stadsnieuws? UIT DE PERS. MMENLAm yx, AARDEN GEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. regeering. De gehoede stad Belgrado is ge- pavoiseerd c-u de bevolking viert feest. De ex-koningiu Nathalie, de moeder van vripen Alexander, die te Versailles vertoeft, kreeg een zenuwtoeval op liet vernemen van den dood van haar zoon. Zij was geheel hui ten zielizelve eu kon het einde van het be richt niet aanhooren, hoewel dit met zeer veel voorzichtigheid baar werd gedaan. Zij moet met grooto zorg worden behandeld. De ex-koningin moet plan hebben zich in 'het klooster Angletto te Biarritz terug te trekken. Een redacteur van Havas' bui eau poog de gistermorgen prins Alexis Karageorge- witseh, den germaiu-neef van prins Peter, te Parijs te interviewen. Prins Alexis houdt reeds langen tijd verblijf te Parijs, maar is op het oogenblik op reis iu Oostenrijk, waar ■kiji zich in de omsti-eken van "Weenen be vindt. Zijn broeder Bogidar ontving den re dacteur en gaf hein de volgende inlichtin gen ,,Ik ben niet buitengewoon verrast door het gebeurde. Zooals de te Parijs ontvangen telegrammen melden, is koning Alexander vermoorddit is het noodlottig gevolg van zijn huwelijk met Draga. Bovendien, zeido Bodigar, kent gij het Bijbelwoord Die het zwaard opnemen, zullen door het zwaard vergaan. Ons vaderland is hierdoor wel van een zware zorg ontheven. Reeds lang ver wachtte ik deze gebeurtenis, sedert zijn hu welijk. Over de koningin sprekende, gebruikte Bodigar scherpe uitdrukkingen; kijj zeide: „Deze deerne heeft, koningin geworden, al les gedaan om den haat van de hofhouding zoowel als die van het volk op te wekken." Het kan niet anders dan weerzin wekken, wat deze man van hooge afkomst draft zeg gen over koningin Draga, na de tragische ontknooping van een huwelijk dat koning Alexander uit liefde sloot. De verklaring van prins Bodigar blijft dan ook voor reke ning van Havas. De berichten over de moorden in Belgra do veroorzaakten in Weenen gisteren ont zettende ontroering. In de straten was een grooto menigte bijeen, door den Sacraments dag. De bulletins der dagbladen werden met gretigheid gelezen en besproken. De keizer vernam het bericht in den loop van de gods dienstoefening. die in den Hofburg gehou den werd en Z. AT. is er zeer door getroffen. De aartshertog-troonopvolger begaf zich onmiddellijk naar het ministerie van bui- tenlandscbe zaken. In diplomatieke kringen te Londen is men van meeniug dat de omwenteling niet zal gevolgd worden door een burgeroorlog. Alle Europeesche mogendhed' n zouden geen verwikkelingen dulden, in elk geval zou Oostenrijk zeker aan verdere wanordelijk heden in Servië een eind maken. ©«mengde 3ïededeeI$Mges, Engeland. Minister Balfour zei gisteren in het La gerhuis, antwoordende op een hem gestelde vraag betreffende een telegram ontvangen van de regeering van Nieuw-Zuid-Wales, waarbij deze haar voldoening te kennen gar over de verklaring der Britsche regeering, dat de koloniën gewaarborgd waren in haar rechten om in nadere handelsbetrekkingen to kunnen treden met Groot-Brittannië „Ik weet niet welke de verklaring der Brit sche regeering is, waarop dit telegram doelt, doch wij kunnen niet met onverschilligheid neerzien op elke poging om de Britsche kolo niën te belemmeren in de uitoefening van haar recht tot het aanknoopen van bijzon dere, gunstige handelsbetrekkingen met het Britsdhe rijk. (Toejuichingen.) T u r k ïj e. IJit Konstantinopël wordt gemeld dat Natchevitch de Bulgaarscbe zaakgelastigde bericht ontving dat de sultan hem Vrijdag zal ontvangen. De Macedonische opstandelingen van het vilyaet Monastir hebben alle Turksche offi cieren die zij gevangen hebben genomen, neus, ooren en tong afgesneden. Ten ge volge van deze gruweldaden heeft de Porte een premie van 35QOO francs op het hoofd van Boris Sarafoff gesteld. De „Times" verneemt uit Sofia dat een aantal bergbewoners aan de grens twee Mahomedaansche dorpen hebben aangeval len en in brand gestoken. Die représaille maatregel van de zijde der boeren staan niet in verband met de aanvallen der benden. Vluchtelingen 'komen nog steeds te Sofia aan uit het district Itaslag, waar Mahome- danen zoowel als christenen onder een soort schrikbewind leven. 'Men verklaart dat het aantal vluchtelingen uit het vilayet Adria- nopel thans meer dan duizend bedraagt. Een groot aantal hunner zijn gevangenen die onlangs in alle deelen van Macedonië zijn in vrijheid gesteld. Afschaffing Staatsloterij. De ïArnh. Crt." zegt dat haar bij het lezen van de toelichting op het wetsontwerp tot opheffing der staatsloterij niet het minst heeft getroffen hoe blijkbaar meer en meer of is 't slechts nu en dan de eigen aardige, vaak overdreven en bombastische spreektrant van den oud-hoofdredacteur van 3>de Standaard" door den Minister van Fi nanciën wordt overgenomen. ïOnze lezers hebben", vervolgd zjj, ugezien hoe uiterst tam het wetje is, waardoor de Staatsloterij zai worden afgeschaftzjj is gedoemd tot 1922 lungzunm weg te sterven, eD toch heet het in de toelichting, dat door dit ontwerp uitvoo- 'ing gegeven wordt aan liet in 1901 aange kondigd voornemen, som bedacht te zyn op nadere voorzieningen, waardoor de uitspattin gen van dezen hartstocht (den speelzucht nameljjk) op meer afdoende wyze konden woideu beteugeld". Ziu de Minister Harte niet beseften, hoe onbeschrijflijk belachelijk zulk een hoogdra vende bombast klinkt tot toelichting van een zoo onnoozel wetje, dat letterlijk niets meer doet dan de rusipooze lusschen twee loterijen ééne of een paar weken te verlengen, ten einde de geheels afschaffing over 19 jaren geleidelijk \ooi te bereiden Het is te hopen, dat de Minister in zijne Memorie van Ant woord eens iets nauwkeurig opgeeft, welke uitspattingen van den hartstocht hij zich nu we! voorstelt met dit wetje op meer afdoende wijze (meer dan wat te beteugelen. Over het al of niet voortbestaan van de Staatsloterij maken wij ons niet warm. Uit moreel oogpunt is zij zeker moriüjk veidedig baar, al zijn ook de '20 millioen, welke de Staat uit den jenever trekt en die deze Regeering ju>st tot gisteren nog meteen paar millioen had willen vei meet deren, in ons oog zedelijk nog strenger te veroordeelen. Maar kwaad doet de Staatsloterij weinig of niet en den Staat brengt zij een jaarlijksclie bate van f650,000, wat allerminst te versmaden is, vooral als versterking van 's Rijks mid delen noodig wordt geacht. Maar de geleidelijke afschaffing voor te stellen ais een moreels noodzak- lykh-id om sde uitspattingen van de speelzucht te beteu gelen" en tegelijkertijd onaandoenlijk te blij ven en, ondanks herhaalde toezegging om in dit euvel te loorziin, maar altijd ongestraft te laten de werkelijke ^uitspattingen van de speelzucht", zich openbarende in het schan delijk rnisbi uik dat door tal van geweten- looze bedriegers ten eigen bate gemaakt wordt van de speelzucht van liet publiek, dit is zulk een bespottelijke overdrijving, dat ze niet vei re meer verwijderd schijnt van de grenzen der huichelarij. 'tls ook, gelet op den feitelijken toestand, eene volkomen sclteeve voorstelling, als d-1 minister in de toelichting zegt, dat »de Staat in moieelen zin kwalijk bevoegd geacht kan worden oin suafïend tegen de speelzucht op te treden, zoolang -lijj niet gebroken heeft met het in de staatsloterij belichaamde be ginsel van verschaffing van gelegenheid tot spelen", 't Klinkt nu zeker wei wat Christe lijker, te spreken van 't bestraften der speel zucht waar echter niets meer bedoeld wordt dan het tegengaan van bedrog dooi het exploi- teeren van anderei speelzucht, is dit niettemin minder juist. De wet verbiedt loterijen zonder 's Konings goedkeuring, d. w. z. zonder waarboi gen dat geen bedrog gepleegd wordt en 't met uit sluitend om het prikkelen der speelzucht te doen is, maar sedert de invoering van one nationaal Strafwetboek mist dit verbod een poenale vanctie. Wordt deze slechts herstel J, dan zijn de ergste uitspattingen der speel zucht" beteugeldwat juist de Staatsloterij betiekkelijk zoo onschuldig maakt, is de ab solute waarborg dat het publiek niet wordt bedrogen." Hofbericht. De Vereenigmg voor Rotterdamsche Ge- zondheidskoloniën heelt van H. M. de Koningin een gift van f 60 ontvangen. Gezanten. In bet hotel des Indes te 's-Gravenhage is aangekomen, E. baron van Tuyll van Seroos- kerken, gezantschapssecretaris te Home. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van binneolaridsche zaken zal op Zaterdag 13 Juni niet plaats hebben. w Raad van State. Openbare vergadering van den Raai van Slate, afjeeling voor de geschillen van be stuur, op Wo.-nsdrtg 17 Juni 1903, des voor middags te elf urt-n. Verkiezing Pror. Staten. Ghteren zijn in 't kieriisti iet Zwolle can- didaat gesteld voor 't lidmaatschap der Pro vinciale Staten, vacature mr, S. J. van Roijen, de heeren I). de Herder, inr. D, van Laeren mr. A. J. M. Vos de Wael. (Z. C.) Tweede Kamer. In de Kamerzitter van a.s. Dinsdag is de voorzitter voornemens aan de orde te stellen de interpellatie-Heemskerk over het dood schieten van een Etfgooier te Blaricum, de interpeliatie-de Vnes over de steenfabrieken, wijziging der begrooting voor binnenlandscbe zaken over 1902 benevens regeling van werk zaamheden, Lichting 1902. Het staatsblad bevat een koninklijk be sluit van den 11 den Juni, waarbijl de minis ter van oorlog wordt gemachtigd, om. van da miliciens der lichting 1902, die zich thans krachtens koninklijk besluit van 11 Maart li. onder de wapenen bevinden, hen die he- hooren tot de eerste ploeg der lichting, zoo dra mogelijk overeenkomstig art. 118 der Militiewet 1901 met verlof huiswaarts te zenden. Naar aanleid mg van dit kon. besluit brengt de minister van oorlog ter algemeen© kennis, dat, tor uitvoering daarvan, door hem, minister, bevelen zijn uitgevaardigd om da miliciens, behoorende tot de eerste ploeg der lichting 1902, met groot-verlof te doen vertrekken lo.hen die zich in ihun garnizoen bevin den op 13 Juni a.s. 2o, de overigen ook op dien dag, of anders zoo spoedig mogelijk daarna, mits niet op Zondag. Oniler de wapenen geroepen miliciens. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van den minister van oorlog heeft do minister van justitie hoezeer zulks met het oog op ingewonnen ambtsberichten niet strikt noodzakelijk achtend tot de procureurs generaal bij de gerechtshoven eene circulaire gericht waarin hg het vertrouwen uitspreekt dat in gevallen, waarin tot het griffie- of parkelpersoneol behoorende perso nen, tengevolge van eene oproeping voor- herhalingsoefeningen by de militie, tijdelijk hunne werkzaamheden niot kunnen waar nemen, de betrokken rechterlijke ambtenaren ri et do belangen der afwezigen rekening zul len houden en dat met name de voorziening m de lijdelijk vei laten plaats niet aldus ge schiede, dat daarvan het ontslag der voor den militair en dienst opgeroepeneri het ge volg is. Yrijz.-llei». Houd. Vanwege do Vrijzinnig-Democratische kiesvereeuiging to 's-Gravenhage zal Dins dag 7 Juli e.k. in oen openbare vergadering mr. A. Kerdijk toelichten het program van den Vrijz.-Dem. Bond op gemeentelijk gebied. Indische Kunstnijverlieldswerken. De statuten der naanü, vennootschap „Boeatau", waarvan het doel is, het 'kunst- nijverheidswerk en producten van huisvlijt van den inlander een markt in Europa te bezorgen, zijn der regeering aangeboden. De vennootschap begint met een kapitaal van f 20.050. Men ziet in Den Haag om naar een geschikt -winkelhuis voor deze zaak. Congres voor den Harideldrijvenden Middenstand. Het comité van het nationaal congres voor den handeldrijvenden middenstand te Rotter dam in 1903 heelt gezamenlijk met de commissie lot inrichting en de commissie voor de feestelijkheden een oproeping te' deelneming aao liet congres tot den bande - drijvenden middenstand gericht. Reeds vroeger hebben wij mededeelingen gedaan over de verschillende order-werpen, die op het congres zuilen worden behandeld. Uit de opropping blijkt, dat reeds rapporten zijn toegezonden of toegezegd oversnel en goedkoop recht, vervroegde winkelsluiting, credietwezen en voorschotbanken, het venten, Zondagsi ust en vervroegde winkelsluiting, het informatiewezen, vertegenwoordiging, oneer lijke concurrentie bij den claudestienen diank- verkoop, winkeladministratie, zichtzendingen en fooienslelsel, huur van diensten, vreemde muntkwestie. N. G. O. B, De zesde algemeene vergadering van den algemeeneo Nederlandschen Geheel-Onthou ders-Bond zal gehouden worden op Zondag 5 Juli a. s, des voormiddags te 11 uur, te Arnhem, in de zaal van de "Volksgaarkeuken, Hommelscheweg 59. Arbeidsbeurs. De Kamer van at beid voor de metaal-en houtbewerking te Haarlem heeft den gemeen- raad verzocht te willen overgaan tot de oprichting vao eene gemeentelijke arbeids beurs, om een begin te maken met de be strijding der werkeloosheid. Een ontwerp voor een zoodanige beurs is daarbjj door haar overgelegd. Ongevallenwet. De Bond van Technici te 's-Gravenhage heeft zich by adres tot den Minister van Binnen!. Zaken gewend om te wijzen op de leemte in de ongevallenwet, doordien opzich te! s en teekenaren in dienst van architecten, die dagelijks bloot staan aan ongelukken, niet in die wet zijn opgenomen. Vereen, tot handhaving van het Christ. Hist, karakter der natie. Gisteren hield bovengenoemde veroeni- ging te Utrecht onder voorzitterschap van dr. Ph. J. Hoedemaker te Amsterdam 'haar gewone jaar-vergadering. Iu den vooravond heeft dr. Hoedemaker een lezing gehouden over „De conceptwot op het Hooger Onderwijs." Aan het slot stelde 'hij voor academische voorlezingen in den geest van University extension aan de verschillende universi teiten to doen houden en 'hiervoor een ka pitaal bijten te brengen waarna dit plan door hem. verder werd toegelicht en bepleit. Do heeren H. H. van 'Koetsveld, II. Schokking, ds. "Wagenaar en ds. Kromsigt namen aan het debat deel. Te 12 uur werd door ds. Briët een gebed uitgesproken voor land en volk, en 'ta IJ uur werd de jaarvergadering geopend door dr. Hoedemaker. De voorzitter herinnerde in zijn openings woord na de pauze aan den stelregel van Klant: Handelt zóó, dat de wereld er beter van zou worden, indien ieder uW voorbeeld volgde, en stelde de vraag: of de vereeni- ging berend was deze toetsi mutatis mutan dis te aanvaarden, omdat hij, indien dit niet heb geval was, zou voorstellen haar te ont binden. Jood en 'Keiden, Roomsch en on-Roomsoh enz. hebben heb recht precies te) weten, wel ke verandering op politiek terrein, of liever op dab des openbaren levens van de toepas sing dier beginselen te wachten ia. Maar wij dienen het zelf ook te weten. Dk G. H. Wagenaar van. Leeuwarden, leidde daarna da bespreking in over d© vraag: is aansluiting, of onthouding of zelf standig optreden hij' de politieke actie voor onze vereeniging geweuscht? Spr. ontvouwde de redenen,die hem noop ten te adviseeren too niet-aansluiting der vereeniging aan de fractie Lobman of Kuy- per. Spr. draagt geen van beide groepen een kwaad hart toe, wil allerminst het practisüh oordeel dat de concentratie afwerpt betwis ten, maar meent toch zeer beslist dat poli tieke overwegingen niet van invloed mogen zijn hij do beslissing. Vervolgens sprak ds. J. Wieten, van Am sterdam, een en auder over de organisatie der vereeniging, terwijl hot verdere deel der vergadering gewijd was aan do bespreking van huishoudelijke aangelegenheden. De vergadering was tamolijik goed be zocht. Congres voor openbare gezondheidsregellug. Vervolg.) De heer v, d. Peik komt tot het besluit, dat er een commissie moet benoemd worden, die een volledige regeling van de reiniging ontwerpt. De heer v, Resema, Rotterd., bestrijdt 't ver- binnilen van vuil; lig wil het bewaren, doch zoo, dat het noch voor de stedelijke noch voor de plattelandsbevolking schade zij. Het vuil heeft volgens spr. veel nut voor het plat teland, ook uit sociaal oogpunt. Spr. wil het vuil in hoogverhitte drooghuizen brengen, daar l.eeft 't geen gevaar meer. Dr. G. W. Bruinsma, Teteringen, protes teert er tegen, dat de heer v. Resema de proletariërs der steden naar het platteland wil verschepen. Daar is het platteland niet mee gediend. Bovendien zijn de faecaliên in waarde gedaald door de kunstmeststoffen. De hee-- Henkerna, Utrecht, bepleit de voordeelen van het Liernurslelsel, naast beer put en tonnenstelsel. Dr. Duparc, Leeuwarden, zegt, dat men in Friesland met art. 27 der hinderwet belet, dat vuil op verzame'plaatsen woidt geworpen. Voorts bepleit hij 't kloppen van kleeden op bepaalde uren De heer Edo Berguna, Enschedé, beveelt aan het benoemen van een commissie, en bestrijdt het besmettingsgevaar van mest vaalten. Voorts wjjst hij op de geringe premiën van vele gemeenten. Door een misverstand krijgen de inleiders niet het woord tot debat. Piof. Spronck, Utrecht, zegt, dat by de komende [herziening van de »wet op de be smettelijke ziekten" de bacil van de kink hoest ter sprake zal moeten komen. Vroeger meende men, dat kinkhoest doodelyk was door complicatie met andere ziektennu weet men, dat de kinkhoestbacil doodelyk is. W\j zijn op weg een nieuwe schrede te zetten door de ontdekking der bacillus tussis. Deze bacil heeft veel oveieeckomst met de influenza-bacil. In 1901 is deze bacil ontdekt. Strooit men sputum van aan kinkhoest lijdende kinderen uit, en voegt men er bloed bij, dan ziet men na 24 uur een onnoemlijk aantal van de nieuwe bacil. Deze heeft blijk baar bloed noodig voor culture. Bij nader onderzoek is deze bacil gevonden in de longen van een aan kinkhoest gestor ven kiud. De bacil had de longen aangetast, terwijl men vroeger meende, dat Songontste king na 'Kinkhoest door eenige complicatie werd teweeggebracht. De aanwezigheid dier bacillen in de longcellen is dojr het jongste onderzoek beslist gebleken. Ook werd zeker, dat de aantasting der longen gelijk was aan het werk van influenza-bacillen. De vraag is nu, of die ondeizochte kin deren aan influenza leden. De onderzoekers zeggen van neen. Spr. acht deze ontkenning echter niet voldoende, en wenscht verder onderzoek. Spr. zelf heeft al 12 gevallen onder zocht en vond ook zeer gemakkelijk de nieuwo bacil, welke hij vervolgens afgebeeld op een plaat vertoont. De groei van andere vroeger bekende ba cillen bljjkt voorts bevorderd te worden door de bacillus tussis. Maar deze kan echter niet uitdroogen en sterft zelfs zeer spoedig af, wanneer ze geen voeding (bloed) heeft. Dieren zijn voor deze bacillen niet vatbaar, behalve wanneer ze in voldoende hoeveelheid bij sommige beesten in de buikholte worden gespoten. Door het onderzoek der gestorven beesten tracht spr. te ondei zoeken of de influenza bacil een andere of dezelfde bacil is als de nieuwe bacillus tussis. Spr. heeft gevallen onderzocht van pneu- manie, veroorzaakt door diphteritisvond er v>èl de influenza-bacil, niet de tussis. Dr. C. Romijn spieekt over een nieuw ont smettingsmiddel. In gasvorm gebiuikt, moet er waterdamp bij, zeggen sommigen. Spr. betwist dit. Hij acht 't vooral noodzakelijk, dat de stof in een toestel in een vertrek wordt gebracht en daar losgelaten. Spr. heeft zulk een toestel meegebracht, dat liy nader vei klaart. Het congres wordt daarna gesloten om morgen 10 uur te worden voortgezet. De deelnemers rijden voor het groutrie deel per trammen naar 't Ginneken en 't Mastbosch om daar in de restauratiën te gaan dineeren. Toen het begon te schemeren werd het geheele marktplein geïllumineerd. De muziek kapel der d.d. schutterij gaf een concert. Om half negen had de officieele receptie plaats door 't Dagelijksch Bestuur der ge meente. De loco-burgemeester riep den con gresleden het wplkom toe en de voorzitter van 't congres, de heer Reiger, bedankte. De tweede dag. Bij den aanvang hedenmorgen der 2de ver gadering van het congres verdedigden de heeren Erkelens en J. D. Perk nader de con clusies van gisteren. De heer J. Schotel uit Rotterdam bespreekt de kwaliteit van het duinwater en de mid delen om water aan duinen te ontleenen door kanalen en draineerleidingen met of zonder putten en bronnen; de middelen om dit water hygiënisch zuiver te maken en ten slotte welk belang duinwater heeft voor on8 land nu reeds Vs der Nederlandsche bewoners duin water drinken. Er is water voor 5 millioen. Spr. dringt aan op uitbreiding, daar z. i. duinwater het beste is. De heer P. Rijk uit Utrecht spreekt over heidewater, betoogt dat een groote consumptie geen invloed heeft op den voorraad grond water als men werkt met bronnen. Een bassin is minder wenschelijk. Het onttrekken van grondwater schaadt niet, zegt spr., aan cul tures der heide. De heer Vosmaer uit Nieuwersluis b«too»i dat ozon gemakkelijk op groote schaal kan worden beieid en van groot nut is ter 2ui vering van liet water. Met cijfers uit proeven bewijst spr. dit; zelfs acht spr. ozoniseerina in plaats van filtratie mogelijk en ookabso lute steriliteit, mits men genoeg ozon gebruih Bovendien er bestaat geen enkel nadeel aan ozoniseering tegenover, tenzy de kosten. Maar die liggen slechts tusschen l/4 en 1 ct. ne kub. meter. r De heer Gouka, uit Schiedam, vraagt of zuurstof, door ozonisatie in water gebracht het buizennet niet aantast. De heer Nijs, uit Middelharnis, pleit te«.n tank-schepen. Dr. De Man, uit Utrecht, vraagt of men ook groote hoeveelheden water kon ozoniseeren Dr. Ruijsch vraagt of de aardappeloogst niet lijdt door het ontrekken van grondwatei aan heide. De heer De Klerk uit Haarlem vraagt of geozorisserd water even goed smaakt en constateert dat de boomengioei in Haarlem eo omstreken achteruitgaat, Dr. Romijn fee twist dit laatste. De heeren van Reesema en Nieuwkerken uit Den Haag bevestigen dit De heer Goeman Borgesius zegt niet over tuigd te zijn dat onttrekking van water aan 't grondwater niet schaadt. Men zegt dat grondwater op peil bliyft daar het water uit de buurt naar de geëxploiteerde hei vloeit, Vervolg onder Laatste Memos.) OVERSCH1E, 12 Juni. Openbare raadsver gadering op Zaterdag 13 Juoi a. s., y. m 10 uur. OVERSCHIE, 12 Juni. De heer L, R Aalbers, cand, by de Ned. Herv. gemeente heelt een beroep ontvangen na$r Moerdijk.' Muilkorven. De politie vestigt er de aandacht op dat nog van kracht is het bevelschrift des burge meesters van Schiedam van 5 April 1903 zoodat alle honden, die zich buiten wonin gen of vaat tuigen in de gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een muilkorf volgens het voorgeschreven model, en dat tegen hen, die hierin nalatig zijn, proces-verbaal zal worden opgemaakt. Blijkens liet programma van den Neder landschen Cricketbond zal Zondag alhier een competitie wedstrijd (2e klasse) gehouden worden tusschen 's Giav. 0. G. IfennHer- mes" van hier. Gisteravond te ongeveer 7 uur reed C. Doelman met een driewielige mestkar door de Piet-Heinstraat, Plotseling week het paard uit en geraakte met de kar in de sloot, zoodat het dier een poot brak en de inhoud van de kar in de sloot terecht kwam. Door de rjjksveldwacht is aangehouden A. B. M. alhier die nog 14 dogen hechtenis heeft te ondprgaan. Hij is daartoe naar Rotterdam overgebracht. Hedenmorgen werd aan de vischmarktaan gevoeld schol, tong, griet en houiingde prij zen waren van schol van af f 0.40 tot f 2.171,'; tong van af f 1.10 tot f 2.70, griet f 1471/2 houiing van af f 2, 20 tot f 0.471/2, alles per koop. SpringtijZaterdag 13 Juni. *Naar wij vernemen, ia door de kiesver- ■eeniging „Vél'ksbelang"besloten bij do as gemeenteraadsverkiezing in alle districten met een eigen candidaat uit to komeu. Ala candidates worden genoemd do heeren A. de Witte, As. Uoogerwerf on F. L. J, La- feber. Van dé bemanning van den logger VL, 40, schipper Joh., v. d. Hooven, Van de rec- derij J. Goudappel, mankeerde lieden mor gen de matroos J. van Strion, van Rotter dam. D'aar hij steeds op tijd is, vermoedt men dat hem. een ongeluk is overkomen, zijnde liijl gisteravond nog laat aan den wal gegaan. H'eb sdhip is met een man minder naar zee vertrokken. Heden werd alhier ter kaasmarkt aange voerd 30 stapels kaas, wegende 11059 KG. Prys 201/226 cent. Handel traag. Het orkest van het concertgebouw te Amsterdam, dat zich te Londen zoo schit terend heeft gehouden is gisteravond door de bezoekers van het concert te Amsterdam gehuldigd. Toen de dirigent vaD de zomerconcerten, de le violist Spoor, het podium betrad stonden alle bezoekers op en juichten de musici toe. Ook werd een krans overgereikt. Sarah Bernhardt gaat weer een manned' rol spelen, en wél die van Giiillannic de Ca- bestaing in „La Légende du Coeur" van Joan Aicard, dat op 13 Juli wordt gespeeld in hot oude theater te Orange. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 10 Juoi 1903. S chied&m: Strooperijj: H. J. G., fl boete, subs. 2 dagen hecht. Straatschenderij B. v. R. f3 boete, subs. 2 dagen hecht. Rumoer en burengerucht verwekken J. H. G., f3 boete, subs. 3 dagen.hecht Straatschenderij en politie-overtreding!

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2