Servië. V V STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken, Landbouw en Veeteelt. SPORT, Gemengd Hf i e uw s. wordt ei' gegeven. Keizer Wilhelm zal door al deze druikko bezigheden niet iu staat zijii het carps diplomatique te ontvangen. Het wordt to Weenen bevestigd dat czanr Nicolaas 30 September aldaar zal aankomen en met keizer Frauz Joseph gaat jagen in Stiermarken. De ministers Von Lamsdorff en Von Gohichowsky zullen den leu October te Weenen een conferentie houden met den Russisclien gezant aldaar, den heer Von Kopnist, ter bespreking van den t-ocstand op hot Balkanschiereiland. Op verzoek van 'koning Edward is in bet Burgtheater to Weenen, tijdeus de gala voorstelling, gespeeld „La robe rouge" van Bïieux. Hij) wilde dit stuk leeren kennen, daar het in Engeland verboden is Haji bleef tot het eind der Voorstelling, en luisterde zeer aandachtig. Koning Peter zit danig in do klem. De officieren, die niet meededen aan den ko ningsmoord achten het xiiet meer dan recht vaardig dat hun collega's, wèl moordenaars en samenzweerders ter verantwoording ge roepen worden. De beslissing laten zij over aan koning Peter, die zijn troon dankt aan de beschuldigden. Een pleizierilge verhou ding De aanklagers wenschen dat do moor denaars terecht zullen staan voor den krijjgs- raad en gestraft zullen worden. Wordt aan dezen wensck geen gevolg gegeven, dan zullen de officieren, niet samenzweerders, allen den dienst verlaten. Kader wordt gemeld dat te Nisch 22 offi cieren gevangen zijn genomen, die bestraf fing van hun collega's-moordenaars edsch- ten. Meerdere arrestafciën zullen volgen. J a.pan. Te Nageya zijn drie Japanners gearres teerd onder beschuldiging een samenzwe ring te hebben gesmeed om den eersten-mi nister te vennoorden. Hofberichten Gisteren hebben aan het diner ten hove, paleis 't Loo, deelgenomen graaf S. J. van Limburg Stirum, kamerheer i. b. d. en me vrouw; baron van Wassenaer van Catw^ck en mevrouw, dame du palais van H. M. de Koninginmr. C. J. Sickesz en rar, F. J. Domela Nieuwenhuis, benoemd consul-gene raal met den persoonlijken titel van zaakge lastigde te Bangkok. H. M. de Koningin-Moeder heeft de Militaire wederkeerige waarborgmaatschappij sOnder- linge Voorzorg" f 100 geschonken. Da Commissie tot Exploitatie van Huize Thugater te Amsterdam, Te-Huis voor onder wijzeressen en andere vrouwen, die door intellectueelen arbeid in haar onderhoud voorzien, ontving van H. M. de Koningin en van H. M. de Koningin-Moeder, als blyk van belangstelling in de pogingen tot uitbreiding dier inrichting, f 100. Vorstelijk bezoek. Gisterenavond met den gewonen trein van 7.21 zjjn te Baarn aan het station der II. IJ. S. de erfprins en erfprinses Von Er- bach met 2 kindertjes gearriveerd, om eanige dagen op Soestdijk te komen logeeren. H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van Ridder Pauw van Wieldrecht en Freule Van de Poll haalde Haar gasten van het station at, waar d8 burgemeester van Baarn ter ont vangst aanwezig was. De trein kon ditmaal niet voor de konink lijke wachtkamer stoppen, waarom H. M. de Koningin-Moeder even vóór de aankomst van den trein, door den burgemeester naar het gewone perron werd geleid. De ontmoeting der vorstelijke familie was zeer hartelijk terwijl de Eifprins en de Erfprinses den burgemeester minzaam de hand drukten. Na 't vertrek van den trein geleidde de burge meester de vorstelijke personen naar de hof- rijtuigen. In een open landauer namen de Koning-Moeder, Haar zuster en de erfprins plaats, terwijl de beide kindertjes met huri bonnes in een gesloten rijtuig volgden. Koning Edward te Yllssingen Gistermorgen to 9.53 uur kwam de extra-trein met fkouing Edward hier aan. De koning werd verwelkomd door den Brit- schen cousul. don heer P. L. de Bruyne, en den 'burgemeester dezer gemeente, be nevens door den commandant van zijn jacht. Na een zeer 'kort oponthoud begaf Z. 'M. zich naar het aan do zuidelijk© pon ton gereed liggend jacht Victoria and Albert, hetwelk te 10.45 uur van hier vertrok, op de reede gevolgd door de daar geankerd liggende kruiser D u d o en I s i s. Buitengewone politiemaatregelen waren ook nu weer genomen en alle toegangen tot de •havens en het station waren door gemeente en Rijkspolitie afgezet. De kruisers losten bij het aan boord gaan van don koning de gebruikelijke saluutschoten. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag niet plaats hebben. Onze ministers. D'e minister van waterstaat, handel en nijverheid, vergezeld van don refendaris Doffegnies, den commissaris dor Koningin, mr. Geertsema, en. den heor v. Blzelingen, hoofd-ingenieur dezer provincie, bracht he den op zijn rondreis door Westerwolde en. de Groninger veenkoloniën een kort be zoek aan deze plaats. To ruim 5 uur vertrokken do heeren naar Groningen. Do minister heeft een uitüemenden in druk gekregen, van dien tocht en van do ontginning der venen ten zuiden van het Emmer Compasouum. Te Groningen terug gekeerd, bezocht bij het nieuwe en het oude ziekenhuis, dit laatste in verband mot het te bouwen nieuwe post -en telegraafkantoor. Heden gaat de minister per stoomboot naar Zoutkamp, om een tocht te (maken op do Lauwerzee, in verband met do plannen lot indijking van de Lauwerzee en den toe stand van het vaarwater naar Schiermon nikoog. Onze Consuls. De heer C. A. üellrnumi, vice-con.-ul der Nederlanden te La Guaua, bij Kon. Bud, van (i Juni jl bevorderd tut consul aldaar, is in die laatste hoedanigheid door de Vene- zolaansche regeeting eikend. (sStct.") De heer A. A. A. Hansen, bij Kon, Besl. van 6 Juli benoemd tot consul der Neder landen te Flensburg, is in die hoedanigheid door de DuiUche regeering erkend («Stct.") In het hotel De twee Steden te 's-Graven- hage is heden aangekomen de heer Maas, consul-generaal vao Nederland te Londen. De heer Domela Nieuwenhuis, benoemd zaakgelastigde, tevens consul-generaal te Bangkok, zal den 22en dézer naar zijn post vertrekken. Onderzoek van Nlentr-Gninoa. E®n t-degraphisch bericht van prof. Wtch- mann, uit Gorontalo door de Maatschappij ter bevordering van het natuurkundig onder zoek der Nederlandsche Koloniën ontvangen, houdt in dat de onder zijne leiding staande Nieuw-Guinea expeditie het nog onbekende Jermormeer ten zuiden van de Geelvinksbaai bereikt heeft en dat de leden dier zoo wel geslaagde expeditie zicli thans allen op weg naar Batavia bevinden. Meer uitvoerige be tichten kunnen tegen het einde dezer maand worden tegemoet gezien. Nat. Congres Haadeldr. Middenstand. De feestgids voor dit congres is thans ver schenen en maakt op het eerste gezicht reeds een prettigen indtuk. Een aantal gezichten uit Rotterdam luisteren het boekje op. Het vermeldt de namen van beschermheer, eereleden, leden van het comité, vandesub- commissiën en van het congres-bureau. Voorts de regeling der werkzaamheden voor het congres, met een platte grond van liet gebouw waarin het congres zal gehouden worden en de verdeeling der te behandelen onder werpen in de verschillende afdeelingen voorts liet reglement van orde en het pro gramma van de feestelijkheden die ter eere van het congres zullen plaats hebben, met alle aanwijzingen die voor de bezoekers van belang zijn. Ten slotte vermeldt bet boekje eenige be zienswaardigheden van Rotterdam, de stand beelden en een uitvoerige opgave van de tramlijnen door en uit Rotterdam. Het congres wordt geopend Woensdag 9 September v. rn. 91/2 in plechtige openings zitting en n. m. 11 /g uur beginnen de ver gaderingen der aideelingen. Deze worden voortgezet op Donderdag 10 Sept. v.m. 91/2 uur, terwijl des namiddags 2 uur de alge- meene en sluitings vergadering plaats heeft. Op Dinsdag 8 September 's avonds 8I/2 uur heeft de plechtige ontvangst plaats in de bovenzaal Doele van de officieele afge vaardigden en congres leden door het congres comité, die zal zijn een verwelkoming in gezellige samenkomst en zal worden opge luisterd door een symphonie-concert, belan geloos aangeboden door de symfonia-vereeni- ging Mozart". Woensdag 9 September 's avonds 7% uur zal de officieele ontvangst plaats hebben van het congres-bestuur, de comité'?, de com missies en de afgevaardigde ten raadhuize door het gemeentebestuur van Rotterdam en te 8 uur wordt een feest-coreert gegeven in den tuin der sociëteit «Harmonie" (Doele) door de stafmuziek der Rotterd. schutterij Donderdag 10 September, n.m. 6 uur heeft een officieele feestmaaltijd plaats in de boven zaal van de sociteit «Harmonie" (Doele) ter wijl ah slot van het feestprogramma Vrijdag 11 September een riviertocht zal plaats heb ben, aangeboden door den eere-vooizitter, den heer F. B. 's Jacob, burgemeester van Rot teidam. Gustaaf Adolfvercenlglng. Het vijftigjarig bestaan van de Nederland sche Gustaaf Adolfvereeniging zal den 30en September en den lsten October te Gronin gen worden herdacht. Op den eersten dag zal er in de Martinikerk een feestelijke gods dienstoefening worden gehouden, waartoe Spoei's Vocaal Ensemble zijn welwillende medewerking heeft toegezegd, terwijl de heer H. P. Steeuhuis te Groningen enkele num mers op het orgel zal ten beste geven. Als sprekers zullen optreden de heeren prof. H, IJ. Groenewegen, hoogleeraar te Leiden; J. H. Maroniet, van Arnhem dr. H. Ph. Rogaar, predikant te Zuidlaren, en A. S. Talma, lid van de Tweede Kamer te 's Gravenhage. Op den tweeden dag zal de algemeene vergadering worden gehouden in een der zalen der vereeniging «De Harmonie". Socialisten en anarchisten. Onder het opschrift «bewuste misleiding" schrijft «Het Volk": Ook na onzen opmer king gaat het »Hbld." voort, te doen alsof het anaichisten en socialisten niet uit elkaar weet te houden. Overnemende hoe Van Zutphen Rynders' uiterlijk typeert, schrp het blad En wederom vragen v.ij was zijn uiter lijk anders toeD hij nog een socialistenvriend was?" Het ïHbld." weet zeer goed dat Rjjnders nimmer een socialistenmond, doch een anar chistenvriend was. MAASSLUIS, 4 Sept. De heer J. van Dyk Dzn., ouderwijzer aan de Chr. school alhier, hoofd de heer G. Lievense, is benoemd tot hoofd der Chr, school te Oudega (Friesland), MAASSLUIS, 4 Sept. De heer D. Klay, ondetw'yzer aan school B. alhier, te benoemd tol onderdirecteur aan het blindeninstituut te Amsterdam. MAASSLUIS, 4 S-jpt. Bij de aanbesteding van het bouwen van een bewaarschool aan den Molenwaterweg te Rotterdam werd 0. m. ingeschreven door den heer J. v, d. Endt Lzn. alhier voor de som van f29,240. De laagste inschrijver was de heer J. J. Kooiman te Dotdrecht voor f25,783. T. A, T. E. N. XL De tooneelveieeniging T. A. V. E. N. U. alhier, ooderafdeeling van het Volkshuis, ral pp 10 Januari a, s. optreden in den piij-kamp uitgeschreven door «Vlaamsche Zonen tooueel- en letterkundige Maatschappij te Koitryk, ter gelegenheid van haat 25jatig bestaan. T. A. V. E. N. U zal daatbjj optreden met het drama van W. G. v. Nouhuy-, «Eerloos" en het blijspel van Fr. v. Eeden sDe Student Thuis." Slechts twee Holiandsche gezelschappen nemen aan dezen wedstrijd deel. Scltled. Huishoudschool. De aangifte van leerlingen voor alle cur sussen aan de Scluedamsclie Huishoudschool zal plaats hebben op Dinsdag, Woensdag en Donderdag telkens van 7 tot 8 uur io het Volkshuis, Lange Haven 110. 31. Vanmorgen vroeg zijn hier 2 de-eiteurs van een Vlaardirigschen haringlogger aangehou den en naar hun schip overgebiacht. Bjj de politie is aangifte gedaan dat een rijwiel, door iemnnd buiten gelaten terwijl hy even een woning was binnengegaan, bij zijn terugkomst verdwenen was. Een onderzoek is ingesteld. i)e Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/|> sigarenvak. Idem v/h rijwielvak. Personen bekend met rijwiei- vak. Idem met vijlwerk. Schoenmakers jongen. Jongens voor branderij. 1 ver ver, In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien. 1 leerling wagenmakery Drukker. 1 schippersjongen. Loop jongen voor een manufactuurwinkel. Bakker (halfwas). Boerenknecht, Jon gen voor een moestuin. Dienstbode voor meid-alleen. Keukenmeid. Dienst meisjes voor halve dagen. Iemand om te wasschen. Schoenmaker (halfwas). Ttmmmerman, goed bekend met biand<*rij werk. Zakkenrnaker (noodhulp). Smids knecht. - Bakkersjongen. Aangeboden werkkrachten. Timmerlieden. Letterzetters. Win kelbediende. Distiilateuiskneclits. 1 bakkersknecht, Boerenknechts. 1 tui niersknecht. 1 tabaksbewerker. Kisten makers. Ververs. Houtkoopertknecht. Slagersknecht Jongen voor meubelma kerij. Personen vooi lichte werkzaam heden. Personen voor schrijfwerk. Personen voor loopwerk. Personen voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jon gens ter opleiding in het smidsvak. Idem kuipersvak. Idem mariufacturenvak. Idem boekhandel. Idem timmervak, Kantoorbedienden. Koetsiers. Schoon maaksters. Wasschen-aan-huis gevraagd, Dienstmeisje voor halve dagen. Lood gieter. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan bet commissariaat van politie Eon witte kinderzak, inhoudende een en ander; een moer; eon port0m.omna.ie met eenig geld; een paar kousen; een dames- ceintuur; een handbasculeeen koperen sleutel van een melkkan een portexnonnaie met geld. b. Terug te bekomen aan de volgende adressen Een imenkrans, biji A. Kooiman, Korte Achterweg 19een boterhammenzakje met geld, bijl wed. E. Schoenmaker, Heerenstr. 53een geldstuk, bij B. v. d. -Kruit, Spoor straat 8een mondharmonica, 'bij R. v. d. Bos, brugwachtereen rozenkrans, bij H. L. Reij'gersberg, Warande- 40een lorgnet in étui, bij H. Bijil, Kreupelstraab 35een zilveren armband, bij L. v. Pelt, Bakker straat 19-21een portexnonnaie mot geld, bij T. van Es, Broersvéld 153; een bont schort, 'bij T. van Es, Broersveld 153een wit-grijs konijn, bij W. Scholte, Ou.de Kerk hof 13een zwart satijnen damedblouse, bijl M. J. C, Lindeman, Hoofdstraat 221een grij's konijn, bij. H. Kloos, Singel 138-12; een gewicht, bij J. Maan, Groenelaan 46; een kleine Engeische sleutel, bijl J. Krab bendam, Broersveld 78. 'Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente worden sollicitanten opgeroepen voor de betrekking van leeraar in Rekenen Wiskunde en Nederlandsche taal aan de Bur geravondschool alhier. aan school B, Westnieuwland, Ingeleverd werden de volgende inschrjjvingsbdjetten Andr. de Haan, Vlnardmgen, f 8800 F. Binnendijk, b - 8900 G. de Man, Brielle, - 8974 P. de Bruijn, Vlaaidingen, -8667 M. Goossen, Maassluis, - 8939 J. v. d. End, s - 8989 M. Snel 1 - 9000 A. v. d. Houwen, Oostvoorne, -7849 H. H. v. Emmen, Rotterdam, - 8143 S. v. d. Oever Pz., Berg-Ambacht, - 8750 Het werk is aan den iaagsten inschrijver gegund. Gevonden voorwerpen. Aan het politie-bureau zijn ale gevonden aangegeven Een schaar, bij D'. L. Bauw, Landstraat 93een lap schortenbont, biji F. Zoete- meijor, OaUenburgstraat -111oen hand schoen, bijl A. In 't Veld, Willem Bc-ukels- straab 34een sleutel, bij J. Koster, Fuik- straat 3; een bruin kindersdlioenfcjo, bij Botb, Arnold Hoogvlietstraat; een goud tonnetje (halsketting), biji T. Kloosterman, VI. Ambacht; een winikeliersboekjo, biji T. Werner, Prnis Hendrikstraat 37een ijze ren hoepel, bij T. Hroppert, Vlcersteeg 27 een roode armband', bij' wed. v. d. Wind, West Nieuwland 42een hondonhalsband met zweep, bij D. v. d. Volk, Hoogstraat 166. Ibsen. Een Weenensch blad beeft uit Ghristiania bericht over den toestand van Ibsen. Vol gens deze mc-dedceling is de toestand van den dichter in den laatsten tijd wel iets beter. Hij kan nu, door een ziekenoppasser begeleid, zijn gewone wandeling van zijn huis naar en in het park weer maken. Maar hij is org vermagerd. Hiji ziet strak naar den grond en beantwoordt de groeten van het publiek uieb. Zijln spreken is niet te ver staan, zijn gang fe moeilijk. 'Op heden had alhier ten raadhuize ten overstaan van B. en W. de aanbesteding plaats van het maken van twee schoollokalen QorJci, Maxim Gorki sdkijbifc nog altijld het rei zen en trekken Van zijp. vroeger vagebon denleven in heb 'bloed te hebben. Hij is weer eens uit Nisjni-NoWgorod weg naar de Krim en toen naar Kaïuikasië gegaan, vol gens sommigen omdat zijn vrienden hem hebben gezegd, dat hij' zibh begint te her halen en hij dus nieuwe indrukken moet op doen. Onlangs was hiji in Batoem, ging van daar te voet Soechoetm, Koetais en zoo naar Wladikaukas, In Bafcoam was hiji in een oogenblik de populairste man van de we reld. Hij vroeg daar heb bestuur van een juist geopende volksbibliotheek hem de boelken op te geven, die heb nog wensdhte te bezitten. D'e lijst mocht zoo uitvoerig zijn als men wenschte, op geld kwam het niet aan Alpen en gezondheid. Op den Mont Blanc wordt thans een be langrijk onderteek ingesteld. Dr, Kuss, directeur van het sanatorium der stad Parijs te Angicourt, heeft zijp intrek go- nomen in het observatorium van dr. Vallot dicht bij den top van den berg, om er een week lang physiologisdhe waarnemingen to doen, bepaaldelijk wat de ademhaling be treft. Tegelijkertijd 'heeft een Parijsch ge neesheer, dr. Bayeux, afdeelingdkoofd van prof. Janssen op de !Mer de Glaoe betrok ken -om den invloed van hoog© lucht op borstziekten na te gaan. Centrale Baad van Beroep. In de gister to Utrecht gehouden open bare terechtzitting van den Centrallen Raad van Beroep, had do beëediging plaats van den heer mr. A. W. Rcwnlkes, plaatsvervan gend voorzitter Van den Raad Van Beroep te Groningen. (In een den len Sept. jl. ge houden zitting was de heer mr. P. Dielo- man, plaatsrv". voorz. van den Raad v. Ber. te 'Middelburg ibeëedigd.) Beiden werden door den voorzitter met 'hun benoeming geluk gewenscht. Daarna kwamen heden achtereenvolgens aan de orde de bei'de eerste twistgedingen, beiden de verzakeringspliohtigheid eoner ge meentelijke» brandweer betreffende, de le van do gemeente Ti el, wier brandweer dooi de rijksverzekeringsbank niet vei-zekerings- plichtig werd geacht, omdat de personen, die het uitoefenen, van bet blusschen of vooricomen van brand niet hun vast beroep maken en daarin hun levensonderhoud vin den, doch deze werkzaamheden voor hen slechts een bijkomstig karakter dragen, wel ke beslissing door den Raad van Beroep te Ani'hemi word bevestigdde 2ei van de ge meente Hardingen, een zelfde kwestie be treffende, waarin echter door den R'aad Van Beroep te Leeuwarden, in strijd met do be slissing van de Rijlksversdkeringsbank, een tegenovergestelde uitspraak werd gedaan. In beide zaken trad als gemachtigde van do Rijksverzekeringsbank op mr. L. Dol Ba era, referendaris bij -die instelling, diode meeuing van. de Bank nader verdedigde. Van wege de gemeenten Tid en Harlin- gen was niemand verschenen. Do Raad bepaalde de uitspraak in beide zaken op Vrijdag 25 Sept. eik. Aangaande de failictvferkl aring op ver zoek van het Haagsche gemeentebestuur, wordt nog ihet volgende gemeld De persoon in qu'aestie is een dame, van ongeveer 60 jaar, die op de Laan van Meer- dervoort woonde in een huis, dat haar eigen dom i's, doch met hypotheek bezwaard. Be doelde dame was naar overtuigend bleek niet in staat haar zaken te administre ren, Zij was hoogst zonderling en vertoonde verschillende kenmerken, die op krankzin nigheid wezen. Zoo gebruikte zijg ofschoon vrij vermogend, soms niet meer dan drie aardappelen per dag, ging uit in haar nacht- japon, weigerde alle belastingbetaling en at- thuis aan een tafel, ovei'defot met aanslag.' biljetten, aanmaningen, dwangbevelen en wat dies meer zij. Van verschillende rijden werd van haar- onbeholpen -toestand mjg. bruik gemaaktallerlei personen trachtten zich to hanen koste te vomjjkeu. Zoo stelde een dier personen voor haar te huwen 1 Personen, met haar lot 'begaan, trachtten haar te bewegen eurateele aan te vrao-e!1 terwijl men tevergeefs een verklaring had trachten te verkrijgen, dat zij krankzinnig waa Doch zij weigerde ourateele aan te vra gen, terwijl van andere zijde evenmin hier- too bot initiatief werd genomen. Daar niet te voorzien was, wat geschieden zou indien 'haai- onder hypotheek liggend huis werd verkocht en ziiji dakloos zou wor den, wensohte de gemeente-ontvanger dit niet te executeeron als het niet onvermijdg. lijjk was. Wilde de (gemeente da roerendo goederen verknopen, dan zoU de rijksont vanger tusschonlbeide zijn gekomen als redhthebbende en zou d'e opbrengst niet vol doend© zijn geweest om rijlks- en gemeente belastingen aan te zuiveren. Ten einde deza krankzinnige onder con. tróle te stellen, het haar toekomende te in- non en haar te beschermen tegen exploita tie, is haar faillissement door de gemeente aangoVraagd. Deze aanvrage zou' echter haai- dod' ge mist 'hebben indien oen curator werd be- noemd, die zich uitsluitend met do betalün» der schulden bozig hield. Noodïg was de benoeming van een ourar tor, die tijd en goeden ,wil li'aid om zioh Voor de persoon -van de gefailleerde moeite to gaven -Zoo heeft dan de retiktbank, die de vori ge maand de bedoeld© dame failliet ver klaarde, tot curator benoemd' mr. J. A. Phi lips©, die zich moeite heeft gegeven de dame te .bewegen tot aanvrage van cuxateele we gens zwakheid van vermogens. Ten slotte is .het toch noodzakelijk geble ken, haai' op te. nemen in een krankzinni gengesticht. De Verificatievergadering in dit faillisse ment voor zoover lbokord het eerste in Nederland, dooi* ©en openbaar lichaam we gens belastingschuld aangevraagd zal plaats hebben op 17 Oct. a.s. des voormid- dags te 10 uur ,in bet Paleis Van Jusfcitio te 's-Gravenbage. Naar wij vernemen, z.d, in opdracht van het Departement van Waterstaat, Handelen Nijverheid, aan het op 8, 9 en 10 dezer te Brussel te houden Internationaal Zuivel- congres mede wordeu deelgenomen door dr. B. Sjollema, diiecteur van het Rijkslandbouw- pro.-fsiation te Groningen, en den heer 6. J. Bieleman, boterinspecteur te Utrecht. Vanwege de Holiandsche Maatschappij van Landbouw zal er een keuring van zaaigranen plaats hebben te Rotterdam op Maandag 21 dezer in hetPoolsch Koffiehuis, te Amsterdam Maandag 28 dezer. Voor iedere keuring wor den 15 prijzen ter beschikking van de com missie van beoordeeling gesteld. Gevraagd worden verschillende soorten wintertarwe, wintergerst en winterrogge. Naar de „Tel." verneemt, zullen dit jaar aan den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland ihi single sculling outriggers op 19 en 20 dezer Waarschijnlijk deelnemen de Engeische roeiers Bladkstaffe en Beres- ford, de 'Duitsoher Weber, kampioen van Nederland in 1902, on de Nederlandsche sculei' Van Amstel, terwijl misschien ook nog de Tritou-sculler Brand' zal mede dingen. Op de Buffaloibaan biji Parijs is een be langrijk nummer, do Afscheidsprijs, uitge schreven ter cere van den neger 5&30! Taylor, die eerstdaags weer naar Amenka oversteekt. Zes rijders waren voor dit num mer uifcgenoodigdmajor Taylor, ThorrwaM Ellegaard, Harrie Meyers, Kimble, Jacque- •lin en Jue. D'e afstand was 1000 meter, en er werden twee afdeelingsritton, een tnis- sdhenrib (série de repêchage) en twee eind ritten gereden. In den eersten afdeelingsrit liet nrijor Taylor Jue en Meyers achter zich. In d®n tweeden afdeelingsrit was Kimble eerste, Jticquei ill tweede en Ellegaard deride. De tusschenrib had tot uitslag: 1. Elle gaard, 2. Meyers, 3. Jaoquelin, 4. Jue. In de beide eindritten ging het dus tus- sdhen major Taylor, Kimble en Blegaard. Dit was ook de volgorde Van aankomst in den eersten eindrit, maar de tweedes ga een verrassing. KimbL, de „Kontudkian kwam als eerste aanEllegaarid was tweede met twee wilellengten voor major Taylor. Kampioenschap van Europa. 20 Sept. wordt op de baan te Leipzig het kampioenschap van Europa verreden1 or®1' IOO K.M. om 3000, 2000, 1000 ©m 500 mark- Da keizer van de Sahara. Jacques Lebaudy, «de keizer van Sahara", heeft zich! sedert zjjn aankomst 10 's-Gravenhage, als 't ware opgesloten m z? de

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2