BINXEXLAm VLAAItDXKGEN. STADSNIEUWS. Staten-Generaai. king, verzocht om zoo spoedig mogelijk het rapport van deze commissie in te zenden, liefst nog vóór 'het, Parlement met "Nieuw jaar op reces gaat. Het rapport, zoo zegt men. zal vergezeld gaan van een reeks voet stellen, uitgaande van de commissie, met be- tudeking tot het leven der mijnwet kers in de anthraciefc-districten, over htm gemiddel de lootioai en hun organisatie tot Unions te genover de combinaties der werkgevers. Het moet een helder licht werpen op de hande lingen van het Unionisme in het algemeen. Michael Davitt en Blake, do Ieren, die in. Amerika propaganda maken voor de Ier- scho zaak, zijn door Roosevelt ontvangen. Yice-Ailmlraal Kruys. f De minister van marine, iee-admiraal Kruys, is hedenmorgen overleJeu. De gepensionneerde vice-admiraal G. Kruys vverü te Vriezenveen geboien den 21 sten Augustus '1S3S. In September 1S53 werd hij benoemd tot adelborst 2e klasse bij de Kon. Militaire Academie te Breda en net drie j tar later bevorderd tot le klasse, als hoedanig hij een reis maakte naar de Middeland-mhe Zee met het Iregat De R u ij t e r. In November ging hij met de schoener brik Makassar naar O.-Indië. In 1862, inmiddels tot luitenant ter zee 2de klasse bevorderd, werd hij geplaatst op het wachtschip te Hellevoetsiuis, In 1S64 was hij oudste officier op de S o e s t d ij k op weg naar Suriname, van welken tocht hij twee jaar later terug keerde om weer te Hellevoetsiuis te worden ge plaatst. Met nieuwjaar 186S werd hij luitenant ter zee le klasse. Van 1S711873 was hij sous-chef der afdeeling sPersoneel" bij het Departement van Marine te Batavia en van 1 MeiNov. 1879 commandant van het ar- tillerie-instructieschip te Willemsoord. In 187S werd hij benoemd tot ridder in de orde van de Eikenkroon en tot ridder 3e kl. in de St. Anna-orde van Rusland en den len Augustus werd hij bevorderd lot kapitein-luitenant ter zee. Van Mei 1880 tot Augustus van het voi- gend jaar was hij commandant van de stoom- schepen Bromoen Banka en van Aug. i 1881 tot Juli 1883 chef van de afd. Per-o nee! bij het Departement van Batavia. 1 Mei 1883 werd de heer Kruys kapitein ter zee. Van Mei 1884—April 1S86 was hij onderdirecteur der Marinewerf te Amster dam, daarna tot 31 Maart 1891 gedetacheerd bij het Ministerie van Maiine voor speciale diensten (chef van den Marinestaf.) in 1887 was hij ridder van deu Ned, Leeuw geworden. Van 31 Maart—21 Aug. 1891 was hij voor de eerste maal minister van marine, als opvolger van den lieer Dyserïnck, in hei kabinet-Mackay. In dat jaar werd hij schout bij-nacht en vei krees hij het ridderkruis le klasse der orde van den Rooden Adel nr. "Van September 1891 tot April 1S94 was de heer Kiuys chef van den Marinestaf. Van 16 Juli 1894 tot 1 Juni 1898 commandant van de zeemacht eu chef van het Dept, van Marine in Ned.-indië. Vice-admiraal werd de heer Kruys op 1 Aug. 1894. In 1896 werd hij benoemd tot grootofficier der orde van den Witten Olifant van Siam en ontving hij het grootkrnis der Kon. Mil. orde Saö Bento d'Aviz van Portugal. In '1897 werd de ontslapene bevorderd tol commandeur van de orde van den Nederland- schen Leeuw. Gepensionneerd werd de vice-admiraal Kruys op zijn verzoek den 6den November 1898. Zjjn voornaamste taak was de medewer king aan de ontwerpen voor het militair strafwetboek en het nog onlangs verkrijgen van het crediet voor het pantserschip. De heer Kruijs was geen man van kerke ljjke kleur, maar zijn plaats in het tegen woordig Ministerie wordt veiklaarJ door liet feit, dat hij deel uitmaakt van een coalitie kabinet. Hij werd zelfs gerekend de liberale richting voor te staan, waarover verleden jaar de Minister tan Birinenia/idsche Zaken, toen de heer Staalman daarop wees, het zijne zeide. De tucht in het marinepersooneel, vooral het korps minderen, ging hem zeer ter harte Op een der begraafplaatsen Eik en Duinen heeft, Maandagvoormiddag de teraardebestel ling plaats van den Minister van Marine. Benoeming ambten, rechtcrl. macht. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Goor mr, "W, G. Del- Baire, Oost-Indisch rechterlijk ambtenaar met verlof hier te lande, thans verblijvende te Amsterdam. Ongevallenwet. De ^Staatscourant" bevat verschillende Kon. Besluiten lot uitvoering van de Onge vallenwet. ^Staatscourant" No. 291 bevat het formu lier der loonlijsten, bedoeld in art. 46 der Ongevallenwet, gelijk het bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken i. vastgesteld. Tweede Kamer. Staatsbegrooting 190 3. Wijziging Hoofdstuk Justitie. De verhooging en wijziging is samengesteld voor de raming van ko.-ten, voortvloeiende uit de uitvoering der Beroepswet. Voor het personeel van den Centraten Raad van Beroep wordt geraamd f 55,000 (de voor zitter f5000; de onder-voorzitter f4500; 8 leden elk f 4000de griffier f 3500 en 2 subst.- grifGers elk f 2000.) Voor de Raden van Beroep te Rotterdam en Amsterdam wordt geraamd f20,000. De vooizitter van elk dier raden geniet f 4000. Voor de Raden van Beroep te Almelo, Arnhem, Roeimond, 's-llertogenboscli, Den Haag, Baailem en Groningen wordt geraamd f65.800. Ieder der voorzitteis ontvangt f 3000. Voor de Raden van Beroep te Leeuvvar- oen. lloogeveen, Zutphen, Utrecht, Doidiecht, Middelhui g en Breda wordt geiaamd f 42.700. Voor elk del" voorzitters f 2500. De vergoeding voor tijdverzuim en reis- en verblijfkosten is geraamd nis volgt: Voor leden-werkgevers en leden-wèrklie- den en hunne plaatsvervangers van 2 Raden van Beioep te Rotteidam en te Amsterdam f 7000. 7 Rader van lïeuiep le Almelo, Arnhem, Roermond, 'slleilogenbosch, VGtavenhage, Haarlem en Groningen t 12 600. 7 Raden van Beroep te Leeuwarden, lloo geveen, Zutphen, Uuedit, Doi drechtMiddel burg en Breda f8400. Totaal f 28.000. Voorts vvouit geraamd f 130.000 voor ver goeding tn schadeloosstelling in twistgedingen aan getuigen, deskundigen partijen, enz. enz. Voorioopig zullen de terechtzittingen van de Raden van Beroep gehouden worden in do rechtsgebou.ven en oveiigens in de nabij heid gebouwen of lokalen worden gehumd voor de verdere huisvesting. Voor den Centraleu Raad van Beroep heeft de gemeente Utrecht zich bereid ver klaard kosteloos een gebouw beschikbaar te stellen, behoudens dat de kosten van inlichting ondeilioud en meubilair zullen komen voor rekening van den 8taat. Voor huur van gebouwen of lokalen voor 16 Raden van Beroep is geraamd f 12.000. Voor de inrichting van het gebouw van den Centiaien Raad van Beroep f 4500voor onderhond van gebouwen f2700 en voor meubilair f 61.200. Het totaal bedrag der geraamde kosten bedraagt f 473 400. aan den commissaris dor Koningin in do provincie Noord-Brabant, tofc hot bijeenroe pen van do Staten van dab go west in buiten gewone vergadering op Dinsdag 23 dezer, toil oindo aladan aan do ordo te stellen de verkiezing van oen lid van do Eerste Kantor der Slaten-Genoraal, tor voorziening in de vacature, welke is ontstaan doordat do lieer mr. E. H. J. M. van Zintiicq Bongmann 'heoft opgehouden lid dier Kamer to zijn. Mr. Troelstra. Komt de machtiging tot het afnemen van den eed of belofte tijdig bij de Tweede Kamer dan zal mr. Troelstra nog deze week zitting kunnen nemen. Hij zal weer zijn oude plaats in de verga derzaal krijgen naast zijn partijgenoot Van Kol, De heer Hugenholtz neemt door deze chikking plaats naast den heer v. d. Vlugt, BrandwaarborgmlJ. Het hoofdbestuur van liet Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap heeft aan de af- deelingen de vraag in overweging gegeven of het niet wensehelijk is, over te gaan tot op- iditing eener Brand waarborgmaatschappij. Het is daarbij uitgegaan van de overweging, dat vele maatschappijen eene aanz:enljjke winst afwerpen voor de aandeelhouders, en dat een aantal kleine maatschappijen, in de laatste jaren opgericht, tot bloei zjjn gekomen. De onderneming zou, daar het beroep van den onderwijzer ten opzichte van brandgevaar zeker een der minst gevaarlijke is, belangrijke financieele gevolgen kunnen hebben le. on middellijk voor het N. O. G.2e. middellijk uf onmiddellijk voor den onderwijzer. Een aantal vragen zjjn er bijgevoegd, die, bij oprichting der maatschappij, betrekking hebben op daardoor noodige wijziging der statuten. De antwoorden der afdeelingen worden ingewacht vóór 1 Maart e.k. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 12 December. Notaris W. J. A. Rolüanus. Een heerenhuis met tuin en erve aan den Singel no. 80, groot 2 aren 14 centiaren, f7200. Een woning en erve aan de Polderstiaat no. 17l, groot 36 centiaren, f360. Een huis met gang en erve, verdeeld in beneden- en bovenwoning aan de Weslmolen- straat no. 23, groot 56 centiaren, f 820. Drie woningen met open plaats en erven, in een gang achter hel vorige perceel nrs. 21 k en groot 80 centiaren, 1 flCO, 2 f160, 3 f 160. Op verzoek van de commissie voor de gemeente gasfabriek wordt door B. en W. voorgesteld goed te keuren de aanschaffing van een cokesbreker van grooter capiciteit, daar het gebleken is dat de gebruikt wor dende niet genoeg capaciteit heeft om de benoodigde hoeveelheidygeklopteycokesyte- leveren. ,1(i H j /r Daarvoor is noodig edh bedrag v'pn f 900, waarmede de commissie voor de, gemeente gasfabriek den post ïUitbreiding" op haar begrooling 1902 wenschte te verhoogen. De ouiie cokesbreker zal kunnen dienen als handbreekmachine en later wellicht ver kocht kunnen worden. Financiën. Blijkens de memorie sun antwoord is het wetsontweip tot aanvulling van de wet op de vermogensbelasting nagenoeg gereed. De indiening van een wetsvoorstel tot ge deeltelijke Iteizientng der personeele belasting l zal zoovel moge'ijk woiden bespoedigd en kan in den loop van dit zittingjaar tegemoet vvolden ge.'en. Het oog.'nblik voor een herziening van de Marine te belling van invoerrecht acht de minister nog met g.'komen. De minister zegt nadere overweging toe van een betere werking der zegelwet. Heiziening van de wetgeving op de regis tiatie is met aanstaande. Er is bij de Nedeilnndsche Bank nog een bedrag van pi. rn. f 26,000 en in de kassen der betaalmeesteis pil. m. 15,000 aan 21/; centstukken voorhanden. liet maakt bij den minister reeds eenigen tijd een punt van overweging uit op welke wijze het min of meer spoiadisch misbruik is teg°n ie gaan van onttiekkiog van een be drag aan de opbrengst van den gedistilleerd accijns voor het gebruik van gemetyleerd gedistilleerd, zonder echter het industrieel gebruik daarvan te zeer aan banden te leggen Voorstellen tot besteding van het overschot van het Pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren kunnen de Staten-Generaai in den loop van dit zitting jaar bereiken. De Minister betoogt, dat ware niet ten spoedigste een einde gemaakt aan het geor ganiseerd verzet der Amsterdamsche slagers, die eene vereeniging oprichten o.a. met het doel den belasting-ambtenaren den verkoop van benaderd vee onmogelijk te maken, het nadeel voor de schatkist niet te overzien zou zijn geweest. Vestingbegrooting 1903. In zijn Memorie van Antwoord blijft de Minister spoedige voltooiing van de kring- stelling van Amsterdam dringend noodig achten, doch met het oog op 's lands gelden laat de Mini,-ter het waagstuk van nieuw materieel voor de bereden artillerie voorgaan. Zonder voorafgaande bijzondere vergunning acht de Minister 't r.iet gewenseht den leden der Staten-Generaai toe te staan de forten der stelling van Amsterdam te laten be zichtigen. Noodig is 't in de eerste plaats over te gaan tot het afwerken tan de forten bij Hoofddorp en bij Nigteveeht. Ten aanzien van de approviandeering der stelling van Amsterdam, merkt de Minister op, dat van de verscheidene millioenen daarvoor noodig geacht, liet twee-derde ge deelte zou moeten worden besleed tot aan schaften van in voorraad op te leggen graan en meel. "Wijziging b"grooting Suriname 1901, Op verschillende artikelen van de Koloniale huishoudelijke begiooling voor Suriname, üien-ijaar 1901 is meer uitgegeven dan ge raamd was. Een verhooging bij de wet wordt vereischt van f 127.908.651/2. Suppletoire begrooting Nederl.-Indië 1901. Twee wetsontwerpen zijn ingediend, strek kende om eer.ige ondeurM-elingen van de beide hoofdstukken te vei beogen met een gezamenlijk bedrag van f5.763.300, maar daarentegen eenige andere onderafdeelingen, waarop een overschot woidt verwacht, te vei meerdelen niet een totaalbedrag van f5,961.300 en voorts in de begrooting een nieuwe onderafdeeüng op te nemen meteen bedrag van f 400.000. Deze nieuwe oriderafdeeliug van 4 ton strekt tot bestrijding van de uitgaven tot leniging van den nood der inlandsche be volking, voornamelijk in de residentiën Sema- rang en Preanger Regentschappen. Een raotlüjk te bepalen grens. Zekere V. bepleit in de nNbr." »beper- king der vrijheid van drukpers, door een sde jni»te maat" houdende censuur op al wat in druk verschijnt." OVERSCHIE, 12 December. De Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland heeft benoemd in de Gezondheids commissie voor de vereeniging van gemeenten waarvan de zetel is te Zoetermeer tot lid en voorzitter den heer M. van der Laan, voorzitter vau het bestuur van den boven- polder Zestienhoven en Oudendjjk alhier. Door den Miuister van Binnenlandsche Zaken is aan de betrokken gemeentebesturen een schrijven gezonden om opgave te ver strekken van het aantal leerlingen der Gem. H. B. S. en van het aantal ibuitenleerling»»" dier inrichtingen, bovendien vermeldende hoeveel van die laatsten bij ingezetenen zijn gehuisvest en hoevee) dagelijks heen en weer rei/en. Voorts verzoekt de Minister opgaaf van liet beilreg der uitgaven en inkomsten der H. B. S. voor 1903 geraamd. De cijfers voor deze gemeente zijn 137 leerlingen met 66 buitenleerlingen waarvan er 10 in deze gemeente vei blijven. Ont vangsten voor 1903 geraamd op f17000 en de uitgaven op f24775.20. dat hjj die functie nog steeds met ijver en opgewektheid vervult. Gunstig wordt door B. en W., gehoord de betrokken commissie, geadviseerd op het verzoek van M. de Heer, schilder alhier, om hem in voortdurende erfpacht af te staan een perceel gemeentegrond, begrensd tenN. door den Hofsingel, ten W. door zijn reeds aangevraagdeo gronden ten O. door liet perceel erfpaebtsgrond van Mej. v. d. Marck, breed pl. m, 50 M. langs den Hofsingel en diep zooals het perceel aangeeft, om daar zes woonhuizen op te stichten. Biji bet op 22 en 23 October jl. gehouden examen voor da praktijk, vanwege den n ac tional cn .bond van. handels- en. kantoorbe dienden, slaagde o. a. voor Duitscho han- dclscorrcspond emtio de boer H. A. Meyer, alliitar, 'De gymnastiek-vereeniging sLeonidas," alhier, directeur de heer C. Krijger, van Schiedam, zal op Dinsdag 6 Januari a. s., een openbare uitvoering geven in de zaal Harmonie." Tengevolge van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie stellen B. en W. voor de verordeningen op de heffing van brug-, lig- en havengeld aan te vullen en te wjjzi gen als volgt: In art. 2 onder c der verordening op de heffing van bruggeld in plaats van Ms te lezen »ton van 1000 K.G. laadvermogen". Tusschen het le en 2e lid van art. 2 der verordening op. da heffing van liggeld in te lasschen sVoor de vaartuigen, bedoeld bij art. van bet K. B. van 20 Juli 1899 (S. 164) wordt de ton van 1000 K.G. laadvermogen geacht gelijk te staan met 1 M1 inhoud." Aan het slot va» art 3 letter a der ver ordening op de heffing van havengeld moet hetzelfde worden toegevoegd terwijl art. 4 letter f der verordening moet worden aangevuld met de woorden »voor zeebooten, en 13.pet' ton van 1000 Kg laadvermogen voor andere booten. De opmerking van Ged. Staten berust op de verschillende maat waarmede zeeschepen en binnenlandsche vaartuigen worden ge meten. 'Gisteren had A. R. de onvoorzichtigheid uit een nog in beweging zjjnden trein te stappen, tengevolge waarvan hij bloedend verwond werd aan zijn hoofd. Door een agent werd hij naar een geneesheer gebracht, die hem verbond. Verkiezing Eerste Kamer. Bij Kon. besluit is machtiging verleend Boor bet bestuur van den. Ned. Oudheid kundigen Bond is o. a. tot correspondeerend lid benoemd d'ö heor P. J. van Harderwijk, pastoor van dc R..-K. kerk der oudrioisschop- pelij'kc clerezie alhier. In de Evangelisch Hervormde Vereeniging, lokaal Korte Haven, zal op Zondag 14 dezer, voorm. 10 uur, als spreker optreden de heer Prof. W. Malünckrodt, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Gioningen. Us, De toestand op de rivier de Maas blijft vrijwel onveranderd. De geheele breedte is oveidekt inet licht drijlijs dat aan de scheep vaart geen of weinig hinder veroorzaakt. De ïMentor" heeft de Voorhaven en Bui tenhaven tot aan de Koemarkt doorploegd, zoodat ook daar het ijs geheel gebroken is en daardoor de vaart vrij. Met taaie volharding houden de spoeling- boeren de vaart in de Schie voor hunne schouwen open, al is het daarbij ook noodig dat de eerste schouw 's morgens door een aantal paaiden door de samen gevroren schot sen wordt heen getrokken. Voor de volgende schouwen gaat het dan wel weer met een enkel paard. Gistermiddag is de 49jarige spoelinghaler A. van Haren, wonende te Overschie, door op zijn schouw uit le glijden, in de Schie gevallen. Door andere spoelinghalers werd hij spoedig op het droge gehaald en binnen gebracht in de branderij van den heer Ris, waar hij van droge kieeren werd voorzien Hij heeft vervolgens zijn reis voortgezet. Door de afd. Viaaadingen van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers wordt, nadat zij zooals uit de aan het adres toegevoegde memorie van toelichting blijkt, 16 maanden werkzaam is geweest in het belang van het onderwijs, gevraagd dat de gemeente voor baar beschikbaar zal stellen een schoolloknal om te vergaderen, zooe.ls dit is gegeven de afd. Vlaardingeri van 't Nederlandsch Onder wijzers-Genootschap. Met waardeering van de goede bedoelingen van adressante ndviseeren B. en W. tot een afwijzende beschikking, daar voor de afd. van het N. O. G, een locaal is beschikbaar gesteld en er geen reden bestaat aan later opgerichte vereenigingen met een zelfde doel, al is de wijze van werken en optreden soms ook anders, een schoollokaal ten dienste te stellen. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan den heer F. M. G. Harting, onderwijzer een gratificatie te verleeneo van f 100 te betalen uit den post onvoorziene uitgaven daar genoemde onderwijzer in dit jaar ge durende 5 uur per week buiten da gewone schooluren aan leerlingen der school onder was heeft gegeven in vrije- en ordeoefeningen, terwijl de verordening op de jaarwedden der onderwijzers niet toelaat zijne jaarwedde te verhoogen. Door den gemeenteontvanger wordt ge vraagd een verhooging zijner jaarwedde, waarbij hij er op wijst dat andere tracte menten we! zijn verhoogd in den loop der tijden. B. en W. wijzen er op dat als tegemoet koming in de kosten van zijn borgstelling sinds 1901 aan den ontvanger een beding van f250 wordt toegekend wat een vei hoo ging van jaarwedde is met ruim 17 pCt. "Verder deelen B. en W. mede dat in den loop van het volgend jaar door het college zal worden aangeboden een nadere organi satie van den dienst en dnarmede samen gaande herziening van de jaarwedde, zoodra als de gemeente het zielental 20,000 zal hebben bereikt. Zij adviseeren daarom met een beschikking op het adres van den ontvanger tot de indie ning van het voorstel te wachten. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 11 December 1902, Hoofdstuk IV (Justitie). Vervolg Vervolgens beantwoordde de MINISTER VAN JUSTITIE verschillend o sprekers die bob woord hadden gevoerd! naar aanleiding van het, aangekondigde plan tob benoeming van ccn Staatscommissie tob onderzoek 11 aai de landloopcriji on bcdelarijl en d'ö Rij'ks- erkinrichting ia Vecnhurzcnzeidc oen be zoek toa aan dei inrichting te Beekbergen tob christelijke verzorging van bedelaars on landloopers, om te zien of er aanleiding is voor subsidies. Ten aanzifen der circulaire, door deu Minister uitgevaardigd aan de pro- cnreurs-genoraal, om. tegen te gaan het op zenden van tob werken ongeschiklen naar Veenhuizcn, ontkende do Minister dab heb aantal' van degenen die volstrekt niet tot werken in staat zijn, zoo groot is. 'D'oor do bedoelde circulaire is dus geens- zins gepraejudicieerd' op den arbeid dor staatscommissie, gelijk d'e heer Van Karne»- bebk meende. Ho-ofdstuk IV (Justitie) werd hierna goedgekeurd met G5 togen 5 stemmen. Voorts warden goedgekeurd heb wetsont werp tot wijziging van Hoofdstuk IV voor 1901, tot naturalisatie van J. Thion ou 9 anderen. Hoofdstuk V (Bilnnenl. Kalken) was hierop aan de d'e ordo. Algemeen debat werd ge- "oerd1. Bij do onderdeden bepleittende heer MICHIELS VAN VKRDUYNEN 4e in deeling van 'a-Gravonhagö in 'kiesdistrict voor d'c Prov. Staten; dei lieer BOS do spoe dige indiening van een wetsontwerp op do banken van leening do heer VAN NISPEN TOT SEVENAEOR steun ter voldoening aan den wernsch van den politiebond om exa mens voor gemeen te-politiedienarende heer HEL SDI N GEN maatregelen tegeu den ongewonschten invloed van burgemees ters op lokaalhuurders tot het tegengaan van vergadering van sociaal-democraten. De .heer DE SAVORNIN LOHMAN achtte vernietigbaar d'a verordeningen waar- bijl subsidicn Voor kerkelijke doeleinden worden toegestaan. Do MIN. VAN BINNENL. ZAKEN be riep zibb ton aanzien van dit laatste op zijn voorgangers. Naar den wcuseh van den heer Michiels zal een onderzoeik worden ingesteld. Voor da voorbereiding van een ontwerp op da banken van leening is geen personeel' beschikbaar. Verbetering van het politic-wezcn wordt ernstig overwogen. Hot rekwest van don po litiebond om steun. zal da Minister afwach ten. Do Minister kan niet optreden tegenover burgemeesters als beklaagden; dit zou het gezag to veel sahokken. Da Minister zeid© toe de zaak niet to zul len laten ruston. Morgen 10 uur voortzetting. Hedenmorgen omstreeks 101/2 uur schrikte het paard, gespannen voor een spoelingwagen van J. Frederiks te Overschie, voor een voorbijrollende beslagbak op de Noordvest. Het dier sprong op zij en kwam daarbij met de borst tegen een lantaarnpaal waar door het zich ernstig verwondde. Na voorioopig op een stal te zijn gebracht is het vervolgens onder behandeling van den veearts gesteld. Hedenmorgen is door de politie aange houden in een slaapstede alhier de 54jange koopvrouw M. S., die gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad wegens twee von nissen van f 3.subsidiair drie dagen hech tenis. Zjj is tot het ondergaan daarvan naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over gebracht. Door de 2e onderhavenmeester, A. van der Valk, tevens belast met de bediening der Kraan, wordt verzocht zijne jaarwedde te verhoogen met het oog op zijn dubbele dienst vervulling. B. en "W. meenen dat, daar deze jaar wedde pas 1 Juli is verhoogd, er geen ter men bestaan om hier weder toe te besluiten doch adviseeren aan adressant, daar de be diening van de Kraan in dpn loop van het jaar meer tijd heeft gevorderd dan anders hem een gratificatie van f50 te verleenen De brugwachter J. Bljjenburg heeft ra bijna dertig jaren dienst eervol ontslag ge vraagd. B, en W. stellen voor hem dit te verleenen met een pensioen van f215. 'Door Burgemeester en Wethouders zjj herbenoemd tot brandmeesters de heeren D. Heubink en J. J. van Hejjst. Als bizonderheid kan daarby worden ver meld dat de heer D. Heubink reeds 58 jaren in dienst van de Vlaardingsche brandwee^ is, waarvan 30 jaren als brandmeester en Zitting van Vrijdag 10 Deo. Overlijden van Minister Kruys. De MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN, Dr. Kuyper, deelde bij den aan vang der vergadering mede, het overlijden van den Minister van Marinewien hij namens de Regeering hulde bracht. Door zij 11 nuchterheid van opvatting, zijn rondheid van taal en zjjn welwillendheid in den om gang had hij aller hart gewonnen. Twee maal is hy Minister geweest en in eea schoone carrière heeft hij zjch jegens vloot, vaderland en Kroon verdienstelijk gemaakt. De VOORZITTER, diep getroffen door dit overlijden, wees er nog op dat de overledene ook tal van jaren het laud gediend heeft als diiecteur der marine in Ned.-Indië. Ais trouw raadsman der Kroon, als braaf en degelijk zeeofficier zal zijn naam eene eervolle plaats innemen in de annalen der marine. Bij deze hulde sloot zich de heer DE WAAL MALEFIJT in enkele woorden aan. Binnenlandsche Zaken. Bjj de voortgezette behandeling van Hoofd stuk V verklaarde de MIN. VAN BINNENL, ZAKEN bij het wetsontwerp tot uitvoering van art. 136 der grondwet te zullen over wegen het denkbeeld van den heer lokker om de bezoldiging der provinciale ambtenaren door de provincie zelt te doen bepalen. Tegenover de heeren Schaper, Janssen en

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2