BIMENLAm V s. 0. v. Gemeenteraad. VXiAARDINGEN, Hofberichten Gisteravond te 9.10 arriveerde ie Önarn, aan het station der H. S. Mde Koningin- Moeder van haar reis naar Fentheim. De burgemeester van Baarn, met wien zij zich eenigen tyd minzaam onderhield, was ter begroeting aanwezig. Met ingang van 31 Augustus is benoemd tot kameiheer in buitengewonen dienst van H, M. de Koniogin mr. F. A. C. Graaf van Lijuden van Sandenburg, kasteel Sandenburg, te Neerlangbroek, provincie Utrecht. Onze oorlogsvloot. De drie torpedobooten, die naar Oost-Indië zijn uitgezonden en laatstelijk te Coiunna zijn binnengeloopen, zullen Sevigtia als eerstvol gend station aandoen. Onze ministers. De minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, de heer de Matez Oyens, zal ge durende 14 dagen in vacantie afwezig zijn. Audiënties. De gewone audientiën van den Mini-ter van Binnenlandscha Zaken zullen, te beginnen met Zaterdag 5 September e.k., weder plaats hebben. De gewone audientiën van den Minister van Marine en Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Hooge bezoekers. De luitenant der Arabieren op Banda, Baadilla, zal dezer dagen op audiëntie gaan bij den minister van koloniën. Hij is voor nemens op zijne terugreis naar Indië een be zoek te brengen aan den Sultan van Turkije. Hof van Arbitrage. De eerste zitting van het Hof van Arbi trage, gewijd aan het geschil lusschen Vene zuela en de mogendheden, die gistermiddag te 3 uur aanving, was niet voor de pers toegankelijk, Zy gold eene bespreking (waar toe de leden van den raad van beheer van het hof, met den voorzitter, den minister van buitenlandsche zaken aanwezig waren) van den gang van zaken, vermoedelijk in verband met het feit dat van de drie scheidsrechters, in het geding noodzakelijk slechts de voor zitter de heer Mourawief bier aanwezig i«, terwijl tot nu toe slechts de benoeming van een der beide anderen bekend is. Bovendien zijn ook nog niet alle vertegenwoordigers der verschillende, bij de zaak betrokken landen hier aangekomen. Uit mededeeling, van hoogst betrouwbare zijde ontvangen, kan de jN. R. Ct." nog mededeelen dat onze minister van buiten landsche zaken, baron Melvil van Lynden, voorzitter van het Hof en mr. Ruy^senaars secretaris, de raadsleden ontving. De vertegenwoordigers van Venezuela ver zette zich tegen elke handeling, waarna de voorzitter de zitting voor onbepaalden tijd verdaagde. De vertegenwoordigers van Venezuela dien den hierop bij den secretaris-generaal van het Hof van Arbitrage een protest in tegen de vertraging, veroorzaakt door het verzuim van Groot-Britanië en Duitschland om den Gzaar de benoeming van drie scheidsrechters zóó tijdig te verzoeken dat het scheidsgerecht op den eersten September gereed kon zijn in overeenstemming met de bepalingen van het protocol. Men gelooft, dat de Venezolaansche verte genwoordigers zullen aandringen op het zoo spoedig mogelijk benoemen van een derden scheidsrechter en bijeenkomen van het scheids- gei echt. De heer N. V. Moerawjof, voorzitter van het scheidsgerecht in de Venezolaansche kwestie, vertrok gisteren naar Parijs. Mr. Clunet, raadsman van Frankrijk in het geschil tusschen Venezuela en de mogend heden, vertrekt heden daarheende beide andere vertegenwoordigers van Frankrijk, mrs. Ronault en Fromageat, gaan eveneens heden terug. V Duitschland zal, behalve door prof. Zorn, bij de behandeling van het Venezuela-geschil ook nog vertegenwoordigd zijn door den heer Baeur, consul generaal van Duitschland te New-York, die totdat hij in Den Haag zal zijn aangekomen, heigeen binnen weinige dagen zal geschieden, vervangen zal worden door den heer Von Prollius, gezantschapsraad van Duitschland bij ons Hof. Hs. A. D. Adama van Scheltema. -j* Te 's-Gravenhage is overleden de heer A. D. Adama van Scheltema, vroeger predikant by de Ned. Herv, gemeente te Londen. Ex-president Steyn. "Wij hebben aan het ^Vaderland" het be richt ontleend, dat er sprake van is dat president Steyn szieh, na zijn herstel te Baarn metterwoon zal vestigen." In ieder geval, zoo heette het verder, zouden zyn dochtertjes van 12 en 14 jaar daar half September als sinterne leerlingen" op het jongedames-instituut ïErica" worden ge plaatst. De aankondiging in dat bericht, zegt de jN. R. Ct.", is stellig onjuist, 't Kan zyn, dat twee dochtertjes van president Steijn half September te Baarn op een meisjes kostschool komen, maar 't is zeer onwaar schijnlijk, dat hun vader meekomt, want evenals verleden jaar zal ook dezeD winter een warmer luchtstreek voor den zieke opge zocht moeten worden. Om die reden was ook 't plan nog kort geleden, om Reichenhail voor een zuidelijker klimaat te verwisselen. Het blijft dan mogelijk, dat de president het volgende jaar zoiner voor een tyd in ons land en misschien te Baarn komt, maar in ieder geval zal hij er zich niet na zijn herstel metterwoon vestigen. Na zijn herstel keert president Steijn naar Zuid-Airika terug. Onze Kamerleden. In de laatste vergadering vaai „Patrimo nium'", te Gouda,word, na eetn bespreking over de interpellatie van den (hoor mr. S. do "Vries, afgevaardigde voor Gouda, in, zake de steenfabrieken, de navolgende motie met algemeen© stemmen aangenomen „De afdeeling Gouda van liet Ndder- landsch Werkliedenverbond „Patrimonium" spreekt haar afkeuring uit over do wijf» waarop bet Tweede Kamerlid S. de Vri'ea Cz. is opgetreden in 's lands Vergader zaal, om te sproken over de quae&tie, diö gerezen was, naar aanleiding van bet kooi. besluit, waarbij, do gehuwde vrouw uit de steenfabriek wordt geweerd, ©u wat daar verder in is besloten; ziji vermeent, dr.t dc boer De Vries in deeo niet lieeft gesproken, zooals hij' wist dat d© toestanden daar zijn, eu zich geheel als jurist en niot als degelijfk volksvertegenwoordiger hoeft doen kennen, overwegende dat hij: heeft gehandeld in lijnrechten strijd met zijn verklaringen, i ij- dens zijn eerste bezoetk aan de steenfabrie ken.'" („Tol.") Provinciale Staten vau Utrecht. Biji Kon. besluit is do Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht gemach tigd tot ihet bijeenroepen van do Staten dier provincie in buitengewone vergadering in 'hot oiiude der maand September van. dit jaar, ten' einde aan do orde te stellen' de benoeming van een lid van Ged. Staten, ter voorziening in. de vacature ontstaan door het overlijden van mr. B, J. Lintelo baron de Geer van Jutfaas. Nat Congres voor den Middenstand. Naar viji vernemen heeft de commissie tot inrichting van het Natinaal congres voor den middenstand te Rotterdam beslo ten, de leiding van bet congres op te drar geu aan den lieer J. S. Meuvsen, te Amster dam, voorzitter van den Ned. Bond van vereenigingen voor den handel'drijtvenden middenstand, die dus, "behoudens goedkeu ring door het congres, ails algemeen voor zitter zal optreden. Als voorzitters der afdeelingen. zuilen op treden do hoeren dr. D. Bos, A. don Held Jr., dr. J. Nouwens en A. Plate. Als redenaars in de algemeen© vergade ringen zullen optreden do 'hoeren.' W. Nieu- wenhuizeu te Nijmegen, dr. J. Nouwens te Hoeswijlk en A. S. Talma te 's-Gravenhage. Evenals op hot internationaal congres, blijkt ook nu weder dat in de laatste weken, welke het congres voorafgaan, het aantal adhaesiabetuigers ©n leden van heb congres verbazend toeneemt, terwijl nagenoeg alle middenstands-vereenigingen; hier te lande reeds zijn toegetreden en door afgevaardig den zich op het congres zullen doen Ver tegenwoordigen. O O 58e Algemeene "Vergadering van de Neder- iandsclie Maatschappij ter bevordering der Fharinacie. Gisteravond, eerste, voorloopige samen komst van het hoofdbestuur, afgevaardigden en ie.ien in de bovenzaal van het sociëteits gebouw van de Rotterdanosche Diergaarde, waar, gedurende het eerste deel van het druk bezochte concert, de onderlinge kennismaking van de leden van voornoemde Maatschappij werd hernieuwd of voor het eerst gesloten. Hedenmorgen 10 uur opening van de eerste algeireene samenkomst. Nederland en Znid-Afrika. Door de Ned. Z.-Afr. Vereen, afd. Amster dam, is in brochurevorm uitgegeven een serie artikelen die in de maand Juni door de uNienwe Courant" successievelijk zijn gepu bliceerd en die gebaseerd waren op ge sprekken, die de sclirij ver had met een aantal personen in ons land, staatslieden, geleerden, mannen van zaken, die gerekend kunnen worden tot onze mannen van beteekenis te behooren. De brochure draagt tot titel Nederland en Zuid Afrika. De verhouding na den oorlog, door H. Doefï. Flnantieel Nieuws. De Minister van Financiën rnaakt bekend dat het saldo van 's rjjl<« schatkist op 29 dezer bedroeg bij de Neder], Bank, f 77,610.9011% bij de betaalmeesters. - 3.312,678.051/2 Te zamen f 3,390,288.96 Beursvacantie. Zaterdag de 5de September is op verzoek van een aantal leden der Vereeniging voor Effectenhandel te Amsterdam, door het be stuur tot een vacantiedag gemaakt. ■fr De effectenbeurs te Londen bljjft Zaterdag 5 dezer gesloten. Die te New-York is Zater dag 5 dezer en Maandag 7 dezer (Labor Day) gesloten. Beursnoteeringen. Voor de oude Meiallieken (de nog niet tegen Kronen-rente verwisselde Febr.-Augus tus- en April October-rente) trad gisteren de nieuwe noteering in ilorynen k fl in wer king, waardoor een oogenschijnlijke koersver- hooging ontstaat. Ook voor enkele Russische Staatsfondsen geeft de prijscourant een nieuwe noteering aan door de berekening van de Roebel op fl.28. Hetzelfde geldt voor aand. Warschau-Weenen, waarvoor de stemming nagenoeg onveranderd was. MAASSLUIS, 1 September. De gemeente raad, hedenavond in zijne nieuwe samen stelling vergaderd, kon andermaal niet tot een besluit komen in zake het voorstel van B. en W. om prof. W. K. Behrens, hoogleeraar aan de Polytechnische School te Delft, uit te noodigen als deskundige zitting te nemen in de commisie voor het ontwerpen van een plan voor een nieuwe haven. Van de 13 leden wat en 5 afwezig. De stemmen staakten thans 44. Van den wethouder Van der Spek was eene mededeeling ingekomen dat hij voor die functie bedankt, zoo spoedig de raad een opvolger zal hebben benoemd, Gemeenteraad van Oversclile. Vergadering van Dinsdag 1 Sept. 1903. Voorzitter de Burgemeester. Alle leden zyn tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering, en verzoekt de heeren Van Dam en Hoogerbrugge de nieuwgekozen raadsleden binnen te leiden. Nadat de heeren zich tegenover den Voor zitter hebben geplaatst viaagt hij hen of zij bereid zijn de vereischte eeden afteleggen; daarop wordt toestemmend geantwoord, waar- ua de beëediging plaats vindt. De Voorzitter wenseht de heeren geluk met hunne verkiezing en heet hen welkom in deze vergadering, hopende dat door eendrachtelijke samenwerking den bloei der gemeente Overschie bevorderd moge worden. De heer Mast dankt den voorzitter voor de welwillende woordenhy hoopt dat de door hem afgelegde eed met alleen den men- schen maar ook Gode welbehagelyk moge zijn. Alvorens de gewone werkzaamheden aan te vangen herdenkt de voorzitter de veijaaidag van H. M. de Koningin. Namens liet gemeentebestuur is een adres verzonden, waarop een telegiam van dankbetuiging is meekomen, wat voorgelezen woidt. De notulen wot den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde isingekomen stukken. Missive van Ged. Staten houdende goed keuring tot beschikking over het gedeeltelijk batig saldo. Missive van Ged. Staten houdende be merkingen op de begrooting van het Burg. Aimbestuur over 1904. Dit college meent dat in plaats van f 2200 met f 1815 sub sidie volstaan kan worden. Op voorstel van B. en W, wordt besloten de subsidie op f 2000 te bepalen. Eveneens maken Ged. Staten bemerkingen op het in de vorige vergadering genomen besluit tot vei koop van een inschrijving op het Grootboek. In zijn vorige zitting besloot de gemeenteiaad, ten behoeve van den aanleg der diinkwaterieiding epn bedrag van f4000 der inschrijving op het Grootboek ten name der gemeente te verkoopen. Deze inschrijving geschiedde indertijd van de gelden, ontvangen van de Bouwmaatschappij Nieuwerschie, voor aan haar verkuchte gemeentegronden, waar door de grenswyzigiog aan de zijde van Rotterdam ontstond. Ged. Staten hebben aan dat taadsbesluil voorloopig hunne goedkeuring onthouden. Zij achten het niet goed dat de gemeente de gelden der inschrijving gebruikt vooreen ander doel dan waarvoor zij bestemd zijn, nl. om uit derzelve rente een equivalent te vinden voor mindere gemeente-inkomsten doordien het oppervlak en het aantal bewoners der gemeente kleiner werd. Zy geven daarom den Raad in overweging omdat als 't ware de gemeente eene leening bij zichzelf sloot telken jare, aanvangende 1904 een bedrag van f200 inschrijving Grootboek teiug te koopen tot de f4000 zal zjjn volge- komen. B. en W. adviseerden den Raad dit niet te doen, maar de eventueele winst boven 3 pet. van het aanlegkapitaal in de water leiding gestoken, door dezen tak van dienst gemaakt, voor het door Ged. Staten beoogde doel te beschouwen. In dezen zin besliste de Raad. Vervolgens wordt door den raad goedkeu ring verleend over het doen van eenige al en overschrijvingen. De begrooting voor 1904 wordt aangeboden. Op de belasting-redamen van den heer Stoopman wordt goedgunstig beschikt. Bij de rondvraag wijst de heer K a r r e- m a n op de begraafplaatshij zou gaarne B. en W. in overweging willen geven wat meer beplanting aan te brengen. De "V o o r- z i 11 e r zegt dat dit bij B. en W. ter sprake zal worden gebracht. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. KETHEL EN SPALAND, 2 Sept. By Kon. besl. is met ingang van 1 October a.s. be noemd tot surnumerair bij de posteiyen de heer 0. Bregman alhier. Gemeenteraad van Kethel en Spaland. Vergadering van Dinsdag 1 September 1903. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter de burgemeester, de heerL Mazei, De notiil-m worden gelezen en ongewyzigd vastgesteld. Ingekomen Van Ged. Staten missive hou lende mede deeling dat ingevolge art. 1 der wet van 24 Mei over 1903 aan de gemeente wordt uit betaald een bedrag van f 3259.72. Idem, mededeeling van de goedkeuring der begrooting van de gezondheidscommissie te Zoelermeer over 1903. Idem, mededeeling van het besluit van de Prov. Staten tot toekenning van een bij drage in de kosten der herstelling van den Harreweg tot een maximumbedrag vanf3000. Proces-verbaal der kasopname bij den ge meenteontvanger, waarbij bljjkt dat in kas aanwezig is een bedrag van 13618.091/2. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Gunstig wordt beschikt op de verzoeken van C. Borsboom, J. Wynbergen en H. v. Schie, betreffende hunne aanslagen in den hoofdei, omslag. De heer J. Verbrocken wenseht voor de commissie van aanslag te verschijnen ter toelichting van zyn bezwaren. Voor het opmaken van het suppletoir ko hier van den h. o. wordt de vergadering ge schorst. Na heropening wordt dit vastgesteld tot een totaal bedrag f51.70. Het suppletoir kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f 6. Tot leden der commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden, de heeren A. Poot en A. Lans bergen, worden benoemd de heeren C, v. d. Eijk, J. de Jong en F. C. de Ronde, Tijdens dat onderzoek wordt de vergadering geschorst. Na heropening wordt overeenkomstig liet advies der commissie besloten tot toelating dier heeren. Het onderzoek der gemeente-rekening over 1902 wordt opgedragen aan een commissie bestaande uit de heeren J. de Jong, A. Lans bergen en F. C. de Ronde en op haar advies vastgesteld in ontvangst op f 14,081.49, in uitgaaf op f 13,178.671/2 sluitende alzoo met een voordeelig saldo van f 901 8U/2. Hierna bieden B, en W. aan den Raad aan de begrooting voor 1904 met toelichting. Zjj sluit in ontvangst en uitgaaf tot een be drag van f 14711,131/2 Een commissie van 3 leden zal haar ten onderzoek in handen worden gesteld. Daarna bieden B. en W, aan een 1'yst van personen wonende in de Noordketel polder, aan wien geheele of gedeeltelijke ontheffing van H. O. zal worden verleend. Het totaal der ontheffing beloopt f 557.051/a De Raad keurt bij acclamatie die Igst goed. Nog is ingekomen een adres van den ge meenteveldwachter D. Groen, houdende ver zoek om eervol ontslag met ingang van 1 November a.s. onder toekenning van een pensioen ad f300 's jaara. Hierop wordt gunstig beschikt. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering door den vooizitter gesloten. Verplaatst met ingang van 1 September van Rotterdam naar hier, de suinumerair bij de posteryen, de heer A. van Bonendam. By de te Arnhem gehouden examens hoofdakte is 0. m. geslaagd de heer P. Zon neveld alhier. In de'gisteravond gehouden vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente zijn by die gemeente beroepen Dr. J. P. de Bie, predikant te Kethel en Spaland, voor de vacature-ds. C. de Wilde; Ds. P. S. Meerburg, predikant te Maasland, voor de vaealure-ds. J. Schryver. Bij Kon. Besl. is aan mr. A F. V. Sickenga, op zijn daartoe gedaan verz- ek, eervol ont slag verleend als kamonrecliter-plaatsvervan- ger in bet kanton Harlingen, onder dank betuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Wij herinneren te dezer plaatse nog even aan het concert van Orpheus en Rolterdam- sche schutterij hedenavond te 71/2 uur in de S. O. Y. Het weer is prachtig, zoodat het van avond in den tuin een heerlijken avond zal zijn. Het is dan ook wel geraden, voor wie een bepaald plaatsje prefereert, tijdig te komen. Het zal er stellig volloopen. Yacantlebolonle. Vrydag 4 September zullen evenals ver leden jaar een aantal kinderen vertrekken naar Elten om daar 3 weken lang de frissche buitenlucht in volle teugen te kunnen inade men. De Schiedamsche vacantiekolonie-ver- eeniging is er n.l. in geslaagd de kinderen een goed tehuis te bezorgen in het gebouw eener Haagsche zustervereeniging. Vereen, tegen bedelarij. In de ledenverg. der Ver. tegen Bedelarij, gisteravond in het Volkshuis gehouden, werd verslag uitgebracht over de jaren 1901 en 1902, terwyl de rekeningen over die jaren werden nagezien en goedgekeurd. Resloten werd van het batig saldo van f188 flOO af te dragen aan het Damescomité tegen armoede. In de vacature Lehman de Lehns- feld eo ter vervanging van den heer J. C. H. Kramers, welke niet wenschte hei kozen te worden, werden benoemd als bestuursleden de heeren A, Gouka en mr. D, Lodder, ter wyl herkozen werd de heer J. Lechner. De vergadering was bezocht door drie leden. Door de politie is gisteren aangehouden vrouw S. vei dacht van verduistering van goederen. Na opgemaakt proces-verhaal is zij weder ontslagen. He Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten, Leerjongens v/h sigarenvak. Idem v/h rijwietvak. Personen bekend met rijwiel vak. Idem met vylwerk. Schoenmakers jongen. Jongens voor branderij. 1 ver ver. In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien. 1 leerling wagenmakerij. Drukker. 1 scbippersjongen. - Loop jongen voor een manufactuurwinkel. Bakker (halfwas). Boerenknecht. Jon gen voor een moestuin. Dienstbode voor meid-alleen. Keukenmeid. Dienst meisjes voor halve dagen. Meisjes voor chocoladefabriek. Schoenmaker (halfwas), Tunmmerman, goed bekend met branderij- werk. Zakkenmaker (noodhulp). Smids knecht. Aangeboden werkkrachten. Timmerlieden. Letterzetters. Win kelbediende. Distillaleursknechts. 1 bakkersknecht. Boerenknechts. 1 tui niersknecht. 1 tabaksbewerker. Kisten makers. Ververs. Houtkoopersjcnecht. Slagersknecht Jongen voor meubelma kerij. Personen voor lichte werkzaam heden. Personen voor schrijfwerk. Personen voor loopwerk. Personen voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jon gens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Idem rnanufacturenvak. Idem boekhandel. Idem timmervak, Kantoorbedienden. Koetsiers. Schoon maaksters. - Wasschen-aan-huis gevraagd. Dienstmeisje voor halve dagen. - Vergadering op Dinsdag 1 Sept. 1903, des namiddags ten 2 we. Onder de punten die gisteren in den Raad aanleiding gegeven tiebben tot discussie be hoorde in de eerste plaats dat waarbij werd iomgesteld om ontheffing te vragen voor school E tot het geven van les in de v r ij e- en orde-oefeningen. De heeren Faure en Ris wenschten gaavne het motief daarvoor te weten. De heer Honnerlage Gretegaf daarvoor op dat er aan school E geen ge legenheid was om les te geven in dat vak. en de dichtst bijzijade gelegenheid zoover verwyderd was dat daarover niet viel te denken; terwyl binnenkoit plannen zouden worden ingediend tot het bouwen van een nieuwe school. Zooals te verwachten was, berustte de heer Faure niet in dat motief. Hij m-enda daarin te zien een verwarring omtrent het begrip gymnastiek onderwijs en het onderwjjs in vrije- en 01 de-oefeningen en het laatste vak kan bij goed weer heel gevoegelijk ge geven worden op de open plaats by de school. Een dergelijk onderwys acht spr. zeer nuttig* Ook de heer v. Westendorp schaart zich aan zyn zyde en wijst op plannen die vroeger bestonden om een overdekte ruiraie bjj die school te bouwen. Ook gelooft spr. niet dat Ged. Staten opnieuw ontheffing zullen verleenen, waar zy de laatste maal uitdrukkelijk hebben verklaard dat die ont heffing niet op den duur zou worden gegeven. De Voorzitter verdedigt het vooistel van B. en W. hoofdzakelijk op grond dat er plannen zuIIpd worden ingediend tot het bouwen van een school bij de Nassaustraat, zoodat de kinderen daarheen kunnen worden gebracht voor de lessen in vrye en orde- oefeningen, want daarbij zal een behoorljjke locaüteit worden geieserveerd. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte met 13 tegen 8 stemmen aangenomen. Salaris concierge H. B. S. Evenals de vorige zitting lokt ook nu weer de regeling van het salaris van den conciepge der H. B. Schooi een langdurige discussie uit. Do heer v. Westendorp handhaaft zyn meening dat het bedrag dat nu voor het schoonhouden van het gebouw gerekend wordt, onvoldoende zal zyn, "Wel beweert de heer Honnerlage Grete dat hij opgaven ontving waaruit blijkt dat het bedrag voldoende zal zijn en zegt hy toe dat een voorstel zal worden ge daan om hem een toelage te geven wanneer het blijkt dat de kosten legen mochten val len, maar dat is voor den heer van Westen dorp geen reden om z'yr, standpunt prijs te geven. De heer Honnerlage Grete voert nog aan dat deze titularis en zijn viouw jong en krachtig zijn en dus meer werk zelf kunnen doen dan de vorige titularis met zyn vrouw, die oud waren, doch hierdoor geeft hij den heer Gouka aanleiding tot de opmerking dat men toch gewoonlijk niet een lager loon geeft aan een jonge wei kkracht dan aan epn oude. Ware dat het geval dan zou nu met een moeten woiden beslist dat bij het klimmen der jaren de loonen hooger zouden worden. Deze opvatting is, zo.ials de Voorzit ter zegt, met juist, hoewel hij erkent dat, mocht de concierge in de jaren van volle kracht zyn taak behoorlijk hebben vervuld, hij van meening is dat het college van B. en "W. ten allen tijde wel bereid zal bevonden worden, om bij hoogen leef tijd deD man meer hulp te geven. Met cylers lichtten de heeren v. Wes tendorp en Honnerlage Grete hun tegenstrijdig standpunt toe, zonder dat dit tot oveieenstemming leidde. Ten slotte wordt het voorstel van den heer Gouka om het slaris van f 800 te brengen op f 900 verworpen met 14 tegen 6 .--temmen en dat van B. en W. (f 800) aangenomen met algecneene stemmen. Gasfabriek. Ten slotte wordt nog, overeenkomstig liet besluit in het begin der zitting genomen, aan de orde gesteld een voorstel van B. en W. om de directeurswoning aan de gasfabriek in te richten voor magazijn, laboratorium enz. en tevens den directeur een toelage te verleenen van f 400 ter vergoeding der kosten voor vrije woning. De heer de Groot zou gaarne van den voorzitter der gascommissie de uitdrukkelijke verklaring hooren dat door deze verandering werkelijk aan een dringende behoefte wordt tegemoet gekomen en dat het voorstel niet voortvloeit uit het feit dat de woning onbe woonbaar is. De heer Honnerlage Grete kan wel bevestigend op die vraag antwoorden, a! is het niet te ontkennen dat de onbewoon baarheid van de woning aanleiding heeft ge geven om de noodige ruimte te vinden in dat gebouw. Maar daarmede komt de eene zaak aan de andere ten goede. Ook zonder ont ruiming van de woning zou er op de fabriek toch verbouwd moeten worden ter verkrijging van meerdere ruimte. Het voorstel wordt na nog eenige bespre king goedgekeurd met algemeene stemmen. 1 11 Verplaatst met ingang van 1 September van Rotterdam naar hier, de surnumerair by de posterijen, de heer O. van Andel. 'De harmonievereeniging ïConcordia'de tooneelvereeniging Varia" en de gymnastiek vereniging rLeonidas" waren voornemens gisteravond aan den heer A. Knottenbelt eene serenade te biengen wegens diens benoeming tot ridder van de Oranje-Nassau-orde. Den heer IC. was dit ter oore gekomen en hy verzocht schriftelijk dat na te laten. J Con cordia" schreef den heer IC. dat zy aau./bn verzoek zou voldoen, maar gaf daarbij «e verzekering dat het feit niettemin toch dien avond herdacht zou worden omdat zy haar 20-jarig geboortefeest met genoodigden zou vieren,

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2