V STAI)SNIEÜWS"i O c 111 e c 1110 r a a <1. YLAARDINOËN7 sonen hielden zich by de kinder- en volks spelen eenigen tijd met blijkbare belang stelling op. H. SI. do Koningin-Moeder vertrok gister middag te 6.23 uur -weder naar Soestdijk en werd door do Koningin en den Prins tot aan liet station Apeldoorn uitgeleid. Prins Hendrik, vergezeld van jhr. Van Suclitelen vertrekt lieden naar Aken. ten einde een kuur te oudergaan. Koninginnedag. Overal 111 het land is gisteren feest ge vierd. Wij hebben van een paar plaatsen reeds het een en ander medegedeeld en zoo als men begrijpen zal, naar gelang van de plaatselijke omstandigheden en de krachten waarover men te beschikken had, is de wijze van feestviering gewijzigd. Het gaat natuur lijk niet aan, van al die feelvieringen mel ding te maken, doch wij willen ons bepalen tot beschrijving van de verlichting teVGra- veiihage ter wille van den eigcnaardigen „clou" d'ie men daar bedacht had. Hot slot Schaumburg, waar onze Konin gin na haar ziekte, een tijd lang tot herstel van krachten vertoefde, was ditmaal uitge kozen om als middelpunt te dienen van de feestverlichting in het Haagsehe Bosch. Dank zijt 'b mooie weer, kwam het stuk uit stekend uit eu mocht men den ontwerper en uitvoerder prijzen, die in lichtlijnen het prachtige kasteel met zijn rondgang, toren en bijgebouwen zoo verdienstelijk wisten na te bootsen. Als altijd was het zeer vol in het Bosch, maar de politie had flinke maatrege len van orde genomen. De vijvers waren om zoomd met lichtslingers en in liot groen der hoornen hingen gekleurde ballons. Ook do Sociëteitstent was fraai met een eorepoort versierd. Overal muziek, nationale liederen en veel opgewektheid. In de stad zag men hoofdzakelijk alleen feestlicht aan departe menten van algemeen bestuur en aan ande re openbare gebouwen. Consuls. In het hotel de Twee Steden te's-Grnven- hage is aangekomen de consul der Neder landen te Buenos Ayres, de heer Smit. President Steyn. Volgens de jïndep. Beige" heeft ook Pre sident Steyn een villa gehuurd te Mentone, ahvaar hij evenals President Kruger het win terseizoen zal verblijven. De ond-MInister J. C. Bloem To 's-Gravenhago is overleden de heer J. C. Bloem, dio bij het Nederlandsche belas tingwezen belangrijke betrekkingen lieeft vervuld, laatstelijk als hoofdinspecteur van dat dienstvak bijl het Departement van Fi nanciën. Na zijn aftreden uit dat ambt wijd de de heer Bloem zich met bijzondere toewij ding aan de belangen van de stad, waarvan hem weldra de behartiging werd opgedragen toen de burgerij hem koos tot lid van den Gemecenteraad, welk mandaat Irij met groo- ten ijver, speciaal waar heb de Gem een tc- financiën betreft, vervulde tot aan zijn be noeming tob Miniser van Financiën in een der Kabinetten-Heemskerk ter vervanging van den 'heer Ctrobbée, die aftrad na ver werping van zijn voorstel tot invoering eener klassenbelastihg. G-edurende zijn Minister schap van 4 Mei 1885 tot 21 April 1S88 barebt de -heer Bloem de in dat tijdvak voorgestelde 34 schuldeonversie tot stand. Na zijn Ministerieele loopbaan trok de heer Bloem zich uit het staatkundig en open bare leven terug. Hij was ridder vau den Ned. Leeuw. Dr. Kuyper geïnterriewd. De correspondent van de „Figaro" te 's-Gravenhage heeft dr. Kuyper na zijn te rugkeer iu de hofstad geïnterviewd over do loopende geruchten van onderhandelingen over een aansluiting van Nederland bij het Drievoudig "Verbond of bij Duitschland al leen. Di*. Kuyper sprak de rondgestrooide praat jes beslist tegen. Hij is Duitschland slechts doorgereisd naar "Weenen, waar hij de „Staatesgewerbeschule" heeft bezichtigd. Evenmin als hij in Duitschland den heer Von Richthofen. sprak, had hij te "Weenen een onderhoud met graaf Goluchowsky. Eu in Oostenrijk en Italië golden zijn reizen slechts bezoeken aan nijverheidsscholen of tentoonstellingen. In Zwitserlad sprak hij de directeuren van het federaal en canton- naal technisch onderwijs en bezocht hij het graf van zijn eehtgenoote. „Sedert ik uit Den Haag vertrokken ben" aldus resumeerde minister Kuyper „heb ik met geen enkel Staatsman een woord, een syllabe gesproken over een toe nadering van mijn land tot Duitschland of den Driebond. Ik heb van de vijf weken va- cautie geprofiteerd om mij beter op de hoog te te stellen van hert technisch onderwijs in het buitenland." Red. Visscherij. In de jongste gehouden jaarvergadering van do vereenigïng ter bevordering van de Nederlandsche Visscherij werd een commissie benoemd en uitgenoodigd om de belangen der Ned. Visscherij zooveel mogelijk voor te staan en te bevorderen. Tot leden dezer com missie werden benoemd de heeren G. Dirk zwager Mz. en W. Janssen te Maassluis. L. Nilant, burgemeester van Almkerk; G. E. K. L. "Van Zuijlen, 'c Gravenhago J. L. M. IJzermans, VIaardingen; M. De Mos, Sche- veningen; H. Tuijp en B. Demmer, Volen- dam, en A. H. Gerliard, Amsterdam. De heer mr. A. W. Schippers te Rotter dam is algemeen secretaris-penningmeester. J. N« van Zomeren *j* J. N. van Zomeren, de voorzitter van hot Nationaal Arbeidssecretariaat, is gistermor gen plotseling overleden. Ilij zou zich naar Utrecht begeven, om daar een spreekbeurt te vervullen, t-oen hij op het station Muider- poorfc eensklaps neerstortte. Do dood trad terstond in. Een aanwezig geneesheer con stateerde een hartverlamming. Het lijk werd naar de woning van den overledene gebracht. Van Zomeren was, behalve voorzitter van het N. A. S., ook verscheidene jaren lang voorzitter van den Nederlandschen Melse- Iaanbond. („Het V.") Een bewijs van erkentelijkheid is door het Middelburgsch Damescomité ontvangen van de krijgsgevangenen iu liet. Diyatalawit kamp op Ceylon. Hot bestaat uit een zwart ebbenhouten naaikistje, waarvan de deksel een versiering van houtsnijwerk draagt, waarin o. 111. do twee wapens van de Zuid-Afrikaansclie re publiek voorkomen. Aan do binnenzijde van den deksel staat in fraaie gouden let ters de opdracht van dit geschenk. Congres Middenstand Tot afgevaardigden van de Vereeniging voor Handel en Nijverheid en Gemeentebe langen te 's-Gravenhage, naar het congres van den Middenstand te Amsterdam, zijn benoemd de heeren mr. W. Dolk en A. J. H, van Rijn. Conferentie van Rederinndscbe Stcnografen- Verecnigingen. De door de Vereeniging van leeraren in de Stenografie" uitgeschreven conferentie, werd Zaterdag te 's-Gravenhage gehouden onder leiding van den heer J. van Aalst Lzn. De conferentie had ten doel, de beoefening van de stenografie beter te maken. Met het dilettantisme in de stenografie heeft zij niets te maken. Zij zal zicii bepalen tot liet proc- tisch nut van de stenografie. De conferentie wil wrijving van gedachten tusschen de voor standers van de verschillende stelsels. Voorts is haar doel ook propagandistisch. Er bleken behalve verscheidene belangstel lenden 20 afgevaardigden vertegenwoordi gende 10 vereenigingen en ongeveer alle stelsels. Riënts Balt was niet vertegenwoordigd. Voor het maken van de notulen werd aan gewezen de heer C, J. van Geel, journalist te Dordrecht. Tot voorzitter van de conferentie werd de lieer Van Aalst benoemd. KETHEL EN SPAL4ND, 2 Sept. Van de openbare gebouwen en alle particuliere wo ningen wapperde gisteren de Vaderlandsche di iekleur. Het Harmonie-gezelschap ®St, Rad bout" gaf een concert in een feestelyk ver sierd koetshuis. Koninginnedag. Het publiek is dit jaar zeker niet verwend met feestelijkheden op Koninginne verjaar dag, niets dan vlaggen en een beetje drukte op de markt, en vrij van school doch hier hield het ook mede op. Niet eens spoot de fontein in de Plantage, iets wat toch by de meeste feestelijke gelegenheden plaats heeft. In aansluiting met het gisteren omtrent den Koninginnedag vermelde, valt nog het volgende mee te deelen. Zooals bekend, was tegen 5 uur de schut terij opgeroepen ter excercitie in het land, doch aan de groote massa menschen was het te zien dat men iets meer dan een gewone oefening verwachtte. Immers de Koningin was jarig of tenminste het was de dag be stemd voor de viering en er was 's middags geen parade geweest, duser zou wel iets op het exercitieveld te zien zijn. Geheel onjuist was deze veronderstelling niet want toen te half zes twee compagnieën met de muziek aan liet hoofd op het terrein waren gekomen en even daarna de majoor op het veld verscheen, werd al spoedig order gegeven de zijvleugels van den troep te laten zwenken waarna de majoor de volgende toe spraak hield: ^Officieren en manschappen, het is natuur lijk allen bekend dat heden de dag is aan gewezen ter viering van II. M.'s geboortedag. Met des te meer vreugde kunnen wij dien herdenken nu wij weten dat H.M. weder gehee! hersteld onder is. Zoodat er alle reden is om luide een hoeravoor onze Koningin aan te heffen." Een driewerf hoeraweerklonk opgewekt over het terrein. Daarop vervolgde de majoor »Uit de Staatscourant is gebleken dat een Uwer, de tamboer Ravens, bij gelegenheid van H. M.'s vetjaardag is begiftigd met de eere-medaille in brons van de Oranje-Nassau- orde. Ik heb daarom wat bier laten aanruk ken, dat straks rnaar eens met hem moet worden opgedronken ook op het welzijn van onze Koningin." Een algemeen hoera volgde op deze mede- deeling en weldra werden de verschillende secties naar de halve fleschjes bier gebracht terwyl een zwerm schutters zweefde rondom het kistje sigaren dat in de handen van een heen en weer trekkend adjudant was. De majoor liet den gedecoreerden tamboer roepen en feliciteerde hem met zijn onderscheiding voor de vele jaren trouwen dienst. Even daarna werd Ravens op de Iers der andere manschappen rond 0. riek gedragen. Na de rust werd er gedefileerd in sectie-, peletons- en eompagniescolonrie. Vooral de uitvoering in peletonscolonne was zeer netjes. Daarna werd een korte marsch door de stad gemaakt, waarby een enorme menschen- massa op de been was. Doch reeds toen de troep op het veld was bleek in welk een groote belangstelling zij zich mag verheugen. Aan weerszijden stond of zat het stampvol langs den weg, en toen de troepen reeds weg waren bleef het nog maar steeds men schen stroornen die weer naar de stad terug keerden. In de 0. L. V. Visitatiekerk aan de Nieuwe Haven heeft de nieuwbenoemde pastoor H. J. A. Coppens voor de eerste maal in zyn parochie de H. Mis opgedragen. Van den kansel sprak hy zijn gemeente in hartelijke woorden toe en hoopte dat zyn werk onder hen gezegend mocht zijn. Hoogere Burgerschool. Na gehouden herexamen zijn alsnog toe gelaten Tot de eerste klassePa. Ja, Beugelink. Tot de tweede klas«e: C. J. van Alphen, H, C. Duy vendak, A. de Jong, G. T. de Jongb, P. M. de Kroes, afgewezen twee. Tot de derde klasse: F. H. Backer, D. Bender, A. van Leeuwen, J, A. van Marie, J. Ris, C. Spoon, N, A. Spronk en D. J. Steenhuis. Tot de vierde klasse J. Dorsman, J. B. C. van der Drift, B. E. Flander, J. Hoogendijk, P. M. Hooijkaas, K. E Horn, J. F. Putters, C. J. H. van Ryn en L. G. Stokvis. Tot de vijfde klasseA. G. Beugelink, F. H. Bieukelman, J. Ris en G. Vredenburgh. Naar wij van den diiecteur van sSchiedam Vooruit" vei nemen zal de meubelfabriek van de firma D. J. van Merkom te Rotterdam worden gevestigd Schie 214 alhier. De gisteren op de weekmarkt met den len prijs bekroonden bloemist is niet J. J. van Dijk maar C. 11. van Dijk. De Directeur en het straatpersoneel der stoomzuivelfabriek uCeres" alhier zyn onder ling oveieei gekomen dat van heden tot 15 September een proef zal worden genomen met de nieuwe loonregeling. Dan zal worden bepaald wat de gevolgen zijn voor elk van dat personeel en zullen zoo noodig nadere bepalingen ontvangen en overwogen worden. Ter herinnering. Morgen, Woensdag, heeft er 's avonds een groot vocaal en instiumentaal conceit plaats in de Ofiicieren-Vereeniging ter herdenking van den verjaardag van H, M. de Koningin door sOrpbeus" en het Rotterdamse!) staf- muziekkorps: Aanvangende 71/2 uur. Ook slndgenooten, geen leden, hebben toegang. Gisteravond om 5 uur werd een meisje van Gorzelman, wonende op het Iioofd, door een bakkerswagen van den heer R. aange reden, waardoor zij zich aan liet hoofd ver wondde. Gisteravond sloeg de volgeladen kolen wagen van den kolenhandelaar J. Scholte op de Westvest om, waardoor de lading op de stiaat terechtkwam. Gistermiddag is door een paar baldadigen een groote ruit gebroken in een huis aan den Singel, bewoond door J. v. d. Tempel. De politie doet onderzoek. Hedennacht is door de politie proces-ver baal opgemaakt tegen een bewoner van de Hoogstraat, die reeds meermalen de rust ver stoorde en ook hedennacht door het gerucht dat hij maakte de buren uit den slaap hield. Voljssbadhuis. In de week van 2531 Aug. 1902 wer den genomen 332 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 20 kuipbaden 45 regenbaden 14 regenbaden 160 schoolbaden 40 3 ets. kinderbaden 53 In de maand Aug. 1902 werden genomen 1480 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 109 kuipbaden 208 regenbaden 76 regenbaden 796 schoolbaden 70 3 ets. kinderbaden 221 In Aug. 1901 werden geuomen 1080 baden. Gedurende het lste jaar van 't bestaan van het "Volksbadhuis 1 Sept. 1900—31 Aug. 1901 werden genomen 9225 baden, lste klasse 2de klasse kuipbaden 1055 kuipbaden 1605 regenbaden 520 regenbaden 6045 Gedurende het-2de jaar. 1 Sept. 1001 31 Aug. 1902 werden genomen 13130 baden, lste klasse 2de klasse kuipbaden 1048 kuipbaden 1728 regenbaden 508 rpgenbaden 6839 schoolbaden 1665 3 ets. kinderbaden 1342 Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Aug. 1902 ingelegd f10942.151/2 terugbetaald 17368.07, Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3870. Lijst van brieven en briefkaarten over de 2e helft der maand Augustus, geadresseerd aan onbekenden: Brieven. Wed. v. d. Hoek, Amsterdam. W. Maguelaine Pont, Groningen. H. M. Smelt, Leiden. Wed. Halthof, Neeriangbroek. Cartonnagefabriek, Rotterdam. II. Honger, Vuclit. Mej. J. Woudenberg, Briefkaarten. J. Goedvolk, Charlois. M. G. Krapels, Delft. Mej. W. Lotsij, Dordrecht. J. v. Riemsdijk, Katwijk a/d R. Wed. Hoogstadt, Rotterdam. Mej. L. v. 's Grevendyk, d Buitenland. J, Swinkle, Chicago. Tillman, Marseion, Briefkaarten. J. Burkij, America. J. Kanters, Anvers. W. Damrn, Londen. Springtij, Woensdag 3 September, Vergadering op Dinsdag 2 Sept. 1902, de* namiddags ten 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de lieer II, J. Versteeg. Tegenwoordig zijn alle leden. De notulen van de vorige vergadering, van 12 Augustus j.h, worden ongewijzigd vast gesteld. Alvorens de agenda te behandelen zegt de Voorzitter dat de beer G. Visser Bz. heden den dag herdenkt waarop by vóór 25 jaar tot lid van den raad werd gekozen. Hij wensclite dit lid van den raad geluk en dankte hem voor den lust om werkzaam te zyn en voor alles wat hij in het belang der gemeente gedaan beeft en mochten de kiezers hem wederom stemmen dan hoopte spr. dat de heer Visser met denzelfden lust en yver in het belang der gemeente mocht werk zaam zijn. (Applaus). De heer Visser dankte in hartelijke woorden zoowel den burgemeester als de raadslieden. Ingekomen stukken. Van B. en W., Missive ten geleide van het rapport der centrale commissie inzake de werkeloosheid in deze gemeente. Ter visie gelegd tot de volgende vergade ring, onder dankbetuiging aau de Commissie voor de vele werkzaamheden hieraan besteed. Idem, Missive ten geleide van de begroo ting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1903 mot memorie van toelichting. Zal worden g-*di ukt en aan de leden rond gezonden. Van den heer M. Ilorn, adres houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot direc teur der Hoogere Burgerschooltevens eer vol ontslag verzoekende als leeraar in de Duitsche taal aan het Gymnasium. Aangenomen voor kennisgeving, zijnde het verzoek om ontslag reeds in handen gesteld van curatoren van liet Gymnasium om advies. Van den heer M. Worp, Missive houdende mededeeling dat hij, door zyne benoeming tot directeur der Burger-avondschool te Vlnar- dingen, voor zijne benoeming tot leeraar aan de Burger-avondschool alhier bedankt. Aangenomen vooi' kennisgeving. Van mej. E. van Biene, adres houdende verzoek haar te willen benoemen tot onder wijzeres aan school B, en, indien zij mocht worden benoemd, haar eervol ontslag te willen verleenen als onderwijzeres aan school A. Hierop zal worden gelet, wanneer de be noeming straks aan de orde zal zyn. Van B. van der Mark c.s., allen graan- meters-wegers, adres houdende verzoek om nogmaals in ernstige overweging le willen nemen de wenschelykheid om nu nog tot verdeeling, naar gelang hunner dienstjaren, van hun pensioenfonds te besluiten. Van den heer dr. G. Engels, adres hou dende verzoek om eervol ontslag bij bet hooger- erf ipiddelbaar onderwijs met ingang van 1 October a.s. Is reeds om advies in handen gesteld van B.en W. Van A. Bubberman, adres houdende dank betuiging voor de toekenning eener belooning van f110.per maand boven zijne jaar wedde, gedurende de waarneming der betrek king van directeur van gemeentewerken. Aangenomen voor kennisgeving. Van den heer Jacs. Mak, adres houdende verzoek hem eervol ontslag te willen ver leenen als adjunct-directeur der gasfabriek en drinkwaterleiding met ingang van 16 September a.s. Op voorstel van B. en W. werd besloten het gevraagd ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 September 1.1. Van Curatoren van het Gymnasium, mis sive houdende aanbeveling ter benoeming als leeraar in het Hoogduitse!) aan het Gymna sium voor den cursus 1902/3. Idem, Missive houdende aanbeveling ter benoeming van een tijdelijk leeraar in de wis- en natuurkunde aan het Gymnasium. Op voorstel van B. on W. werd besloten deze benoemingen nog heden aan de orde te stellen. B. en W. stellen voor de benoeming we gens periodieke aftreding van een curator nog heden aan de orde te stellen, doch de andere aanbeveling, wegens het overlijden van den heer F. J. Poelhekke, ter aanvulling aan curatoren terug te zenden. Dienovereenkomstig besloten. Aan de orde is Benoeming van een wethouder. Herbenoemd wordt de heer G. Visser Bz., na vrije stemming met 10 stemmen. De heer Visser verklaarde de benoeming aan te nemen. Benoeming der vaste rnads- commissiën. Commissie voor de gasfabriek en waterlei ding Voorz. een lid van het dage!, bestuur, de heer J. H. v. Westendorp J.Dz. LedenM. Kranen, P. C. M. Jansen, A. Gouka, P. Loopuyt, J. Pinster, P. M. J. A. Lagerweij, allen herbenoemd. Commissie voor de gemeentewerken Voorz. een lid van het dagel. bestuur, de heer G. Visser Bz. LedenC. Klein, J. Pinster, W. A. Beukers, P. M. J. A. Lager weg, allen herbenoemd. Commissie voor de gemeentereiniging: Voorz. een lid van het dagel. bestuur de Burgemeester. LedenP. Loopuyt, W. A. Beukers, A. Gouka, J. O. Bender, allen herbenoemd. Commissie pakhuis »de Nederlanden", Voorzitter een lid van het Dagelijksch Bestuur de lieer mr. W. H. Jansen. Leden: M. Kranen, B. A, j. Wiltkampf, beiden herbenoemd. Commissie voor de strafverordeningen: Onder voorzitterschap van den Burge meester, LedenM. Kronen, M. L. Honnerlage Grete, II. B. E. Blaisse,j D. Ris Jz., allen herbenoemd. Commissie voor de pl. belastingen: Voorzitter: mr, W. H. Jansen. Leden: P. Brillenburg, F. J. Smit, J. J. Vürtheim, B. A, J. Wittkampf, Plaatsvervangende ledenW. A. Beuken M. C. M. de Groot, H. B. E. Blaisse. Commissie voor de Financiën: j Voorzitter: M. C. M. de Groot. LedenP. Brillenburg, M. L. Ilonnerlaw I Grete. 6,1 J Alle oude leden herbenoemd. Afdeelingen voor onderzoek der gemeente-begrooting. Alsnu werd overgegaan tot samensteliin» I der afdeelingen tot onderzoek van de J. i meente-begrooting 1903. v Overeenkomstig art. 13 van het Regie- ment van orde worden bij loting aansew»' zen de heerenI a. voor de eerste sectie Gouka, Kranen de Groot, Beukers, Wittkampf en Blaisse* b. voor do tweede sectie Vürtheim, Ron. nerlage Grete, Ris, v. d. Schalk, Pinster en Bender c. voor de derde sectie mr. Jansen, Klein Smit, Lagerwey, Loopuyt en Brillenburg. j terwijl tot voorzitter der sectiën worden aangewezen voor de eerste sectie de heer van Westendorpvoor de tweede sectie de heer G. Visser Bz.voor de derde ectie de heer mr. Jausen. Benoeming van een curator, Benoeming van een Curator wegens perio dieke aftreding van den heer Dr. B, de Brujjn. Aanbevolen worden de heeren1 Dr. B, 1 de Bruijn, 2 Dr. J. Endtz. Benoemd wordt dr. de Bruijn. Benoemingen van leeraren. Benoeming van een leeraar in het Hoog- duitsch aan het gymnasium voor den cursm 1902/3. Aanbevolen worden de heeren 1. C. Bethe 2. M. II. E. Cals. De heer Bethe wordt benoemd met bepaling van directe in functietreding. Vooral wordt den heer Horn met algemeene stemmen eervol ontslag verleend als leeraar aan liet Gymnasium, behoudens goedkeuring van den inspecteur op het Hooger Onderwijl, Mem van een tydelijk leeraar in de Wis- en Natuurkunde aan het Gymnasium. Aanbevolen wordt de heer J. Kunst, leer aar aan de Hoogere Burgerschool alhier, die daartoe benoemd wordt. Tot leeraar in het vakteekenen aan de Burgeravondschool werd benoemd de heer C. Doets te 's-Gravenhage met 15 stemmen en 6 in blanco, die zoo spoedig mogelijk in functie zal treden. Aan de hoogere burgerschool werden be noemd tot leeraar in de Wiskunde de heer M. J. de Boor, candidaat in de wis- en na tuurkunde te Groningen: lot leeraar in de natuurlijke historie de heer L, S. Ornstein, candidaat in de wis- en natuurkunde te Lei den, beiden voor den cursus 1902/3, met be paling dat beide benoemden direct in functie zullen treden. Benaeming onder w ij ze res. Tot onderwijzeres aan school B (hoofd mej. A. Kümnijsei*! werd benoemd mej. jü. van Biene, aan wie eervol ontslag werd verleend als onderwijzeres aan school A met ingang van 1 November a.s. Ruiling van grond (ïD e II o o p,") Voorstel van B. en W. tot ruiling van grond aan de Gerrit-Verboonstraat (koren molen »De Hoop") Zie ons nr. van 28 Aug. jl. liet voorstel werd verworpen. Gemeente-reiniging. Voorstel van B. en W. tot voortzetting van de gemeente-reiniging in eigen beheer. (Zie ons nr. van 2S Aug. jl.) Aangenomen met algemeene stemmen be halve die van den heer Jansen, H e r h a 1 i n g s o n d e r vv ij s. Voorstel van R, en W. tot vaststelling van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld wegens hetherhalingsonderwys. Verordening op de heffing wordt metalg. stemmen goedgekeurd, daarbjj wordt het mi nimum, 20 ct, in de maand, geheven. Verordening op de invordering eveneens met alg. stemmen aangenomen. (De vergadering duurt voort.) Koninginnedag. 'Het concert gisteravond van gemeente wege gegeven op een verlichte stoomboot mug we! geslaagd genoemd worden. Duizen den toeschouwers en hoorders bewogen ach op de havenkaden en op de brug. Voor zoover bet rumoer van een drukke opgewekte menigte het toeliet werd de muziek met aandacht aangehoord. De boot was keurig met lampions verlicht, terwijl bengaalsch vuur, zoo nu en dan ontstoken, een toover- achtig licht op de volksmenigte wierp. Den geheelen dag heerschte er een opgewekte stemming op de stralen ook enkele particu- lieien aan de Haven hadden geïllumineerd- B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek der heeren N. van der Velden, aannemer te Schiedam en Jac. Vogel, aannemer alhier, om goedkeuring van een plan van aanleg van een straat aan de Vettenoordsche kade en dat overeenkomstig liet rapport van de commissie voor gemeente wei ken en erfpachtszaken. De commissie had er ni. op gewezen, dat, behalve dat er wegens de geringe diepte van de bouvvperceelen geen plaats is voor vol doende licht en lucht, het hier betreft den aanleg van een 125 M. lange en 7 M. breedo doodloopende straat, dus een slop, hetgeen de commissie in strijd acht met de eischender volkshygiène en van een behoorlijken straten aanleg in het belang van de woningtoe standen en den gemeentelijken dienst. De heeren A. Baggus "Wzn-, timmerman alhier en David Luyendijk, eveneens timmer man alhier, vragen grond in erfpacht. De eerste een perceel gemeentegrond, be grensd ten westen door een perceel erfpachts- grond van hemzelf, ten zuiden door erfpacht grond van A, Maarleveld Azn., breed 11

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2