Gemeenteraad. STADSNIEUWS. zijn lijsten ingeleverd, behelzende de namen der candidaten, alphabetisehJ. Th. Hessels, mr. H. Schaap, (j. G. Schijthuis J.zn. eri H. J. Tun tier. De stemming h»ett plaats Woens dag 30 September en de herstemming zoo noodig Donderdag 8 October. (»P. G. C") De Nieuwe Waterweg. In de Memorie van Toelichting op de water- staatsfcegrooting voor 1904 wordt hot vol gende gemeld omtrent den Rotterdamse hen Waterweg Onder het uitgetrokken bediag komt voor eene som van f 150,000 voor de uitvoeiing van baggerwerk tusscben Rotterdam en den mond, met inbegrip van den aanleg van lage dammen. Het ligt namelijk in de bedoeling, in 1904 aan den rechtetoever wedeizyds de haven van Maassluis eenigo lage dammen ie maken, ter voorkoming van de vorming aldaar van diepe geulen buiten het vaarwater, welke dammen, m vereeniging met de daai tegen over reeds aanwezigo eu nog in dit jaar aan te leggen dammen, een beteten toestand van dit vak, thans het minst gunstige van den Rotterdamschen Waterweg, naar mag ver wacht worden, blijvend zuil- n waai borgen. Inmiddels zal door uitvoering un baggeiwerk gezorgd worden, dat de groote vaait geene belemmering van den toestand bij Maassluis ondervindt. Daarentegen zullen de lage dammen, ont worpen aan den rechteroever tegenover de Oostpunt van Rodenburg, waarvan in de Me morie van Toelichting bij de ioopendo Siaats- begrooting gewag wordt gemaakt, vermoe delijk kunnen achterwege blijven, omdat de aldaar langs den linkeroever gebaggerde geul, zonder kunstmatige vet betering, vol doende diepte over voldoende breedte behoudt. Verder is f 90,000 uitgetrokken voor den tweeden of laatsten termijn van de voor ziening om het zeeëind van het Zuidei hoofd, waarvoor de eerste termijn was toegestaan op de loopende Staatsbegrooting en f30 000 voor de aansluiting en afwerking van den gronddam langs het Zuiderhoofd, met het doel op dien gronddam het spoor te leggen, waarover de kranen en heitoestellen, in ge bruik bij de werken van het hoold, vervoerd worden. Dat spoor ligt thans op een zich op het Zuiderhoofd bevindend paalwerk, welk in onderhoud zeer kostbaar en thans vernieuwing eischend werk, door het overbrengen van het spoor op den gronddam. zal kunnen vervallen. Landweer. De Minister van Oorlog -beeft den Com missaris der Koningin gemachtigd om aan verlofgangers van de landweer, die zich voor langer dan een jaar in den vreemde in Europa vvenschen op te houden, daartoe na mens Z.Exc. de vereischte schriftelijke toe stemming voor teu hoogste twee achtereen volgende jaren te verleenen. Bij, die toe stemming kan tevens vrijstelling van het. jaarlijjksch onderzoek worden verleend, in dien de omstandigheden dit noodig of wen- scheiijk maken. De dienstplichtige bij de landweer be hoeft. echter tot het aangaan van een ver bintenis voor de buitenlandsdie zeevaart n i e t- de toestemming van of van wege den Min. van Oorlog. President Steijn. Een verslaggever van de „Nieuwe Cou rant" is te Reichenhall geweest, waar pre sident- Steijn met zijn gezin verblijf honidt. Op de villa werd hij te woord gestaan door mevrouw Steijn en den heer G. Fraser, zwager en secretaris van den president. De president zelf mag geen "bezoek ontvangen. Mevrouw St-eiju vert-elds, dat de president prachtig vooruitging^ dat zijn toestand dag aan dag zichtbaar beterde. „Toen wij- hier kwamen van Ment,reus.'' zeide ziji „kon mijn man nog geen tweehonderd stap pen doen en nu reeds 1300." Alleen de handen willen nog niet goed, maar dat zal ook wel komenwij hadden zelfs zooveel niet durven hopen als nu reeds verkregen is, maar wij vertrouwen ons geheel toe aan professor Winkler. Toen de verslaggever mevrouw Steijn vroeg, of de berichten juist waren, volgens welke zij, spoedig Reichenhall zouden ver laten, antwoordde zij, dat dit vertrek hoogst waarschijnlijk was, want dat prof. Wi'nkler deze streek, al wordt het dal door een Imo gen "bergrug voor de koude winden beschut, te koud vindt om er te overwinteren. Zij zullen dus waarschijnlijk naar do Riviera gaan. Tee Toor Z.-Afrika, In aansluiting met het bericht uit Fries land, dat te Leeuwarden het in die provin cie voor de Zuid-Afrikaansche boeren be stemde vee te bezichtigen zal zijn, kan wor den medegedeeld, dat de hoofdcommissie voor den gratis vee-uitvoer besloten heeft, al de voor Zuid-Afrika bestemde dieren ter bezichtiging te stellen a.s. Zaterdag, den 26en September, bijl <ien heer J. Boexe Honingendijk te Rotterdam voor genoo- digden en belangstellenden. Het gehecle aantal stuks vee, dat Maan dag 2S September vertrekt, bedraagt 130 stuks. De verscheping geschiedt door be middeling van de firma de Yries Co. te Amsterdam, terwijl de 'Holl. IJz. Spoorw. Maatij. de welwillendheid heeft het vee langs haar lijnen gratis to vervoeren. Arm Zuid-Afrlka. De afdeeling Dordrecht en Omstreken van de Nederlandmh Zuid-Afrikaansche Vereeni ging heeft in hare vergadering- van 17 dezer met algemeene stemmen de navolgende motie aangenomen, waarvan zij af-chrift zond aan hare zusteraf Jeelingen sDe vergadering der afdeeling Dordrecht en Omstreken van de N. Z. A, V., diep ge troffen door de hartverscheurende berichten van miss Hobhouse en mevrouw Kooprmms de Wet, hoe tal van AfrikaainW gezinnen den hongerdood naby zijnvan oordeel, dat het verleenen van daadwerkelijken steun andermaal plicht is; besluit: onverwijld aan het hoofdbestuur te vragen, of dit bereid is, algemeene leiding op zich te nemen en een beroep op de natie te doen en, byaldien onverhoopt te dien einde geene plannen bij liet hoofdbestuur mochten bestaan, zeiven in eigen kring of in vereeniging met anderen, hand-lend op te treden. Leldscli abattoir. Nog geut jam is het geleden dat de Leid- sclie raad een voorstel van B. en W. tot het bouwen van emi destuictor op het teriem van liet openbaai slachthuis verwierpvooial met het oog op do h- oge kosten die geraamd werden op f 13 000. Thans is echter gebleken dat een doelmatige inrichting vtor li-t ver branden van afval van vee en vleesch kan worden vei kregen voor f -4000. Bovendieu heeft de praktijk aan h >t slachthuis geleerd, dat een destructor met alleen een g< out voor deel zoude zijn, maar voor de bygiène schier onmisbaar mag worden geacht. B. en \V. geven daarom den raad nugmuüs in over weging te n men tot de oprichting van een kori-oveu op het terrein van het openbaar slachthuis le besluiten. Nederlandsch Roomsch-Katholiek Vakcongres. Zoodag is te Utrecht het Neder landsch Roomseh-Katholiek Vakcongres geopend, onder bescherming van dun aartsbisschop en de bisschoppen van Nedeiland, Eerste dag. Het congres werd gehouden in het St. Jo- sephshuis onder leiding van zijn voorzitter, mr. P. J. M Aalberse, lid van de Tweede Kamer en redacteur van het Katholiek So- siaal Weekblad". De groote zaal van het St. Josephshuis was geheel gevuld. Aanwezig waren o. a. de beide onder-voorzitters van liet congres, de bekende besten \V. C. J. Passtoors en A. H. J, Enzels Wij merkteo o. m. nog op mgr. G. W. Konings, rector Bult van Utrecht, dr. B. Reiger, burge meester, en mr. D. Ragay, wethouder van Utrecht. Mr. Aalberse sprak een openingsrede uit. Het eerste deel zijner rede handelde over het wezen en het doe! der vakorganisatie. Spreker gaf een overzicht van het wezen dei- vakorganisatie van vroeger en thans. Vervolgens beschouwt spreker de strijd middelen der vakorganisatie. Geen zaak is er, zegt spr. verdei, die mevr het loon drukt dan de werkloosheid. Daarom is in dit verband hoofdzaak der vakorgani saties de bestiijding der werkloosheid en wel door ondersteuning der werkloozen, maar vooral door het oprichten van arbeidsbeurzen Een vakvereeniging heeft echter niet slechts een preventieve doch een positieve taak, waarop spreker wilde wijzen. In het sluiten van collectieve Arbeidscontracten woidt z. i. liet hoofdmiddel, het eetsie en voornaamste middel, dat de vakorganisatie beeft om haar doe! te bereiken, gevonden. In bijua allo vak ken leven wij nog in den tijd der in iividueele arbeidscontracten. De collectieve ai beid>eonlracten werden door spreker uitvoerig besproken. Hji meent dat de vakorganisatie, wanneer men haar maar weet te ontwringen aan de klauwen van den revolutionairen vampier, niet is een bi on van twist, niet is een organisatie van de wetkstuking, niet is een organisatie van den indusltteelen oorlog, maar dat de vak organisatie op christehjken, op katholieken giondslag, zal woiden een zegen voor de arbeiders niet alleen, ook niet alleen voor de patroons, maar voor de gansche samen leving, een zegen, die grooter en duurzamer vvoiden zal eiken dag dat de maatschappij nader en verder terugkeert tot, wat spr. zeide te mogen noemen het ^Christendom in de praetijk." De voorzitter deeida daarna mede, dat aan den Paus een tel-gram verzonden was en aan H. M de Koningin een telegram van hulde, gehechtheid en trouw. Daarna werden in drie verschillende ge bouwen een aantal secticvcrcaderingen ge houd -nverschillende couclusiëo werden aangenomen. Des avonds vond in het St. Josephshuis een feestvergadering plaats, waar mr. Aalb-rse, mgr. Konings en dr. Ariëns het woord voerden. Aanwezig was o. a. mgr. H. van de Wetering,aansbis-chop van Utrecht, die ook een woord sprak. Er waren telegrammen van dankbetuiging ingekomen van den Paus en H. M. de Koningin, ook namens den Prins. Tweede dag. Om kwait over achten is gistermorgen, ter gelegenheid van liet congres een Heilige rnis opgedragen. Daarna ving wederom om negen uur de algemeene vergadering van liet congres aan. Mr. A. baron van Wijnbergen, voorzitter van den beroepsraad te Arnhem, hield eene inleiding over het onderwerp: Arbeidscontract". Als conclusie stelde spreker het volgende: Het congres, gehoord de inleiding en de discus-iën betreffende het arbeidscontract, in het veiirouwen dat eene wetteiyke regeling van het aibeidscontiact spoedig zal tot stand komen, spreekt den wenseh uit dat dezelve die bepalingen van dwingend recht moge bevatten, welker nakoming door het algemeen belang gevorderd wordt, en waaromtrent de ervaring geleerd heeft, of gegrond vei moederi bestaat, dat langs dien weg de naleving door allen het best vi-izekerd wezen zal." Na een uitvoerige bespreking werd de conclusie van baron Van Wijnbergen met algemeene stemmen aangenomen. De heer dr. P. J. H. Cuypers, uit Roer mond leidde daarna het onderwerp sLeerling- stelsel" in. Het volgende motto was door dr. Cuypers voor zyne inleiding gekozen Bestudeer 't oude, Opdat ge 'tonthoude En 't nieuwe moget ontdekken, Ora 't goede te verwekken. Sprekers conclusie luidde als* volgt a. eene doeltreffende opleiding van onze ambachtslieden is slechts te verkrijgen door eene algemeene regeling van hst leerlingwezen; b. zulke regeling is zoowel in hel belang van de patroons in het algemeen als van den ambachtsstand c. de medewerking van de patroons by deze wijze van opleiding dient ook wettelyk te worden geregeld. Verschillende personen voerden over de inleiding van dr. J. P. H. Cuypers het woord, waarna de door hem gestelde conclusie met algemeene stemmen aangenomen werd. Nadat de inleider zich vereenigd had met do voor gestelde aanvullingen: »De wetgever drage zorg dat het leerlingstelsel verplichtend worde gesteld voor alle jongens, die zich in een ambacht oefenen". En achter de conclusie: 5-Waai bij de algemeene bepalingen, vastge steld door de in den Nei. Roomsch-Katho- lieken Volksbond benoemde commissie van rapporteurs zullen worden opgenomen". De waarnemende voorzitter de heer W. C. J. Pastoors deelde bij het einde der ochtendzitting nog .mede, dat op hetcongies aanwezig waren 500 afgevaardigden, ver tegenwoordigende 75,000 georgauiseeide Roomsch-Katholieke arbeiders. Gedurende deze ochtendzitting war door hem medegedeeld, dat ministei Kuyper let congres des middags zou bezoeken. Bij den aanvang der middagzilting moest do voorzitter, mr. P. J. AÏ. Aalberse, tot zijn leedwezen medeiieeb-n, dat minister Kuijpw geseind luid, dat hij door om.-tan t'gheden gedwongen is van zijn voorgenomen bezoek aan het congres af te zien en dat hij daaiom per draad zijn beste wenschen uitsprak voor bet welslagen van bet congres en voor den bloei der Roomsch Katholieke vakorganisatie. De heer A, H. ,1, Engels, vooiziiter van den Bond van roomsch-katholieké w> ritlieden- veieenigingen in het aartsbisdom Utrecht, behandelde vervolgens het ondei weip «Katho lieke vakactie." Spreker stelde de volgende conclusie die met algemeene stemmen werd aangenomen. ïHet Congres, gehoord de bespreking.-n, spreekt als zijne oveituging uit, il-atkiach- tiger en doeltreffender dan tol heden is ge schied, de kalholiede vakoigani.-atie moet worden bevorderd, en dat daarom noodzake lijk is: 'lo, dat de leiders der vak-actie vol doende op de hoogte zijn van de soc-ale en economische vraagstukken van onzen lijd; 2o. dat de leden der vakorganisaties evenzeer, meer dan tot heden is ge^chi-d, in de be ginselen der christelijke zedenleer 'eu der volkshuishoudkunde worden onderwezen, eu 3o. dat de katholieke vakbeweging den mo- reelen en financieelen steun moge ondervinden van allen, die volgens het woord van Paus Leo NIH z.g. s-trikt verplicht in gehouden zijn het lot der lagere standen le beliart gen" (Graves de commuiii ie) De voorzitter, mr. P. J. M Aal bei se, sloot het Cougres snel een gloedvol uiige-pioken rede. Misdadigo woelingen. Woensdag zal te Rotterdam van wege de afdeeling Rotterdam der S. D. A. P. een openbare vergadering gehouden worden om te protcsteeren tegen de benaming „mis dadige woeling", in de Troo-nrede aan do Aprilstaking geven. Als spreker zal optre den de heer L. M. Hermans. De afdeeling beeft bekend gemaakt, dat zij natuurlijk niet H. M. de Koningin, maar dr, Kuyper V-oor deze Benaming ver antwoordelijk stelt. Toestand Rotterdamscho handel on nijverheid. Door den Min. van Watc-rstaat enz. was aan de K. v. K. en F. to Rotterdam een kort beredeneerd overzicht gevraagd van den toestand van handel en nijverheid in liet loopende jaar. Ofschoon Verschillende omstandigheden dit niet gemakkelijk maakten heeft da Ka mer daaraan voor zoo goed zijl 'kon vol daan, en komt ziji tot de conclusie dat die to-estiuld gunstig mag genoemd wbrden. Finsmtieel Nieuws. De Minister van Financiën mauht bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 19 dezer bedroeg bij de Nedei'l. Bankf 3,730,413.40 bij de betaalmeesters. - 2,067,310.521/2 Te zamen 6,397,723.921/g J r f y AI'AASSLUIS, 22 Sept. Het uitdiepen van de voorhaven alhier op een diepte van 4.50 M. ben. A. P., is gegund aan den laag- sten inschrijver, den heer W. P. do Vries, te Rossum, voor f 7072. OVERSOHIE, 22 Sept. Tot kapelaan alhier is door den vicari's-kapitulaar van het bisdom Haarlem benoemd -de heer J. P. A. Saulenn. Gemeenteraad. De raad der gemeente Schiedam zal een vergadering houden op Dinsdag 29 Sep tember, des namiddags 3 nur ten raad- huize. Ds. P. S. Meerburg, predikant te Maas land, on dr. -P. de Bio, predikant te Kethel, hebben bedankt voor ihet beroep naar hier. Meester Krullaars. Heden was het op de school in de Gorzen school E een buitengewone dug. Daar waren maar in één klas kinderen, maar dat was dan ook de klas van meester Krullaars, die hedeo 25 jaar plaatsvervangend hoofd der school is. En behalve die leerlingen en de jubilaris waren io de klasse aanwezig de wethouder van onderwijsde heer M. L. Honneriage Greteeen deputatie uit de schoolcommissiede heeren Dr. C. J. Vin- kesteijn en Mr. D. Lodder, de arr. schoolop ziener de heer L. H. F- A. Faure, het hoofd der school, do heer Hage, het vroegere schooi hoofd, do heer W. Brouwer en liet onder wijzend p-M'-onerl der school. En die alien waren daar niet enkel in een feestelijk kleed, maar ook en in de eerste plaats in een féestolijke stemming dat bleek uit de hartelijke toe-praken, uit de opge wekte liederen, dat bleek bij de kinderen ook uit de schittering der ooger. Geluk met uw leest! Wat hebt ge al veel jaren Uw zorgen, uw vlijt Uw kennri, uw vriendschap Aan 't schoolkind gewijd! Wat zjjt ge voor velen De Meester geweest Ze danken u allen Op T zilveren feest. Dat couplet uit hot lied door de kin leren den meester toegezongen, geeft een trouw bevld van den jubilaris; en de kinderen, zij zongen het als voelden zij de waarheid der woorden door den heer Brouwer hen in den mond gdegd. De heer Hage opende de rjj der sprekers. Hij vergeleek deze samenkomst met een schoolvergadering cn het verhoogde de waarde dezer vergndering dal er door de deelnemers unaniem toe besloten was; en een eigenaar dig voorrecht achtte spr. het dat het hoofd waarmede dó heer Krullaars zoo vele jaren had samengeweikt, eveneens hier tegen woordig was Spr. huldigde den jubilaris voor de uitstekende wijze waarop hij zyn onder wijs gaf; hoe hij, do Schiedammer, den leerlingen de geschiedenis onderwees van Schiedam en daardoor zijn l>-erliiig-*n liefde wist te doen voelen voor de stad waar zij woonden en daardoor den giond legde v >or vaderlandsliefde. Moge de zomer des lev-ns den heer Ki ul- laars niet alies gegeven hebben, het najaar bezorgt hem toch de pracht \an bladeren en bloemen en oogst in school E gekweekt. Spr. wensclit hein toe dat hij moge blijven voortwerken met dezelfde lust eu opgewekt heid als waarvan hij in de afgeloopen 25 jaren blyk gaf eu die hem de liefde der kinderen liet ft bezorgd, waarvan dezer dagen zoo'n spontane uiting liet bewijs gaf. Namens de kinderen en de oudeis der kindeien wensehte spr. d^n jubilaris met zijn feist geluk en de kinderen betuigden hunne instemming met een hoeia voor meester Krullaars. Dan nam de lieer Honneriage Gu-te hei wooi d. De hulde door liet hoold der school aan den heer Kintlaars g<-b:acbi, kan spr. ten volle oudeisclnyven, maar spr. wil toch nog een enkel woord daaraan toevoegen. Want spr. heeft den heer Kiullaats gekend ge durende diens gansche loopbaanhij mag zeggen dat. het een vriend van hem is. Spr. kent h-rn als een joviaal man die steeds nauwgezet zijn plicht heeft betracht en ook 'geduiende de laatste jaren dat spr. als wet houder meer speciaal met het onderwijs is beiast geweest, is bii nog verste!kt in zijn tneening dat Kiullaais is een goed, een nauwgezet onderwijzer, die, zooals de kin deren hebben gezongen, in vriendschap de kind-ren leerde en djaidoor juist hun liefde won. Namens het genu entebestuur wensclUe spr. Iiern toe nog iele gelukkige jaren waarin hij met dezelfde fust e kracht en opgewekt heid ais tot nu toe zijn taak zou mogen ver vullen, Hierna ncetVit dr. Vinkesteijn liet woord om namens de scllOulcommissie den jubilaris geluk te wenschen met zijn f-est. Spr. wees op de vroolijke gezichten van allen, vooial van de kinder en, van de collega's, van ailen die hier waren roaar ook by vrie die daar buiten zyn zd de jubilaris dit ver schijnsel heden kunneu waarnemen. NVunt de ouders der kinderen en de oud- leeilingen, zij hebben meester Krullaars litf. Het groote raadsel van liet succes dat hij bij zij» ondv-rwys heeft, zit juist daarin. Een otidei wijzer moet in de eerste plaats leven voor de kind-ren en de schóoltijden zoo aan genaam mogelijk maken. Dat heeft deze jubi laris gedaan, Die liefde is bovendien daarvan het gevolg dat allen voelen dat zij hiei niet enkel kermis op doen, maar dal wat zij leereri zóo wordt geleerd dat het praktisch aansluit aan hun toekomst. Wanneer 'de schoolcommissie de lessen van den heer Krullaars bijwoonde, dan was zij getroffen door den aangenamen toon niet alleen maar ook door de practische wijze waarop hij zijn lessen inrichtte. De hear Faure, daarna het woord voerende wil een eere-saluut brengen aan dezon uil stekenden onderw'yzer. Spr, heeft een liooge opvatting van de taak der onderwijzershij moet hebben een algeheele toewijding, een groote nauwgezetheid; die eischen heeft de heer Kullnars weten te vervuilen. Spr. heeft, met genoegen gezien de waar- deetirig die de heer Krullaars gevonden heeft ook buiten hen die lot het onderwijs belmoren, blijkende uit het stukje in de sSchiedamsche Cuuiani" van gisterenavond. Gij hebt, zegt spr., medegewerkt om den onderwijzersstand in eere to houden en, ik hoop. dat, bij hel kl rnmen der jaren de heer Ktullaais zal mogen genieten de klimmende zegen des li-mris. De heer Brouwer die 23 jaren met den lieer Krullaars heeft samengewerkt en die in dat tijdsverloop door zware slagen werd getroffen, dankt dezen vooi den grooten steun die hij altijd van hem heeft ondervonden. Hij v.ist. dat, ol was hij zelf veihinderd op school te zijn, alles wel goed ging want immers Krullaars was er. Spr. heeft gretig gebruik gemaakt van deze gelegenheid om zyn vriend Krullaars daarvoor eenigszins officieel en openlijk dank te zeggen. De lieer v, d. Most wen-cht daarna namens fiet onderwijzend personeel den jubilaris met zyn feest geluk. Hij wijst op de uitnemende verhouding die steeds tusschen Krullaars en de collega's heelt bestaau en die hoofdzakelijk te danken is aan Krullaars, die steeds de scherpe puntjes heeft welen af te ronden. Hij hoopt en vertrouwt dat dit zoo zal blijven. Namens het onderwijzend personeel pn het vroegere en tegenwoordige hoofd der school biedt hij hem een cadeau aan ter herinnering aan dezen dag. De heer Krullaars danide diep geroerd voor de hulde, voor de uitingen van vriendschap en waardeering, die hem heden zoo rijkelijk ten deel is. Vooial de herinneringen door den heer Brouwer opgewekt hebben hem getroffenhet leed dat dezen trof heeft hij mede geleden en liy heeft hem steeds be wonderd voor dè wijze waarop dezezijn leed droeg. Toen voor den heer Brouwer een ander hoofd zou komen, zag spr. tegen deze ver wisseling op wat zou deze voor iemand zyn Maar de heer Ilage heeft getoond zich niet te stellen boven de onderwijzers maar naast hen en spr. getuigt dat men het niet beter had kunnen treffen. Den kinderen dankt hy voor hun blijmoedig lied en'deri onderwijzers voor hun geschenk de aanwezigheid der schoolautoritoiten stelt hij op hoogen prijs. Dan wordt nog een lied gezongen en deze officieele plechtigheid is ten einde. Doch deze zal by den beer Krullaars zijn geheele verdere leven zeker de aangenaamste herinneringen achterlaten. Een der meisjes-leerlingen bood daarop meester Krullaars nog een cadeautje aan, waarbij zy een hartelyke gelukwensch uit sprak. Yolksbndliuls. In de week van 14--20 September 1903 werden genomen 242 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 17 kuipbaden 32 regenbaden 13 regenbaden 132 schoolboden 40 3 ets, kinderbaden 8 Vergadering van Maandag 21 September, des avonds ten 8 uur. Voorzitter de lieer R. A. Verploegk 01ias: sé, burgemeester. Afwezig 'do ledeir Drop- pert en Hurnmc-linek. Beëedigiug van 't nieawbeuocmde raads lid, den lieer J. C. van Buren, van tüeijst. Door den secretaris binnengeleid, legt do heer Van Buurcm van Heijst in banden van den voorzitter da voorgeschreven eeden af. De voorzitter wensclit den nieuwbenoemde geluk on verzoekt hem plaats to nemen. Alsnu zijn aanwezig 15 leden. Van Ged. Staten zijn missives ingekomen waarbijl zijl liun goedkeuring hechten aan genomen raadsbesluiten. 31 "bezwaarschriften in zake don H. O. worden in handen gesteld van D. on W. om advies. Samenstelling van do sectiënvoor het onderzoek der gemeente-begrootiug, dienst 190-1. In de eerste sectie* nemen zitting do le den Kikkert, Schippers, F. vaal Gel der oil, van Dusseldorp en Hoogendijlk; iu do 2o sectio do le'denvan Buuroil van Hóijst, v. d. Windt, Droppert, 'Zonneveld en IJzer- raans; in do 3e sectie de le'den Moerman; Hiuiimelinck, Pigee, v. d. Valk en L. viiii Gelderen. Benoeming Van een gemeente-veearts. 'Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer 'H. C. L. Berger, veearts to Utrecht, Benoeming van een. onderwijzer aah school D (Zomerstraat). Benoemd wordt de heer R. Baars. Idem van oen lid der plaatsel. school commissie. Benoenid wo-xdt da heer J. L. M. IJzer- mans. Idem van leeraren aan do Burgeravond school. Benoemd wordenvoor leeraar iu het 'handteekenen, de heer J. J. Midderi'gh; voor rekenen cn wiskunde, de 'heer J. Smit Sr.voor Ned. taal, natuur- en werktuig kunde, de heer C. Visser Gz.voor ass-lee- raar in rechtlijnig teekenen, do heer A. -J. Versteavoj allen alhier. Voor ass.-leeTaar in vakteekenen is een oproeping naar sollici tanten gedaan, daar de aauhevolonc, de heer G. J, Bosnia, Den Haag, bedankt had we gens aanneming van een andere benoeming. Idem van het onderwijzend personeel aan den voortgezetton cursus der Burgeravond school. Benoemd wordentot directeur-leeraar, do heer M. Worp; leeraar liandteokenen, J. J. Mldderigh; rekenen en wiskunde, J. Smit Sr.; Ned. taal, natuur- en werktuig kunde, C. Visser Gzn.ass.-leeraar recht! teekencn, A. J. Versteevc, allen alhier. Idem van 'n omroeper op de Visckmarkt. Benoemd wordt Axie Sluimer, Idem van een havenbeambte. Benoemd wordt O. D. van Knoken. Voorstel van B. pn W. tot aanwijzing van een plaatsvervangend hoofd van school D aan do Zomerstraat. D'e plaatsel. schoolcommissie adviseert, na gehouden overleg met het hoofd der school, om tot de waarneming dier betrekking aan te wijzen moj. M. A. Post Uiterwoer, onder wijzeres met lioofdacte aan genoemde school. Aldus besloten. Idem tot toekenning van een pensioen van f 220 aan den eervol ontslagen werk man bijl de gemeente-reiniging T. Kok. Aangenomen. Rapport Van de comm. voor Fin. omtrent het onderzoek der gemeente-rekening die-nsj 1902. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een pensioen van f 100 aan den eervol ont slagen agent vaii politie 3e kl. TV. van Vfi senburg. Aangenomen.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2