f BINNENLAND. STADSNIEUWS. 3 a 4 5 6 Zwavelzure Ammoniak 7 Koolteer 8 Afgew. Zuiverings-Materiaal 9 a Graphiet 10 a Materiaal van Muntgas 11 a 12 a 700.— 600.- 100.— 1C0.— 40.— 40.— 100.— 100.— 40.— 20.- - 9000,— - 9000,— - 23400.— - 23500.— - 4625.- - 4625.— 800.— 800.— 750.— 950.- - 1350.— - 1225.— - 2500.— - 2600. Memorie. - 8000.— - 8000.- Memorie. Memorie, a - 5200.— - 5200.- Memorie. - 17972.27 - 18572.27 - 18806.70 - 14000.— - 1403.13 - 3553.13 Y.ii A ARBÏN OEN. Rechtzaten, Kerk en Schoof. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. schijnt, afstand doen van hun rechtsaan spraak op liefc Markuseiland. V enozuela. Uib Port-of-Spain wordt aan do „Matin" heb volgende' geseind Generaal D'omingo Monagns, een der voor naamste insurgenten-chefs. is aan dysenterie overleden. Het geheele legor van Mates is te Alt» Gr.icia. President Castro bevindt, zich te Chnra- aye, op den terugweg naar Caracas. Sinds twee dagen is een gevecht gaande op twee kilometer afstand van Caracas. De regeerhig heeft er troepen heen gezonden, die naar de opstandelingen zijn ovorgeloo- pen. Een trein is door de insurgonten op eeni- go kilometers van de hoofdstad aangevallen. .Regeeringslroepen. die ter 'bescherming van den trein werden afgezonden, werden na een gevecht van een dag verslagen. De regceringsh-oepen hebben Hi'guerate moeten ontruimen, daar zij bedreigd werden door opstandelingen, dio van Cancagna kwa men opdagen. Zij trokken langs de kust te rug op la Guayra. Het geheole. Oosten is rustig. De consul-generaal van Venezuela te New- York ontving het volgende telegram van president Castro Een verwoede strijd heeft gisteren plaats gehad te Tanaquillo tusschen onze troepen en de in sin-genten, gecommandeerd door do generaals Luciano, Mendoza en Ri'era. Da vijand is totaal verslagen en de nationale vrede is hiermede verzekerd. Haïti. Een telegram uit Washington aan de En- gelsehe bladen meldt dat admiraal1 Killiek verdronken is bij, de vernietiging van do Haïtischo kanonneerboot Crete a P i e r- r o t. Admiraal Killiek was een blanke en Brïtsch onderdaan. Voor zijn komst to ïfaiti was hij' in dienst der Engelsclie vloot eu daarna sedert verscheidene jaren bevel hebber der Haitische zeemacht. Twee andere officieren zijn eveneens ver dronken. Hofberichten. Z. K. II. de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, zal zich bij de begrafenis van jhr. Van Asch van Wijck doen vertegen woordigen door Hoogstdeszelfs adjudant jhr. Hooft Graafland, luitenant ter zee 1ste kl« Omstreeks lH/a vur gisteren arriveerden aan het station Apeldoorn uit verschillende richtingen de officieren, genoodigd bij het déjeuner ten Hove. De fraaie uniformen der Fransche, Duitsche en Belgische nltaché's en de schitterende ridderorden trokken zeer de aandacht. Er was veel publiek aan 't station. Een le lui tenant nam de honneurs waar. De officieren reden in gewone rij tuigen naar het paleis Het Loo. Onophoudelijk reden in snelle vaart auto's met militairen door Apeldoorn. Tegen halfdrie vertrokken de officieren in open rijtuigen en militaire auto's. Corps diplomatique. Onze gezant te Madrid, jhr. mr. Testa, is in de residentie aangekomen. Minister van Koloniën ad interim. Bij, Kon. besluit is den Minister van Oor- "og, den gepensiouneerden luitenant-gene raal J. IV. Bergansius, adjudant in buiten gewonen dienst van Hare Majesteit de Ko ningin, ad interim opgedragen het beheer van het Departemeut van Koloniën. Tweede Kamer. Beroepswet. De heer De Savornin Lobman stelt voor, het le lid van artikel 83 te lezen als volgt ïDe raad van beroep beraadslaagt en beslist in raadkamer en grondt de uitspraak uit sluitend op hetgeen ter openbare terecht zitting is te berde gebracht", en als gevolg daarvan, te doen vervallen artikel 39. Na de opening der Slaten-Generaal, op Dinsdag 16 dezer, zal de Tweede Kamer des middags om drie uur bijeenkomen tot het opmaken der nominatie voor het voorzitter schap. Adres. De Tweede Kamer ontving dezer dagen een adres van Pangeran Adji Darma alias Kasoema Nagaragewezen hoofd van het eiland Tjantoeng der Tarrah Boemboe-eilan- den, afdeeüng Pasisir, en de Tanah Boemboe residentie Z.O. afdeelïng van Borneo, over zijne verbanning naar Bocdowosso (residentie Besoeki.) Mr, P. Mas. De toestand van -don burgemeester van Leiden, mi-, F. Was, is sedert de laatste da gen weder zeer ernstig. De krachten ver minderen snel. Een enquête, sliet Volk" deelt mede, dat het partijbe stuur der Soc.-Dem. Arbeiderspartij, op voor stel van de Soc.-Dem. Studieclub, heeft beslo ten, een onderzoek in te stellen omtrent de bijzondere scholen in ons land, en we! in hoofdzaak ten opzichte van den rechtstoestand van den onderwijzer, salarissen, wachtgelden en pensioenen, methoden en leermiddelen en de zoogenaamde nmaterieele" eischen (toe stand der schoollokalen enz.) Crematorium. Te Borculoo za! het eerste Nederlandsche crematorium gebouwd worden. (»Vad."1 Procureurs cu Deurwaardersbedienden. Door do hccren A. W. A. Goudart, Vaarfc- scliestra-at 12, te Utrecht, en B. SboppoT- steon, Krijnonwog 7, to Bussum, is eon op roeping gericht tot allo procureurs- ou deur- waardersbediend'en in Nederland, tor bijwo ning van eon vergadering op Zaterdag 13 September te Amsterdam. Op do agenda staat lo. Voorstel tot het oprichten van oen Vereeniging van procureurs- eu deurwaar dersbedienden in Nederland 2o. Nadere bespreking van het doel dor Vereeniging, en 3o. Verkiezen van een (of een voorloopig bestuur. Do Boerengeneraals. De Boeren-generaals hielden gisteravond met verschillende hier te lande vertoevende Zuid-Afi'ikaansche heeien eene bijeenkomst, in het hotel Den Ouden Doelen te 's-Gra- venhage, ter vorming van een comilé ter behartiging van de belangen van Landbouw en veeteelt in Zuid-Afr ika. liet betreft nnnr wij vernemen het nan- koopen van vee en landbouwwerktuigen en het uitzenden daarvan naar Zuid-Aft ika. De Boerengeneraals zijn hedenochtend 8 u. 46 m., vergezeld door de heorett W ess ris, Wolmarans, Reitz en Ferreira naar Amster dam vertrokken om daar een officieele huldi ging te ontvangen. Honderden belangstellenden waren bij 't vertrek aan 't Ho!!. Spoorstation te 's Gravenhage aanwezig en luide hoera- kreten stegen uit de menigte op. Onder deze bevond zich een in den oorlog in Zuid-Afrika verminkt persoon, die door den heer Wol marans werd opgemeikt en op wien daarna de generaals toetraden die hem hartelijk de hand drukten. Omstreeks half zeven hedenavond worden de generaals in Den Haag terugverwacht. V Men meldt ons uit Amsterdam: De Boerengeneraals werden door een onaf zienbare menigte overal langs den weg met gejuich en gezang begroet. Aan liet Centraalstation waren behalve de commissie van ontvangst aanwezig generaal Kool, commandant van de stelling van Am sterdam, kolonel De Waal, plaatselyk com mandant, vice-admiraal Zeegers Veeckens en de kolonel der schutterij de heer Boellaard. De generaals waren vergezeld van de heeren Vessels, Wolmarans, Fischer en Leyds en van hun drie secretarissen. Mr. W. baron Roëll heette hun welkom in een rede, waarin hij herinnerde aan de sympathie van Nederland in den ongelijken strijd spr. wees op de nauwe banden tus schen Nederland en Zuid-Afrika en dankte de generaa's, dat zij gevolg gaven aan het verlangen van Amsterdam om hen van aan gezicht te mogen zien. Ilij hoopte, "dat de ontvangst mocht bijdra gen om een straal van hoop en bemoediging te doen lichten aan den donkeren hemel van het zwaar geteisterde Zuid-Afrikaansche volk. De la Rey antwoordde en zeide, dat Zuid- Afrika gaarne de toegestoken vriendschaps hand drukte. Zij waren niet voor een politiek doe! gekomen, doch om hulp te zoeken voor weduwen en weezen. Hij herinnerde voorts aan de nauwe banden van bloedverwantschap. Hierna reden zij per rijtuig naar de Nieuwe kerk waar prof. De Louter uit Utrecht na mens de Ned. Z.-Afrikaansche vereeniging het woord voerde, herinnerend aan hetgeen deze vereeniging voor Zuid-Afrika deed. Hij verzekerde daarbij dat z(j steeds hulp en steun zou blijven verleenen totdat gerech tigheid over onreciit had gezegevierd. De heer Bijleveld, voorzitter van het Chr. Nat. Boeiencomité, herinnerde aan het lied van Marnix van St. Aldegonde »mijn schild eu mijn betrouwen, zijt gij o God, mijn Heer" dat in deze benauwdheid kracht gaf en tot overwinning door onze voorouders behaald leidde in den 80-jarigen strijd tegen Spanje. En ook nu nog wordt niet bij voorkeur ge zongen nvan vreemde smetten vrij" doch van shet schild ende betrouwen" vervolgde spr. En wat voor ons land gold geldt nu voor Zuid-Afrika. Met den droevigen vrede van Pretoria is het niet uit. Daarvoor zijn de generaals hier. Zij zijn gekomen om hulp te zoeken. Wij blijven ons aangetrokken gevoelen tot de Boeren, spr. t wij fel t niet aan den goe den uitslag hunner zending, waar nog zoovelen zijn die hun schild ende betrouwen in God stellen. Spr. verzocht daarop het Lulherhed te zingen. Daarop betiad dr. De Visser deu kansel en richtte het woord tot de generaals hun hulde brengende voor de bewonderenswaardige moed door hen en hun volk in den oorlog aan den daggelegd. H(j zeide dat het hem goed deed hen thans te Amsterdam te zien. Waar het den oorlog betrof scheen alle partijschap verdwenen. Zij hadden leeuwen moed aan slangenvoorziehtigheid gepaard, en hadden getoond in waarheid Christenen te zijn door hun vijanden lief te hebben. Hun glorie werd geenszins verduisterd door den vrede van Vereenigingeenparig zouden wij berusten in het heden. Hun !e- veusschip liet een spoor achter in de wereld zee waarin door anderen koers zal worden gezet. De edelste zielen doorleefden denbang- sten tijd, de hoogststaande volkeren gaan in de heetste beproevingsoven, dat is de les der historie zoo teder uitgedrukt in het aloude woord»God kastijdt den zoon dien hij liefheeft". Gewillig moest het kruis gedragen worden doch w(j moeten ook eenparig handelen. Gelijk de veer in een uurwerk aan zichzelf overgelaten afloopt en de slinger zonder veer stil staat, doch de beweegkracht van de een de traagheid van den ander opheft en omge keerd, zoo zijn er ook in oos volk twee stem mingen ten aanzien van het volk van Zuid- Afrika. De eene rijk aan beweegkracht wil zingen en toejuichen, doch moet aan banden gelegd 't 13 nu geen tijd van zingendit is de veer die tegengriiouden moet v orden. Do andere stemming is die der nuchter heid, verkoeling, vrees, de slinger die wil tegenhouden. Laat dus gelijk in hel uurwerk ook in deze veer en slinger samengaan, breidel bezieling door overleg, prikkel door zicht door warmte. Thans eerst moet het blijken of wij in waarheid hun broeders zijn. Plaatst u in den geest voor dit edel drie manschap en spreekt: sop mjj 'kunt ge rekenen." Na de rede van dr. De Visser werd ps. 27 7 gezongen. De plechtigheid werd be sloten met het uitspreken van de oud-testa- mentische zegenbede. Hierop leden de generaals naar het stad huis, waar De Wet in eene lange rede, aan sluitende aan de woorden van De la Rey, aan het station gesproken, het hav lelijk welkom van den burgemeester in Neêrlands hoofdstad, beantwoordde. (Zie verder onder Laatste Nieuws)) aan die voor meisjes worden gevraagd voor den cursus 1902 4903 3 onderwijzers(essen) met hoofdaktte, 1 onderwijzer in hondteeke- nen, 1 onderwijzer in handenarbeid en 1 onderwijzeres in nuttige handwerken. Sollicitatiestukken worden ingewacht bij Hen burgemeester vóór 15 dezer. Aan de herhalingsschool voor jongens en Verzameling der Inkomsten. Gemeentobegrooting. VI. Als bijlagen by do ingediende gemeente- begrooting zjjn daaraan toegevoegd de be grootingen van de gemeente-gasfabriek, drink waterleiding, het pakhuis de Nederlanden, gemeente-reiniging, schutterij, burgerlijk arm bestuur en stads-ziekenhuis. Hieruit nemen wij het volgende over: Gemeente-gasfabriek. Evenals bij de vorige staten geeft ook hier de eerste kolom het ten vorigen jare ge raamde bedrag en de tweede het thans voor- gedragene bedrag aan. Saldo in Kas D 13 Non valeurs (vorige dienstjaren) 14 Diverse Debiteuren (vorig dienstjaar) 15 Deposito 16 Rente van Deposito 17 Geldleening Gemeente Schiedam '18 Diverse Ontvangsten 19 Vergroeiing 'Kapitaal 20 Opbreng-t Proces Van Deventer Sc Co. f 125131.30 - 5290.- 900.— - 30050.- - 3880.80 - 5292.— 750.— 75.— 150.- Memorie, >i Memorie. 100.- Verzameling de Aankoop van steenkolen enz zwavelzuur reparatie en huur van gasmeters van fittings •s> zuiverings-materiaal enz 6 Onkosten op zwavelzure ammoniak 7 cokes 8 t> afgewerkte zuivel materiaal 9 3> graphiet 10 Onderhoud van gebouwen, gereedschappen, machine- riën, enz 11 Arbeidsloonen 12 Salarissen 13 Administratiekosten 14 Belasting en assurantie 15 Pensioenen 16 Korting op gasverbruik 17 Deposito (vorig dienstjaar) 18 Deposito 19 Aankoop van muntgasmeters 20 s materiaal voor muntgas 21 Onkosten op muntgas 22 Aflossing van de geldleening aan de gemeente Schiedam 23 Koster, proces Van Deventer Co. 24 Verbouwing en uitbreiding der gasfabriek 25 Uitkeering rente en winst (vorig dienstjaar) 26 Restitutie van rente van het uitbreidingsknpitaal 27 Interest. 28 Vermoedelijke uitkeering aan de gemeente Schiedam 29 Onvoorziene uitgaven 171619.10 uitgaven. 08992 - 1350.— 4020.- 2500.- Memorie. f 121450.— - 5390.— 735.- - 27540.- - 3880.80 - 3685.— 750.— 75.— 150.- Memorie. s s 3> 100.- f 163755.80 f 63470.40 900.— - 4000.— - 2500.- f 171619.10 163755.80 D'e T. I. M. Cycles Mfg. Cy. alhier zal aan haar rijwifelenfabriek verbinden een fa briek en handel in automobielen, motor-cy cles en sul'keys. Voor dit doel zijn onderhan delingen aangeknoopt voor den aankoop van heb gebouw „Paulus" met d'e daarneven lig gende woning aan de Kort© Haven, die voor deze zaak zou worden ingericht. Hedenmorgen werden aan de vischmarkt aangevoerd 6 partijen schol, tong en bot;. De prijtzen waren voor schol vanaf 0.25 tot ƒ1.05; tong vanaf ƒ0.75 tot 1.97i; <bot vanaf ƒ0.25 tot 1.221, alles per koop. Hedenavond 7 uur afslag van schol. V oor de betrekking van i'eeraar in het handteekenen aan de Burgeravondschool al hier, hebben zich 7 sollicitanten aangemeld', voor assistent bijl het handteekenen 10, voor assistent bij het bouwkundig teekenen. 9, voor onderwijzer in d© wiskunde en rekenen 4 en voor onderwijzer in. de Ned'. taal, nar tuur- en werktuigkunde 4. Hot Provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft op 9 Sept. tot Se evangeli'ehcd'iening in d'e Hecrv. kerk toegelaten S. H. J. James, theol. cand. aan de hoogeschooli to Leiden. *De werkzaamheden, aan den' toren alhier worden met 'kracht voortgezetreeds is oen gedeelte der stelling (daartoe gemaakt, af gebroken, ook werden dei wijzerplaten, afge nomen. Wellicht dat door het gemeentebe stuur aau den lang verbeiden' wensch om een minuutwijzer aan te brengen, gevolg zal worden gegeven, daar bij zoo'n belangrijke •herstelling de Weinige kosten, daaraan ver bonden, wol geen oorzaak zullen zijn om d'it na te laten. De commissaris van politie te VTaardin- gen waarschuwt de ingezetenen voor het' on beheerd laten staan vóór dei woningen of op onafgcsloten torreinon van rijwielen-, aange zien bekend! is dat rijiwibldieven van buiten deze gemeente bezochten, waarschijnlijk met de bedoeling, hier hun „beroep" uit te oefe nen. Gevonden voorwerpen» Te bevragen aan onderstaande adressen Een bosje sleutels, hij G. Noordlioeik, Bleekstraat 35een blauw koralen arm bandje met gouden sluiting bij1 C. v. d. Berg, 6e Bierslootsteeg 13 een horlogeketting, bij P. de Gilde, Prins Hendrikstraat 4oen onster (veorweegwerktuig)biji P. Roest, Eendrachtstraat 69een witte zakdoek, bij T. v. Leeuwen, Smalle Havenstraat 15een portemoniïaie, bijl H. do Bruijn, Hoogstraat 81een bloedkoralen armband met gouden slot, bij H. Noordeman, Arnold Hoogvliet- straat 24; oen zwarte gehaakte doek, bij C. den Boogert, Krugerstraat 51ecu porto monnaie met eenig gold, bij P. Hoorn, Kor- tcdijik 20; oen ondersts! van een gouden oorbelletje, bij J. v. Dijk, Oosthavenkado 96; een ceintuur, bij1 H. Nasiepad, Dijlc- steeg oeen duimstok, bij IV. Verheul, Een drachtstraat 58. De Rotterd. rechtbank veroordeelde lieden N. J. W. brander te Schiedam, uit wiens branderij aan de Wiliemsknde 19 een blikken bus inhoudende moutwjjn was uitgeslagen niet gedekt door documenten, tot f 100 boete subs. 20 dagen gevangenisstraf. J. B, O., arbeider te Schiedam, werd we gens het vervoer en onttrekken van boven genoemd ongedekt gedistilleerd aan de visi tatie der commiezen tot twee geldboeten van f 10 en f25 boete subs, 2 en 5 dagen gev. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hiaure en Bornwerd de heer H. van Eist, cand. te Bunnik b(j Utrecht. Aangenomen het beroep te Ammer- stol door ds. H. J. Meuter te Over-Asselt. Bedan kt voor het beroep te Dokkum door ds. J. W. Poort te Ursum (N.-IL); te Harmeien door ds. J. M. P. Schippers te Huizen. Doopsgezinde gemeente. Bedankt voor het beroep te Hippoütus- hoef en Stroe c.a. op "Wieringen door ds. Th, H. van Veen te Medemblik. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 11 September. Ingekomen wa3 de ovedijdeosmissiva van den Minister van Koloniën, die met een mis sivo van rouwbeklag zal beantwoord wot don. Beroepswet. Op art. 58 a werd een amendement Kink- om den reclamant to verplichten .hot ede stuk over -te loggen waarin hem door do Rijksverzekeringsbank d'e beslissing van de Boroopsraad! is medegedeeld, verworpen met 41 tegen 21 stemmen. Een amendement—Fook om te doen vcr vallen de verplichting van d'en griffier om op hot klaagschrift onverwijld den dag van ontvangst mcd'e to deelen, werd verworpen mot 57 tegen1 5 stemmen. Eon amendement—Rink op art. 60 om te doen vervallen do verplichting van den r&. clamant om in 'fc 'klaagschrift de hewijsmjd- dolen op to geven waarop zijn rccla steunt, werd door db regeeribg overgeno men. Op artikel' 73 word een amend om ont-Hcls- dingen, om ontzegging van toegang tot do plaats waar hot onderzoek wordt gehouden mogelijk te maken, ook tegenover do partij krachtens eigen recht daar vertoevend, na bestrijding door den 'MIN. VAN JUSTI. TIE, ingetrokken'. Een amendement-Bos c. s. volgens hetwelk de 1-cider van hot plaatselijk onderzoek kan bevolen dat dit geheel' of gedodlbeljik kan plaats hebben, huiten tegenwoordigheid van oen partij, werd! met 36 tegen. 31 stommen aangenomen. Dr, kattenmepper. Voor do rechtbank to Amsterdam stond gisteren terecht F. L. van Rcon, bij verstok door deze rechtbank veroordeeld tot 3 maan- den gevangenisstraf ter zako van diefstal van 'katten. Beklaagde erkende, da-t hij sedert ver scheiden jaren daar des nachts als katten mepper werkzaam is, zonder d'at hij deswe ge ooit onaangenaamheden heeft ondervon den. Heb vlcesch der katten wordt aan Ar- tte geleverd' en het velletje verkocht. Kat tenmepper is naar bekl.'s opvatting een be roep. Hij' ziet in dat bedrijf geen kwaad. De katten, die gemept worden, zijn, toch maar dieren, dio heb iïi d'e wea-old slecht hebben. Immers, katten, bij den gegoeden stand, die goed! verzorgd worden, loopem 's nachts niet op de straat. Alleen hij do „smalle gemem- t© waar do katten niet goed worden ver pleegd, laat men de dieren 's nachts rond zwerven, en is poesje weg, dan roeot mm ach en wee. En dan do kat is, als allo dieren in de na tuur, heb nuttigst na haar dood. Gedurende haar leven mag Je kat een enkel muisje vangen, doch dat haait niet bij hot nut d'at zij sticht, wanneer zij het leven heeft gelaten en ha-ar huid dient tot verwar ming van d'en mousch, in den vorm van tra bontje, een handmof of de voering van ccn pelsjas. Don kattenmepper, die zijn vak kent, vo- als beklaagde, en het uitoefent lege artis, zal niemand iets .kunnen verwijten dierenmis handeling, zelfs d!o ijverigste dierenbescher mer niet. Tien seconden nadat 't beest is ge komen in handen van den kattenmepper, is ■het uit zijn lijden. Do ecnige deugdelijke behandeling van do kat is het „doorsnijden van den! rug'', dat doet 'oekl. altijd en met het beste gevolg. Voor klappen, steken en slaan is de kat niet vatbaar, na één second'© ib het dier bewuste loos; in een minuut is de gelieelo operatie afgeloopon. Tot de operatto behoort liet „uittrekken van het jasje". De subst.-officior van Justitie, jhr. mr. Bosch van Oud-Amolisweerd achtte den ten laste gelogdon diefstal wettig en over tuigend bewezen en rcqiürecrde bekrachti ging van het verstek vonnis. Bekl. wees er op, dat het kattenmoppen een belangrijk bedrijf is in ons .land', dat cr alleen aan de markt te Purinerend1100,000 kattenvellen verhandeld worden,dat de Hol- landscha kat een gewild! artikol is in het bui tenland1 en dat do superioriteit van de Hol- landsche kat zit Jn den Hollandschen grond. Da-t het kattenmeppen als bedrijf wordt uitgeoefend', blijkt wol hieruit, dat, het steeds dezelfd© boeren zijn, die de ka"®- vellen ter markt brengen. Waar beklaagde dus niet anders heeft g®- weten of zijh bedrijf was geoorloofd, ver zocht hij dea- rechtbank bij' hot wijzen van liet vonnis, kassian te willen bobben niet een oud' Indisch soldaat. („Hbld") Opgevischt, Uit het kanaal te 's-Gravenhage is heden- ochtend het lijk opgehaald van een dusver j onbekende omstreeks 30-jarige vrouw, nadat ter plaatse den geheelen nacht was gedregd door de politie aan wie een lanlaarnopzichler had medegedeeld dat hij meende iemand in - hel water te hebben zien wegzinken. Tableau Gisteren in den laten avond heeft zich f®1 den Oostzeedijk te Rotterdam boven op daken een aardige scène afgespeeld. üe dienstbode van het huis 172 alda"1' meende op hét dak leven te hooren. Zij l'eP naar het politie-bureau aan de Hollaan j® daarvan kennis te geven en spoedig zaw een paar dienaars van den H. Herman® op het dak om naar de vermeende diet® te zoeken. Het leven dat zjj maakten trok de aundac van de dienstboden van een der aangrenzen - huizen. Deze liepen naar het politiebure aan de Meermansslraat om assistentie kregen een paar agenten mede, die eveneen zich naar het dak begaven, daar ook zij ve dacht leven en loepen hoorden. Nauwelijks hadden zij hun voet buiten 1

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2