Rechtzaken. Kerk en School. BINNENLAND. STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. October 1900 af en we! tot den koers van 112 pCt, V or. State n. De groote werkstaking te New-York heeft alle fabrieken stop gezet die dagelijks 500,000 personen van werk voorzien. Te Richmond (Virginië) worden de stakers die het verkeer in de straten willen belem meren door de politie en (ie troepen in toom gehouden. De troepen blijven voor onbejrail- den tijd onder de wapenen. Te Wilmington hebben de negers, woedend over het lynchen in de laatste dauen, zich van wapenen voorzien. Botsingen zijn reeds voorgekomen. De autoriteiten zijn onmachtig om de orde te handhaven. Chin.». De ïTimes" verneemt uit Tokio dat de Mantsjoerije-kwestie het onder wei p van den dag is. De Japansche natie is klaarblijkelijk van plan haar steun te verleenen zoodanig dat de rechten vau het land woiden geëer bïedigd en de belangen behaitigd. De bekende staatslieden, markies Ito en Yamagata, die tot nog toe aan hun politiek een afwachtende houding gaven, schijnen thans meer geneigd een besliste houding aan te nemen. De houding der voornaamste bladen is opmerkelijk stand vastig. Volgens een bericht uit Seoul heeft een Koreaansch militair ontdekt dat 150 man Russische troepen de Ya-Lu-rivier hebben overgestoken en thans in de nabijheid daar van op twee plaatsen kampeeren. De sPetit Bleu" meldt dat volgens te New-York uit St. Petersbuig ontvangen brieven er een nieuw verdrag bestaat tusschen Rusland en China. Rusland zou nL Mant- sjoerije ontruimen, behoudens de troepen welke noodig zijn voor de bewaking van den spoorweg. Rusland heeft belangrijke concession gedaan aan Russische kolonisten, jzoodat het eigenlijk toch meester blijft in Mantsjoeiije. Hofberichten H. M. de Koningin arriveerde gistermiddag 10 min. na 4 uur op Het Loo, waar ter be groeting aanwezig de burgemeester, de hof arts Pot, baron Bentinck en de jagermeester Loudon. H. M. wandelde naar het paleis. Naar uit Heerlen wordt gemeld zal het voorgenomen bezoek van Prins Hendrik aan de mijn Oranje Nassau dit jaar niet plaats hebbende Prins schijnt verhinderd te zijn. Het vorstelijk Echtpaar in Oldenburg. 'D'e doopplechtigheid van de op 19 Mei geboren hertogin had gisteren te half vier plaats in de kalle van hot Elisabeth-Anna- paleis, door den geheimen Oberkirchenrath en Oiberlioiprediget- dr. Hansen met bij stand van den hofprediker Ramsauer. De Hooge genoodigden, H. M. de Konin gin, Prins Hendrik, Hertogin Marie van Mecklenburg, Groothertog van Mecklen burg, 'Hert-og Adolf van Mecklenburg, Prinses Adolf Schwarzburg Rudodstadt, •Prinses Thekla Sekwarzburg-B-udolstadt, Prinses Fedora Sleeswijik-Holstein en Her tog Georg Lndwig en Hertogin Sophie Charlotte verzamelden zich vooraf in de ont- vangsalon, waar ook aanwezig waren de Pruisische gezant Graaf von Weisburg en als vertegenwoordiger van den Czaar en van de Hextoginpeet de keiaerlijk-russische mi nister-resident ridder van Arsenijew. Een groot aantal genoodigde civiele en militaire autoriteiten met hun dames ver- eenigden zich in de hal waar ook het gevolg der vreemde vorstelijke gasten zich. opstel de. De vorstelijke stoet werd voorafgegaan door kamerbeeren. De groothertog van Mecklenburg geleidde H. M. de Koningin, terwijl prins Hendrik zijn moeder en prinses Feodora Sleestrijk Hbïstein geleidde. De vorstelijke dames droegen prachtige laag uit gesneden gala-toiletten met lange sleepen, en waren getooid met schitterende edelge steenten. Prins Hendrik en andere vorsten ontvin gen het grootkruis van de Peter Friedrich. Ludwig-orde (Oldenburgsche Huisorde) en Mecklenburgsöhe ridderorden. Eerstgenoem de .orde in lagere klassen sierde ook de borst van vele genoodigden. Allen waren natuur lijk in groot gala. Naast de doop tafel stonden twee fauteuils voor den groothertog en de groothertogin. De overige vorstelijke personen zaten ',n halvemaan-vorm daarvoor. Onder gezang van het kerkkoor werd de hooge doopelinge binnengedragen door de grootmeesteres gra vin Von Bassewidz, voorafgegaan door den opperhofmaarschalk. Db hofdames fraulein von Joannis en frei- franlein von Plettenberg droegen de sleep der hooge doopelinge. De opper-hofprediker hield een dooprede, waarna groothertogin Mariè von Mecklenburg de jonge hertogin ten doop hield. Nadat de groothertogin van Oldenburg haar jongste kind had overgenomen, sprak de prediker over beiden den zegen uit, wel ke door het koor mot gezang begeleid werd. Daarna nam de grootmeesteres het kind weer aan en verliet voor aan de stoet de 'hal Waarna in de ontvangsalon het grootherto gelijk echtpaar de galukwenschen in ont vangst nam. De hoogst eenvoudige plechtig heid maakte een treffenden indruk. De jonge hertogin werd gedoopt Altbury Mathilde Marie Olga. "Vóór het galadiner, dat gisteravond te zeven uur, in het Residenzschloss plaats had, werd oen rijtoer gemaakt naar het slot Rastede. Prins Hendrik reed in de uniform der Mecklenburgsöhe jagers, met den groot hertog in een tweespan. H. M. de Koningin was in licht zomertoi- lot. De groothertogin van Meekloruburg en prinses Adolf reden iti een vierspan. In den Schlossgarten worden ververscihingen ge bruikt. Wegens den Zondag waren vele wan delaars op do been, van wie H. M. do Ko ningin met allervriendelijkste buigingen een geestdriftige hulde in ontvangst nam. Familie Yon Wied. Met den Staatsspoor van 7 u. 9 min. kwam gisteravond te 's-Gravenhage onverwacht aan H. K. H. de vorstin van Wied, vergezeld van haar oud-ten zoon Z. D. H, den erfprins van Wied en diens gemalin H. IC. H. prinses Pauline van Wurtemberg, laatstelijk verblyf- houdende te Wiesbaden. H. K. H. en haar kinderen zullen slechts korten tijd in de residentie blijven. Prins Wilhelm en gemalin zijn afgestapt in het hotel Garni te Scheveningen. Aan het Staatsspooi stat ion werd de vorste lijke familie begroet door den burgemeester en zijn echtgehoote barones van Harinxma thoe Slooten en den beer Dietz, wd. admini strateur drr voistelijke goederen. Ook is te Scheveningen aangekomen H K. H. de prinses van Wied, geboren prinses Marie der Nedci landen. De thans hier aanwezige leden der Vor stelijke familie Von Wied bezochten heden de landgoederen onder Wassenaar, o. a. het nHuis de Pauw". Prinses von Wied, de Eifprins en zjjn gemalin z(jn voornemens morgenochtend wederom Scheveningen te verlaten en naar Duitschland terug te keeren. Het verblijf van H. K. H. te 's-Graven- hage vindt vei band met den verkoop van een gedeelte Haier goederen aan den Leid- schen weg waarvan de eigendom op 1 Juli in handen van H. M. de Koningin overgaat. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van financiën en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Onze Gezanten. Jhr. rar. A. 3. van Gitters, benoemd buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister te Peking, zal vóór zijn vertrek naar zijne standplaats, voor belanghebbenden te spreken zijn in het lokaal van het departement van buitenlandsche zaken op Donderdag 2 Juli, des middags van 24 uren. (nSt.ct.") J. C. van Marken. Het gisteren aan Rust Roest" uitgegeven bulletin over den ziektetoestand van den heer J. C. van Marken luidt vRustige nacht, zooals in weken niet ge weest is en pijn dragelijker." Levensgevaar is absoluut buitengesloten, zegt de sNieuwe Rotterdamsche Courant". Een gisteren gehouden medisch cousult heeft geconstateerd dat het jjzersterk lichaamsgestel van den patient door de zenuwpijnen onaan getast bleef. De zenuw-aandoening is een gevolg van ononderbroken groote werkzaam heid en zal alleen door volstrekte rust ge durende eenigen tijd wijken. Besloten is daatom, dat zoodra doenlijk de heer Yan Marken naar het buitenland zal vertrekken tot het doen van een kuur van minstens 4 maanden. Mctalenkruisrldder. Te 's Gravenbege is op 91-jarigeo leeftijd overleden de heer A, Westmaas, president van de 3e sectie van het Metalen Kruis. Tweede Kamer. Nieuwe» Maasmond. Ingediend is een wetsontwerp tot ver-hoo ging en aanvulling Van de Waterstaatsbe- grootirig voor 1903, D'e Minister deelt mede dat, waar de noa- maliseering en verbetering van den Amer ver genoeg gevorderd zijn, dat de afstroo ming geregeld kan plaats hebben en ver schillende andere werken voltooid zijn, het tijdstip thans is aangebroken, dat de wer ken, noodig voor do opening van den Nieu wen Maasmond in Noordbrabant, onderno men kunnen worden. In verband hiermede wordt de helft der- voor deze werken gevorderde uitgaven bijl suppletoiro begrooting op den loopenden dienst aangevraagd, terwijl bet restant op de ontwerp-begrooting voor 1904 zal wor den gebracht. -X- Droogmaking van plassen onder Reen wijk en Sluipwijk. Ingediend is bij' de Tweed© Kamer een wetsontwerp, om een subsidie uit 'srijjks schatkist beschikbaar te stellen van ten hoogste f 130,000, ten behoeve van de droog making van plassen onder Reeuwijfc en Sluipwijk, voor welk werk Prov. Staten van Zuid-Holland een gelijk subsidie gaven, mits concessie werd verkregen, en ook het rijk een zelfde subsidie gaf. Uit de toelichting blijkt dat zooweil de hoofdingenieurs van den rijks- als van den provincialen waterstaat in Zuid-Holland, alsmede dijkgraaf en hoogheemraden van Rijbland bet thans aanhangige plan van den beer H. Paul, te Leiden, gunstig heb ben beoordeeld. V Regeerin gsi n 1 i ch tingen Do minister van oorlog beeft inlichtingen verstrekt aan de Tweede Kamer, op het adres van J. van Looyen, weduwe van J. Dorpmans, te Hoogvliet, betreffende Vereen voudiging van de wijze van toekenning van geldelijke vergoeding krachtens art. 113 der Müitiewet. Carnegie cn „Trede door Recht." Op verzoek van de afd, Leeuwarden van den Alg. Ned. Bond »Vrede door Recht" zal 6 Juli a.s. in de kosterij van de Klooster kerk te 's Gravenhage eene alg. vergadering van dien Bond worden gehouden ter behan deling van eene motie van genoemde afd. om het Bondsbestuur voor te stellen Andreu Carnegie te benoemen tot eereiid van den Bond. Ongeval ten-verzehcring, De Raad van Beroep voor de Ongevallen wet te Rotterdam zal binnenkort de vraag behandelen, of het bediijf der graancontróle valt onder da verzekeringspliehtige bedrijven. Beetwor telsni kor-lmlast rle. In verband met de door de regeering bij de Tweede Kamer ingediende memorie van antwoord op het onderzoek betrekkelijk bet accijns-ontwerp heeft de vereen, van beet- wortelsuikei fabrikanten zich bjj adres tot de Tweede Kamer gewend om aan te toonen dat blijkens die M. v. A, de minister met adressante van oordeel is dat de vraag van surtaxe in de wet moet worden opgenomen wanneer bet blijkt dat deze industrie be dreigd wordt. Volgens deze ndr. is die industrie bedreigt en is het dus een kwestie van opportuniteit die beiden scheidt. Zij tiacht nu op verschillende gronden der Kamer duidelijk te maken dat hetoogenblik voor invoering is gekomen. Tegen de tabaksbelasting. Op de algemeene vergadering der Maat schappij van Nijverheid, op 10 en 11 Juli te Groningen te houden, zal door het departe ment Tiei de urgentie worden gevraagd voor een motie, waarbij ernstig wordt opgekomen t°gen bet voornemen om de belasting op tabak te verhoogen van f0 70 tot f20 per 100 kg Loosdreclitsclie plassen. Nadab in een druk bezochte vergadering to Loosdreclit de heer Obreen do wenscli©- lijklieid had bepleit om do plassen beoosten de "Vecht droog te leggen, is uit deze ge meente een adres aan II. M. de Koningin gezonden, waarin verzocht wordt dat heb H. M. moge behagen daartoe maatregelen te doen nemen in het belang van gezondheid en welvaart en met het oog op de groote som die deze plassen jaarlijks eischen. Prijs van electrlcltelt. De Directies van eenige groote Nederland- sche Centralen hebben eene bespreking ge had over de vraag tegen welken prijs elec- trische Centrahn den stroom kunnen ver- koopen. Naar men mededeelt was men een stemmig van meening dat het vaststellen van een maximum-tarief van 20 ct. per een heid zooals te Amsterdam in navolging van Den Haag opgeworpen, vooral daar waar men over den gebruikstijd en de gebruiksverhou- dingen van den electrischen stroom nog geen vaste gegevens kan bezitten, aan ernstige bedenking onderhevig is, als zijnde te laag. Niet onmogelijk is het dat de gehouden be spreking aanleiding zal geven tot de stichting van eene vereeniging van Nederlandsche electriciteits-fabrieken zooals in Duitschland reeds bestaat. Finimtleel Uleurrs. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 27 Juni bedroeg: bij de Nederl. Bank. 6,926,383.811/a bij de betaalmeesters. - 3,388,675.88 Te zamen f 10,315,059.701/2 Adressen van Polderbesturen. In ons nummer van gisteren konden we nog juist onder sLaaiste Nieuws" opnpmen den hoofdinhoud drr bij de Provinciale Staten dezer provincie ingekomen stukken. Het onder het opschrift nAdressen van Polderbesturen" vermelde achten wij echter wel van zooveel gewicht om dit ook met de geheele beschou wingen nog eens op te nem n. Wie toch de beschouwingen, adressen, over- r'iehien enz. In-eft gelezen van de verschillende personen zoowel in als buiten den poldei wonende, zullen wel eenigszins verbaasd zijn door den inhoud van dit stuk Ged. Staten hebben aari de Staten over gelegd een adres van de besturen van de (.ohlers aan de Poldervaart, verzoekende eene regeling omtrent het onderhoud der boezem kaden te U-effen, die billijk en doelmatig zal rijn. De vraag welke legeüng van oi.deihoud en toezicht b'teie wamboigen tegen rampen aanbiedt dan de be-iaandp, is eene vraag, die Ged. Staten sedert de doorbraak van de kade van den Kethelpol ier beZ'g houdt, dnch die vóór alles een grondig ondei zoek van den bestaanden toestand der boezemkaden eiseht. Volgens Ged. Staten zou de kade hoogst waarschijnlijk niet zijn bezweken, indien de voorschriften van de keur van Delfland, rege lende het onderhouden der watei keeringen of kaden van de polders in Delfland en verder daartoe strekkende belangen, waren nageko men geweest, inilien zij aan de ddar voor geschreven afmetingen had voldaan, en vooral indien zij, zooals daar is voorgeschreven, steeds onderhouden ware geweest met goede kleispecie. Verder wordt geconstateerd dat het onder houd der boezemkade langs de poldervaart ten laste van den polder is. Het heeft het college vei wondert dat de besturen van de polders, gel»gen aan de Poldervaart, ook na de doorbraak van den Noord-Kelhelpolder hetzelfde standpunt blij ven innemen, waarvan het adres, afgedrukt in de noluien der herfstvergaderiog van 1900, uitging, nl. dat sedert de loozing te Scheve ningen tot stand kwam en de daaraan ver bonden meerdere inlating van water door de Vijfsluizen tot verversching van den boezem het onderhoud der kaden langs de Polder vaart geheel van karakter is veranderd. Ged. Staten meenen dat die bewering door de doorbraak op 24 April jl. onhoudbaar is geworden. Gedurende de 14 dagen vooraf gaande aan de doorbraak was door de Vyf- sluizen geen water ingelaten. Verder deelen Ged. Staten mede, dat zjj het noodige onderzoek naar het al of niet vol doende der bestaande regeling hebben aange vangen met dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland te verzoeken na te gaan in hoeverre de tegenwocidige toestand der kaden langs Delflands boezemwateren en de bestaande regeling van onderhoud en toezicht verbete ring eischt, met overlegging van een over zicht van den toestand der boezemkaden, met aanwijzing tevens of de onderhoudsplicht be rust bij de polderbesturen dan vrel bg gehoef- slaagden. Uit het overzicht, dezer dagen ontvangen, blykt, dat verscheidene boezemkaden op som mige plaatsen naar het oordeel van dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland reeds in 1902 onvoldoende waren. Het komt Ged. Staten voor, dat het onzekere of de kosten verhaal baar zouden zijn, dus vooral het gemis aan een goeden grondslag tot verdere regeling in het reglement, het optreden van Delfland weifelend en aarzelend heeft, geumakt, Ook liet Grondwettig toezicht en oppertoezicht zal jegens Delfland doeltreffender kunnen optre den, indien de verantwoordelijkheid van dat hoogheemraadschap uit eene verplichting van het reglement volgt, en niet slechts uit eene bevoegdheid, bjj keus veiieend, valtaf teleiden. Hoe de reglementaire bepalingen moeten zijn, daaromtrent zullen zjj eerst een oordeel kunnen vormen, wanneer het nauwelijks he- gonuen onderzoek beëindigd is. Zij verzoeken danrom hun college in deze diligent te wil len houden en tevens de behandeling van het adres te willen verdagen, totdat zij een voorstel zullen kunnen doen. Ged. Staten spreken het vertrouwen uit, dat intusschen dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland, mocht de jongste ramp de polder besturen nog niet voldoende wakker hebben gemaakt, tgdig en ki ach tig tegen nalatige onderhoudsplichtigen zullen optreden. Candidaatstelling. Bij de heden p'aats gehad hebbende offi- cieele candidaatstelhng, zijn de volgende na men bij den Burgemeester ingeleverd District I (3 vacatures): Mr. W. H. Jansen (r.-k. en a.-r.), P. C. M. Jansen (i.-k. en a.-r.), F. J. Smit (r.-k. en a.-r.), G. v. d. Most (s.-d.), A. Winterberg (s.-dP. de Bruin (s.-d.), D, Ris E.Iiz. (lib. en v.-d,). Dr. J. Endtz (lib. en v.-d.), P. Aleva (lib T. H. J. Belonje (v.-d.). District II (2 vacatuies): A. C. A. Nolet (a.-r. en r.-k), N, v. d. Velden (a.-r.chr.-hist. en r.-k.), P. de Bruin (s.-d,), A. Winterberg (s.-d.) J. M. v. d. Schalk Jr. (lib.), Dr. J. Endtz (lib. en v.-d.), M. Bakkes (v.-d.). District III (2 vacatures): J. O. Bender (r.-k., chr.-hist. en a.-r.) H. v. d. Drift (r.-k. en a.-r.), A. Blommensteijn (s.-d.), A. Win terberg (s.-d.), D. Ris E.Hz. (lib. en v.-d.), P. Aleva (lib.), T. H, J. Belonje (v,-d.). Enquête commissie. Door de spoorweg-enquête-commhsie is heden o.a. gehoord J. J. Kempeneers, com mies bij den dienst van vervoer H. S. M. alhier. Woningvraagstuk. Morgen, Woen«dogavcnd, zal de heer J, W. C. Teilegen over den bouw van arbeiders woningen in Musis een lezing houden, waar over van gedachten zal worden gewisseld en de vorming van een bouwveiveniging zal besproken worden. De vergadering wordt belegd door de voor- loopige commissie gevormd uit de vereeniging sSchiedam Vooiuit". Woensdagavond in de S 0. V. In ons overzicht van de kermisvermake lijkheden in de S O. V. wezen wij er op dat ditmaal d.oor deS. O. V. voorden Woens dagavond niets was bepaaldechter was uit de bepaling dat ook dien avoud de tuin tijdig ontruimd moest wordt n wel op te maken dat andere plannen gevormd waren. Thans is daaraan blijkens achteistannde advertentie publiciteit gegeven. Op "Woensdag 8 Juli zal Schit dam'o Man nenkoor t&Orpheus" een soiiée amu-nrii geven. Deze uitvoering zal toegankelijk z(jn voorde buitengewone leden van S. M. O. en tegen entiée voor niet-leden. Deze wijziging in het menue is een ver betering, meenen wij te mogen zeggen. Schiedam schijnt riiet in staat 3 avonden achter elkander volle zalen bij sen schouw burg-voorstelling te kunnen hebben. Mi-schien zal dit thans wel lukken nu er slechts Domleidag- en Vrijdagavond in die week comedie is. ïOrpheus" heeft natuurlijk een volle zaal; dut heeft deze vereeniging altijd. S. O. V. Donderdagavond a. s. zal het uitgestelde Rotterdamsche Concert in den Tuin plaats hebben. Zooals wij reeds vroeger mededeelden bevat het programma een 5-tal nummers die voor de eerste maal zullen worden uit gevoerd. De goede naam van de Rotterdamsche Schutterij muziek onder directie van den heer Seidel, de te verwachten nouveauté's en last not least de hernieuwde belangstelling van het S. O. V, leven zijn drie factoren die zeker zullen samen werken een talrijk publiek Donderdagavond in de Tuin te doen zjjn. PROGRAMMA. le afdeeliug. 1. sUnsere Garde", Marsch, R. Förster. 2. Ouverture »Le domino noir" E. Auber. 3. Bei uns zu Hause, Wals, J. Strauss.4. Fantasie uit jThe Belle of New-York" (nieuw) G, Kerker, 2e afdeeling. 5. Salut Musical A John Philip Sousa, opge dragen aan den heer Sousa (nieuw) A. Seidel. 6. Ouverture Mignon, A. Thomas. 7. Espana Rhapsodie, E. Chabrier. 8. Fan tasie uit Lohengrin, R. Wagner, (nieuw). 1, 3, 4, 7 en 8 eerste uitvoering. Uit het gezin in het Heerenpad, gisteren door ons vermeld, is de moeder, die Ijjdenda bleek to zijn, op advies van een dokter naar het ziekenhuis gebracht. Gisteravond is door de politie alhier aan gehouden een jongmensch, die door zijn gedrag en uitlatingen bleek niet wel bij het hoofd te z(jn en vermoedelijk uit Rotterdam afkom stig was. Hij is aan de politie aldaar overgegeven om te worden gebracht waar bjj thuis behoort. Men verzoekt ons mede te deelen dat de knaap, die Zaterdag bij het klimmen op het dak van de sAfschaffer" in de Schie zou zjjn gevallen door het breken van een goot, een dergelijk nongeluk" niet heeft gehad. Hij zal wel een bad hebben willen nemen en daartoe een verontschuldiging verzonnen hebben. Volk* bad 1? u i«- In de week van 22—28 Juni 1903 wer den genomen 399 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 34 kuipbaden 55 regenbaden 43 regenbaden 200 schoolboden 40 3 ets. kinderbaden 27 'Het 10-jarig zoontje van Moster^, aan het West-Nieuwiand, werd hedenmiddag op de Hoogstraat door een wagen van sHollandia" overreden. Het knaapje werd, ernstig aan een been geblesseerd, opgenomen en voor- loopig door dr. Voogd verbonden. 'Gisteravond omstreeks 6 uur werd een binnenbrand ontdekt in een winkelhuis op de Hoogstraat. Op het alarm werden door buren en voorbijgangers de eerste pogingen tot blussing beproefd, met gunstig gevolg. Daar de brand woedde in een groote hangkast op den zolder, vlak bij een raam aan de voorzijde van het huis, kon men zonder groote moeite met emmers water de brand stuiten. De inmiddels aangekomen slangenwagen behoefde slechts enkele minuten dienst te doen. De schade door het water veroorzaakt is grooter dan de brandschade. De huisinventaris was verzekerd tegen brandschade, doch de aanwezige winkel- voort oud niet. Gevonden voorwerpen Te bevragen aan onderstaande adressen: Een sleutel bij J. Brobbel, Nieuwelaan 50; een duimstok bij J. Achterberg, Emmastraat 97 een bont schort bij K. Verboon, Waal straat 2; een wit kinderschoentje bij A, v. Schouwen, Fransenstraat 4; een rood kinder- schoenlje bij v. d. Burg, Prins Hendrikstraat 18; een zwarte vrouwenzak bjj K. Koster, Maassluische dijkeenig geld bij P. Noordhoek Hoogstraat 187 een kinderzak bij J. de Kok, Schoolstraat 18; een paar kousen bij J, Poot, Biersloot 110een pyp (meerschuim) bij L. Melser, de Wetstraat 10; een knipmes bij Maria Hoogerwerf, Binnensingel 8. De Robberd, rechtbank deed. lieden uit spraak in de zaaik van II. Henkes Jr. begon wien, wegens het onttrekken van f 3100 aan den faillieten boedel der firma Henikes en Arnold, en oplichting van de Wissel- en Ef- fc-ctcnbank te Rotterdam voor twee bedra gen, resp. f 30,802.98 en f 2950, door het O. M. 3 jaar gevangenisstraf werd geëischt met aftrok der preventieve hechtenis. Do rechtbank veroordeelde beklaagde tot één jaar gevangenisstraf mot aftrek van de pre ventieve 'hechtenis van af 4 Dec. j.l. Ten opzichte vair het derde punt werd do dagvaarding nietig verklaard. De beide jongens die zich in het Voorjaar schuldig maakten aan het stelen Van een 20-tal jassen to Rotterdam, werden Veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Dte dienstbode nit Klundert welke oplich ting pleegde door ihet aannemen van ver schillende godspenningen, zonder zich naar dio diensten te begeven, kreeg 3 maanden gevangenisstraf. De Rotterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen C. J. van Baa- ren te Schoonhoven, bijna 40 jaar, deur waarder bij' de arrond.-rechtbank te Rotter dam, bijl het kantongerecht te Schoonhoven, Ridderkerk en Woerden, tegen wien door het O. M. twee maanden gevangenisstraf i n ontzetting uit zijn ambt als deurwaarder werd geëisolxt, wegens valscflilieid in geschrif te in een authentieke acte, nl. de beteeko- niug van ©en vonnis aan den predikant Snel te Polsbroek, die bekeurd was wegens viöl- rijden op verboden wegen in het Haagsche bosch. D'e rechtbank veroordeelde beklaagde tot 1 maand gevangenisstraf en ontzetting nit het recht tot het bekleedcn van het ambt van deurwaarder bijl eonig reohtedijik col lege voor den tijd van 5 jaren. De Haagsche rechtbank veroordeelde giste ren den gewezen onderwijzer te Delft, die aldaar op school aan zijn zorg toevertrouwde kinderen mishandelde, door hen met een stok te slaan, tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: het beroep te Krim pen aan de Lek door ds. L, van Mastrigt te Heteren. Bedankt: voor het beroep te Waver- veen door den heer G. Sampionius, cand. te Santpoort (N.-H.). Gkref. Kerken. Beroepen: te Putten ds. Vonkenberg te Barend recht.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2