r BINNENLAND. VLAARDINGEN. STADSNIEUWS. Ingezonden Mededeclingen, f Gemengd Nieuws. MAASSLUIS. Kerk en School. SPORT. Staten-Generaal. gevaar bestaat zeei' stel- vaar, dat de accijns of zijn verhooging dat feit zou bestendigen of het veibruik doen stijgen, men zou zich tegen dit middel tot stijving der schatkist tot het uiterste moeten verzetten. Maar het lig niet. Het nadeel van de nccijnsverhooging voor de kleinhandelaars in sterkedrank zal stellig weder breed worden uitgemeten en wij cijferen het niet geheel weg. Het levert gevaar voor vervalsching, die echter voor een groot deel door bijvoeging van wat er gesclr'edt waarbij zeker althans de drankbestrijders zich kunnen neerleggen. Anderzijds schijnt de verhooging met zeven cents per liter groot genoeg om den tapper te veroorloven zijn winstderving, hetzij door een ceringe verhooging van den borrelprijs, hetzij door een geringe \et kleming van het drinkglas, hetzij door een geiinge bijmenging van water goed te maken." Gelijk men weet heeft men een sterker progressie bij de vermogensbelasting aanbe volen; dit acht de »Nieuwe Couiaut" ge vaarlijk. Voor een plotseling gevi ees t tekort in de schatkist, zooals een deficit op de Staatsbegrooting is, wordt vereischt, dat de verzwaring der belastingheffing om erin te voorzien, zoo weinig mogelijk voelbaar zij, en hieraan beantwoordt de accijnsverhooging op sterken drank, daar zjj door honderd duizenden menschen betaald wordt, terwijl een progtessie in de vermogensbelasting door een klein getal personen zeer wordt gevoeld. Als men een voor eenmaal zich voordoend deficit, waarvan men niet weet of het blij vend zal zijn, maar ineens door enkelen laat betalen, verspeelt men zijn nanspiaken om wanneer duurzame versterking der middelen noodig blijkt, wanneer de werkelijke nood aan den man komt, een beroep óok op de eige naars van groote vermogens te doen." Wel zou de »N. C." met de verhooging van den accijns op bet gedistilleerd een ver hooging van den accijns op wijn gepaard willen doen gaan. Het Vaderland" antwoordt op deze rede neering van de sNieuwe Courant" en schrijft: »De verhooging van den draokaccijns heeft nu ook in een der organen van de linker zijde verdediging gevonden, by »De Nieu we Courant". Nu spreekt het als een boek, dat het geen blad der oppositie mag worden verweten vóór eert maatregel, door het zittend Kabinet voor gesteld, gestemd te zijn. Of men clericaal dan wel vrijzinnig is, kan weinig beteeke- nen, waar een vraagstuk van belastinsrpoli- tiek aan de orde komt. Al schijnt het wel eens anders. Het zijn dan ook geen argumenten, die den vriend van een clericaal Ministerie ver raden, veeleer argumenten met conservatieven bijsmaak, welke men thans aantreft in ons Haagsehe zusterblad. sOver de algemeene beteekenis en invloed van een drankaccijns" wil het niet spreken. Immers, »aan afschaffing of belangrijke ver mindering wordt wel door zeer weinigen ernstig gedacht," Maar aan verhooging met ruim 10 pCt. dan toch wel, mag hiertegen worden opge merkt, en komt daarbij de algemeene betee kenis en invloed van een drankaccijns heel geen gewicht in de schaal leggen »De N. Ct." meent eigenlijk ook zelf van wel, want ook zij maakt terloops de opmer king het te betreuren, dat de Rijksfinanciën nog meer dan thans van het gebruik van sterken drank afhankelijk zullen worden ge steld. Maar lang treurt ze niet, want sde theorie dient hier te wijken voor de werkelijkheid des levens". Of de werkelijkheid des levens baat zal vinden bij dergeüjken gedwongen terugtocht van theorieën, juMer beginselen genaamd, worde nu maar hier niet onder zocht". Wat de directe belastingen betreft, 3>zoo lang niet duidelijk is aangetoond waarin de groote moeilijkheden schuilen van een her ziening van art. 1U der Vermogensbelasting en -welk gevaar daarin gelegen is, komt men in de discussie niet veel verder. Want dit wordt zeker niet bewerkt door de vrij duistere woorden, dat een plotseling gevreesd tekort in de schatkist door zoo weinig mogelijk voelbare belastingverzwaring behoort te wor den gedekt. Moet als verklaring dienst doen de uitspraak, dat wie deze les verwaarloost en aanstonds de groote inkomens aanspreekt het recht verbeurt dit nog eens te doen, zoodra duurzame versterking der middelen noodig blijkt De uitspraak laat aan stelligheid niets, aan begrijpelijkheid zoovee! te meer te wen«chen. Want zoo de eerste verbooging niet duur zaam is, kan een tweede heel niet hinderen zoo ook de eerste blijft bestaan, hangt de mogelijkheid van verdere vei hooging at van de draagkracht der reeds belasten. Dat deze dan reeds zou zijn uitgeput, is van te voren niet bewijsbaar en zelfs niet aannemelijk te te maken. 1 Februari e.k. eervol ontslag verleend als raadsheer in het gerechtshof te Arnhem, onder dankbetuiging voor de nis zoodanig bewezen diensten. Tweede Kamer. Wijziging der phosporluciferswet 1901. Nu de wet eenigen tijd in werking is ge weest, is de bevoegdheid, in art. 10 gegeven aan de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen om lucifers bij invoer in grootere boeveelheid dan van 100 grammen te gelijk, aan te houden, indien bjj ontbranding van enkele der lucifers knoflookreuk wordt ge- constateeid, niet voldoende gebleken, daar het vaak moeilijk te constateeren valt of daarbij al dan niet knoflookreuk kan worden waargenomen. Enkele bmtenlandsche ver vaardigers toch van lucifers schynen het niet aan pogingen te laten ontbreken om de be palingen der wet te ontduiken. Met hel oog hierop wordt thans voorgesteld om de bedoelde ambtenaren de bevoegdheid te geven om lucifers (ook houten lucifers), die in grootere hoeveelheid dan von 100 grammen tegeljjk worden ingevoerd, aan te houden. In verband met deze zeer ruime toe te kennen bevoegdheid, ligt het in de bedoeling den ambtenaren zooveel mogelijk aanduidingen te doen verstrekken omtrent de soorten luci fers, die ongehinderd ten invoer kunnen worden toegelaten. V Ontbinding van het Hof van Justitie in de kolonie Suriname. Een wetsontwerp is ingediend tot ODtbin- ding van het Hof van Justitie in de kolonie Suriname. Blijkens de Memorie van Toelichting is de tegenwoordige uitgebreide samenstelling \an de rechterlijke macht aldaar onnoodig. Met behoud van een goede rechtsbedoeling kan met een minder talrijk personeel wor den volstaan. Een beperkte samenstelling is aan te be velen niet slechts met het oog op den finan- tieelen toestand der kolonie maar ook om de bezoldiging der rechterlijke ambtenaren in de eerste plaats die van den voorzitter en de leden van het Hof van Justitie te verhoogen. Een tweetal Koninklijke besluiten zjjn ont worpen tot wijziging in de samenstelling der rechterlijke macht, en daar volgens art. 120 van het Regeeringsreglement de leden van het Hof van Justitie voor hun leven zijn benoemd, dient voor dit wetsontwerp eene vermindering van zjjn ledental mogelijk te worden gemaakt. Het zal bestaan uit één president en twee leden, den kantonrechter van Paramaribo als plaatsvervangend lid en daarenboven twee plaatsvervangende leden, die als als zoodanig geen bezoldiging zullen genieten, één pro cureur-generaal, één advocaat-generaal en één griffier. Verder blijft het kantongerecht te Para maribo zooals het is, dat te Coronie wordt opgeheven, dat te Nickerie blijft gehandhaafd met toevoeging van Coronie aan zjjn rechts gebied. Er zullen twee ommegaande gerechten zijn, het Oostelijk en het Westelijk, in welk laatste de kantonrechter rechter zal zijn, die te Paramaribo zal moeten wonen. De procureur-generaal behoudt zijn wedde van f 10.000, tot welk bedrag die van den president van het Hof van Justitie zal worden verhoogd. De wedde der leden (die minstens 25jaar oud moeten zijn en 3 jaar doctor in de rechts wetenschap) zal minstens f 6500 bedragen en met driejaarlijksche verhoogingen van f500 tot f 8000 kunnen klimmen. De kantonrechter te Paramaribo, die ge promoveerd zal moeten wezen, zal gelijke bezoldiging genieten, die te Nickerie en de rechter in het Oostelijk ommegaand gerecht f5500 tot f7000. Terwijl volgens de thans bestaande rege ling de kosten f 98,100 bedragen, zullen deze volgens de voorgestelde regeling f 72,00 minstens en hoogstens f 7500 meer bedragen. Indische rekening 1899. Ingediend is een wetsontwerp tot vaststel ling vnn het slot der rekening voor Ned.-Indrë over 1899 op: de ontvangsten f 142.600.401.95; de uitgaven f 144 371.544.63 en mitsdien het nadeelig slot op f 1.771.142.68, welk tekort kan worden gedekt uit de opbrengst van de geldleening, aangegaan krachtens de wet van 9 Juni 1898, waarvan nog f 14.235.730 be schikbaar is. in den priestergrafkelder onder da kapel werd bijgezet. Ned. Mij. ter lievord. vnn Nijverheid enYer. tot Bevordering van fabrleks- on hnmlvrerksnijverheld. De hoofdbesturen van de Ned. Maatschappij ter bevordering van nijverheid en van de vereeniging tot bevordering van fabrieks- en handwerksnijverheid in Nederland, hebben uit hun midden de volgende heeren aange wezen als candidaat voor het nieuwe hoofd bestuur Jhr. Chs. F. van de Poll, industrieel, Haarlem; G. Salomonson Hzn., industrieel AlmeloJ. A. Laan, industrieel, "Wormer- veer rar. II, Tyderaan Jr., Tweede Kamer lid, BredaII. A. van Beuningen, koopman, Utrechtmr, Job. Enschedé, industrieel, Haarlemdr. II, Yssel de Schepper, indus trieel, Gouda; allen aangewezen door het hoofdbestuur der Ned. Maatsch. t. b. v, N. M. E. Jonker, industrieel, Amsterdam mr. E. Fokker, Tweede Kamer-lid, 's-Graven- hage; C. Boudewjjnse, industrieel, Middel burg G. J, van de Pol, industrieel, Tiel A. van Drooge, industrieel, Dordrecht, allen aangewezen door het hoofdbestuur der Yereen. t. b. v. F. en H. Als plaats der op 20 Januari te Amster dam te houden buitengewone algemeene vergadering is gekozen de Engelsche kerk. Onze oorlogsvloot. De minister van oorlog, ad interim minister van marine, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat brieven en bescheiden, be stemd voor opvarenden van Hr. Ms. pantser- deksehip Holland, tot nader aankondiging kunnen worden gezonden naar Curapao, Indisch Tabaksfonds Naar het sBataviaasch Nieuwsblad" meldt is er voor het Indische tabaksfonds voor Boeren- krijgsgevangenen in het geheel f 7533.13 opgebracht, Er is nu nog een paar honderd gulden in kas. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zakeo zal deze week niet plaats hebben. Ontslag ambt. rechterl. macht. Bij Kon. besl. is aan mr. L. Hertzveld, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van Mgr. Heyligers, f Bij de teraardebestelling van den pastoor deken mgr. Heyligers, te 's-Gravenhage, werd door eeri ontzaglijke menigte deelneming beloond.j 's Ochtends te 9 uur werd in de stamp volle St. Jacobus kerk in de Parkstraat een plechtige uitvaartdienst gehouden. Het in rouw gehulde priesterkoor was geheel bezet met tal van kerkelijke en burgerlijke auto riteiten, waaronder mgr. Giovannini, pause lijk zaakgelastigde, de Ministers van Oorlog, Justitie en Financiën en de katholieke kamer leden, voorts vele geestelijken en vertegen woordigers uit besturen van alle katholieke instellingen le 's-Gravenhage. Mgr. Spoormanpastoor-deken te Delft wekte de geloovigen op om te bidden voor de zieterust van hun geestelijken vader en wees op de hoogachting welke de bisschop van Haarlem den betreurden doode toedroeg. Buiten het kerkgebouw en ter begraafplaats wachtte een zeer talrijke menigte den rouw stoet op. De lijkkoets werd voorafgegaan door weeskinderen en misdienaars en werd te voet gevolgd door heeren zangers, diakenen en Vincentianen. Daarachter volgden in meer dan dertig rijtuigen vele geestelijken, o, a. als vertegenwoordiger van den bisschop van Haarlem diens secretaris en onderscheidene deputatiën. De beaarding werd verricht door den Vi caris-generaal mgr Caiiier, waarna het ziel loos hulsel van den betreurden geestelijke 1 loodgieter. haltwas meubelmaker, i schoenmakersjongen. gelegenheid voor een .jongen ter oplei ding wagenmakerij. Aangeboden werkkrachten. 1 bakkersknecht, brandersknechts, boerenknecht, metselaar, tabaksbewerker, timmerman (halfwas.) kistenmakers, ververs. houtkoopersknechts. machinist-stoker, borstelmaker, schippersknecht, mouters. personen voor lichte werkzaamheden, schrijfwerk. loopwerk, gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in kuiper ij en smederij. Ned. Hotellioudersbond. Onder leiding van den heer W. Schut werd gisteren te Amsterdam de algemeene verga dering gehouden van den Nederlandschen Hotelhouders'oond. In zijn korten welkomstgroet constateerde de heer Schut, dat dé Bond in bloei was toe genomen, dat het ledental van 418 tot 475 steeg en dat er een kassaldo van ruim f 3000 was. Na de voorlezing van lange notulen der vorige vergadering ontspon zich een lang durig debat over de benoeming van een re dacteur van het orgaan van den Bood in plaats van den heer P. J. O. M. Lindner, die bedankt had. Door het bestuur werd aanbevolen de heer H. Ticks Coening, redacteur der »Am- sterdamsche Courant", door een der loden de heer Augs. Op de Laak, privaat-docent in moderne talen te Amsterdam. Bij stemming werd eerstgenoemde met nagenoeg algemeene stemmen gekozen. De drie periodiek aftredende bestuursleden, de heeren L. H. Mulder, J. J. Voerman en H. Warendorff werden allen herkozen. Uit het uitvoerig jaarverslag bleek o. a., dat niettegenstaande het abonnentental op het Bondsorgaan daalde de exploitatie toch nog een winst heeft gemaakt van f 500, dank zij de steeds toenemende advertenties. Het saldo van het ondersteuningsfonds klom van f1273 tot f1525. Na de pauze hield het eerelid, de heer M. G. A. Wennips, een lezing over ïBelasting in verband met gemeente-exploitatie" welk onderwerp spreker behandelde op het in den zomer van 1902 gehouden congres van den handeldrjjvenden middenstand. Gemeenteraad van Overschle. Vergadering van Woensdag 7 Januari, De heden gehouden raadsvergadering werd door den voorzitter geopend met een kort woord waarin hij zjjne beste wenschen voor 1903 uitsprak, hopende dat dit jaar voor Overschie een goed jaar moge zjjn en dat 't dit niet minder zal wezen voor de leden van den raad ook in hun huiseljjken kring. Afwezig was de heer J. de Kroes. Daarna werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen waren de goedkeuringen van Gedeputeerde Staten van de begrooting voor 1903 en de in de vorige vergadering geno men comptabiliteits-besluiten. Deze werden voor kennisgeving aange nomen. Yerder een adres van Derkxs, om vrij stelling van zijn aanslag in de hondenbelas ting, daar hij slechts 14 dagen een hond in zgn bezit heeft gehad. Hierop werd afwijzend beschikt, daar het kortere of langere in bezit hebben van een hond niet ter zake doet. Eervol ontslag werd verleend, ingaande 16 Januari e. k., aan den heer P. Graijs, als telephonist, met een pensioen van f 100 en aan de assistent-teiephoniste Mej. A. Gruijs. Benoemd wordt tot telephonist de post directeur. Het plan voor den aanleg der waterleiding, waaruit blijkt dat er 14 brandkranen in de gemeente zullen komen, werd voorloopig goedgekeurd. Wanneer de gezondheidscom missie zal zijn gehoord kan eerst tot defini tive goedkeuring worden besloten. Evenzoo werd goedgekeurd het bestek. Dit is drielediglevering van jjzeren buizen enz. raming f 13,000; levering afsluiters en brand kranen f1050 en de uitvoering f9300. Eenige der voornaamste firma's zullen uit- genoodigd worden tot inschrijving. Ten slotte werd besloten eenig overge schoten geld te beleggen. Ni its meer aan de orde zjjnde werd de vergadering gesloten. De nieuwe brug bij de keersluis aan de Hoofdstraat is gisteren definitief in gebruik genomen. De bordjes meldende »voor rij- en voertuigen gesloten" zijn weggehaaldde oprij wegen zijn gereed, zoodat alle wagens nu geregeld de brug kunnen passeeren en dus niet meer van de Hoofdstraat over de Koemarktbrug behoeven te gaan, wanneer zij aan de Oosthavenkade moeten wezen. De »Staatscourant" bevat de gewijzigde statuten van de onderlinge verzekeringmaat- schappij sVlaardingen" alhier, Gemeenteraad. De gemeenteraad zal een vergadering houden op Dinsdag 13 dezer, des namiddags te 2 uur. Be Arbeidsbeurs. Omtrent de resultaten van de werking van de Arbeidsbeurs valt het volgende te melden (Opgave 7 Januari 1903.) Gevraagde werkkrachten. 4 kuipers. leerjongens rjjwielvak. personen bekend met rgwielvak. "Gisteravond had in het lokaal sde Vriend schap" eene openbare vergadering plaats, belegd door de kiesvereeniging 3>Volksbelang." Als spreker trad op de heer H. M. Vliegen van Amsterdam, die de Ongevallenwet en de Beroepswet behandelde. Op zeer duidelijke wjjze verklaarde hij verschillende artikelen der wet. Van de ge legenheid tot het stellen van vragen betref fende die wetten, maakten enkele personen gebruik. Na de arbeiders er op gewezen te hebben zich vooral aan een te sluiten, sloot de voor zitter der kiesvereeniging de heer J. C. Hofman de vergadering, welke door een 300 personen was bijgewoond. het zjjn voornemen is in eene Donderdag, middag to 4 uur te houden openbare ver gadering voor te stellen Vrijdagochtend om 11 uur te vergaderen ter behandeling van eenige gereed zijnde wetsontwerpen, waar onder waarschijnlijk de suikerconventie. Daarna werd de vergadering gesloten. P i ...I-. - .n... i- i. .li 80 cent per regel, ff] Raadpleegt de beste geneesheeren. Zjj zullen U zekerlijk zeggen dat de Heatings Pastilles het beste geneesmiddel zijn tegen hoest ea keelziekten, enz. Eene enkele is voldoende om U te verlichten. Beproeft ze en gij zult door U zeiven het beste bewijs hebben hunner werkdadigheid, welke door meer dan 80 jaren van succes in de geheele wereld is waargenomengij zult de Heatings Pastilles in alle Apotheken vinden. Botsing van een schip tegen een brug, f Hedenmorgen omstreeks ld uuir moesb het j rijnsdhilp li o in. a uit Ling d'es bruigopenirig f door de Koningshaven fc© Rotterdam passee- ron. 't Schip, dat genaderd; was vóór de brug nog was opengedraaid, kwam. door don ster ken stroom niot d'o reeling in botsing, waar door do mast afbrak «n op heb dek neer sloeg, terwijl db brug, die reeds los lag, werd rondgeslingerd, en sleolits tot stilstand 'kwam, doordat liot bragvlak stiet op den afgebroken mast van het lijnschip. Persoonlijke ongcMdkem hadden niet plaats, dooh de materieel© sdhado is belang. rijk. Diefstal, Gistermiddag waren een politie agent en een postbeambte druk bezig met het opvis- schen van bonderdeu Luxemburgsche onbe- schrevene en ongestempelde briefkaarteu, die in de Ringvaait nabij 't sCafè Schollenbrug" te Amsterdam dreven, "Waarschijnlijk zijn de knarten boven de spoorbrug uit den trein gegooiddoor dieven, die zich niet veilig achtten met hun buit. Voor het departement Vlaardingen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal op Vrijdag 9 dezer, des avonds te 8 uur, in de zaal Harmonie een volksvoordracht gehouden worden door ds. M. tan KleefT, van Leiden, met het onderwerp sAdeldom ver plicht" (Novelle). "Gisteravond had in de zaai sHarmonie" da uitvoering plaats der gymnastiek- en schermvereeniging ïLeonidas", directeur de heer C. Krijger te Schiedam, De zaal was goed bezet. De turners voerden de verschillende num mers accuraat en netjes uit. Den directeur komt een woord van lof toe voor de vele moeite welke hij aan deze uitvoering heeft besteed. Een gezellig bal hield velen tot laat in den nacht bjjeen. De regeling der brandweer volgens de nieuwe verordening treedt 29 dezer in werking. Als opperbrandmeester is benoemd de heer W.H. de Meijer, en als adjunct-opperbrandmeester de heer K. Poortman Azo. De heer II. van den Engel, onderwijzer aan schooi C, is benoemd tot tweede leeraar aan de Zeevisscherrjschool alhier. Het aantal leerlingen is thans 28. "De R. K. Tooneelvereeniging alhier eerst dezen winter opgericht gaf gister avond in het hotel ïde Moriaan" voor een eivolle zaal haar eerste opvoering. Gespeeld werd nHet spreekuur van den Dokter" en >Flik en Fiok in de klem." Vlug en goed werd het programma afge speeld en het vond zeer veel bijval. De harmonie-vereeniging »St. Ambrosius", uit Schiedam, verleende hare medewerking. De staking van de loodgieters. Gisteamiddaig werd de Bilderdij'kstraat t© Ams' ordam in rep en roer gebracht door een aantal flakend'es loodigïobeirs. In een per ceel in dib straat was eon zgn. onderkruiper aan list werk en dleize wiM'e juist per tram huiswaarts "keeren, toon een u o-ep der sta kers versclienon, die den man van de tram wilden llialen. De koetsier- wachtte daar eek- ten- niet op. Dte elektrische tram reed' door. Do loodgie ters hol'd'cn er achter aan of gingen er op straatjongemsmamier aan hanigem.. Zoo hot ste en rood men tob do Rozengtrachb, waar politici d'en lood'gifotor in de tram te hulp kwam, hem naar huis begeleidde en die ove rigen op een eerbiedigen afstand hielden. Gevaarlijke vergissing. Een gymnasiast te Groningen, een zoon van den oud-lioogleeraar H,, heeft, in de mee ning verkeerende dat het water was, een glas sublimaat uitgedronken. Zijn toestand is zor gelijk. Achtergelaten vrienden. Een vermakelijke vergissing had gisteren te Heusden bij eene begrafenis plaats. Een der aansprekers vergat by het vertrek naar de begraafplaats de vrieoden enz., die in eene andere kamer dan de familie zaten te wachten, te waarschuwen. Toen de begrafenis stoet reeds eenigen tijd was vertrokken werd de vergissing bemerkt. De achtergelaten vrienden vonden het toen echter maar beter naar hun woningen terug te keeren. Droevig. Te Watergraafsmeer is een 17-jarig half idioot meisje in een put gevonden achter haar huis. Het leven was reeds geweken. 1 Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Goudriaan door den heer A. Graves von Willemswaard, cand. te Schoonhoven. Bedankt voor het beroep te Tiel door ds. W. Bax Jr. te Rozendaal (N.-B.)te Harmeien (toez.) door ds. IJ. Doornveldt te Op- en Neder-Andel. Geref. Kerken. Beroepen te Meerkerk de heer W. Oosterheerdt, cand, te Appingedam (Gron,). Aangenom en het beroep te Emmen door ds. J. Bakker te Bunschoten. Ook een adres. De post wist te Waalwijk een brief met het volgende adres te bezorgen: anden heer hoovf onder wijser van de wallui w'ijksuisgool enverders aan de njjt pouwuiüen van doggen ijggui hande bui sorggen. Naar de Telegraaf" verneemt, wordt ïHet Sportblad", het officieele orgaan van den Ned. Voetbalbond, door den gouverneur der Alk- maarsche cadettenschool gevaarlijke lectuur voor de cadetten geacht en is dientengevolge het lezen van het blad op de school verboden. EERSTE KAMER. Zitting Van Dinsdagavond 6 Januari. De VOORZITTER deelt mede dat de centrale sectie besloten heeft morgen in de afüeelingen te onderzoeken de verschillende hoofdstukken der Staatsbegrooting. De VOORZITTER deelt voorts mede dat Strafbare daden. De pas geopende tramlijn Hujst-Walzoor- den mag zich niet verheugen in de bijzondere sympathie van eenige gevaarlijke personen, In den loop van enkele dagen heeft men driemaal beproefd stukken ijzer in de wissels te werken, heeft men tweemaal verschillende bouten losgemaakt en eenmaal een zeer zwaar stuk ijzer op een rail gelegd. Dit stuk ijzer was in couranten gewikkeld om in den waan te brengen, dal slechts een los papier op den weg lag. Door de oplettendheid van het personeel hadden deze streken geen nadeelige gevolgen. Ongeluk. Te Kesteren moest een kist van 495 Kg. in een goederenwagen verplaatst worden. Door een schok viel liet gevaarte op een remmer, die zware inwendige kneuzingen bekwam en op last van dr. Borst, te Lien- den, dadelijk naar het Ziekenhuis te Nijmegen vervoerd is. Vermoedelijk is de man aldaar reeds over leden. De Humberts. De instructie in de Humbert-zaak laat zich aanzien van langen adem te zullen zjjn, Man meent dat ze niet voor een maand of vier, vyf zal gesloten worden. Het proces kan dus niet vroeger aanvangen dan in de maand April voor het hof van

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2