuijl en C. Bastemeijer, Ealckstraat. 22 Aug. Maaike, dochter van .1. Visser en M. Bezemen, Emmastraat. 23 Aug. Jan en Geertruida Wiihelmina, zoon en dochter van J. J. Hoitvma en F, tan der Heide, WUhelminaslraat. Overleden: 22 Aug. Rutgerus van der Kraaij, oud 89 jaar, wedr, van C. Vink, Eorteiijk,

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 3