BiNXEXLAm Charleroi wordt gemeld dar de staking zich aldaar bepaalt tot twee mijnen te Mouliti- des-Viviers nabij Gillv. Elders wordt het werk voortsrezet. Frankrijk. De koning van Griekenland, die van Wies- baden in de Fransdie hoofdstad aankwam, zal daar acht dagen blijven. Hij woont in het hotel Bristol, waar ook de Fomigeeadie koning Vrijdagavond verwacht wordt. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Franselien ministerraad werd besloten dat de minister van oorlog, generaal André. een wetsontwerp zal indienen bij de Kannr. waarin voorgesteld wordt de krijgsraden te reorganiseeren. Deze krijgsraden zijn na de Dreyftiszaak, de Reunes-uitspraak, het pro- ees-Yoisin, de Saint Reuty- en Lcroy-Ladu- rie-voimissen wat in diseredict geraakt. Selle, afgevaardigde voor het Xoorder-de- partement en burgemeester van Dentiin, heeft den minister van oorlog opnieuw ver zocht de troepen te doen terugtrekken. Te Decazeville breidt de staking zich uit en sedert jl. Zaterdag, den dag waarop het werk werd neergelegd, bedraagt het aantal stakers 415. In het, bekken van Pas-de-Ca'.te begeven zich troepen stakers naar de mijnschachten, niet om te werken, maar om anderen te be letten daarin af te dalen. To Tcrrc-Noire is het kalm. Uit Montiufon wordt gemeld dat de sta king in do mijnen te Bczcnet, Dover en Montvicq algemeen is. Com 111 entry neemt nog steeds niet deel aan dc staking. Te Noeux-lea-Mines. Beuvrv en Labour- se duurt, do staking voort en te Allais heb ben ook de mijnwerkers liet. werk neerge legd. Er is sprake van dat president Loubet *t voorbeeld van zijn collega Roosevelt zal vol gen voor de beide noordelijke departemen ten. Voor de bekkens, die den strijd voeren tegen den staat, kan Loubet natuurlijk geen tussclienkomst bieden. De socialistische gemeenteraad van Saint- Etienne heeft een som beschikbaar gesteld voor do weerstandskas der stakers. Italië. Te Carrara is in de beroemde marmer groeven een werkstaking begonnen. Uit vrees voor rustverstoringen zijn troepen uit Spezia er heen gezondeu. Dnitschla nd. De Rijksdag is Dinsdag geopend. In de eerste plaats zijn .de interpellaties over do arbeidsloonen en over den vlcesclmood be sproken. Ook bet toltarief krijgt een beurt. In den loop der beraadslagingen over de interpellatie van den heer Al breekt betref fende de maatregelen tegen de werkloosheid betoogde de afgevaardigde Bachem onder bijval van het centrum en oppositie van de linkerzijde, dat niets zoo noodzakelijk was dan de tijdige intrekking van liet toltarief. Zwitserland. Dinsdagavond hebben te Genève nieuwe botsingen plaats gehad bij de aankomst dei- tramwagens. Groepen geëmployeerden die in verband met de staking niet weder in dienst waren genomen, hebben hevig gema nifesteerd. De troepen herstelden de orde. Eenige arrestaties hadden plaats en er viel een gewonde. Oostenrij k-H o n g a r ij e. De voorzitter van den ïlougaarschen mi nisterraad, Koloman von Szeiï, in het Huis van Afgevaardigden antwoordende op een vraag, betreffende den datum van het in dienen van het Compromis-ontwerp met Oostenrijk, zeide. dat tot heden geen enkele overeenkomst gesloten is tusschen Oostenrijk en Hongarije; hij zal zijn best doen, een overeenkomst met Oostenrijk tot stand to brengen, zich -baseerend op de wet, doch zijn zienswijze handhavende, ffij hoopt weldra voorstellen te kunnen indienen met betrek king tot dezo Ausgleich-quaestie. S e r t i Aan do „None Freie Presse" wordt uit Belgrado gemeld dat het bezoek van het Servische koningspaar aan Livadia is uit gesteld wegens een lichte ongesteldheid der Czarina. Een nieuw ministerie is reeds in wording. De lijst van de nieuwe ministers is vastge steld. Franassovitch, gewezen minister van Buitenlandsche Zaken, is gisteren naar Nisch ontboden, waar de Koning verblijf houdt. T u r k ij Do directie der spoorwegmaatschappijen te Saloniki en Monastir hebben aanzegging gekregen van de Turksche regecring om wagons ter beschikking van de militaire autoriteiten te houden, voor transport van troepen en oorlogsmateriaal. 2350 soldaten zijn naar Saloniki vertrokken. De quaesfcie van terugkoopen der kaden te Constantinopel der Fransche kade-maat schappij is nog niet geregeld. De maatschap pij weigert de betalingsvoorwaarden aan te nemen. Van den Maoedonischen opstand wordt gemeld dat de Bulgaarsche benden overal zijn verslagen. Onder opstandelingen heb ben de Turksche autoriteiten Bulgaarsche uniformen en wapens opgemerkt. Do Porto ontving bericht dat de regeering van Bul garije besloten is tot opheffing van liet Ma- cedoniseh comité. De maatregel heeft in Turkscho kringen eon goeden indruk ge maakt. 6000 man Turkscho troepen zijn nabij Demir-IIissar saatngetrokken. dat het hoofd kwartier van de Turkscho strijdmacht vormt. Majoor Chakir pacha heeft het com mando der troepen op de Bulgaarst-he grens. Zondag had een gevecht aldaar plaats met een bende opstandelingen onder aanvoering van Xicoloff. Do Turken organiseer en vlie gende colonnes. Gisternacht is de telegrafische verbinding tusschen Saloniki en Constantinopel op ver- H'hitleiuie plaatsen door opstandelingen ge stoord. die dc draden 20 K.M. ver doorsne den. ï)e Turken hebben veiligheidsdiensten ingesteld, die deze daden zullen beletten. De toestand te l'ctriteh, Djuma. Ba!a en Oresna waar Turksche troepen het onder spit dolven, wordt nog steeds als ernstig be schouwd. Uit Petersburg, Wcencn en Londen ont ving de Porto antwoord op haar nota be treffende de organisatie van Bulgaarsche benden en den oproerigen toestand aan do Turksch-Bulgaarsche grenzen. Do dxïe Mo gendheden doen Turkije weten dat zij, waar schuwende instructies naar Sofia nebben gezonden. Ver. Stat en. Mitche.l is gisteren uit Wilkesbarrc naar Washington vertrokken om een onderhoud te hebben met, president Roosevelt. President Roosevelt, deelde Mitchell offi cieel het plan der mijn-eigenaren mee en wacht, vol vertrouwen op het antwoord. Mitchell weigert zijn oordeel daarover te zeggen; hij zeide, dat zijn mannen niets hebben gedaan om aanleiding to geven tot den indruk, dat het plan -zou worden aan genomen, zooals in de meeste telegrammen uit Washington te lezen is. Degenen die den toestand vrijelijk beour- deelen. voorspellen dat, op do conferentie der districtspresidenten van den mijnwer- kersbond. Mitchell zal aanraden om het voorstel te verwerpen. Do mijnwerkers zijn verdeeld, sommigen voor, anderen tegen 't voorstel. Van verschillende zijden wordt <le veron derstelling geuit, dat do staking nog deze week zal eindigen, daar de mijneigenaren onder den drang der openbare mceuintr, tot een scheidsrechterlijke uitspraak betreffen de de voornaamste geschilpunten geneigd zouden zijn. Daaronder moet dan in de eer ste plaats de erkenning der mijuweikersver- ceniging, die onder Mitchell's leiding staat, gerekend worden. Do ..Daily Telegraph'' verneemt nog. dat de geruchten, dat de staking spoedig zal ein digen. op een goeden grond berusten. Aan de ..Daily Mail" wordt gemeld dat- den mijnwerkers een loonsverhooging van 4 zal worden toegestaan. De erkenning van de mijnwerkersvereeuiging en do be slechting van andere geschilpunten, zullen aan een onafhankelijk scheidsgerecht, door beide partijen gekozen, onderworpen wor den. De arbitrage-commissie voor do geschiilen tüssehen do mijneigenaars en mijnwerkers in Pennsylvanië bestaat uit een ingeuieur- oflieier van de landmacht of marine, een deskundigen mijn-ingenieur, een rechter, een bekend socioloog en een man die op de hoogte is van kolen-productie en kolen-afzet. De mijneigenaars hebben thans verklaard dat zij nooit zich verzet hebben tegen een arbitrage-commissie, mits deze gevormd was uit volkomen vertrouwbare en onafhanke lijke personen. Zij ook wilden alle pogingen in het werk stellen om weer kolen te ver schaffen, in het belang van het volk. Doch zij konden de belangen van lien, die werk ten en werken wilden niet achteruit zetten. Sa m. De Engelsehe gouverneur van do Strait5 Settlements is met een geheime zending naar Keiantan vertrokken. Hofbericht Heden dineeren ten Hove baron Van der Borch van Verwoide, kamerheer; S.graaf van Limburg Stirum, kamerheer en mevrouw de gravinH. W. J. baron Van Tuyil van Serooskerken, kamerheer; baron Van Nagel 1 van de Schafteiaar kamerheer en mevrouw de baronesse; baron Van Nagell van Ampsen en mevrouw de baronesse. Corps diplomatique. Te 's-Gravenhage is aangekomen de heer Mitjana, nieuwbenoemd secretaris der Spaan- sche legatie, De heer F. E. Bill, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Denemarken te Londen zal voortaan te gelijktijdig als vertegenwoordiger van dat rijk bij ons Hof optreden. Audiënties. Do gewone audiëntie van den Min. van Buiten! Zaken zal morgen niet plaats heb ben. Tweede Kamer. Wijziging Marinebegrootïng 1901. Een wetsontwerp is ingediend, strekken de: lo. tot verhooging van die: artikelen der Marrii ebegrooting voor het dienstjaar 1901, welke ontoereikend zijn bevonden; 2o. tot aanwijzing op den dienst van 1901 van eenige vorderingen, belioorende tot het afgesloten dienstjaar 1900; 3o. tot vermindering van andero artike len dier begrooting, waarop weid overge houden. O. a. wordt voorgesteld eon ,-eriioogmg met f 157,000 van het artikel machines o. d., o. m. doordat aan do Kon. Mij,, do Schelde to Vlissingon, als contractante van do vervaardiging dei- stoomwerktuigen van Ilr. Ms. pantserfeehip Koningi n-R e- gentos een premie van f 50,000 moest worden betaald, omdat bij, do proeftochten van dit schip tegenover een gecontracteerde vaart van 16 geogr. mijlen een vaartsnelheid werd bereikt van 16.91 geogr. mijlen; ter wij! f 73,000 meer was benoodigd voor voor- zioning aan de ketels c-n stoomwerktuigen der defensievloot en der schepen voor den algemeenen dienst. Schadevergoedingen. De Staatscommissie voor de Zuid-Afrikaan- sche scha levergoedingen verzoekt, met. het oog op Int groot belang van velen bij deze zaak, ondeistaande aankondiging te willen opnemen De door de Staatscommissie voor de Zuid- Afnkaansche schadevergoedingen naar aan leiding van de hij haar incekomen bezwaar schriften hmziene lijst var, hen die, ingevolge de bepalingen van het Koninklijk Besluit van 5 Februaii 1902, no. 23, voor eene uitkeering uit de door de Staatscommissie te verdeelen som in aanmerking komen, benevens van de bedragen welke aan bedoelde personen zijn toegeschat, zal voor belanghebbenden ter inzage liggen ten bureeie van den secretaris der Staatscommissie, 3 Binnenhof, te Is-Gra- venhage, op 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 27 October 1902, des voonniddags van 9 tot 12 uur. Vei zoeken om schriftelijke mededeeling betreffende den inhoud der l'gst zullen onbe antwoord blijven. Belanghebbenden worden er nogmaals op gewezen, dat de op de lijst voorkomende be dragen niet in hun geheel zullen kunnen worden uitgekeerd, aangezien de te verdeelen som daartoe niet voldoende zou zijn. Bezwaren tegen de voorgestelde verdeeling kunnen alsnog schriftelijk bij de Staatscom missie worden ingediend tot uiterlijk 29 October 1902. De Siaatscommissie voornoemd, E, N. Ra kitsen, Secretaris. Bfxlaekts van Blokland, Voorzitter. Boerengenernals-fontls. De heer Brebner, thesaurier van het Generale Boeren Hulpfonds ontving tot heden aan bijdragen totaal f 180616.00. Ter navolging. In verband met een bericht in het ,,Hot Yolk" fti zake rechtsbijstand voor den werk man bij toepassing van do Ongevallenwet, heeft hot ..Weekbl. v. h. Recht'' zich tol mr. J. A. Levy gewend, en deelt nu het vol gende medo „Door mr. J. A. Levy, advocaat te Am sterdam, is aan den Iiaad' van Toezicht van de Orde van Advocaten to Amsterdam, het verzoek gedaan spoedig, immers vóór het votum van de Eerste Kamer over do door de Tweede Kamer aangenoemen Beroepswet, een vergadering dor Oi'do te willen beleg gen ter behandeling van het volgende voor stel „De Orde van Advocaten te Amsteidam verklaart zich bereid den werkman-partij, ter zake der Beroepswet, in rechte kosteloos bij te staan, waar dit wordt vereischt, cn draagt den Raad op, bij do overige Raden, ten onzent, zoodanige stappen te doen, als hij ter verkrijging van gelijksoortig besluit, ten voorschreven doeleinde, mitsdien van samenwerking der balie in Nederland, gera den oordeoit." In zijn toelichting wijst mr. Levy er op. dat bij de behandeling van het ontwerp voor de Beroepswet een amendement om aan den onvermogende» werkman kosteloozen rechts bijstand te verschaffen, door tussclienkomst van den voorzitter van den Centralen Raad is verworpen. Daardoor is de stelling van den werkman verzwakt tegenover den werk gever, die ruime keuze heeft voor bedoelden bijstand. In die leemte behoort te worden voorzien zoowel voor de procedure bij den Centralen Raad, als bij do 15 Raden van Beroep, welke voorziening alleen te wachten is van de balie zelve, „die haar nobile offi- cum, (ill betrekkelijken zin steeds onver mogend) zal willen bijstaan". „De Deken dor Orde heeft ter voldoening aan het verzoek van mr. Levy, de leden dei- Orde uitgenoodigd tot het bijwonen eener buitengewone vergadering van do Orde op Yrijdag 24 Oct. a.s." tour van politie to Amsterdam, president; C. G. A. Wijnmalen, ihoofd-inspecteur van politio te Utrecht, vico-presidcntJ. J. A. do Koning, inspecteur van politio to Rote terdani, lo secretarisC. van Asperon, in specteur van politio to Amsterdam, 2e se cretaris; C. F. van der Lugt, lioofd-inspeo tour van politie to Arnhem, lo penningmees ter; J. Aaltsz, inspec. van po! te Den Haag 2o penningm., en D. A. Kaspers, insp. van politi'e te Rotterdam, lid. Politiebeambten. Door het bestuur der Leidsche Politie-ver- eeniging is bet initiatief genomen om te komen tot een federatie van alle agenten van politie en gemeen te- veld wachters over het geheele land, In een circulaire aan alle georganiseerde en ongeorganiseerde politie-corpsen gericht, heeft liet bestuur uiteengezet dat voor de behartiging der aigemeene belangen vooral, het geheele Nederlandsche politie-corps schou der aan schouder moet staan. Langs dezen weg zal worden aangekweekt een kameraadschappelijke geesten met succes kunnen worden gestreefd naar verbetering van positie. Om het denkbeeld te verwezenlijken, heeft de Lridsche Vereeniging zusterverenigingen en niet vereenigde politie-corpsen uitgenoo digd minstens due afgevaardigden te zenden naar een door haar belegde aigemeene ver gadering op Dinsdag 25 November e.k. in een der zalen van sZomerzorg" te Leiden, waar over de oprichting van een Bond zal worden beraadslaagd. De verenigingen te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Hilversum en de Ver eeniging van Gemeenteveldwachteis in de pro vincie Zuid-Holland, hebben zicb reeds in be ginsel voor hel denkbeeld verklaard. Vertegenwoordiging van Handel en N'ijrerheld. In de gi-neravQud gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden werd o. a. besloten, wat betreft een circulaire van den Algemeeneo Bond van Industrieelen en Ilandelsbethenden, vei zoe kende adhaesie-betuiging op het streven van dien Bond om bij de Hooge Regeering te geraken tot «hel verkrijgen oener betere ver tegenwoordiging van Handel en Nijverheid in Nederland", at te wachten de plannen van den Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid, omtrent de voorgenomen reorgani satie der Kamers van Koophandel. Verder werd nog aangenomen voor ken- nisgeviug een schrijven van de Kamer te Nijmegen, betiefl'enda een nader verzoek aan den minister van waterstaat, H. en N., be treflende de invoering van eeri uniform in tercommunaal telephoonlar'ief en zulks uit overweging, dat de Kamer te Leiden betref fende dit oridei werp zich herhaaldelijk reeds met ongunstiger! uitslag tot den minister heeft gewend. Niet noodzakelijk. De «Avondpost" verneemt, dat de aanvraag op de begrooting van financiën van een be drag van f95,000 voor een «hoogst noodza kelijke" verbouwing vari het departement van financiën heel wat tegenkanting zal onder- viuden. Als de aanvraag teruggenomen wordt behoeft men zich niet te verbazen, zegt het blad. Inspecteurs der Gemeente-polite. In een gistermiddag te Urecht gehouden vergadering van inspecteurs der gemeente politie in ons land, daartoe -bijeengeroepen door den Bond van Inspecteurs bij de Am- sterdamsclie Politik), is opgericht een Veree niging van Inspecteurs van Gemeentepoli tie in Nederland, die zich ten doel stelt de verbetering van het politiewezen in het al gemeen en de behartiging van de belangen der inspecteurs in. het bijzonder. Het voorloopig bestuur werd als volgt sa mengesteld: T. v. d. P uttel aar, hoofdinspec- den Bond! betreft, door mej. Van der Iiucht to verecrcn mot Ilaar huiuUcekcnibig oi> 't eerste blad van het album bij de oorkonde gevoegd. Zichtbaar aangedaan door zooveel eer dankte mej. Yan der Ilucht don president van don Oranjobond van Orde voor de aan gename verrassing en onderscheiding haar bereid. Na dezo plechtige formaliteit word de vergadering gesloten. Kwart-gulden Vereeniging voor Helde ontginning. Gistermiddag hield do Kwartguldensvor- eeniging haar jaarvergadering te 's-Gravou- liage. Nadat jlir. Hora Sifccama, die de verga dering zou leiden, haar mee een kort woord geopend had, las mej. Stok, secretaresse van dc Kwartguldensvereeniging de notulen der vorige vergadering voor. Aan do orde was liet verslag van do Ver eeniging over het jaar 19011902. Uit dit verslag bleek, dat de Vereeniging nog steeds in bloei toeneemt, dank zij de ijveri ge propaganda van haar bestuur en haar leden. De Vereeniging heeft dit jaar ver kregen: 12 nieuwe correspondenten, terwijl 4 nieuwe afdeclingcn gestioht werden, waar tegenover staat, dat Eindhoven en Roer mond als afdeolingen voor do Vereeniging verloren gingen. Do inkomsten bedroegen dit jaar p! ni. f 400 meer en .het aantal leden steeg van 8449 tot 8954. De oogst op de verschillende door de Vereeniging ontgonnen heidevelden was, don slechten zomer in aanmerking ge nomen, goed. Over het geheel kon dan ook geconsta teerd worden, dat het door de Vereeniging verrichte werk vooruit gaat,. Toeh is er nog behoefte aan meerderen steun, zoodat opge wekt word to trachten nog meerdere leden te winnen. Hierna was aan dc orde de vervulling van de vacature in het hoofdbestuur door dc pe riodieke aftreding van jonkvr. Bosch van Drakes'toin, die 'herkozen werd. Jhr. Ilora Siccama deelde nu op onder houdende wijze ccni'go bijzonderhoden medo omtrent de ontginningen van onbebouwde gedeelten van ons vaderland, waaruit blijkt liet grootc nut dat de vereeniging reeds ge sticht heeft en in do toekomst nog stichten zal. Mot- dankbaarheid kou de spreker con- stateeren, dat ook de autoriteiten veel be langstelling 'koesterden voor haar werk. Nu moest echter jhr. Hora Siccama als president van het hoofdbestuur van den „Oranjebond; van Orde" een mededeeling doen. Di'e Oranjebond van orde, die zooveel steun reeds mocht ondervinden van do •kwartguldensvereeniging, en nog nimmer in daden hiervoor zijn dank had uitgedrukt, meende, dab zoo ooit, hier reden was om art. 11 der statuten toe te passen on zoo was ter aigemeene vergadering van den bond benoemd tot eerelid mej. P. L. W. van der Hucht, de presidente van de kwartguldens vereeniging, die sinds de oprichting diicr vereeniging met zooveel' ijver, toewijding en geestdrift voor de goede zaak geijverd heeft. D'oeh, zooals jhr. Hora Siccama zeide, 't belangrijkste moest nog komen. IL M. do Koningin-Moeder, Bescherm vrouwe der Vereeniging, had weder 'blijk gegeven hoe Zij belang stelt in alles wab -liet welzijn van N'ederl. Wrufckersbond. Onder leiding van den heer A. M, Ilolderl hield de Ned. Drukkeisbond lieden te Amster dam een buitengewone aigemeene vergade ring ter bespieking van een voorstel eener daarvoor benoemde commissie tot oprichting eener onderlinge verzekering-maatschappij jn verband met de Ongevallenwet. In zijn openingswoord verklaarde de voor zitter dut het voorstel hem sympathiek was. De heer de Jager uit Groningen betoonde zich een krachtig tegenstander der Orw- vallenwet, die naar zijn meening de werk lieden en patroons van elkander vervreemdt en bij gevolg tot nadeel der industrie zal werken. De heer Ten Hagen en anderen waren mede gunstig gestemd voor onderlinge ver zekering. De heer Vas Diaz, uit Den Haag, becijferde, dat aansluiting bij de centrale 36 pet goed- kaeper is dan bij de rijksverzekeringsbank- het voorstel der commissie gaf 37 pet. bespa ring, doch het verschil van 1 pet. was z. i, te gering, om zich niet bij de centiaie aan' te sluiten. liet voorstel van den lieer van Manlgern tot aansluiting voor een proefjaar bij de i'ijksveizfikeringsbauk werd verworpen met 16 tegen 1 stommen. Hierop volgde een debat over hel beginsel in het voorstel der commissie, of een onder linge veieeniging zal opgericht worden u i t- sluitend voor leden van den Bond. De lieer Vas Diaz wil allen toelaten, die het drukkeisbedrijf uitoefenen, om geen kleine patroons uit te sluiten, De heer De Jager bestreed dit gevoelen in hel belang van den Bond, waartoe allen, die liet drukkersbedrijf uitoefenen zich rnoesteu aansluiten in hun eigen belang. De voorzitter stemde hiermede in, in het belang van een krachtige organisatie. Ilel beginsel van een onderlinge vereeniging uit sluitend voor leden aangenomen met 11 tegen 5 stemmen. Met aigemeene stemmen werd hierop be sloten dat een onderlinge verzekering zal worden opgericht en dat in een volgende vergadering een beslissing zal genomen woi- den, of men, wanneci de deelneming vol doende blijkt eigen beheer z.al uitoefenen ol zich hij een bestaande maatschappij zal aan sluit eri, Na een korte bespreking van enkele zaken vnu ondergeschikt belang werd de vergadering gesloten. lloofsl omnicninricliting. Er Imeft 7icli ven commissie gevormd, om het 50 jarig bosman van de Inrichting vota dnotetommvn onderwijs te Rotterdam in liet volgend jaui Mei leestelyk te vieren. S. T. H. Heden is men begonnen mét liet opbreken van de stemt in de Lange Nieuwstnvit miH liet doel om den wis-el 189 Motei dichter bij de Hoofdbrug te brengen rnet liet oog op een betere regeling van den dienst. Men 7.al daardoor nvt dien vvtee! dus zeer dicht de ienten zijn genaderd. Zou bet nu. in verband met liet. svi-selen van paar den, dat steeds voor de lenaisie geschiedt, niet meer gewen-cht zijn dien wis-el lot daar te verleggi n, dan kan hel wisselen dei'paar den en het passenten der wagens op dezelfde plaats en dus tegelijkertijd geschieden, Tevens mennen wij dat liet niet ondienstig ri om te wij/aai op de ongunstige plaats aan het llnofdph'tn voor het tien-minuten wach ten. Zou ook daar de wi-sel niet kunnen wenden verlengd zoodat paaiden en peisoneoi door de huizen beschut stonden 1 Nachtarbeid afgeschaft. Bij de eerstvolgende declinatie op 1 N.ivembii zal m de branderij van den lieer M van der Vlies aan de Korte Haven om 6 uur moigenc met het werk worden aangevangen, dat dan ongeveer 6 uur 's avonds zul eindigen. Bovendien zal een reservoir worden ami- grhiacht wam utt het heet e water met gooten in de bakken vvoidt gebracht, zoodat liet storten met de kit daardoor oveibodig wordt. (n dt-n ouderdom van 24 jaren is gister avond ti n huize zijner zuster oveileden de welbekende Kees Nap. De ongelukkige dankte zijn aigemeene bekendheid aan het gemis van handen er: voeten eri aan de vaardigheid (1 e hij zich had weten eigen te maken, met .lie treurige stompjes in het ioopen, harmo niek» spelen, enz, enz. Veelal bezocht hij rnet zijn harmonica de kermissen in de omliggende plaatsen en htj schijnt zich op de laatste Rotierdamsche kermis een ziekte op deri hals te hebben ge haald die hem in enkele weken totaal sloopte en in den dood voerde. Gi-ternamiddag werd de 14-jirige de Graai, wonende in de Gorzen, door eene anderen jongen in de Hoofd>tiaal aan10 handen in de rondte geslierd. Ongelukkiger wijze lieten zij hunne handen los waardoor De Graaf over de straat heen jen in de haven schoot, waarbij hij door den met het draaien verkregen gang spoedig naar het midden dreef. Een schipper, die het ongeval htm gezien, slaagde er gelukkig spoedig in "en drenkeling weder op hel droge te helpen. Hedenmorgen werd hier per voertuig lllt

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2