tlaabdïngen. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Benoemingen. Kunst en Wetenschap. Snouckaert tan Schauburg. f Morgen voormiddag heeft op de algemeens begraafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van baron Snouckaert van Schauburg, in leven directeur van het Huisarchief en de Bibliotheek van de Koningin. Tweede Kamer. Afwijking plaatselijke belastingen. Geklaagd werd! "bij> 'heb aiMeelingsouder- 20ok over die late indalen ing van dit ontwerp. Bij onderscheidene leden was do vraag gerezen of voor de heffing van wik- on weog- loonen tot het aangegeven bedrag wettelijke machtiging wardlt vereischt. Sommige leden achtten do aangevraagde wettelijke machtiging hierom, overbodig om dat 'bij heffing van genoemde rechten tot oen. bedrag van 60 ct. per 100 K.G. bat in art. 254 der gemeentewet bedoelde maxi mum huns inziens niet wordt overschreden. Andere leden waren van een tegenoverge steld gevoelen. Togen het vorloenen van machtiging aan de gemeenten HdleVoot- slnis, Helder, Vlieland eu VlJssingeu, mu met afwijking van art. 211 der gemeentewet, voort te gaan met het heffen van een belas ting op 'het gedistilleerd', bestond bij emkeie lled'en ernstig bezwaar, omdat zij zoodanige heffing ten sterkste afkeurden en van oor deel waren dat door die gemeenten langs an deren weg in haar finanoieolo behoefte be hoort te worden voorzaten. Suppletoir© Justitie^begrooting Raden van Beroep. Bij bet afdeel iugsonderzoek kwam oener- zijds eon algemeene verlaging der voorge dragen traktementen vaai de voorzitters en do griffiers van de raden van beroep nooddg voor. Enkelen meenden, dat do traktemen ten van het personeel dor beroepsraden te Amsterdam, en te Rotterdam voor een deel! to laag zijn on billijkerwijze niet minder dan f 4000 behooren te bedragen. D'a ongelijke salarieering werd niet vol doende gemotiveerd' geoordeeld1. Aangedrougen word er op dab voor de klerken terstond een periodieke tra-kte- mentsrageling werd: tot stand gebracht. Da wensch werd! to 'kennen 'gegeven, dat niet 'terstond al het pereoneel zou worden benoemd, waarvoor bij dit wetsontwerp get den zijn nitgetroikken. Door sommige leden werd' bedenking ge opperd' tegen de keuze van standplaatsen door d'e beroopsradeniu d© provincie Noord- Brabant. Gevraagd werd! o. a, ;iog wetlk gebouw te Utrecht voor den Central en Baad van bo roep ia bestemd'. Diefstal uit een Gouvernementska". De correspondent van het sHandelsblad" te Batavia seint In den nacht van Zaterdag op Zondag is een aanzienlijk bedrag gestolen uit de gou- vernementskas te Soerabaya, De Centrale Werkgevers Risico-Bank. Wij vernomen dat als commissarisen der Centrale Werkgevers Risico Bank (directeur mr. <H. P. C. L. da Knuyff Jr., kantoor Damrak 48 Amsterdam) zijn opgetreden de navolgende heeren D. W. Stork, voorzitter, lid der firma G-ebrs. Stork en Co., Hengelojhr. mr. W F. van der Wijdk, ondervoorzitter, chef van dien aJgemeenen dienst d'ea- Holfibndsche TJze- ren spoorwegmaatschappij, te Amsterdam Ti. J. A. G. baron Collob d'Escury, voorzit ter van den Nedcrl'andschen Zuivel bond te Klooster-zand©E. Jannink G-zm., iBd der fir ma Gebr. Jannink Zn. 'te Enschede; mr. C. de Kempenaer, advocaat en procureur, commissaris der Arahemsche Tramwegmaat schappij) Arnhem; D'. Laan, lid! der firma Wessanen en Laan, lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal te Wormerveer; J. Eds, directeur der Nederlandsche Stoom- boot-reederij te Rotterdam; J. C. van Mar ken, directeur der Ned-arlamdscihe Gist- en Spiritusfabriek, 1© Delft; mr. J. B. Boel- vink, besturend vennoot der Twentsche Bankvareenilging B. W. Blijdenstem Co., lid van den gemeenteraad van Amsterdam, te Amsterdam; J. A. Schonbhaler, voorzit ter van de Amsterdamsc-ke Yl-eesobhonwers- vereeniging „dto Eendracht", vioe-voorzitter van den Nederl'andsehen Slagershond' te Am sterdam; G. A. baron Tindal, 'kamerheer in b. d. van H". M. de Koningin, directeur van den Koninklijken West-Indiscben mail dienst te Amsterdam; S. C. J. Eeerma van Voss, lid der firma Dolk en van "Voss, voor zitter van do vereeniging van Beetwortel en snïkerfabrikanten in Nederland te Lear en LJ. Wilkens, lid' der firma Duintjer, Wil- kens, Meikusizen en Co. te Veendam, tor- wijl het college Van commissarissen later zal worden aangevuld' met nog eenige leden als vorteegnwoordigers van alsnog 'tot de Ri sico-bank toetredende werkgevers of groe pen van werkgevers. In overleg met commissarissen zijn door de directie uiltnoodigingen tot teebreding en 'prospectussen aan verschillende indusüriee- 3en toegezonden, terwijl de directie voort gaat met op verzoek alle gewenschte inlich tingen. te versohaffen. Dte organisatie dezer Risico-bank komt d'aarop neer, dat zijl db werkgevers in staat stalt het wettelijk be drijfsrisico hetzijl zelf (alleen) te dragen (doch op gunstiger conditie dan wanneer men bij d'e Rijksbank zelf zijn risico draagt), hetzij! in Vereenigingen, waarbij dan of mo gelijk is een individueel e associatie alsdan draagt in beginsel elk d'e 'kosten der onge vallen in eigen onderneming bf ©en om- slag-vereeniging, in welke de kosten der ge zamenlijke leden over allen omgeslagen wor den. In dit laatste geval wordt door een bij zondere constructie van den omSl'ag toch go Zorgd dat de prikkel tot het voorkomen van ongevallen behouden, blijft. Da vereenigin gen zijp of plaatselijk of samengesteld) uit werkgevers in allerlei gemeentenzij' omvat ten bf werkgevers in eenzelfde 'bedrijf of al lerlei industrieelen. Tot heden zijn reeds bij' dbze organisatie aanigesToten 1300 werkgevers, in 'hun dienst hebband© ongeveer 60,000 werklieden, mat een totaal aan jaarloon van circa 30 mill'ioon gulden. Adres aan den Minister van Justitie. Een door bijna alle concierges en boden van de gerechtshoven en rechtbanken in Ne derland onderteekend request is aan den mi nister van justitie gericht. De onderteeke naars wijzen er op, dat zij worden aangesteld door de verschillende rechtscollegiën, tenge volge waarvan zij zijn uitgesloten van elk pensioen, zoo voor zich als voor hunne we duwen en kindeien en dringen er op aan dat zij in hunne betrekking door liet rijk zuilen worden aangesteld. De inwilliging van dit verzoek za], naar zij meenen, minder be zwaren ontmoeten dan dat der klei ken enz. by dezeilde coiiegiën ondervond, omdat hunne salarissen toch reeds door het rijk worden betaald, zij 't dan ook door intermediair van de coiiegiën. Kinderhand. Te Delft hield gisteren onder leiding van mej. S. Groshaus van 's-Graveuhage, de Nederlandsche Kinderbond zijn algemeene jaarvergadeiing. Vei tegen woordigd waren de afdeelingen Amsterdam, Arnhem, Deift, Den Haag, Hoorn, Leeuwarden, Nijmegen, Oud-Beierl., Scheve- ningen, Utiecht en Zutphen.Verhinderd waren Apeldoorn, Hilversum en Rheeden. Uit liet jaarveislag bleek, dat de vereeni ging 84 aid. en 4 correspondentschappen telt. ïn het aigeloopen jaar werd opgericht de afd. Oud-Beierland en gingen te niet de corres pondentschappen Eede en Opmeer. Het hoofdbestuur kon over het afgeloopen jaar geen inkomsten opgeven, aangezien vele afdeelingen haar bydragen nog niet inzooden de uitgaven bedragen f297.71. Tot afgevaardigde naar den Nationalen Viouwenraad werd benoemd mej. Doorman te Utrecht en tot haar eventueele plaatsver vangster mevr. Rooker te Delft. De statuten werden gewijzigd in dien zin, dat ook in Indië afdeelingen kunnen worden opgericht. Glazenwasschersbond. De Landelijke Bond van Glazenwasschers houdt op eersten Kerstdag te 's Graventrnge een congres ter verkiezing van een hoofd bestuur en tot aanwijzing van de plaats waar de zetel van den Bond zal zijn gevestigd. Verbetering van de toestand der vïssclters. Te Schevengen werd gisteravond een groote, druk bezochte openbare vergadering van zeelieden gehouden ter bespreking van de middelen om in christelijken geest verbete ring te brengen in vele slechte toestanden, onder visschers. Men kwam tot geen besluit. Een com missie zal echter de zaak jter hand nemen en onderzoeken de mogelijkheid van liet tot stand brengen een er vaste organisatie onder de visschers hetzij zelfstandig, hetzy in aan sluiting by de chr. werkliedenvereeniging. Flnantieel Nieuws, De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 20 Dec. jl. bedroeg bij de Nederl. Bank7,202,552.801/2 bij de betaalmeesters. - 2,748,541.231/2 Te zamen f 9,951,094.04 Gistermiddag is door den waker op het terrein van den beer Van Hattem bemerkt, dat door baldadige jongens een partij riet, op het nieuw ingepolderde land van den heer v. H., in bi and was gestoken, zoodat het in vlammen is opgegaan. Hedenmiddag te I1/2 uur liep van het achterwie! van deu wagen van Engoring de band at.«De zakken met soda zijn op een anderen wagen van E. overgeladen. De tram ondervond door een en ander eenige vertraging. Voiksbailhnls. In de week van 1521 Dec.'1902 werden genomen 231 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 19 kuipbaden 32 regenbaden '12 regenbaden 115 schoolbaden 40 3 ets. kinderbaden 13 Correspondentie. P. Wij kunnen uw stuk niet plaatsen, omdat, wanneer dit nummer uitkomt, om trent bedoelde quaestie leeds beslist is en het stuk dus op de be-lissing niet den minsten invloed meer kan hebben. Vergadering op Dinsdag 23 December 1902, des namiddags te 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer H.J. Versteeg. Tegenwoordig 19 leden. Afwezig de heeren De Groot en Pinster. De notulen van de vorige vergadering van 25 November jl. worden ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen stukken Mededeeling van B. en W! dat bij hun College is ingekomen: Van Gedep. Staten dezer provincie, Missive houdende mededeeling dat, ter uitvoering der wet van 24 Mei 1897 (sStbl." no. 156) aan de gemeente over 4902 als uitkeering is toe gekend f 82966.481/2, waarvan reeds is ont- van f 6141$, zoodat de 4e termijn op 30 December a. s. te ontvangen bedraagt f 21553.481/2. Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van de door hen goedgekeurde suppletoire kohieren nrs. 2 en 3 der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1902/3. Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van het door heu goedgekeurde raadsbesluit dd. 25 No vember jl. tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1902. Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van bet door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 25 November j!. tot af- en overschrijving van een bedrag ad t2155 op de begrooting van uitgaven voor den dienst van 1902. Kennisgeving. Idem, Missive ten geleide van de door hen goedgekeurde begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1903. Kennisgeving. Van B. en W,, proces-verbaai van de door hen den 13en December jl. opgenomen boe ken en kas van den Gemeente-Ontvanger. Kennisgeving. De heer De Groot komt ter vergadering. Idem, Missive houdende hun advies in zake het adres van den heer P. van Vliet, betref fende zijn eigendom nevens het havenkantoor. Ter visie gelegd, ter behandeling in eene volgende vergadering. Van den heer J. H. van Westendorp J.üz., Missive houdende mededeeling dat hij met ingang van 1 Januari 4903 ontslag neemt ols wethouder en ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, By de missive van de ontslagname van den heer Van Westendorp meende de burgemees ter namens alie leden een kort woord tot den aftredenden wethouder te moeten richten. Spr. zegt ongeveer het volgende Het heeft ons allen verheugd dat gq, met hart en ziel een man van het onderwijs, door H, M. de Koningin gekozen zjjt tot ar rond, schoolopziener en in de gelegenheid zijt gesteld u nog beter toe te leggen op het belang van het onderwijs. Het is geen on vermengde vreugd. Het doet ons leed dat het ambt van wethouder niet vereenigbaar is met dat van arr, schoolopziener. Het doet ons leed dat een man al, gjj met zoo'n werkkracht, eerst als wethoc er belast met het financiewezen en daarna Is wethouder van onderwqs en injverschille ide commissies, ons gaat verlaten. Zooveel ijver en toewijding zullen wij missen. We eer biedigen intusschen toch de motieven die U geleid hebben Uw ontslag als wethouder in te dienen. Spr. bracht dank voo^ alle bemoeiingen van den heer Van Westendorp in 't belang van Schiedam, (Levendig applaus). De heer v. Westendorp antwoordde en zeide lang en breed er over te hebben nagedacht en allen zullen mijn besluit om de vele werkzaamheden billijken. Het ge schiedt niet uit minder lust doch de omstan digheden dwingen. Spr. dankt voor burge meesters woorden en zegt steeds Schiedam's belangen op het oog te hebben gehad, doch er zqn bq schoone oogenblikken vele treurige voor hem geweest, en dankte ten slotte voor den steun die hij van de medeleden van het Dag. Best. had mogen ondervinden. (Applaus). Van den heer J. O. Bender, Missive hou dende verzoek om eervol ontslag als lid der Comm. van toezicht op het Lager onderwqs. Het gevraagde ontslag eervol verleend, onder dankbetuiging voor de in deze betrek king aan de gemeerde bewezen diensten. Van den heer H. van der Drift, Missive houdende verzoek hem met ingang van 1 Januari a.s. eervol rntslag te verleenen als lid der Commissie tot wering van school verzuim. Het gevraagde ontslag eervol verleend onder dankbetuiging voor de in deze betrek king bewezen diensten. Van mevr. de wed. C. J. Smith, geb. Wapstra, Missive houdende mededeeliog dat haar echtgenoot, de heer C. J. Smith in le ven makelaar in koloniale waren, den 18n September jl. is overleden. Kennisgeving. Van H. Wor, Adres houdende verzoek hem wel eenige ondersteuning te willen toekennen daar hij op 72-jarigen leeftijd niet meer in staat i9 als baggerman te werken. In handen van B, en W. gesteld om advies. Van de Commissie van Administratie voor hei Stads-Ziekenhuis, Missive, ten geleide van een ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting vao uit gaven, dienst 1902, van genoemd- instelling. Ter visie gelegd, ter behandeling in eene volgende vergadering. Van mej. A. Kimmijser, missive d.d. 22 December j.l., houdende verzoek om eervol ontslag als hoofd van school B met ingang van 1 Maart e. k. Wordt eervol verleend met 1 Maart a. s. onder dankbetuiging voor de door adressante aan de gemeente bewezen diensten (ace!.) Aan de orde is Benoeming van een wethouder. Wordt benoemd da heer M. L. Honnerlage Grete, die wensebt den tjjd van beraad be paald bq de gemeente-wet nog te besteden om te besluiten of hy de benoeming aanneemt, met 11 stemmen en 9 stommen op den heer A. Gouka. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. Benoeming van een lid van de commissie van toezicht op liet middelbaar onderwys wegens periodieke aftreding van den heerJ. Lechner C.Sz. De heer J. Lechner G.Sz. wordt herbenoemd. Benoeming van 4 leden van de commissie van toezicht op het lager onderwqs wegens de vacature van de heeren A. A. Beekman en P. C. M. Jansen, en de periodieke aftre ding van de heeren dr. C. J. Vinkesteyn en dr. J. L. Liezenberg (deze wenscht niet weder in aanmerking te komen.) Achtereenvolgens worden benoemd de hee ren M. Horn met 11 stemmen, S. Linnen- brink met 13 stemmen, dr. C. J. Vinkesteijn met 15 stemmen en bq 2e stemming ver wierf de heer J, Bitter, ieeraar aan H. B.S. en Gymnasium, 12 stemmen, de heerdr. L. R. Vermaas 4 stemmen en de heer dr. W. J. Steenhuis 3 stemmen. Alzoo is de heer Bitter benoemd. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim voor de vacature van den heer H. van der Drift. Benoemd wordt de heer W. v. d. Most Phz. met 11 stemmen. Benoeming van een lid van de Commissie van Administratie voor het Stads-Ziekenhuis wegens periodieke aftreding van den heer M. Kranen. De heer M. Kranen wordt herbenoemd met 17 stemmen. De heer Kranen neemt de benoeming aan. Benoeming van een voorzitter van de Commissie van Administratie voor het Stads- Ziekenhuis wegens aftreding van den heer J. H. van Westendorp J.Dz. De benoeming wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Wijzigingen Begrootingen, Ontwerp-besluit tot af- en overschrijving van posten op de begrooting der gemeente, dienst 1902, tot een bedrag van f385. Wordt goedgekeurd. Ontwerp besluit tot wqziging van de be grooting der gemeente, dienst 1902,meteen bedrag van f2645.67. Wordt goedgekeurd. Ontwerp-besluit tot wqziging der begrooting der Gasfabriek, dienst 1902, met een bedrag van f34,339 855 en Ontwerp-besluit lot af- en overschrijving op de begrooting der Gas fabriek dienst 1902, tot een bedrag van f 225. Beiden worden goedgekeurd. Ontwerp-be-luit tot af- en overschrijving op de begiooting der drinkwaterleiding, dienst 1902 tot een bedrag van f600. Wordt goedgekeurd. Levering geneesmiddelen. Adres van den heer J. K. Evers, apotheker, om belast te worden met de levering van geneesmiddelen aan de gemeentemet advies van B en W, In hun advies stellen B. en W. voor het verzoek toe te staan en adressant's naam te plaatsen, evenals dit vroeger is geschied, onderaan de lijst van de apothekers. Dienovereenkomstig besloten. Gemeente-reiniging. De heer Ris verlaat de vergadering. Voorstel van B. en W. lot wijziging van de verordening op de gemeente-reiniging. (Zie ons nr. van 21 en 22 Dec, jl.) De heer De Groot stelde een kleine redac tie-wijziging voor, waartegen geen bezwaar bestond. De heer Gouka stelde voor de oude werk lieden te pensioneeren over hun geheelen diensttijd niet alleenvoor hun dienst bij de gemeente. De Voorzitter achtte het voorstel van den heer Gouka buiten de orde. Eerst wan neer de pensioens-aanvragezal zijn ingekomen en B. en W. hun advie3 daarover hebben uitgebracht, kan het aan de orde komen volgens de pensioen-verordening adviseert spr. tot niet-aanneming. De heer Gouka verdedigt zijn voorstel. Op voorstel van den heer De Groot wordt het voorstel Gouka aangehouden tot de vol gende vergadering. Voorstel van B. en W. aangenomen mot algem. stemmen. Verhooging jaarwedde. Voorstel van B. en W. tot verhooging van de jaarwedde van den onderwijzer J. van Meurs. Daar genoemde onderwijzer 1 Aug. ji. 12 jaar in dienst is geweest heeft hq volgens de verordening recht ,op eene verhooging van f50. B. en W, stellen voor, ook over eenkomstig het advies van de Commissie van Toezicht en het hoofd der school, hem deze verhooging toe te kennen met ingang van 1 October jl. Aangenomen. Pensioensgrondslag gem. ambt. Voorstel van B. en W. tot bepaling van den pensioensgrondslag van eenige ambte naren der gemeente. Aangenomen. De Raad besloot den grondslag voor het pensioen te bepalen voor den heer J. W, F. van Meegeren ad f230, voor den heer A. Vel-ónk op f 250, beiden gerekend vanaf 1 Septem ber jl. en voor de heerenL. Bokhorst op f 250, dr. K. Heeringa op f 300, A. Bubber- man op f1300, J. K. Dominicus op ft 100, en J. M. Frederiks op f 450, allen met ingang van 1 Januari a. s. Collecten. Voorstel van B, en W, betreffen ie het opnemen van eene strafbepaling in de betrek kelijke verordening tegen het houden van collecten. Nu kunnen B. en W. niet optreden wan neer door hen geweigerd is om eene collecte te houden en de aanvrager(s) toch doorgaan, vandaar dal ze voorstelieu om te besluiten hiertegen eene strafbepaling te doen ontwer pen door de commissie voor de strafverorde ningen. Dienovereenkomstig besloten. Gezondheids-Commissie. Ontwerp-begrooting der gezondheids-com missie voor het diensijaar 1903, bedragende in ontvangst en uitgaaf fllOO, waarin door de gemeente f 700 wordt bijgedragen. Goed gekeurd. Huur Gymnastieklokaal. Adres van den heer Chr. de Langs om huur van het Gymnastieklokaal aan den Buitenhavenweg des Vrijdagsavonds van 8 tot 10 uurmet advies van B. en W. In hun advies stellen B. en W. voor het verzoek toe te staan tegen eene vergoeding van f25 per jaar en verantwoordelijkheid voor de schaden die eventueel aan de toe stellen mochten worden toegebracht. Dienovereenkomstig besloten. Weekmarkt. Adres van de Markteommissie om voort- zetting van het uitloven van geldpremiërr voor het ter markt aangevoerde vee en heffing van een matig marktgeldrnet advies van B. en W. (Zie ons nr. van 21 en 22 Dec. jl.) De heer L 0 o p u y t pleitte voor hel voor stel der markteommissie. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 14 tegen 5 stemmen. Gaspr'yzen. Voorstel van B. en W. tot verlaging van den prqs van het kookgas. (Zie ons nr. van 6 Dec. jl.) Aangenomen. St. Jacobs-Gasthuis. Verzoek van regenten van het St. Jacoba- Gastliuis en administrateuren van het fonds herkomstig van het voormalig Oude Manhuis in zake afstand van bedoeld Gasthuis en het geven van een jaarlijksch subsidie uit de gemeentekasmet advies van B. en W. (Zia ons nr. van 6 Dec. j.l.) De heer Loopuyt dient een motie in dis tot strekking heeft het verzoek in nadere overweging te nemen. (De vergadering duurt voort.) Gemeenteraad. In de op morgen, Woensdag, 24 dezer des namiddags te 7 uur te houdiem raadsverga dering zullen de volgende ond'erweirpen wor den bAaoidetld' Voorstel van B. en W. tab heb verleenen Van eon 'gratificatie van 100 aan den on derwijzer F. M. G-. Harbing. Id. tot goedkeuring van de verhooging van de begrooting dbr 'gasfabriek over 1902 met f 900. Idem tob heb veirfeenen van eervol ontslag en tob toekenning Van een pensioen van 215, aan den brugwachter J. BlijWburg. Idem op liet verzoek van d'e afdeeling Vlaardliugon van dfcm B. v. N. O. om ver gunning teb 'b gebruik van een schoollokaal. Ontwea-p-verord'eming, regelende de hef fing van havengeld'. Idem regelende d'e heffing van liggeld. Voorsbei van B. en. W. in zake een schrij ven van den gemeente-ontvanger betreffen de zijn jaarwedd'. Idem op heb verzoek van M. db Heer om gemeentegrond! in erfpacht. Idem op heb verzoek van. A. van der Valk om vcthoogimg zijner jaarwedde all's haven beambte voor den nachtdienst. Ontwerp-besluit tot het verleenen van re missie op de landpacht. Voorsbei van B. en W. op het verzoek van Gebrs. van Buur en van Heijfib om onder- ■hand'solie pacht van gemeente-land. Idem tot wijziging vaai d'o instructie van den gemeente-ontvanger. Rapport van B. en W. op d'e! bezwaar schriften itegen aanslagen op het oorspron kelijk kohier van den hoofdelijlken omslag, dienst 1902. Ontwerp-besluit bat verhooging der ge- meente-begroobme' in ontvang en uitgaaf met f 10,000. Voorstel van B. en W. op het verzoek ran Gebrs, van.' dier Windt om wijziignhg van erf- p aohtsvoor waarden Idem op het verzoek van Gebrs. van ter Windt om Vergunning! tot ha hebben 'an een gebouw met andere dan steemen wanden. Ontwerp-besluit tot heb aangaan van een geldlleening groot f 18,000. Voorstel van B. en W. op het verzoek van G. A. J. M. Vriens om wijziging van nf- padhitsvoorwaardeai. Idem op tot Verzoek vin G. A. J. M. Vriens om Vergunning toe ot hebben van een gebouw met andere dan rrnen wanden. Idem op hot verzoek van) T'j. van Dorp om gemeentegrond1 in erfpacht. Mem op het verzoek van A. Bagigue \Vz., als voren. Idem op 'het verzoek Van A. v. d. "Wcij- den Czn.j als voren. Mem op 't verzoek van G. J. v. Leeuwen, als voren. Id!em op het veirzoek van A. Baggus Wz. om wyziging van erfpachtsvoorwaariclfeii. Idem op het verzoek van C'. van Aken, om goedkeuring van den aanleg van een straat. Idem op heit verzoek van Gebrs. van Buu- ren van Heijsb, om genreen tegrond! in erf pacht. 'Bij het op heden te 's-Gravenhage ge houden examen voor Ieeraar Middelbaar Onderwys Staatsinrichting slaagde de heer J. C. van den Berg, commies ter secretarie alhier, voor de schoolakte. 'Het Kerstfeest der zondagschool van de afdeeling Viaardingen en Vlaardinger-Am- bacht zal Zondagavond te 6 uur aanvangen, terwql de kerstboom van 2 31/2 nur des namiddags te bezichtigen zal zijn voor «et publiek. 'Wegens ziekte van den directeur zal h-u concert te geven door het Vlaardingsch ge mengd koor hedenavond niet doorgaan. innJ Aaax het Kon, Conservatorium te 's-Gri> venlnagei zijn dei volgeandle ileerlingem gsdip meendl Voo-r solozangA. Willing, A. E- G-- Lig- nac, L. C. Bergsma. Voor klavier: M- t. Em-hard1, H. G-. C. Ban. Hollander, M. yan Satiren, A. C'. Everts; M. A. H. Kea-rebijm H. A. P. Ka-adjleAoff van da Leur en O. H. Kruik, voor alt: A. Schram. Voor fluit J. Ch. M. Beteer. Voor Mariaab: W. J- h' Yan! Essen, Voor orgeü: J. L. Van. den Lu 9

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2