STADSNIEUWS. VLAAIIDINGEN. MAASSLUIS. Gemengd Nieuws. corps, Ridder de Struve, Russisch gezant, de gelukwenschen van het corps diplomatique bij gelegenheid van het Nieuwejaar. Corps diplomatique. In hotel ïDen Ouden Doelen" te 's-Gra- venhage z'yn afgestapt de Amerikaansche gezant bij ons Hof, van verlof terug en de Zweedsche gezant met een nieuwbenoemden legatiesecretaris, den heer Ch. Sehaale, Raad van State. Sedert de benoeming van mr. Cort van der Linden tot lid van den Raad van State zijn in de samenstelling der afdeeüngen van dat staatslichaam de volgende veranderingen gekomen Binnenlandsche zakende heoren Van Hutnalda van Eysinga (voorzitter), üenny en Cort van der Linden. Oorlog: de heeren Heydeoi yck, Den Beer Poortugael (voorzitter) en Ten Bosch. Waterstaat, Handel en Nijverheidde heeren Van Humaida van Eysinga (voorzit ter), De Nerée van Babberich en Cort van der Linden. landsdrukkerij. B'j Kon. besluit is, met ingang van 1 Ja nuari 1903, benoemd tot onder-directeur van de Algemeeue Landsdrukkeiij G. A. Jonasse, thans opzichter ter Algemeene Landsdrukkerij, niet den personeelen titel van onder-directeur. Staatsmijnen in Zuid-Limburg. Naar de sLimb. Koer." verneemt, kan er eindelijk begonnen worden met de werkzaam heden voor den aanleg der eerste staatsmijn, daar de Staat dezer dagen eigenaar is ge worden van het perceel, noodig voor den aan leg der mijn. Rijksverzekeringsbank. Bij Kon. besluifc zijn bij do Rijksverzeke ringsbank te. Amsterdam I. bevorderd, met ingang van 1 Januari 1903tot referendaris, mr. L. Del Baere en G. H. Veenhoven, beiden tliaus commies; tot hoofdcommies, R. Lukkien en J. J. L. Picters, beiden thans commitstot commies AI. J. D. 'Alereus, J. D'. Wild'eboer Jr. en H. J. Alaxehand, allen thans adjunct-com mies; tot adjunct-commies, mr. J. H. Roes- singh, J. J. Brecdvcid, J. H. Yettekaune en W. J. Wolfson, allen thans eerste-kierk II benoemd met ingang van 15 Januari 1903 tob hoofdcommies mr. dr. J. E. Alil- lard, advocaat en procureur to Utrechttot commies, Th. H. Boelkens, commissionnair in assurantiën te Bussummr. Ch. G. D. Borrias, redacteur der „Schiedanisrihe Cou rant'', te Schiedam, en T. Ar. Roctoriuk, eommies dër telegrapliie, te Amsterdamtot adjunct-commies F. AA'. Meijer, te TielC. Adriaans© Jr., cerste-klerk ter provinciale griffie van Zeeland, te AliddeiburgJ. H. A. L. von Freytag Drabbe, eerste-klerk bij het departement van binnenl. zaken, te 's-Graveuhage; J. do Yries Jr., ambtenaar aan het provinciaal gesticht voor krankzin nigen „Aleerenberg", te BloemendaalD. Teakens, chef de bureau bij de arbeidsin spectie te 's-Gravenhage; D. Kling, to Am sterdam; C. Dl van Schouwenburg, com mies bij de directie der IL IJ. S. AL, te Hil versum; A. AY. Beekman, te 's-Gravenha ge J. E. AAr. Duys, candidaat-notaris te Amsterdam cn mr. dr. J. H. AI. lïanlo, te Amsterdam. Stnatsbegrooüng! De Staatsbegrooting voor 1903 heeft sedert haar indiening een nog al belangrijke ver mindering ondergaan. De raming was oorspronkelijk f 164,574,169, terwijl de begrooting ten slotte is toegestaan tot een bedrag van f162,932,414,94. De ra ming der middelen is f156,504,260 zoodat er een geraamd tekort is van f 6,428,154,94. Staatscommissie Toor schadevergoedingen. Bij Kon. besluit is de bij Kon. besluit in gestelde Staatscommissie voor de Zuid-Afri- kaansche schadevergoedingen ontbonden,onder dankbetuiging aan den voorzitter, de leden en den secretaris, voor de wijze waarop zij zich van hun opdracht gekweten hebben. Ongevallenwet. Voor 10 cent is bij de drukkerij »Trio" te 's-Gravenhage verkrijgbaarjgesteld een om streeks 80 blz. tellend overzicht van de Ongevallenwet en de Beroepswet, van de hand van mr. A. Slotemaker HLz, advocaat te Amsterdam. Dit geschrift uitgegeven door de Nederlandsche Vereeniging voor wettelijke bescheiming der arbeiders, behelst alles wat de werklieden dienen te weten voor goed begrip van beide der genoemde wetten en van de rechten die zy daaraan ontleenen. Het Generale Boeren-hnlp-fonds. De ontvangsten van het Generale Boeren- hulp-fonds bedroegen tot 31 December 1902 Mr. M. O. Blanckenhagen, penningmeester collecte-comm. Zeist, gecollecteerde gelden f6,887.08; J. A.VVormser, Amsterdam, inge- teekende gelden nbtandaard f 1916 91 Heraut" f 1011.52; Burgemeester Bedum, gecollecteerde gelden f 1,188.49; Uitgevers der sLeeuwarder Courant" verder inge- teekende gelden f 3,7/0.59; collecte com missie Amsterdam; gecollecteerde gelden f109 602.13; bijdragen beneden de f1000 f8,974.51; totaal f133,351.14; reeds ver antwoord f664,009.97; totaal f797,361.11; Door Nederland bijgedragen f657,123,95. Afscheid van mr. Tavenraat. Woensdag nam mr. Tavenraat, die met ingang van 1 dezer eervol ontslag had ge kregen als secretaris der gemeente Rotter dam afscheid van den Raad en wel in de wethouderskamer, waar behalve de burge meester, de wethouders, raadsleden en oud raadsleden, ook tegenwoordig waren de oud burgemeesters "Vening Meinesz en Lyclama a Nyeholt. Door het raadslid Muller binnen geleid, werd mr. Tavenraat toegesproken door deri lteer Vening Meinesz, die in gevoelvolle woorden hulde bracht aan zijn steeds be toonde bekwaamheid, kennis, toewijding en hulpvaardigheid. Het was dan ook allen hier aanwezig een behoefte hem een souvenir aan te bieden, in de eerste plaats als aftredend gemeente-sectetaris, maar ook omdat men hem waardeerde als een beproefd raadgever, een trouwhartig vriendeen coeur d'or. Daarop bood hij hem aan (in teekening) een studeerkamerameublement, begeleid van eeu kostbaar album. Geridderd. Bij Kon. besluit, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau do boor J. II. d'c Buss-v, uitgever te Amsterdam. Een nobel geschenk. De afgetreden Rector Magnificus prof. Pel, heeft in zijn laatste rede bij de opening van het Akademiejaar aangedrongen op meer deelneming aan de Universiteits-Vereeniging. Hetzelfde deed later prof. AA'inkler bij de opening zijner colleges, ook naar aanleiding van een wetenschappelijk geschenk, door hem van de Umversiteits-vereeniging ontvangen. De hoogleeraar dr. P. Zeeman, vvien de eer van bekroning met den Nobelprijs is ten deel gevallen, heeft in den geest van de ge noemde ambtgenooten en zeker van vele andere vrienden der Gemeentelijke Univeisi- teit gehandeld door aan het Bestuur der Vereeniging een gift van tweeduizend gulden te zenden. Namens het bestuur voornoemd wordt van deze bijdrage met ingenomenheid melding gemaakt. Wij kunnen niet nalaten er de hoop bij te voegen, dat, behalve de gewone contribution, ook dergelijke groote schenkingen nog dikwijls de Vereeniging ten deel zullen «allen, opdat zij in haar streven om de Universite't naar vermogen te dienen en te steunen, voorspoedig zij. (aHbld,") Welverdiende rust. Met ingang van 1 Januari heeft de heer Th. Cramer, opzichter bij den locomotief- en treindienst, den dienst der H. S. M„ waarbij hij 45 jaar werkzaam is geweest, op zijn verzoek verlaten. Als souvenir werd hem een bronzen beeld op zuil vereerd, voorstellende de Industrie. Schiedam de heer J. M. FrederiksOost singel 55. Finantieel Nieuws. Rij ks- Postspaarban k. In verband met het bepaalde bij art, 21 der wet van 25 Mei 4880 (Stbl. no. 88), ge wijzigd en aangevuld bij de wet van 20 Juli 1895 (Stbl. no. 135), wordt ter algemeene kennis gebracht, dat gedurende de maand Nov. 1902 zijn ingelegd en terugbetaald de navolgende bedragen Inlagen3,820,109.02 Terugbetalingen (waar onder 121,623.09 wegens aankoop van inschrijvin gen in een Grootboek, obligation of certificaten van inschrijving) - 3,508,997,151/2 Meer ingelegd dan terugbetaaldf 311,111.8Gl/o Aan het einde der maand Oct. 1902 was ten name van de verschillende inleg gers ingeschreven - 98,692,452.971/2 zoodat het tegoed op uit. Nov. 1902 bedroeg f 99,003,564.84 In den loop der maand zijn 9022 nieuwe spaarbankboekjes afgegeven, 3365 geheel af betaald, zoodat aan het einde der maand nog 961,765 boekjes in omloop waren. Tot ultimo Nov. is voor een bedrag van f 1,078,484 701/o aan inschrijvingen ineen Grootboek der Nationale Schuld, obligatiën ten laste van den Staat of certificaten van in schrijving ten behoeve van 1386 inleggers aangekocht. (»St.-Ct.") •KETHEL EN SPALAND, 2 Jan. Terwijl de familie v. B ter gelegenheid van bet Oude jaar in gezelligen kring bijeen was, ontplofte op het koffieblad plotseling het petrloeum- hchtje, tengevolge waarvan in een oogenblik een hooge vlam over de geheele tafel opsloeg. Men slaagde er gelukkig in de vlammen met dekens te doven, zoodat dit onheil cog gelukkig afliep. Bij de hedenmiddag ten 12 uur door Bur gemeester en Wethouders gehouden aanbe steding voor de levering van drukwerk voor de gemeente gedurende lo. Januari 1903 tot ulto. December 1907 was alleen ingeschre ven door de firma Gebr. van Noortwijk. Gezondheidscommissie. Blijkens vooretsstaande kennisgevingen heeft de gezondheids-commissie voor deze gemeente zich geconstitueerd en verzoekt zij alle ingezetenen klachten, enz. schriftelijk in te dienen bij den voorzitter, den heer A. Gouka, Hoogstraat, alhier. Tevens maakt zij bekend, dot zy alle ingezetenen adviseert vooral het drinkwater en de melk te koken. De Oudejaarsavond en de Nieuwjaarsdag zijn beide hier in vrede en rust doorgebiacht. Geen verstoringen van de orde, ernstige dronkenschap en dergelijke treurige uitingen van feestdagen" hebben zich bier voorgedaan, behoudens een enkel geval, waarby een per soon wien do toegang tot een tapperij ge weigerd werd, een spiegelruit vernielde. AVel is er op die beide dagen veel drukte op straat geweest, een drukte die van zulke Vydeu onafscheidelijk is. Ook gistermiddag is do stoomtram aan den Rotterdamschen dijk uit de rails geloo- pen. Zon- en feestdagen schijnen noodlottig te worden voor dit vervoermiddel. Een handelsreiziger, verdacht van schuldig te zjjn aan het namaken van het rijksmerk voor gouden voorwerpen en het gebruik maken daarvan, was door den commissaris van politie alhier gesignaleerd in het politieblad. Het is de Rotterdamscbe politie gelukt den man op het Stationsplein te Rotterdam in te rekenen. De man is hier ter stede als de dader erkend. S. T. 51. A/ervoer van passagiers: van 18 Sept. tot 1 Dec. 1902 84540 van 1 Dec. 1902 tot 1 Jan. 1903 26211 Rijkspostspaarbank. Aan bet postkantoor alhier werd gedurende de maand Dec. 1902 ingelegd f 12023.12, terugbetaald 111357.81. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, diaagt het nummer 4019. Door den burgemeester alhier werdi niet ingang van 1 Januari 1903 op verzoek eer vol ontslag verleend aait <leti hoofdagent van politie F. Herweijer cn den ageut van poli tie. 2e klasse D. Haakman, aan eerstgenoem de wegens gezondheidsredenen. Aroorts werd bevorderd tot hoofdagent van politie Simon Spruit, thans agent, van politie 1ste klasse; tot agent van politie lo klasse, de agcut van polibio 2e M. G. ATusto en tot agenten van politie 2e kl. de agen ten van politiei 3e H. H. Bakker en AV. Stok. 'De politie is van een nieuwe uniform voorzien. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand December 1902 ingelegd f 16755.25 eu terugbetaald f7205 58. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje, draagt het nummer 3718. Opgaven van brieven en briefkaarten, over de 2e helft der maaod Dec. aan het post kantoor ter post bezorgd, welke wegens on bekendheid van de geadresseerden niet zij kunnen worden uitgereikt. Brieven. Bakker, Breda. J. Merk, 11. da Liefde, Viaardingen. Briefkaarten. AVed. Wester holt, Rotterdam. Gevonden voorwerpen T© bevragen aan onderstaand© adressen: Een roeispaan, bij P. v. d. Leden, Stein- straat 32 een R.-K. kerkboekje bij) A. Ver duin, Koningstraat 25een loopplank van eeu binnenvaartuig, bij J. Stad', Noord- steeg; een bamsteenen sigarenpijpje bij J. Sganjersberg, Oosterstraat 53een wit schort biji AY Aletsblaar, Havenstraat 52 een geoliede kruiwagen, aan het bureau van politie. Tor secretarie alliicr is als gevonden gede poneerd een portemonnaie inhoudende eenig geld. Bij ministerieele beschikking is benoemd tot lsten klerk aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam onze vroegere stadgenoot, de heer W. J. J. Bronkhorst, thans te Alfen (Z.-H.) Wij vestigen de aandacht van heeren aan nemers en werkgevers in de bouwbedrijven op de in dit nummer voorkomende annonce van de Eerste Onderlinge Aannemers-verze- kering-Maatschappy te Zwolle; agent voor Maskerade le Delft De lustrumfeesten van bot Dcilftsoh Stu- dentenkorps, dio waarschijnlijk in bet begin van Juli zullen plaats -vinden, zullen naar bekend! is, worden opgeluisterd door liot houden van oen maskerade. Om te ontwijken, meldt thans do ,,N, R. Ct.", dat de reeds weder op zoovele program ma's voorkomende voorstellingen, uit onzen riddertijd, -eentonig zouden worden, en aan do verwachtingen voor een luisterrijke mas- ikerado niet meer zouden voldoen, is, naar wij vernemen, do maskerade-commissie or in geslaagd eon uitmuntend onderwerp te vin den ih do Byzantijnscho geschiedenis. De stoet zal voorstellenden ommetocht van Nicephoros Pkoeas, keizer van heb Byzan tijnscho rijk, d'oor Konstantinopelna zijn keizerlijke kroning in het jaar 963. Do op komst van Nicephoros' gezag ligt in eon tijd perk dat, wat geschiedenis betreft, zeer be langwekkend mag beoten, en waaraan een groote Ideurenrijikheid van kleedeirdradht eigen was. Hoewel in ons land nog weinig bekend, is het een gedeelte der algemeen© geschiedenis, dio zonder twijfel een ieders belangstelling verdient. In 't buitenland1 begint men dan ook reeds meer on meer aa.ndh.chb to schon ken aan de studie van het 'toenmalig© By- zaïifcijnsche rijk. Een eigenaardige bijzonder heid is tevens, dat het in Engeland reeds veel beoefende polospel uit dat rijk en dien tijd geboortig is. AVaarschijnlijik zal dan ook. bij genoegzame deelneming, op oon dor vol gende dagen, door lodon uit don optocht, in kostuum, 'n uitvoering worden gegoven van dit zeer mooie en geanimeerde spol. Zooals wel .bekend zal zijn, wordt d'it polospel to paard gespoeld. Zonder twijfel zal liet een zeer aantrekkelijk cn hoogst interessant schouwspel geven. ,N, Reddingswerk, Alen schrijft uit Brielle aan de R. Gd." Door do Briblseho reddingboot Rotter dams Welvaren (kapt. Bastiaan 't Hart) werd in den middag van den Nieuw jaarsdag te Briello aangebracht de beman ning ven de gestrand1© stoomtrawler G e r- m aine, Ostende, 73 (schipper Pierre Nas- ad). Gemelde trawler had in den avond van oen Oudejaarsdag dwars ovter Schoveningeu liet roer verloren en, hoewel do trossen uit geworpen werden, was hot scliilp zonder stuur gebleven, lot bot strandde op het AVestplaat. To vergeefs weiden door de be manning vuren ontstoken; er kwam geen redding opdagen, tot eindelijk dö staand- vonder II. Langendoen te Oostvoorne het in* nood verke-erendo vaartuig opmerkte en naai- den agent der Z.-1I. Reddingmaat- sehappij! te Brielle, den heer L. Radcmaker, seinde, waarop weldra, de Brielsche redding boot uittrok, met het reeds gemelde geluk- O D kigo gevolg. De machinist was reeds op het strand weten to komen, de tien overige op varenden wea-don door do reddingboot opge nomen en naar Den Brie! gebracht. Door den schipper van d'en reddingboot, Bastiaan 't ITart, bekend door vroegere stou te reddingen, zijin nu reeds 39 personen van gestrande, vaartuigen gebracht. Een omgevallen stelling te Botterdam, De heer \V. A, L., stand te kijken naar de werkzaamheden aan zyn fabriek in de Burgemeester Hofiinanstiaat, waar men bezig was een daarvoor geplaatste stelling af te breken. Een opperman sprong tegen een bij de stelling geplaatste schutting, met betge volg, dat de stelling omviel en eenige stuk ken daarvan op den beer L. terecht kwamen, waardoor deze zijn linkerarm bink en nog eenige verwondingen, oogenscbijolijk niet levensgevaarlijk, opliep. De heer L. is naar nEudokia" op den Bergweg vervoerd, om daar verpleegd te worden. Van dag tot dag Naar bet xdlbl." meldt, beeft de directeur hoofdredneteur van dat blad, de heer Charles Boissevain, op Oudejaarsavond, toen bij zich huiswaarts begaf, tengevolge van het om vallen van z'yn rijtuig, zijn linkerbovenarm gebroken. Inschieten, Ten huize van J. P. B. te Rotterdam was op bezoek de 16-jarige AY. M. met zijn vader, beiden wonende te Rolteidam. Na twaalven zou men het nieuwe jaar inschieten en de vader nam daarom een geladen revolver en zou in de lucht schieten. Het wapen weigerde, doch terwijl de vader binnenshuis de oorzaak daarvan wilde onder zoeken, ging het schot af en de kogel drong zyn 16-jarigen zoon in het rechterdijbeen. Met een brancard is de verwonde daarop naar het ziekenhuis gebracht en ter verple ging opgenomen. Tijdens dit vervoer werden de daarmede belaste politieagenten zonder de minste reden lastig gevallen en gemole steerd door een paar half beschonken lieden. Opruiming van muren. Door den adjunct-directeur van gemeente werken te Botterdam, den heer Burgdoifier, oud-genie-officier, werden op het terrein van den brand van Aran der Lugt, te Feijenoord, met dynamietladingen explosies bewerkstel ligd tot het opruimen van gevaarlijke muren. Uit den trein gesprongen. Met den middagsneltrein werd Dinsdag door den rijksveldwachter Diest, van Meppel, op transport naar Groningen gebracht de 20 jarige Fokko Smid, wonende te Delfzijl. Ter hoogte van het station De Punt begaf Smid zich in de retirade en eenige oogen- biikken daarna hoorde men een verdacht gedrubch. De rijksveldwachter stelde een onderzoek in en het bleek, dat Smid door het puuier- raampje uit den trein gesprongen was. Er weid aan de noolrem getrokken, de trein maakte halt, de eeistvolgende wachtpost werd met het gebeurde in kennis gesteld, waarna de trein doorreed. Later is het lijk van Smid gevonden en naar Haren getransporteeid. Op slag dood. Op den Scheveningschen weg is gisteren middag een koetsier, bij het verlaten van Hotel nde la Promenade", door het tweespan van een aanrijdenden paardentram op den grond geworpen en zoodanig met liet hoofd op een steenen trottoirband terechtgekomen dat hy op slag eeu lijk was. zichtbaar'. Aran heb plafond viel cenig kalfc j naar 'beneden, 'het he.ha.tig werd gescheurd i doch gec-n dor aanwezigen kreeg letsel, Natuurlijk werd het vertrek terstond ont ruimd, doch nadat dö eerste schrik voorbij was, oen onderzoek ingesteld. Heb toestel was onbeschadigd. i liet ergste was dat men nu geen licht kon krijgen. Hierin weid. echter betrekkelijk spoedig voor-zien door ecnigo cleclriciens die mot bekwamen spoed overal lampj^ aanbrachten zoodat nu bij electrikcih licht 1 gewerkt wordt. Ecnigo storing echter kon niet uitblijven waardoor' dan ook AVoensdagavond ons blad een lralf uur later pao kon verschijnen. Gasontploffing. Een vrij ernstige .gasontploffing had AVoensdagmalddag plaats op het Postkantoor te Amsterdam. In do telefoon-kamer van heb gedeelte dat door do Rijkstelegraaf wordt ingenomen, was reeds geruim en tijd een igaslucht aanwezig geweest. D'o direc teur had hierover geklaagd en verzocht het zoodanig in te richten d'at d'o igastoevoer naar elke afdccKng zou kunnen worden afge sloten. D'ifc verzoek werd echter niet ingewil ligd. AVed werd oen onderzoek ingesteld', een lek gevonden en dicsht gemaakt, doch do gasluchb bleef. Omstreeks dri'e uur gebeurde, waarvoor reeds l'ang gevreesd was. Een Tuide, knal weerklonk en een groote, gele vlam weid Verdronken. Uit Alkmaar meldt men aan de sN. R. Ct."; Gisteravond is aan de Noordervaart een treurig ongeluk gebeurd. Terwijl de knecht van den grutter K. langs den parallelweg reed met den gruttetswagen, werd hij door een der klanten aldaar aangeroepen, waar- schijnlijk om eene bestelling te doen. De knecht houdt stil, verwijdert zich even en laat paard en wagen over aan de zorgen van' een jongen, die hem vergezelde. Bij zp- terugknmst zijn paaid, wagen en jongen ver- j dwenen, die hij weldra terugvindt in de vaart, Paard en wagen werden gered, de jongen! werd eciiter levenloos van onder den Wagen,' opgehaald. liet ongeval is waarschijnlijk te! wijten aan het schrikken van het paard, Dichterlijke ontboezeming. In Dordb weet men d'o rijmkunst bij tijd' en wijle in practijk to brengen. Dit bewijzen, de volgende vier regelen ter illustratie van een compliment van den dog: „Aan icdor zij op dezen dag Ons Nieuwjaars heihvenseh toogebraeh', f Ja allen oen gelukkig lot, Doch Chamberlain naar het schavot!" i Eindelijk gevangen. Een jonge man te Zaarnslag die voor een paar weken erwten stond te dor.-chen toen zijn bruid met den bruidstoet aanwezig was voor de huwelijksplechtigheid, en niet te be wegen was om Hymens juk te gaan torsen, is eindelijk voor verschillende invloeden be zweken en in 't huwelijksbootje gestapt. OLchoon een troep straatjongens bij den tocht naar de kerk er een mingewenscht. leven in bracht door het uitbrullen van een- liedje ter eere van den bruidegom, mocht' toch gelukkig geconstateerd worden, dat het bruidje er heel wat opgewekter uitzag dan! op den dag toen haar aanstaande zich tevnr-' geefs liet wachten. Natuurlijk, nu zou hij haar niet meer ontglippen. Lijk opgehaald. Gistermorgen werd te Vlissingen uit het' Kanaal van Vlissingen naar Middelburg ter hoogte van het atelier van den Staatsspoor opgehaald het lijk van den heer A.v. d.E, klerk aan de Kon. Mtj. »De Schelde" te Vlis-, singen, die sedert AAbensdng was vermist. De overledene was gehuwd en vader. Ongelukken. Dinsdagavond trok de carousmihouder M, Meyer van Stadskanaal met zijn wagen naar' AVinschoten, Een der paarden was met een! touw achter een wagen, waarin M. in be-! schonken toestand zat. vastgebonden. JuistJ passeerde de stoomtram. De machinist zagj het paard achter den wagen nietplotseling! vloog het beest op zij, geraakte onder def machine en werd gedood. AAbmler genoeg, ontstonden geen grootere ongelukken. Op het stationsterrein to Blerick is de voor-f man J. B. tusschen de buffers bekneld ge-; raakt en zoodanig gewond, dat hij onmiddel-l lijk overleed. j ■Jr Te AVildert (Nbr.) is de heer A. Gotinks; des nachts bij het huiswaarts keeren doorj een nachttrein uit Antwerpen verrast, waar-;, door hein de beide beenen werden afgereden.; De ongelukkige bleef geheel hulpeloos üggenJ en toen men hem den volgenden tnorgeo' vond, was hij reeds bezweken. Hij laat eeaej weduwe met vijf kinderen achter. (»N. v. d. D.") j Hot weder in Januari. Als de Zwitsersclio woorvoorspeller Capréj wiens aanwijzingen ook voor do laatste; maanden van 1902 zoo juist zijn gebleken,j voor 1903 evenzeer op do lioogto is, zal Js-| nu,tri over 't golicci een natte cn geen koudof maand zijn. In do eerste week lage barome terstanden mot regen ovea- da Noordzee en haar omgeving, met hoogen druk over Zuid- Europa. Aran 812 Januari volgt licl'dcr cu kouder wedcir, maar darx tob den l&tatf bij Noordwesten wind, natte sneeuw overt* A\Tesi>Europa,, met „kritieke dagen" op en 16 Jan. Van 1826 Jan. waaien AATestos-- en Neord-wcsteai winden over midden-Euroi pa, met boegen barometer op den Sisten.^ Daarna weder tot bet ©iixcl der maand regen; cn sneeuw met lagen barometerstand in hetj Noordon en hoogen. druk in Zuid-Eua-opa-j: Dus weinig aantrekkelijk weder, maar geenj zvvaro ikou. Pb schaatsen kunnen worden opi geborgen. Zware brand.. j Een reusachtige brand heeft de metaal*; warenfabriek van Henri Berson-Jacques W| Korltyk in België totaal vernield. De schade wordt begroot op 200.000 francs,;.; Te bang. f Een tienjarig knaapje viel verleden Abijdagt le Quaregnon, België, van een paard, brak twee ribben en ontwrichtte een schouder, j ging niettemin naar school, kreeg Zondag"! ochtend harde koorts en is Dinsdagavond f

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2