maassluis Kerk en School. Ingezonden MMedeelingen. BMNENLAm STADSNIEUWS. YLAARDXNGEN. Kunst en Wctenseliap. Rechtzaken. De broodwinner des Imizcs. Staten-Generaal. bij de z. g. "Wilsonsbrug, aldaar, waarbij o, m. eene modiste, mejuffrouw Houtkooper zoo ernstig werd 'gekwetst, dat zij maanden lang te bed moest blijven en daardoor schade leed in hare zaak. De juffrouw had eerst geen plan een eisch tot schadeloosstelling jn te dienen, doch toen de directie van de^ E, ft E. T, weigerde haar te vergoeden de'm- maakte kosten voor den geneesheer, is zij van gedachten veranderd. De E. N. E. T grondt hare weigering hierop, dat niet zij de schuld zou zijn geweest dat de juffrouw werd gewond. Zooals indertijd werd gemeld, liep de ju(. frouw op het verhoogde voetpad der brug, toen de tram uit de rails sprong en daarop vloog, waardoor haar een zeer diepe wonds aan de dij werd toegebracht. Dinsdag van de volgende week neemt mr, De Graaf zijn conclusie van eisch. Naar men verneemt, heeft de E. N.E. T. een Amsterdamse!) rechtsgeleerde. Geref. Kerken. Beroepen te Bedum B). Groningen de heer W, L. Milo, cand, te Eist. Bedankt voor het beroep te Sliedrecht dooi' ds. C. Lindeboom fe Bolnes. BO cent per regel. Neemt Heating's Bórst-Pastilles, als gij hoestHet is het geneesmiddel zonder weerga tegen hoest, asthma, bronchitis en keelziekten; gy zult terstond verlicht en weldra genezen zyn. Volgens verklaring der beste geneesheeren bestaat er ter wereld geen beter voorbehoed- en geneesmiddel voor de borstziekten dan de Keating's Pastilles. schen de eerste en tweede lezing van het Ausgleich-ontwerp een wijziging in het mini sterie plaats hebben. De Czechische ïLundsmannminister" Rezek zou worden vervangen door den afgevaardigde Kramarsch. terwijl dr. Dersclmtta als Duitsch sLandsmannministei" zou optreden. Van andere zijden, o. a. in het orgaan van dr. Derscimtt» zelf, woro'. dit berichtTegen- gesproken. De Hongaarsche onafiiankelykheidspartij heeft over de al of niet voortzetting der obstructie beraadslaagd. De groote meerdei - heid was voor voortzetting, zjj wil tot allen prjjs de totstandkoming der militaire wetten verhinderen. Marokko. Aan de sHeraldo" wordt uit Ceuta gemeld dat de pretendent een schuilplaats heeft gezocht bij den Kabylen stam Bent Tshem, in de woonplaats zijner ouders. Da troepen van den sultan hebben Bou Ilamara's schoonmoeder (1) gevangeu genomen en tegelijkertijd zijn secretaris. De Kabylen van Galiata en de Hyainas zijn besloten den pretendent te beschermen en hem verborgen te houden tot dat hem alle straf wordt kwijtgescholden. Mouley Arnfa, de oom van den sultan, is van Melilla naar Tetuan vertrokken. Ver. Staten. Men beweert te Washington dat een samen zwering is ontdekt tegen het leven van presi dent Roosevelt. Deze zou zijn uitgegaan van een aantal vijanden van de negers, en geenszins van de anarchisten. Volgens de s»Petit Bleu" weigert de politie alle inlichtingen en het is dus waarschijnlijk dat het gerucht op losse schroeven rust. Mo x i c o. Pedro Alvarado, een mtllionair, mijueige- naar te Tarrol in Mexico bood president Diaz vijftig millioen dollars aan, om de Me- xicaansche buitenlandsche schuld te kunnen afbetalen. Ridderorde. Prof. mr. G. A. van Hamel, hoogleeraar in het strafrecht aan de gemeente-universiteit te Amsterdam, is benoemd tot ridder 2e kl. der orde van St. Anna van Rusland. Dr. Knyper. Minister Kuyper was gisteren nog, naar uit den Haag wordt gemeld, door zyn keel ongesteldheid verhinderd in de Kamer en aan zijn departement te komen. Tweede Kamerlid, De heer Bos is door ongesteldheid verhin derd de zitting der Tweede Kamer bij te wonen. Sir. P. Verloren, f In den ouderdom van 65 jaar is heden te Utrecht overleden Mr. P. Verloren van Themaat, sinds 1879, advocaat-fiscaal voor Hr. Ms. zee- en landmacht. De overledene, die ridder was in de orde van den Neder- landschen Leeuw, was meer dan 20 jaren lid van den gemeenteraad aldaar. Tweede Kamer. Grondwetsherziening. Het voorstel van den heer Drucker, betref fende gedeeltelijke Grondwetsherziening, is mede onderteekend door de leden Bos, Fok ker, Ketelaar, Merchant, Nolting, Pijnacker Hordijk, v. Raalte en Smidt. Behalve hetgeen reeds omtrent den hoofd inhoud van dit wetsvoorstel is gemeld wordt het o. a. met de volgende gronden toegelicht. De voorstellers gaan uit van de overtuiging dat ons volk rijp is voor het algemeen kies recht. Grondwetsherziening ter definitieve kies rechtregeling is h. i. urgent omdat de tegen woordige regeling van het kiesrecht in hooge mate onbevredigend is. Daarenboven behoort in onzen tijd niet lan ger bij de Grondwet aan de vrouw het kies recht te worden ontzegd. Omtrent de basis der nieuwe grondwette lijke bepalingen meenen de voorstellers dat in een maatschappij ais de onze alle staats burgers bevoegd moeten worden geacht mede te -werken tot de samenstelling der vertegen woordiging, voor zoover zij uiet beliooren tot bepaalde categoriëu, wier uitsluiting het pu bliek belang gebiedend eiseht. In beginsel zijn de voorstellers van mee- ning dat men ten aanzien van het kiesrecht de vrouwelijke Nederlanders met de manne lijke gelijk moet stellen. Zij achten daarbij een census, een capa citeitenstelsel of eenig dergelijk willekeurig kenteeken uitgesloten. Uit het geldende artikel zijn de drie eerste categorieën van uitsluitingen overgenomen; voor het overige is den kieswetgever eenige ruimte gelaten. Tot de eerste rubriek worden gebracht: de krankzinnigen, de idioten, en andere ge brekkig ontwikkelden. Tot de tweede, degenen die, doorloopend van armenzorg afhankelijk, elke maatschap pelijke zelfstandigheid missen. De wijziging betreffende de samenstelling der Eerste Kamer gaat uit van de meening, dat gebroken dient te worden met iedere regeling, waarbij tot de verkiezing der leden van de Eerste Kamer anderen worden geroe pen dan de kiezers voor de Tweede Kamer en dit met het oog op de nadeelen van de verkiezing door de Prov. Staten. Ten einde de invoering van evenredige ver tegenwoordiging mogelijk te maken zijn de provincies samengevoegd tot 5 groepen, waar bij de verdeeling van het grondgebied over onze 5 gerechtshoven is gevolgd. Wel ver dat de Eerste Karner moet blijven een vergadering van aanzienlijken wenschen, zy voor dat college verkiesbaar te stellen allen die op het uitgestrekte veld van den maat- schappelykea arbeid of in dienst van het algemeen belang, tot ïaanzien" zijn gekomen. Verder wenschen de voorstellers een stelsel van evenredige vertegenwoordiging dat h. i. verre te verkiezen is boven het thans in Ne derland geldende meerderheidsstelsel. Het denkbeel van evenredige vertegenwoor diging wenschen zjj echter niet gebiedend in de Grondwet voor te schrijven. Verkiezing Tweede Kamer, de gisteren in het district Ede gehou den stemming voor een lid van de Tweede Kamer werden 3729 geldige stemmen uit gebracht. Gekozen werd de heer Sir. M. A. Brants (anti-rev,) met 2437 stemmen. Op mr. W. H. de Beaufort (lib.) werden 1292 stemmen uitgf-brncht. Verkiezing Prov. Staten. Voor de a. verkiezing van een lid der Prov. Staten van Gtoningenzijn tot candidaten gekozen in de arbeiders kiesvoreenigiog de heer J. W. G. v. Haursi, bibliothecaris aan de H S. en door de R. K. kiesvereeuiging sleders recht" de lieer J. F. Hes*els, inge nieur verif. bij het kadaster. Pensioen voor gem -ambtenaren en wcrkl, De raadscommissie te Haarlem heeft een ontwerp-besluit tot vaststelling van de veror deningen, legelende de pensioenen der anibte- naien en hunne weduwen en weezen inge diend. Dit ontwerp wijkt eenigszins af van een vroeger door dezelfde commissie ingediend voorstel. Behalve enkele redactie-wijzigingen wordt bij dit nieuwe voorstel ook in een leemte voorzien. Ten einde bij het voorkomen van een on geval allen ambtenaren en werklieden een gelijke uitkeering te verzekeren, heeft de commissie nu de bepaling opgenomen, dat naast een uitkeering door de Rijksverzeke ring ook nog een gemeentelijk pensioen mo gelijk is. in een dusdanig geval wordt de uitkeering der Rijksverzekeringsbank in min dering gebiacht. Enkele artikelen uit het vorig voorstel zijn thans zoo gewijzigd, dat ambtenaren, die den dienst der gemeente verlaten, onverschillig of zij pensioen genieten of niet, geen verdere bijdragen in het pensioenfonds behoeven te storten, wanneer zij ongehuwd zijn, of weduw naar zijnde, geen kinderen beneden 18 jaar hebben. Daartegenover staat, dal, na hun ontslag in het huwelijk tredendehunne weduwen of weezen geen recht op uitkeering hebben. De korting houdt ook op, wanneer een gepensionneerd ambtenaar weduwnaar wordt en geea kinderen beneden 18 jaar heeft, dit omdat het voor de gemeenten te bezwa rend zou zijn wanneer gepeusionneerde ambte naren op hoogen leeftijd in het huwelijk zouden tredeo. Kindervoeding, De commissie voor de financiën uil den gemeenteraad van Middelburg heeft gunstig geadviseerd op het voorstel van B. en W. om aan de vereeniging Kindervoeding een sub sidie toe te kennen. Inzage van kohieren. Op voorstel van een der leden besloot de Raad der gemeente Franeker met 7 tegen 4 stemmen aan de regeering te verzoeken inzage te verkenen van de kohieren der bedrijfs- en vermogensbelasting, om van die gegevens gebruik te kunnen maken bij het vaststellen van den hoofdelijken omslag, De Raad te Assen besloot iostemming te betuigen niet het adres van het gemeente bestuur van Almelo aan de Tweede Kamer, om het initiatief te willen nemen tot een wijziging der wetten op de vermogens- en bedrijfsbelasting, in dien zin dat aan de ge meentebesturen, op hunne aanvraag, gegevens kunnen woiden verstrekt tot bevorderingeener zooveel mogelijk juiste heffing van plaatselijke belastingen naar het inkomen. Werkverschaffing door landontglnning. De algerneene vergadering van de u. v, Werkverschaffing floor land on tg inning" in de gemeenten Sehoierlarid en Engwirden heeft gisteren plaats gehad, Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: Van 14 December'1901 tot 10 Mei 1902 werden de werkzaamheden tot het in cultuur brengen der aan de vennootschap toebehoorende ondergr onden, voortgezet, Daar voor werden in dienst genomen 25 arbeiders, woonachtig in de gemeenten Schoterland en Engwirden. Aan arbeidsloon werd uitbetaald eene som van f778.48. Hiervoor werd ongeveer 1 H.A. ondergrond geheel aangemaakt, terwij! over de reeds vroeger in cultuur gebrachte 8 H.A. land kunstmest werd gegooid, en deze verder voor zooveel noodig bewerkt en met gras zaad bezaaid werd. De winst- en verliesrekening, sluitende met een nadeelig saldo, werd goedgekeurd en mitsdien werd besloten geen dividend over het boekjaar 1901/1902 uit te keeren. Besloten werd tot het aanmaken (in de dienstjaren 1902/1903 en 1903/1904) van den nog niet ontgonnen ondergrond der vennoot schap, groot ongeveer 4 H.A. W erkverschafflng. De afdeeling Werkverschaffing van den Christelijke!) Volksbond te 's-Graverihage, eindigt aan het eind dezer week voor dezen winter hare werkzaamheden. Van 1 December af tot op heden werden 500 inenschen voor korter of langer tijd aan werk geholpen. By het bezoek van den Prins een dezer dagen hadden de werkplaatsen het gewone aanzien. Z. K. H. onderhield zich roet ver scheidene werklieden. Lichting 1903. Men deelt aan de »N. Rott. Crt." mede: De miliciens der lichting 1903, dia in do eerste helft van Maart onder de wapenen moeten komen, zullen dadeljjk na hunne inly ving en nadat hun de krijgsartikelen zyn voorgelezen, met verlof naar hunne haard steden worden gezonden. Hoogstwaarschijnlijk zullen zij zich in de 2e helft van Mei bij hun korps moeten vervoegen. Ook het sllbld." heeft een dergelijk bericht. Centrale Gezondheidsraad. Het ïUtr. Dbï." verneemt dat bjj Kon. besluit aan de heeren dr. A. E. Post, oud inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht te Arnhem, en P. Kleynhens, majoor dei- genie te Utrecht, in hun qualiteit van buiten gewoon lid van den Centrale» Gezondheids raad, toestemming is verleend tot het zich begeven naar eenige steden van Noord- Duitsehland en Rusland, ten einde aldaar een onderzoek in te stellen omtrent een speciaal onderwerp op sanitair gebied. Brieven. De directeur-generaal der posterijen en te legraphic vestigt de aandacht van het publiek op de wensclielijkheid om op brieven en an dere stukken, welke ter post worden bezorgd, steeds den naam en woonplaats des afzenders te vermelden, opdat die stukken, indien zjj om eenige reden niet aan de geadresseerden kunnen worden uitgereikt, aan de afzenders kunnen worden teruggezonden. Gemeenteraadsverkiezing:. By de gisteren gehouden gemeenteraads verkiezing in District II, waarin het aantal kiezers 962 was, zijn uitgebracht 644 stem men. Daarvan waren van onwaarde bjj vacature aftr. 1905 54 biljetten, zoodat de volstrekte meerderheid daarby was 296. De uitslag der stemming was dat waren uitgebracht op de heeren D. van Dijk 84 ert L. H. F. A. Faure 506 stemmen, zoodat gekozen is de heer L. II. F. A. Faure. Bij de vacature aftr. 1907 waren van onwaarde 50 biljetten, zoodat de volstrekte meerderheid daaibij was 298, De uitslag dezer stemming was dat waren uitgebracht op de heeren J. de Ligt 69, A. van de Poel 354 en D. Ris E.Hz. 171 stem men, zoodat gekozen is de heer A. J. van de Poel. 25-jarig jubilée. De kuiper H. Krabbendam hoopt Maandag den dag te herdenken waarop hij gedurende 25 jaren zal werkzaam zijn in de kuiperjj van den heer A. H. Ris alhier. Beursbrng. Tengevolge van een onvolkomenheid in den tegelvloer voor de nieuwe beursbrug is daarvan een hoek moeten worden opgebroken, zoodat de ingebruik-stelling nog een paar dagen moet worden uitgesteld. Ten nadeele van den winkelier J. Bloemen is gisteravond van de buiten-étalage ont vreemd een rol wasdoek, Bij de politie is daarvan kennis gegeven. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h rywielvak. Personen bekend met rywielvak. Idem met vjjlwerk. Barbiersleerling.Tuiniersjongen.Schoen makersjongen. - Boerenknecht. Lood gieter (bekend met fitterswerk), Smeden (halfwas). Bakkersknecht (halfwas). Dienstboden. Schoonmaakster. Aangeboden werkkrachten. Bracdersknechts. Distillateursknechts.— Kantoorbedienden. 1 kleermaker. 1 kuiper. 1 loodgieter. Boerenknechts. 1 tuiniersknecht. Moutersjongens. 1 Sla gersknecht. 1 Tabaksbewerker, Ver vers. Schippersknechts. Koetsiers. 1 machinist-stoker. Personen voor lichte werkzaamheden. Personen voor schrijf werk. Personen voor loopwerk. Gele genheid gezocht voor jongens ter opleiding smidsvak. Idem kuipersvak. Schoon maaksters. Kistenmakers. 'Benoemd tot leeraar in de Duitsche taal aan een kostschool te Naaldwijk, de heer D. Noordijk alhier. 'Hedenmiddag 3 uur is het loggerschip Boreas, gebouwd voor rekening der firma van Harwegen en den Breems alhier door den scheepsbouwmeester A. de Jong, met goed gevolg te water gelaten. Het schip zal gevoerd worden door schipper J. Koster. 'Gisterenavond gaf de Harmonievereeniging Concordia in de zaa! Harmonie alhier haar winterconcert voor kunstlievende leden met hunne dame3. Het met zorg gekozen programma werd onder leiding van haren bekwamen directeur accuraat uitgevoerd. In het bijzonder zij melding gemaakt van no. 8 van het pro gramma Les Fauvettes, Polka pour 2 Picolos, door de beide jongste leden der vereeniging voorgedragen, die in de toekomst voor haar heel wat beloven. De zang van het lid E. voldeed het publiek zeer goed. In het geheel genomen brengen wij gaarne hulde aan Concordia en haren jjverigen directeur den heer L. M. van Waasdijk voor den genotvollen avond. 'Van de kostelooze inenting of herinenting, gisteren ten raadhuize gehouden, werd door 45 personen voor hunne kinderen gebruik gemaakt. Schip gebroken. Het stoomschip Woolwich dat heden nacht door het stormweer op de Nootderpier liep, is te halfelf vlot gekomen. Om halleen kwam het echter by Maassluis in aanvaring met de petroleumboot N e w- Y o r k. De Woolwich brak midden door. De twee helften steken omhoog. De bemanning werd gered. De hier gevestigde aldeeling van den B. v. N. O. heelt zich per adres gewend tot den gemeenteraad, verzoekende invoering van ver plichte gereglementeerde schoolvergaderingen. Op de boekenveiling van de firma Ntjhoff, 3 Maart te 's-Gravenhnge te houden, zal o.a. de boekerij van wijlen dr. Schaepman worden geveild. Op den 21sten Maart a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer N. A. Bouwman, luite nant-directeur van de Kon. Mil. Kapel, kapel meester is geworden bij het 3e regt. infan terie te Bergen-op-Zoom. Het herhaalde en dringende verzoek om te bljjven, gevoegd by de groote sympathie die de zanger Urlus te Leipzig ondervindt, hebben hem doen besluiten ontslag te vragen van zijne reeds overeengekomen veibiutenis met de hofopera te "Weenen. Nu hij dit verkregen heeft, blijft bij op schitterende voorwaarden tot 1909 te Leipzig. De conceiten van Bauer en Casals zij n als volgt bepaald Amsterdam 2 Maart, Rotter dam 3, 's Gravenliage 5, Leiden 6, Utrecht Hilversum 10, Dordrecht 13, Zwolle 14, en Arnhem 16 Maart. Een tenoi zanger uit Miinclien (de lieer Knote) was uitgenoodigd om in de Hofopera te Weenen ïTannhauser" te zingen, en was in die stnd aangekomen. Op den middag der voorstelling bedacht hij zich, nog niet over het honorarium te hebben gesproken. Het antwoord bevredigde hem niet. nVoor minder dan 700 gulden zing ik nooit", zeide hij. Of men al boden met diplomatieke briefjes naar zijn hotel zond, waarin er op gewezen werd dat de beroemdste gasten zelfs nooit zoo veel ontvingen, het hielp niet, de zanger verklaarde dan te zullen sstaken". Daarop werd hem medegedeeld dat men daarvoor van zijn optreden afzag, doch dat hielp ook niet. Men had hem laten komen en of hij zong of niet, zyn eisch bleef dezelfde. Er was niets aan te doen en dus bleef de zanger overwinnaar. Maar een edelmoedige overwinnaar was hij niet, want hij decre teerde: Na de tweede acte moet het geld in myn kleedkamer zyn, anders..... Ook dit werd hem toegestaan, want men vreesde dat anders uTannhauser" na den zangerswedstrijd niets meer van zich zou laten hooren. Een tweede uitnoodiging zal deze veel- eischende tenor te Weenen zeker wel niet krijgen. Aanranding. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde heden den bootwerker Akkerman lot 9 en vrouw Sprong tot 5 maanden gevangeniss ral wegens aanlanding en mishandeling van den heer P. Keeman, procuratiehouder aan het Blauwhoedenveem op 14 Januari jl., toen de heer K. in de tram gezeten de Prins Hendrik kade passeerde, waai bij een opstootje van werkstakende bootwerkers ontston den het tramverkeer gestoord werd. De rechtbank ontsloeg van rechtsvervolging den te dezer zake mede vervolgden P. J. van Oogen, omdat het niet gebleken was dat deze een strafbaar feit had gepleegd. Geweldpleging. Voor de rechtbank te Arnhem stonden gisteren terecht D. R. K. en H. W. V., arbeiders te Dinxperlo, beschuldigd van open lijk en met vereende krachten geweld te hebben gepleegd in den avond van den 6den Januari. Ze hadden volgens de zeer overeen stemmende verklaringen van 5 getuigen zonder eenige aanleiding eerst twee personen aangevallen, den eenen beetgepakt en bedreigd in een sloot te werpen, later een oude man gemolesteerd en ten slotte een paal tegen een fiets geworpen, waardoor de berijdster viel en haar rijwiel beschadigd werd. Beklaagden heetten alles liegen. De ambtenaar van het O. M. eischte op grond van art. 141 W, v. S. schuldig ver klaring van beide beklaagden en eene ge vangenisstraf van 9 maanden. Dit artikel spreekt van openlyk en met vereende krach ten geweld plegen. De verdediger legde er den nadruk op dat men onderscheid moet maken lusschen sopenlijk" en openbaar. De uitlegging van het O. M. dat openlijk hier bedoelde szicht- baar" deelde hij niet. Ook de uvereenigde krachten" achtte pleiter niet bewezen, wel erkende hy dat ieder der beklaagden, afzon derlijk zich schuldig had gemaakt aan ge weldpleging. De ambtenaar van het O. M. daarentegen wees er op dat twee getuigen verklaarden dat de beide beklaagden den eenen getuige aangevat hebben en in de sloot wilden werpen. De verdediger achtte veroordeeling volgens art, 300 mogelijk, doch vroeg daar hij meende dal art, 141 niet van toepassing kon zijn, onmiddellijke invrijheid stelling. Door de rechtbank werd dit verzoek geweigerd en de uitspraak bepaald op 3 Maart a.s. Gevolgen tramongeluk. Voor de rechtbank te Haarlem is nu aan hangig gemaakt de zaak van de ontsporing, verleden jaar zomer, van de electrische tram De heer C. van Baaien van beroep tim merman en wonende 25 Nieuwehaven, Gouda, had steens mpt ijver gewerkt om in het onderhoud van zyn huisgezin te voorzien en bekommerde zich eerder om zijn werk dan om zijn gezondheid, van den anderen kant heeft ziju ambacht er ook veel toe bijgedragen tot de vermindering zijner krachten en eenige ongevallen in zijn lichaamsgestel kunnen ver oorzaken. Te veel arbeid is nootlotlig voor den sterken man en er zijn weinig lichaams gestellen die op den langen duur door te gioote vermoeienis niet bezwijken. Sedert tien maanden gevoelden de Heer Van Baaien hevige pijnen in de beenen, zulks was be gonnen door waterzucht in de knieën, en de pijnen namen van dag tot dag toe, het werd zelfs zoo erg dat hij niet meer werken kon en gedurende vijftien weken te huis is ge bleven. Een zijner vrienden, hem in dien toestand ziende, raadde hem de Pink Pillen aan, hg volgde de behandeling gedurende eenigen tijd en weldra gevoelde hij de pijnen verminderen en na verloop van eenigen tijd kon hij zijn werk als voorheen met denzelfden ijver weder hervatten. Indien mij dat zelfde weder mocht voorkomen, zoo herhaalde hij aan onzen verslaggever, zal ik my herinneren liet goede dat de Pink Pillen van Dr. Williams mij gedaan hebben eri ze terstond weder aan wenden en U kunt mijn beterschap aaneen ieder bekend maken want ze hebben mij de kracht en lust lot werken weer teruggegeven teneinde in onderhoud van vrouw en kroost te voorzien. De overdreven arbeid veroorzaakt allerlei soort zieken, put het gebeele lichaamsgestel uit en is de oorzaak van armoede, bleekzucht, zenuwziekte en algerneene verzwakking. Da verschijnselen dezer ziekten bestaan in hoofd pijnen, duizeligheden, pynen in rug, lendenen en beenen, steken in de zijde, verlies van eetlust, slaap en krachten. Dat alles zal ver dwijnen door de herstelling van het bloed dat geen een geneesmiddel op zoo'n krach tige wijze zal teweeg brengen als de Pink Pillen van Dr. Williams. Wij kunnen er echter niet genoeg op aan dringen, dat men wel acht geve de echte Pink pillen van Dr. "Williams ie bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zyn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen be- zitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepolhouder komen, den Heer Srmbilié, Prijs f 1.75 de doos, f 9.per Gdoozea. Verkrijgbaar by Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland eu Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 25 Februari. Tot Voorzitters der Afdeehngeu zijn be noemd de heeren Lohman, Seret, Van Alphen, Heemskerk, Crèmer tot Ondervoorzitters de heeren Van Vlijmen, Van Bylandt, Nolens, Van Dedem, Pynacker Hordijk. Behandeld werd het wetsontwerp tot goed keuring der overeenkomst met België omtrent de verbetering van het kanaal GentTer- Neuzen. De heer ROëLL had het wenschelyk ge acht, van België eenige concessiën te ver krijgen, daar het tractaat bijna geheel in België's voordeel is. Wat de kostenberekening betreft, vreesde spr. moeilijkheden voor Ne derland, Het gevaar voor doorkwelling der kanaaldijken was z. i. niet denkbeeldig. Me' warmte bepleitte spr. flnantieele offers voor de verbetering van de werken vanTerneuzen De heer HENNEQUIN was van oordeel dat .onze Kamerregeering de houding van België te kras had verdedigd, daar België de grenzen voor ons vee gesloten houdt en de surta,te voor 't spoorwegvervoer nog steeds Jean ten Rade speelt 3 Maart in Den Haag, 4 Maart in Amsterdam eu 6 Maart in den Tivoli-Schouwburg te Rotterdam. Johan Wijs man verleent aan deze concerten zijn rnede- weiking.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2