BIMENLAm SÏAÜSKÏËÜWSr" Kunst en Wetenschap. ten betrokken en bet succes der troepen was in ge-enen. dooie volledig. Bevoegde beoordeel aars blijven ^den toe stand zeer ernstig achten. Ver. Staten. Gisteren kwam to Washington aan oen delegatie, bestaande nib den burgemeester en een groot aantal1 aanzienlijke inwoners van Ckarlestown in Zuid<-Caroliua, welke des legatie bij den Senaat zal protesteeren to gen de benoeming van den neger-advocaat dr. Cram tot ontvanger der douane-rechten to Chariestown. I>e commissie uit den Senaat voor do Plu- lippijnen stelde gisteren een amendement voor op het in het Kopresentantenliuis aan genomen wetsontwerp, waarbij heb tarief voor goed oren van de Philippijnen werd verlaagd tot 25 van hot Biingley-tariof. Het amendement wil allo producten der Phi- tlippijhen tolvrij laten binnenkomen, behal ve suiker en tabak, waarvoor 50 van do Dingley-recliten zou moeten worden betaald. De commissie zal over do geamendeerde TY&t' xs-ppoxt* uitbr Cuba. Een ernstige opstand moet op het eiland Pins zijn uitgebroken, dat deel uitmaakt van de Cubaansche republiek. De opstandelin gen, 300 Amerikanen, weigeren de regeering der Oubaanscho republiek ta erkennen en weigeren belasting te betalen. Ahoaaynië. Dit Djibouti werd' dd. 21 dezer gemeld dab de Bussischo gezant aldaar- is aangeko men raet zeven officieren en vier dokters, allen attachés van de legatie te Addis-Abe ba, vergezeld van een escorte bestaande uit acht kozakkeu en talrijke bedienden. De gezant verklaarde dat de Russische re- geering de eenheid van Abyssinië wilde handhaven. China. Dit Shanghai meldt men aan de „Stand ard" dat de dagbladcorrespondenten te Pe king meenen to weten dat do aanhangers van Tung-Fu-Siang hem hebben aangeraden naar Peking op te rukken, de vreemdelingen to verjagen, den keizer af te zetten en in zijn plaats Fu-Tc.hun, den zoon van prins Tu&n op den troon te plaatsen. Hofberichten. H. M. de Koningin geeft Maandag a.s. ten paleiize een diner, waaraan genoodigd zijn: de voorzitters van de beide Kamers der Statcn-Generaalde ministers, hoofden der Departementen, de vice-president van den Raad van Statede president van- en de procureur-generaal hij den Hoogen Raad, de president van de Algemeene rekenkamer; de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de directeur van het kabinet der Koningin en de burgemeester der resi dentie. Tijdens het diner zal de Koninklijke mili taire kapel zioli doen hooren. H. M. de Koningin-Moeder woonde gisteren avond het Diügentia-concert in het Gebouw bij. H. M. kwam na het eerste gedeelte van de Symphonie en vertrok voor het slot nummer. H. M. do Koningin-Moeder ontving op verschillende dagen dezer week eenige hoof den van missiën en ook dames van het corps diplomatique. H. M. de Koningin-Moeder vereenigt mor gen aan een diner genoodigden uit het ge zantschapscorps en uit het civfele en militai re Huis van H. M. de Koningin. Onze oorlogsvloot. Bljjkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Koningin "Wilheimina der Ne derlanden, onder bevel van den kapitein ter zee I. van den Bosch, 22 dezer te Aden aangekomen. Het lag in het voornemen van den commandant dien dag nog de reis voort te zetten. Corps diplomatique. Graaf Ségur, secretaris van het Fransch gezantschap, is gistermiddag naar Parjjs ver trokken. Consuls. De heer Maas, consul-generaal van Neder land te Londen, lid der commissie voor de consulaire examens is te s-G-rave nil ago in hotel „de Twee Steden" aangekomen. "Baad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 28 dezer, des voormiddags te elf uren. Audiënties. De audiëntie van den minister van binnen- andsche zaken zal Zaterdag, die van den minister van waterstaat Dinsdag a.s. niet plaats hebben. Dr. Kuyper. De Minister van Binnenlandsche Zaken was heden ten gevolge van ongesteldheid niet op zjjn Departement en moest naar werd medegedeeld te bed blijven. Dr. H. J. A. M. Schaepman. f De correspondent van de z>N. R. Crt." meldt aan z(jn blad In de rouwkapel, waar de doode ligt, ver spreiden de kaarsen tusschen al het zwart der draperieën het vreemde en bleeke schijnsel als van een regenachtigen sirocco-dag. Een priester bedient de mis der dooden, onafgebroken dienst, dezen morgen om 4 uur begonnen en voor welken verschillende Neder- landsche priesters zijn ingeschreven. In het midden der kamer ligt de doode, op zijn wenseh gekleed in het cosiuuin van de derde orde der Franciscaners, tot welke orde hij sedert een veertien dagen behoorde. Het co-tuum bestaat uit donket bruine pij, om het middel een wit koord, op de borst de slippen van de stool. In de witte, gevouwen handen crucifix en paternoster. De fiere kop met de energieke trekken, het hooge voorhoofd, rust in de monnikskap; om den mond is liet dons van een snor. liet gelaat diaagt nog in den dood die uiidiuk- king van sterken wil, en het lyGen der laatste dagen heeft op die trekken als van een Ro- meinschen keizer, waarin ook is van sommige koppen getchiideid door Van Eyk, bijna geen sporen nagelaten. Het zware lichaam is nau welijks te zien in de diepe plooien van het gewaad. En de onvergetelijke trekken, waarop de vrede des doods ligt, doen denken aan het doodenmasker van eenigen paladyn der Kerk in da middeleeuwen. Nonnen liggen rondom de baar geknield, eenige Holiandsche priesters pievoien gebeden en sprenkelen water. De houding van vrome bespiegeling dezer eenvoudigen en de omge ving zonder eenige weelde doen het stieng- ernstige van den doode te meer uitkomen. Ook morgen zal het lijk nog in de louwkamer bliiven. De ambtgenooten van de katholieke minis ters in het kabinet hebben aan dezen bezoe ken van rouwbeklag gebracht wegens het overlijden van dr. Schaepman. Verschillende leden van het corps diplomatique deden op gelijke wijze van hun deelneming blijken. Aan een telegram, dat vüe Tijd" gisteren uit Rome ontving, outleenen wij nog het volgende Professor Versari heeft heden het stoffelijk overschot met formaline behandeld, ten einde het voor bederf te bewaren tot de aankomst der familiebetrekkingen, die morgenavond verwacht woiden. Daarna zal het naar de groote kapel wor den overgebracht, waarin Zaterdag de H. Mis van Requiem zal worden gezongen. Daarbij zullen tegenwoordig zijn de leden der Neder- landsche legatie en de vertegenwoordigers van het Pauselijk Hof, benevens tal van prelaten en notabelen van Rome. Na de mis zal het lijk worden overgebracht naar het kerkhof, waar het zal worden be graven. De lijkplechtigheden zullen zeer eenvoudig zijn en een uitsluitend kerkelijk karakter diagen, geheel volgens het Roomsche ritueel. Er zal geen lijkrede worden gehouden. Eerste Kamer. Regeeringsant woorden. Credietwet en Marine. De Min. ad interim verklaart te waardeeren dat ock de Eerste Kamer deze credietwet met leedwezen heeft ontvangen. De proefnemingen met diaadlooze tele grafie zullen zoodanig genomen worden in overleg met den Min, van koloniën dat af doende gegevens verkregen worden om ze al of niet op de vloot in te voeren. De Min. ontkent dat ze is een modeartikel. Binnenlandsche Zaken. Bij de herziemng der Prov. wet zal reke ning worden gehouden met de redactie van de artt. 137 en 141 der Grondwet. De minister zal zijn aandacht wijden aan de regeling der wintervergaderingen. Hij stemt toe dat het beter is geleidelijke partieele wijzigingen te brengen in de ge meentewet dan ze allen te verschuiven voor geruimen tijd. Overwogen zal worden om grenzen te trekken voor gemeentebedrijf. Bij burgemeestersbenoemingen wordt, indien geen inwonende wordt benoemd, rijpelijk overwogen. De minister stemt toe dat de krankzinnigen wet dient gewgzigd, met name de behoorlijke regeling der geneesverpleging; meerdere ondervinding is vooraf gewenscht. Het denkbeeld om rijksambtenaren te doen medewerken ten behoeve van het centrala bureau van de statistiek zal de minister in overweging nemen. De minister vertrouwt dat nog in dit zittingjaar een ontwerp tot wijziging vao de Drankwet zal inkomen bij de Staten-Geneiaal. Omtrent de voorziening in de vacature prof. Rosenstein te Leiden is nog niet beslist. De Staatscommissie het ooderwijsverband betreffende zal ook te overwegen hebben wat aanleiding gaf tot klachten van overlading bij het onderwgs. De meening der Regeering omtrent het hooger handelsonderwijs zal spoedig biykeo wanneer het bij den Raad vari State sinds lang in overweging zijude wetsontwerp tot wqziging van de wet tot regeling van het hooger onderwijs de Staten-Generaal zal hebben bereikt, In 't algemeen is de Min. voor z,g. even redige schoolgeldheffing doch wenscht die niet verplichtend te stellen met het oog op de autonomie der gemeenten. Ten aanzien van de Rijksverzekeringsbank betoogt de Min. dat slechts voor het laagste gevaren-percentage de netto-premie kleiner is dan het aandeel in de administratiekosten. Dit is niet het gevolg van eenzijdige opvat ting, maar van het stelsel dat voor den om slag der administratiekosten is gekozen. Begrooting Suriname. De meening dat na de verbetering van verkeerswegen nu moet gelet worden op landbouwbelangen, deelt de reg., maar dit belet niet ook het mijnwezen te verzorgen. Over een nieuwe mrjnregeling Ï3 de min. reeds met den gouverneur in overleg ge treden den mijningenieur C. J. van Loon zal worden opgedragen gedurende diens ver blijf d0 koloniën na te gaan in hoeverre de vaste aanstelling van een mijningenieur gewenscht is. Het denkbeeld om dessa's gewijze Javanen naar Suriname te brengen wordt overwogen. Begrooting Curasao. Met den gouverneur zol in overleg worden getreden omtrent organisatie van het land bouwonderwijs (plan-Went.) Aan den gouverneur is opgedragen be lastingplannen te overwegen om z. m. te komen tot een billijker verdeeling van lasten, Aan den gouverneur zal worden verzocht na te gaan in hoever eene bebossching vau het eiland Curapao mogelijk wordt geacht en zoo jawelke jaarljjks terugkeerende kosten in den eersten tijd daaraan verbonden zouden zijn. Prefentief-gevnngenen bij faillissementen. De Minister van Justitie beeft een twee tal in heb „Weekblad vau het Recht" opgenomen missiven gericht aan het col lego van regenten over do huitzen van bewa ring en aan den Dteken der Orde van ad vocaten bij do Middolburgsclio Rechtbank, waarin hij; naar aanleiding van gerezen meeniugsvorschil verklaart met de Orde van meening to ziju dat 'hot verloeuen van verlof aan advocaten tot het bezoek van krachtens de Faillissementswet gedetineerden niet be hoort tot do bevoegdheid van den rechter commissaris in het faillissement maar tot die van den -voorzitter van hot college van regentonen dat een memorie van verdedi ging opgesteld door een preventief gevan gene door zijn verdediger mag worden mede genomen, vóór dit stuk door den Officier van Justitie is ingezien. Minister van Marino. Wij hebben uit parlementaire kringen ver nomen, schrijft het alldbh", dat het plan be staan zou om een deel van binnenlandsche zaken af te wentelen op een nieuw te vormen departement, en dat, in verband daarmee, (nl. om niet te hooge kosten te maken) geen nieuwe minister van marine zou worden be noemd, doch oorlog en marine vereenigd zouden blijven, herdoopt in landsverdediging. De sMidd, Crnt." daarentegen schrijft: Zijn wij goed ingelicht, en daarvoor bestaat alle reden, dan is de keuze van den premier gevallen op den kolonel der marine G, J. Sluyterman, die op het oogenblik nog in Indië is. De kolonel Sluyterman, die tot de anti-revolutionnaire partij behoort, is een familielid van dr. Kuyper. De suikerconventie. Uit Brussel wordt gemeld dat de Engelsche gezant aan de Belgische regeering eene nota heeft overhandigd, strekkend tot ratificatie van de Internationale Suikerconventie. Het heet, dat de Engelsche regeering bij deze ratificatie uitdrukkelijk het voorbehoud heeft gevoegd dat zij, ondanks het bepaalde in artikel 4 der Conventie, zich niet gebondèn acht om sequivaleerende rechten te leggen op suiker uit de autonome Britsche koloniën, in geval deze daarvoor prrmie .verstrekken. Fabrieks- en Handelsmerken. Tegen vooruitbetaling met inbegrip van port is voor 15 cents per exemplaar bij het ■bureau voor den Indischen Eigendom ta 's- Gravenhage verikrijgbaar no. 119 van heb hij voegsel „Les Marques Internationales" tot heb „Journal" van hot Internationaal bu reau te Bern, bevattende do aankondigingen der in December 1902 üntenxationaal inge schreven fahrieks- on 'handelsmerken, met een alphabotische opgave dier merken over heb geheelo jaar. Onderwijzer-Redacteur. Men verneemt dat bijl Kon. besluit is ver nietigd het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij, het verzoek van den Dordtschen onderwijker J. A. Boigmeyer, om het redacteurschap van „D!o Volksstem" te mogen waarnemen was afgewezen, en ver klaard dat Ged. Staten op het verzoek niet hadden behooren te beschikken. Colportage. Bij den Delftschen gemeenteraad is een ontwerp-wijzigingder politie-verordening inge komen waarbij macht gegeven wordt aan de politie om op te treden legen het langs straat verknopen of bekendmaken van brochuren en afbeeldingen. Duinwaterleiding. Bij de gemeenteraden van Lisse en Hille- gom zyn aanvragen ingekomen voor eene concessie tot het maken en exploiteeren van een duinwaterleiding, die hare prise d'eau zal nemen in het Zilkerduin, Een combinatie van financiers heeft daartoe het initiatief ge nomen. Het water in deze gemeenten is reeds dikwijls a's voor de gezondheid schadelijk afgekeurd. Uit den Rottcrdamscben Gemeenteraad. De gemeenteraad te Rotterdam heeft af wijzend beschikt op het verzoek van eige naren of bewoners van panden der Prove nierssingel, Schiekade en omgeving om als nog tot den bouw der brug over de Schie te besluiten en daartoe f 55,000 uit te trekken. Spoorwegaansluitingen Becliter-Maasoever. De Vereeniging van Rotterdamsche Expe diteurs heeft aan den minister van waterstaat een adres gezonden, waarin zjj een dringend beroep doet op de welwillendheid van den minister om den aanleg der reeds lang ont worpen spourweglyn, die de verbinding moet uitmaken tusschen de hoofdlijn van het Hol iandsche IJzeren Spoorweg Station D. P. met een nieuw in te richten goederenstation aan de Parkhaven aan den Rechter Maasoever zoo spoedig en zoo krachtig mogelijk te be vorderen, opdat tot dadelijke uitvoering van alle werken overgegaan kunne worde, die voor de bedoelde verbinding en Station- iniichting noodig en dienstig zijn. Drankaccyns. liet hoofdbestuur der Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken heef- aan de Tweede Kamer een adres ge zonden, waarin het zijn leedwezen uitdrukt over de voorgestelde verhooging van den accijns op jenever. Het bestuur is verbaasd dat dit ministerie met zulk een voorstel komt, waar de minister zelf de bezwaren er tegen erkent, en met nadruk ontkent liet dat sterke drank eeu goed belasting-object is. Netï. Bond van Vereen. Yoor den liandel- drljvoKdon middenstand. In de vergadering van de kiesvereeniging ®De Middenstand" huldigde de voorzittende heer Brandwijk, de nagedachtenis van dr, Schaepman, door wiens overlijden vooral ook de middenstand een gevoelig verlies heeft geleden. Na breedvoerige gedachtenwisseling besloot de vergadering den heer Brandwijk met een beperkt mandaat af te vaardigen naar de op 29 dezer te Utrecht te houden vergadering tot oprichting van een Nederlandschen Bond van Vereenigingen voor den handeldiijvenden middenstand. Dê vergadering besliste om zooals de statuten dezer Vereeniging nu luiden nog niet toe ie treden. Verkapte plaatsvervanging De M. v. O. heeft aan den milicien-kor poraal H. J. Janniu'k, le reg. huzaren, be- hoorendo tot het tweedei gedeelte der lich ting 1901, toegestaan om een milicien van het eerste gedeelte zijner lichting dio den 15cn Maai't a.s. met groot verlof huiswaarts zal koeren, zijn nog zes maanden onverschc- nen eersten oefeningstijd te l'aten,volbren gen. Zoodat J. li en zijn plaatsvervanger 2i jaar zal te dienen hebben 't Is te verwachten zegt -onze bericht gever dat dit geval vela dergelijke aan vragen van miliciens tengevolge» zal hebben, daar men tot dusverre van oordeel was dat deze soort dienstvorvangüng niet werd: toe gelaten. („Z. Ct.") Wereldtentoonstelling te St. Louis io 1D04. De gew- zen staatssecretaris van de Ver- oenigte Staten van Noord-Amenka, de heer Th. Wilbur Cudler, is ei-teren met zijn particoltei >ecietaris den heer Taylor, te 's-Giavenhage in Hotel des Indes" aange komen en bevindt zich in Holland als speciaal Regeeringscommissaris der Unie voor Europa voor de in 1904 te St. Louis te houden wereldtentoonstelling. Hij had gisteren een onderhoud met den Minister van Buiterilandsche Zaken, en blijft hier tot hij met Dr. Kuyper, thans door ongesteldheid verhinderd, eene samenspreking heeft gehad. Inmiddels bezoekt hij Amster dam en Rotterdam. N, Z. A. V. De Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Ver eeniging houdt Zaterdag 21 Februari te Am sterdam een buitengewone algemeene verga dering. De punten van behandeling zyn mededeelingen van het hoofdbestuur omtrent de oprichting van een voorschotkas voor Zuid-Afrika; mededeelingen omtrent de wijze van besteding van het oorlogsfonds; bespre kingen omtrent hetgeen er voor de N.Z.A.V. onder de gewijzigde omstandigheden in Zuid- Afrika te doen blijft. Xcd. Z.-Afr. Jonge!. Bond. De Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Jon- gelieden-Bond hield gisteravond in Den Haag een vergadering, waarin o. a.' mededeeling werd gedaan omtient den toestand vari den bond, die langzamerhand vooruitgaat. In ver scheidene plaatsen des lands zijn afdeelingen tot stand gekomen. De Rotterdamsche afdee ling telt circa 800 leden, terwijl zich o. a. in Alkmaar 120 en in 's Gravenhage 60 jongelieden hebben aangesloten. Getracht zal worden spoedig uitvoering te geven aan het doel dat door den bond wordt beoogd, namelijk fitiancieele hulp te verkenen voor wederopbouw van boerenhoeven. Be sloten weid het hoofdbestuur met eenige leden uit te breiden. Op de statuten zal de Koninklijke goed keuring worden aangevraagd. Znld-Afrikaansch Handelshuis, De te Leeuwarden op te richten naamiooze vennootschap Zuid-Afnkaanscli Handelshuis begint meer en meer vasten vorm te vei krij gen. Er is een prospectus verzosden, waarin eenige toelichting wordt gegeven omtrent oorzaak en doel vao de oprchting. De titel der nml. venn. zal zijn: sZuid- Alrikaansch Handelshuis (South-African Com mercial House)" het aandeelen-kapitaal is f 660,000 (50,000 p, st.), in 10,000 aandeden van f 60 (5 p. st.). Onderzoek op Nfeuw-Gufnea. Prof. "Wichmann, uit Utrecht, die belast is met een onderzoek op Nieuw Guinea, is in het begin van Januari te Ternate aangeko men en wacht daar op de komst der overige leden van de expeditie, welke zonder tegen spoeden op 22 of 23 dezer is gesteld. Het plau bestaat in het laatst dezer of in het begin der volgende maand naar Nieuw-Guinea te vertrekken. Gemeenteraad. Door den Burgemeester is een spoed- eisclieade vergadering van den raad. der ge meente Schiedam uitgescbreven op Dinsdag 27 Januari 1903 des namiddags 2 uur. Naar wij vernemen ia door B. en W. bes- sloten om, ter voorziening in do vacature, ontstaan door bet bedanken van den 'heer J. .J "Vurbkeim als lid van den gemeenteraad, welke zitting Oiad voor district II, do ver kiezing te doen plaats hebben op Dinsdag 17 Februari en, zoo ncodig, de stemming on .hei-stemming op 24 Februari en 3 Maart e.k. Aan do rijks-universiteit te Leidon wen} heden bevorderd' tob doctor in da klassiek lettoren onza stadgenoot da beer Coinoli» Sneijdars da Vogetl, geboren te Schiedam, ai verdediging van eon academisch proefschrift getiteld: Quesbioncs ad conjunetivi uSlun' in posteriori Latinitalo pertinentes. Geoefende lotelingen lichting 1903. Belanghebbende i'otaliugen dar licktiiw 1903, na afgelegd examen in heb bezifc g steld van een bewijs van militaire bekwaam, beid en lichamelijke geoefendheid worden in hun belang er bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat indien bedoeld bewijs niet uiterlijk 25 Januari a.s. is ingezon. den aan den commissaris der Koningin der provincie, w a a r t o o ij a 1 s 1 o t o 1 i n beliooi'fln, zij gevaar ïoopen in ieder ge- val dc Voorrechten to missen, aan dio bewij. zen verbonden. S. 0. V. Het bestuur der S. O. V. heeft thans een circulaire verspreid waarin het den toestand van de vereeniging uiteenzet. Daarin word; met grooten ernst betoogd hos hot onmogelijk is om voort te gaan zonder krnchtigen steun en wordt een ieder opgewekt om mede te werken tot verhooging van de jaarlvjksche inkomsten door aanbrengen van nieuwe leden en donateurs. De gevolgen der likwidatie worden eveneens in het licht gesteld. In de eerste dagen van Februari zal een vergadering plaats hebben van de gewone leden en 25 buitengewone leden, door het lot aan le wijzen. Wij hopen dat door krachtige hulp het bestuur in staat zal worden gesteld het voor stel tot ontbinding in te trekken. „Hecht. Plicht cn Ordo". De R. K. kiesvereeniging sRecht, Plicht en Orde" houdt hedenavond hare jaarver gadering in het gebouw van den Ned. R.-K, Volksbond alhier. Da jaarlijksclio vergadering van liet On dersteuningsfonds, onderafdeeling van den Ncd. R.-K. Volksbond, afd. Schiedam, zal Woensdag 28 Januari, 's avonds 8 ure, in het Bondsgcbouw worden gehouden. In die vergadering zal do verkiezing van drie bestuursleden plaats hebben. Do aftre denden (herkiesbaar) zijin de heeren W. Blok, voorzitter, A. Daalmeijea-, 2e penningmees ter, cu een vacatures (B emmers). Hedenmorgen werden aan de vischmarkt aangevoerd schol, schelvisch en versehe bokking. De pryzen waren voor schol vanaf f 0.40 tot fl.schelvisch vanaf f0 25 tot f0.50, bokking van fO.10 tot i0,18, alles per koop. Statuten. De 3>Staatscourant" no. 18 bevat de sta tuten der Vlaardingsclie Kantoorbedienden- vei eeniging" te Vlaardingen. *Voor den dienst der nationale militie is gisteren alsnog afgekeurd no. 77 Johannes Kranenburg, zoodat nu het laatst opgeroepene nummer zal zijn no. 84. Ter beschi king van bestuurderen der maafschappij Arti et Amicitia" te Amster dam, werd gesteld een gouden medaille van tl, M. de Koningin en een gouden medaille van H. M de Koningin-Moeder ten einde deze medaille uit te reiken aan die kunste naars welke zich deze onderscheiding in den loop der beide laatste jaren door talent zul len hebben waardig gemaakt. In voorbereiding is de vorming van een comité om, indien zulks voor verwezenlijking vatbaar blijkt, in 1905 eene nationale en internationale tentoonstelling van decoratieve kunst, in den geest van die te Turijn, te 's-Gravenhage te houden. Us. Nadat gedurende twee dagen op de rivier t de Maas voor deze gemeente geen of bijna f geen ijs te zien was, is heden het watervlak weder over de geheele breedte bedekt met licht ijs, dat echter voor de scheepvaart geen hinder oplevert. De stoomtram 'die vanmorgen te 8.20 uur moest vertrekken kwam eerst te 8.30 hier aan. Oorzaak defecte machine. Te Groningen is overleden de heer F. Bruins de bekende aardrijkskundige, school opziener in het arrondissement Onderdendana. De laatste daad van mgr. Schaepman als dichter was de huldebetuiging aan het Paus schap, in den persoon vari Z. H. Leo XUI> door het dichten vao de Feestcantate, welke o. a. te Amsterdam en te Urrecht zal worden gezongen op den 3 Maart e. k., bij het feest van het 25-iarig Pontificaat van Z. H. (>Tgd".) Te Hamburg is onlangs een npopulaire uitlegging" van Goethe's sFaust", beide dea len, verschenen, geschreven door Maria Pospi- schil. Volgens de ïVoss. Z." is deze dame een Boheemsche, die vroeger tooneelspeelster is ge weest en vooral in treurspelen hoofdrollen heeft vervuld. Haar werk vau 260 bladzijden wordt zeer geprezen, wegens de degelijke en heldere wijze waarop zij daarin van de rijke ïFausl- litteratuur" heeft gebruik gemaakt en eigen toelichtingen er bij heeft gevoegd. Een abbé Loisy te Parijs heeft onder den titel'„Het Evangelie en. da Kerk" een g0.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2