STADSNIEUWS. VI AARDINGEN. Landbouw eu Yeeteelt. MAASSLUIS. Kunst eu Wetenschap. II e c h t a k e 11. SPORT. Gemengd Nieuws. Corps diplomatique.. De beer de Manhei, de Fransche gezant, is voor drie weken naar het buitenland. De eerste secretaris der Fiansche legatie, graaf de Ségur d'Aguesseau, zal als zyn zaakge lastigde optreden. Onze ministers. De minister van koloniën de heer Idenburg wordt Maandag a.s. ter hervatting zyner werkzaamheden aan het departement terug verwacht. De Minister van Oorlog, generaal Bergan- sius, gisteravond uit het buitenland in de residentie teruggekeerd, heeft hedenmiddag zjjn ambstbezigheden aan het Departement hervat. Prof. Mr. S. J. Fockema Andieae. In de Senaatskamer van het Universiteits gebouw te Leiden bad hedenuainiddag eene indrukwekkende plechtigheid pluais'. Te 2 uren namen plaats op de zetels in de njen voor de professoren bestemd, de Leereu curatoren van de Thorbecke-Siiehting, De vooizitter der stichting, de oud-hoogleeraar prof. mr. Boneval Fame, mankte voor deze gelegenheid plaats voor ziju oud-ambtgenoot prof. mr. H. B. Greereu, als rector magoi- ficarus van de universiteit, eere-voorzitter van de stichting. Nadat hij de vergadering ge opend had, verzocht hij den secretaris, prof. mr. J. Oppenheim, zijn ambtgenoot pi of mr. S. J. Fockema Andrece, binnen te leiden. Deze neemt nu plaats tegenover het cura torium, waarna de eere-voorzitter, mr. Giee- ven, het woord geeft aan mr. F. Coninck Lieftink, die een uitvoeiig iapport voorlas over het werk van prof. mr, Fockema An- dreae Bijdra g» tot de Nederlamhehe rechts geschiedenis" (4 din.) waarvoor deze zich den eereprijs (een aanzienlijke geldsom en eene gouden medaille) voor het uitnomendst werk over een onderwerp van rechts-, siaats- en sociale wetenschap en politieke wetenschap heeft waardig betoond. Met woorden van hartelijken gelukwensch en warme toegene genheid werd daarna aan prof. mr. Fockema Andreae den eereprijs overhandigd. Nadat h\j vooraf aan mr. Fokkema Andrea de gelukwenschen van den Senaat der Univer siteit had overgebracht en de aanwezige curatoren van de Universiteit, h.h. professoren, aanwezigen en andere belangstellenden voor hunn-" aanwezigheid dank haf betuigd en nadat vervolgens pi of. dr. mr. Fockema daaiop had geantwoord en li. h. cuiatoren van de Thorhecke-Stichting dank had betuigd voor de hem te beurt gevallen onderschei ding, sloot de eere-voorzitter deze bijeenkomst. l)e lichting 1902. Het grootste gedeelte der lichting 1902 zal Woensdag of Donderdag a. s. met groot verlof worden gezonden. Het overige gedeelte zal spoedig daarna volgen. Europeesche vorderingen op Venezuela. De op 7 Mei te Washington tusschen Venezuela eenerzijds, Engeland, Duitschland en Italië anderzijds geteekende proto collen bepalen, dat de Czaar drie arbiters zal benoemen, leden van het Permanente Arbitragehof ter beslissing van de viaag of bedoelde mogendheden recht van voorrang hebben bij de betaling hunner vorderingen op Venezuela. De arbiters mogen geen onder danen zijn van de by de Ai bitrage betrok ken mogendheden en zullen op 1 September te 's-Gravenhage bijeenkomen terwijl het vonnis uiterlijk zes maanden daarna moet volgen. Mogendheden die tegen den voorrang van de drie genoemde mogendheden gegronde bezwaren meenen te hebben, zullen zich zelf standig partij kunnen stellen. Nat. Vrouwenraad. In aansluiting aao de bekende adressen van de Ned, Ver. tegen de oneerbaarheid, den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het Zedelijk Bewu=tzyn en de Ned. Midder nachtzending, heeft de Nat. Vrouwenraad van Nederland zich met adres van gelijken inhoud tot H. M. de Koningin gericht. Periodieke raadsverkiezing. Den 30en Juni zal de vei kiezing plaats hebben voor de vervulling der vacatures die zullen ontstaan door de periodieke aftreding der raadsleden, de beeren District I: H. B. E. Blaisse, P. C. M Jansen, F. J. Smit. District IIP. Brillenburg, J. M. v. d Schalk Jr. District III: Mr, W. H. Jansen, J. O. Bender. Door B. en W. is bepaald dat de stem ming, indien deze noodig zal blijken, zal plaat: hebben op 7 Juli en de herstemming zoo noodig op 16 Juli. Bij de a.s. raadsverkiezing stelt het aftre dend lid, de heer P. Brillenburg, zich niet meer herkiesbaar. Inspectie verlofgangers. Belanghebbenden worden herinnerd dat alhier dé inspectie over de verlofgangers der militie te land zal worder» gehouden in het Doelegebouw op Maandag a.s. den 8en dezer des voormiddags ten 91/2 ure en dat daaraan moeten deelnemen al de verlofgangers voor zoover zij dit jaar niet onder de wapenen ziju geweest of bestemd zijn om dit jaar aan de herhalingsoefeningen deel te nemen of behooren lot de regimenten veld-artiilerie en het korps rijdende artillerie van de lichting 1900. Aan den acent van de Rijksverzekering bank. den heer A. H. van Schieveen, is Schiedam als standplaats aangewezen. In een communiqué aan de bladen worden deze besluiten eerst "thans medegedeeld en dit niettegenstaande de agent voor deze ge meente aangewezen hier reeds ruim 14 dagen wivoni. „Schiedam Vooruit»'. Voor zoover noodig herinneren wij hier nog eens aan de op Dinsdag a.s. te houden ledenvergadering van de vereeniging ïSchie- dam Vooruit". Bij den waarnemenden voorzitter is inge komen een candidatenlij-t ter vervulling der beMuurs-vaeature die nog steeds beslaat door het aftreden van den voorzitter, den heer P. Loopuyt Op die lijst zijn geplaatst de heeren A. Gouku, W. Beukers en llert». Jansen. Het is voor de vereeniging te hopen dat de a.s. Dinnlog gekozen wordende zich die keuze zal laten Welgevallen daar anders de vereeniging wel wat zal lyden dooi gebrek aan leiders. Toonkunst. De Maatschappij lot bevordering der Toon kunst, aid. Schiedam, zal een algemeene veigadering houten op MaaiuL«g 8 Juntas. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaan de «dveitentie. Schiet- en Schermvercenigiiig „Willem Teil.' Blijkens het progianima voor den op morgen in de zaal der S. O. V. te houden wedMijjd van bovengenoemde vereeniging, zal dez- plaats hebben van 11 tot 2 uur en van 4 tot 6 uur, lei wijl vuu 2 tot 4 uur een ma- tinée zal plaats hebben door de Brijeische kapel onder diiectie van den heer 11. Ulhich. Die matiuée wordt door de veieeniging Willem Teil" aangeboden aan de leden der S. O V. en Willem Teil. Er zal ge-'chesmd worden op degen, sabel, lange stok en korte stok. Er zijn 4 gtoule zilveren melailles uitgeloofd, 2 voor elke afdeelinp. Het feest zal besloten worden met een bal, dat 's avonds ten 8 uur aanvangt. Reisclub Volkshuis. De rei-club, af 1. v/h Volkriiu's, heeft in hare Donderdagavond gehouden vergadering beslo ten zich gereed te maken voor dit jaar het bekende Geuldal in Limbuig te bezoeken. Aangenom-n is, dat een 3 daagtclie reis in de maand Augustus, datum nader te be palen, zal gemaakt worden. Dat deze club steeds tot tevredenheid van alle deelnemers haar reizen weet te organi- seeren bewijst telken jaren de uitkomst, verim-bl in het jaarverslag van het Volkshuis. De gelegenheid voor leden van bet Volks huis die lust gevoelen zich aan te sluiten, blijft nog opengesteld en inlichtingen kunnen zij bekomen bij den heer C. van Wijngaar den, Nieuwehaven No. 29 Gisteravond omstreeks 9 uur liep een be schonken persoon door het Broersveld, nage jouwd door een aantal jongens. Daarover in woede ontstoken sloeg de beschonkena met een stok orn zich heen en tiof een knaap van 11 juar, die met liet geval niets te maken had, tegen het oog, zoodat dit opzwol. De Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten, L°erjongens v/h sigarerivak. Idem v/h rij wiel vak. Personen hekend met rijwiel vak. Idem met vijlwerk. Timmerlieden. Ondermoulers. Jongen v. distilleerderij. Schoenmakersjongen. Steenhouwers. 1 verver. In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien. Jongen voor gistpak- huis. I drukker. 1 leerling voor de smederij (boven 16 jaar) 1 jongen in een kurkenfabriek. Keukenmeid. 1 dienst bode voor meid-alleen. 1 moutersjongen, Brandersknechts. Aangeboden werkkrachten. Letterzetters. - Distiliateursknechts. Kantooi bedienden. Boerenknechts. 1 tuiniersknecht. 1 slagersknecht. 1 tabaksbewerker.Kistenmakers. Ververs. Schippersknechts. Houtkuopersknechts. Personen vooi lichte werkzaamheden. Personpn voor schrijfwerk. Personen voor loopwerk. Personen voor los weik. Ge legenheid gezocht voor jongens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Schoonmaakster*. Wasschen-aan-huis ge vraagd. Ocvonilcn voorwerpen. a. Aanwezig aan het commissar1 aat van politie Een portcmonnaie met eenig geld, een roeiriem, geld m papier gewikkeld, een wit te kinderzak inhoudende een en ander, een vrouwenzak met ecnig kindergoed, een man chet met knoop. h. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een laarzenknccht, bij v. Pin:-:teren, Oost singel 3een hamer, bij, H. Stolk, Singel 12-.?; een brander van een 'kookstcl. bij Platering, Ploegstraat 34; een muilkorf, bij N. v. Wassenaar, Broersveld 14oen porte- monnaie met eenig geld, bijl J. v. d. Berg, Nieuwe Haven 163-,9een portemonnaie, inhoudende een en ander, bij wed. Vroaiw- derunt, Broersvest 135 boveneen porte monnaie met eenig geld, bij J. Versloot, Lange Kerkstraat 42; een portemonnaie met geld, J. Trintliamer, Singel 30; een bos sleutels, bij C. Koogje, Gasstraat 43. "Tot onderwijzeres aan de chr, school Hofjesstraat is benoemd mej. C. Manssen, van Rotterdam en aan de school Koningstraat mej. S. A. v. d. Berg, van Brielle. 'Donderdagavond werd in de Groote kerk de aangekondigde samenkomst gehouden ter bespreking van het voornemen tot het bouwen van een tweede kerk voor de Ned, Herv. Ge meente. Het woord werd gevoerd door Ds. James en Ds. Schokking. Besluiten werden er niet genomen. De belangstelling was gering. 'Op de hoendertentoonstelling te Zieiikzee werden door het Purk »De Nijverheid" alhier, met 12 inzendingen de navolgende pryzen behaald9 eerste prijzen, 9 eere-prijzen en i zeer eervolle vermelding. Een haaneneeu hen weiden van dit Park verkocht voor CO en 25 gulden. Gevonden voorwerpen To bevragen aan onderstaande adressen: Een bont schort, bijl L. A. Stolk, Wilhol- minastraat 62een schop, bijl O. Warmen- hoveu, Markt 7eon meertouw, bij A. do Graaf, 4e Bicrslootstecg 4oen roeiboot, hij H. NI. Borveling, brugwachtereen paar witte handschoenen, bijl J. v. Ireouwen, Falckstraat ISeen bovenstuk van oen oud slotje, bijl M. Boerdam, God. Bior- sloot; een zilveren hoedenspeld, bij F. Iior- naat, Oostorstraat 24; een k aakplank, bij G. v. d. Lngt, lo Achtersteeg 7een mari- nenuits, bij W. Stok, West Niouwland 88; een pet, bij J. Dorsman, Landstraat 91; een armband, biji J. v. d. Wind, Callebburg- straat 94; eeu onderetuk van oen gouden oorbel, bij 11. Larooij', Sclaavenbnrch 22. van de jongens bepaald medebrengt, dat zij naar een opvoedingsgesticht werden gezon den dat do moeder het gebeurde als een kindoraardigheid beschouwde, kwam door dat zijl niet wist dat do jongens herhaalde lijk stalen en zij' alleen gezien had dat de jongens met een klein emmertjo steenkolen aankwamen. Overigens refereerde pl. zidh aan 's Hofa oorded. Do ouders verklaarden nog, dat de politie hen nooit had gewaarschuwd, dat de jon gens stalen. De Rotterdamaclie rechtbank veroordeelde heden J. L. O. Lemair, vroeger leeuwen temmer en bierbuishouder, thans gedetineeid wegens oplichting (flesschentrekkerij) van kinderwagens en sportwagens, ten nadeele van een fabrikant in Saksen tot 1 jaar ge vangenisstraf. De eisch was 2 jaar. Gisteravond geraakte in beschonken toe stand een man in de moddersloot langs den Zandweg. Gelukkig wei d dit bemerkt door J. Westein die hem op het droge haalde, daai dedienke- ling niet in staat was zich zeiven te helpen Te Amsterdam viert de zangvereeniging Apollo feest ter eeie van haar gouden jubi leum. Gisteravond werd een groot concert gegeven in liet conceitgebouw, wat door den burgemeester en diens cehtgenoote in zijn geheel werd bijgewoond. Er weiden Nfederlandsche liederen gezon gen, Een gioote ziiveien krans werd aange boden namens een 16 tal zusterverenigingen waaronder Schiedams Mannenkoor Orpheus, Ook bloemenkransen werden overgereikt. Aan het slot tan den avond werd nog een bijzondere hulde gebracht aan Richard Ilol. De bezetting der voornaamste solo-partijen by de aanstaande uitvoering der sMeistersin- ger von Nürnberg" door de Wagner-Veree niging te Amsteidain op 24 en 26 Juni is als volgt: Walther von Stolzing, de heer Carl Burrian, Dresden. Veit Pogner, de heer Victor Klöpfer, München. Eva, mej. Minnie Nast, Dresden. Magdalene, mevr. Otlilie Metzger, Keulen. Hans Sachs, de heer Fritz Feinhals, München. David, de heer Hans Riidiger, Mannheim, Six- tns Beckmesser, de heer Cati Nebe, Berlyn Frits Kothner, de heer Max Bucksath, Man heim. Het ensemble der sLehrbuben" is weer evenals een vorig maal aan het ensemble uit Darmstadt toevertrouwd, en Vaidek zal we derom als regisseur fungeeren. Edmond Rostand's ontvangst in de „Aca démie fi-an<;aise" heeft gisteren plaats ge had. Dg belangstelling was zóó buitenge woon, dat do vicomtesso de Bornier, dochter van den betreurden académicien, wiens lof zou worden verkondigd, geen plaats kon vin den Rostand werd binnengeleid door Ju les daretie en Paul Hervïeu en liield een treffend-sclmone lofrede op zijn voorganger Henri de Bornier. Daarna bracht Melohior de Vogüó hulde aan Rostand. Mevrouw Rostand, vergezeld van do bei de zoontjes van den nieuwen „onsterfelijke" en Sarah Bernhardt trokken zeer de aan dacht van de overtalrijke aanwezigen. De heeren Marcel Prévost en Capus, naar St. Petersburg vertrokken om voor de rech ten der Fransche schrijvers in Rusland op te komen, zijn na een verblijf van vijf da gen uit de Russische hoofdstad terugge keerd. Het schijnt, dat op echt Russische wijze, men roet beloften geenszins karig is ge weest; doch de algemeene opinie is, dat er maar weinige gehouden zullen worden en 't status quo" in deze wel gehandhaafd zal blijven. Voor het gerechtshof to 's-Gravenhage stonden terecht een knaapje van 11 en een jongen van 15 jaar, beiden uit Rotterdam, wier opvoeding tot hun 18e jaar naar een Rijksopvoedingsgesticht ter zake van dief stal van steenkolen, gepleegd zonder oordeel des onderscheids, door de Rotterd. recht bank was bevolen. D'o ouders van de kinderen verzetten zich tegen de opzending. De moeder betoogde onder snikken en tranen, dat do oudste jon gen den kost verdiende en dat zijj een huis houden met 7 kinderen had, waarvoor zij goed zorgde. Adv.-gen. mr. Roitsrma wees de vrouw er echter op, dat zij zelf den diefstal tegenover een lid van „Pro Juventute" een onbeteeke- nende kinderaardigheid had gevonden en dat do jongens voortdurend kolen in huis brachten. Voorts bleek het, dat de kinderen her haaldelijk zich aan diefstal' buiten weten der moedor schuldig maaktendat de man ongeregeld werkt. Vroeger was de man va rensgezel, thans is liiji los werkman. Adv.-gen. mr. Reitsma achtte het van be- teekenis, dat do moeder in de herhaalde ko- lendiefstallon geen kwaad schijnt to zien en roquireerdo, op grond Van het slechte toe zicht, thuis op de 'kinderen uitgeoefend, be vestiging van het vonnis. De verdediger, mr. Eduard Belinfaate, was or niet zoo zeker van, dat het belang Te Goes is gisteren onder voorzitterschap van den heer P. J. J. Ropelaer, d© alge meene vergadering gehouden van de ver eeniging „Het Nederlaudsöh Rundveestam- book." De 'heer Breebaart, oud-voorzitter, werd tot eerelid der vereeniging benoemd. Aan het uitgebracht jaarverslag wordt het volgende ontleend D'oor de gewijzigde statuten wordt voor do vereeniging een zeer groot arbeidsveld opengesteld. Zijl toch zal in den vervolge zich niet enkel hebben bezig te houden met het bijhouden van d© registers, kalveren- boeken enz. doch tevens, cn meer in het bijzonder, met liet nomen van maatregelen om het productievermogen van den veesta pel te veihoogcn door het bevorderen van fokvereen igingeistiorhoud-erijen eu con- trólevereenigingeu. Wil echter aan deze hoogcre roeping ge volg worden gegeven, dan moet de vereeni ging over ruimer middelen kunnen beschik ken dan tot nu toe het geval was. Aangezien dezo middelen tot nog too niet voldoende zijn, zoo heeft het hoofdbestuur besloten de inwerking treding der bepalin gen op te schorten. Uit een overzicht der financiën bleek dat, na aftrek van al wat nog behoort uitgekeerd te worden, liet batig saldo slechts bedraagt f 164.86 en de toestand van de financiën der vereeniging alzoo niet als x-ooskleurig kan worden beschouwd. liet aantal leden vermeerderde met 81 en verminderde met 57. In 1902 bedroeg 'het aantal leden 2118. Dezo waren verdeeld over do provinciën Groningen 520, Zeeland 343, Zuid-Holland 273, Noord-Holland 237, Drent© 206, Noord-Brabant 183, Utrecht 134, Overijl»! 99, Gelderland 63 en Limburg 60. Het aantal ingeschreven dieren bedraagt in de verschillende afdeelingenGroningen 116 stieren en 258 koeien; Drente 49 on 79; Overijsel 15 en 1; Gelderland 34 on 1; U trecht 50 en 38Zuid-Holland 89 en 52 Noord-Holand 59 en 39; Zeoland 30 en 44; Noord-Brabant 58 on 27; Limburg gcon to zamen 1019 stuks, waarvan 89 volbloed afstammelingen. In de boeken voor gekruist ras werden ingeselireven 2 runderen. Boven dit aantal hadden 17 inschrijvin gen in het bijboek voor jong vee plaats. Van do 1036 ingeschreven dieren word van 101 stuks het volle inschrijvingsgeld ad f 5 betaald; van 89 stuks f 2,50 als vol bloed afstammelingen; van 801 stuks f 2.50 als mot minstens 4 stuks tegelijkertijd en terzelfder plaats opgenomen, en van 45 stuks f 10 de drie stuks. Het aantal inschrijvingen in het kalve- renboek bedraagt 560 stuks. Het verslag werd goedgekeurd. D'o rekening en verantwoording in 1902, in ontvang f 8062.94 en in uitgaaf f 6498.08 en dus met een saldo van f 1564.86, werd goedgekeurd. Do begroeting voor 1903, zoo als dio door liet hoofdbestuur werd voorge steld, wees aan ƒ7014.20 in ontvang en ni tgaaf De volgeud© vergadering zou to Limburg gehouden moeten worden. Aangezien deze afdeeling klein is en be zwaar heeft om de algemeene vergadering te ontvangen, vroeg de voorzitter mach tiging voor het bestuur, om, als Limburg niet kan, een andere plaats aan te wijzen. Die machtiging werd verleend. Het Weck in de bedoeling van iliet hoofd bestuur te liggen te ijveren voor verlaging van do kosten van inschrijving voor de fok- vereenigingen. Ook de bestrijding van tuberculose bij vee kwam ter sprako. Na afloop vereenigd© do leden zidh aan do koffietafel. Zondag 21 Juni a.s. houdt de postduiven vereniging >De Oievaar" te 's-Gravenhage eene groote nationale wedvlucht van Orleans ter herdenking van het 30-jarig bestaan der vereeniging. De leden van alle vereenigingen, aangesloten bij den Ned. Algemeenen Bond van Postduivenliefhebbers kunnen mededoen. Een aantal prijzen zijn uitgeloofd. Parijsche bankiers zullen op 5 Juli een wandelwedstrijd houden over een afstand van 40 kilometer. Verscheidene heeren zijn al in training. Naar Laren. D'o minister van staat, minister van oor log, brengt in d© „Stct." (no. 130) ter kea nis van belanghebbenden dat op gelijken voet als in 1902 heeft plaats gehad, bij Vol doende deelneming ook dit jaar do'geWea heid opengesteld wordt tot het betrekken van oen kamp in de legerplaats bij, Laren voor jongelieden, die toegelaten zijn tofc do 4de of een hoogcre klasse van oen gymna, sium of een hoogere burgerschool, of die 0p anderc-n grond aanspraak hebben op vrii stelling van 'liet toolatings-examen tot het reservekader, dan wel aan dit examen rcte- hebben voldaan. Bedoeld kamp vangt aan op den 21eu JuJi on eindigt op den Mden Augustus. Ingestort. Over een lengte van 30 Meter is heden- ochtend aan de werken der Oraojegalery te Scheseningen een steiger ingestort, waarop 15 stukadoors, waarvan 3 onder het vallende hout werden bedolven doch spoedig met ver eende krachten weer ie voorschijn gehaaid Ë*nige werklieden liepen lichte kwetsuren op! Steun. Bij het Landelijk Comité tot ondersteuning van de slachtofters der algemeene werksta king, i* tot heden ingekomen een bed» van f34 575.30. g Door tusschenkomst van het afdeelingsbe- stuur van den Bond van Nederl. Onderwijzers is van hoofden van scholen, onderwijzers en onderwijzeressen te 's-Gravenhage voor de slachtoflers der spoorwegstaking ontvangen f253.511/2. b Staking te Amsterdam. Amsterdam schjjnt niet buiten werkstakin gen te kunnen blijven, nu zijn het weer de kappers- en barbiersbedienden die stakenen bij enkele patroons reeds met succes. Volgens opgave woidt thans bjj 190 pn- troons iu het kappers- en barbiersvak onder verhoogden loon-standaaid gewerkt. Er zijn te Amsterdam volgens globale berekening 650 barbierswinkels, waarvan ineen300-tsl met ongeveer 350 eerste en tweede bedienden wordt gewerkt en de overigen er geen be dienden op na houden. Op het gehouden appél gaf de voorzitter zyu tevredenheid te kennen over den goeden geest, die onder de stakers heerscht. Hij deelde mede, dat wederom een 8-tal bedien den liet werk hadden neergelegd en 4 onder betere vooi waarden den arbeid konden hei- vatten, terwijl thans nog 50 in Making zijn. Daarna ging ieder weer naar de hem aange wezen vliegende salon," Sedert gisteren zijn nog een tweetal nieuwe vliegende salons" opgericht, namelijk in nAmicitin" en in perceel no. 8, beide op het Waterlooplein. Boschlrand. Gistermorgen omstreeks half elf werd men een zwaren rookdamp gewaar in den omtrek: van het buitengoed van Vau By- laudt, aan den Waalsdorperweg bij 's-Hage. Na lang zoeken vond men eindelijk do oor zaak van den damp een lievige bosclibrand aan den duinkant op den "Waaldorporweg. Terstond toog het personeel van genoemd buitengoed aan het werk om het vuur ie 'blusschen. Do brand .luid toen reeds een oppervlakte van circa 1000 vierk. M. be komen. Men mocht er met groote moeite in slagen den brand meester te worden. Politie en brandweer waren niet ter plaatse, wat geen wonder was, wijl ze niet waren gealarmeerd. Een 5-jarig meisje to Zuidlaren wist luci fers te bcmaehtingen, stak met een der 'houtjes een drogen heidepol aan on kot go- volg daarvan was dat liet vuur ziek mede deelde aan de uitgestrekte deunebossckeu, toebehooroncle aan do heeren Meindersnu, landeigenaren te Ee (prov. Friesland), Mrd stelde men alle pogingen in liet werk om het vuur in zijn voortgang te stuiten, doch zonder resultaat. Een halve etmaal woe kerde het vuur D'ondordag voort, nabij lig gende woningen liepen govaar. Een ontelbare massa hoornen en gansche velden, met jong groen beplant, zijn een prooi der vlammen geworden. Ongeveer 70 IDA. bosch zijn door hot vuur verteelt Gelukkig was een en ander door genoem de heeren verzekerd. Reclame. Een Ameri'kaansch rijiwielhandeüaar ad verteerde, dat hij! voor eiken jongen, die hem den datum, van z'n verjaardag opgaf) eeu belangrijke mededeeling had. De brie ven kwamen bij troepen in en elko jongen kreeg een prachtige beschrijving van bet fietsgc-nofc en een omstandig verhaal van do vreugde, dio ccn jongen moet beziel® als bijl op z'n verjaardag ccn fiots cadeau krijgt.' Natuurlijk liet de rijwielhandelaar niet na tevens do voortreffelijkheden van J® door hem geleverde fietsen te doen uitko men en hij beloofde eiken jarigen knaap voor wien bijl hem een fiets besteld werd, nog een lantaarn toe. Er moeten vaders rijn, did den rijwiel handelaar vervloekt hebben. („Do Fiets.") Aan het wandelen, Gisteravond liepen twee> kinderen, een meisje van negen en een jongetje van "F jaar, langs do vaart boven Bloemen®i rond. Een daar in de buurt wonend co®- inensaal, die begreep dat do 'kleinen ver dwaald waren, vroeg hun waar rij thuis be hoorden. Het bleek, dat rij) in do Spa.ut» dammerstraat in ITaarlom woonden. Ze ren eon eindje gaan wandelen. Een ft® rijder ging onmiddellijk naar Haarlem 0111 de ouders te waarschuwen. De kinderen te3""

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2