V STADSNIEUWS. Gemeenteraad. MAASSLUIS.~~ Kimst en Wetenschap. Recht zak en. Provinciale Staten. Do verkiezing voor een lid' van dé I'rov. Staten tea* voorziening in de vacature, ont staan door hot vertrek van den hear mr. A. C. Crena do Tong, te Dordrecht, naar Utrecht, wegens zijn benoeming tob lid van den Centraleu Raad' van Beroep, zal plaats hebben op Zaterdag 16 dezer; de stemming en herstem mi ng, zoo noodig, respectievelijk op Woensdag 27 dezer en Donderdag 4 Juni. Pensioenen. Door God. Staten van Drenthe is hij, dé Prov. Staten ingediend een reglement om trent het verleenen van pensioen aan de ambtenaren en beambten van den provincia len waterstaat en hun weduwen en weezen. Het maximum van hot pensioen is tj dei- laatst genoten jaarwedde, cn is in 27 jaar to bereiken. Hoogst aangeslagene!!. Ter voldoening aan art. i05 tier kieswet worden in auonderlijkt? bijvoegsels tot de »Siet." (no. 104) medegedeeld de door Geil. Staten der provinciën vastgestelde lijsten van hoogstaangeslagenen in de Rijks- directe be lastingen. Miliciens 1903. De miliciens van de lichting 1903 van het regiment grenadiers en jagers en van de regimenten infanterie die zich in afwachting van een nadere oproeping met verlof bevin den, worden thans voor eerste oefening op 12 Mei a.s. onder de wapenen geroepen. Zij zullen hiertoe van hun koipskomman- danten een rechtstreeksche mededeeling ont vangen, Seliatlevergoetlingcomnihsle. Mr. van Hoijen, die als tijdelijk zaakge lastigde te Caracas geplaatst woidt tijdens het onderzoek voor de Nederland-che com missie van de vorderingen tot schadevergoe ding wegens de gebeurtenissen in Venezuela, zal van Washington, waar hij bij ons gezant schap gedetacheerd was, rechtstreeks naar Caracas vertrekken. Arbitragehof. Uit Den Haag méldt men aan het ,.N. v. bh'', dat voor een deel van het gold dooi den heer Carnegie tea- beschikking gestéld van liet Hof van Arbitrage, het groot© ho tel De Oude Doelen zal worden aangekocht, dat dan. zooals van zelf spreekt, geheel zou worden verbouwd. De koopsom wordt ge schat ot> 6 ton. ïsader meldt men ons uit Don Haag Het bericht als zou het Hotel den Ouden Doelen te 's-Gravenliage worden aangekocht voor de stichting van een nieuw gebouw voor het Hof van Arbitrage, is naar de eigenaar van dat hotal mededeelt van allen grond ontbloot. Hen verneemt dat de regeering voor ge noemde stichting een terrein, op het oog heeft, niet aan een particulier toebehoo- rende. Trede door Recht. Het hoofdbestuur van den Alg. Nederl. Bond s Vrede door Recht" is voornemens in den avond van 18 Mei a.s. de opening van Haagsche Vredesconferentie door eene feeste lijke bijeenkomst te herdenken evenals sedert eenige jaren is geschied. Jhr. mr. A. F. de Savornio Lobman, lid van de Tweede Kamer en van het Permanente Hof van Arbitrage, heeft, naar men meldt, zich bereid verklaard het eere-voorzitterschap van deu feestavond te aanvaarden. lichting 1902. Naar men meldt worden de miliciens der lichting 1902 den 25en Juli met onbepaald verlof huiswaarts gezonden. Vereenvoudiging van onderwijs en examen. De oprichting der school' van de Amhem- sche schoolvereeniging, gegrond op de be ginselen der Vereenigiiig tot vereenvoudi ging van examens en onderwijs, waarvan wij onlangs mélding maakten, schijnt thans ver zekerd. In September zullen te Arnhem een le en een 2e klasse aanvangen, voor kinderen van 6 tot 7 en van 7 tot S jaar. Het schoolgeld bedraagt voor één kind f 150 's jaars, voor 2 kinderen uit één gezin f 250 en voor elk kind meer f 75. President Kruger. Ter plaatse waar mea het weten kan, is van President Krugers komst te Haarlem niets bekend. (ïHbL") Hulp aan de Boeren. Eenige Noderlandsche Boerenvrienden hebben zich verzekerd van een der beste plaatsen, van Zuid-Afrika met dé bedoeling de helft er van in perceelen aan door den oorlog verarmde Boerenfamilies, die haar gronden bobben verloren, in 'huur uit te geven voor den tijd van twintig jaren, waar na die perceelen het eigendom der huurders zullen wezen. De andere helft van de plaats, die een oppervlakte heeft van enkele dui zenden Rijidandsche morgen, zal voor reke ning Van de ondernemers worden geëxploi teerd. De huurders van de perceelen kunnen tegen een bilLijk loon 'hun hulp daarbij ver leenen, voor zoover zij hun tijd niet noodig hebben voor de bewerking van hun eigen perceelen. Voor het overige zal do onderne ming haar gronden laten bewerken voor ver armde Afrikaanders, d'ie geen perceelen kun nen huren, tegen een derde deel van de op brengst of tegen gewoon dagloon. Zooveel mogelijk zullen de menschen, die zich op den grond vestigen, vanwege de on derneming worden bijgestaan, bijv. met materiaal voor den bouw hunner huizen op de perceelen. De bedoeling is om Sater ooik aan eenige HbJlandseih© boeren do gelegen heid te openen zich daar oiidta- da Afrikaan ders to vestigen. Do gronden, dcir onderne ming moeten van de vruchtbaar-stel wezen, die in Zuid-Afrika voorkomen, cn aan volop water, de daar te lande voornaamste voor waarde, is geen gebrek. Dezo onderneming gaat niet uit Van een of andere Zuid-Afrikaansclie verewiiging, maar van eukelo praetisohe Boerenvrienden die daarvoor het noodige kapitaal bijeenge bracht hebben. Hoewol' dit kapitaal nog niet liet één duizendste bedraagt van wat dc Engelsehen alleen in 1902 aan ponden ster ling in Zuid-Afrika hebben belegd, is hiea- mede toch cmdalijik ook m Nederland iets praot'isch begonnen, dat ongetwijfeld navol ging verdient. („N. Ct."') Tabaksbelasting. Uit Eindhoven en omgeving is door do sigaren- en tabaksfabrikanten oen ad'res aan de Tweede Ivamer verzonden, waanin wordt verzocht alle belasting op tabak te weige ren, ouder welken vorm ook. Adressanten behandelen do belasting op tabak hoofdzakelijk uit heb oogpunt der in dustrie. Zij' betoogen, dat tabaksbaiidel en tabaksindustrie zoo ingeweven zijn in de welvaart van het lieole Ncderiatidsche volk, dat zondér deze te knakken, do toepassing van belasting onmogelijk is; dab zij door vrijheid van handel! en fabrikaat tot den tc- genwoo'.-digou grooten bloeil liebben kunnen komendat d'e uitvoer van tabak en siga ren grooter geworden is. naarmate de om liggende landen de fout begingen de tabaks industrie door verhoogde belasting aan ban den te leggen; dat 23,56-1 werklieden, ten deole met hun gezinnen, van de tabaksindus trie loven dat dé belasting een schreeuwen de onrechtvaardigheid zon zijn voor den minderen man, daar zijl zonder verschil van soort of qualiteït, alle tabak even zwaar be last; dat 't ook met 't oog op onza tabaik- voortbrengendo 'koloniën onverantwoorde lijk zou zijn de belasting in te voeren; dat het voorbeeld van België, dat slechts 9431 werklieden in dc tabaksmdkstrie heeft tegen 23,564 iin Nederland, bewijst hoe nadeelig de belasting werktdat de belasting het ge bruik verminderen en den uitvoer een ge- vceligen slag toebrengen zal'; dat de draw- boek bij] uitvoer nooit kan bedragen het vollo bedrag met stélen en verloren tabak aan kort en zand' van do waai-de van het gebruiktedat het goedikoope artikel in ge fabriceerde tabak en sigaren door de belas ting van de markt za' verdreven worden dat te vreezen is, dat do tabaksraarkt zich gedeeltelijk naar Hamburg, Bremen en New- York zal verplaatsendat de opbrengst voor de schatkist luttel zal wordenen dat, waai de regeering de herziening van het tarief van invoerrechten wi'l doen strekken tot be vordering van den natioalen arbeid, de voor genomen belasting dien arbeid juist zou knakken. Finantieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 2 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 3,553,133. en dat opdenzeltden dag door de Nederl. Bank, in gevolge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was ver strekt ten bedrage van - 1,556,245. Aan den met ingang van 15 Juli a. s. eervol ontslagen concierge der hoogere bur gerschool is met ingang van gelijken datum een pensioen verleend van f288 per jaar. Tol plaatsvervangend lid der commissie beiast met het afnemen der toelatings examens YuOi' liet Kon, Instituut voor de marine te Wilhm-oord is door den Minister van Marine o.a. benoemd de heer Dr. VV, Bouwman alhier. Hedenmidd ig te 121/2 uur had de 16 jarige A. de Haalï, woonachtig te Roiterdam, kan- toorlooper bij de fiima Van Emden alhier aan de II r.fJsiraat, het ongeluk in de Lange Nieuwstiaal van een sieeperswagen te vallen, waardoor hem een been werd afgereden, ter wijl het tweede ernstig werd gewond. Bij de heer dr. Ris binnengedragen zijnde, werd hij daar voorloopig verbonden, waarna hij per brancard naar het ziekenhu'-s is ver voerd. Heden is bij de politie aangifte gedaan, dat eergisternacht door het inslaan van een ruit toegang is verschaft tot een graanschuit van de firma H. Jansen Co. liggende in de Nooidvestgracht en dat daaruit ontvreemd zijn een yzeren pompstok en haak. Yolksbadiiuis. In de week van 27 April 3 Mei 1903 wer den genomen 302 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 23 kuipbaden 44 regenbaden 18 regenbaden 136 schoolbaden 40 3 ets, kinderbaden 41 Ia de maand April 1903 werden genomen 889 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 54 kuipbaden 104 regenbaden 44 regenbaden 489 schoolbaden 75 3 ets. kinderbaden 123 In April 1902 werden genomen 875 baden. Vergadering op Dinsdag 5 Mei 1903, des namiddags ien 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer H.J. Versteeg. Tegenwoordig 12 leden, afwezig de heeren van Westendorp, Faure, Smit, Bender en Blaisse, allen met kennisgeving. Verder afwezig de heeren Loopuyt, Ris, Witkampf en P. C. M. Jansen. De notulen van de vorige vergadering van 7 April jl. weiden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken, Mededeeling van B. en W. dat by hun Col lege zijn ingekomen Van Gedap. Staten dezer provincie, Missive ten celeida van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 7 April jl. tot afstand iu eigendom van eea stuk bouwgrond aan de Nassaustraat aan J. Mulder Jr. Kennisgeving. Iiem, Missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 7 April jl. tot betaling uit den post voor onvoorziene uit gaven der becrooting voor 1903 van een be drag van f 1300. Kennisgeving. Idem, besluit dd. 21/30 April jl., waarby het maximum aantal lesuien, dat in deze gemeente voor eene Rijksbijdrage in de aan de onderw'yzeis uit. ie keeren belooning Wegens het geven van herhalings-onderwijs, in aanmerking kan komen, is vastgesteld op 250 per school en per jaar. Kennisgeving. Van B. en NV,, afschrift van hun besluit ild. 30 April j I. waarbij aan G. Duy»er, eervol ontslagen coocietge der Openbare Middelbare b'ehulen, met ingang van 15 Juli a.s, een pensioen is toegekend van f 288 's jaars. Kennisgeving. Idem, missive houdende voorstel om het vrijgevallen salaris van het hoofd der school B, onder het personeel aan die school, raar door hun college te bepalen maatstaf, te veideelen. Dit voorstel wordt direct behandeld en met nlgemeene stemmen goedgekeurd. De heer Witkampf komt ter vergadering. Idem, missive ten geleide van het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1902. Kennisgevingzal worden gedrukt, aan de leden rondgezonden en algemi en verkrijgbaar worden gesteld. Van de Commissie san Administsatie voor het Stads-ziekenhuis, missive ten geleide van de rekening en veiantivoording van het beheer over die inrichting over het jaar 1902. In handen van de Financieele commissie om onderzoek en rapport. Van de Gezondheids-commissie, verslag over het tijdvak van 18 October 1902 tot Ulto. December 1902. Kennisgeving. Van mej. E. Oianje, wed. J. Kouwenhoven, Adres houdende verzoek om continuatie van huur van een petceeltje grond aan de Velle- vest. In handen vae 3. en W. om advies. Van K. Schraver te Rotterdam, Adres houdende verzoek de aandacht van den Raad te vestigen op een bijgevoegd artikel over het ter zijde leggen van adressen die onge zegeld zijn. Kennisgeving. Idem, Adres houdt nde mededeeling dat het gewenscht is in iedere schooi platen aan wezig te hebben waarop de verschillende wapenkorpsen, graden en rangen van het leger zijn afgebeeld. Kennisgeving. Van N. Visser, Adres houdende verzoek hem verlof te verleenen om buiten deze ge meente te wouen. In handen van B. en W. om advies. Vso mej. E. van Biene, Adres houdende verzoek om te Rotterdam te mogen blijven wonen. In handen van B. en W.om advies. Aan de orde is Benoemingen. Benoeming van een onderwijzeres aan de school D. Benoemd werd mej. M. F. Oosthoek te Roüeid unz Benoeming van onderwijzeressen in nuttige handwerken aan de scholen C, D, E en F, voor den lijd van 1 jaar, hetw.lk geregeld wordt te zyn ingegaan den leri April jl. Benoemd worden dedainesJ. F. v.Wamelen, W H. Ris en A. Timmermans aan de scholen C .en D, mej. B. Pigeaud aan de scholen D en F en C, van den Tempel aan school E De heer P. C. M. Jansen komt ter ver gadering. Benoeming van stembureaux voor de ver kiezing van 7 raadsleden. Benoemd worden voor district I, de bur gemeester, voorzitter, de heeren M. Kranen, P. M. J. A, Lagerweij, leden, L. H. F. A, Faure, 4de lid, J. M. vati der Schalk Jr., G. Klein en D. Ris Jz plaatsvervangende leden. Voor district II, de wethouder mr. W. H. Jansen, voorzitter, de heeren F. J. Smit, M. C. M. de Groot, leden, W. A. Beukers, 4de lid, J. O. Bender, A. J. van Jde Poel en H. B. E. Blaisse, plaatsvervangende leden. Voor district III, de wethouder M, L. Honnerlage Grete, voorzitter, de heeren J. H. van Westendorp J.Dz., P. Brillenburg, leden, A, Gouka, 4de lid, P. C. M. Jansen, P. Loopuyt en B. A. J. Wittkampf, plaatsver vangende leden. Ter vervanging van den burgemeester, in de gevallen bedoeld bij art. 62, le en 2e lid der kipsvret, de heer M. Kranen. VolgeDS art. 61, alinea 2 der kieswet worden nog benoemd tot plaatsvervangende leden voor district I de heerenP. C. van der Pant Jr., mr. H. M. C. Poortman, D. Ris E.Hz. en J. Vormer. Voor district II de heeren E. M. Beukers, J. Hoek Az, T. E. J. Kramers en T. A. J. Zoetmulder. Voor distriet III de heeren A. Dirkzwager, A. ter Horst, J. C. van Mervennee en J, A. J. Nolet. Financiën. Staat van oninbare posten op de plaatse lijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1901/2, bedragende wettelijke afschrijvingen wegens verminderingen, tengevolge van rec lames of het vei laten der gemeente f 2831.50 en nonvaleurs f 407.425, totaal dus f3238.925. Goedgekeurd. Rekening van inkomsten en uitgaven va» het Algemeen Handels-Entrepot over 1902; met advies der financieele commissie. Onder mededeeling dat bereids aan de directie is verzocht om met de opmerking der financieele commissie in liet vervolg reke ning te houden, stelde de voorzitter namens B. en W. voor die rekening, bedragende in ontvangst f3860.in uitgaaf f 2975.331/2, sluitende met een goed slot van f 884.661/2, goed te keuren. Dienovereenkomstig besloten. Rekening van onti angsten en uitgaven van regenten der Hofjes van Belois over 1902; met advies van de finaucieele commissie. Overeenkomstig dat advies werd op voorstel van B. en W. besloteD deze rekening, be dragende in ontvangst f9080.94, in uitgaaf f 7140.551/2, sluitende dus met een batig saldo van f 1940.381/2, goedgekeurd. Begrooting van ontvangsten en uitgaven van regenten der Holjps van Belois voor 1904; met advies van de Financieele Commissie. Deze begrootiDg, bedingende in ontvangst en uitgaaf een gelyk bedrag van f 5100, werd op voorstel van B. en W. goedgekeurd, Ontwerp-besluit tot af- en overschrijving van posten op da begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente-reiniging, dienst 1902. Deze af- en overschrijving tot een bedrag van f 536.641/2 werd goedgekeurd. Ontwerp besluit (model B) tot af- en over schrijving van posten op de gemeente be grooting. dienst 1902, van een bediag van f 12.50. Goedgekeurd. Ontwerp-besluit (model B) tot af- en over schrijving van posten op de gemeentebe- grooting, dienst 1903, van een bedrag van f 25. Goedgekeurd. Ontwerp-besluit (model B) tot af-en over schrijving van posten op de gemeente-be- grooting, dienst 1903, van een bedrag van f20. Goedgekeurd. G e m e e n t e-r e i n i g i n g. Voorstel van B. en W. in zake het ophalen van afvalproducten door de gemeente-reini ging- Goedgekeurd met algemeene stemmen. Verharding van straten. Voorstel van R. en W. tol vei harding enz. van de Nassaustrant. (Zie bijlage 21 van het gemeenteraadsverslag). De heer P. C. M. Jansen stelde voor den betreffenden post (5000 gulden) nog niet toe te staan en zag liever de Warande be straat, die in een slechten toestand blijft verkeeren. Dit voorstel wordt niet onder steund. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aaugenomen, behalve dien van den heer P. C. M. Jansen. Salarissen gasfabriek. Voorstel van B. en W. tot tydelijke rege ling van het salaris van den directeur, den kassier en den boekhouder der gasfabriek. De beer Wittkampf stelde voor het woord nvoorloopig" in te lasschen. Daar het amendement niet voldoende ondersteund werd kon het geen punt van bespreking uitmaken. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Benoemingsbevoegdheid. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de motie in zake de benoemiogsbevoegdheid. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Havenmeester. Ontwerp-verordening lot regeling van de benoeming en de jaarwedde van des haven meester. (Zie bijlage 6 van het gemeenteraads verslag). Met geringe redactie-wijziging werd de geheele verordening met algemeene stemmen vastgesteld. De heer Loopuyt komt ter vergadering. Personeel bureau gemeente werken. Ontwerp-veroidening tot regeling van de benoeming en de jaarwedden van het perso neel ten kantore der gemeentewerken, eri ontwerp-verordeningen tot wijziging van de verordening regelende de samenstelling en den werkkring van de Commissie voor ge meentewerken en van de verordening, wuarbij de Raad het benoemen en ontslaan van ge meente-ambtenaren en bedienden aan awh-ren opdraagt krachtens'art, 145 der gemeentewet. Bij art. 2 stelt de heer Lagerwey voor, de benoemingen van personeel, behalve die van directeur, te laten geschieden door de commissie van gemeentewerken, krachtens de verordening regelende de bevoegdheden dier commissie. Het voorstel wordt voldoende ondersteund en verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Een amendement vau mr. Jansen wordt eveneens verworpen. Art. 2 wordt daarna verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Mr. Jansen stelde nu vojr den opzichter van gemeentewerken te doen benoemen door den Raad, Wordt verworpen. Besloten wordt den opzichter van gem.- werken door het Dag. Bestuur te doen be noemen. Besloten wordt den opzichter van plant soenen te benoemen door D. en W. De klerk zal, op voorstel van den heer Gouka, benoemd worden door de commissie voor gemeentewerken, De geheele ontwerp-verordening wordt aldus gewijzigd, daarna vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. Op het verzoek van de Vereeniging voor Ziekenverpleging om een suppletoir subsidie toe te kennen tot een bedrag van f 2049.451/2 boven de reeds toegekende subsidie ad f 1400, wordt door B. en W. gunstig geadviseerd. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school B. zyn geplaatst d» heeren: 1. D. Kwaat, te Alblasserdam,2.n de Nood, te Oonvoorne, 3. A, Vogelaar' tö Nieuwveen; en voor school C de heer' T. van Lingen, te Herwijnen, 2 D. Kwaat' te Alblasserdam, 3. C. de Nood, te Oost vooras' Verzoeken tot wijziging van erfpachts- voorwaardsn zyn ingekomen van: P. Qfoe. neveld Pz.P. de Bruyn; II. de Bruyn. Verzoeken om te hebben een gebouwmet andere dan steenen wanden zyn ingekoiner« van J. den Hertog; H. de Bruijn. Op al deze adressen wordt door B. en IV gunstig geadviseerd. Door den heer J. J. Midderigt, leeraar in het hand- en vakteekenen aan de Borger, avondschool alhier, wordt verzocht een lokaal van die school kosteloos in gebruik te mogen hebben voor het houden van een zorner- middag cursus. B. en W. adviseeren hierop gunstig, *In de fabriek nHollandia" is een bus ge. plaatst waardoor de werklieden, die grieven hebben, hunne bezwaren schriftelijk kunnen kenbaar maken. Het schrijven behoeft niet onderteekend te worden. De directie opent de bus zelf en hoopt zoodoende op de hoogte te blyven van de klachten die er mochten zyn" Stoomschip Gelderland. Op ruim 1 en ruim 4 van de Gelder land zyn de kbtingen weder gebracht terwijl ruim 2 en 3 door middel van vlotten zyn dicht gemaakt. De bergingsvaarturien Buffel en Stier en de zandzuiger Nau tilus, benevens 2 blazers met stoompompen, liggen langs zyde en zullen trachten het stoom- sch'p boven te pompen. De Directeur der Kon. Militaire kapel N.A. Bouwman, is uitgonoodigd oin lid der jury te zijn by een arooten muziek wedstrijd in Luik (Mei—Juni a. s.) De Haagsche gemeenteraad heeft in zijn zitting van gisteren verworpen het voorstel van B. en W. om goed te keuren het straten plan, ontworpen door den heer Biondgeest in verband mot den voorgenomen bouw van een nieuwen schouwburg tusschen de Park- en Willemstraten te 's-Gravenhage. Zota-monument. Constantin Mannier, de Belgische beeld houwer dié belast is mcib heb vervaardigen vani hot Zol a-monument in samenwerking met Alexandre Chairpeutier, is to Brussel teruggekeerd. Hét monument zal 5i meter hoog worden. De beidei beeldhouwers rekenen er op dat het werk binnen drio maanden zal zijn vol tooid. Marconi ia d'e vorige week te Rome fees telijk ingehaald, Groote huldebetuigingen aan dan grooten vaderlander, die langen tijd op reds was voor dé toepassing van zijp uit- vind'iing. Hij werd begroet door een vertegenwoor diger van den minister-president, eenige ministers, een massa mensicheu, veroenfgiu- gen mot vaandéls, banieren, muziekkorps, De burgemeester Colonna sprak Marooui to© naniens Romö. Op weg naar het 'hotel worden db paarden van 't rijtuig gespannen, de menigte droeg hem op de schouders ver der. Marconi moest telkens op liet balken voor zijln kamer verschijnen. Voor de rechtbank te Rotterdam stond heden terecht A. E. H.. 26 jaar, zeeman te Vlaardingen, die den 21 Maart j.l. een rijwiel dat hij by J. L van der Knoop te Vlaar dingen gehuurd had daags daarna voor 15 gulden in de Raamstraat te Rotterdam bal vei kocht. Bek!, bekende volledig. H'y' kon geen werk krijgen en was pas uit de gevangenis ont slagen na een stiaf van één jaar opgelegd duor de Rechtbank te Groningen wegens ter- duistering. Door den benadeelde was de fiets voor 16 gulden teruggekocht. Het O. M. het verleden van bek!, rele- veerende, zeide dat hy eenige malen zichm militairen dienst aan dienstweigering bad schuldig gemaakt en vier malen te Groningen lywielen had verduisterd. Beki. kan de voigende maand aanmonsteren en vroeg daarom een clemente stiaf en we' 2 maanden gevangenis onder aftrek preventief. Spr, dring er op aan dat bekl. de geleden schade zou vergoeden. De verdediger mr. Spier betuigde zyn dank voor het clemente requisitoir. Dé arr.-rechtbank ta Rotterdam wtee 'be den da volgend1© vonnissen P. J. II. G., 49 jaar, tolgaarder t© Vlaar- d'iniger-Ambaoht, wegens mishanddling vair ©en wielrijder, tot f 3 boot© siuibs. 2 dagen hechtenis. J. J. B., 47 jaar, Ikuipcrrs'knccht te Schie dam, wegens diefstal van ©en fust, tet een maand1 gewaar ge n ibstraf R. S., 18 jaar, varemsgezefl! tö Vlaai-din gen, wegens diefstal van. 4 rijksdaalders f®" 4 maandén gevangenisstraf. Zaak-Uuf enholiz. De zaak-Hugenholtz, opruiing van rnilicieris te Haarlem, zal Woensdag 13 Mei aldaar voor de rechtbank worden behandeld. tegenspraak met verschillende berichten,®8

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2