STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken, bekak zal deze gelegenheid to baat nemen, om de Koningin en baar gemaal feestelijk te lruldigen. Om elf urn- 's oalitends komt liet vwsteüajk paar op liet versierde station aan, waar do commandant van da lnizaren, luitonant-kolooiel von, Zitzewitz, do gasten zal begroeten. Na hem zal con deputatie uit het gemeentebestuur, met den opperburge meester Rauoh aan liaar hoofd, de Koningin uit naam van de stad welkom boeten. Daar op stappen do vorstelijke bezoekers in een rijtuig met \i-0r paarden en vooraljders. Een half eskadron huzaren rijldt voor den stoet uit, een ander sluit den stoet. Op hst oefenterrein is het regiment in vier eska drons in orde van parade opgesteld. Op den weg naar het terrein zullen de kinderen van allo scholen, allo militaire vereeuigin- gen, do vrijwillige brandweer en1 de n 'li- ciens geschaard staan, Na de parade Wordt in het officicrs-casino een tweede ontbijt aangeboden, waaraan, behalve de vorstelijke gasten on hun gevolg en de officeren van hot regiment, ook veile- genwoordigers van de burgerijl zullen aan zitten. Na drio uren in Wandsbeck vertoefd te hebben, zullen de vorstelijke gasten weer vertrokken. ie Zaterdagmiddag zijn naar men uit Scbworin meldt -hertog Paul met zijn ge malin. en zijn dochter Marie Antoinette, alsmede prins Hoinrieh XVTIÏ van Heuss met zijn gemalin, hiji de Koningin on groot hertogin 'Mario te Babensteinfeld op bezoek geweest. Zondagochtend zijn de Koningin en haar schoonmoeder to Schwann de godsdienstoe fening, ter herdenking van do Reformatie, in de Domkerk komen bijwonen. H. M. de Koningin heeft als bewjjs Harer belangstelling in de restauratie der Groote of Lieve Vrouwekerk te Breda f 500 aan den kerkeraad doen toekomen. Onze oorlogsvloot. Blykens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms.pantserdekschip Zeeland, onder bevel van den kapitein ter zee W. Allirol, 2 dezer uit Oosl-Indië vertrokken ter aanvaarding van de reis naar Nederland. Atjeb en Djambl. Blijkens uit Indië ontvangen telegraphische berichten zijn sedert de joDgste mede- deelingen ^dienaangaande in de Nederlandsche Staatscourant van 2 October 1903, no, 230 by de krijgsverrichtingen o."in Atjeh en onderhoorigheden gesneuveld, de sergeanten H.P. de Hek en C. W. Schumacher, en de fuseliers I. Mun- nik en A. J. iMoget; aan bekomen wonden overleden, de ser geant W. de Droog; levensgevaarlijk gewond, de 1ste luitenant der infanterie C. A. Ruempol, en gewond, de sergeanten F. H. Busscher en W. Ros, de korporaal A. Jans en de fuselier A. Janssens; 5. in Djambi niet levensgevaarlijk gewoDd, de kapitein dar infanterie W. Beyerinck en de sergeant J, G. van der Starre, eo licht gewond, de sergeant F. C. van Beu kering. Corps diplomatique. De Japansche vlag wapperde heden uit de woning va.i den Japanscheru gezant te 's-Gravonhage ter gelegenheid van den ölen verjaardag van den keizer van Japan. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. Scheidsgerecht. De arbiters in het Venezolaansch geschil, graaf Moerawiess en prof. de Martens, en voorts alle heeren regeerings-agenten of raads lieden in dat geschil, zijn gister en weder afgestapt aan het hotel waar zij tijdens de vorige bijeenkomst van het scheid-gerecht logeerden. Ditmaal behooren tot de Engelsche com missie sir Robert Fmlay, advocaat generaal te Londen, en H. D. Gregory, secretaris van legatie, terwijl voorts thans ook in de resi dentie aangekomen is de heer de Berwick, die in een der vorige bijeenkomsten benoemd werd bij het secretariaat van het scheids gerecht. Prov. Staten van Z.-Holland, De Provinciale Staten van Zuid Holland kwamen heden in herfstvergndering bijeen onder voorzitterschap van rar. 1. G. Parijn, commissaris der Koningin. Ten aanzien van een adres van verschil lende vereenigingen van boomkweekers te Boskoop aan den minister van waterstaat, betreffende de voorgenomen heffing van invoer rechten op boomen, planten enz. in Duitsch- land, stelde de voorzitter voor die stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Wiioe, wijzende op de groote nadeelen van het Duitsche tarief, vooral voor de kweekers in Boskoop en het Westiand, stelde met de heeren Loefï, Kemink, Van Wichem, Van Ruyven, Van Namen, Korte- weg en Jansen eene motie voor waai bij de wensch en het vertrouwen wordt uitge sproken dat de regeering in deze voor de provincie zoo gewichtige aangelegenheid alle middelen zal aanwenden die haar ten dienste staan ten einde verlaging van het tarief te verkrijgen. Deze motie werd onder toejuiching aan genomen. Aan' de aanneming der motie ging eene discussie vooraf, waarin de heer van Wichen dank bracht aan Gedeputeerde Staten voor de krachtige wyze waarop zij de belangen van deri tuinbouw en van de groenten- en vruchtenteelt in deze provincie bij de Koningin hebben voorgestaan. Toch beval spr. ten krachtigste da motie—de Wilde aan. De heer Van Namen meende dat het adres van Ged. Staten, waarvoor hij ook het col lege dankbaar was, niet genoeg den nadruk legde op het groote provinciaal belang, bieibij betrokken, terwijl de voorzitter ver klaarde dat Ged. Sta'en de motie met inge- menheid begroetten. De vergadering werd verdaagd tot Dinsdag 17 November, des voormiddags li uur, nadat de heer Fock met het oog op de vergadering der Tweede Kamer in overweging had gege ven een anderen dag te kiezen, waartegen de voorzitter en de heer Visser bezwaren maakten, Paul Kroger. In antwoord op de rede van den directeur van de sPatrie", die hem namens de lezers van het blad een bronzen kunstvoorwerp aanbood, bedankte president Kruger en zeide er niet aan te wanhopen dat het jongere geslacht de overwinning van Gods recht vaardigheid zal zien, evenals de verwezen lijking van alle wenschen. Mgr. A. J. CalHcr. Z. D. H mgr A. J. Callier, Bisschop van Haarlem, veileende gistermiddag in zijn wo ning audiëntie aan vertegenwoordigers van corporaties. Uit alle oorden van het diocees waren bestuurderen enz. van R K. vereeni gingen op het gebied van liefdadigheid, be vordering van den godsdienst, socialen arbeid enz., naar Haarlem opgegaan, om den nieuwen kerkvoegd te comphmenteeren. Allen werden afzonderlijk ontvangen door Z. D. H. die zich kortelijk met hen onderhield. Van officieele zyde vernemen wij, zoo meldt rule Tijd", dat Z. D. H. Mgr Callier, bisschop van Haarlem, evenals zijn doorluchtige voor ganger, op Dinsdag tusschen '10 en 1 uur audiëntie zal verleenen. De burgemeester van Hallo. In de gisteravond gehouden raadsvergnde- ting van Ballo heeft de burgemeester, de heer Doornbosch, medegedeefd dat hij aan de Ko ningin ontslag heeft gevraagd uit zijn ambt van burgemeester. Yrljz.-Dem. Bond. Te 's-Gravenhage heeft zich gisteren op nieuw een kiesvereeniging op vrijz.-dem. grondslag gevormdde heer Goeman Borge- sius, als voorzitter van de ontbonden ver- eeniging bad de vergadering uitgeschreven en leidde deze samenkomst. Tegenover de bedenkingen van een lid weid gehandhaafd de bepaling, dat leden der iesvereeniging geen lid eener andere staat kundige kiesvereeniging mogen zijn. Het bezwaar gold o.a. die vakvereenigingen, die, hoewel geen staatkundig doei betoogende, toch candidaten stellen voor politieke lichamen. De verplichting dat ieder lid de candi- daturen der vereeniging moet bevorderen, werd bestreden met het oog op de vrijheid van ieders overtuiging. Het bestuur berustte evenwel in een voorstel om de oude bepaling te herstellen en slechts te vorderen dat de leden zooveel mogelyk medewerken tot be vordering der candidaturen. De opgerichte vereeniging kreeg den naam van De nieuwe Vrijzinnige Kiesvereeniging 's-Giavenhage. Vereeniging tot bevordering van het Ziekenhuiswezen. Dë geneeskundige Yereeniging tot bevor dering van het Ziekenhuiswezen', hield dit maal haarX jaarlijlksdhe vergadering in liet kra nkzi mn ge ngestibht „Endegeest" bij1 Oegstgeest, onder voorzitterschap van dr. J. van Deventer. Er waren 26 gewone en buitengewone leden tegenwoordig. Onder meer fcwam aan da orde 't uitvoe rig en zakelijk rapport der commissie van praeadvies in zake de Vraag: of het moge- lijfk is met weinig kosten ooik feüedne gemeen ten. in het bezit to stellen van een zieken huis, welke commissie in de vorige jaarver gadering was benoemd. De vraag ds volgens die commissie meer van socialen) dau van medisdhaa aard. 'Meenende dat de vraag dus voornamelijk: een financieële quaestie ik, had' de commis sie een overzicht van de kosten trachten te verkrijgen vau stichting en onderhoud daar van en daartoe een vragenreeks toegezonden, aan burgemeesters vau ildeduera gemeenten, waar dergelijk© inrichtingen bestaan. Van de 21 ziekenhuizen, waarvan de commissie min of meer nauwkeurige opgave verkreeg, zijn slechts 4 gemeentelijke instellingen, te weten: Bocrne, Purmerend, Hulst emSluis, de overige zijn liefdadige instellingen van particulieren of armbesturen'. Over d© kos ten, de plannen en beschrijkringe.ni werden in 'het rapport nog uitvoerige mededeelin- gen gedaan. Tot plaats der volgende jaarvergadering werd Groningen aangewezen. If nip aan zuigelingen. In een vrij talrijk bezochte vergadering der vereeniging „Hulp aan Zuigelingen" te 'u-Gravenihage, is het eerste jaarverslag uit gebracht door d& secretaresse jonkvrouw© A. baronesse vani Wassenaar. Daaruit bleek o. a. dat door den grooten toeloop van moedors na zes maanden reeds een ruimer pand moest worden betrokken. Sedert de oprichting as blijkens het ~ap- port van den geneesheer-directeur dr. I. B. A. ivf. V. d. Berg, aan 540 moeders met haar zuigelingen huip Verstrekt. Ini tal van ge vallen) werd ©en heilzame» invloed uitge oefend en tal van blijken van waardeering werden van da ouders dor kinderen, onder vonden. Tot bestuurslid in da plaats van mevr. v. d. Velde'Van: Roemen', die als woonach tig te Loosduinen bedankt had, werd be noemd mevr. da Douairière Altiag van Geusau. Niet naar Zuid-Afrika. Uit de berichten van den consul generaal te Kaapstad blijkt, dat, terwijl daar steeds immigranten in groote getale aankomen, het aaübod van werkkrachten de vraag bereids belangrijk overtreft. Wie de zekerheid niet heeft spoedig vaste werkzaamheden te vinden, behooit er op bedacht te zijn dat in Zuid- Afiika tegenwoordig alle levensbehoeften zeer duur zijn. Nog steeds wordt in Transvaal en Oranje- Rivier-kolonie niemand toegelaten zonder permit. Tusschen de aanvrage ei. de afgifte daarvan verloopen, wegens de talrjjke aan vragen, verscheidene maanden. De permiüen worden afgegeven naar volgorde der aan vrage. Wie zonder permit landde en dus in de Kaapkolonie of in Natal op de afgifte moet wachten, stelt er zich aan bloot dat zijne middelen intusschen uitgeput raken, terwijl door de Nederlandsche consulaten geen onderstand wordt verleend voor terug reis naar Nederland. Opnieuw worden de belanghebbenden mitsdien dringend gewaaischuwd zich niet naar Transvaal of Oranje-Ruier-kolonie op reis te begeven, zoolang zij niet in het be zit zijn van permit. Forinulieien en volledige inlichtingen ter verkrijging van een permit, worden op schrif telijke aanvrage onveivrijld door het depar- ment van buitenland-che zaken verstrekt. (Siaatsct.) Men schrijft ons uit Dbn Haag Ini de Kaapkolonie wendt mem in den laatsten tijd pogingen aan om Zwitsersche arbeiders daarheen to trekken. Ook hier te lande schijnt men de emigratie van boeren arbeiders naar die kolonie door liet geven van Voorschot of reiskosten) te willen aan moedigen. Mem zal intusschen igoed doen, alvorens in die richtilng te handelen, zidli wel reken schap te geven van de eigenaardige verhou ding daar te lande tusschen werkgever en arbeider. D'e farmer als de landheer aelit zich naar van betrouwbare zijdö geschreven wordt ver Verbeven boven den arbeider. Dö EUropeescha arbeider komt in een posi tie bussdhem den gekleurder, zeer laag staan- den! arbeider, en den. boer; hiji vindt geen' stand waarbij hij zich ikan aansluiten cu zal zeer spoedig tot de overtuiging komen, dat liet leven voor hem in die omstandigheden, niet mogelijk is. De emigranten gaan een 'leven van ellende tegemoet zonder dat zij in do behoeft© aan arbeid zullen Voorzien. Ongetwijfeld is het tö verwachten dat liet plan. om door Europeesclie arbeiders in het gebrok aam arbeid in do Kaapkolonie tege moet tei komen,volkomen schipbreuk, zal lijden. Finantieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 31 Oct, by de betaalmeesters in kas wasf 2,448,470.84 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, in gevolge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was ver strekt ten bedrage van - 1,561,274,36 Toiitoonstelling te Schiedam. Naar wij vernemen, zijn biji ihet bestuur van. „Schiedam Vooruit" plannen gerezen tot het honden van. een tentoonstelling te dezer stede, die men na het schitterend! succes, dat da Groninger tentoonstelling mocht bekronen, met te meer moed zou dur ven ondernemen. Z-ijn wij wel ingelicht, dan zal deze aan gelegenheid' i'n de vergadering door „Schie dam Vooruit" op Donderdag a.s een onder werp van beraadslaging uitmaken. liet denkbeeld van bestuursleden van „Schiedam Vooruit" zou zijp, dat do vereeniging slechts in dezen liet initiatief zou nemen, om ver der de uitwerking der plannen aan (en te vormen commissi© over te laten. 'Met belangstelling zien wij! nader© mede- deelingen omtrent deze plannen tegemoet, wijl ziji zeker geheel op de lijn liggen van heb lofwaardig doel, dat „Schiedam Voor uit'* met zooveel ijver nastreeft. Wij' ikunnen' hierbij nog mededealen dat liet bestuur zioh reeds in verbindilng heeft 'gesteld met de meer op den. vooigrond tredende industrieoleni alhier c-'n dat do vijiz© waarop het ideo door Qien "s ontvan gen, aanleiding geeft om, i'n 'de vergadering van „Schiedam1 Vooruit" van Donderdag a.s. nadere voorstellen te doen, die daaraan een begin van uitvoering kunnen geven. Spaarbank M. t. N. v. 't A. Gisteravond heeft de nieuwbenoemde boekhouder aan do spaarbank der M. t. N. v, 't A. dep. Schiedam, zijta functie aan vaard. Hot 'bestuur dei- spaart»,nik was 'bijl deze gelegenheid) in het (kantoor der bank ver gaderd waar ook de k'eeren Knappert en v. d. Zee tegenwoordig, waren. De voorzatter van het bestuur de hoer P. Brillleuburg, sprak hij de opening der vergadering den 'heer v. d. Ze© volgender wijze to© Na een uitgebreid en grondig onderzoek naar de 167 candidaten voor da betrekking van boekhouder aan onze Spaarbank is u ■blijkens de zooeven gehoord© notulen daar toe benoemd'. Gedurende den tajtd dat gijl aan onze spaarbank zajlb werkzaam geweest, hebben wij uwe werkkracht, uwe accuratesse en uw onkreukbare eerlijkheid leerera waar- deeren voeg 'bij) die goede eigenschappen nog die van een' aangenamen en voorko menden omgang met da inbrengers en ik 'beni verzekerd dat wij een goede toelkomst met u tegemoet gaan. Hartelijk wensch ik u met uw benoeming geluk, mot den innigen wensch, dat het u gegeven moge worden, ibi aangename sa menwerking met het bestuur, vele jaren tob Moei der spaarbank werkzaam tel zijln Aau de van u verlangde waarborgsom van f 20.000 is door u voldaan, en, berust dat bedrag ruimschoots in cffocteni in onze brandkast, mitsdien is het mijl aangenaam u bij deze in uw nieuwe botëkking van boekhouder te installoeren. De 'heer v. d. Zee danlkte voor deze welge meende woorden. Nadat do overname' der boeken en kas door den nieuwen functionaris liad plaats gehad en dus de aftredende boekhouder de heer A. Knappert Lz., uit zijk" betrekking was getreden, richtte de heer Brillenburg ook het woord tot dezen. Hij zegt Weemoedig zijn wij gestemd nu ge heden voor het laatst in ons midden vertoeft. Meer dan 21 jaar hebt go met dö meeste toewijding uw betrekking waargenomen, al uw w erken, cloe n on den fc e n hebt ge daarin neergelegd. Hoezeer dat door ons werd gewaardeerd, getuigt onze tegemoetkoming, om uw ont slagaanvrage voor u gemakkelijk tö maken, toon n, door een ernstige kwaal aangetast, het werk te zwaai* werd. Op de meest eervolle wijze werd u dat ontslag Verleend, onder dankbetuiging voor uw vele en groote diensten. De 21 jaren, waarin ge bij de spaarbank zijb werkzaam geweest, waren zeer voor spoedige. Op het eind© Van dit jaar zal de reserve met f 90.000 zijn toegenomen en tot f 150.000 geklommen zijln. D'e groote samenwerking die er tusschen u en ons bestond, maakte onze taak tot een hoogst aangenamen. Voor zoo verre mijl he kend, is er nooit eeuig verschil tusschon u en ons geweest. Ook uw voorkomendheid) jegens inbren gers deed de spaarbank bloeien, vo'or allen liadt ge steeds een vriendelijk en go'ed woord over. Het ïls dan ooik mijn innige -overtuiging, dat onze spaarbank, zoo wel door haar soli diteit als door liet beheer, tot d'e bestem in den lande mag gerekend worden. Hartelijk hopen wij dat de tijd Van rust dien ge. tegemoet gaat, een heilzamer in vloed op uw gestel moge uitoefenen. Gaat ge ons otfk verlaten, Wees verze kerd dat ge steeds oen groote plaats in o-nze harten zult blijken innemen; geef ons woderkeerig oen plaatsje in liet uwe. D'e boer Knappert dankte met een kort woord voor deze waardoerendo Woorden. Da verga dering werd hierna gesloten. Tentoonstelling Tan borduurwerk. In een vorig nummer hebben wij mede gedeeld dat hier in het Volkshuis een ten toonstelling zou worden gehouden van bor duurwerk uitsluitend in Nederland vervaar digd op Singer-machines. Die tentoonstelling wordt morgen geopend en hedenmiddag zijn w'y in de gelegenheid geweest daar een kijkje te nemen. Wij h bben daar met bewondering rond gezien en ons verbaasd over wat op deze machines kan worden vervaardigd. De tentonnstelling is in de groote zaai van het ^Volkshuisen op keurige wijze voor dit doei ingericht; reeds dadelijk bij het binnentreden verschaft dit den bezoeker reeds een gunstigen indruk. En langs do wanden der tentoonstelling hangen tal van fraaie voorwerpen als zoo vele bewijzen van de uitstekende resultaten dezer machine. Maar toch, hel eerst valt in het oog de prachtige gordijnen die de achterzijde van d<> zaal bedekken. De stof is een soon van zijde en is, wat het eerste stel gotdijnen be treft, met geklemde zijde opgeweikt, terwijl het andere stel »gecordonneerd geborduurd" is. Teekening, kleuren en afweiking verdie nen bewondering. Voorts zagen wij daar een zijden blouse niet de zandsleek geborduurd, een verlakt lederen pantoffel met zijden borduursel, ver schillende frRai in kleuren gewelkte bloemen, stillevens enz. op zijde gekleurde borduursel op laken; borduuisei op tulle: geborduurde initialen op zakdoeken enz. enz. Ook troffen wij daaraan kleedjes van imi- tatie-Smirnaiapijt, dassen met applicatie, en fraaie stola voor priesters kussens en wat niet al, alles enkel machinewerk. Wij hebben ook een dame met dit werk bezig gezien en wy hebben ons daarbij ver baasd over de snelheid waarmede zij dat borduurwerk uitvoerde, de vastheid van hand die zij daarbij toonde. Wij willen hierbij nog even wijzen op de reproductie van een portret van H. M. de Koningin in Haar Friesch costuum dat even eens geheel met de machine is geborduurd en aan Z. It. H. prins Hendrik is aangeboden men vraagt zich af hoe het mogglijk is die zachte nuances zóo aan te brengen. In het midden der zaal staan een paar machines, tevens werktafel, waarin de machine door een enkele beweging wordt weg geborgen en waaruit zy ook weer met een enkele be weging wordt te voorschijn gebracht. E-n bezoek aan dezen tentoonstelling is voor hen die kennis van dezen arbeid hebben uit volle overtuiging aan te bevelen. De Beurobrng. Deze brug is wegens reparatie hedennacht na 101/2 uur afgesloten. Onder de officieele opgaven van de ge sneuvelden en gewonden in de ïStaats- Courant" komt nu ook voor onze stadgenoot I. Munnik, als gesneuveld in oAtjeh en onderhoorigheden." Van een wagen, met zakken stijbel be laden, liep hedenmorgen in de Boterstraat een wiel af, zoodat de wagen kantelde en men de zakken sty fsel voorloopig moest bren gen in het pakhuis nOdessa". Het ongeval vertorzakte geen ongelukken. Naar aanleiding van ons bericht omtrent een vechtpartij tusschen een patroon en een ontslagen bediende, schrijft ons deze laatste dat hij tot handtastelijkheden overging nadat hij een duw in de lendenen ontvangen had en dat hjj ook geen enkel wapen heeft ge bruikt. Yolksbadlinis. In de week van 26 Oct. 1 Nov, 1903 werden genomen 220 baden. lste klasse 2de klasse kuipbaden 17 kuipbaden 33 regenbaden 10 regenbaden lil schoolbaden 40 3 ets. kinderbaden 9 Gedurende de maand October 1903 wer den genomen 1039 baden. 1ste kla-.se 2de klasse kuipbaden 72 kuipbaden 142 regenbaden 50 legeribadcn 577 schoolbaden 157 3 cis. kinderbaden 41 In October 1902 werden genomen 946 baden. Opgaven van brieven en briefkaarten, over de 2e helft der maand October aan liet postkantoor alhier bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Brieven. J. Thijssen, Amsterdam. My. de Kampioen, N. N, O. Jansen, Rotterdam. Mej. v. Veen, G. Blokker, Schiedam. Briefkaarten. W. van der Lucht, 's-Hage. J. A, Lohstroh, Rotterdam. N. Breemer, S. de Bruin, Schiedam. Buitenland. P. Rooijers, Berwik. A. Knendermau, Cape Town Woodsloch. M. N. Lafalo, London. A. Jongblut, Neuwied. Briefkaarten. Mej. J. v. d. Touw, Corente. Mej. E. David, Montreal. A. Jungblut, Nieuwied. Correspondentie. De advertentie, hedenmorgen aan ons bu reau in de bus geworpen met bijvoeging van f0.40, waarbij de steller verzuimd heeft zijn raam te vermelden, zal niet geplaatst worden. De f 0 40 kan hij in ontvangst nemen tegen kwitantie. Is het geld binnen 8 dagen niet teruggehaald, dan zullen wij het aan de Gezondheidskolonie ter hand stellen. In het algemeen worden door ons alle ongeteekende schriftuten eenvoud'g in de snippermand geworpen. 'De oefeningen voor het voorbereidend militair onderricht zullen in deze gemeente een aanvang nemen op Woensdag, den 4 Nov. a.s., des namiddags ten 71/2 uur. Uit Nieuwediep meldt men: Van de haringvisschery is hier lek en met andere belangrijke schede binnengekomen de Scheveningsche logger SGH 33, schipper J. Mos. Onder de Engelsche kust is het vaartuig in aanvaring geweest met den Vlaardingsche logger VL 95, die het op sleep touw nam en naar hier sleepte. Bij den dood van Mommsen. In het telegram van deelneming aan Mommsen's viouw, zegt keizer Wilhelm dat hij reeds had last gegeven om ter gelegen heid van het 60-jang doktersjubileum, dat Mommsen den 8en Maart zou hebben her dacht, een marmeren buste op te richten op den Saaiburg. Mommsen's begrafenis zal Woensdag of Donderdag plaats hebben op kosten van de stad Chariottenburg, wier eureburger de overledene sinds jaren was, Eenige dagen vóór zijn ziekte ontving Mommsen nog een negentigjarigen Engelschen studievriend. Het ïBerl, TngeblaU" meldt dat het gesprek liep over hun bekenden en tijdgenooten. ïB'yna allen zijn zij dood", zeide de Engelsche ge leerde. »0f zullen het zijn", voegde Momm sen erbij. Den avond voor zijn ziekte bracht Mommsen in den kring van zijn familie door, toen hem den volgenden dag de beroerte trof. De Rott. Rechtbank veroordeelde heden J. K. 16 jaar koetsier te Schiedam wegens mishandeling tot f 5 boete sub. 5 dagen hech tenis. B. A. O. 60 jaar, kleermaker, zonder vaste woonplaats wegens oplichting, door zich uit te geven voor een verbannen Rus, tot een jaar gev, straf met aftrek der preventieve hechtenis vanaf 10 Sept. O. K. 38 jaren timmerman zonder vaste woonplaats wegens diefstal van gereedschap te Vlaardingen tot 4 maanden gev. straf. A. P, 24 jaar zeevisscher te Vlaardingen wegens wederspannigheid tot 14 dagen gev. straf.

Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2