"stSS^wsT" YLAxiSDINGEN? MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Landbouw en Teeteelt. Staten-Generaal. Gemengd ff ie uw s. Verkiezing Prov. Staten van Z. Holland, Gisteren zyn voor de verkiezing van twee leden der Provinciale Staten in het district Leiden de volgende candidate» gesteld Dr. E, F. van Dissel en II. C, Jnta, door de vrijzinnige kiesvereemging, en rnr. P. J. M. Aalberse en M, H. Sasse, door de antirevo lutionaire en roomsch-lntholieke kiesver- eenigingen. Krijgsgevangen van St. Helena. Naar men ons mededeelt, zijn de 17 Ne derlanders die nog op St. Helena in krijgs gevangenschap zaten, eindelijk den 2*2cu November met do Gahciau van daar naar Engeland vertrokken. Door bemidde ling van den Minister van BiimenlandscJic- Zaken heeft zich een vermogend Nederlan der bereid verklaard, do kosten van over tocht. van St. Helena naar hun haardsteden en verdor aan hun terugkeer verbonden, aan <te afdeeling Rotterdam van het Christelijk Nationaal Boeixnicomitó te. verschaffen. Den Sen dezer worden de krijgsgevange nen to Louden verwacht. De Nederlandsehe Stoomboot-Maatschappij (Will. H. Midler Co.), die kpstcloozcn overtocht van Lon den naar Rotterdam heeft aangeboden, zal. hen daarna den 9en of löeu dezer alhier aanbrengen. De namen van do terugkeerenden, op aan vrage van de afdeeliug door den consul op St. Helena geseind, zijnAnspaeh, Rloo- mendal, Van Deventer, Doeleman, Gijswijt, Kijzor, Prins van der Kwast, Van Santen, Scholtemey, Zonneveld, Bonnekamp, Bin tendorp, G reveling, Den Hertog, Revenger (vermoedelijk Reyemga), Van dei- Weide. Be trekkingen kunnen zich voor nadere inlich tingen wenden tot den searetaris der afdee- 'ling, P. W. Blieik, J on kerf ran sstr aa t. 96. („N. R. Ct.") Beroep in Indië voor do Booren. De resident van Batavia en anderen doen, naar het »Bataviaansch Nieuwsblad" meldt, een beroep op de hoofden van het gewestelijk bestuur om loten te plaatsen van de Haagsche Proboer-V ereeniging. Xed. Bond van Post- en Telegraaf beambten. Dc Ned. Boud van pest- en telegraafbe- ambten ,,De Post" heeft tot don minister van Waterstaat een verzoekschrift gericht, waarin, naar aanleiding van de aangekon digde voorgenomen regeling der telefoonwet- ten. een betere regaling wordt verzocht van de positie der bnevengaardor-rijikstelefoon- houders. Er wordt gewezen op de afhanke- liike-kailfslachtige positie dier beambten als telefooubcheerder, daar zij, ofschoon rijks ambtenaren. door de gemeentebesturen, wor den aangesteld, die ook hun bezoldiging vast stellen. waardoor zij, zooals de bond meent, htm onafhankelijkheid als brievengaarder verliezen, daar zijl dikwijls, vooral op klei ne dorpen, winkeliers of bakkers tol hun raadsleden hebben cn deze te veel naar dc oogen hebben te zien. Door d'e hun opgedra gen bezorging der telefoonberichten lijdt de postdienst door hun voortdurende afwezig- beid. Tevens wordt er op gewezen, dat door het rijk aan de gemeentebesturen voor elk ontvangen bericht gemiddeld 10 cent wordt uitgekeerd. Door aanstelling van rijkswege zou die vergoeding kunnen vervallen en die nen tot gedeeltelijke bezoldiging der be heerders. Volksbond, Te Eibergen is een afdeeling opgericht van den Volksbond, Vereeniging tegen drank misbruik, opgelicht met 34 leden. kamer van Koophandel en Fabrieken. Dinsdagmiddag hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier, onder voorzitter schap van den heer mr. W. H. Jansen, een vergadering. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Door den secretaris werd verslag uitge bracht over hetgeen verhandeld was ter audiëntie, welke den 13n November II. dooi den minister van financiën verleend weid aan den voorzitter, den heer P G. v. d. Pant Jr. en den secretaris naar aanleiding van het verzoek der Kamer om dezen heei en een par ticuliere audiëntie te willen veileenen ter mondelinge toelichting van het door de Kamer aan Zijne Excellentie gezonden adres in zake de verhooging van den accijns op liet gedis tilleerd met f7 per HL., welke de Regeering wil voorstellen. "Wijl genoemde minister op deze audiëntie had verklaard, dat hij vnn zijn voornemen om zulk een voorstel bij de Staten-Generaal in te dienen niet kon afzien, werd besloten thans zoo spoedig mogelijk een adres aan de Tweede Kamer te zenden, waarin de be zwaren tegen verhooging van den accijns worden uiteengezet en er op wordt aange drongen om aan een daartoe strekkend voor ste!, zoo dit inderdaad gedaan wordt, haar medewerking te onthouden. Het vaststellen der redactie van dit adres werd opgedragen aan dezelfde commissie welke het bovenbe doelde adres aan den minister van financiën had ontworpen. Een afdruk van het adres zal woiden ge zonden aan ieder der leden vnn de Tweede Kamer en aan die Kamers van Koophandel en Fabrieken, van welke zooevenbedoelde commissie kon veronderstellen, dat zij waar schijnlijk bereid zouden zijn om aan het adres haar steun te verleenen. Nadat nog een Besluit van meer huishou- delijken aard was genomen, werd de verga dering door den voorzitter gesloten. Het Belgische avïso-vaartuig Y i 11 e d'A n v e r s, ouder commando van den lieer H. Bonckaert, is weden van uit onze haven naar de Noordzee vertrokken. Naar wij vernemen is de schaderegeling van den brand die Zondag 1.1. plaats had in de mouterij sNederiandsche Driekleur", zoowel van het pand als van het daarin geborgen goed reeds heden afgeloopen, het geen zeker wet pleit voor de gemakkelijke manier van afmaken. De daarby betrokken maatschappij was d« JÏmperial", agent de heer G. II. Timmerbaus. R. S. T. 311. Gistermiddag te 4 uur is du reservewagen der stoomtram door jongens langs de rails geduwd juist toen da train naderde. De ma chinist, die den wagen gelukkig tijdig zag, wbt bijtijds achteruit te stoomen, waardoor botsing werd voorkomen. Vervolgens werd de wagon voor de machine teruggeduwd. V Van de tiam die te 11.10 uur van morgen hier arriveerde is bij het wisselen der machine deze uit de rails geloopen. De volgende trams zijn daarop naar hier doorgereden, totdat te 12 uur de machine weer tusschen de rails stond en deze weer in den gewonen dienst medereed. Een juffrouw die in het Algemeen Politie blad gesignaleerd stond tot betaling van f 2 boete subsidiair 2 dagen hechtenis, en die hier in een logement vertoefde, heeft de boete betaald en is daardoor de haar dreigende hechtenis ontsprongen. Opgaven van brieven en briefkaarten, over de 2e helft der maand Nov. aan het post kantoor ter post bezorgd, welke wegens on- hekmdheid van de geadresseerden niet zijn kunnen woiden uitgereikt. Brieven. Zuster Teerink, Amsterdam. D. de Jonge, Hansweert. J. de Jong, Leeuwarden. J. van Leeuwen, Leiden. Briefkaarten, Albertus Korvers, Scheveningen, id. id. De collecte voor het Hervormd Diaconie- Oude Mannen- en Vrouwenhuis heeft, met inbegrip van eemge nog toegezegde giften, opgebracht (800. Heb bestuur van de Maatschappij, ter bet- vordering van liet natuurkundig onderzoek der Nedeaiandscbe koloniën lieeft geld be schikbaar gestald' voor het onderzoek der landstreken in de omgeving van de Hum- holdtbaa.il en op andere punten van de Noordkust van Nieuw-Guin-ea door prof. Wiclnnann en zijn tocktgenooton, welk on derzoek, naar zich laat aanzien, op breedo schaal zal worden voortgezet. Hot bestuur verwacht dat niet alleen het Yeth-fonds zal vcdteeikend worden, maar dab ook del Nieuw- GuinearExpeditie) krachtig geld'alijk zal wor den gesteund. Dc Bomeo-expedit.ie van Nieuwerihuils en Molengraaf! en do Siboga-expeditiie! van We ber en Tijdeman zijn door deze Maatschap pij en het Indische comité voor wetenschap pe-lijfc onderzoek voorbereid en uitgerust en niet door andere lichamen. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 3 Dec. 1902. Schiedam: Straatschenderij J. F. Y. f 3 boete subs. 3 d. h. Yoertuig onbeheerd laten staan: J. K. f 1 boete subs. 1 d. h. Aan het bevoegd1 gezag een valschen naam opgeven J. d. L. f 5 boet© subs. 5 d. h. Openbare dronkenschap L. v. d. H. en M. K. ieder f 3 boete subs. 3 d. h. Spoorweg-overtreding M. J. H. f 2 boete subs. 2 d. h. Overlading van de vogelwet: - A. M. J. D. f 2 boete subs. 2 d. h.A. J. M. H. f 3 boete subs. 2 d. b.J. T. G. D. f 4 boet© subs. 4 d. h. Overtreding van het Prov. Reglement: G. G. f 0.50 'boete subs. 1 d. h.B. A. G. f 1 boete subs. 1 d. L Politie-overtreding M. v. d. K., M. v. d. E., H. J. v. d. B., J. T. v. H. en M. J. W. ieder 0.50 boete subs. 1 d. h.A. v. d. B. fl boete subs. 1 d. h.C. v. d. T. f 3 boete subs. 1 d. h.J. M. B. ƒ25 boete subs, 5 d. h.P. d. R. vrij gesproken. Ylaardingen: Straatschenderij P. J. S. f 4 boetes subs. 2 d. h. Overtreding van art. 427 2c. Wetboek van Strafrecht A. 'M, P. A. v. D., cn M. C. H. ieder f 1 boete subs. 1 dl. h. Opembare dronkenschap: J. S. f 9 boete subs. 3 d. k. Overtreding van de Lecsrplichitwet J. O., A. d. B. en A. M. ieder f 0.50 boete subs. 1 d. h. Overtreding van het Provinciaal Regle ment: N. V. d. L. ƒ0.50 boete subs. I d. h. Politie-Overfareding D. W. v. d. K. f 1 boete subs. 1 d. h.L. W. en R. v. W. ieder f 3 boete susb. 1 d. h. Overachie. Overtreding van de Leerplichtwet C. B. f 0.50 subs. 1 d. h. Poli t ia-Overtreding H. M. f 3 boet© subs. 1 d. h. Ketikel en Spalaad Overtr. v. h. Prov. Reglement, J. L. O. en M. W. ieder f 0.50 boete subs. 1 d. h. De Rottardainsahe rechtbank deed! heden uitspraak in zako een verzet tegen de tiütr dcolingslijst in bob faillissement van dan vrachtrijder J. P. T., te Schiedam. Ma*. Sa- iomonson uib Dordrecht! betoogde nl. dat de curator ten onrechte op grond Van art. 182 dor faUlissemcntswöt do preferente crediteai- ron hun aandeel had laten dragen in d[a uit gaven welke tijdelijke voortzetting van het bedrijf des gefalleordan kadi nood' ge maakt, Dit waren z. i'. geen f ail lissome rits- kost eu; de curator had van do voortzetting van het bedrijf oen apart© rekening moeten maken en hot batig saldo alleen in d'en boe del moeten brengen. Mr. Lodder ui t Schiedam betoogde daar tegenover dat het bedrijf in casu alleen was voortgezet om de overneming mogelijk te maken, welke dan ook was gevolgd. Het wa ren hier fkoston in het algemeen belang ge maakt en aangezien het geen bijzondere fail- üsscmentskostcn waren, moesten ze als alge meen-a faillissementakostein worden omgesla gen. Do rechtbank verklaard© biji gemotiveerd! vonnis het verzot gegrond «n wijrigd© over eenkomstig opposant® vordering do uitdee- Kngslijst. Het Zeeuwsche meisje Nelly Lockerse, dat eenigen tijd geleden in het gebouw van het kantongerecht te 's-Gravenhage een revolver schot loste op den zaakwaarnemer Burghout, zal deswege op 45 December e. k. voor de Haagsche Rechtbank terecht staan. De Rechtbank te Almeloo heeft Albert Dalen- ooi d, wegens mishandeling met doodelyken afloop van den politieagent H. de Ruiter, te Enschede, veroordeeld tot zeven jaar gevan genisstraf, onder aftrek van den tijd in preven tieve hechtenis doorgebracht. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Stolwijk (toez.) ds. A. C. Leendertz te Leiden. Een inrichting van beteekenis staat te Tiel geopend1 te worden. Het is een controle- station voor scheikundig, microscopisch en bactei'iologfedi onderzoek van landbouw- en zuivelproducten, levensmiddelen en drink water. Heb wordt gevestigd, in het gebouw van het. Röntgen-instituut aldaar, directeur John Pennington do Jongh, wiens zoon, J. J. Pennington des Jongh als directeur van het controle-station optreedt. Dit controle-station, volgens de eisclien van den, tijd ingericht en voorzien van. do nieuwst© werktuigen, is de eenige particu liere inrichting van dien aard: in deze streek. Het Rijiksproefstatibn te Wageningen i« vaak overiaden met werk eai dan moet da betrokkene zich. wenden tot Hoom of el ders. („Tel.") EERSTE KAMER. Avondzitting van Dinsdag 2 Dec. Ingekomen is de mededeeling Van den heer v. Zinnicq Bergmann dat bijl wegens de aanneming van zijn benoeming tob Rijks-ad vocaat in Noonh-brabant en Limburg heeft opgehouden lid der Kamer te zijn. Ingekomen rijn de geloofsbrieven van het nieuw-gekozen lid voor Linmburg, den heer J. S. H. Brouwers. D© geloofsbrieven worden .gesteld in ban den van de liee-ren Goclin de Beaufort, van Heek en van Basten Batenburg. Na goedkeuring der geloofsbrieven legt de .heer Brouwers in handen des Voorzitter?, daartoe bij Kon. besluit gemaohbigd, de ge vorderde ©eden af en neemt zitting. Van de Tweede Kamer zijn ontangen de ontwerpen der Indische begroobing en de suikerconventie. Morgen zal de 2e sectie vergaderen om een nieuwen voorzitter te beno-emen ter ver vanging van den beer v. Zinnicq Bergmann. De centrale sectfc heeft besloten dat mor gen om 11 mm* het onderzoek der Indische begroobing zal gehouden worden en Donder dagmiddag dat der suikereonventie. Vrijdag 11 unr zal de Kamer in openbare zitting de beroopswet behandelen. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 2 December. Vervolg.) Suikerconferentie. De heer VAN ID'SINGA meende, d'at do Engelsche regeering wel' degelijk verplicht is een compensatoir recht te heffen van de Engelsche koloniën. De MIN". VAN FINANCIEN meende dat de conventie voor d'e suikerindustrie wel dadige gevolgen zai hebben. Vesrfeenimg van goedkeuring ware aan te bevelen zelfs al ware d'e conventie niet voord eeOig voor onze industrie, want verwerping zou de grootste aller nadoelen, nil. totalen ondiergang van onze suikerindustrie ten gevolge hebben. De uitkomsten van 'het onderzoek naar da mo gelijkheid1 van verdere accijtasveifLaging zijn niet zeer bemoedigend geweest. Ervaring in het buitenland! bewijst dat de consumptie niet toeneemt in verhouding tot de verlaging, zoodat d'e- belastingop brengst te zeea* vermindert. DE MIN. VAN BUITENL. ZAKEN bracht namens da regeering hulde aan de Nederlandsehe gedelegeerden ter conferentie en verklaarde, diat suiker van Rusland en andere niet toegetreden staten, ook uit Britsch-Indië aangevoerd, nibt da voordeden geniet van de suiker der eontracteorend'e landen, nl. het laagste tarief van invoer recht. Z. ds overigens, volgens den tekst der conventie, Engeland wed degelijk Ver plicht can compensatoir© rechten van de sui ker dér autonome koloniën te heffen. Na replieken ward1 het wetsontwerp zon- dor haofdolijjke stemming goedgekeurd'. Morgen, 10 uur Staatsbegrooting. Zitting van Woensdag 3 Deo. ,1902. By de Algemeene Beschouwin gen over de Staatsbegrooting ging de heer DRUCKER het verleden en de toekomst der verschillende partijen na en constateerde: dat de Regeering nog steeds staat in het teeken der coalitie; dat uit lal van feiten blijkt dat Dr. Kuyper denkbeelden huldigt, die evengoed door de linkerzijde konden zijn veikondigd; dat tal van antirevolutionairen terecht ongerust zyn over dit Kabinet, te meer daar in de praetyk de ordinantiën Gods geen onfeilbaar richtsnoer blyken, In de houding van dit Kabinet lag reden tot ongerustheid voor de democratische rich ting. Nog steeds dient afgewacht, hoe de Regeering geld voor de sociale maatregelen denkt te vinden, en in welke volgorde die maatregelen zullen worden voorgesteld. Voorts drong spr. aan op invoering van eenheid van tijd regeling van den rechts toestand der ambtenaren, voorziening in den nood der Gemeenten. De heer VAN VLIET meende dat meer reclame tegen, dan voor dit kabinet is ge maakt getuige de oppositie tegen de speet- wet. Met haar oppositie heeft de tegenparty echter niet veel succes gehad. Spr. sprak zijn ongeschokt vertrouwen in deze Regeeririg uit, ook ten aanzien van de vrijmaking van het lager onderwijs. Urgenter dan de ziekte verzekering achtte hij de ouderdomsver- zekering. Ook hij drong aan op voorziening in den nood der gemeenten. De heer SCHAPER betoogde dat dit Ka binet, uit éen wortel de? geloofs gesproten, zich op de meest principieels punten niet onderscheidt van het liberalisme, dat het conservatisme van dit Kabinet het specifiek- christelyke verre overschaduwt, en dat dit conservatief-kapitalistisch standpunt zyn oor zaak vindt in de achteruitzetting der demo cratische richting. Ten aanzien der doodstraf, de eedsquaestie, het vloeken, de beroepsvvet, dp Zondags heiliging, de verhouding tusschen kerk en staat, de onderwysquaestie blijkt dut geen eenstemmigheid tusschen de regeeringspartijen aanwezig is. Uit de benoeming van een liberaal in den Raad van Siale blijkt dat dit kabinet de christelijke beginselen heeft verloochend. De heer SCHAPER betoogde voorts dat dit conseivatief Kabinet de ziekteverzekering op den voorgrond zet omdat die goedkonper is dan de ouderdomsverzekering. Steun in den nood der gemeenten wordt niet voorgesteld. De heer DE WAAL MALEFIJT ontkende dat in het Kabinet omtrent de onderwys- quaestie verschil van gevoelen bertaat, doch hij wenschte bespoediging in de afdoening. De heer VAN W1JGK dankte de regeering voor de toegezegde keuring van vleesch be stemd voor export, verklaarde zich bezorgd omtrent den financieelen toestand eu achtte voor afschaffing van de staatsloterij geen overwegende redenen aanwezig. Drankaccyns- verhooging was hem een onsympathiek mid- del ter versterking der inkomsten. Op spoed by de tariefsherziening drong hij aan, tevens de tabaksbelasting bepleitend in het belang der iniandsche industrie en een drankwet3herziening ten gunste der kasteleins met vergunning voor alle gelegenheden zon der opheffing der vergunning. De heer VAN KARNEBEEK drong aan op een matiging in sociale wetgeving en bestreed de protectie. Dryven naar sociale wetgeving voert tot protectie. Photo's wilde vogels. In tegenwoordigheid van genoodigden, waaronder eenige dames, is gisteren te Amsterdam in de groote zaal van »Con- cordia" (gebouw van liet »Nieuwsblad voor Nedeiland") de tentoonstelling gpoperid van photo's van in het wild levende Nederland sehe vogals, nesten en eieren, ingezonden naar aanleiding van een prijsvraag, uitge schreven door de directie van het »Hbl." De heer Charles Boissevain sprak een openings wooid. Deze eigenaardige expositie wordt door ornithologen als welgeslaagd geroemd. Ongeluk voorkomen. Terwijl de overweg van het loeaalspoor bij de Nadorst (Naby Hoorn) was gesloten, kwam de tram in volle vaart aam ijden. De koetsier remde, doch te laat. Wel lichtte de baan- wachteres de sluitboomen op, maar ze waren nog niet hoog genoeg, zoodat een drietal ruiten verbrijzeld werden. De vvachteres greep diiect de roode seinvlag, waardoor de ma chinist van den aanstoomenden goederentrein uit Zwaag hel gevaar bemerkte en bijtyds stopte. Door hare waakzaamheid werd een groot ongeluk voorkomen. Vergiftigd In verband met den dood door vergiftiging van een dienstbode te 's-Gravenhage, die een voor haar ongewenschte gebeurtenis tegemoet zag, heeft de justitie een drogist gehoord die het meisje hel vergif zou hebben verkocht. Moord te Ermelo. Omtrent den te Ermelo gepleegden moord vernemen we nog De verslagene Kamphorst had verkeering met een meisje, dat vroeger omgang had met zekeren Doppenberg. Zondagavond liepen bei den twistende met elkander op, totdat D. zijn vijand aangreep en den doodelyken steek toe bracht. D, heeft althans bekend den moord te hebben gepleegd. Nog denzelfden avond gingen de veldwach ters Stapel en Van Einst naar de woning van den moordenaar, doch deze hield de deur ge sloten. Toen hij echter den volgenden morgen zyn woning verliet, werd hy terstond gear resteerd en onder den toren opgesloten. Na dat hy bekend had werd hy door genoemde politiebeambten naar Zwolle overgebracht. Baldadige wraak. Maandagavond is op den straatweg onder de gemeente Elburg een straatklinker door een der raampjes geworpen in het iijtuio* waarmede ds. Bax met zyn dochter zich uit Doornspijk huiswaarts liet brengen, waardoor de ruit daarvan veibryzeld werd, de steen met vele glasscherven in den wagen terecht kwam en het paard op hol ging. Deze verregaande baldadigheid wordt in verband gebracht met het ontslag van den rentmeester van het Feithenhof te Elbuig, waaraan genoemde predikant als provisor van dat gesticht heeft medegewerkt. De beide passagiers zyn er met den schrik afgekomen. De ingevallen vorst. In Friesland waren de wegen zoo zwaar beijzeld, dat men daarop ging schaatsrijden. Jongens en meisjes kwamen op schaatsen naar schooi; voeteeren langs de gladde wegen was ook ondoenlyk. Iemand schaatste langs den Rijksstraatweg van "Wolvega naar Heeren veen, een afstand van twee uren. De stoomtram ondervond door den ijzel ver traging. Hoewel met reservemachines op en neer gereden werd, om de baan vrij te hou den, miste men nu en dan de aansluiting op de treinen. c Wegens het breken van tal van zwaar barypte telegraaflijnen, is de telegrafische en telefonische verbinding van Den Helder met de buitenwereld verbroken. Ook de treinen loop is door het vreemdsoortig winterweer tamelyk in de war. Alle treinen aldaar en in Friesland en Groningen komen te laat. Weervoorspelling. Als volgt voorspelt de weerprofeet Jules Capré ons het weer voor December De eerste helft der maand schynt fraai te zullen worden hooge drukking in het westen van Europa met helder en koud weer, en lage drukking boven da Middellandsche Zee, de Golf van Genua, Italië en Algiers, vooral van 2 tot 6 December. 11 en 12 nemen de depressies boven de Middellandsche Zee toe en er zal storm zijn. Yoor het geheele weste lijke bekken schijnen die dagen kritiek te moeten zyu. Vanaf den 15den terugkeer van lage drukkingen, boven Engeland en hooge drukking voor Spanje, Frankryk en het midden van Europa. Van 16 tot 25 volgen de lage drukkingen elkaar op boven Enge land, Schotland, de Noordzee en Noorwegen met West- en Zuid-Westen winden boven den Atlantisehen Oceaan, de golf van Gas- cogne, het Kannal, Frankryk, Nederland, Westelyk- en Midden-Zwitserland en Duitsch- land zacht en regenachtig weer. Van 25 lot 28 afwisselend weer mei lichte verbetering voor West- en Midden-Europa. Van 28 lot 31 depressies in Frankryk, de Alpen en midden-Europa: slecht weer en sneeuw." De Humberts. De zaak-Humbert houdt nog altijd de Fran- scbe pers druk bezig. Met geruchten van aan staande inhechtenisnemingen houdt men de spanning er in, en wordt het gerucht weer tegengesproken, dan blijft de herinnering levendig. Ditmaal heette het dat Remain Daurignac te Brussel zou zijn gevonden, doch ook dit bericht is gebleken ODjuist te zyn. Wel is de vriendin van Daurignac te Brussel geweest, maar het heet nu, dat zy reeds verder gereisd is naar Engeland om daar in het huwelijk te treden met een aanzienlijk En- geischman R. Crawford fluistert de sFigaro" I De sMatin" heeft onderzocht of de Hum berts nog wel vervolgd kunnen worden, en komt daarbij tot de slotsom dat al liua misdrijven verjaard zyn. De Humberts wor den beschuldigd van valschheid in geschrifte, gebruikmaking daarvan en oplichtery. Het eerste misdrijf, zegt de Matin" verjaart bin nen tien jaren, en het is reeds meer dan tim jaren geleden, dat het valsche testament en wat daarby behoorde, werd gemaakt. Het gebruik maken van het valsche stuk is niet verjaard. Voor deze overtreding kun nen dus de beschuldigden ter verantwoording worden geroepen, tenzy juist is de redeneering van het Parijsche blad. waarin betoogd wordt dal men iemand niet ter verantwoording kan roepen voor het gebruik maken van een valsch stuk, wanneer men hem niet straffen kan voor het maken van dit stuk. Wat het derde punt der aanklacht betreft, zouden de Humberts slechts vervolgd kunnen worden voor oplichteryen gepleegd binnen drie jaar voor het openen der instructie. Zoo betoogt de ïMatin" dat by hun ver schijning voor de rechtbank slechts een zeer klein deel van hun misdrijven tot gerechte lijke vervolging aanleiding kan geven. Maar zelfs dit betoog zal de Humbert's er niet toe brengen hun spoor te verraden. Dood van den houtkoning. Uit Ottawa iu Canada wordt geseind dat W. Mackay, de zoogenaamde nhoutkoning", dat is te zeggen een exemplaar van de ryk- sten onder rijke stervelingen, die uitsluitend met den houthandel zyn talryke schaapjes op het droge haalde, overleden is. Mackay vermaakte zyn erfgenamen een bagatel van ruim drie honderd millioen gut den. De overledene, een Ier van geboorte, was in Canada als gewoon werkman beland. Overstrooming. Een telegram uit Messina op_ Sicilië ver meldt weder enorme overstroomingen tenge volge van den zwaren neerslag der laatste da gen. De communicatie over den spoorweg naar Syracuse is gestremd. Verscheidene gedeelten van de landstreken Santa Lucia en Santa Theresa hebben aanzienlijke waterschade be komen. Een zeilschip dat van Malta kwam heeft op de kust schipbreuk geleden, Twee nnannen van do equipage verdronken, de overige vier konden gered worden. Den avontuur oan Diehard Strauss. Uit B ernlijh wordt een vermakelijk inca- dtat -bericüitl dlati Richard] Streams overkwam,

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2