V BINNENLAND. V V STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. Hecht zak en. Kerk en School. Landbouw en Yeeteelt. Op de wijziging van het w, v. strafr. blijft tie ontciereruie stempel eener gelegenheidswet gedrukt, maar een groot deel van het hatelyk karakter is er aan ontnomen daar de toege zegde bestuursmaatregel waarbij de rechts positie der spoorwegbeambten zal worden geregeld, zoodat er een regeling is vóór eventueels feiten zullen vervolgd worden. Ook verheugd zij zich in bet vervallen van het vage artikel 284bis (hinder en overlast). dAl blijven wij", schrijft liet blad, snok de handhaving der strafrechtelijke voorstel len thans betreuren en al zijn wij ook over tuigd dat uitstel op 't oogenblik aan alle be roering in 't land terstond een einde maken zou, toch eischt de vraag ernstige overweging of niet, in verband ook met rte veranderde omstandigheden, reeds de tegemoetkomende houding der Regeering voldoende geacht zou mogen worden om elk gevaar voor eene her haling der gebeurtenissen van einde Januari voor 't oogenbhk als geweken te kunnen be schouwen." M. a. w. of het wel noodig is langer nog de lichtingen onder de wapenen te houden. En ten slotte: 't lydt voor ons geen twijfel. al hadden wy ook gaarne gezien dat de Regeering nog iets verder gegaan ware, of hare tege moetkomende houding ten aanzien van de stakingsontwerpen zal van verschillende zijden buiten hare Kamermeerderheid waai deering vinden, maar zij zou daarop eerst de kroon zetten en de overgroot» meerderheid in den lande met hare wettelijke maatregelen geheel verzoenen, indien zij nu ook blijk van ver trouwen gaf in de ordelievendheid der Ne deriandsche natie en in hare eerbied voor het gezag en de lichtingen, welker buiten gewone oproeping noodig was, thaus ten spoedigste met groot v»-,rlof deed huiswaarts keeren. Mocht, nu de behandeling der stakings- outwerpenalthans hare afdoening voor Pa«chen niet mogelijk i«, de Regeering nog in deze week het woord spreken, dat van zulk vertrouwen getuigt en waarnaar, met de manschappen der lichtingen van 1900 en '1901 door duizenden in den lande met smachtend verlangen wordt uitgezien De «Nieuwe Arnh. Crt." (hoofdrad, de heer Pijttersen) zegt dat was te voorzien dat de regeering de stakingswetten noch zou uit willen stellen, noch die terug zou nemen. Zij mocht niet den schijn aannemen te wijken. «De schrapping van de artikelen 284bis en 286 mankt het strafwetje bovendien minder bedenkelijkde toevoeging van het nieuwe art. 426bis zal echter bezwaarlijk als eene verbetering kunnen worden beschouwd. Hoezeer wij ook de ongewijzigde handha ving betreuren van de artt. 358bis en ter., zoo wordt deze voor een groot deel opgewo gen door hetgeen de regeering mededeelt omtrent de nieuwe verplichtingen aan de direcliën op te leggen. Dat wij dezen maatregel ten zeerste toe juichen. behoeven we niet uitdrukkelijk te verzekerendaarin toch komen twee bepa lingen voor, waarop wij van den aanvang af en herhaaldelijk hebben aangedrongenhet openen van den weg tot het indienen van grieven en wen-chen en de instelling van een scheidsgerecht. Had de regeering onmiddellijk na het ge beurde in Jaouati dezen maatregel genomen, zoo zou het gevaar voor de nieuwe spoor wegstaking terstond zijn geweken, zooals. daarvan houden wij ons overtuigd, het thans geweken is. Hiermede, zegt het blad verder, is de eerste stap tot het verkrijgen van een duur- zamen vrede gedaan de tweede behoort nu uit te gaan van het spoorwegpersoneel. Men noodige op den dag, volgende op dien, waarop de algemeene maatregel van bestuur in het Staatsblad verschijnt, alle arbeiders-organisaties uit, er toe mede te werken rust en orde in het land te her stellen door te besluiten in den eersten tijd niet tot staking over te gaan, opdat iedere aanleiding voor het op den been houden der lichtingen worde weggenomen. Met werkstakingen is thans niets te win nen, maar veel te verliezen toch, zoolang het gevaar blijft dreigen, dat het advies van rar. Troelstra zal worden opgevolgd, zullen de lichtingen de kazernes moeten bevolken en blijven hunne gezinnen blootgesteld aan allerlei ontbering. Laat het spoorwegpersoneel, dat thans zijn langen strijd met schitterenden uitslag be kroond ziet, den stoot geven tot eene bewe ging, welke ongetwijfeld allerwege sympathie zal vinden." •Jr Het «Bdbld." betoont zich bevredigd en de verschillende wijzigingen nagegaan heb bende schrijft zij «De regeering heeft door deze wijzigingen hare voorstellen buitengewoon verbeterd. Dit is de indruk dien wij bij vluchtige lezing ontvingen en die, naar wij hopen, bij nauw keuriger bestudeering zal worden versterkt." Ook «de Tijd" toont haar ingenomenheid met de mogelijk gemaakte verzoening naar links. «Deze Memorie is een stuk van hooge beteekenis, uitmuntend zoowel door kracht van logische redeneering als door den kloeken, kernachtigen stijl, welke de regeeringsstukken van onzen tegenwoordigen premier dr. Kuyper bijna altijd kenmerken." Ook zij vermeit met genoegen het feit dat de regeering zal zorg dragen voor een tijdige regeling van de positie der spoorwegmannen. En dan schrijft zij «Het komt ons bijna ondenkbaar voor, dat thans na de aangebrachte verbeteringen en vooral na den thans aangekondigden Maatregel van Algemeen Bestuur de eindstemming inderdaad een partijstemming zal wezen, Rechts legen Links. Hoewel de meeste liberale bladea zich nog niet hebben uitgesproken, kunnen wij ons toch moeilijk voorstellen, dat thans mannen als Mees en Roëll, ja zelfs als Borgestus c.s. aan de Re geering de middelen zullen weigeren, welke zg in haar Memotie van Antwoord opnieuw verklaart noodig te hebben, om voor het behoud van orde ei. gezag te kunnen instaan, thans, nu gelijktijdig tegen alle overschrij ding van macht en tegen alle onbillijke behandeling \an spoorwegpersoneel wordt' zorg gedragen. Een woord van hulde aan de regeering voor haar kloeke en tegelijkertijd tegemoet komende houding vooral ook voor de werk zaamheid en den spoed, welke zg in deze betracht he*ft, is zeker niet onverdiend. Moge haar optreden in deze de Volksvertegenwoor diging tot navolging prikkelen «De Maasbode" zegt: Het is daarom onze vaste overtuiging, dat tegen deze voorstellen geeu redelijke bezwaren meer gemaakt kunnen worden en dat op den gtondslag dezer gewijzigde wetsontwerpen alle volksvertegenwoordigers elkaar ontmoeten kunnen, die het wel meenen met de belangen, hun kiachtens hun mandaat en de grondwet toevertrouwd. Teiwijl «De Noord-Rrabanter" den wensch uit «Ds voorgestelde wetten mogen spoedig worden aangenomen. Van loven en bieden, om meer of minder kari nu geen sprake meer zijn. Als de wetten er zijn, zal de rust weer in het land terugkeeren en kunnen onze jon gens naar huis en naar hun weik gaari." Het jUtr. Dagbl." noemt de houding van de regeering nog steeds vastberaden, terwyl deze getuigt van siaatsmanswjjsheid. Zij transigeert niet met haar stell-ge ovei- tuiging omtrent haar plicht als Overheid, en omtrent de vaste fundamenten van alle Staatsordemaar in de formuleering Imrer gedachten maakt zij een ruim gebruik van hetgeen haar door opbouwenue critiek werd aan de hand gedaan, en de tegemoetkoming, door bet gelasten eener enquête naar de toestanden van het spoorwegpersoneel reeds betoond, vult zij (overeenkomstig onze voor spelling) aan met een zeer vérstrekkende regeling ter zake van rechtspositie en dienst- voorwaarden van het spoorwegpersoneel. Zij doet, wat in de geschiedenis d«or bekwame staatslieden steeds ia dergelijke omstandig heden werd gedaan zy biedt, op de punt vati het zwaard, een zegelbrief met rechten en vrijheden aan. Zij verzoent de orde- lievenden, doch blijft onverbiddelijk jegens de ordeverstoorders. Zelfs moet erkend, dat de regeering ver, zéér ver in haar tegemoet koming gaat." Het »Vo!k«dagblad" blyft natuurlijk op haar standpunt staan tegenover deze wetten, immers voor haar komt het neer op dit slot van haar schrijven: «Het regeeringsantwoord ontneemt den arbeiders de laatste hoop, die zij nog mochten koesteren, dat mogelgk zonder ingrijpen van hurme zijde de wetsontwerpen niet zouden worden aangenomen. Zelfs de meest optimistische onder hen moet nu bpgrypen, dat op den goeden wil van onze «volksvertegenwoordiging" absoluut niet te rekenen is. Wat wij van den beginne af aan betoogd hebben is door den loop der omstandigheden zelf bevestigd. Er is slechts één wyze, waarop de wette lijke kneveling van de arbreidersbeweging voorkomen kan worden, en weldoordat de arbeiders zelf de macht hot ben, de Regeering te dwingen, van haar schan elijke voornemens af te zien." Het is voor hetgeen 1 et «Volksdagblad" voorstaat dan ook niet pre, tig dat de regee ring tegemoet is gekomen aan de bondge- nooten in de actie tegen de voorstellen. Zg schrgft dan Zij, die hieraan geloofden, hebben eens deels veel te groote waarde gehecht aan de oppositie der liberalen, anderdeels maar al te zeer Kuyper's politieke sluwheid onder schat. Minister Kuyper was niet dom genoeg om te trachten met zyu hoofd door een muur te loopenhij heeft dien eenvoudig ontweken en is er om heen gegaan. Hij heeft zeer goed het gevaar gezien, dat zijn kabinet bedreigde, indien hij geheel en ai zijn wil had doorgezet. Hg hpeft zeer goed begrepen, dat, indien het hem al gelukte met behulp van zijne tegenwoordige meer derheid zijne ontwerpen in hunne oorspron kelijke strengheid er door te krijgen, deze wetten een scherp wapen zouden worden in de handeo van zijne politieke tegenstanders, die hem vroeg of laat zouden doen vallen en dan toch zyn werk weer te niet zouden do-n. In plaats dus van den liberalen dit wapen tegen zich in handen te geven, ontwapende hij hen door aan hunne simpele bezwaren te gemoet te komen, maakte hij, hun een klein politiek succes gunnende, hen van bestrij ders tot medeplichtigen. Reeds in de Voor- loopige Verslagen der afdeelingen openbaarde zich dit steven der clericale domperskhek om met de liberalen tot eene overeenstemming te komen, tot een monster-verbond tegen hel georganiseerde proletariaat. En in het Regeeringsantwoord dat Zater dagavond verscheen, is minister Kuyper aan de bezwaren der liberalen tegen de dwangwet zoover tegemoet gekomen, dat dezen de aan geboden hand, zoo zij niet reeds aanvaard is, waarschijnlijk niet langer zullen weigeren. Voornamelyk schenkt het blad, waar zij de nieuwe voorstellen nagaat, aandacht aan de toegezegde positieregeling. Zij verwacht er echter nog niet zoo heel veel van. Vooral een betere loonsregeling ziet zg niet bereikt worden daar de regeering de loonen by de euquête van '90 gevonden, niet te laag viodthet eenige wat haar van mogelgk nut voor den beambte gelijkt, is de vast stelling van het scheidsgerecht vo-r disci plinaire geschillen. «Maar hierbij hangt veel af van de samen stelling van dit college, waaromtrent nog niets bekend is. Vatten w(j alles samen, dan komen wij tot de conclusie, dat de aangekondigde maatregel van Bestuur al bitter weinig bevat wal gelijkt naar eene tegemoetkoming van de bestaande grieven." Hofberichten H. M. de Koningin-Moeder heeft heden ochtend ten 11 ure een bezoek gebracht aan de koninklijke Naaischool in het gebouw «Samenwerking" aan de Keizerstraat te Seheveningen. H. M. de Koningin-Moeder bezocht gisteren de kindet bewaarplaats aan de Kraljenhofstraat te 's-Gravenliage. Uit den kunsthandel van den heer J. J. Biesing te 's-Gravenhage, is door de Koningin- Moeder een schilderij aangekocht van den kunstschilder Van der Nat, te Leiden. Corps diplomatique. In het Hotel den Ouden Doelen is aan gekomen jhr. mr. Schimmelpenninck gezant schapssecretaris le klasse bg de Nederland- sche legatie te St. Petersburg. Consuls. Reuter seint uit Weenen dat de Neder lamlsche consul-generaal aldaar, de heer Ro bert van Sou, vrij einstig ziek ligt aan een hartkwaal, Do Minister van Marino, De Minister van Marine, heden voor het eerst ua zyn optreden in de Tweede Kamer, werd door tal van leden gecomplimenteerd. Kamergroepcn. De club liberale Kamerleden onder leiding van mr. Borgesius vergaderde gisteravond. Giorpen uit andere partijen komen heden avond bijeen. Kamerleden. Men schrjjft aan de «Tel." uit Arnhem De heer mr. W, H. J. Th. van Basten Batenburg heeft het lidmaatschap van den Centralen Raad van Beroep (Ongevallenwet) aanvaard en heeft daarom opgehouden lid van de Eerste Kamer der Slateu-Geneiaal ter.ijn. De heer De Waal Malefyt sedert het laatst des vorigen jaars ongesteld, was heden weder in de vergadering der Tweede Kamer aan wezig. V De «Petit Bleu" meldt omtrent de reis van den heer Van Kol nog dat deze gisteren te Parijs is aangekomen op weg naar de West-Indiën. Ds Fransche en Engelsclie regeering heb ben volgens dat blad een oorlogschip te zijner beschikking gesteld, om aldaar de ver schillende eilanden te bezoeken, terwyl de Nederiandsche regeering hare instemming met deze onderzoekingstocht heeft getoond door hem bij de verschillende koloniale autori teiten ernstig aan te bevelen ter voorlichting, Na zyn terugkeer zou de heer Van Kol zijn ervaring in verschillende talen ih het licht geven. President Stcijn. Ons vermoeden, dat het met president Sfceijn niet zoo erg geweest is als men uit een vroeger bericht moest opmaken, wordt gelukkig bevestigd door een brief uit de naaste omgeving van den zieke, dezer dagen hier te lande ontvangen. Daarin staat te lezen «Met [den president] gaat het weder beter. Hij moest een week rust nemen, daar wij hem wat te veel lieten lezen, loopen en oefeningen maken. De verlamming is niet weder erger. Hg is tien dagen geleden met het loopen schielijk neergezonken, maar dat is al meermalen gebeurd, doordat de knieën zwikten. Hij had verscheidene siapelooze nachten en klaagde over een drukking op het hoofd, maar by gevoelt zich nu gelukkig veel beter en ik hoop, dat hij weer flink, vooruit zal gaan." Dezelfde schreef den 22en dezer aan een ander«President is gelukkig nu veel beter. De doktoren denken dat hij te veel oefeningen gedaan heeft. Het is moeielyk om precies fe zeggen hoe veel hg doen kan en wy moeten min of meer oordeelen door het resultaat. Hij heeft nu een week volkomen rust. gehad en ik hoop dat hij du weer flink vooruit zal gaan. In een lange ziekte moeten wy nu en dan een kleineu tegenspoed verwachten, maar bet neemt niet weg dat de minste achteruit gang toch altoos een teleurstelling voor ons is." (»N. R. Ct.") Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp tot het onder de wapenen houden van inge- lijfdea bij de militie te land, die ingevolge art. HO eerste zinsnede der Militiewet 1901 onder de wapenen zgn gehouden of geroepen, de hreren Van Vlijmen, Drucker, Duymaer van Twist, Van Asch van Wyck en Tyderr.an. Overeenkomst NederlandVenezuela. Bg de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot goedkeuring van op 28 Fe bruari 1903 tussehen Nederland en de repu bliek Venezuela gesloten overeenkomst, tot het onderwerpen aan arbitrage en tot betaling van alle onafgedane vorderingen van de Neder iandsche Regeering en Nederiandsche onder danen op de genoemde republiek. Beroepswet. Bij Koninklijk besluit is bepaald dat door den voorzitter van de Centrale raad van beroep of van een raad van beroep kan den inspecteur van den arbeid, bedoeld in artikel 95 der Beroepswet, met voorbereidend onder zoek belasten ten aanzien van feiten, welke van invloed kunnen zijn op de beslissing omtrent de vraag a, of eene onderneming verzekerings- plichtig is; i. in welke gevarenklasse eene onderneming behoort te zijn ingedeeld; c. welk gevarenpercentage aan eene ender neming behoort te zgn toegewezen d. op welke wgze een aan een verzekerde overkomen ongeval beeft plaats gehad, met dien verstande, dat met een voorbereidend onderzoek, als sub d bedoeld, de inspecteur van den arbeid alleen dan kan worden belast, indien by den leider van het onderzoek zoo danige technische op ervaring berustende kennis noodzakelijk wordt geacht, welke meer in het bijzonder by den inspecteur veronder steld wordt. Regeling: van het H. O. Het Staatsblad no. 88, bevat een kon. besluit van den 2lsten Maart 1903, totaan- wyzing van eene btnnenlandsche bijzondere school van hooger onderwijs, bedoeld in artikel 85bis der wet tot regeling van het hooger onderwijs, zooals dat luidt krachtens de wet vau 9 Juli 1900 (Staatsblad no. 113). Dit besluit bepaalt Met het getuigschrift in artikel 11 dei- wet tot regeling van het hooger onderwijs vermeld, wordt gelijkgesteld het getuigschrift van bekwaamheid tot universitaire studiën door het Christelijk gymnasium te Utrecht der Vereeniging voor Christelijk voorbereidend universitair onderwijs te Utrecht, met inacht neming der desbetreffende wettelijke voor schriften aan zyne leerlingen af te geven. Politie op de Tisscheiij in de Noordzee, Voor de uitoefening van het politietoezicht op de visscherij in de Noordzee zyn dit jaar aanvankelijk bestemd Hr. Ms. schoeners Som- m e 1 s d y k, D o 1 f jj n en Argus. Maatschappij „Zeeland,'' De sMidd. Ct." n aakte Zaterdag melding van een gerucht in spoorwegkringen teUtreclu loopende, dat de overneming van de Stoom vaart-Maatschappij «Zeeland" door de Staats spoor nog slechts een kwestie van tijd zou zijn. Men machtigt ons medetedeelen dat hiervau bjj de Maatschappij «Zeeland" niets bekend is. («Tel.") De haven te YHssingen. Het comité, gekozen uit de verschillende vakorganisaties te VINsingen, heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer. Het comité meent dat de maatschappij «de Schelde", aan wie de havenwerken door het Ryk, dat daaraan 25 millioen besteedde, voor 50 jaren verpachtte, niet behoorlijk exploiteert en niet er naar streeft den handel naar deze haven te leiden. Het dringt er daarom op aan dat de regeering van haar bevoegdheid gebruik make en de pacht opzegge om daarna de exploitatie der havenwerken op te dragen aan de gemeente Vlissingen. Pro-Boer-Yerloting. Uit Den Haag meldt men Naar vin bevoegde zyde vernomen wordt, zal de netto opbrengst van de Pro-Boer-ver- loting ruim f 60,000 bedragen, hetgeen, met het oog op het feit dat kort voor de uitgifte der loten de vrede gesloten werd, waardoor de algemeene offervaardigheid zoozeer ver minderde, niet onbevredigend genoemd mag worden. Aan het secretariaat Noordeinde 140a te 's-Hage komen, met het oog op de a.s. trek king op 15 April, nog steeds aanvragen om loten in. ITnantieel Nieuws. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 28 Maart bedroeg bij de Nederl. Bankf 412,586.971/2 bij de betaalmeesters. - 2,602,802.02 Te zaroen f 3,015,388.991/2 Gemeenteraad. "Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 7 April a.s., des namiddags 2 uur. De stukken liggen ter visie voor de leden. In de gisterenavond gehouden vergadering van de Kamer van Arbeid voor de Voedings- en Genotmiddelen is besloten zich aan te sluiten bij den Bond van Kamers van Arbeid in Nederland. Burgeravondschool. De jaarlijksche tentoonstelling der teekenin- gen aan de Burgeravondschool zal gehouden worden op Zaterdag en Maandag 6 April a. s. telkens 's avonds te 7 uur. In het nummer van morgenavond zal de trekkingslyst worden opgenomen van de ver loting verbonden aan de Landbouw-tentoon- stelling in Rotterdam. De exemplaren zgn op den gewonen tijd verkrijgbaar. S. O. Y. Blijkens achterstaande advertentie zijn de zalen en de tuin der S. O, V. tijdelijk voor het publiek gesloten. Yolkshuls. "Woendag 1 April, dus op den daarvoor vroeger reeds vastgestelden datum, zal het nieuwe gebouw, van het Volkshuis worden io gebruik genomen. Een eenigS7ins feestelijke en officieele in gebruikneming zal echter plaats hebben Zon dagavond, waarbij een muziekavondje is ge organiseerd. Van wege den Landelijken Bond van ge meentewerklieden zal Woensdag 8 April a.s. een openbare vergadering gehouden worden in Musis Sacrum waarin zal gesproken wor den over «Scheidsgerechten". Naar men ons mededeelt zullen Burge meester en Wethouders benevens de raads leden worden uitgenoodigd deze vergadering by te wonen. R.-K.-Yolksbond, In de gewone mnandelyk«che verma. van de afd. Schiedam van den Ned R Volksbond voerde het woord het eerelM pater F. van Kerkhof! O. C. over betonde? werp: de Arbeuisbeweging. Aan het t werd daarop de volgende motie voor™' en aangenomen. 6 «De vergadering van den Ned R v Volksbond, afd. Schiedam, 29 Maart, geh^ de uiteenzetting van don legen-,voor,til toestand in Nederland, spreekt met gepast! eerbied haar volle vertrouwen uit jn 7 Regeering, die door aanvulling van het W« boek van Strafrecht, wil handhaven het eeZa der overheid en waarborgen ieders rede bepaaldelijk liet recht van vrjjheid in",j I' arbeid, zoowel van patroons als van wJl lieden." UK" Tot bestuursleden werden herkozen iA heeren T. H. J. Mouwens, A, A. Marrevw en Th. H. Hiekendorf en gekozen dehcer-r H. H. Voorwald en W. Blok. n Er is een ondernfdeeiing «Kistenmakers vereeniging" gevormd, waarvan binnenkort een bestuur zal gekozen worden. (»N. S. Ct.") De tram die hedenmorgen te 9.50 mr hier moest aankomen, arriveeule eerst Ie 10.30 uur, doordien tengevolge van het defect raken eener andere machine stoornis inden dienst was veroorzaakt. Gistermiddag moest een persoon ter kal- meering naar het politiebureau gebi acht won den, omdat hjj, in eenigszms benevelden toe- stand verkeerende, op een gewoon contramerk van de tram dat hij voor een retourbiljetje aanzag, met de tram wilde mede gaaa en daardoor een oploop veroorzaakte. Gisteravond is op de Zeevischmarkt te Rotterdam op heeterdaad betrapt by het stelen van een pak, inhoudende bussen linoleum, uit eeri wagen van een bode op Schiedam! zekere K. J. B., een man, die in de laatste nachten herhaaldelijk door tusschenkomst der politie nachtverblijf verkreeg. Hij "s op het poütiebuteau in de Pauwensteeg aldaar in bewaring gesteld. Volksbadlmis. In de week van 23 - 29 Maart 1903 werden genomen 251 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 15 kuipbaden 26 regen baden 12 regenbaden 117 schoolbaden 38 3 ets. kinderbaden 43 V In de maand Maart 1903 werden genomen 1075 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 8i kuipbaden 119 regenbaden 48 tegenbaden 493 schoolbaden 158 3 ets. kinderbaden 176 In Maart 1902 werden genomen 1003 baden. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag den 2 April 1903, des namiddags te half twee uur. OnderwerpPlan uitbreiding Koningin Wilhelminahaven. 'Bij het vergelijkend examen tot toelating als leerlinge aan de Industrie-School le Rot terdam slaagde o. a. onze stadgenoote Mejuf frouw J. M. Habraken. 'Gisterenavond hield de schietvereeniging Prins Hendrik alhier haar laatste oefenings avond in dit seizoen waar aan een onder linge wedstrijd was verbonden met de kamer- schietcilinder. Over het geheel genomeu werd er goedgescboten. Na afloop der wedstrijd wer den de 22 prijzen met een opwekkend woord door den voorzitter uitgereikt. De heer J. van Luipen, voorzitter der ver eeniging, had een zilveren medaille uitgeloofd voor den schutter die gedurende de laatste drie maanden het hoogste aantal punten op de cilinder behaalde, deze medaille werd ge wonnen door den heer J, Spierdijk. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde heden den 19-jarigen schildersknecht P. v. G. wegens meineed gepleegd ais getuige in de zaak van C. v. 't H., beklaagd vaD mishan deling waarin G. eene valsche verklaring aflegde onder eede, tot 9 maanden gev.straf. De eisch was II/2 jaar, terwijl hij ter terechtzitting van verleden week onmiddellijk gearresteerd werd. Nëd. Heïiv. Kerk. Beroepen te Amsterdam dr. J. Lam- inerts van Bueren, te Rotterdam. Bedankt voor het beroep te Heenvliet door ds. G. J. Schraflbrdt Koops te Kerk-en Avezaatb te Woerden door ds. N. P. E. van Ugchelen te 's-Graveland te Moerdijk door ds. J. W. Pieper te Nieuw-Beijerland. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen het beroep te Haarlem door dr. H. A. "van Bakel te Edam. Veetentoonstelling te Rotterdam. Heden werd op het terrein der Nieuwe Veemarkt te Botterdam de gewone jaarlijk- sche tentoonstelling gehouden van gemest vee, niet gemest-, melk-, drachtig- en aan- fokvee en paarden, uitgeschreven door dg

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2