binnenland. v Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Consuls. STADSNIEUWS. YLAARMNGEN. In de Kamer deelde de premier Zanardd- li Zaterdag mede, dat het ministerie rijtn ontslag vroeg, maar dat de koning zich de beslissing voorbehield. Het ministerie zal de loopendes zaken afdoen. De minister-presi dent verzocht de verdaging der Kamer. Gistermorgen heeft de koning iu verband met de kabinetscrisis, over den toestand be raadslaagd met Marcora, Sounino en Luz- zatti. Oostenrij k-H o n g a r ij o. De krankzinnige Jacob Reich, die een aanslag wilde plegen op keizer Franz Joseph is opnieuw in een krankzinnigengesticht op gesloten. Rusland. Do „Bessarabotz", het to Kisohineff vor- schijhende antisemitische blad, dat de eigen lijks aanstoker van de daar gepleegde gru welen is, zal een subsidie van 25000 roebels krijgen. Minister Plehwe beloofde aan de deputatie der Joden, die hem over de gru welen kwamen klagen, wel den lossen ver koop van hot blad te zullen verbieden,maar hij wil blijkbaar zorgdragen, dat het in elk geval geen financieels schade zal lijden. Dezelfde minister werpt de schuld van 't gebeurde op do Joden zelf en de aanleiding tot do moorden was dat een clixistenvrouw door een Jood zou zijn doodgeslagen. Uit Eydkuhnen wordt aan de „Rappel" medegedeeld, dat ernstige onlusten zijn voor gevallen aan de marinewerf to Nicolaieff. Tengevolge van een twist, loste de meester knecht Houkel een pistoolschot op een weg gezonden arbeider. Alle werklieden verlieten nu de werf en trachtten de woning te ver nielen waarin de meesterknecht gevlucht was. Da kozakken dreven de menigte uit een. Den volgenden dag staakten 4000 werk lieden en liepen met roode vlaggen door do strateu. Do arbeiders van de arsenalen voegden zich bij hen. Er hadden verscheide ne schermutselingen tussohen de stakers en do kozakken plaats. T u r k ij e. D"e grootvizier heeft het verzoek van Nat- chevitch, den BulgaarsChen zaakgelastigde te Konstantinopel, om onder de Bulgaren in Macedonië ambtenaren uit te kiezen voor de Europeesdhe vilayets, van de hand gewezen. Zaterdag is Natchevitch door den sultan in audiëntie ontvangen. Men beschouwt dit als een teeken dat do verhouding van de Porto tot Bulgarije er beter op wordt. Reuter meldt uit Sofia dat ten gevolge van door Turksche troopen en basahi-boe- zoeks, die in de dorpen van het district Kurklisse naar wapens zochten, gepleegde gruwelen onder de bevolking een paniek ontstond. Reeds zijn 1350 vluchtelingen te Burgas aangekomen. Vrijdag kwamen nog meer vluchtelingen naair de grens. De gevechten tusscben de Turksche troe pen en de opstandelingen gaan geregeld door. Tegen de Albanee-zen schijnt de Parte wat krachtiger te willen optreden. Generaal Schemsi-pacha is met eenige bataljons berg- artillBrie naar Malisya getrokken om de weerstrevende Albaneezen te tuchtigen en uit Ipek rijn dezer dagen 55 Albaneezen, die zich tegen de hervormingen verzetten, ver bannen. Eumenië. Koning Carol, die eere-kolonel is van h'et 6e Servische infanterie-regiment zou vol gens eukele bladen, met dat regiment heb ben gebroken, wegens zijn. deelname aan den moord in het paleis te Belgrado. Si am. Te Bangkok is een Engelsch-Siamecsehe! overeenkomst geteekend betreffende het vor stendom Kelantan op Malacca. De adminis tratie van .het vorstendom blijft in handen der Eagelschen. D'e resident wordt aange steld door den koning. De Engelsche bezA ting van 300 soldaten, die in September van het vorig jaar naar Kelantan werden gezon den, blijft gehandhaafd. Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder geeft Donderdag 48 Juni a. s. een Garden-party tea paleize Soestdijb, waarby H. M. de Koningin zal tegenwoordig zijn. Uit Aken wordt aan de «Köln, Ztg." ge meld dat prins Hendrik der Nederlanden daar is aangekomen, om er een langdurige kuur te doen. Corps diplomatique. De Duitsche gezant bij ons Hof vereenigde gisteren aan een déjeuner, de commandant en officieren van het Duitsche oorlogsvaar tuig Z i e t e n, dat in den Waterweg ligt. De Duitsche consul te Rotterdam zat mede aan. Na afloop ging de gezant met zijn gasten die 's avonds naar Rotterdam terugkeerden naar Scheveningen. De Spaansche gezant bij ons Hof is met verlof voor eenigen tijd naar het buitenland vertrokken. Baron von Schellkingsecretaris bij de Russische legatie te 's-Gravenhage, is heden ochtend voor eenigen tyd naar het buitenland vertrokken. Onze ministers. Hedenochtend vertrok de minister van waterstaat naar Groningen, ter bijwoning van de opening der tentoonstelling van de Maat schappij van Nijverheid. De heer Ch. Kegout, bij kon. besluit van 4 Mei 1903 benoemd tot consul der Neder landen te Luik, is in die hoedanigheid door de Belgische regeering erkend. («Stct.") Hoogst aanges'agenon. In afzonderlijke bijvoegsels tot de «Staats- courant" (no. 437) worden medegedeeld de Ijjsten van de hoogstaangeslagenen in de rijks directe belastingen, bedoeld in art. 41 der kieswet. Dit den gemeenteraad van Stad-Alinelo. In de vergadering van den raad. dier ge meente werd voor de tweede maal gestemd (in de vorige zitting hadden de stemmen gestaakt) over een voorstel van den hoor v. d. Sluys, om do beraadslaging over een zaak, dio in de raadsvergadering met geslo ten deuren van 25 Mei jl. aan do orde was gesteld, opnieuw aan do orde to stollen on te doen houden iu een openbare zitting. Dkt 7,erd i!i-eins snnT)pj not.u- V KSVl O uv, X Ion van die geheime vergadering worden daarop, op voorste! van den wethouder Nij- huis voorgelezen. Daaruit bleek dat de zaak gaat om den zoon van den gemeente-archi tect, dio iu dienst is van den aannemer (eorst a f 4later a f 5 por week) van den bouw ceuer school voor m. u. 1. o. Dit nu werd door de meerderheid Van den raad af gekeurd, omdat ook de schijn moet worden vermeden. Door B. en W. werd naar aanleiding dezer kwestie het volgende voorstel gedaan De raad stelt het dag. bestuur niet aanspra kelijk voor materieel© gebreken, die zich bij den bouw dor school voor m. u. 1. o. mochten voordoen, als gevolg vau de om standigheid, dat M. Kolpa, zoon van den gemeente-architect, in dienst was van den aannemer van liet weak Oude Groeninger. Dit voorstel werd met 6 tegen 3 stemmen verworpen, zoodat B. en W. wel aansprake lijk werden gesteld. Een tweede voorstel van B. en W., dat de raad een commissie van deskundigen zal be noemen, die een staat zal opmaken van de materialen, verwerkt aan de school, sedert B. en W. kennis droegen, dat de zoon van den gemeente-architect in dienst was van den aannemer, totdat deze het werk verlaat of zal hebben verlaten, en dezs materialen te onderzoeken en daarover rapport uit te brongen, werd eveneens met 7 tegen 3 stem men verworpen. Een voorstel van B. en W., dat de raad geen bezwaar zal maken tegen bevelschrif ten tot betalingen van termijnen van den bouw, afgegeven naar aanleiding eener de claratie van den aannemer, voorzien van een verklaring alieen Van den gemeente-archi tect, kon niet in behandeling komen, omdat inmiddels eenige leden do vergadering ver laten hadden, zoodat do raad onvoltallig werd en niet meer bevoegd om te besluiten. 5. 0. G. Mr. H. Smeenge, lid van de Tweede Kamer, zal op de algemeens vergadering van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap spre ken over den rechtstoestand van de onder wijzers. 'Patrimonium. Het Ned. Werkliedenverbond «Patrimo- nium" zal zijne jaarvergadering op 24 en 25 Augustus te Utrecht houden. Behalve voorstellen der afdeelingen enz. zal o.m. ingeleid worden het vraagpunt «Zondagsrust uit het oogpunt van industrie en vervoer." Het Alg. Ned. Werkliedenverbond, Door den heer P. Nolting, voorzitter van de afd. Amsterdam, is tot de leden van het Algem. Ned. Werklieden-Verbond een circu laire gericht waarin hij waarschuwt tegen de voorstellen van de Rotterdamsche com missie (de RotSnel). Ynccinedwang. De Bond tegen den vaccinedwang heeft in een adres aan H. M. de Koningin het verzoek gedaan, dat H. M. het daarhepn moge leiden, dat ook ouders, die hun kinderen niet op een bijzondere school willjn of kunnen zenden, de gelegenheid ontvangen, dit te doen zonder dat zij het bewijs behoeven over te leggen, dat hun kinderen gevaccineerd zijn. Bond van Inspecteurs der gem. politie. In de vergadering te 's-Gravenhage van den Bond van Inspecteurs der gemeentelijke po litie in Nederland werd de vice-president, de heer Wijnmalen, die thans zijne functie niet meer kan bekleeden als tot hoogeren rang geroepen (hij is benoemd tot commissaris van politie te Utrecht) tot eerelid van den Bond benoemd. Den Minister van Justitie zal een adres gezonden worden waarbij de Bond verzoekt de inspecteurs in het wetboek van straf vordering niet langer onder de gemeente veldwachters te rangschikken en hen hulp officieren van justitie te doen zijnden Minister van Binnenlandsche Zaken zal ver zocht worden, door wijziging der Gemeente wet, de gemeenten te verplichten hare ambtenaren en hunne weduwen en weezen te pensioneeren. Waterstaatspersoneel. De "Vereeniging van beambten in dienst van den rijks waterstaat ï>Eendiacht maakt Macht" zal op WoensdagS Juli te Dordrecht een alge- meene vergadering houden. Zondagsrust in ue apotheken. De enquête-commissie, benoemd in de 51e algemeene vergadering der Ned. Maatschappij ter bevordering der Pharmacie in zake de regeling van de Zondagsrust in de apotheken, heeft daarover een zakelijk rapport uitge bracht. Zij is van oordeel, dat de invoering van gedeeltelijke Zondagsrust niet alleen ge- wenscht, maar ook mogelijk is. De gebonden heid van het beroep, zoowel voorden apotheker als voor zijn personeel kan daardoor een wei nig worden verminderd. Tot dat einde zoude art. 3 der wet van 4 Juni 4865 (Stbl, no. 71) de navolgende aanvulling of wijziging moeten ondergaan «De apotheek mag echter op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen van des namiddags 1 uur tot den volgenden mor gen 8 uur worden gesloten, mits door den apotheker, ten genoege van den inspecteur der volksgezondheid, voldoende maatregelen zijn getroffen voor het verleenen van pharma- ceutische hulp in dringende gevallen." Wanneer zulk een aanvulling der wet is verkregen, kunnen groepen van apothekers onderling overeenkomen des Zondags beurte lings da apotheek om 1 uur te sluiten. Op een voor het publiek iu het oogvallende wjjze wordt aan de gesloten apotheken ver meld, welke apotheek op dien dag geopend is, terwijl de veidere details het best onderling worden geregeld. De Koelie-Ordonantïe. Van de hand van den lieer P. S. Koore- man, oud-resident der Oostkust van Sumatra, is bij den uitgever J. H. de Bussy te Am sterdam verschenen «Nog eens de koelie- ordonantie tot i> geling van de rechtsverhouding tus'-chen weikgevers en weiklieden in de residentie Oostkust van Sumatra". De schrijver stelde zich ten doel in de eeiste plaats «aan te toonen, dat aan het gewestelijk bestuur niet kan worden geweten het voortbestaan van enkele misstanden, zooals het niet stipt de hand houden aan de voorschriften der koelie-ordonnantie, omdat het van den aanvang af tot nu toe met een taak boven zijn krachten is belast geweest." Wat mr. van den Brand betreft, deze zegt sclir. «heeft zich blijkbaar scherp gezet om te bewijzen, dat de toestand in Deli door en door slecht, schrik- en afschuwwek kend is. Zijn oog gesloten houdende voor het goede damin, ontging hem door hartstocht vei blind het onderscheid tusschen waarheid en fictie, en heeft hij zich er toe gezet beide in de schrilste kleuren af te schilderen." In zijn brochure nu heeft schr. getracht «waarheid en fictie van elkaar te scheiden, aan te toonen, dat in «de Mtllioenen uit Deli" te weinig ware feiten zijn vermeld voor het bew'ijo, dat die loestand door en doorslecht, hemeltergend is", en dat hij «gerechtigd was, dien bevredigend te noemen, schoon nog veel goeds te doen overbleef". Flnanlieel Jileuvw. De minister van financiën maakt bekend dat op 1 Juni aan de Nederland«che Bank wegens te verstrekken voorschotten in onder pand was gegeven een bedrag van f 6,000,000 in schatkistbiljetten, waarop een voorschot was verstrekt van f 1,131,516.32, en dat voorts op dien datum in omloop waren schatkist- promessen tot een bedrag van f8.000,000. («St.-Ct.") De oyerstrooming van den Noord-Ketlielpoldcr. Reeds in ons nummer vud Zaterdagavond maakten wij melding van de samenkomst te Scheveningen. Wy onfleenen daaromtrent thans nog aan de »N. R. Ct," Aan den oproep, door het bestuur der christelijke werkliedenvereniging «Eensge zindheid" te Scheveningen gedaan tot het houden van een bijeenkomst in het Verkoop- lokaal, ter bespreking van de wenschelykheid, iets te doen voor de boeren in den Noord- Kethelpolder, werd voldaan door de navol gende corporatiën«Schevenings Belang", Grond werkersvereeniging, Scherpschutters- vereentging «Scheveningen" en Schevenings- mannenkoor. Vele andere verenigingen had den hulp en steun toegezegd, doch waren verhinderd bestuursleden ter vergadering te zenden. De heer M. van Duyvenvoorde, president van «Eensgezindheid", opende de vergadering met een kort woord, waarbij hij herdacht de offervaardigheid dpr Scheveningers tijdens den rampzaligen Engelsch-Zuid-Afrikaanschen oor log, by de ramp op het eiland Martinique en bij de menrhonteerende moorden op de Israëlieten te Khjim-f. Daarop gaf hij het woord aan den heer L. Mazel, burgemeester van de Kethel, met verzoek eenige mede- deelingen te doen over den toestand op dit oogenblik in den Noord-Kelhelpolder. Nadat de burgemeeder den aanwezigen had dank gezegd voor de belangstelling aan zjjn, door de algemeen bekende doorbiaak zwnar getrofien gemeentenaren, betoond, gaf hij een uitvoerig verslag van de verliezen tot op heden, die hy in ronde cijfers op minstens f56,000 schatte, waarna hij den heer G. Bregman, wethouder van de Kethel, als specialiteit in landbouwzaken, verzocht mededeeling te doen van wat in de toekomst zal moeten worden uitgegeven om den boe renstand in den Noord-Kethelpolder voor algeheelen ondergang te behoeden. De slotsom van het uitvoerig en zaakryk betoog van den heer Bregman was, dat, om de landen weer rendabel te maken, zoo spoe dig mogelyk zal moeten worden uitgegeven een som van 50 a 60,000 gulden voor Luiksche kluitkalk, zaaigranen en landbouwwerktuigen. Na deze mededeelingen waren alle besturen zonder eenige tegenspraak bereid, zoo spoedig mogelyk hulp te verleenen. Er zal een schaalcollecte worden gehouden gelijktijdig zullen inteekeolysten worden aan geboden. De bestuursleden van alle te Scheveningen bestaande vereenigingen komen Vrijdag 49 dezer weer byeen voor een definitieve be spreking voor het houden der schaalcollecte. Door «het Vaderland" wordt een artikel gepubliceerd over de doorbraken in den Noord- ketelpolder, dat tot titel voert «Geen onge lukken meer in Delfland en geen vuile grachten meer in den Haag en Delft." Het thans daarvan gepubliceerde gedeelte omvat een inleiding, waarbij wordt uiteengezet op welke wijze door Ged. Staten en door Delfland is gewroet om te komen tot den tegenwoordigen toestand van dat Hoogheem raadschap. Een held. Gistermiddag te 421/4 uur viel het 5-jarig dochtertje van Lecluse m de Schie nabij de spoorbrug. Juist passeerde de vry-vnn-dienst-zljnrie brugwachter aan dien brug W. Broeren daar en, zonder zich lang te bedenken, sprong hij het reeds naar het midden drijvende kind na en smaakte het genoegen het behouden aan den kant te brengen. In den tyd van 12 jaren heeft Broeren nu 18 personen uit het water gered en daarvan heeft hy er slechts éen bunnen helpen zonder zich te water te begeven. 47 maal dusishy geheel gekleed te water gesprongen omdat een menschenleven in gevaar verkeerde. Belanghebbenden worden verwezen naar vorenstaande kennisgeving betrekkelijk de kostelooze toelating van leerlingen op gym nasium, H. B. school en herhalingsschool ver- Lüiiumï aan de sokes! voor jcogons met uit gebreid leerplan (talencursus). Onder zeer ongunstige omstandigheden door het triestige weer werd in den tuin der S. 0. V. gistermiddag door de stafmuziek der Schiedamsche schutterij een zeer goed uitgevoerd concert gegeven, dat toch nog, de omstandigheden in aanmerking genomen, vrij goed bezocht was. Hedenmiddag te U/4 uur liep het 40-jarig zoontje van A. Prins, wonende in de Lange Kerkstraat, het Broersveldpad af, toen onge lukkigerwijze juist een man met een gang heet water uit een steeg kwam, zoodat de knaap tegen hem aan kwam met het gevolg dat een golf heet water de knaap over een der boenen stortte en hy aan de kuit ernstige brandwonden bekwam. In de »St, Crnt." is opgenomen: Naamlooze vennootschap «Nederlandsche kettingfabriek", te Schiedam. Goedgekeurd by Kon. besluit dd. 27 April 1903, Kapitaal f 120,000, waarvan f 40,000 geplaatst. Doe! het fabriceeren van en den handel in ket tingen en andere zaken uit metaal, benevens al hetgeen daarmede m verband staat, Leden van den raad van beheer de heeren A. S. M. Jt Meens, J. M. A. L. Meens en J. F. J. Bloemen. Directeur de heer F. J. P. Eller- beck. Dr. J. Voogd. 'Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer dr. J. Voogd, arts alhier, promoveerde. Zijne patiënten wenschten dien dag niet on opgemerkt voorbij te laten gaan en er werd daarvoor een commissie benoemd bestaande uit de heeren A. Knottenbelt, 11. Kikkert, B. G, Lambaeh, N. T. Habraken, J. van Leeuwen, A. A. Koster, F. Dijkshoorn, L. van Dam en J. C. van den Berg, met het doel hem een bewijs van aandenken aan te bieden. Te 3 uur gistermiddag kweet zich de commissie van hare taak en bood den jubi- lares namens zijn patiënten aan een aquarel van den schilder Mastenbroek, uit Rotterdam, benevens een pendule met candelabres. De heer Knottenbelt wenschte daarbij den jubilaris namens allen geluk en sprak den wensch uit dat dr. Voogd nog lange jaren zich zou mogen blijven wijden aaa de be langen zijner patiënten. Hij bood daarbij teven3 aan esn fraai gecalli- grafeerde album, bevattende de namen van hen die aan deze hulde hadden bygedragen. Ook van andere zijden mocht de jubilaris nog vele blijken van belangstelling ontvan gen zoo in den vorm van geschenken en bloem stukken als door schiifteijjke en mondelinge gelukwenschen. Een aantal doktoren van hier en elders maakten mede hun opwachting bij den feest vierenden collega. Door burgemeester en wethouders is aan den raad voorgesteld de jaarwedde van den commissaris van politie van f 1300 te brengen op f4800. De kiesvereenig. «Nederland en Oranje", «Groen van Prinsterer" eri ie Grondwet" zullen by de a.s. gemeenteraadsverkiezing samenwerken. 'Hedenavond vergadert de kiesvereeniging «Vlaardingen", ter bespreking van de caudi- daatstelling voor den gemeenteraad. Op Maandag 29 Juni zal namens het berk- bestuur der Gereformeerde kerk B worden aanbesteed: het maken van een keikgebouw en verbouwing der Pastorie. heer Henri de Louw te 's Gravenhui rte» mededeelen dat II. M. gaarne op Haren aal staande geboortedag de hulde van den bo„,i zal nanvaaiden, in den vorm van een album bevattende uit elk der grootere gemeente van het Ryk een stadsgezicht met den hoofd - toren lot midden elke fotografie vervaardig door den fotograaf, in die gemeente woof achtig. u" i Lustrumfeesten te Delft, Do feestcommissie Voor .heit Hei tlustarum Van het Delftsdh Studentencorps heeft aan de viering van dat lustrum de volgende fee" telij'khcdcn verbonden. Reünisten en vertegenwoordigers van be vriende studentencorpsen zulle® Maandaz 13 Juli, 's namiddags to 3 uren feestelijk worden ingehaaldmatinee op het feestte rein door do stafmuziek van het 4ö reg.'ijf onder leading van don heer W. Van°*E-rp' roiiuiedi.ncruai afloop bijeenkomst <m ,ll Sociëteit Phoenix. Dinsdag 14 Juli, maskerade, voorstallen. d.0 dc ^Tyvrvi fwfyyT»f -vVnrv "M\J Phocas binnen Byzantium, na zijn toorin» tob keizer, in hot jaar 963. Van 1—6 n® matinee op het feestterrein. AVondoptooht hij' fakkellicht van 9—13 uur. Illuminatie. Soiree musicals op bet feestterrein door het muziekcorps van de Kon. Scherpschutters te Rotterdam, onder leiding van den 'heer O. M. Stoffclaar. Woensdag 15 Juli, te 2 uur 's namid dags; plechtige cour in do geheel Byzan- tijnseh versierde feestzaal, waarbij door bet kleiüö koor a Capdla, onder leiding van don lieer Ant. Averkamp, Byzantijnsclie zangen zullen worden ten gehoore gebracht en waarop door den bisschop Poleyactee da Heiligo aardo aan den Keizer zal worden overreikt. Na afloop dei" plechtigheid, matinéo-musicalo op het feestterrein door de stafmuziek van het 4c reg inf., onder lei- ding van den hoer W. van Erp. 's Avonds te 81 uur: Concert, met mede werking van verschillende solisten, door kot Dtelftseh Studenten-muziekgezelschap Apol lo. Na afloop hal. Op do Groote Markt Volksconcört door do stafmuziek Van 'het 4e rog. inf. D'onderdag 16 Juli: Matinée musicaloop 'heb feestterrein, door do Kon. Kapd, ondar leiding van den heer N. A. Bouwman. Soiréo op het feestterrein door de staf muziek der d.d. sciliutterijl te Haarlem, oil- dor leiding van don heer Ohr. Krieus, Groot bal-costumé in da feestzaal. (Voor het franiste damescostuum uit don tijd van Nicophoros Phocas (963) looft d© feestcom missie een veirguld zilveren medaille uit.) Vrijdag 17 Juli: Boottocht op de Maas, aangeboden door de Studonten-Sorieteit Phoenix. 's AvondsSoiree musicalö, aangeboden door de D'elftsche Studenten-Weerbaarheids- vea'eeniging. Na afloop bal. Op do Groote Markt te DelftVolks concert. Zaterdag 18 Juli: Matinéei op do Socië teit Phoonix met introductie voor dames. Matinóe) op hot feestterrein door de staf muziek der d.d. schutterij te Haarlem, on der leiding van don 'lieer Chr. Krions. Tot besluit's Avonds groot vuurwerk op de schietbaan. Bureau voor Militaire adviezen. Onder directie van de heeren W. J, II. Feber, oud-kapitein der Infanterie eaW, M. Engelberts, oud-luitenant der artillerie, is te Amsterdam, Prinsengracht 959 opgericht een Algemeen Bureau voor Militaire adviezen, hetgeen zich voornamelyk ten doel stelt in lichtingen te geven over wettelyke bepalin gen, den militairen stand betreffende en zich beschikbaar stelt om statuten te ontwerpen voor vereeniging wier streven is lichaams-, schiet- en militaire oefening. Beneming van licht en uitzicht. Voor de civiele kamer der Rotterdamsche rechtbank werd onlangs door Mr. E. S. Hol lander voor eischer en Mr. M. J. C, M. Ka velaars uit Schiedam voor gedaagde gepleit in een zaak waarbij het gold het belemmeren van licht, luchten uitzicht doordat gedaagde op een terrein te Maasland voor het raam van eischer een schuur had opgetrokken. De buurman wien het vrye uitzicht enz. belem merd werd had den bouwer van de schuur in rechten aangesproken. De rechtbank heden in deze zaak uitspraak doende heeft de vordering van den eischer toegewezen en gelast dat gedaagde de schuur moet afbreken 24 uur na de beteekening van het vonnis. Men geschenk. H. M. de Koningin heeft op een desbe treffend verzoek van den Ned. Fotografen- bond, aan den voorzitter van dien bond, den Duitsche politie en Nederlanders. Do „Tol." schrijft: Do „Deutsch0 Wochonzeatung in den Niedea-landen" ddelt 't volgende soliier on- geloofélijike verhaal medö: De heeren J. Hymans, M. Hymans en J. de Jongh uit Amsterdam, dio Vrijdag Voor Pinksteren een pleizaerreisjo langs den Rijn ondernomen haddon, werden Dinsdag na Pinksteren td Frankfort, het offer van on gehoorde willekeur van do zijde der politie. Maandagavond waren zijl daar aangekomen. Een paar uur zochten zijl in verschillende! hotels te vergeefs een onderkomen. Allo was bezet. Eindelijk des nachts to half één vonden ziji nog een. paar bedden m een hotel tegenover Goethe's geboortehuis. Dinsdagochtend te half acht verschenen in hun kamer twee rechercheurs, dio bun vroe gen naar het doel van hun reis on hun na men noteerden. De heeren verklaarden, dat ze hier voor 'hun genoegen waren en gaven op de vraag of zij, passen biji zich hadden, een ontkennend antwoord; rij hadden dit onnoodig geacht, daar zo slechts een pleis®"- ■- reisje maakten. D'e politiedteambten ver klaarden hierop dat rij' gevangen genomen waren en braohten hen naar het politae- bureau. D'aar verzochten rij den Nederlandsd1^ consul te mogen sproken. Hot omtaniddel- lijhe antwoord luidde, dat de consul aft"®? was, evenals de vice-consul. 'Hierop Werden rij voor den commissaris van politic g»01® Deze gelastte hun alles wat riji bij rich ha den af te geven en richtte tot den hte* Hymans de Vraag, hoe hijl aan zoffMX geld de) heer Hymans had dö geonom1 schappelijke) kas kwam. Zeer verwonderd antwoordde deze: ik op reis ga, moet ik toch! geld meencmo^ Hierop voegde hem de commissaris toet „Je zou het toch! oofe gestolen 'kunnen ben, spitsboefJe hebt toch nog een P"3 maanden gevangenis te goed I"

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2