BINNENLAND. Audiënties. STADSNIEUWS. Bovenstaand bericht zal zeker voor de VLAAKMNGEjS1. Rechtzaken. R urnen i De koning van Iluraeoië gaat wedra naar Gastein. Op zijn reis daarheen zal hij op 8 Augustus den keizer van Oostenrijk te Ischl een bezoek brengen. Te Gastein zal koning Carol ook den Belgischen koning Leopold ontmoeten. Marokko. Thans wordt uit Tanger gemeld, dat daar bericht is gekomen, dat. Bou Hamara, de pretendent, in een gevecht zwaar is verwond en aan de gevolgen van deze verwondingen is gestorven. Een telegram uit Melilla zegt daarentegen dat de tijdingen omtrent Bou Harnara's dood elkaar tegenspreken. De berichten ?yn het er over eens dat de pretendent zwaar ge wond is. Zuid-Af rika. Ter eere van lord Milner, die met verlof naar Europa gnat, is te Johannesburg een groote afscheidsmeeting gehouden, waaraan een duizend personen deelnamen. Natuurlqk werden zeer prijzende toespraken tot den Hoogen Commissaris" gehouden, waarin o. a. werd verteld, dat »Z\jn Excellentie" de achting en het vertrouwen van geheri Zuid-Afrika had weten te winnen. Nog al sterk na al hetgeen omtrent de stemming tegen lord Milner is bekend ge worden. C It i u Een Chineesch dagblad meldt, dat 200 struikroovers liet zomerpaleis van de keizerin zijn binnengedrongen en een aantal voor werpen ter gezamenlijke waarde van "100,000 taëls stalen. De bedienden der keizerin waren mede in het complot. Hofberichten. Zondagnamiddag deed de Koningin-Moeder met het Koninklijk echtpaar en den Groot hertog van Saksen-Coburg Gothn een rijtoer. Alleen de vier vorstelijke personen waren in den landauer gezeten, die door den Prins zelf gemend werd. Bij het uitrijden juichte een opeengehoopte schare van vreemdelingen de Koninklijke familie geestdriftig toe. Het rijtuig reed door een paar hoofdstraten van Baarn en sloeg toen den weg naar de Eem in, om zoo over Bunschoten, Spakenburg en langs de Zuiderzee over den Eemdijk terug te keeren Ook ditmaal hadden eenige wielrijders de onhebbelijkheid het koninklijk rijtuig te vol gen. (»Vad'\) H. M. de Koningin heeft het bescherm vrouwschap aanvaard over de Koninklijke Zangvereeniging sMastreeehler Staar" te Maastricht, De Terjaardag van II. 31. do Koningin-3Ioedcr Te Baam is gisteren niettegenstaande 't minder gunstige weer met groote animo het feest gevierd in verband met don verjaardag van Koningin Emma. 's Avonds vormde zich de liehtstoeb die, omgeven door honderden nieuwsgierigen, in de vroolijksto stemming een serenade bracht aan de Koninklijke. Vrouwe. Een aantal voreeaiigingen met banieren en liuideschildeu, vooraf gegaacl door 't Har- moniegezolschap „Crescendo", nam aan de serenade deal en ieder deelnemer droeg een fakkel of een lampion. Zoo trok de stoet tussclien het ihooge, zwarte geboomte, ter weerszijden van den weg, als kronkelde zich daar een lange lichtende slang, 't Was een phantastisch schouwspel. Voor liet paleis te Soestdijik stonden H.H. M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder, de eerste in hedge, do laatste in een licht lila avondtoilet. Ter zijde stonden Z. K. H. Prins Hendrik met den vorstelij'ken gast, den Groothertog van Saiksen-Coburg-Gotha, beiden in gekleede jas en met hoogen hoed op. De voorzitter der feestcommissie sprak Koningin Emma, de Ambachtsvrouwe, toe, bood den gelukwensah van Baarn's inge zetenen aan en wendde zich vervolgens tot Koningin WilheTmina en tot den Prins. Eenige meisjes boden vervolgens der vorstin bloemen. Toen de „bruidjes'' nijgend en gelijk haar dat zeker prompt was geleerd ach terwaarts de trappen weder afdaalden was ihet Koningin Emma, die moederlijlc-bezorgd tot haar zeido: „Keert jelui je maar om en loopt maar gewoon" Nadat het muziekgezelschap „Crescendo" dat heb muzikale gedeelte Van do optocht vormde, het „Wilhelmus" nog had doen hooren, keerde de stoet weer naar Baarn te rug. Een incident deed zich daarbij voor. De paarden voor een equipage schrikten Van den optocht en sloegen op hol. Heb rijtuig slingerde tegen de hoornen en werd zeer be schadigd, doch de personen die eir in zaten bleven ongedeerd. Het tuig brak en de paarden holden dwars door de menigte, ge volgd door een paar cavaleristen die do die ren spoedig wisten tot staan to brengen. Gelukkig bepaalden de gevolgen van dit on geval zich tot het omverwerpen van een meisje, dat er zeer goed afkwam. Een geluk is het zeker, dat er onder de massa in de duisternis geen paniek ontstond. Do avond werd besloten met een vuur werk, dat begunstigd werd door prachtig avondweer. Het vuurwerk in Den Haag is wel ge slaagd. Een talrijke menigte was daarvoor samengesrtoomd en do muziek van de Ja gers luisterde den feestavond op. In de stad waren van de openbare gebou wen de gebruikelijke illuminaties ontstoken, die zoo langzamerhand wel wat beginnen te Verouderen. De gewone audiënties van de ministers van justitie, financiën en koloniën op respec tievelijk Woensdas; 5, Donderdag 6 en "Vi y dag 7 Aug. a s. zullen niet plaats hebben. Corps diplomatique. In >Hotel Central" te 's-Gravenhage is aangekomen de graaf Jules Carmona, geërn- pioyeerd aan de Perzische Ambassade te Parijs. Prof. Mr. B, J. Llntelo baron do Geer van Jntfaas. f In den ouderdom van 80 jaren is op zyn landgoed te Jutfaas overleden de heer B. J. Lintelo baron de Geer van Jutfaas, oud- hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid aan de hoogeschooi te Utrecht, ridder van den Ned. Leeuw, lid van Provinciale en Gedeputeerde Staten van Utrecht, bestuurder of lid van veel lichamen op kerkelijk gebied. De over ledene nam met mannen als Groen van Prinsterer, Da Costa, Dr. Kuyper e. a. een werkzaam aRndeel aan de publieke zaak en was ook eenige jut en hd der Tweede Kamer voor het district Sliedrecht. Hij was in den laatsten tijd m*»t den heer de Savornin Loh- man de ziel der vr'ii-antirevolutionairen. Kosten tier Secretarie In de provincie Dienthe zijn nog vele ge meenten waar de burgemeester (tever.s secre taris) óf geheel ól voor een gedeelte de noodige hulp ter secretarie uit eigen middelen moet bekostigen. In een tot de bestuten van een groot aantal Drentsche gemeenten gericht adres wijst het bestuur van de afdeeling Drenthe van den Nederlandschen bond van gemeente-ambtenaren erop, dat bedoelde toe stand in strijd is met art. 205 litt. a der gemeentewet en word., in overweging gegeven daarin verandeting te brengen door te be vorderen dat voortaan posten voor dit doel op de gem.-begrooting worden gebracht. Beroepsroad. De griffier van den Raad van beroep (On- gevailenvei zekering) te Rotterdam maakt bekend, dat door Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland bij dien raad zyn be noemd in plaats van J. B. A. Gogarn, tot lid-wetgever, J. F. A. Gogarn, te Rotterdam in plaats van H, R. van Buuren van Heyst, tot plaatsvervangend lid-weikgever, A. W. Schippprs, te Vlaardingen. A. N. IV. V. Zondag hielden eeo tiental afdeeiingen van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenver bond, waaronder aldeelingen die zich reeds hadden afgescheiden, eene vergadering met de commissie te Rotterdam. Besloten werd, aan de bondsafdeefingen, ook die zich voor waardelijk of onvoorwaardelijk hadden afge scheiden en aan het bondsbestuur eene circu laire te richten, waarin van het verhandelde en de besluiten in de vergadering te Utrecht wordt kennis gegeven, terwijl het centraal bestuur wordt verzocht binnen een termijn van 21 dagen te berichten of het genegen is, met de commissie een bijeenkomst te houden, om, zoo doenlijk, de aanhangige kwestie op te lossen en zoodoende te trachten het verbond voor een totale scheuring te behoeden. Herman Costcr-fonds. Hot bestuur van 'fc Herman Goster-fonds beeft een circulaire verspreid, waarin bij dragen worden gevraagd om ook dit fonds in de gelegenheid te stellen financieelen steun te verloenen aan Zuid-Afrik, jongelui die in Holland bun studie willen volbrengen. Nntionalen Bond voor Tree indelingen verkeer De Vilde algcmoene vergadering van den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland zal Zondag 9 dezer te Groningen gehouden worden. Nederl. Helde Maatschappij De 15e algemeens vergadering zal gehouden worden op Woensdag den 2en September e.k., des namiddags om half 2, in de zaal van de soceteir de Harmonie te Lochem. Ncderlandsclie R.-K Volksbond. Zondagavond 8 uur ihad in bet Gebouw van den Werkenden Stand te Amsterdam een rouwvergadering van bovengenoemde® Boud plaats ter viering van de nagedach tenis van Paus Leo XIII. Door de zangvereeniging van den Bond werd op zeer schoon o wijze'de Requiem van Verbuist ten gehoore gebracht waarna als opr. optrad mgr. Konmgs, geestelijk advi seur vau den Bond, die bet vel© door Paus Leo Xni in zijn leven gedaan in herinue- ring bracht. De voorzitter bedankt© spr. voor zijn schoons rede en nadat de zangvereeniging nog ten gehoore had gebracht „Agnus Dei" van Verhulst en „Libera" van Viotta, werd de vergadering met gebed gesloten. Yereenigittg tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. Ytrvolg.) Door de afdeeling Arnhem werd de klacht geuit, dat ihet hoofdbestuur goon subsidie beeft willen verleenen te® bat© der natio nals meeting. Na breedvoerige discussie werd een motio van do afd. Amsterdam aangenomen om tot do orde van den dag over te gaan. Vervolgens werd het jaarverslag e® de rekening goedgekeurd Met groote meerderheid werd aangeno men het voorstel van het hoofdbestuur „De algemeene vergadering besluite aan mevrouw H. Mondeis Stokvis voor den tijd barer ziekte van 1 Jan. 1902 tot 1 Oct. 1902 do toelage als algemeene secretaresse, zijnde een bedrag van f 187.50 uit te keeren." Uit den uitslag der gehouden verkiezing bleek vervolgens reeds dat tot leden Van 'het hoofdbestuur tengevolge van de tussohen- tijdscbe aftreding van mevrouw EO. Men dol a Stokvis en dr. P, Dolhez, met groote meer derheid werden gekozen mevrouw Prank Nort to Zwollo en do heer P. Ml Schmidt to Amsterdam. Op voorstel van het hoofdbestuur besloot do vergadering den Almanak meer dienst baar to maken aan de propaganda. Evenwel doet do afd. Amsterdam 't voor stel om den Almanak maar af to schaffen. Opgemerkt wordt door den. Voorzitter, dat de Almanak f 100 meer opbrengt dan bij kost. Met groota meerderheid werd aangeno men de uitgave van oen jaarboekje, waarna de. bijeenkomst gesloten werd om het 2e ont bijt te gebruiken. 's Middags om 11 uur werd de vergader- ring van deze voreeniging voortgezet, Ann de ordo was punt 10 bespreking der propaganda. Dit punt werd echter, daar do tijd niet toeliet hierover uitgebreide dis cussies te voeren, uitgesteld tot oen volgen- do vergadering. Besloten werd daarna de begrooting met f 140 to verlroogen voor propaganda. Hot hoofdbestuur werd opgedragen do voorbereiding voor eon reglementshea-zie- ning en gemachtigd zich desgewenscht hier bij door een commissie te doen bijstaan. Een voorstel van hot hoofdbestuur om de redactie van hot orgaan „Sluit Schie dam" voortaan to doen voeren door twee redacteuren in plaats van door drie Werd aangenomen. Voor do vacature in de redac tie werd gekozen de lieer A. D'on t© Rotter dam. In behandeling kwam daarna de begroo ting voor het jaar 1904. Na lange discussie werd zij door de vergadering «aangenomen, zooals was voorgesteld door het bestuur. Wegens den korten tijd die nov beschik baar was word een groot aantal voorstellen van de agenda afgevoerd. Door de afd. Amsterdam was ingediend een motie van afkeuringdeze vond voor namelijk door haar vorm sterken tegen stand. Na verweer van het bestuur werd de motie op voorstel van een der afgevaardig den van do agenda afgevoerd. Aan d© orde kwam daarna een aantal voorstellen van verschillende afdeeiingen, allo het orgaan betreffend©. Besloten werd om bet orgaan „Sluit Schiedam" meer als propaganda-blad te doen inrichten, en de naam te veranderen in „De Blauwe Vaan". Noord-Kethelpolder. Omtrent den stand van zaken in den Ke- tliclpolder wordt van zeer "bevoegde zijde 't volgende medegedeeld: In de laatst© week van Mei! was het water in den ondergeloopen Noord-Kethelpolder weder op het gewone polderpoil tcrugge- bracht en stonden do bewoners voor de be antwoording van de waag, boe bet land het spoedigst en bet Voordeeligsb weder in cul tuur te brengen zou zijn. Hot droog geval len land vertoonde zich aan het oog als een donkerzwart .gekleurd© vlakte, waar zoo goed als alle plantengroei had opgehouden. Biji nader onderzoek bleek dan. ook dat de oorspronkelijke' graszode nagenoeg geheel ge storven was. Dit zeer ongunstige resultaat Was te ver klaren uit de omstandigheid, dat het 'boe zemwater 'hetwelk het land overstroomde, vervuild als het was door de loozing van ste delijke afvalstoffen, op de in dien 'tijld van het jaar reeds tamelijk ver gevorderde ont wikkeling van het gras zeer nadeelig werkte. Mede onder invloed van de hooge tempera tuur, gingen de organische stoffen; in het water zwevende, in gisting over, hetgeen vergiftigend werkte voor plant en dier. Zoo verklaart het zich dat allo vissollen stierven en de goede weidegrassen eveneens.Er vorm de zich binnen korten tijd een vegetatie van wieren, die zich gaandeweg op den bodem afzetten en die, toen heb land droog was ge malen, de geheel© oppervlakte als met een zwarte, viltigc korst overdekte. Thans, na ruim. twee maanden, kan men zich een juist beeld vormen van de geleden schade. Daar ,waar aan het droog gemalen land niets gedaan is, beeft zich in die paai* maanden een nieuwe plantengroei ontwik keld, bestaande uit minwaardige grassen en onkruiden, welke aan het geheel' een groen aanzien geven. Een enkele soort goed© gras sen heeft aan de nadeeligo invloeden hier en daar weerstand weten te bieden, maar dit behoort tot de uitzonderingen; de min waardige grassen hebben verre de overhand. Daar de boeren ten zeerste om weide voor hun vee verlegen waren, hebben de> meesten reeds spoedig ingeschaard en het maakte een treurigen indruk, dit vee thans to zien wei den op die schraal1 bezette landen. Een klein deel van heb land werd niet ingesdhaard, maar bleef voor hooiland liggen en wordt thans gemaaid. Het levert een zeer dun ge was van inferieur© kwaliteit. Teneinde in den bestaande® nood te voorzion, vormde zich begin Mei te KeblieJ een plaatselijke watersnood-commissie, be staande uit oenigd notabel© ingezeteren met den burgemeester aan bet hoofd. Door vrijwillige giften Werd door di© Com missie een bedrag van ruim f 12000 'bdjeen- gebracht. Men wendde zich ook to-t da offi- cieele watersnood-commissie te Amsterdam., om stoom, maar van die zijde werden zulke bezwarende voorwaarden gesteld, dat het nog zeer onzeker is, of van die zijde wel eenige liulp kan worden aangenomen. Hoe moest echter het land Worden behan deld om de geleden schade zoo spoedig mo gelijk te boven to komen en het geruïneerde boerenbedrijf weder op de been te brengen De Rij'kslandbouwleeraar in Zuid-Holland do heer Neeb, was spoedig ter plaatse en hield, na gehouden onderzoek, een openbare bespreking mot belanghebbenden. Zijn ad vies luiddo: het land te bek al ken met pl.m. 1000 kilo kalk per hectare, vervolgens do bo venkorst van bet land los te maken hetzij met beitel of kettingegge of met de ploeg, ©n vervolgen dit omgewerkte land te 'be zaaien met een mengsel van gras- ©n klaver zaad. De geheele kosten van bewerking on bezaaiing zouden mot elkaar pl.m. f 50 per .hectare bcloopcn. Dö plaatselijk© onder- standscommissio ondersteunde dit voorstel ten zeerste en stelde kosteloos voor belang hebbenden bet mengsel van gras- en klaver zaad ter beschikking. Er bleef echter nog een moeilijkheid te overwinnen. D'e boerenbevolking in den Noord-Kethel polder bestaat uitsluitend uit koeboeren, die Van het bebouwen Van land geen kennis bobben en die er ook niet op ingericht zijh. Eggen en ploegen ontbraken dan ook zoo goed als algemeen. Aan dit bezwaar werd echter op gelukkige wijke tegemoet geko men, door tot heb bestuur der Ned. Heide- Mij. liet verzoek te richten in deze de 'be hulpzame hand te bieden, aan welk verzoek gereedelijk werd voldaan. Do noodige werk tuigen, hoofdzakelijk weide-eggen, werden spoedig aangevoerd en een paar voorwerkers der Heide-Maatschappijl werden te Kethel gestatiouneerd met de opdracht, voor hen dio zulks wilden, het land te bewerken en zich met het zaaien van heb gras- en klaver zaad te belasten. D'ank zij deze gelukkige samenwerking kon ieder, dio zulks wenselite', zijn land vrijwel kosteloos in orde gemaakt krijgen. Van deze zoo gunstige gelegenheid is ech ter sleolits in betrekkelijk geringe mate ge bruik gemaakt. Van d© zijde van do boeren bestand ach terdocht, hun werd door hun „raadgevers" verzekerd, dat do kalk den grond totaal zou boderven eu dat bet veel beter was bet 'land rustig ta laten liggen, daar moeder natuur wol zou zorgen dat alles weer in orde zon komen. D'at di'e „raadgevers" een gretig oor von den, blijkt wel uit het feit, dab Van de ruim 600 hectaren in den Kethelpoldor' gelogen, thans nog slechts 50 hectaren op bovenge schetste wijze zijn behandeld, terwijl het zich niet laat aanzien, dat velen nog van do geboden gelegenheid gebruik zullen maken. Maar heb is een voor ieder waarneembaar feit, dat de ingezaaide stukken, waar liet gewas zich thans begint te ontwikkelen, er veel beter voor staan dan de niet bewerkte, maar boerentrots weerhoudt velen te erken nen, dat zij mis gezien hebben cn dat d© „lieeren" heb in deze bij) het rechte eind hebben gehad. Nog moet hier in heb licht worden ge stold, dat van de zijde van do grondeigenaars tot nog toe, mot enkele loffelijk© uitzonde ringen, zeer weinig medewerking is betoond. Heb grootste gedeelte heeft een volmaakt o o passieve houding aangenomen en dö pach ters weten tot nu toe volstrekt niet, of zij dit najaar op eenige remissie Van pacht zul len kunnen rekenen. Enkels grondeigenaars vormen echter een loffelijke uitzondering en onder deze mag wel met name genoemd wor den de heer van Rossen Hoogendijfc, te Den Haag, die voor eigen rekening de door hem verpachte hoeve op bovengenoemde wij'zö liet in orde brengen. Ten einde zich omtrent den stand van za ken op de hoogt© te stellen, word dezer da gen door den inspecteur van den Landbouw te Den Haag, in gezelschap van den direc teur der Ned. Heidemaatschappij en den Rijkslandbouwleeraar in 'Zuid-Holland, een bezoek aan den Kotkelpolder gebracht, een grondig onderzoek in loco ingesteld en met verschillende belanghebbenden van gedach ten gewisseld. Heb resultaat van een cn an der zal nu zijh, dat binnenkort belangheb benden in den Ketbelpolder weder hijeen- geroepen zullen worden om gemeenschappe lijk den stand van zaken in oogenschouw te nemen en vervolgens de verkregen uitkom sten te bespreken. Het doel van een en an der is nogmaals een poging te wagen, voor- oordcelen uit den weg te ruimen en zooveel mogelijk op te wekken tot handelen, door van do thans geboden zelzaam gunstige ge legenheid om het bedorven land weder te herstellen, een ruim gebruik te maken. Flnantieel Meuws. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 1 dezer bedroeg bij de Nederl. Bank. f 2,514,934.701/2 bij de betaalmeesters. - 3,144,221.141/2 Te zamen f 5.659,155.85 Bloemencorso. Bij genoegzame deelneming is de veree- niging sFIoraiin", alhier, van plan op den dag der opening van haar tentoonstelling 15 Augustus a, s. een bloemencorso op fietsen te organiseeren. Het corso zal vie r afdee lingen bevatten, o. voor dames alleen, 1>. voor heeren alleen, c. voor dames en lieeren (paren), d. voor groepen. Verschillende fraaie kunstvoorwerpen zullen als prqzen beschik baar worden gesteld. Er bestaat gelegenheid zich tot 10 Augustus a. s. schriftelijk voor deelneming aan te melden bij den heer A. F. van LissaHoogstraat 118. Den llden Augustus zal bericht worden of het corso zal kunnen doorgaan. Inleggeld f 2 50, dat bij deelneming teruggegeven worilt. Personen, die mot geldelijke bijdragen of anderzins het plan willen steunen, gelieven daarvan te doen bljjken aan hetzelfde adres. inwoners van Schiedam in het algemeen en voor de Schiedamsche fietsrijders in het bjjzonder zeer welkom zyn. Zoo'n bloemen corso trekt. Onze stad zal er weer eens door von zich kunnen laten spreken er zal mede getoond worden dat ook hier van eeo opgewekt leven sprake kan zijn; het zal wat vreemdelingen hier heen trekken en dit zal ten goede komen aan de tentoonstelling, waaraan Floralia zooveel zorg moeite en kosten besteed en die met eik jaar in belangrijkheid wint. Het denkbeeld van Floralia verdient aller toejuiching en medewerking. Maar wij vertrouwen wel dat het aan dit laatste niet zal ontbreken. Zeer zeker zullen zy, die daar- toe maar eenigszins in de gelegenheid zijn, gaarne het hunne bijdragen om deze proef te doen slagen en daardoor aan Floralia het bewijs te leveren dat hun streven wordt ge- waatdeerd. Do heer J. van Dam, lecraar aan do H. B. S. en het Gymnasium alhier, is no. 1 gg. plaatst op de voordracht ta- benoeming vau eenleeraar in do Engolscbo taal en letter kunde aan de II. B. S. met 5-j. cursus te 's-Gravenhage. De heer D. Mulder, rijksklerk 2e klasse ten kantore der registratie en domeinen alhipr. is bij min. resolutie met ingang van 1 Augustus 1903 benoemd tot rijksklerk 1ste klasse aan de diiectie der registratie en domeinen te 's-Gravenhage. Bij gelijke resolutie is met ingang van ge- melden datum ten kantore alhier benoemd lot rijksklerk 2e klasse de heer C. Jenner, thans ia gelijke betrekking te Leeuwarden. Onmiddellijk nadat bier ter stede bekend was dat een nieuwe Paus gekozen was, werden uit R. K. gebouwen en uit veie par- ticulieie woningen de driekleur met de pause lijke wimpel ontplooid. De Kadeibond der d. d. Schutterij alhier, maakt heden (Dinsdag) haar gewoon jaarlijks uitstapje, ditmaal naar Wageningen en Ede. Dat voor jongens een vacantie niet altijd een goed ding is bleek hedenmorgen. Twee knapen werden hedenmorgen aan het politie bureau gebracht, die hun vrijen tijd hadden gebiuikt om 2 leeuwrikken uit een kooi te balen die tegen de muur van een wooing in de Overschiesclie stiaa.t was opgehangen, Toen de knapen weiden aangehouden was een der leeuwrikken reeds weggevlogen, Yolksbadliuls. In de week van 27 Juli-—2 Aug. 1903 werden genomen 262 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 48 kuipbaden 32 regenbaden 9 regenbaden 149 schoolbaden 40 3 ets. kinderbaden 14 In de maand Juii 1903 weiden genomen 1198 baden. Lste klasse 2de ldasae kuipbaden 96 kuipbaden 168 regenbaden 70 legenbaden 600 schoolbaden 191 3 ets. kinderbaden 73 In Juli 1902 werden genomen 1336 baden. Bjj het te 's-Gravenhahe gehouden examen Engelsch L. O. is o. m. geslaagd mij. T. S. Schilleman alhier. Het bcuwen van. oen woonhuis Voor den directeur der gemeente-gasfabriek is gegund aan don heer A. do Haan, mr. timmerman alhier. ^Hedenmorgen wilden drio matrozen van het alhier thuis behoorendc loggersohip Lichtstraal niet meer naar zee ver trekken. 'Zij hadden ihun goed reeds van boord gehaald en wilden naar Jiun respec tieve woningen vertrekken, toen opeens de politie hen aanhield en onder lievig Verzet aan boord bracht, waarna het schip direct naar zee vertrok. xEr zijn er velen i'n onze gemeente die het hoofd hebben geschud toen er sprake van was om de havens verder uit te breiden, om zoodoende meer lig- en losplaats te_yeiiknj ge li. Wanneer deze twijfelaars nu dezer da gen zich de moeite wildon getroosten eens een wandeling te maken langs de 'kaden, en ze zien dan dat de schepen tegen elkaar ge drukt en op dubbele rijen slechte met moei te een plaatsje kunnen vinden, dan meenen we dat de twijfel wel zal verdwenen zijn om plaats te maken voor de vraag: „Zou da voorgenomen uitbreiding wel voldoends zijh V' Mishandeling. Het O. M. bij de rechtbank te Rotterdam requireerde heden een maand gevangenisstraf tegen 0. A. E., 29 jaar, zeeman te Vlaar- dingen, die den 8en Maart j 1. was binnen- gediongen in de tolgaarderswoning aan de Vijf Sluizen te Schiedam en de vrouw van den tolbaas A. Varenhout., huisvrouw ven W. v. d. Meer, dermate mishandeld had dat zij geruimen tijd versuft was geweest en 32 gulden schade aan hare hoofdjjzars had gehad. Uitspraak 14 Augustus. liet 0. M. by de Rotterdamsche rechtbank eischte 14 dagen gev, tegen J. W. 51 jaar, zagenscherper, zonder vaste woonplaats, die op 20 Maart te Vlaardingen W. Rodenburg nw een houtzaag had verwond. 1 14 dagen gev. werd geeischt tegen n. e

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2