BISiNEXLANl). Re Celebes-relzigers. STADSNIEUWS, VLAARDLWEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaten, Kerk en School SPORT. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. ril Ikai sch zev boo ten ■5Ï g« '^ven. ine ki at sch ;et uit bef we lerzeke Men i Briteclie regeering te Vestigen op de daden van de militairen onder do 'krijgswet. Alle sprekers kaalden tal van gevallen van hard heid aan. Volgens do „Standard" is bet niet waar- scliijnlijk dat de zaken in Transvaal zullen verbetoren voor bet eind van Januari. Mou ondervindt niet-verwachto moeilijkheden bij de recant eering dol- Ckfneesahé koelies. Iteb is zeker dat bet aantal werkkrachten op dio vrijze zal worden bijeengebracht, maar 't zal meer tijd kosten dan eerst, werd beraamd. Hofberichten Waarschgnlgk zal H. M. de Koningin 5 November op het Loo terugkeeren. 'H. NL de Koningin-Moeder is gistermid dag ruim 4 uur per rijtuig naar Utrecht vertrokken. Om half zes is II. 31. met gevolg lu twee rijtuigen van Soestdijk aan bet centraal-sta- tïou aldaar aangekomen. Het publiek juichte H. M. levendig tee. Met een kwartier vertraging vertrok II. M., vergezeld van freule van de Poll en dc-n kamerheer jbr. Pauw van "Vieldrecht, in 't salonrijtuig der N. CL S. met den gewonen trein van 5.10 (Greenwich) over Arnhem en Keulen naai' Friedricbsbafen H. 31. de Ivoni n g in-3 loeder vertrekt Maandag 26 dezer van Friedrichskafen naar Obennains bij hiér an, om aldaar een eéjour van ongeveer drie weken, te maken. Mecldenbnrgsche Hofberichten. De sMecklenburger Zeitung" meldde onder jHofnachrichten" De uit den Boerenoorlog bekend Dr. Ruijter is op zijn Europeescbe reis in Hamburg aan gekomen. Hij kwam Zondagavond naar hier. In den namiddag werd hij door H. M. de Koningin der Nederlanden in hetNeustadtsehe paleis in buitengewone audiëntie ontvangen en keerde na afloop daarvan naar Hamburg terug. Deze uit den Boerenoorlog bekende Dr. Rugter zal wel niemand anders geweest zijn dan onze minister-president Dr. Kuijper. Onze oorlogsvloot. Blijkens bijl liet dep. van mari.no ontvan gen bericht is Ur. hls. pantserdekschip Holland, onder bevel van den kapitein ter zee H. P. Netsclie-r, 22 dezer in Oe-t- Indïë aangekomen. Onze Consuls. De beer P. Zaphiriou, bij Kon. besluit van 4 3Tei 1903 no. 55 benoemd tot consul der Nederlanden te Candia voor Kreta, is in die hoedanigheid door den Hoogen Com missaris voor bet eiland Kreta erkend. („Stct") Onzo ministers. In verband met do voorgenomen uitbrei ding van stoomloodsdienst in den Nieuwen Rotterdamschen "Waterweg, bracht de 3Iin- van Marine gisteren een bezoek aan den Hoek van Holland. V Na zijn verlof onderbroken te hebben tot bijwoning van het Academiefeest te Breda, heeft de Min. van Oorlog het thans voortgei- zet en zal einde der volgen do week zijn ambtsbezigheden hervatten. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 28 dezer, des voormid- dags te elf uur. Mr. S. De Tries. De afd. Gouda van het Nedcriandsch Werkliedenverbond „Patrimonium", die in dertijd een motio publiceerde togen het lid der Tweede Kamer, mr. S. de Vries, in zake de steenfabrieken, 'heeft thans een verga dering gehouden, waarbij deze tegenwoordig was, en aangenomen do volgende motie „Gehoord de nadere verklaring van den heer De Vries, dat deze met zïjln interpella tie ia hoofdzaak heeft bedoeld de al- of niet- wettigheid van hen Kon. besluit te bespre ken, terwijl bet geenszins zijn bedoeling was den arbeid van vrouwen en meisjes m de steenfabrieken te vergoelijken verklaart geea aanval op zijn persoon be doeld to hebben en neemt de in de verga dering van. 25 Aug. jl- aangenomen: motie terug." Naar wordt gemold, zullen, de bekende Celobes-reizigers dra. P. en F. Sarasiïi, ip Zaterdag 7 Nov. a.s., in de algenzeone ver gadering van het Kon. Neder], Aardrijks kundig Genootschap, welke als naar gewoon te in de Koningszaal van. het Kou. Zool. Gen. „Natura Artis Alagistra" te Amster dam gehouden zal worden, als sprekers op treden. De Erfgoolers-kvvestfe. Door het pas samengestelde hoofdbestuur van den. Erfgooiersbond (de oppositie tegen de vergadering van Stad en Lande van Gooiland) wordt aan de erfgooiers verzocht geen gebaargelden, aan wie ook, af te dra gen. Tevens wordt den erfgooiers aangera den zich bij den Bond aan te sluiten. Abattoir. Op uitnoodiging van een vereeniging van slagers, trad te Leeuwarden de l eer Joh. Hüfer Jr., van Amsterdam, in een openbare vergadering-als spreker op, ter bespreking van „de oplichting van eon abattoir" in verband met do daar bij den Raad aanhan gige voorsteilen. In een uitvoerige redo be streed hij die voorstellen op de steeds door de slagers aangevoerde gronden, nl. dat een openbaar slachthuis noch wonschclijik was in het belang der slagers, noch noodig in het belang der openbare gezondheid, waarbij, li ij tevens de door B. on "W. opgemaakte begroo- tiug der exploitatio-koston aan critiok on derwierp. De hoeren dr. Pijnappel, hoofdinspecteur voor de volksgezondheid to Zwolle, Boun ders, dir. van het abottoir te Groningen, on Oosterbaan, inspecteur voor de volksge zondheid te Zwolle, speciaal ca* voor overge komen, traden met den spreker in debat, om do meeste zijner bezwaren te weerleggen. De heer Hufer diende daarna van repliek. Brockliuizenfonds. In de te 's Gravenbage gehouden verga dering van liet comité voor het ïBroekhui- zenfonds," werd aan de penningmeesteresse mevrouw WV-zklewicz van Sehilfgaarde dank gebracht voor den door haar met de meeste toewijding verrichten omvangrijken arbeid. De administratie werd in de beste orde be vonden. Na het sluiten van den vrede was nog ruim 1 18000 in kas. Hiervan wetdaanden heer Poutsma in geld en goederen f 6250 gezonden voor zyne weesinrichting.in Harri- smith en de overige f 12000 aan ds. Broek huizen te Hartekuil (Kaapkolonie), ten be hoeve der Boeren weezen. v -v v -v. OVERSCIHE, 23 Oct. Openbare raads vergadering op 'Zaterdag 24 Oct. voonmdd. 10 uur. Gemeenteraad. Agenda van de vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 27 Oct. 1903 des nam. 2 utu\ Notulen. Mededeelingen. Benoeming van een vierden <i* -ecteiu1 van het Handels-entrepot. Aanbevolen wordt de heer J. 31. van dei- Schalk Jr. Benoeming vau een leoraar in de Eugel- sehe taal aan het gymnasium en in de En- gelsclie taal en letterkunde aan de H. B. S. Aanbevolen wordt mej. T. J. Swindells, te Amsterdam. Benoeming van eeu onderwijzeres aan school C (hoofd do heer C. Kerdel). De voordracht luidt: mej. A. C. de Kok, te Zevenhuizen, mej. C. A. M. Breuge'mans te Rotterdam, mej. E. J. Arends, te Tiaar- dingeu. Voorstel van B. en W. tot verhooging van jaarwedde van twee onderwijzers we gens dienstjaren op grond van do verorde ning. Voorstel van B. en W. tot af- en over schrijving op en wijziging van de loopende begrooting. Voorstel van B. en IV. tot af- en over schrijving op de begrooting van de gasfa briek en van do waterleiding. Voorstel van B. en "SV. in verband met de bouwaanvrage van N. van. der Velden, be treffende grond ten Noorden van den Rot- terdamschen dijk. Voorstel van B. en W. in verband met een bonwaanvrago van F. van Herwaarden be treffende het peroecl „Eendragt". Voorstel van B. en W., nopens beschik king op een verzoek tot aankoop van grond aan de Groen el aan van M. Oranje. Voorstel van B. en TV. tot aanvaarding onder bijzondere dankbetuiging '*uu oen schenking van belangrijke handschriften en gedrukte werken, op de geschiedenis van Schiedam betrekking hebbende, van de fa milie Maas, voor het archief. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het kohier no, 2 en no. 3 van de p'aafs. dir. belasting naar het inkomen, dienst 1903/4. Behandeling van de begrooting voor het dienstjaar 1904, Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat afwijzend is beschikt op het verzoek om ontheffing tot het geven van ondeiwijs in de vrije- en ordeoefeningen aan school E. Ged. Staten hebben daai bij overwogen dat het onderwijs in dat vak niet alleen in een afzonderlgk lokaalmaar ook op een niet- overdekte speelplaats of ander vry terrein in de nabijheid der school behalve bij buitengewoon ongunstig weer kan gege ven worden. Door de familie Maas is aan het archief der gemeente aangeboden een aantal hand- O C3 schriften en gedrukte werken. Vooral.de zich daaronder bevindende verzameling van 20 declen in handschrift, bijna geheel van één hand, nl. van mr. Martinus do Beer, in leven oud-burgemeester van Schie dam, overleden in September 1778, met aan- teekeningen 'betreffende dei geschiedenis van Schiedam, uittreksels uit de revolutie van de vroedschap enz., maakt deze gift tot een grooto aanwinst voor het archief. Dergelijke schenkingen zijn ten zeerste toe- te juichen. Op het stadsarchief hoort thuis al wat voor haar geschiedenis van belang is. Die zoodanige papieren in zijn bezit heeft, hij maakt zich tegenover de stad verdien stelijk door heb zoo ten gemeenen beste te geven, en geeft daardoor het beste blijk van zijn liefde voor zijn stad. B. en "W. stellen voor deze belangrijke gift onder bijzondere dankbetuiging te aan vaarden. Door T. van Hersvaarden te Rotterdam is ingediend do aanvrage tot bebouwing Van heb perceel „de Eendragt" aan do Tuinkaan. Alvorens daarop kan worden beschikt, moot do raad het stratenplan vaststellen. Do aanvrager heeft een teokening overge legd hoe hij zich voorstelt daar te doen bou wen. B. en W. stellen zicli do regeling, waarop zij de goedkeuring van don raad vragen, als volgt voor Do grond voor straat- on plantsoenaanlog voor den openbaren dienst bestemd, is kos teloos on vrij door do gemeente over te nomen. De gemeentel zal bestrating, rioleering en plantsoen, inbegrepen een gesmeed ijzeren liekjo en twee monumentale lantaarns aan brengen. Heb plantsoen zal tot aan de rooi- lijïn van de Tuiulaan komen. Bij: do overne ming zal do aanvrager voor do gemaakte kosten f 5200 storten. Het terrein zal daar bebouwd worden in Iioefijzenronn, lang 47 31. cn breed 33.5 31. en in heb midden een plantsoentje, daarom heen trottoir, rijweg en weer trottoir. Het plantsoentje zal 35 M. lang en 9.5 31. breed worden, en omgeven door een gesmeed ijte- ren hek. De lantaarns zullen in liet plant soen komen. De trottoirs zullen 2 en 3 31. de rijweg 7 31. broed worden. 13. en W. stellen den Raad voor te be sluiten lo. van den lieer N. v. d. Velden over te npmen een petcroi grot d groot 260 c,A., gelegen aan d« noovdzijde van de Rotterdamsche dijk, lang 52 c.M. en breed 5 M, (voor den aanleg van een straat.) Later zal de straat tot 10 M. verbreed worden. De aanvrager zal voor het in orde brengen dezer straat door de gemeente een bedrug van f1000 storten. Alg. Coöp. Bakkerij. Gisteravond word in het Volkshuis do oerstö jaarvergadering gehouden van do Alg. Coöp. Bakkerij. Hot jaaivetrslag on de exploitatie-tekening, bereids aan de leden rondgezonden, werden goedgekeurd. Als be stuurslid werd herkozen de heer J. L. Hjl'k- huijzen, terwijl voor den heer Joh. Kam man, dio niet herkiesbaar was, als lid van den R. v. T. werd gekozen de heer A. Bos nia. Het voorstel van het bestuur om het to machtigen 'hot noodige geld op te nemen om de bakkerij uit te breiden: of een nieuwe te bouwen, werd na ©enige discussie aangeno men. Het voorstel van het bestuur om uit het fonds voor algemeen© volksbelangen en coö peratie f 100 to bestemmen voor aandeden in do hier op te richten Vereeniging voor Volkshuisvesting en het bestuur te machti gen f 50 te besteden overeenkomstig art. 43 van de statuten, ton biji de aanwezige leden geen meerderheid verkrijgen. In de plaats hiervan werd het bestuur gemachtigd f 150 te bestemmen voor ondersteuning van wérk- looze leden der coöperatie. Een voorstel uit de vergadering om uit datzelfde fonds f 100 te gebruiken om kinderen met da vaeantiö- kölonie mede te zouden, werd aangenomen. Ten slotte dééd de voorzitter nog enkele mededeelingen, o. a. aangaande de uitbeta- ig van het dividend, en hadden eenige be sprekingen plaats over vragen van enkele leden. A.s. Dinsdag zal in de Groote Kerk een zendingssamenkomst gehouden worden van wege de Hulp-Zendingvereeniging illw Ko ninkrijk kome". Als sprekers zullen optreden dr. mr. Vechel, predikant te Nieuw Loosdrecbt, en de heer v. d. Spiegel, zendeling. De zangvereeniging sEltheto", directeur de heer J. Scheilevis, zal eenige liederen ten geboore brengen. Gisteravond 11 uur werd aan de politie kennis gegeven door P. Witkamp, wonende in het Groenendal, dat hij, te bed liggende te slapen, was opgeschrikt doordat een steen door de ruit werd geworpen en bovendien eenige op de in de kamer staande kart ge plaatste voorwerpen werden vei bi ijzelt!» De man vermoedt dat dit wei kje was een saardigheid" om hem te doen schrikken. Uit een hok achter de woning van 3. Pont aan de kleine Batn is hedennacht een konijn ontvreemd. Een plank was van het hok afgebroken. Hedenmorgen werdén aan do visokmarkt aangevoerd. 7 partijen schol, bob en knorha nen. Do prijzen waren voor schol vanaf f0.15 tot f 1.47J-; bot vanaf f 0.25 bot f 1.224; knorhanen, vanaf f 0.50 tot f 0.924, alles per koop. *Daar de heeren "W. Moerman Dz. en K. v. Alewjjn hunne benoeming tot gemachtig den voor het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente niet hebben aangenomen zal er op Woensdag 28 dezer een nieuwe verkiezing plaats hebben. De Ncd. Fotografen-kunstkring heeft een nationale prijsvraag uitgeschreven, openge steld voor alle vak- en amateur-fotografen in Nederland en verdeeld in twee klassen; a. vakfotografen, b. amateurs. Gevraagd wordt oen portret, figuurstu- diö of genre-beeld, zijn do een directe opne ming, geen reproductie en niet kleiner dan kabinet-formaat. De inschrij'vingsbiljetten moeten vóór 1 Jan. 1904 aan de secretaris H. Djutmaun, fotograaf te 's-Gravenhago, gezonden, wor den, en do inzendingen vóór 15 Jan. aan den llieer A. Zimmermann tö 's-Gravenhago. Seusa. Da beroemde Ameri'kaansche maraohen- fconing Jolm Philip Sousa is het slacht offer geworden van oen ernstig ongeluk. Hij reed te paard cn -viel er af zoodat hij zich oi'iisbig aan hoofd en schouders kwetste. Zijn toestand is zorgwekkend. Op grond van inlichtingen uit zeer ver trouwbare bron, kan do, ,0. II. Ct." medö- dcolcu, dat mej. H. niet berust in dé uit spraak der rechtbank te Haarlem, die liaaa' in haar vordering 'niet onlvank'eilijki ver klaarde. Binnen zeer korten tijd zal de trammaat- schappiji opnieuw gedagvaard worden voor de iraai-lomsohe rechtbank, hetgeen moge lijk is, omdat slechts eon niet ontvankelijk heid is uitgesproken, maar Van e'en ontzeg ging van don cisch geen sprake is geweest. 3Ir. Joost do Graaff zal ook iir dit proces als advocaat blijken fungeeron. De rechtbank te 's-Hcrtogcriboseh heeft hc-don J, Jacobs uit Well (Limburir), be schuldigd van 26 31!ei jl. in of nabij het Mbersche bosch aldaar den jachtopz. J. II. Selireurs opzettelijk: te liebbon doodgescho ten, wegens gebrék aan bewijs vrijgespro ken. Do eisch was 15 jaar gevangenisstraf. Beklaagde was door mr. E. Van 3Ic©uwen ambtshalve verdedigd. De géhoelo verdere zitting, bij' kunstlicht voortgezet, on door veel publiek bijgewoond, werd in beslaggenomen door de behandeling der Waspiksche troébaleu, waarvoor een vijftal personen terecht stonden, beklaagd van geweldpleging. Als raadsheer in het geredhtahof te Am sterdam is 'heden voor den IToogen Raad beëedigd mr. Taco Henny. Ned. IIerv. Kerk. Aangenomen het beroep te Middel burg door ds. J. de Visser te Makkum te Oosterwolde door ds. J. Kuglman teBar- neveld; te Midwoud (N.-H.) door den heer D. N, Zuithoff, ennd. te Groningen. Bedankt voor het beroep te Midlum (Fr.) door den heer I. G. Knottnerus Jr., cand. te 's Gravenbage. Geref. Kerken. Beroepen te Schipluiden bij Delft de heer R. de Jager, cand. te Bussum. Aangenomen het beroep te Aalten (kerk B) door ds. A, Schouten Wz. te Rozen burg. Wed. Zendingsconferenlxe. De zeventiende algemeen© Nederlandsen» Zen d i n gscon f e ron tio werd hedenvoormiddag te 's-Gravenhage geopend door ds. 'B. Cesar Segers, die allen 't wolkom toeriop, inzon derheid aan den vertegenwoordiger van den minister van koloniën, die daarmede weer een blijlk van belangstelling in de zending gaf. Spreker sprak den wor.soh. uit dat du minister bij' zijn verderen arbeid wealkzaam zou zijn tot heil der zending en tot had van het vaderland, en betoogde breedvoerig dat de kracht der zending ligt in dé prediking van één geloof, het geloof in Jezus Christus. D'aarna leidde prof. dr. Is. van Dijk to Groningen het onderwerp in „De drie zoo genaamde wereldgodsdiensten." Hooglr Onderwijs. De Senaat der Rijksuniversiteit te Leiden heeft het doctoraat honoris causa toegekend aan den gepensionneerden kolonel II. J. Krantz te Breda. Het programma van den Rotetdamsohen Voetbalbond voor Zondag stelt ouder meer vast in de tweedes 'klasse competitie Aeen wedstrijd tusschon Olympi'a (Vlaartlingen) Rapiditas III te Rotterdam. Verschenen iö het rapport van do com missie voor sport, toerisme ©n propaganda der Ned. Automobieldub betreffende de be- trouwbaarheidsrit van 21 tot cn met 24 Sept. Wij zien daaruit, dat het maximum, aantal punten'1450 (pér dag 300 en 250 voor do remproeven) is toegekend aan de volgende vijf rijtuigen 4 pik. Daimler, van \V. Remmers Co., Amsterdam; 12 pk. Dateacq, van Aut. Import. 3fij., Voorheen 31. W. Aertnys, Nijimegen; 12 pk. Darracq, van H. A. van Leeuwen, Arnhem7 pk. Panhard Levassor, van da firma W. J. Stokvis, Arnhem; 20/25 pfc. Peugot, van IV. G. 3Iost, Nijmegen'. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 22 Ocloler. (Vervolg.) De heer VAK KOL lichtte bijj de behan deling der artikelen toe een amendement, strékkende om te bepalen dat dei arbeids duur, wat den arbeid onder 'don! grönd be treft, niet meer dan 8 uur .per etmaal mag bedragen. De höea' NOLENS bestreed het amende- ment als ecu sprong in! 't duister. Do heer BORG'ESIUS achtte ook Voor dit amendement in deze wet geen plaats. Vrijdag lil uur Voortzetting. De stemming over de gemeentewet zal ge schieden morgen na afloop der mijnwet. Zitting van Vrijdag 23 Odder. Bijj het heden voortgezette débat bestreed de 31IN. VAN WATERSTAAT het amen dement van do heeren Van Kol c.s. om den arbeidsduur in do mijnen op hoogstens 8 uur per etmaal te bepalen. Hij) achtte ten zoo algemeen voorschrift, dat z.i. belemme ring ja zelfs gevaar zoo kunnen opleveren geheel onaannemelijk. Dö lictor TROELSTRA verdedigde zijn partijgenoot Van Kol tegen: da aanvallen, waaraan hij' gisteren van dé zijde van don min. bloot stond. Hij verzekerde den min. dat wanneer hij dergelijke wijza van bestrij ding blijjt volgen, hij de socialistisch© ka merleden steeds strijdvaardig zal vindeu. Vervolgens verdedigde 'hij! uitvoerig het amendement. Hfet daarbij' voorgesteldö acht te spr. niet degelijk uitvoerbaar, hierbij vooropstelleudo dat vorfkotring vau arbeids duur niet van invloed balioeftte zijn op de productie en de loonen. De heer VAN KOL wijzigde zijln amen dement in dien zin dat in bijzondere geval len, te bepalen bijl algemcenen1 bestuurs maatregel, van het voorschrift betreffende den achturigon arboidsduur zal kunnen wor den afgeweken. De hoor BORGESIUS protesteerde tegen de wijze waarop de 3rinistor gisteren) da Orauje-Nassau-mijnmaatsckappij op de kaak steldo. Dé MINISTER bestreed dit verwijt en hield vol de bezwaren tegen het amende ment waaraan ten eenenmalö het, kenmerk vau studie ontbreekt. Naar aauleiding van een wenk van den lictor Druckca" trok dé heer VAN KOL, zijn amendement in en stolde een motie voor, de wcnsobolijkheid uitsprekende! voor don 8-urigcw arbeidsduur Mj| do mijnindustrie, behoudens bijzondere gevallen. Het ontwerp wend. daarop aangenomen. De Kamer ging hierop uiteen tot 10 Nov. Alsdan wordt behandeld heb ontwerp be trekkelijk de 'belastbare opbrengst van ge bouwde eigendommen. Bij' tweede lozing werd aangen'omon liet wetsontwerp tot wijziging der gemeentewet. Vau het sectie-onderzoek is beden afgevoerd do afschaffing dar staatsloterij om do wette lijke regeling van loterijen. De Koningin Regentes". Volgens bij de Stoomvaart-Mij. »Neder- land" ontvangen telegram, is het stoomschip Koningin Regentes, na te hebben gelicht, oogenschijnlijk zonder schade vlot gekomen, LandJcolonie. In bet onlangs op de Landkolonio van bet Leger des Heils geopende Tehuis voor ont slagen gevaugenem bij' Bai-neveld', zijn reeds zeven personen opgenomen. Als een bewijs dat doze inrichting ook de aandacht van autoriteiten getrokken heeft, kan dienen dat zij reeds bezocht is door don hoofdinspecteur van het gevangeniswezen, den heer Simon van der Aa, van> Den Haag, en door don directeur der strafgevangenis ta Haaidem, don heer Kodoritsch, -die over het geziene hun groote tovx-edenheid betuigden. Laatstgenoemde heelt voor het verkrijgen van ontslagen gevangenen zelfs zijin steun toegezegd. In verband hiermede wordt verwacht, dat het Tehuis weldra geheel hezet zail zijn. Zoo noodig, zal echter direct tob uitbrei ding worden, overgegaan. Geld, waaraan nog al behoefte is, voor dit doel gegeven, is voorzeker uitermate nuttig besteed. De schipbreuk bij Terschelling. De 19-jarige matrtoos D'e Bruin, te Scho ven ingen tertugekeea-d, heeft een ijselijk ta fereel opgehangen vain da uitgestane eülenda voor Terschelling, waai* de Sab. I, door storm overvallen, werd uiteengeslagen. Hij zelf werd op een kluifhoüfd, waaraan hij zich had vastgeklampt, cn nadat de 13- jarig© scheepsjongen, dien hij op dö schou ders had, van hem was afgerukt cn ondor hartverscheurend gejammer was Verdronken, door de reddingsboot gered. Op dei schuit had men alles gedaan, om dé aandacht to trékken, en toén alle flambouwen verbruikt waren, had men al wat maar oenigszins hos hout en bonten Voorwerpen waren, aange stoken. 3Eaar do reddingsboot kon niet snel ge noeg naderen, en dö laatst© toevlucht mor allen was de mast, tot ook deze brak en er.u prooi dei' golven Werd. V Te Sdhevoningen is bericht ontvangen dat liet lijk van den 13-jarigen scheepsjongen van de S CH. I, dio van de schouders van den gereddon matroos in zoei is gevallen ön verdronken, te Harlingcn is aangespoeld. De hoofden staken J Onder dit opschrift komt in dö „Bode" een artiikelbjö voor, waaraan de „Tel." het volgende ontleent. Zij laat het „ongecorri geerd", zooals zekere minister zou zeggen'. In Amsterdam dotet zich 't volgende merk waardige geval voor .'Er is een vakaturo voor hoofd aau ecu 4e Idlassé school, ocon -hetrek- 'king, waaraan hot zeker niet to minachten salaris van f 2900 verbonden is. Voor dc-ze vakaturo komen bij) de distriktschoolopzie ner alleen hoofden van 3e 'klas scholen! mot drie taailaiktem in aanmerking, 't Vergelij;- kend ondeirzotofc, dat dé schoolopziener zich dacht, bestond! uit eén prakties en1 teoreties o li Sl d zi D zi cl pl Vt Ik to ai< ve hu de te he we hu zot ikoi 1 dui troi wij] dei de j zou omt geai naai D had daai verii port Gi in di te w. geha gebn de le Gil Buitc boot Van rijae Buite -tapt, sïeige lelijk naar Aan ntleei »0ri hrling fen bc iantoo ie tnu onder kt he die hei tetten derocgi hecht i Op emand lachti, mgstvE eanen

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2