BINNENLAND. STADSNIEUWS. YLAARDINGEN, MAASSLUIS,™™* Landbouw en Yeeteelt. Gemengd Nieuws. ia afgekondigd en alle winkels in de stad ge sloten zijn. D'e dagblad-bureaux van de „Phare du Nord" en de „Nord-Maritime" wenden gisteren door do stakers belegerd. Da maire droeg zijn cvoegdheid over aan den onder-prefect. Do brand in hob huis Winsilie, dio door de stakers na plundering, was gesticht, werd spoedig gebluseht. Een tolegrani aan de Lib ar té" zegt dab twee jagers en een gendarme zijn gewond; twee stakers zijn onder de paarden vertrapt. De stakers verklaarden dat ze zouden te rugkomen om de dagbladburee 1 en in brand te stoken. Do dokwerkers wierpen, toen ze door do cavalerie werden gechargeerd, met hamers e.n andere projectielen. Een luitenant wercï gewond; de hoofdcommissaris kreeg een snede over liet gelaat. In don loop der debatten in de Kamer verklaarde Combes giteteren dab er hem niets van hekend was dat de staat van be leg was afgekondigd te Duinkerken. Kader wordt gemeld dat een bijeenkomst die gisteravond plaats had op het raadhuis tussclien den profeet en de. afgevaardigden van het havenarbeiders-syndicanb tob een oplossing leidde. De afgevaardigden gaven do verzekering dab de dokwerker-s den ar beid zonden hervatten en verklaarden zich niet verantwoordelijk voor de gewelddadig heden der stakers Woensdag en Donderdag gepleegd. Hedenmorgen zou hot werk behalve op de kolenschepen worden lieivat. Zweden. De Kew-York Tribune" verneemt uit Washington, dat koning Oscar, die scheids rechter is in het geschil tusscken de Yeree- nïgde Staten en DHiitschland over Samoa, beslist heeft ten gunste van Duitsahland. Heb Mmerikaansche departement van buitenlaudsche zaken heeft nog geen offi cieel bericht van de beslissing ontvangen, doch meent uit officialise mededeeüngen te mogen opmaken, dat heb bericht aan do „Tribune" juist is. Router's correspondent voegt hier biji.dat een dergelijke beslissSng in offioieele 'krin gen to Washington een zeer slechten indruk zou maken, aangezien daaruit, zou volgen, d'afc een natie, die zich genoodzaakt heeft gezien troepeai te landen en halve wilden te beschieten, ten einde haai- eigen onderda nen en hun eigendom te beschermen, zich schuldig maakt aan een ongeoorloofd machtsgebruik. Men verwacht dan ook, dat Amerika, ter wijl heb zich zal onderwerpen aan de toe te kfennen schadevergoeding, tevens zal ver klaren, d'ab het zich door deze uitspraak niet gebonden zal achten, noch haar zal beschouwen als een precedent, en zich in 't vervolg zal wenden tot het permanente Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage. Denemarken. Na de nederlaag der regeering in zake de O O O Deensche Antillen beraadslaagde het minis terie over den te volgen weg, maar besloot niet, gelijk men zou verwachten, om af te treden, noch om het Landsthing te ontbin den. Het besloot een commissie te benoemen om een onderzoek in te stallen naar de mid delen om de eilanden economisch te steunen en schijnt zich dus bij de verwerping te zul len nederleggen. Italië. Do Paus heeft keizer Franz Joseph en den prins-regent van Beieren verzocht in hun Rijk gastvrijheid jt© verleenen aan de uit Frankrijk verdreven congregaties. V er. Stat en. President Hoosevelt had bericht gezon den dat hij tot zijn spijt de nationale con ventie der Iersche liga te Boston Maandag avond niet kon bijiwonen. Op die conventie verklaarde de heer Da- vitt dat d'e telegrammen, betrekking heb bende op den toestand in Ierland, niet door drongen tot de Yereenigdo Staten. In Lon den houdt men ze terug. „Ik heb me in verbinding gesteld voegde de heer Davitt er aan toe met eenige journalisten in Marseille en Parijs, en wij stelden het plan vast voor een onaf hankelijk pers-agentschap, dat zijd zetel zal ln.bben in Parijs. De Amerikaanscbe Ieren hebben naar de Boeren slechts een veertigtal vrijwilligers gezonden. Door in dit geval niet tegen de Engelschen te strijden, hebben d!e Ieren bij deze gelegenheid hun zaak verwaarloosd. Generaal Botha zei, dat wanneer de Ame rikaansche Ieren 5000 vrijwilligers gezonden hadden na de Paardenberg-nedlerlaag, de Engel sell e macht voor goed gebroken zou zijn. De vergadering sprak zich vervolgens uit voor de onafhankelijkheid van Ierland. Zij kendo Ierland het recht toe overal en altijd Engeland te beoorlogen. Columbia. Uit Panama wordt 'geseind dat d© insur- genten onder commando deer generaals Bri be en Castillo een nieuwen aanval gedaan hebben op La Cienaga. Zn werden met he vige verliezen teruggeslagen door de regee- ringstroepen na een gevecht dat veertien uren duurde. Hofberichten. Uit Schwerin wordt gemeld dat Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik der Neder landen den Isten November in Mecklenburg worden verwacht. Hun bezoek geldt eerst Ludwigslust, waar het hof op het oogenblik verbljjf houdt en daarna het kasteel Raben- steinfeid, waar zij ongeveer vier weken zullen vertoeven. Op het kasteel Rabensteinfeld worden reeds de zoogenaamde Eüzabeth- vertrekken voor de vorstelijke gasten in ge reedheid gebracht. Gistermiddag kwam H. M. de Koningin- Moeder te half één met den gewonen snel- tiein te Rlienen aan, vergezeld van freule Van de Poll en de heeren De Ranitz en Groeneveldt. Aan het station werd H. M. begroet door burgemeester Schimmelpen- ninck, wiens dochtertje aan H. M. een bou quet van witte rozen en orchideën aanbood. In een landauer van den burgemeester begaf H. M. zich lungs de Grebbe naar Wa- geningen en Renkum, om een bezoek te brengen aan Orarvje-Nassau-oord. Daar werd H, M. rondgeleid door den directeur, den tweeden geneesheer en de hoofdverpleegster, die Haar alle gewensebte inlichtingen ver strekten. H. M. verklaarde zich zeer ingenomen met wat Zij zag het gansche gebouw werd doorloopen, van den kelder lot den zolder. De patiënten, die H. M. in sommige vertrek ken aantrof, ontvingen van Haar een bloem. Nadat alles was bezichtigd, gebiuikte 11. M. een kop thee; te 415 uur ongeveer vei tiok Zy weder over Wageningen naar Rhenen en vandaar naar Soestdijk. Onze oorlogsvloot. Naar men verneemt, zal dezer dagen het lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal mr, W. K. F. P. graaf Yan Bylandt het het pantserschip K o n i n g i n-R e g e n t e s en 'sRjjks weif te Willemsoord bezoeken. Als geleide zal genoemd Kamerlid worden toegevoegd de ingenieur der marine le kl. jhr. H. Rappard, werkzaam bjj 'sRjjksweif aldaar. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. inslructieschip Nautilus, onder bevel van den kapitein luit. ter zee P. Scholten, 22 dezer Dungeness gepasseerd. Brieven en andere stukken voor het oor logsschip N au til us zullen, opgenomen in pakketten aan het adres van dat oorlogs schip, met elke daartoe bestaande postgele- genheid uit Nederland tot 21 Nov. e.k. naar Santa Cru'z de Teneriffe en daarna tot 14 Januari e.k. naar Las Palmas (Gran Cana- ria) worden verzonden. Opdat de brieven en andere stukken voor gemeld oorlogsschip in het oog vallen, wordeo belanghebbenden uit- genoodigd ze te voorzien van twee elkander snijdende Ijjnen over het geheele adres, loo- pende van den eenen hoek naar den anderen. 0St,-Ct.") Naar wij vernemen, is het vertrek van het pautserdekschip Koningin-Regentes, koramandant de kapitein ter zee A. W. F. C. van Woerden, van Nieuwediep naar Oost- Indië op 15 Nov. a. s. bepaald. (»Yad.") Ned. Kanier van Koophandel te Brussel. Door een tiental Nederlanders te Brussel is dezer dagen eene circulaire verzonden aan Nederlandsche handelaars en industrieelen aldaar, om kennis te geven van het plan, in de hoofdstad van België eene Nederlandsche Kamer van koophandel te vestigen. Zaterdag 25 dezer wordt daartoe, in het Hótel de Cologne, 17 rue de la Fourehe, een algemeene vergadering gehouden. De voorloopige statuten zijn op aanvrage te be komen 168 rue de Laeken. De Minister van Oorlog keert Zaterdag avond van verlof in de residentie terug, en zal Maandag 27 dezer zijne werkzaamheden hervatten. Uit Leiden wordt gemeld, dat de toestand van den heer A. E, van Kempen zeer ern- tig is. Mr. S. de Vries Cz. De gekozene mr. S. de Vries Czn. be hoort tob de jongste leden dhr Kamer. Hij is slechts 33 jaar oud ©n het is hem tob dus ver nog al meegöloopen. Hij] werd in 1900 bij heb Gerechtshof te Amsterdam als ad vocaat ingeschreven, in Maart 1901 benoemd tor schoolopziener in arrond. VII, op 25 Juni 1901 gekozen tob lid van den Gemeen teraad voor district VIII tot 1903 (zonder tegencandid'aat) en is nu reeds lid van de Tweede Kamer geworden. Prof. W. Sloeder. f Hedenmorgen in de vroegte is op 72-jarigen leeftijd te zjjnen huize ie Amsterdam plot seling overleden professor Willem Stoeder, tot aan den aanvang van den cursus 19011902, toen hem wegens het bereikt hebben van den 70-jarigen leeftijd eervol ontslag werd verleend, hoogleeraar in de pharmacie aan de Universiteit te Amsterdam, waar hij van 1851 tot 1878 aan het hoofd eener apotheek had gestaan. Bijzondere en Openbare school. Naar men aan de i Maasbode" bericht, ligt het in het voornemen der Regeering om nog dit zittingsjaar een wetsontwerp in te dienen, waarbij de financieele gelijkstelling der bijzondere met de openbare school zal worden geregeld. Rijkswerkinrichting. Bij Kon. besluit isde luit. tor zee 2© 3d. C. F. Kruisinga, te rekenen van den len Nov. a.s., eervol ontheven van de item bij Kon. besluit van den 24en Januari 1902 tij delijk opgedragen betrekking van directeur der Rijkswerkinrichting no. 3 te Yoenhui zen, en "W. Gijse Ween ink, inspecteur van politie te Rotterdam, te rekenen van den l©n Nov. e.'k., tijdelijk voor den tijd! vim één jaar benoemd tob directeur van de Rijks werkinrichting no. 3 to Veenhuizen. Tweede Kamer. Staatsbegrooting voor 1903. Hoofdstuk III. (Buiteni, Zaken.) Verschenen is het Voorioopig verslag. Verwondering wekte, dab thans geen. Oran- jehoek is overgelegd. In sommige afd'eelingen is gesproken over de gewelddaden togen de Armeniërs en over de wijze van oorlogvoeren van Engeland in Zuid-Afrika. Sommige leden meend'on, dat het wel de gelijk op den weg kan liggen van een klein land', binnen welks grenzen de vredesconfe rentie is gehouden, om waar heit reélitsveT- krachbilng ziet op internationaal'terrein, zoo noodlig in samenwerking met andere mo gendheden, daartegen op te komen en de Staten, dien het 'aangaat, te wijzen op hun verplichting om het rocht en de belangen der nionscheilijiklieid te dienen. Zij waren daarom van gevoelen dat onze regeering bij de Porte op bescherming van persoon en goed der Armeniërs had moeten aandringen en betreurden het ook, dab niet van Regea- riugswege een ernstige poging is aangewend om Engeland af te brengen van dei met liet volkenrecht en in heb bijzonder met de re gelen van d'e ook d'oor dat land onderteeken- d.o conventie omtrent de wetten en gebrui ken van den oorlog te land strijdige wijze, waarop het den oorlog in Zuid-Afrika heeft gevoerd. Naar hun meenivg behoorde onze Regeoring, hetzij alleen, hetzij in verbin ding met de regeeringen van andere Staten, die de bedoelde conventie hebban ondortee- kend', tegen de rechtsverkrachting van En- gelsclie zijde althans te hebben geprotes teerd. Ten aanzien van de verwikkelingen in Ve nezuela verlangde men te worden ingelicht omtrent do vraag welke Nederlaudscbe be langen daarbij zijn geschaad en of van Re- geeringsweg© maatregelen zijn genomen om onze belangen te beveiligen. Men verlangde te weten, wat d'e regeoring gedaan heeft, om d1© belangen van N. Z.-A. S. M.-aatideelhouders te beschermen. Men vroeg of van Regeeringswege niet iets ware te doen voor Nedcri'anders vroe gere krijgsgevangenen uit den Z.-A. oorlog dib nog steeds o. a. te Madras in balling schap verkeeren, Men vroeg inlichtingen omtrent uitleve- ringsverdiragen'eii of d'e totstandkoming van eenige dezer verdragen eerstdaags mag wor den te gemoet gezien. Onder herinnering dat de interpellatie van den hoer Melchers betreffende da uit zetting van twee Nederlandsche werklieden uit het Pruisische Staatsgabied werd ge sehorst omdat de Min,, nog geen inlichtin gen te dezer zake van onzen' gezant 'e Ber lijn had ontvangen, werd in verschillende afd'eelingen gewenscht dat d'e Min. thans mededeeling zou doen van' d'e ontvangen in lichtingen, te meer nu zich opnieuw een der gelijk geval1 heeft voorgedaan. Men verlangde te weten of d'e grensrege ling op Timor spoedig haar beslag zou krij gen. Ter sprake kwam de veeuitvoer naar Buitschland. Wederom werd gesproken' over aanstelling van een zu ivel consul ent in En geland. Geopperd werd heb denkbeeld om een landbouwattaché aan ons gezantschap te Londen te verbinden. Aangedrongen werd van meerdere zijden op behoud van onze diplomatieke vertegenwoordiging. Men vroeg inlichtingen omtrent de! ver vanging tijdens zijh verlof van onzen ge zant te Turkije door den lsten tolk bij ons gezantschap den heer CarabedJan, oen Gre- goriaanschen Armeniër, welkö Vervanging een slechten indruk te Smyrna en te Kon- stantinopeil zou hebben gemaakt. Ook over de aanstelling Van dezen Armeniër tot tolk, terwijl hij de Ned. taal niet machti'g is, wer den inlichtingen gewenscht. Men gaf in overweging heb voorstel om het traktement van den consul-generaal te Shangai te verhoogen 'tot f 14000 terug te nemen. Vele leden betwijfelen of er voor de vesti ging van een vice-consulaab to Tientsin vol doende grond' aanwezig is. Men noemde als betere plaats Amoy. Mon vroeg of waar in die Mem. van Toel. van een advies van de Kamer van Koophandel te Amsterdam word't gesproken ook om advies van an dera Kamers, inzonderheid' van de K. v. K. te Rotterdam, was gevraagd, en -hoe diit laatste advies luidde. Men vroeg overlegging van Jiet advies der K. v. K. tel Amsterdam, die het denkbeeld ondersteunde. Verscheidene leden vonden f 10,000 voor dein te Tientsin aan te stellen vice-consul te hoog. Verscheidene leden hadden bezwaar tegen gelijkstelling in bezoldiging Van den consul- generaal te Kaapstad; met dien te Pretoria. In' belangrijkheid! staat h. d'e post ta Kaap stad met dien te Pretoria op verre na niet gelijk. Geklaagd werd, dat heb consulaat-gene raal tó Pretoria nog steeds niet is vervuld en men vroeg of er spoedig een nieuwe ti tularis in Loren50-Marquez zou komen. Men vroeg inlichtingen omtrent de ver deeling van de schadevergoeding dbor China aan Nederland uit te betalen; en hoe het staat met de uibkeeringen wegens geleden schade aan de Nederlandsche handelshuizen to Tientsin. Gevraagd werd of het niet wensehelijk was het gezantschap te Peking op te heffen. Overigens wetnschte men nog inlichtingen over de inrichting van het gezan'tschapsge- bouw, de getalsterkte van -heb militair' es corte enz. Men vroeg waarom de Staatscommissie voor dC Zuid-Afrik, schadevergoedingen de beperkend1© voorwaarde gesteld heeft, dab geen personen, dile deel hebben genomen aan den strijd in Zuid-Afrkia, schadever goeding kunnen erlangen. Het Generale Iioeren-hulp-fomls. Blijkens mededeeling van den thesaurier van het Generale Boeren-hulp-fonds, de lieer W. J. C. Brebnor, is tot 23 October jl. voor dit fonds ontvangen f 359324.97, waarvan uit Holland f280166.26. Adres. Het. bestuur van den bond van likeurstokers in Nederland heeft een request aon den minister van binnenlandsche zaken verzonden, waarin gezegd wordt, dat, naar aanleiding van hetgeen de minister in de Tweede Kamer onlangs den heer Rink geantwoord heeft, nl. dat er een ontwerp voor een nieuwe drank wet in bewerking is, adressanten bevreesd zjjn, dat ook thans weder een nieuwe wet zal worden gemaakt zonder dat vooraf het oordeel van de belanghebbenden omtrent de bepalingen daarvan zal worden ingewonnen. Verzocht wordt nu een staatscommissie te benoemen, waarin ook vakmannen zitting hebben, en in ieder geval vooraf het oordeel van dusdanige personen omtrent de bepalin gen van het te maken wetsontwerp in te winnen. Suiker wol go ving. Eenige handelshuizen te Rotterdam heb ben zich tot den Min. van Financiën gewend met een adres, waarin betoogd wordt dat door Nederland een achtenvaartsche bewe ging op heb gebied' dea- suikerwetgeving ge maakt zou worden wanneer de aanvragen tot h'eb invoeren van een surtaxes door de regoerihig overgenomen mochten worden. j- r\s\ <-v. te/ \r f 'KETHEL EN SPALAND, 24 Oct. Da raad dezer gemeente zal eene openbare ver gadering houden op Zaterdag 25 October a.s., des voormiddags ten 11 ure. KETI1EL EN SPALAND, 24 October. De heor H. Nooteboom alhier is toegelaten tot den dezen winter te houden provincialen cursus voor hoefbeslag te 's-Gravenhage. De heer J. B. Rijnten, benoemd tot adjunct- commies ter gemeente-secretarie te Hilver sum, heeft, op zijn verzoek met ingang van 1 December a.s,, eervol ontslag van Burge meester en "Wethouders bekomen als klerk aan de gemeente-secretarie alhier. De heer K. H, Kleijheeg wordt van de afdeeling Bevolking en Burgerlijken Stand overgeplaatst naar de afdeeling Algemeene Zaken. De heer H. van Diggelen alhier komt voor op de voordracht voor onderwijzer aan een openbare lagere school te Rotterdam. Gistermiddag is het 4-jarig zoontje van C. Kerklaan, wonende aan den Oudendijk onder deze gemeente, in een sloot achter het erf gevallen, waarbij hij met het hoofd in de modder geraakte De vader haalde hem in bewusteloozen toestand op het droge. Een dokter en een pleegzuster wekten de levens geesten weder op, waarna het kereltje ter verdere verpleging in het ziekenhuis alhier werd opgenomen. Vanmorgen werd op de Broersvest door een melkwagen overreden een hondje waar van de eigenaar onbekend is. Het dier was onmiddellijk dood. De halsband is op het poiitie-bureau gedeponeerd. Hedenmorgen werden aan de vischmaikt aangevoeld 8 paityen schol, bot en vooru de prijzen waren voor schol vanaf f 0.40 tot f 1.021/2, bol vanaf f0.40 tol f 1.55, voorn vanaf 10.15 tot f0.45, alles per koop. Recti flcatle. In ons vorig nummer staat bij de Alge meene beschouwingen over de begrooting onder aan 2e kolom vari het vei slag: De heer De Groot stemt toe dat de nfschiy- vingon te hoog waren, dit had moeten zijn site laag." Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild: 24 October. Notaris H. U, E. Blaisse. Eene mouterij aan de Vlaardingorstiaat no. 16, groot 1 are 21 centiare f 1460. Een huis en open plaats aan den Langen Achterweg no. 15, groot 41 centiare, f1050. Door B. en W. wordt den Raad aange boden een ontwerp-besluit lot wijziging de; verordening regelende de inrichting van de gemeente-secretarie. Aanleiding tot deze voordracht isdat gebleken is de wenschelqkheid om een, af zonderlijke afdeeling te vestigen voor de be handeling en de contióle van alle zaken be treffende de gemeentefinanciën, en de bil lijkheid om eenige verbetering te brengen in de belooning van de ambtnaren en klerken ter secretarie. De thans gevolgde behandeling en contróle leveren door den grooteren omvang van de geldmiddelen niet langer den noodigen waar borg voor een richtïg beheer, zoo zeggen B. en W. en die kan slechts verkregen worden door de instelling eener afzonderlijke afdee ling voor de werkzaamheden betreffende de comptabiliteit en het financiewezen. Aan het hoofd daarvan moet geplaatst worden iemand volkomen vertrouwd met de eischen van boek houding ook van de gemeentebedrijven en begaafd met een ruimeren blik noodig om te kunnen beoordeelen of het beheer der ver schillende comptabele aangelegenheden der gemeente naar behooren plaats heeft. Zijn belooning moet verband houden met de hooga eischen aan hem gesteld en dus afzonderlijk geregeld worden. De voorgestelde salarisverhoogirg is „e. schied naar aanleiding van een verzoek daartoe van de ambtenaren ter secretarie De regeling, die voorgesteld wordt, luidt ais volgt: Commies f1000 tot f1400, jaarüjksche verhooging met f50; chef eener afd. f4000 tot f1200 idem- ander ambtenaar f700 tot f1000 idem' klerk f150 tót f400 idem. Voorts is het wensehelijk gebleken de thans bestaande le en 2e afdeeling zoo spoedig mogelijk tot één afdeeling te vereenigen ter verzekering eener meer regelmatige afdoening der werkzaamheden waarvoor gegevens uit de registers van den burgerlijken stand of van bevolking moeten worden verkregen, Voorgesteld wordt verder een wijziging van de uren waarop de bureaux voor het publiek toegankelijk zjjn en van die waarop het personeel ter secretarie aanwezig moet zijn en wel beide vau 's morgens 81/2 uur tot 's namiddags 5 uur. Voorgesteld wordt tot af- en overschrijving van f700 op de begroeiing, dienst 1902, tot betaling van f 248.55 uit den post voor onvoorziene uitgaven van de begreoting, dienst 1902, en tot verhooging dierzelfde begrooting in ontvangst en uitgaaf met f9980 (gewoon) en met f88300 (buiten gewoon), Op een verzoek van de Harmonie-Ver- eeniging iOud-Muziekkorps der d.d, Schqt- terij" om voor hare repet'uiën gebruik te mogen maken van de gymnastiekschoo! op de Markt werd door den Raad in zijn ver. gadering van 28 Febr. 1.1. afwykend beschikt, op grond dat z\j geen rechtspersoonlijkheid bezat. Thans heeft de vereeniging rechtspersoon lijkheid verkregen, zoodat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat, B, en W. stellen daarom voor aan deze vereeniging tot wederopzegging vergunning te verleenen voor het houden harer repetition gebruik te maken van genoemd gebouw, zoo mogelijk een avond per week en op den door B. en W. te bepalen tijd. Qnze stadgenoot, de heer J. Elen, is toq- gelaten voor den in dezen winter te houden provincialen cursus voor hoefbeslag te 's-Gra venhage. Ds. W. Hellemans te Voorst heeft het be roep bij de Ned. Hervormde Kerk alhier aangenomen. 'Aan de loting voor deze gemeente welke op 25 dezer te Vlaardtngen zal worden ge houden zullen 68 lotelingen deelnemen, waarvan 5 als redenen van vrijstelling hebben opgegeven broederdienst en 3 gebreken, 'Heden werd alhier ter kaasmarkt aange voerd 18 stapels kaas, wegende 6516 KG, Prijs 2429 cent. Handel gewoon. Een veehouder in de 'buurt van Mant- gum beeft de volgende proef genomen, met uitstekend; resultaat. Hij, ze'tto zijn vee reeds eenige weken geleden des nachts op stal eu behield daardoor langen tijd' gras om te voe ren. Het werd niet zoo vertrapt met het nat te weer. De koeien gewenden daardoor lang zamerhand aan den stal', 't Was zoo een langzame overgang, en bijgevolg had zijn vee geen last van „zeere pooten". Do kooien wolk© gewoon zijn vrij rond to loopen en' op de stal daartoe geen ruimte hebben,, ikrij'gen vaaJk dik'ke, pijnlijke poa- ten van. het stilstaan. En wat bovenal voor hem de proef zoo guntig deed zijn was de gi-oote hoeveelheid melk welke hij verkreeg. De kooien led'en niet van, de lange koude nachten, noch van den vochti'gon grond, evenmin als van de zeere pooten, Dt luerlcstahng te Enschedé. D'e Miinister van Justitie heeft in hot „Al gemeen Politieblad" mede namens zijhambt- genooten van Binnenlandsche Zaken eu van Oorlog, bekend'gemaakt, dat door hen de bijzondere* tevredenheid wordt betuigd voor de wijze waarop de beambten der Rijksveldwaohb, der Koninklijke Marechaus see en de gomeonte-poldtie to Enschedé, diö hun diensten hebben verleend biji de hand having der orde ter gelegenheid van do m gemeld© gemeente plaats gehad hebbende werkstaking, zich van hun taak hebben, ge kweten, bepaaldelijk wat betreft hun beza digd optreden en hun onvermoeide plichts vervulling, gepaard aan een in allo opzich ten gewenscht© samenwerking. Van doze bekondmaking geschiedt eervol le Vormdldiing in hot „Algemeen Politie blad" en voor zooveel betreft het perso neel der Kon. Marechaussee, ook in de alge- meone legerorders bij het Reeueil Militaar. De Boerengeneraals als wielrijders, De Boeren-generaals De Wet, Botha en De la Rey zijn naar de nVelo" meedeelt, even goede wielrijders als onverschrokken ruiters en hebben hiervan tijdens den oorlog meer malen blijk gegeven om de Engelschen te foppen. Eenmaal zouden zy zelfs, by gelegen heid dat hunne drie commando's te zanwn waren, met hun drieën eon wedstrijd gehou den hebbeD, waarbij De Wet le, Botha te, en De la Rey 3e aankwam, Laatstgenoemds

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2