ENGELSCHE BRIEVEN. BINNENLAND. V STADSNIEUWS. VL A ARD1N GEN. Rechtzaken. den overvallen, is thans een Duitsche mis sionaris door roovers overvallen en gewond door 4 schoten. Ook diens vrouw, het dienst meisje en een bootsman bekwamen verwon dingen. De Duitsche consul heeft een ernstig onderzoek ingesteld naar de daders. J spas. Rusland legde beslag op Japansche schepen, die visch kochten te Kamschatka, omdat deze handel als onwettig wordt beschouwd, '28 officieren werden gevangen gehouden, 278 schepelingen konden naar hun vaderland te- rugkeeren. Londen, 22 Aug. 1903. Op hetzelfde oogenblik bijna dat do cou ranten hedenavond berichtten hoe het- En- gelsdiö jacht don eersten zeilwedstrijd bij Sandy Book had verloren togen het Ameri- kaansche, word hekend dat lord Salisbury gestorven was. Do geschiedenis van zijn loven en de be- fceeiketiis zijner politiek behoeft hier niet ver teld te wordendoch het kan niet anders of ©enige opmerkingen omtrent zijn persoon zullen welkom wezen. Wie lord Salisbury begrijpen wil, doet wel zich even te denken in de leenheerlijke, de feudale toestanden van Engeland. De Fransehei revolutie liet Engeland onaange roerd; wettelijk noch werkeijk zijn hier de standen afgeschaft; de adel is een afzonder lijk lichaam, met eigen voorrechten, met al de oudemvetsehe en oude tradities in den loop der eenwen gevormd. "Wie aan 'het hoofd staat van een oud, machtig, adellijk geslacht, met zijn erfelijke en onvervreemdbare bezittingen, met zijn erfelijke waardigheden en ambten, met zijn erfelijk recht lid te zijn van -liet Hoogerhuis, dus van het hoogste rechtscollege en het machtigst wetgevend lichaam, wie aan het hoofd daarvan staat, zal zich niet licht ont worstelen aan de bekoring der oude fanriie- overlevering, zal allicht het „noblesse obli ge" opvatten als een aansporing om, evenals gansche reeksen van voorvaderen deden, den koning te dienen, den staat te regeeren. Lord Salisbury, hoofd der Cecils, ontsnap te niet aan die bekoringze vormde hem tot aristocraat, in den meest fendalen zin van het woord. Daarnaast was hij, door zijn grondige we tenschappelijke opleiding, ook aristocraat naar den geest. "Ware ilij, door den dood van zijn broers, niet hoofd van zijn huis gewor den, dan had hij zeker, door zijn groote be gaafdheden en groote kennis, todh een ge wichtige rol in de wereld gespeeld. Men denke zich hem dus in de eerste plaats als aristocraat. En die aristocratie toonde hij vooral door strenge plichtsvervul ling, groote werkzaamheid. Wie zijn mooie •klankrijke stem, wie zijn keurige uitspraak, zijn schitterende spreekstijl koorde, be speurde onmiddellijk aan. alles dat hier een man van. meer dan gewone beteekenis aan het woord was. Aan den, anderen kant verachtte hij diep alles wat zweemde naar het vulgaire; elke poging om op te vallen, om populair te wor den, zou hem eenvoudig onmogelijk zijn ge veest. Bij vermeed zelfs stelselmatig met zijn mede-pairs in. nauwe aanraking te ko men. Op straat vertoonde hij zich bijna niet; voor de korst© afstanden gebruikte hij zijn welbekende blauwzwart geverfde broug ham, met het even bekende harddravende zwarte paard er voor. Liep hij., dan geneerde hij zich volstrekt nietsrijn hoed zat meest al achter op zijn hoofd, en zijn handen onbehandschoend slingerden los langs zijn groot, zwaar lichaam. Men herkende dan nauwelijks den fijnbeschaafden spreker, zoo keurig op den vorm, uit Hoogerhuis of van groote publieke diners en vergaderingen, want door zijn zwaarlijvigheid miste zijin gang alle bevalligheid, hoewel als hij stond te spieken, de groote, forsche gestalte hij was ongeveer 6 voet lang met den mooien massieven kop, altijd een imposanten indruk maaikte. Aristocraat, grand seigneur, in ieder op zicht, wilde hij wel regeeren voor, niet door het volk. Dit alles neemt niet weg, dat hij van jongsaf toonde een oorspronkelijke!! geest te bezitten en een persoonlijkheid te wezen van te veel 'kracht, om een conventioncele Tory te rijn. Bij was conservatief, ja, hij hield niet altijd alle* 'hervormingen tegen alleen wilde hij immer het „langzaam maar zeker" toepassen. "Vandaar de bijnaam van „de politieke stoomwals" hem gegeven. Gladstone 'heeft eens van .hem gezegd, dat hij hem voor volkomen eerlijk hield en niet geloofde dat politieke eerzucht hem dreef. De twee vochten als leeuwen, in 't parle ment, toch respecteerden ze elkander en toen Gladsotne begraven werd, was Lord Salisbury een der slippedragers. Hij was beroemd en gevreesd om rijn scherpe opmerkingenzijn eigen chef, D'Israëii, met wien hij een tijdlang over hoop lag, verklaarde eens van hem, dat hij nooit op de kracht van zijn woorden lette, doch met spot, schimp, smaad en hoon om zich heen wierp. Kiehier een staaltje. Gladstone had voor gesteld de zegelbelasting op de couranten op te heffen. Men zou dan dagbladen voor één stuiver kunnen koopen. ,.'k Kan mij niet voorstellen", zei lord Robert Cecil, „dat een beschaafd men soil iets behoorlijks kan te weten komen uit een stuiverseourant. De regeering treedt in deze op als bestond ze uit zaakwaarnemers in plaats van uit staatslieden." „Intrekken, intrekkenriep de liberale partijen de voorzatter scheen ook van oor deel dat „Bob" te ver was gegaan. „Ik trek mijh woorden in", zed deze kalm, „want ik zio in dat ze onbillijk waren je gens do zaakwaarnemers." Reeds toen wilde hij geen ongelijk erken nen ook later, als minister, erkende hij nooit een fout of een vergissing te hebben begaan. Van aanmerkingen nam hij geen notitie en liet de zaak 'kalm naar bet ver geetboek verhuizen. Hoe geweldig in zich zelf gekeerd hij] was, blijkt uit allerlei verhalen. Evenals ieder minister, vooral als premier, had hij, een staf van particuliere secretarissen, die hij zelf uitzocht en aanstelde waarvan natuur lijk een de chef is, die den minister altijd als zijn schaduw volgt. Op zekeren dag brengt een ambtenaar hem een partij! stuk ken on bespreekt deze met lord Salisbury. Nadat de beambte weg was, kwam do eerste secretaris binnen. ,,'k Had daar juist een intelligent joug- niensch bij' me. Wits is dat?" vroeg de mi nister. ,,'t Was een van uw particuliere secreta rissen, My Lord!" antwoordde de ander. De koning liet Salisbury eens een nieuwe photo van zichzelf zien. Na do photo beke ken te hebben gaf hij haar terug, met can zuchtend „arme Buller." Do 'koning ver telde dit geval zelf aan den bisschop van Londen, dien lord Salisbury zelve benoemd had en van wien hij latei- vroeg, „wie die jonge geestelijke was Men zio hierin niets anders dan ietwat •hautaine eenzelvigheid geen afgetrokken heid. Hij was zich zelf genoeg; alleen zijn vrouw en kinderen liet 'bijl met rich mee leven. Zijn wouw en later rijn dochter, lady Gwendolen Cecil, waren rijn politieke mede werksters. Men heeft wel eens gezegd dat ladv Gwendolen eigenlijik Engeland regeer de, zoo intiem was de verhouding tusschen vader en dochter. Hofberichten Onder een stortbui arriveerde om 1.45 H. M. de Koningin-Moeder met de hertogin van Albat y in het sanatorium Oranje Nassau's Oord, waar de hooge bezoeksters ontvangen en rondgeleid werden door den geneesheer directeur Donath. Men ging langs de hallen en ziekenkamers, waar de zieken bloemen kregen. Verscheidene patiënten maakte van deze gelegenheid gabruik om H. M. te ïkieken", waai toe deze met genoegen medewerkte. Het geheele gebouw, tot kelders en zolders toe, werd bezocht. Om drie uur hield in de conversatiezan! et-n patiënt een toespraak en werd het lied gezongen sü zegene God". H. M dankte allen hartelqk voor de Haar gebrachte hulde en sprak er den wensch bij uit dut alle patiënten spoedig genezen in de maatschappij zouden terugkeeren. On ier het zingen van 'nr-t sWilhelmus" door de patiënten verlieten de Hooge bezoe kers Oranje Nassau oord Van Rheneri af waren er overal vlaggen langs den weg. In het gevolg van H. M. de Koningin-Moeder waren jhr. De Ranitz en freule Van de Poll. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden zal dm lln Sept. de legerplaats te Harskamp bezoeken. Jhr. mr. R. W. J. van Pabst van Binger- den eerste Kamerheer van H. M. de Koningin de Luitenant ter zee de 1ste klasse Jhr, F. M. L. van Geen adjudant van H. M. de Ko ningin en de 1ste Luitenant Jhr. A. G. Sic- kinghe Ordonnans-officier van H. M. de Ko ningin komen den 29sten Augustus op het Loo om aldaar dienst te doen. Audiënties. De audiën'ie van den minister van water staat, handel en nijveiheid zal tol nadere aankondiging niet plaats hebben. Onze ministers. Oin elf uur arriveerden de ministers de Mal ez Oyens, Loeil en Bergansius, aan het station te Waalw'yk, veiwe'komd door den burgemeester. Ridder de van der Schueren, en den heer Kleyberg Pertio', voorz Uur var, het tenioonstelling-corniié. Op het tentoon stellingsterrein weiden zij in tegenwoordig heid van de plaat-elijke autoriteiten en verdei e officieele personen, die voorgesteld weiden, toegesproken door den burgemeester. Minister de Marez Oyens dankt voor de ontvangst met een hartelyken wensch voor den bloei van de industrie dezer streek, lie heer Kleyberg dankte de ministers voor hun komst, waarna een omgang over het terrein tegon. Na hun b-zoek aan de tentoon-lelling brach ten de ministers een bezoek aan de fabrieken van de heeren v. Iersel Witlokx (leer) en A. M. v. Schijndel yschoenen). De buige- meester bood hun een lunch aan, waarna zij zich per rijtuig naar's-Hertogenbosch begaven op welken tocht de minister van waterstaat de Baardwijksche overlaten nader wenschte te leeren kennen. Onze Consuls. De heer C. Milchsack, ingevolge koninklijke machtiging benoemd tot vice-consul der Ne- deilanden te Ruhrort, is in die hoedanigheid door de Duitsche regeering erkend. (nStct.") Hof van Arbitrage. Volgens de National-Tidende heeft professor Henning Matzen, die door den keizer van Rusland benoemd is tot lid van het scheids gerecht in het geschil tusschen de mogend heden en Venezuela, voor die benoeming moeten bedanken, aangezien Denemarken erbij betrokken is. Van het bedanken van prof. H, Matzen, te Kopenhagen, als lid van het scheidsgerecht inzake het geschil tusschen de Mogendheden en Venezuela, door de sNalional Tidende" gemeld, was tot heden hier te lande geen officieele mededeeling ontvangen terwijl cok de kamers, tegen 29 dezer door hem in sHótel des Indes" besteld, nog niet waren afbesteld. Het is ook niet bekend, dat Dene marken aan het ta voeren arbitrage-geding 2al deelnemen. En alleen dan zou prof. Matzen geen deel mogen uitmaken van de arbiters, volgens het arbitragepiotocol. Ongevallenwet en vlsscherij. Reeds vroeger hebben %vij melding ge mankt van de bezwaren der Zuiderzee-visscherq tegen de bepalingen der ongevallenwet be treffende dit bedrijf. Te Volendam zijn de visschers nu tegen hun aanslag in hooger beroep gekomen conferenties zijn gehouden met den afge vaardigde van het district, den heer Ferf, ook met het Kamerlid den heer Passtoors, uüps met liet doel onze visschers in een veel lagere gevareoktese te doen plaatsen. Zoodia de minister van binnenlandsche zaken van zjjn buitenlandsche reis zal zijn terugaekeeid, zal ook het gemeentebestuur van Edam alle pogingen aanwenden, en der regeering vragen de zoo buitengewoon zware lasten, welke deze wet op de visschers van Volendam legt, te verlichten. Spoorwegverbinding IVcstlaud. In de spoorwegplannen voor het Westland is in de laatste dagen een wijziging gekomen, die goede hoop geeft, dat men tot een oplossing zul komen. Ue comi'és te Wateringen en Kwiritsheu! en bet bestuur der afdeeling We.-tland hebben een conferentie gehad met de heeren Bos Kiöller, concessionarissen der zuiderlijn, waarbij de verlegging dier lijn op de kade van het Zvvetkanaal en Zwette is bespioken. De vertegenwoordigers der beide dorpen konden het belang van de wijziging der rich ting wel erkennen, rrrits er voor voldoende verbinding met de spoorlijn werd zorg ge dragen. Daar de concessionarissen voor deze verbinding de noodige waarborgen gaven, is de verwachting gewettigd, dat door deze wijziging van de concessie der zuidetlqn de overeenstemming, waarnaar zoo lang gezocht is, zal zijn verkregen, althans wat den oost hoek van het Wistland betreft. En over de belangen van dit deel der streek liep vooral de strijd. Indien de richting langs het Zwetkanaal definitief wordt gekozen, zal de spoorlijn op een afstand van 1/4 tol 3/4 uur liggen van de dorpenrijWateringen—Kwintsheui HonselersdijkNaald wjjk, welke laatste plaats zij het dichtst nadert. Ai de WeRlandsche dorpen krijgen goede verbindingen te water op de nieuwe spoorlqn. Jiederl. Koode Kruis. In een dezer dagen gebonden -bijeenkomst van 't iioofdcomité van bet Nederlandscb© Roode Kruis werd bepaald dat de in dit jaar te bouden, bij de statuten voorgeschre ven, twecjaarlijiksche algeoneeno vergadering zal plaats hebben op een nader vast to stel len dag in de maand October a.s. In. diezolf- do bijeenkomst werd besloten uit de alge- meene kas der Vereemgilng financicelen steun te verle-enen aan de zusterafdeeling in Ned.-Iiidië, die in n-oodlijldonden toestand verkeert, en waaraan in deze tijden, behalve voor tjeb, ook voor onze expeditiën naai' Djambi en Korintji drilngende eischen wor den gesteld om onze gewonden en rieken op do slagvelden daar eenige hulp cn verkwik king te reiken. In een mondeling onderhoud van den voorzitter en den secretaris van bet hoofdcomdté met den, tijdelijk ün Nederland vetroevenden, secretaris van het centraal co mité te Batavia, mr. van D'ijtk, die in op dracht bad ihet hoofdc-omité meer in bijzon derheden over den toestand in Indië in te lichten, worden besproken do middelen tor voorziening in de oogonbliOckelijkc behoef ten. Het boofdcomité deinsde er voor terug zijn medewerking te verleenen tot een nieuw beroep op de publieke offervaardigheid, dit maal ten behoeve van bet Indische Roode Kruis eu hot besloot dan ook daartoe niet over to gaan, maar uit do algemeene kas dor vereeniging 12,000 ter beschikking te stel len van bet centraal comité te Batavia, om daarmede tegemoet te komen aan de zorgen van bot Indische Roode Kruis voor den sol daat op onze Indische slagvelden. Naar wordt gemeld, werd reeds een ge deelte van het bedrag naar Indië overge maakt. Hot hoofdcomité van bet Nederl. Roode Kruis ontving de kennisgeving, dat de di plomatieke conferentie tot herziening der internationale Roode Krui's-oonventie van 22 Aug. 1864, welker bijeenkomst aanvan kelijk gesteld was op 14 September a.s. te Gonève, door den Kwitoerscbon bondsraad voor onbopaalden tijld is moeten worden verdaagd. Vereen Christel Yerz. Krankzinnigen. Aan bet negentiende jaarverslag der Ver- eenigiug tot christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders in Nederland ontleenon wij bet Volgende Deze corporatie tolt over het geheele land 65 af deelingen, met ruim 11,500 leden en 460 correspondenten, terwijl 58 corporatien, zoowel kerkeraden als diaconieën, in bet af- goloopon vereenigingsjaar den arbeid van de vereeniging financieel steunden. In de drie stichtingen der vereeniging worden 1470 krankzinnigen verpleegd, namelijik 506 op Veldwijk, 531 op Bloem en daal en 433 op Dennenoord. De vereeniging 'kwam door aankoop in bet laatst van bet jaar ïn bet bezit van' een -groot perceel van den beer F. Vos aan de overzijde van den spoorweg te Veldwijk. Het voornemen bestaat de villa in t-o richten voor le Masse patiënten. Op Bloemendaal kwamen de laatste 2 paviljoe nen 'gereed, zoodat daar nu ook' bet cijfer van 500 patiënten is bereikt, en dua gere kend kan worden dat daarmede aan den bouw van groote paviljoenen een einde is gekomen. Do gezinsverpleging nam op Veld wijk toe. Hot maakte bij het bestuur een punt van ernstige overweging uit, de uit breiding dor gezinsverpleging fcraobtig ter band te nemen, en daarmede in verband, tot benoeming van een vierden geneesheer ever to gaan. Volgens bet verslag van den pen ningmeester, -baron van Heemstra, lid der Tweede Kamer, hebbon de contribution over 1902 opgebracht 12,251.11, dat is ƒ600 minder dan bet vorige jaar. De 'kerkelijke collecten 111 31 kerken hebben ƒ565.301 -be dragen. Aan giften is ontvangen 3968.55, aan legaten 400. De winst- eu verliesreke ning van Veldwijk sluit in ontvangst eu uit gaaf met 334,6S6.70ijvan Bloomoudaol met een oindcijfor van 179,224.66, en van Demienoord met 134,751.44. Landbouwkolonie Blnrlcnm. Men meldt aan »Het Volksdagblad", dat de kolonisten in de landbouwkolonie te Blari- cum zich hebben teruggetrokken. Slechts nog een is aanwezig, manr deze volgt spoedig. De oorzaak is, dat de verdraagzaamheid en eenheid in den laatsten tyd te wenschen overlaten. Koffieveilingen. De gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië h>eft bepaald, dat in liet jaar 1903 van landswege te Batavia zullen worden verkocht 100,000 pikols Java-koffie, vermin derd met eene hoeveelheid van ongeveer 2000 pikols bestemd voor den plaatselqken verkoop elders op Java en voor het departe ment van marine in Nederlat.dsch-Indië, zoodat in het openbaar op de gewone wijze zullen worden verkocht ongeveer 98,000 pikols. Daarvan zullen worden verkocht op Vrijdag 9 October 1903, 24,000 pikols Woensdag 11 November 1903, 25,000 pikols op Vrqdog 4 December 1903, 24.000 pikols Woensdag 30 December 1903, 25,000 pikols. De te verkoopen koffie uit de residentie Pasoeroean zal te Pasoeroean, de overige te Batavia aan de koopers worden afgeleverd. (vStct.") Gisteren herdacht J. Noordijk den dag waarop hij voor 25 jaren als knecht aan de stoommolen le West" werkzaam werd gesteld. Op liet kantoor der directie geroepen toonde hem deze dat zq zijo diensten op prijs stelde door bij de gelukwenschen een couveit over te reiken, welks inhoud voor dt-n jubi laris een bewqs van wuardeering zyner vjjf- en-twintig dienstjaren was. Een treurig ongeluk Hedenmorgen was de 6-jarigen Arnold de Veld, wonende in de Breedstraat, met een ouderen jongen aan het vischjes vangen in de Nieuwe Haven op het vlot bij de Vlaardinger poort. Het knaapje schoot plotseling van de plank in het water en zyn metgezel zag geen kans hem le helpen. Deze heeft daarop de hulp ingeroepen van den wagenmaker Slobbe, die eerst met een haak en later met een dreg naar den jongen zocht en na een paar worpen den knaap ook wist te krqgen. Deze gaf echter geen teeken tan leven meer, waattm dadelijk werd begonnen met het toepassen der voorschriften voor de be handeling van drenkelingen, doch le vergeefs. Een paar inmiddels aangekomen doktoren lieten het venije daarop naar het café- Huiswaard brengen, waar zy nog geruimen tijd trachtten de levensgeesten op te wekken. Helaas, zij konden slechts den dood con- stateeren. Het lijkje werd per drenkelingen wagen naar de ongelukkige ouders gebracht. Een gedeelte van het peisoneel der fnma M. Kranen zul morgen een uitstapje maken naar Scheveningen. Bij het doorvaren van een logger door de biug bij de buitensluiz-n, geraakte liet tui gage boven aan de klep van de brug vast tengevolge waarvan de bout, in weike de as d;r klep is gesloken, werd ontzet. De btug moest dientengevolge geopend blyveu zoodat de passage gestremd was. Waar dit ongeval plaats had om 6 uur n. m. en de herstelling natuurlijk nog al wat tijd vorderde, ook al werd daar onmiddellijk mede begonnen, moesten alle werklieden der kaar senfabriek, die te 7 uur van de fabriek kwamen en in de Gorze of aan de Hoofdstraat woonden, over de sluisdeuren de haven passeeren. Die brug schijnt voor de scheepvaart daar ter plaatse niet heel dienstig te zijn; de passage is er nu vrij nauw, vooral met het oog op de vrij willekeurige bewegingen van een visschersvaartuig in een haven. Door de politie is gisteravond op transport gesteld in de richting van Amsterdam een minderjarige jongen die bier eenige dagen had doorgebracht en nu naar zijn ouders te Amsterdam terug wilde. Ho Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h sigarenvak, Idem v/h rqwielvak. Personen bekend met rqwiel- vak. Idem met vylwerk. Schoenmakers jongen. Jongens voor branderij. 1 ver ver. In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien. 1 leerling wagenmakerq. Drukker. 4 schippersjongen. Loop jongen voor een manufactuurwinkel. Bakker (halfwas). Boerenknecht. Jon gen voor een moestuin. Dienstbode voor meid-alleen. Keukenmeid. Aangeboden werkkrachten. Timmerlieden. Letterzetters. Win kelbediende. Distillateursknecbt. 1 bakkersknecht. - Boerenknechts. 1 tui niersknecht. Koetsiers. 1 slagers knecht. i tabaksbewerker. Kistenma kers. Ververs. Iloutkoopersknechts. 1 smidsknecht. Jongen voor meubelma- kerq. Personen vooi lichte werkzaam heden. Personen voor schryfweik. -• Personen voor loopwerk. Personen voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jon gens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Idem mnnufacturenvak. Idem boekhandel. Kantoorbedienden. Schoonmaaksters. Wasschen-aan-huis ge vraagd. Dienstmeisje voor halve dagen. 'Gisterenavond om 5 uur werd onder groolen toeloop van nieuwsgierigen en belang stellenden aan de aardetoevertrouwd het stoffelqk overschot van den heer J. Bowden kapitein van het Zaterdag in de rivier dé Maas verbrande Engelsche schip. Op het graf waren aanwezig de waarne mend burgemeester dezer gemeente, de com missaris van politie, de Engelsche consul uit Rotterdam, de vice-consul, benevens de zoon van den overledene en verdere familieleden die daartoe uit Engeland waren overgekomen. Nadat de kist, die bedekt was metdeEn- gelselm vlag, was neergelaten, sprak de vice- consul uit Maassluis, de heer Dirkzwager, in het Engelsch eenige hartelijke woorden van deelneming, waarna de droeve stoet het graf verliet. 'Gistermorgen zou het loggerschip A m i- c i t i a III naar zee vertrekken. Negen van de veertien manschappen wilden niet mede, omdat z mals zij zeiden het spek zoo slecht was. Nadat ze door de politie aan boord ge bracht waren vertrok de logger naar zee. Bij gehouden inspectie werden by ben ge vonden 2 revolvers waarvan 1 geladen. Toen het schip op stroom was weigerde het volk te werken waarop de schipper naar wal terugkeerde. Aan wal gek men deserteerden weder drie matrozen, die wederom door de politie aan boord gebracht werden. "Weer vertrok het schip naar zee, doch naderhand kwam er bericht uit Maassluis dat hetzelfde schip aidaar was binnengeloopen, omdat de schipper tengevolge van opwinding en overspanning ongesteld geworden was. Gevonden voorwerpen. Aan liet politio-b.'ireau rijn aio gevonden aangegeven Een hoorn met zeïlnaalden, bij S. Fou- sert, 7e Nieuwlandsteeg 2; een knipmes, bij J. J. v. d. Berg, Dij'ksteeg 30; een du.mstofc, bij wed. Vuoliters, D'ijksteeg 14eer. ijzeren muilkorf, bijl "Verkade, St-rfu3travo 30; een ikinderschoentje, bij L. v. d. Burg, Haven straat; een parapluie, bij, P. v. d. Engel, Rijlkestraat 31een kuipmes, Lij C. Post, CaJlenburgstraat 98; een stalen tabaksdoos, bij B. WedJ, Oranjestraat 31; een drinkke- toltjo, bij Arbman, West 11ieuwland 46. De gewezen directeur dei' gasfabriek te Vlaardingen. In de zaak van H. S., den 'gewezen di recteur van de gasfabriek te Vlaardirgen, veroordeeld door de Rotterdamscbe Recht bank wegens verduistering, heeft liet Hof te 's-Hage het vonnis dier rechtbank wegens eeu vormgebrek vernietigd, en, opnieuw recht doende, den beklaagde weder tot 1 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, met bepaling dat de voorloopig ondergane hechtenis geheel in mindering zal komen. t Blommetje". Het Gerechtshof te Amsterdam "wees lieden arrest in de zaak tegen den beruchten bier huishouder uit de St. Annastraat, Joh. de Wolf, in de dievenwereld bekend onder den naam van nBlommetje," door de Rechtbank op 19 Juni 1.1. tol 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld wegens het verschaffen van valsche sleutels, die met goed gevolg gebruikt werden bq eene inbraak in de Looierstraat op 30 Mei 1902 en uitvoerig reeds vermeld. Het Hof vernietigde hel vonnis der recht bank, wegens niet vermelding van artikel 49 der strafwet en opnieuw rechtdoende corri geerde het Hof dit vonnis doch handhaafde den strafiqd op 5 jaren. Moord. Het hof te Amsterdam hield zich heden in hooger beroep bezig met de zaak tegen A. J. W. Bieseman uit de Wagenaarstraat, die in den namiddag rsn Zondag 3 Mei 1 L zijn 64 jarige huisvrouw Cornelia Wallen burg in drift en dronkenschap meteen revolver doodschoot en daarvoor door de rechtbank tot 8 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. Na verhoor van 2 getuigen requireerde de advocaat-generaal 6 jaar gevangenisstraf. Seleediging. Het gerechtshof te 's-Hage bevestigde heden het "vonnis van de rechtbank te Dordrecht, waarby J. P. H., hoofd eener bijzondere school te Zuid-Deijerland, tot £10 boete is veroor deeld wegens beleediging van den burge meester van Klaaswaal. De rechtbank, te Arnhem veroordeelde gisteren den politie-agent B. te Nqmegen, die in Mei aldaar verschillende diefstallen pleegde, tot drie jaar gevangenisstraf. Da eisch was vier jaar. De Haariemsche rechtbank veroordeelde gisteren den keilner van Achthoven, die zich noemde van Wickevoort Crommeiin, Reigers berg Veraluys enz., en dan diefstal pleegde als hq onder dien naam in woningen van gegoede ingezetenen was gelaten tot II/2 jaar gevangenisstraf. De eisch was 21/2 jaar.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2