STADSNIEUWS. YLAAKDINGEN. V* MAASSLUIS. Kunst en ^Wetenschap. KerJk en School. Gemengd Nieuws. paai ou een drietal Mogendheden hangend geschil, eerst in heb voorjaar 1903 hier tor ste ('s-G-ravenhage) zal hijeonkomendat voor Japan als arbiter is aangewezen de heer Montono en dat Duïtsbhland, Engeland en Frankrijk gezamenlijk prof. Renault heb ben gekozen. („Vad.") De thans voor het Ilof van Arbitrage aan hangige internationale belastingquaestie tus- schea Japan eenerzjjdsen Duitschland Frankrijk en Engeland anderzijds, betreft slechts eenige duizenden guldens. De Holland Sn Venezuela. Reuter seint uit New-York Een telegram uit Tort of Spain meldt dat de Nederlandsche kruiser H o 11 a n d to La Guayra (havenstad van Caracas) is aange komen. Draadlooze Telegraphie. Heb Vaderland" verneemt, dat binnen kort, onder leiding on door bemiddeling van graaf Do Maraude de Moncliy een post voor draadlooze telegraphie zal worden opgericht in het arsenaal der marine te Amsterdam, in correspondentie met een station te Kam pen. Uitvoer uit Tnrtije. De Minister van Buitenl. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, blijkens be richt van Hr. Ms. gezant te Constantinopel lo. het bestaande uitvoerrecht op paarden uit Turkijegebracht is op 1 pCt. der •waarde, en 2o. dat de uitvoer uit het s vilayet" Scutari (in Albanië), van aldaar voortgebrachte mn'is- koren, gerst en haver, tijdelyk is verboden. Zeevaartschool te Batavia. De redactie van ,,IIet Ned. Zeewezen" deelt mede. dat de Kon. Ned. Paketvaart Maatschappij besloten heeft, te Batavia een zeevaartschool op te richten, welke zaL aan sluiten aan de 3e kl. der hoogere ourger- school en aan de Willielminaschool. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is aan de na te noemen personen vergunning verleend tot het aanne- me van ordeteekenen, hun door Z. M. den Koning van Siam geschonken, als aan J. F. H. van Raadshoven, assistent-resident van Benkoelen en Ommelanden, de versierselen van ridder in de orde van den Witten 011 fant; aan R. A. Kern, controleur bij het binnenlandsch bestuur op Java en Madura, de versierselen van ridder in de orde van de Kroon van Siam, en aan M. Van Win- sen, chef der exploitatie van de Westerlij- nen der Staatsspoorwegen op Java, de ver sierselen van olficier in de orde van de Kroon van Siam. Ontheven en opgedragen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Dec. a.s.lo. de kapitein ter zee P. F. H. Volc- ke eervol ontheven van de tijdelijk aan hem opgedragen betrekking van directeur en kommandant der marine te Amsterdam 2o. de sehout-bij-nacht W, J. Derx eorvol onthoven van de betrekking van directeur en komnmndant der marine te Hellevoet- sluis, tevens kommandant der SteLling van de Monden der Maas en van het Haring vliet, en hem opgedragen de betrekking van directeur en kommandant der marine te Amsterdam; 3o. de betrekking van direc teur en kommandant der marine te Helle- voetsluis, tevens kommandant der Stelling van d'e Monden der Maas en van het Har xingviiet opgedragen aan den schoutbij,1- nacht W. G Van Nes. Verkiezing Tweede Kamer. Gisteravond werd een huishoudelijke ver gadering gehouden van de Arbeiderskiesver- eeniging in district III te Amsterdam tot het stellen van een candidaat voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer (vacature den Hertog). Ingekomen waren twee namen, die van Henri Polak en mr. P. J. Troelstra, Daar de heer Polak echter gemeend had in de gege ven omstandigheden geen candidatuur te moe ten aanvaarden, werd met algemeene stem men besloten mr. Troelst ra caudidaat te stellen Het Generale Boeren-lmlp-fonds. Blijkens mededeeling van den heer Breboer, thesaurier van het Generale Boeren-hulp fonds, is van 29 Oct. tot 6 Nov. jl. voor dit fonds ontvangen f29831.66, waaronder van de collecte te Schiedam f 3857.62. Het totaal tot heden ontvangen bedrag is f422,627.92, waarvan uit Nederland is ont vangen f339,523.22. Schalk Burger te 's-Gravenhage. Te 's-Gravenhage zijn heden met den Hoek- van-Holland-trein aangekomen en afgestapt in hotel den Ouden Doelen de gewezen vice- president en waarnemende president der Zuid-Afrikaansche Republiek, de heer Schalk Burger, met zijn secretaris den heer Vilhers, thesaurier-generaal tijdens den oorlogvoorts mevr. de la Rey, de heer Ferreira en echt genoote. Volgens een der leden van het gezelschap zullen de generaals nog geruimen tjjd te Londen blijven ter afdoening van gewichtige zaken. De heer Schalk Burger had een onder houd met Wolmarans. Yereenlging tot handhaving van het Christ Hist, karakter der ïiatle. Gisteren hield de Vereeniging tot hand having van het Christelijk-Historisdh ka rakter der Natie te Amsterdam een open bare vergadering. De voorzitter, ds. A. Hoedemaker, was verhinderd, wegens een lichte ongesteldheid tegenwoordig te zijn, waarom de rede, die deze zou honden over „Het goed recht van de Vereeniging, haar beteekenis en roe ping", werd voorgelezen door ds. Schermer. Bij het uiteenzetten der beteekenis en roeping van do Vereeniging, aldus heet het in do rede, zal tevens heb goed recht van liet bestaan der vereeniging moeten blijken. De vereeniging neemt geen deel aan d'en electo raten strijd en stelt zelf geen candidaten; zij wil slechts het Christelijk Historisch be ginsel weer opheffen uit zijn. verdrukking. Wat liet Christel ij'k-Historisch bcginsoL betreft, dit moet weder in zijn idialen vorm gesteld worden, opdat het niet door het volk verguisd woixl'o. De reden dat men niet aan den stembus strijd wil deelnemen is gelegen in de onmo gelijkheid om hot beginsel zuiver te houden, wanneer dit in den strijd wordt gebracht. En dit beginsel is nationaal, niet elerioaal. Na eenig debat verkreeg ds. G. Ysebrands uit Garijp liet woord. Deze leidde in het on derwerp De roeping van een Christelijke Overheid in betrekking tot do Zondagswet n de regeling van het onderwijs. Congres van Magaziju- eu Winkelbedienden Op het eongies van magazijn- en winkel bedienden in Nederland, te houden to Am sterdam op Zondag 16 November, in Café Oost-Indië, Kalverstraat 2, zullen do ont- werp-statuten behandeld worden. Als program van actio wordt voorgesteld a. tiet verkrijgen, van een bijl de wet ge regelde vervroegde winkelsluiting. b. Hot bekomen van een minimum vaean- tietijd' van S achtereenvolgend© dagen per jaar met behoud van salaris. c. Het trachten naar een volkomen vrijen rustdag per week, liefst den Zondag. d. Het verkrijgen van een t>ij) de wet voor geschreven zitgelegenheid in den winkel voor hot personeel. e. De leden behulpzaam te zijn bij het zoeken naar betrekkingen. f. Het verkrijgen van een naar plaatse lijke verhoudingen geldend minimum loon- tarief. g. De leden moreel on zoo mogelijk finan cieel te steunen bij eventueele» salarisgeschil len of ter verkrijging van een kortereu ar beidsdag. Kolonie te Gheel. Ingevolge toestemming der Belgische Regee ring zullen deskundigen vanwege de Neder landsche Regeering tweemaal per jaar de kolonie te Gheel bezoeken om nategaan of de krankzinnigen voor wier verpleging Rps- subsidie wordt verleend aan Nederlandsche gemeenten, daar werkelijk verpleegd worden, hoedanig hun staat van krankzinnigheid is, of de daar gevolgde wjjze van behandeling voor ieder hunner geschikt is en of er geen dwangmiddelen worden aangewend om hen in de kolonie te houden. KETHEL EN SPALAND, 6 Nov. Voor de huisakte in boekhouden M. 0. (K. XII) slaagde heden te 's Gravenhage de heer J. Bregman, alhier. De R.-K. Kiesvereeniging „Recht, Plicht en Orde" hield Woensdagavond een verga dering tot het stellen van candidaten voor de Kamer van Koophandel on Fabrieken voor do periodieke verkiezing, welke op Woensdag 12 Nov. e.k, zal plaats hebben. Het bestuur stelde als candidaten voor de heeren nu-. W. H. Jansen, D. T. W. Prins, B. A. J. Wittkampf, aftredende leden, en. in de plaats van den heer G. C. Beukers, die bericht had gezonden voor geen herbe noeming in aanmerking to willen komen, den heer F. J. Smit, voorzitter van de Scliie- damsclie Winkoliersvereeniging en der Marktcommissie. Deze lijst van candidaten werd met bijna algemeene stemmen vastgesteld. De voorzitter deelde mede dat de verkie zing zal plaats hebben van 2 tot 31 uur, en wekte allen op, trouw ter stembus te gaan, opdat de gestelde candidaten zouden geko zen worden. Naar aanleiding van ingekomen brieven van den R.-K. Volksbond en van het be stuur van Kiesdistrict IX, werd een voorstel aangenomen om de contributie te bepalen op een maximum van f 2.50 en een mini mum van 25 cents. De voorzitter sprak daarna den wensch uit, dat velo -leden tot de 'kiesvereeniging zouden toetreden en dat vel en die dat kon den, iets meer tot dekking van de veelal groote kost-en zonden bijdragen. De afd. Schiedam van den Ned. R.-K! Volksbond zal weder ter viering van het St. Willebrordusfeest een buitengewone verga dering houden en wel op Zondag 9 Novem ber a.s. 's avonds 8 uur. Daarbij zal ais feestredenaar optreden pater W. J. van Hooff S. J. kapelaan te Oosterhout. Haagache kwartet. In den loop der vorige maand deelden wij mede dat het plan bestond bij het bekende Haagsche Toonkunstenaarskwartet, om hier weder een uitvoering te geven. Alvorens dit plan tot uitvoering kon wor den gebracht moest de practische zijde dezer zaak eerst een bevredigende oplossing hebben gevonden. Nu, daarvoor behoefde men niet veel vrees te koesteren. De uitnemende reputatie die dit artisten kwartet zich bij vroegere soirée's heeft weten te verwerven geeft de zekerheid dat allen die ook maar eenigszins in de gelegenheid z'ljn deze uitvoering bij te wonen, daartoe zeer zeker gaarne de gelegenheid aangrijpen zullen en wij zjjn dan ook overtuigd dat een schare kunstminnende dames en heeren ïMusis" zal vullen wanneer de heer Henri Hoek, le viool, Herman Voerman, 2e viool, Bart Verhallen, alt, Ch. van Isterdaël, cello, met medewerking van den barriton, den heer A. van der Stap zuilen optreden. dor paarden, gespainlcn voor een spoeling- kist van C. van Muiden aan de Vijfsluizen door do gladheid der steen en op de Hoog straat, waarbiji het tuig brak. Het paard weid' met eenige moeite weer op de heen ge holpen en he-t tuig zoo goed mogelijk her steld, waarna Rei tocht kon worden voort- Hedenmorgen werden aan de vischmarkt aangevoerd 3 partjjen bot. De prjjzen waren vanaf f0.35 tot fl.40, alles per koop. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 7 November. Notaris: \V. A. van Dolder Dz. en Makelaar J. F. \V. Meijer. Een winkel- en woonhuis met open plaats en erve, aan de Nieuwstraat no. 8, groot85 centiaren, f 1950. Een woning en erve, aan de Polderstraat no. 23/4, groot 41 centiare, f300. Twee woningen en erven, in een gang aan de Zijlstraat, nrs. 34/2 en 34,4, te zaïnen groot 28 centiaren, 1 f 150, 2 f 160. Een vvoning en erve, in een gang aan de Lauronstraat, no. 15/1, groot 28 centiaren, f 100. Een woning en erve, in een gang aan liet Broersveid, no, 176/4. groot 34 centiaren, f 410. Notaris: \V. A. van Dolder Dz. Een woonhuis, in drie gedeelten bewoond, met erve en open plaatsje, aan de Kreupel- stiaat no. 58, groot 55 centiaren, f580. Een woonhuis en erve, aan den Singel nr. 162, groot 25 centiaien, f1040. - Een woning en erve, achter perceei 2, met open grond, groot 86 centiaren, f 1200, Verhuring bij Inschrijving, van een partij weiland, groot 3 hectaren, 13 aren, 10 centiaren, gelegen in den polder Nieuw-Mathenesse, aan Schielands Hoogen Zeedijk, kad. sectie K nr. 55, 1387 per jaar. *Tot commies aan do gemeente-secretarie te Hoom is -benoemd de heer F. Kroon, ambtenaar ter gemeente-seertarito alhier. Gisteren slaagde voor het te's-Gravenhage gehouden examen M. 0. boekhouden (K. XII) de heer H. Bruinsma, alhier, Vrijdag 5 Dec. zal' door den genera-al- majoor militie-commissaris alhier inspectie worden gehouden van verlofgangers die uit hoofde van hun beroep in Juni 1.1. daaraan niet konden deelnemen. D'o afdeelihg Vlaardmgen van de Natio nale Ohristen-Geheel-O n thoud'ers-Vereeni ging zal een vergadering hemden op Maan dag 9 dezer, des avonds te 8 uur, in het gebouw „Diefde en Vrede", Gedempte Bier- sloot. Als spreker zal optreden ds. A. H. Roose. pred. te Rotterdam. Ter afwisseling zal éen gunstig bekend'o Chr. Zangvereeniging eeni ge liederen ten geboore brengen. straat te Amsterdam, is dezer dagen een klein schilderijtje van Breitner tentoongesteld Artillerie, een stukje uit zjjn eerste periode. Dit stukje heeft thans een handelswaarde van f 12.000. De schilder kreeg er destijds met moeite een tientje voor zegt de »A. Ct," De brand ie Botterdam, Gistermiddag z(jn met behulp van staal draden en kabels, verschillende brokstukken muur en ijzeren geraamten van binten, onder leiding van den architect J. P. Stok Wzn., omlaag gehaald. Een en ander vermeerderde in niet geringe mate de ruïne in de Oever straat en op de Prins Hendrikkade W.Z., doch een en ander had ten doel om de steenen kluis ln het kantoorpand op den hoek van gemelde straten vrjj te maken. Aan de zijde van de Thorbeckeslraat be vindt zich het 4 verdiepingen l.ooge machine gebouw dat op instorten staat. Daar het. omhalen met levensgevaar gepaard zou gaan, werd getracht het om te spuiten. Verschil lende siangen der drijvende stoombrandspuit nGem. Werken" waren daartoe met zg. broekslukken op hun straalpjjp, een 34 milli meter breed mondstuk, gekoppeld, doch niettegenstaande wilden de muren van geen instorten weteo. Het vrijmaken der kluis zal nog wel een paar dagen vorderen. De rose gloed aan den hemel tijdens den brand op bet Noorder eiland is den ganschen nacht van Maandag en Dinsdag waargenomen door de kustlichtwachters op de vuurtorens aan de noordkust van Schouwen. De afstand van RotterdamNoordkust Schouwen ispl.m. 10 uren hemelsbreedte. De heer A. Bakker, alhier, legde met goed gevolg gisteren te 's Gravenhage het examen in schoonschrijven M. 0. af. 'Heden werd alhier ter kaasmarkt aange voerd 16 stapels kaas, wegende 4938 K.G., prijs 23271/2 cent. Handel stil. Eerstdaags zal bij) Verriuys een drama in verzen venschijhen van Albert Verwey, ge titeld; „Jacoba van. Beteren". D'e XX© Eeuw- geeft een fragment. Rostand heeft, volgens een bericht uit Madrid, voor 200,000 peseta's een landgoed gekocht bij Malaga, waar hij geregeld den winter zal doorbrengen. Martha's „Kinder", een vervodg op „Die Waffon nieder", verschijnt weldra. Hedenmorgen ongeveer 9| uur viel een Van César Cui zal nog dit seizoen te Mos- Icon worden opgevoerd een opera „Made moiselle Fifi" (lo acte), tekst naar Maupas sant. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Daarle (toez.) de heer H. van Eist, cand. te Bunnik bij Utrecht, die voor Eist bjj Amerongen heeft bedankt. Bedankt voor het beroep te Kockengen door ds. C. Heemskerk te Waarder c. a. Ev. Lutii. Kerk. Aangenomen het beroep te De Rijp door den heer C. Staderman, prop. te Baarn. Geref. Kerken. Beroepen te Meerkerk de heer R. Zglstra, cand. te Sneek. Bedankt voor het beroep te Zetten door dr. J. Hania, te Steenwjjk. R.-K. Kerk. De bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot rector van het Liefdegesticht te Eersel den heer J. M. A. Van Eijl, en tot kapelaan te Eersel den heer J, J, Van Laarhoven, priester van het Seminarie. Weervoorspellingen. In het »N. v. d. D." lezen wij: Aan de hier en daar vernomen voorspel lingen van een bijzonder strengen winter wordt op het platteland weinig waarde ge hecht. Wat men daar in de natuur waar neemt, zou ook eerder doen vermoeden, dat de aanstaande winter zacht zal zjjn. De wilde ganzen (sneeuwganzen) zjjn nog niet eens naar het Zuiden getrokken, doch bewonen nog steeds hare gewone Noordelijke kwar tieren. De bjjen, welke tegen strenge winters instinctmatig het vlieggat in den koif ver nauwen, om mindpr last re hebben van de koude, hebben tot dusver die opening gelaten zooals zij was. Amphibieën en insectenlarven, welke bij verwachting van strenge koude diep in den grond gaan om hun winterslaap te houden, worden niet dieper aangetroffen dan bij zachte winters. Al deze verschijnselen doen eerder denken aan een zaclsten dan aan een strengen winter. Maar het is nog vroeg in den tijd, en het kan dus nog wel veranderen. Intusschen zijn het niet alleen buitenlieden die zich aan weervoorspellingen wagen. Ook stedelingen, zelfs Amsterdammers, doen dit wel eens. Een Amsterdammer heeft reeds sinde jaren aanteekening gehouden van de weersgesteld heid op de «vier Vrijdagen van Februari", welke, volgens een zeer oude traditie, het type der vier achtereenvolgende jaargetijden aangeven. Volgens zjjne aanteekeningen van dit jaar sinds half April in ons bezit zouden het zijnlo. eene lente met weinig gure dagen2o. een afwisselende zomer waarin men niet over te warme dagen zou te klagen hebben; 3o. een vrij wel zachte herfst, maar toch ook koude dagen. Al deze voorspellingen zijn tot dusver uit gekomen, inzonderheid de tweede. "Wanneer dit ook het geval zal zijn met de vierde, dan hebben wjj te verwachtenseen zachten of kwakkel-wintereen droevig uitzicht voor schaatsenrijders." Verdronken Gisterennacht om 12 uren keerde de lam penist J. B., wonende le Middelburg, met zjjn 23 jarigen zoon terug aan boord van het in het droogdok te Rotterdam liggende stoomschip Koningin Wilhelmina van de Maatschappij »Zeehind". Vader en zoon begaven zich langs verschillende zijden aan boord en sedert is de vader niet weder gezien. Men vermoedt dat hij in het water gevallen en verdronken is Tevergeefs is ter plaatse geörpgd. In ongenade gevallen. In zekere Friesche gemeente zoo schrijft men aan de 3>N, R. Ct." moest een bur gemeester benoemd worden. Ten gunste van een der sollicitanten werd door de ingezete nen een adresbeweging op het getouw gezet. Velen onderteekenden dit verzoekschrift, anderen niet. Door de eigenares van boerderijen in de bedoelde gemeente is nu aan 3 harer hunr- boeren te kennen gegeven, dat zjj rnet Mei a.s. hunne boerenplaatsen moeten verlaten, Deze drie huur boeren wilden het adres niet teekenen; hate andere huurboeren wèl, en deze hebben ook geen opzegging van de eigenares ontvangen. Inmiddels is de sollicitant, voor wien ge adresseerd werd, niet benoemd. Hooglr Onderwijs. Groningen. Bevorderd tot arts de heer J. A. A. Menalda van Schouwenburg, med. docts., geb. te Rotterdam. Waarde van kunstwerken. In de vitrine bij Buffa Zn, in de Kalver- Aanranding Te Vlaclitwedde (Gr.) moet de handelaar M. N., komende van de Pekeldermarkt, onver wachts en zonder eenige aanleiding, door twee der aldaar gevestigde marechaussees, zoodanig zgn mishandeld, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men meent dat dit willekeurig optreden in verband staat met een door N. onlangs bij den kapitein ingediende aanklacht tegen deze marechaussees, die hem toen ook reeds zonder eenïgen grond van zijne vr'ijheid moeten heb ben beroofd. De mishandelde heeft een aan klacht ingediend bij den officier van justitie te Winschoten. Geloof aan hekserij in 1902. Onder de gemeente Hoogeveen, te Noord, heeft zich een geval van hekserij naar men aldaar gelooft voorgedaan bij een kind van K, Het werd ziek, men geloofde al len, dat het behekst was. De akrans" van 8troo, welke in het hoofdkussen gevonden werd, strekte daarvoor tot bewijsdeze werd in een pot gedaan, daarop een weinig water en zoo goed mogelijk, sluitend in) steen, met leem daarin Vastgehecht. De pot met alles wat er in was, werd op het vuur gezet en aan den kook gebracht. De stoom wil zich een uitweg banen en daardoor barst de pot uit elkaar, Gelukkig nu is de booze geest verbannen en het kind hersteld I Overreden. De groenlenkoopman Grapendaal, van IJmuiden naar zijn woning te Beverwijk rijdende, werd gisteravond door een trein bij den nieuwen overweg te Velsen gegrepen. De man werd zwaar verminkt en was onmiddellijk dood. Ben nieuwe wereldtaal. Bekend is, dab de A .N. W, B. op hot te Genève gehouden congres van de „Ligua Internationale des Associations Touristes'' heeft voorgesteld om in alle jaarboekjes der bij de Liguo aangesloten bonden uniforme teek ons te gebruiken, waardoor d'e toerist, zonder dat 'hij do taal' kent van het land, dat hijt bezoekt, in staat is het jaarboekje van den bond van dat land to raadplegen. De voorgestelde teekens, dïlo zijn goedge keurd, zijn Spoorwegstation. Een Jooomotief Telegraafkantoor, Een telegraafpaal mot draden. Veer. Een schuit. Afgevaardigde. Een drkol met ini tialen. Hotel'. Een huis. Café. Een gekruiste lepel en vork. Rijwielhersteller, Een Engelscho sleu tel. Automobiolreparatemr. Een getand rad. Hulpkist. Een kruis. D'onkere 'kamer. Een fotografibtoesel. Badihuis. Een kuipbad. Dokter. Een slang, die zich om een staf kronkelt. Logies. Een bed. Ontbijt. Een theekop. Lunch. Een 'ham op schotel met een vork er in. Diner. Een soepterrine. "Wijn. Een fieseh. („Dei Fiets.") Brupp. De gebeele collectie oorlogsmateriaal waar mede Krupp de Dusseldorfsche tentoonstel ling opknapte zal naar liet schietterrein te Meppen worden overgebracht om de oude, gebruikte kanonnen aldaar te vervangen. Het paviüoen zelf zal waarschijnlijk naarEsschen worden getransporteerd en herschapen in een museum. Zware brand, Een lievige brand legde Woensdag de katoenspinnerij te Stockport (nabij Bonden) in a^ch. De scbale wordt op 200.000 p. st. geschat en 4 personen kwamen in de vlam men om, Ben onverlaat. Te Warschau is 's avonds laat de voor zitter van de liefdadigheidsvereeniging, prins Radziwili, op straat aangesproken door een jongen man die reisgeld verlangde. Toen de prins weigerde, sloeg de vrager hem met een knuppel en kwetste hem ernstig, waarop de onverlaat in een rijtuig wegreed. Ben algemeen ontwikkeld man. Do magistraat van 'Horde (ia Westfalen) vroeg onlangs een bureau-assistent op een maandelij|ksch salaris van 30 mark. On der de sollicitanten naar die betrekking be vond zich er ook eon, wiens sollicitatie ais volgt luiddo: „Beleefd rcflecte-erendo op uw advertentie in de „General' Anzeigor", heb ik de eer, u mijn diensten voor de vacante betrekking onderdanigs! aan te bieden. Ifc ben 28 jaar oud', gehuwd en vader van vier Ucindoren, het vij'fd'e zal binnen vier weken hot licht zien. Sedert tien semesters studeer ik aan do universiteit te Bonn in de rechten, waar ik onder anderen ook do colleges van professor dr. Tille over Monsch en rechten en meu- selionplicht" volgde. Tot mijn loedwezen ben ik evenwel door den dood mijns vaders vol slagen broodeloos geworden en bob ik mijn studiën moeten afbreken. Ik ben met alle paragrafen van het straf- on handelswetbook goed op de hoogte, 'ben vrijl goed thuis in 't Engclsch, Fransch, Spaansch, Italiaansch, Russisch, li'ollandsch, Gri okscli eu He- breeuwsch, beoefen d'e Romington-schrijf- maohine en ben een perfect stenograaf. Mijn lichamelijke constitutie is van dien aard', dab ik 150 pond' met gemak optil en zoo noo- di'g zie ik kans vijf man tegelijk op straat te zetten. Het zou mij hoogst aangenaam zijn, wanneer gij op mijn aanbieding acht wilüet slaan, opdat ik daardoor in staat zou zijn, mijn familie, die door1 mijn werkeloos heid zeer geleden heeft, weer een mensch- waardig bestaan te kunnen verschaffen- Mijn levenswandel is uiterst correct en ik ben met de overblijfselen van den maaltijd van den magistraat reeds volop tevreden. Ook verklaar dk mij. gaarne bereid, huiselij ke bezigheden te verrichten, als bedden op maken, kinderen oppassen, straatvegen, enz en onderstel' dat de uren van dienst de ge wone zijn, nl'. van 5 uur 's morgens tob K> uur 's avonds. Op speciaal verzoek sta ri ook des nachts ter beschikking. Gaarne ver voeg ik mij ook persoonlijk ten uwenb. Een 'goedgunstig antwoord afwachtend®» verblijf ik, met de meeste 'hoogachting Moord op mevrouw Mercier. Woensdagmorgen heeft te Parijs de ter aarde-bestelling plaats gehad van- movrou Morcior onder een grooten toeloop v nieuwsgierigen. Generaal Billot, wiens - danb commandant Mercier indertij w

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2