BINNENLAND. vit. VIII. STADSNIEUWS. f 36000.- komen wonden overleed. Na het huis van kapitein "Wittas waren intusi-chen Dinsdag avond andere woningen van Serviërs aan de beurt gekomen, die op dezelfde wijze werden toegetakeld en ten slotte in brand gestoken, terwijl de inwonenden deerlijk werden mis handeld. Intusschen verwijt men de politie haar gematigd optreden, waardoor de oproerma kers vrij spel kregen. De afkondigingen van den staat van beleg zijn op verschillende plaatsen afgescheurd. De daders zijn voor den krijgsraad gedaagd. Anderen worden vervolgd wegens het critiseeren der regeeringsdaden. liet blad sSrobran" verschijnt niet meer. «Senicagde .*3cdedeeSil«Rers. Engeland. Dc gemeenteraad van Limerik (Ierland) heeft besloten om het eere-burgersehap dei- stad aan te bieden aan de Bóeren-generaals Botha, De la Rey, en De Wet en aan presi dent. Stevn. F r a n k r ij k. Do Shalt van Perzië heeft zijn verblijf te Parijs nog eenige dagen verlengd en vertrekt den iSen dezer naar St. Petersburg alvorens naar zijn land terug te koeren. S erTiö. Do vroegere regent van Servië. Joviui Be- lïmarkowitch, is naar Semeiulria ontboden, waar do koning van Servië met zijn gemalin de zomermaanden doorbrengt. Dezo omstandigheid wordt in verband ge bracht met de geruchten, als zouden wijzi gingen in den politieleen toestand van Ser vië aanstaande zijn. V e r. Stat en. Omtrent bet ongeluk, dat aan president Roosevelt is overkomen, en waaraan hij nog gelukkig is ontsnapt, wordt nader uit Pitts- field gemeld, dat de president met zijn vrienden in vier rijtuigen door de stad reed. Bij eeu bocht nabij de County Club, waai de tramrails elkander kruisen, bemerkte dc koetsier plotseling een electrische tram, die in vollo vaart op -liet rijtuig, waarin de pre sident was gezeten, toereed. De lieer Craig. agent van den veiligheidsdienst, gaf, even wel zonder succes, een teeken aan den koet sier van de tram. om te stoppen. De beide rijtuigen botsten tegen elkander en dat van den president werd verbrijzeld. De President, zijn secretaris, de lieer Corte- Ivou, en de heer Crane, de gouverneur van Massachusetts, werden op den grond geslin gerd, doch bekwamen slechts lichte kneuzin gen. De detective Craig werd onmiddellijk onder "t. rijtuig gedood. Roosevelt zelf had een wonclo aan de rechterzijde der kin, en zijn geheele gezicht was opgezwollen. De conducteur van de tram werd 25 AL ver geslingerd cn ernstig gewond, maar men hoopt zijn leven te kunnen redden. De koet sier van Roosevelt's rijtuig werd dood opge nomen, Do President, die ten deele bedolven lag onder do splinters van liet rijtuig, stond spoedig op en toonde die groote koelbloedig heid, waarom de Amerikanen hem niet het minst hoogachten. Terstond na het ongeluk liet hij vliegensvlug ei 11 ruiter naar Pitts- field snellen, met bevel om de juiste toe dracht van het ongeluk mede te deelen. op dat men zich niet noodeloos ongerust zou maken. De President verklaarde later dat, toen hij. de tram zag aankomen, hij stellig meen de dat allen gedood zouden worden. Zijn ge neesheer constateerde lichte kneuzingen aan liet hoofd en gelaat van den President. Roosevelt zal voorloopig zijn reis opgeven. doi fler is gedetacheerd bij het leger in Ned.- Indië. Gouverneur Lely. Hedenvoormiddag vertrok do heer Lely naar liet Loo om in handen van II. AI. do Koningin den eed' af te leggen als Gouver neur van Suriname. Haïti. Een kanonneerboot van den candidaat naar het presidentschap van Haiti. Firmin, ■heeft het Hamburger stoomschip AI a r- k o mm an ia, dat krijgsmateriaal voor de voorloopige regeeiïng aan boord' had, aan gehouden en zich onder protest van den ka pitein en den Duifcschen consul van de mu nitie meester gemaakt. China. De moeilijkheden, ontstaan over het nieu we handelsverdrag tusschen GrooLBritan- nië en China, zijn opgelost. Er zal een nieuw keizerlijk edict worden uitgevaardigd. Alen verwacht nu de onderteekening over enkele dagen. Do Minister van Koloniën, Dc toestand van den Alinistor van Kolo niën blijft uit den aard der zaak na do maagoperatie welke hij onderging, zorgelijk. Niettemin bracht- jhr. van Asch van Wijek den nacht rustig door. Hofbericht De prins en prinses Von Wied zijn op Soestdijk gearriveerd. Atjeli. De correspondent van de »N. R. C." te Batavia seint Kapitein Colijn heeft twee benlengs van de Gajoes ingenomen 83 vijanden werden gedood, 58 geweren vielen ons in handen Aan onze zijde sneuvelden luitenat Steyn van Hensbroek en 4minderen, en werden gewond luitenant Korndü'fler, sergeant Frank en 6 minderen. De pretendent-sultan vluchtte naar Pedir of Peusangan. De colonne van den leluite nant Scheepens vervolgt hem. De le luitenant der infanterie G. J. H» v. Steyn van Hensbroek, die thans helaas gesneuveld i=, was ridder van de 4e klasse der Militaire Willemsorde, bezat het eere- teeken voor belangrijke krijgsbedrijven met de gesp, Arjeh 1873—1900, jn het Lombok- kruis. Hij werd in 1871 geboren, 24 Juli 1893 tot 2e luit. aangesteld en 31 Mei 1896 ot le luit. bevorderd. De le luitenant der infanterie J. J. Korn- De oud-Minister J. C. Bloem j- Op de begraafplaats Nieuw Eik en Dui nen te 's-Gravenhage werd gisteren in tegen woordigheid van enkele vrienden het, stoffe lijk overschot van den oud-minister van fi nanciën den heer J. C. Bloem in de groeve nedergelaten. Tot hen die zich bij de familie betrekkingen aansloten bij het graf, behoor den de minister van financiën, de lieer mr. Harte van Teeklenburg, de heer mr. J. G, Patijn, commissaris der Koningin in Zuid- IIoLland, onder wiens burgemeesterschap der residentie de heer Bloem lid van den ge meenteraad was; mr. Croockewit. rechter te s Gravcuhagedo heer O. G. Lotsy, rijks betaalmeester; een deputatie uit de konink lijke verceniging ,,Het Ecreteekcn", van wel ke corporatie tie ontslapene buitengewoon eerelid was. Ook was vertegenwoordigd do maatschappij „LTnutidon", als wier presi- dcnbcoinissaris de lieer Bloem vroeger fun geerde. Nadat de met een negental blo-cmsfcukken belegde kist ten grave was gc-daald, dankte de zoon, de heer J. W. C. Bloem, burge meester van Oudshoorn, voor de laatste eer zijn onvergetelijke!! vader bewezen. Nationale Militie. Men verzoekt ons de aandacht te vesti gen van jongelingen, geboren in 1883, die in Januari voor de Nationale Militie zijn in geschreven, dat zij gehouden zijn, bij ver andering van woonplaats sedert Januari, denman opgave te doen ter gemeente-secre tarie ter plaatse waar men zich voor de mili tie liet inschrijven. Bij verzuim van die opgave kunnen de kennisgevingen betreffende de dagen waarop de loting en de zitting van den Militieraad zullen plaats hebben niet worden uitge- reikt. Loodsdicnst, De minister van marine brengt ter alge- meene kennis, dat bij de ontvangers der loodsgelden te Delf/ijl, Vlieland, Ilarlingen, Willemsoord, IJmuiden, Amsterdam, Zaan dam, Hellevoetsluis, Maassluis, Rotterdam, Schiedam, Biouivershaven, Dordrecht, Vlis- singen. Ternetizen en Zienkzee, alsmede bij het departement van marine, zijn verkrijg baar gesteld uittreksels uit de wet en de regiementen, alsmede de tarieven op den loodsdieust, in de Nedetlandsche, Engelsche, Fransehe en Hoogduitsche talen, voor den prijs van 10.30 het exemplaar, onverschillig in welke taai. Yerkiezlug Tweede Kamer. Officieel zijn gisteren voor het lidmaat schap der Tweede Kamer, voor de vacature- Coniad ("s-Gravenhage II), candidaat gesteld mr. "W. Dolk, jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot en de heer P. II. van der Kemp. Voor de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal in district Amsterdam IX (vacature-C. Lely) zijn offi cieel candidaat gesteld de heeren H. Bjjle- veld (antirev), C. V. Gerritsen (vrijz.-dem.), mr. N. C. Pierson (lib.) en mr. P. J. Troelstra (soc.-dem.). Tweede Kamer. Uitvoering Ongevallenwet. De lieer Rink heeft verschillende amenJc- menten ingediend. Een daarvan strekt om ondubbelzinnig uit te drukken, Jat het stuk zelf dat de Rijksverzekeringsbank aan den belangheb bende heeft doen toekomen, aan den raad van beroep moet worden overgelegd. Een ander heeft de bedoeling te doen ver vallen de eisch dat op straffe van mot- ontvankelijkheid bij 't klaagschrift rteds opgave van do bewijsmiddelen geschiede. Een derde strekt om facultatief te maken het nieb-ontvankelijk verklaren door 'lull raad van beroep van den inzender van het klaagschrift- Een der overige amendementen strekt om ook de namen der mede te brengen getuigen en deskundigen ministers 4 dagen vóór de terchtzitting aan den voorzitter mede to deelen. Prov. Staten van Zuid-Holland, Gisteren zijn voor een lid van de Staten van Zuid-Holland te 's-Gravenhage (vacature Van Bylandt) uitgebracht 8039 stemmen volstrekte meerderheid 4220. Hiervan ver kreeg de heer B. Janse Johnzn. (vooruitstr lib.) 3444mr. J. C. M, Kolkman (Katho liek) 3313; mr. Snouck Hurgronje (lib,) 1682 stemmen. Er moet dus herstemming plaats hebben tusschen de heeren Janse en Kolkman, De lioor J. Drost uit Assen gaf enkele "be schouwingen over consumptie-coöperatie spo- ciaal over zoogenaamde vorbruiks- of vyiiikcl- vereenigingen. Do hoor Dop stelde oen conclusie voor, de venseliclijklieid uitsprekende van herziening dor coöperaticvcfc mot verbod tot levering aan niot-Jeden 011 verbod van 'het bestuurs lidmaatschap van ambtenaren. Voreonigin- gen van kooplieden tot gezamonlijken in koop van waren zijn voorts gewcnscht. Dezo conclusie werd na eenig debat mot groot-o meerderheid aangenomen. Tweede Afdceling. De Leer mr. G. A. Wieneeke uit Amster dam sprak over d'e vraag, hoe do handeldrij vende middenstand zic-h credict verschaft. De heer Louis L. van Einden, te Schie dam. die het leven van den kleinen winke lier behandelde, concludeerde dat doze ver plicht is, medo to werken ter verkrijging van lo. Handelsonderwijs, wat daartoe 111 het allergewoonste bokoort 2o. Crediet-verbotering, door oprichting van speciale voorschotbanken; 3o. Gezanten!ijken inslag van massale ar tikelen, en wil dat daarom 't congres 'n commissie bcnoeme ter overweging cn onderzoek der uitvoerbaarheid van do hier gestolde mid delen. Deze afdecling beval het. erediebwezen als eerste punt van behandeling aan bij' den nieuw te stichten bond. Voorts besprak do heer Oltman Helm to Amsterdam het informatiewezen in zijn ver houding tot den liande-ldrijvcnden midden stand, terwijl de heer J. P. Nord Thomson te Amsterdam behandelde de bescherming van den industrieclen eigendom. De afdceling nam de wensclielijkhoid tot wijziging van art. 337 W. v. S. aan. Door den heer H. Bevelman Jr. te Zutfen werd vervalsching van levensmiddelen, voe ding- en genotmiddelen 'behandeld. De handeldrijvende middenstand heeft noodig, goedkoopo cn gemakkelijke gelegen heden, waar vervalsching en knoeierij van handelsartikelen, door scheikundig onder zoek kunnen worden geconstateerd. Gevraagd wordt do oprichting van over heidswege van kcuringsinriolitingen. Do heer AI. H. G. F. Fiedeldy Dop be sprak den handeldiijvenden middenstand, 't bedrog in den boterhandel en do boterwet. Uitgesproken werd de wcnschelijkheid van keuring in alle plaatsen, voor particulieren en handelaren toegankelijk. Aten achtte een rijkswet gewensclit- Do heer Alarinus van Hout te Helmond, adviseerde over liet venten. Overeenkomstig zijn conclusie word de wcnsch uitgesproken dat do regeering een wet in 't leven roepe welke het venten aan bepalingen en voorwaarden bindt, die rneer 111 *t belang zijn van geheel de maatschappij hUt algemeen en den handeldrijvende!! mid denstand in 't bijzonder. Vervolgens sprak do heer F. de Beu kelner uit Antwerpen, over liet werk der bevolking van gevangenissen 011 bedelaarsgesticliten. Besloten werd te vragen in de gevangenis sen 111 Nederland cn België geen concurree renden arbeid toe te laten. Naar aanleiding van het verhandelde van den lieer Van Groenendael to Hilversum over de gedwongen winkelnering te Laren, besloot de afdceling een wet te vragen tegen gedwongen winkelnering. Derde Afdceling. In deze afdeoling werd het eerst het woord gevoerd door ds. R. J. W. Rudolph, te Lei den, over de Zondagsrust; do heer Fiedeldy Dop sprak voorts over den h.mdeldrijvenden middenstand en de Zondagsrust. Alet groote meerderheid werd aangenomen de conclusie door mr. Schoctolaar voorge steld, waarin do wcnsch wordt uitgesproken naar wettelijke Zondagsrust, waarbij' reke ning wordt gehouden mot den aard der ver schillende bedrijven. Hierop sprak mr. Levy, uit Amsterdam, over vervroegde winkelsluiting, en de keer Ed. Gerzon. eveneens uit Amsterdam, over de wettelijke regeling van den arbeid in het winkelbedrijf. Alet terzijdestelling van andere moties werd aangenomen een motio van den lieer Gerzon om een onderzoek naar d'e mogelijk heid van vervroegde winkelsluiting tc steu nen. (Wordt vervolgd.) Congres Middenstand. Gistermorgen vergaderden de verschillen de afdeelingen weder. Eerste afdceling. De heer K. Citroen Bzn. uit Amsterdam behandelde het nadeel der coöperatie van maatschappelijk standpunt. Spr. verwacht niet veel van wetten ter be teugeling der coöperatie. Alen moest liet publiek inlichten cn dan zou het zien wat de cigenlijtke gevolgen van coöperatie zijn. I. II. III. IV. V. VI. VIL I. II. III. IV. V. VI. IX. X. XI. NIL NUI. XIV. XV. Naar de minister van marine ter algomeene kennis brengt; zijn bij den ontvanger der loodsgelden alhier uittreksels uit do wet en de reglementen nismede de tarieven op den oodsdienst in de Nederiandsche, Engeisehe, Fransehe en Hongduit«che talen voor den prijs van f 0.30 per exemplaar, onverschillig in welke taal, verkrijgbaar. Blijkens vorenstaande waarschuwing zal er Woensdag den 17den dezer een schouw worden gehouden over de wateringen en heinslooten in het Oud- en Nieuw-west- fiankeland. Na een kortstondige ziekte overleed gister ochtend half elf in het gesticht der eeiw. Zusters Dominicanessen aan de Korte Haven alhier de eenv. Zuster Paula, in de wereld mej. Coru. Ilennevetd, in den ouderdom van 72 jaren. (»N. Sch, Ct.") Een hulde. Er heeft zich te Nijmegen een commisssio gevormd mob do bedoeling een eeret-eeken to stichten voor do drio mannen, Francken, Ter- windt cn Graadb van Roggen, aan wie deze stad haar nieuwen bloei te danken heeft. Heb plan is een monumentaal kunstwerk in liet stadhuis op to richten, dien mannen en der ingezetenen dankbaarheid waardig liet zal bestaan in do portretten door de meesterhand van A. van Wel ie op doek te brengen in den trant der Oude Regents tuk ken. Gemeentebcgrooting. I. Wij ontviDgen de begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente, dienst 1903 zooals deze door B. en XV, aan den Raad is ingediend. Uit die begrooting nemen wij het vol gende over (De eerste kolom bevat het geraamd be drag in het vorige jaar, de tweede kolom de bedragen zooals die thans worden voor gedragen.) Verzameling der inkomsten. Ontvangsten wegens vroegere dienstenf 24818-60 Inkomsten uit bezittingen- 20t64.73 Inkomsten wegens diensten door de gemeente bewezen - 169393.001/2 Opbrengst der plaatselijke belastingen niet onder het vorige hoofdstuk vallende-124668.361/2 Uitkeeringen aan de gemeente-131903.88 Ontvnngsten van verschillenden aard en toevallige baten - 3220, Buitengewone ontvangsten- 294000. Totaal der inkomsten 768169.18 Verzameling der uitgaven. Algemeen bestuur der gemeentef 34315 Kosten van toezicht en van invordering der plaatselijke belastingen- 8145.46 Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer - 60262.50 Kosten der plaatselijke gezondheidspolitie - 2190. Kosten van openbare werken- 85005. Kosten voor inrichtingen van nijverheid en bedrijf - 23523.40 Kosten voor het onderwijs-133724.20 Kosten voor het armwezen, mitsgaders subsidiën en bedragen aan onderscheidene daarmede in ver band staande instellingen- 23750. Kosten voor landbouw, handel en nijverheid - 610. Kosten van het beheer en onderhoud van bezittingen - 6240. Rente en aflossing- 69680. Pensioenen en wachtgelden- 7845. Andere uitgaven niet onder de vorige hoofdstukken behoorende- 4795.-— Onvoorziene uitgaven- 4983.62 Uitgaven welke 7.00 noodig door buitengewone ont vangsten mogen gedekt worden- 303100. Totaal der uitgaven f 768169.18 f 1929.36 - 25217.28 -172721.901/3 -138787.80 -135566.521/, - 5395.- - 200500,— 680117.93" - 7577.201/, - 60464— - 2370,— - 91001.— - 23423.40 -135438.95 - 23900.- - 610.- - 6750.- - 75680.— - 6301 - 5645 - 4457.371/2 - 200500.- f 680117,93 Be Serenade. Ter gelegenheid van liet feit dat de heer G. Visser Bz. sedert 4 September 1877 onafgebroken heeft zitting gehad in den Gemeenteraad, een feit waarmede hij Dins dagmiddag reeds onder applaus der leden door den Burgemeester was gelukgewenscht, werd gisteravond aan den jubilaris, die sedert vele jaren reeds wethouder is en nu ook opnieuw is herbenoemd, een serenade ge bracht. Daaraan namen deci de onderafdeeling van den R. K, Volksbond alhier, de zaogvereeni- giug iSt. Caecilia" directeur de heer A. Den Draakde muziek der dd. Schutterij, kapelmeester de heer Bart Verhallenhet fanfare gezelschap »ExeIsior" directeur de heer A. Jordaans en de Vnreeniging »Het Vaderland Getrouw"do eerste en laatste vereeniging hadden hare banieren ontplooid. De locale bladen hadden op verzoek een volmaakt "stilzwijgen bewaard over de plannen tot deze ovatie, doch dit nam niet weg dat een ontzaglijke menigte reeds van vóór half negen post vatte op en in de nabjjheid van "e Korte Haven, een menigte die al maar aangroeide tot dat te 9 uur op de Korte Haven, beide zijden, Beursplein, Lange Haven enz. duizenden en nog eens duizenden zich hadden verzameld of op dat uur medekwamen toen de vereenigingen, die in den Doelezich hadden vereenigd, naar de woning van den heer Visser marcheerden. Flambouwen en petroleumfakkels wierpen een fantasti .cli licht op die samengepakte menigte do joelende zich rondom den stoet bewoog- Nadat de verschillende vereenigingen voor de woning van den heer Visser waren opgesteld weerklonk de Jubileummarsch van de schut ter ytnuziek, een marsch die gecomponeerd is geworden door den heer Bart Verballen, toen de heer Visser zijn zilveren fee-t als officier bij de dd. schutterij vierde. Dan weerklonk van sSt. Caecilia" het Jan maat van Brandts Buis, gevolgd door Les Martirs aux aiènes, welke nummers door al die duizenden onder de diepste stiite werden aangehoord en ten slotte beloond met een stormachtige toejuiching. Daarna deed »Exe!sior" het plechtig koraal van psalm 134 het laatste vers, en vervolgens van de Avondzang hooren, waarna de Rood- Wit-Blauw-marsch nog werd uitgevoerd. De heer Visser, die met zyn familie voor de geopende vensters deze nummers had uangeliüord, noodigde nu van de vier ver eenigingen eenige afgevaardigden uit binnen te komen. De luitenant-adjudant F. van Waas nam daarop het woord. Hy wees er op hoe in den Gemeenteiaad reeds door den voor zitter woorden van gelukwensch waren ge sproken waarbij de leden van den Raad hunne instemming betoonden door hun applaus. Maar niet minder wenschten eenige hier tegenwoordige corpsen hun hulde te betoonen door het brengen eener serenade. Hebt U, zoo zegt spr., in de 25 jaren dat U lid van den Gemeenteraad en bovendien vele jaren wethouder zijt geweest, die functiën waargenomen met groote toewijding en nauw gezetheid, deze vereenigingen hebben zich steeds mogen verheugen in uwe gewaar deerde medewerkingen uwen steun. Spr.hoopt dat die vereenigingen zich nog iang in die zelfde sympathie zuilen mogen blijven ver heugen. (Fanfares). De heer Visser dankt voor de hulde betooging die de aanwezige vereenigingen hem heden hebben bereidhij meent daaruit te mogen opmaken dat zyn handelingen gedu rende de 25 jaren die thans zijn afgesloten waardeering hebben gevonden en die kennis is voor hem een groote belooninghet is het bewijs dat hij niet voor niet heeft geleefd ten bate zyner medeburgers. Spr. biedt allen nu een glas eerewijn om dat te ledigen op het voortdurend welzijn van alle tegenwoordige vereenigingen. (Fanfares). Dan neemt den heer den Draak het woord. Wel heeft de heer van Wans reeds namens de verschillende vereenigingen ge sproken, maar toch spr. heeft nog iets op liet hart. De hulde heden aan U gebracht, zegt spr., is bijzonderlijk ann sSt. Caecilia" aangenaam omdat die behoefte heeft te getuigen van haar erkentelijkheid voor de groote wel willendheid en hulpvaardigheid die Gij, mijn heer Visser haar zoo duidelijk en zoo her haaldelijk hebt betoond. De vereeniging »St, Caecilia" brengt U haar dank daarvoor en beveelt zich ook voor de toekomst in uwe hulp en steun aan. (sEr lebe hoch" heft »St. Caecilia" aan.) De heer P. J. Akkermans voorzitter van sHet Vaderland Getrouw" wenschtspr. geluk rnet dit feest ter gelegenheid dat hjj gedurende 25 jaar lid van den gemeenteraad is geweest en de belangen der gemeente en die der gemeentenaren heeft trachten te bevorderen. De vereeniging waarvan spr. voorzitter is, bestaat nog slechts kort, doch in die jaren heeft zij leeds zoo dikwijls de levendigste bewijzen van sympathie mogen ontvangen van majoor Visser, dat de vereeni ging hen het eere-voorzitterschap aanbood. Het is der vereeniging nïlet Vaderland Getrouw" een eer en eeu genoegen om thans deel te nemen ann die huldebeiooging ter eere van majoor Visser, haar hoog gowanr- deerden eere-voorzitter. (Fanfaris.) De heer V e r h a 1 I e n, er op wijzende dat verschillende sprekers reeds het woord hebben gevoerd om de jubilaris te huldigen en geluk te wensciien, meent dat ook een hulde aan mevrouw Visser niet mag achter wege blijven, waar deze al die jaren steeds haar echtgenoot heeft gesteund en opgewekt wanneer deze in den strijd van het openbare leven somtijds vermoeid of moedeloos huis waarts keerde. Hij eindigde met een sLeve mevrouw Visser", door allen luide ingestemd en door fanfares begroet. De heer A. Jordaans sprak den wensch uit dat de beden zooeven door zyn gezebchap in tonen opgezonden, mocht worden verhoord en het den heer Visser nog vele jaren ge geven moge zijn te blijven ai beiden lot wel zijn der gemeente Schiedam. De heer Visser dankte ten slotte alle sprekers voor hun waardeerende toespraken en voor de hulde door hunne vereenigingen hem hedenavond betoond. liet zou spr. aan genaam zijn wanneer de leden der verschil lende vereenigingen naar den Doele wilden marcheeren om daar een glas wyn te drinken en een sigaar te roeken, zijn kamers waren te klein om zoo'n groot getal gasten te kun nen omvatten. De deputation keerden nu naar hunne ver eenigingen terug waar zy de uitnoodiging overbrachten. De stoet werd weder geformeerd en voor waarts ging het onder de vroolijke opwek kende toonen der muziek afwisselend van schutterij muziek en x> Excelsior" langs Korte Haven, Dam, Markt, L. Kerkstraat, Broers- vest naar den Doele, waar de deelnemers nog eeriigen tijd in prettige stemming samen bleven, om dan weer huiswaarts te keeren, zelf in extase geraakt door de opwinding <üe zij veroorzaakten. Het lijk dat Woensdagmiddag aan de Damlaan werd opgehaald is thans herkend als te zijn van M, A. v. Ileijningen, 37jaar, wonende te 's-Gravenhage. Zondag werd hij ten huize van zijn stier- moeder, wonende aan de Steenenbrug bij Kethel, verwacht. Hij zou in het bezit geweest zijn van eemge voorwerpen die niet op hem bevonden wer den, zoodat niet is uitgesloten, dat hier mis daad in het spel is geweest. Er zal een gerechtelijke schouwing pin*®-' hebben door den officier van justitie Alazel, den rechter van instructie mr. Mulder met hunne griffiers en dr. A. Toma, allen van Rotterdam. Om 71 li uur gisteravond viel de 4-jarige Cornelia Voogd, wonende Lange Haven Iw nabij de ouderlijke woning te water. «J werd spoedig gered door schipper De »e®:< wonende aan den Rotterdamschen dijk, d" zich daartoe gekleed ta water begaf.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2