BINNENLAND. STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. MAASSLUIS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken, Kerk en School Ned. Herv. Kerk. SPORT. Gemengd Nieuws. aan het eind van elk concert to juichen en to wuiven. 't Sprekendst was het sucoes hij do drie werken welke tweemaal gespeeld zijn Till Eulcnspiegel, Also sprach Zarathustra en Eiu Heldenleben. Dit alles is er voor de Amsterdammers en voor Strauss con groote voldoening; vooral voor laatstgenoemde, die zich nu eindelijk begrepen zag door het publiek, dat do couranten kalm hair oudo praatjes laat verknopen over wanklanken, sensatiolnst en wat dies meer zij». Nog is er iets waarop ik wijzen vil, D'c couranten schreven ietwat vergoelijkend dat Strauss de Amsterdammers had gevraagd hier to komen spelen, omdat, dit- repetities zou sparen en dus tijd en geld. Do bladen stelden het voor, alsof na behoorlijko studio er minstens twee orkesten in Lon den zijn, die 't oven goed zonden doen. Ook dat oordeel onderschreef heb publiek niet. naar Maandag S Juni bleek. Toen speel do men Beethoven. Liszet, Stanford, Elger en toon bleek do superioriteit der Amsterdam mers, in stukken waarmee ook de Eugel- schen volslagen vertrouwd zijn. Daarom, men houde het Amsterdamsehe orkest in eere; niet alleen in Amsterdam, doch in geheel Nederland het heeft in de i Nederlandsehen naam met 'orsierd 't Is bekend dat insterdamsche beurzen den ?t dragen en dat die last o«ua zw -uur isnet ware to wenselien dat men buiten Amsterdam de handen met Am sterdam ineen sloeg, maatregelen nam, wel ke allo fiuaneieole moeilijkheden in do toe komst voorkomen, welke bovendien een mar ge laten, opdat dit muzikale keurkorps de middelen krijge, geregeld buitenslands op te treden. Dat houdt deze kunstenaren friscli en het doet Nederland goed. En nu speciaal wat over Londen, want hot begint er haast op to gelijken alsof deze brief op het redactiebureau van do „Sch, Ct." geschreven wordt, in plaats van in do wereldstad. Om do afwisseling niet te klein te ma ken, wil ik wat van de wandelwedstrijden vertellen. Die naar Brighton, door de effec ten-handelaars gehouden, is vergeten. Pink ster-Maandag kregen wij de kelnerinnetjes, die het matig aanlegden door van uit do Ci ty naar Hydo Park te loopen, waarmee slechfu drie kwartier gemoeid waren. Ik wenseh mij niet te verdiepen in do zielkun dige vragen voor wie het, meer nut kan heb ben vlug uit de voeten te komen voor een effecten-speculant of voor een kellnerin. Dit vraagstuk behoort weer tot het terrein der Nutslezingen. Ik wensch alleen te verklaren dat het een amusant gezicht was die Hebe's, allen in 't zwart, met witte schortjes voor en witte stroohoedjes op, bij elkaar to zien staan, pratend, lachend, met vrienden onder do kijkers gekscherend. Doch de „race' na men ze ernstig opniet al te ernstig, daar voor was 't Pinkstermaandag en de grapjes verkortten den weg. En laatstleden Zaterdag hebben de sla gers uit de groote vleeschmarkfc in Smith- field. ook midden in Londen, het voorbeeld van den effectenhoek gevolgd ze zijn ook naar Brighton gewandeld. De vlugste slager deed het in 9 uur 21 minuten, wat voor een slagen* en voor 87 kilometer een zeer respec table tijd is, to meer daar de effectenman die den len Mei, won, er langer over deed. "t Is evenwel echt Engelseh om met hun eigen liefhebberijen den draak te steken. Na de „bief-wandeling" krijgen we een ,,koek-loop", aks ik 't bekende „Cake-walk" zoo mag vertalen. Dbze „Cake-walk" zal gedanst worden van Ludgate Circus, dus aan den voet van den heuvel, waarop de St. Paul's Kathedraal ligt, naar Kennington, een wijk in Londen ten Zuiden van de Thames. Een muziek korps gaat voorop, dat de ..Cake-walk" speelt; de paartjes volgen, niet alleen de Cake-walk" dansend, doob alle mogelijke malle capriolen er bij makende Van de St. Paul gesproken. Z-ondag 7 Ju ni hebben de koning en de koningin er den dienst bijgewoond, ten einde de collecte op die wijze te steunen, welke er gehouden werd voor onze hospitalen. Deze bestaan hier zoowat geheel en al van particuliere giften en de koning helpt in zooverre, dat, om hem te zien, al wie geld heeft en wil geven, ter kerke gaat in milde stemming. Verleden jaar collecteerde men op die wijzo f 720,000 en Zondag hoopte men het tot 100,000 te brengen, dus f 1,200.000, wat niet onmogelijk schijnt, terwijl een rijk En- golschman beloofde een vierde van het gecol lecteerde bedrag er bij te leggen, tot een be drag van 3 ton 25000) hoogstens; een flinke gift voor één man. Do koning zag er slecht uit; hiji jaagt van het een naar het ander en kan geen rust krijlgen, zoodat zijn doktoren niets te vreden zijn. tijdelijk aldaar in garnizoen zijnde detache menten zijn gehuisvest. Hofberichten. Vanmorgen te 9 u. 58 arriveerde H. M. de Koningin aan het station te Apeldoorn om een dag op 't Loo door te brongen. De terugkeer naar Soestdgk heeft vanavond te 8 u. 12 plaats. Zondagmiddag te 41/2 uur bezochten H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder weder Amersfoort. In de Schimmelpenninck- straat stapte H. M. de Koningin uit en nam een skiekje" van de Koppelpoort. Onze ministers. Gisteren vertoefde te Amsterdam de mi nister van oorlog, de heer J. W. Bergansius, ter bezichtiging van de gebouwen waarin de Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van Marine zal op Vrijdag 12 Juni a. s. niet plaats hebben. lichting 1902. Over bet wetsontwerp betrekkelijk het onder de wapenen houden van ingelijfden bij de militie te land der lichting van 1902, be- hooreride tot de onhei eden korpsen, die inge volge art. 110, eerste zinmede, der militiewet 1901, onder de wapenen zijn gehouden, is het afdeelingsverslag der Tweede Kamer ver schenen, Men schrjjft aan de vTel." In aansluiting op het bericht in uw Och tendblad \an 0 dezer betreffende het niet willen vlot len van den wetgevenden aibeid aan het departement vnn ooi log, kan worden medegedeeld, dat de Tweede Kamer nog steeds het antwotml op het voos loopig verslag, aangaande het wtsoniweip lot het nog langer onder de wapenen houden der miliciens van de lichting 1902, wachtende is. Deze aangelegenheid wordt te merkwaardi ger nu reeds bevelen schijnen pegeven, be doelde miliciens met groot verlof te zenden. •V* Naar het sllbl." verneemt zal ook het buitengewoon veibigf onder de wapenonder lichting 1902 gelden voor eene periode her halingsoefeningen van 3d dagen. De Posten Order. De minister van justitie heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat, volgens bij hem in gekomen ambtsbericht, de zoogenaamde jpos- ten-order" (bedoeld in de in Dec. jl. door de heeren Htigenholtz c. s, voorgestelde motie), in verband neet de onlangs tot stand gekomen wijziging en aanvulling van het Wetboek van Strafrecht, door het hoofd der Amsterdamsehe politie als thans overbodig buiten toepassing is gesteld. Oppertoezicht op den Waterstaat. De door de wet op het waterstaatbestuur gevorderde reorganisatie van het oppertoezicht op den Waterstaat zal naar het sVad," ver neemt, eerstdaags bij Kon. besluit worden vastgesteld. Statistiek. Op verzoek van den minister van binnen- land:-che zaken heeft de centrale commissie voor de statistiek, krachtens het 3e lid van art, 2 van het kon b sluit van 9 Januari 1899 (Staatsblad no. 43), de bewerking, publi ceering en, voor zooveel noodig, ook de ver zameling van de statistiek van het armwezen over 1902 en volgende jaren opgedragen aan het centraal bureau voor de statistiek. Posterijen en Telegrafie. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft ter algemeene kennis van de bebokken ambtenaren doen brengen, dat bij de binnenkort te verwachten bevorderingen in de verschillende klassen der commiezen, de verplaatsingen, welke daarvan het gevolg zullen moeten zijn, nog eenigen tijd worden uitgesteld. Den ambtenaren wordt daarbij uitdruk kelijk er op gewezeD, dat verzoeken om voor eene benoeming in eene hoogere klasse niet in aanmerking te komen met het doel om op eene bepaalde standplaats te blijven, slechts bij hooge uitzondering zullen worden toe gestaan, en dat zij, aan wie zulks wel wordt toegestaan, er op moeten rekenen, dat van eene herplaatsing op hun rangnummer geen sprake kan zijn, indien zij later verzoeken mochten wel voor eene bevordering in eene hoogere klasse in aanmerking te komen. De bakkers en de arbeidswet. De afdeeling Rotterdam van den Neder- landschen Bakkersgezellen bond hield Zon dag in het vereemgingsgebouw te Rotter dam een openbare vergadering, waarin do bondsvoorzitter, de heer Ten Boekhorst, van Amsterdam, sprak over do bepalingen van het nieuwe ontwerp „De Arbeidswet". Hij juichte het too, dat do afschaffing van den nachtarbeid voor bakkers in dit ontwerp is gelegd, en bracht daarvoor hulde aan de re geering. Verder wekte hij. op tot een agita tie ten gunste van het goede in dit ontwerp, opdat de reactie, die reeds van de zijde der bakkerspatroons tegen dit ontwerp kwam. worde bestreden. Ter zelfder tijd werd te Amsterdam een congres van .het R.-EL. bakkersgidde St. Ho- noratus gehouden, en ook daar kwam in be handeling de regeling van arbeids- en rust tijden. Besloten werd een motie aan de re geering te zenden, waarin de vergadering van het R.-K. vaksecretariaat van brood-, koek- en banketbakkers, cacao-, chocolade en suikerwerkers, van oordeel dat een wets ontwerp op de arbeids- en rusttijden drin gend spoed voreïscht, er bij de regeering op aandringt, dit met bekwamen spoed in te dienen. Amsterdamsch Sanatorium. Db vereeniging tot stichting van een Am- sterdamseh sanatorium voor longlijders hield gisteren, onder leiding van jkr. mr. C. J. den Tex, haar jaarvergadering. De secre taris, dr. Gr. van Waayenborg, gaf een kort overzicht van de wordingsgeschiedenis van het sanatorium, dat binnen 'korten tijd in de bos sell en van Kraaüoo onder Bussum zal geopend worden. Hij bracht daarbij een woord van ihulde en dank aan allen, die da stichting mogelijk hadden gemaakt. In de eerste plaats aan de heeren baron Rosen thal en P. W. Janssen, die behalve hun eer ste schenkingen, daaraan later ieder nog f 15,000 toevoegden -om den arbeid te kun nen aanvangen. Dan bracht hij; .hulde aan hot dames-geuzeneomité, dht ccn feestavond organiseerde, welke f 18,000 opbracht, voorts aan de doktoren Ringeling en Alox. Klein voor 'hun goede diensten biji do inriob- ting bewezen. Verder decldo spreker mede, dat mej. A. J. Wecnink te Zutfen tot direc trice is benoemd, en dr. Terpstra te Hilver sum tot inwonend geneesheer. Uit liet verslag van den penningmeester, mr. G. Vissering, bleek, dat aan giften was iugokomen f 134,500 en aan diverse bijdra gen circa f SOÖ, van liet dames-comité f 18,000, te zamen ongeveer f 153,000. Op ultimo December was nog ongeveer f 18,000 in kas, dooli er moet nog veel betaald wor den, zoodat dit saldo geheel zal verdwijnen, en er voor de eerste exploitatie nog geld zal moeten gevraagd Worden. Beide verslagen werden goedgekeurd, cn do aftredende bestuurders, de heeren IV. Hovy cn dr. E. Stumpff werden herkozen. AJg. Ned. Werkl. Vsrbond. De comini-sie, die aangewezen is in de voigaderinq met afgevaardigden, wier afdee- lingen zich niet wenschten te vereenigen met het iri de laatste algemeene vergadering van liet Algemeen Nederlandsch Werklieden- veibond genomen besluit, waarbij het ver bond als zoodanig zich plaatst op vryzinnig- democratisch politiek standpunt, heeft Zondng een bvjeenkom-t gehouden, waarin de aan hangige kwestie breedvoerig ter sprake werd gebracht, en overwogen werd. welke stappen er gedaan moeten worden, om zoo mogelijk i og tot een oplossing te komen. Besloten werd aan de afdeelingen van het verbond, die zicli ve'klanrd hebben voor de b"ginse!verklaring der Zuidhollandsche com- mi-sie als grond-lag voor het verbond, ook aan de overige bondsafdeelingen en het bonds- bestuur een circulaire te zenden, waaraan toegevoegd z'yn twee vragen ter beantwoor ding door de aldeelingen. Tevens wordt iu de circulaire verzocht, dat de afdeelingen, die zich verklaard hebben voor de beginselverklaring der commissie, voorloopig nog geen besluit nemen in zake afscheiding van het verbond. De commissie wil afwachten de beantwoording door de afdeelingen van de gestelde vtagen, om daarna een definitieve be-iissing te nemen omtrent de vraag, hoe verder te handelen. R. K. Onderwijzers. Zondag werd to Utrecht een bijeenkomst gehouden van katholieke onderwijzers, ter constitueering van een Bond van Roomseh- Ivatholieko openbare en bijzondere onder- wijzeis in ons land. De vergadering werd door een 30-tal on derwijzers bijgewoond en geleid door den heer Bulten, .hoofd der school te Noordwij- kerhout; als secretaris fungeerde* do heer Jansen, onderwijzer te Bussum. Het doel van de vergadering was, gelijk stelling to verkrijgen van openbare en bij zondere onderwijzers. Besloten werd zoo spoedig mogelijk, do kerkelijke goedkeuring aan te vragen tal n.et het uitgeven van een brochure enz. te wachten tot de kerkelijke overheid een -be slissing zou hebben genomen. („Centrum.") Congres Openb. Gezondheidsregeling. Op het aanstaande Congres voor Openbare Gezondheidsregeling", te Breda den Ueo Juni a.s., zullen o.a. de heeren B. A. van der Perk, directeur van de gemeentereiniging en van den ontsmettingsdienst van Rotterdam, en dr. A. N. Erkelens, inleiden het onderwerp ïstraatreiniging"verzameling van vuilnis uit de huizen en de definitieve verwijdering van huis- en straatvuil uit de bebouwde kom der gemeente. Yce voor Z.-Afrika. Het Engelsche stoomschip Hermione wordt Donderdag in de haven te Ylissingen verwacht tot het innemeD van vee, bestemd voor Zuid-Afrika. Flnnnlieel Nlenws. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 6 Juni bedroeg: bij de Neder!. Bank. f 1.940,767.22 bij de betaalmeesters. - 2,4P2,697.721/2 Te zamen 4 843,464 941/2 OVERSCH1E, 8 Juni. De paaidedeken, door den wegens ditf-ul van een koe aange houden J. de Lange verkucht, is door de politie van hier opgespoord. Hij was verkocht aan den bouwman H. J. T. Molenaar te Hef van Delft voor 11.25. De deken is in beslag genomen. Het is voorts gebbkon dal zoowel de deken als het hoofdstel met lijdsob, die de aange houdene nog bij zich had, toebehooren aan C, de Reijer, voerman te 's-Gravenhage, bij wien onder valsche voorgevens de Lange zich deze voorwerpen had doen afgeven. Hij heeft bekend daarbij het doel gehad te hebben een en ander te verkoopen. Hedenavond 8 uur heeft de ledenvergade ring van sSchiedara Vooruit" plaats, in welke zal gekozen worden een bestuurslid en besproken worden het rapport omtrent woningbouw. Op 13 Juni a. s. hoopt C. Huisman, tim merman bij de Gemeentewerken, den dag te herdenken, waarop hij gedurende 30 jaar als zoodanig is werkzaam geweest. Den 28sten Juni hoopt de heer Jan J. Hassing den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar tot schipper aangesteld werd van de Op Hoop van Zegen. Naar wrj vernemen zullen een 30-lal leer lingen der Schiedamsche Huishoudschool morgen een uitstapje maken naar Breda en omstreken, onder geleide van de Directrice mej. Van de Ven en medegeleide van enkele damri-onderw'ijzeressen. Het vertrek is bo paald op 's morgens 71/2 uur. Toonkunst- In dei gisteravond gehouden ledenvergade ring van de afdeeling Schiedam van do Mij. tot Bevordering dor Toonkunst werd medc- deeling gedaan dat do heer Smalbroek was benoemd tot loeraar van do vioolklasse der muziekschool en in 'het laatst van April diö betrekking heeft aanvaard. Besproken werd de beschrijvingsbrief voor do algemeene vergadering op 13 dozer to Amersfoort to houden, en worden be noemd tob eersten afgevaardigde do heer J. O O C. van der Pant Jr. en tot tweeden afge vaardigde de lieer Th. A. J. Zoetmulder*. Nog word besloten om dit jaar, daar do toestand van de kas dit veroorlooft, het dub bel van .liet verplichte aantal', dus 4 aan deden van do muziekschool uit to loten. Wederom is bij den heer J. van Diggelen alhier verschenen een serie, bestaande in 7 stuks geïllustreerde brielkaarten met kiekjes op de overstrooming in den Noordkethel- polder. Ook deze knarten geven alleraardigste punten en zijn weder keurig afgewerkt. Gistermiddag is brand ontstaan op het dak der brandery van de firma Gebr. Nieuwhof aan de Willemshaven, die door het personeel werd gebluscht. Een oppervlakte van ongeveer 3 M2 heeft brandschade bekomen. Door de politie is in een logement alhier aangehouden A. L., die in het sAlgemeen Politieblad" gesignaleerd stond tot betaling van f3 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. Tot het ondergaan vnn zijn straf is bij naar het huis van bewaring in Rotterdam overgebracht. Yolksbadhuis. In de week van 1—7 Juni 1903 wer den genomen 253 baden. lsfe klasse 2de klasse kuipbaden 29 kuipbaden 26 regenbaden 7 regenbaden 144 schoolbaden 24 3 ets. kinderbaden 32 De kiesvereeniging sVolksbelang" zal een huishoudel'yke vergadering houden op Woens dag 10 Juni in het hotel ïLindhout" aan den Schiedamschen weg. Op de agenda zijn geplaatst: a. Samenwerking met sVlaardingen" 5. Candidaatstelling voor de a s. verkiezing. 'Hedenmorgen heeft een brutale ladelich ting plaats gehad in den kruidenierswinkel van den heer W. A. v. d. Baars aan de Hoog straat alhier. Het ontvreemde bedrag is 2 rijksdaalders, 1 gulden en eenig pasmunt. Daar de deur van den winkel eleclrisch vei- bonden is, vermoedt men dat het dienst meisje deze heeft open laten staan toen zij om een boodschap ging, zoodat de dief, zon der gehoord te worden, in den winkel kon komen. Dat hij echter de sleutel van de gesloten lade heeft kunnen vinden, doet vermoeden dat het geen onbekende is. 'In de gisteravond gehouden vergadering van de liberale kiesvereeniging alhier zijn voor de a.s. verkiezing voor leden van den gemeenteraad tot candidaten gekozen de bee ren C, A. Schikker, J. de Biuijn, Th. van der Doll, J. Y Sonneveld en C. Doelman. Aan de beurt van aftreden zijn de drie laatstgenoemde en de heeren D. van Dalen en J. Veltenaar (a,-r.). Sonsa. Het was coti toer om den lieer Sousa to spreken te krijgen, schrijft do heer Knaap, muziekverslaggever van do „Telegraaf Kort voor hot concert was liijl per trein aan gekomen en dadelijk na liet concert zou hij naar Den Haag sporen. Rostde pauze. In het onderhoud van hoogstens tien mi nuten ook anderen moesten hem spre ken deelde hiji mijl het volgende mede: Hij was deze reize geweest in Engeland, Schotland, Ierland, Frankrijk, België, Duitschland, Oostenrijk, Rusland.Had over al succes gehad. Zou den 31en Juli a.s. weer naar Am 'ka fcerugkeeren. Ging dien avond naai Haag en den volgenden ochtend naar Londen. „Wat is do getalsterkte van uw orkest?" „Acht eerste-, vim* tweede-, vier derde- klarinetten, een petite clarinetto", vier fluiten, twee hobo's, con Engelsahe hoorn, tweo fagotten, vier saxophones, vier cornet- ten, tweo trompetten, een flügelhorn, drio trombones, twee „euphoniums", vier tuba's en een „Sous&phone". „Sousaphone? Is dat misschien dab kolos sale instrument, dan op een rousaebtigen helicon lijkt?" „Juist. Dat is mijn uitvinding Is „D'ö Telegraaf" een groot dagblad?" Als antwoord op die vraag gaf i'k een ver taling van„Do Telegraaf", het meest ver spreide groote dagblad, waarin opgenomen do „Amsterdamsehe Courant" (284a jaar gang). Het auteursrecht van den inhoud van dit blad wordt verzekerd overeenkom stig de Web van 28 Juni 1881. „Stbl." No. 124. „Dim een 'krant, dia voor twee telt?" „Asjeblieft 1" „Is u er niet trotsfch op, dat .heb Amster damsehe orkest, onder leiding van heet hij ook alweer Finkenberg?" „Mengelberg." „Juist, Menkelberg dat liet succes in Londen heeft gehad met do Stranss-concer- ten?" „Natuurlijk." „Koe is do acustiek hier in de zaal?" „Eer slecht dan goed Waar heeft miss Estclle Liebling haar opleiding genoten „Eerst in Berlijn en later hiji madama Marches: in Parijs." „Is zijl een Amor i ka an sch o van Dnitscho afkomst?" „Ja; haar moeder was een Russische! zij, is first-rate, niet waar?" „O, ja Vergeef mij mij,h onbescheiden- beid, maar er wordt verteld, dat u eigenlijk anders heet dan Sousa. Hoo is dan uw°ci»en- lijtke naam?" „Ik heet werkelijk Sousa, ik ben van een oud Portugecsch geslacht." Ongcloovig keek ik .hem aan. Waarop do Portugecsch-Ainerikaanschd componist-diri gent mij, veelboteekenond aankoek en toe voegde „Er gaan meer legendes over mij rond Och, als men een bekende persoonlijkheid is, gebeurt zoo iets altijd." Diefstal van ristten? Voor do rechtbank te Rotterdam werd heden de behandeling voortgezet in zake een di-fstal van drie beele netten en een half net door A. B., 47 jaar, koopman te Vlaar- diogen. Op den 25n April waren op een perceel land naby de gasfabriek een aantal netten uitgespreid. Deze netten die door verschiller.de koopers gekocht waren, lagen gedeeltelijk over elkaar en o. a. die van Proost en Boomsmn, Om trent de ligging der netten werden heden verklaringen afgelegd door den deurwaarder Van Baaren en diens zoon, die de verkooping geleid hadden. Daar de gehoorde getuigen in tegenspraak waren met elkaarachtte het 0, M. iret wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en requireerde vrijspraak. De verdediger, mr. W. van Tiaa, bracht hulde voor dit requisitoir. Aangenomen het beroep te Andel (toez.) door ds. N. Bakker te Poortvliet te Beers en Jellum door ds. G. J. Koops te Lutkewierum (Fr.) Ev. Luth. Kerk. Gisteren is de 86>te vergadering der Evangelisch-Lutherfche Synode in de Oude Kerk te Amsterdam geopend. Tot voorzitter werd gekozen ds. II. 0. Loltr; tot vice voorzitter ds. J. C, Manssentot leden der Synodale commissie de heeren mr. H. IVeatermann en .1. S. Valenkamp. MlDDrLBAAR ONDERWIJS. Op het progiamma der acht en-derligste algemeene vergadering der vereeniging van leeraren aan inrichtingen van Middelbaar Ondeiwijs te houden te Dordrecht op Woens dag 26 en Donderdag 27 Augustus 1903, staan de volgende onderwerpen 1e. Do hervorming der Middelbare school, 2e. De practijk van li et nieuwe reglement voor de H. B. Scholen met 5 jatigen cursus. Inleider de heer G. J. Buys te Amersfoort. 3n. Middelbaar vakonderwijs. Voordracht dr. A. Borgman te Enschedé. 4o Is het billyk en in hel belang vnn het onderwijs, dat de leeraren aan de H.B. Scholen met 3-jarigen cui sus lager bezoldigd worden, dan die aan scholen met 5-jarigen cursus. Inlcidei de heer D. Kruisinga te Winterswijk. Woestduin. Aan den Haarlemsahcn correspondent van het „Hbld." word medegedeeld dat de kans bestaat, dat in den volgouden zomer op Woestduin geen courses op Zondag meer mogen worden gehouden. In Bloenienda;n en Overveeu namelijk wordt sterk geklaagd over het afnemen van het vreemdelingen* bezoek op Zondagen, die voor wedrennen bestemd zijn. Daarentegen brengen dio wed rennen aan Vogelenzang, waaronder Woest duin gelegen is, geen voordeden, die tegen de nadeden door Bloemendaal en Overran geleden, opwegen. Dientengevolge zou den burgemeester van Bloemendaal on O ver veen, waaronder ook Vogelenzang behoort, verzocht zijni de vereischto toestemming niet meer to geven, en dezo moot niet onge neigd zijn het verzoek in to willigen. Te vergeefs. Op het verzoek, destijds door een aantal spoorwegmannen tot de Koningin gericht, hare tusschenkomst te verzoeken, is bericht ontvangen, dnt zij in deze niets kan doen. (sliet Volk.") Protestvergadaring. Te 's-Gravenhage zal evenals in andere plaatsen, a. 8. Zondag vanwege den Bon van Miliciens en Oud-Miliciens een groote prolestvergadering plaats hebben tegen te onder de wapenen roepen der lichting Tb- en het onder de wapenen houden der lichting 1902. Sprekershet Kamerlid Ter Laan, Kloosterman en Van Emmenesuit Amsterdam. De sta7cingslar.il. Uit Smildo bericht men aan de ïAss. Ct. De stakingsbacil is zelfs ook tot onze ra» s leden doorgedrongen. Nadat het voorstel

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2