BINNENLAND. STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzak en. SPORT. Gemengd! Nieuws. V („z. on moord een „vaderlands! lovende daad" noem den. B li 1' g a r ij e. De regeering zet do bewapening van baar leger voort. Binnenkort zal zij beschikken over een aantal van bijna 300,000 man. Alle Bulgaren beschouwen een conflict als onver mijdelijk. Zij zijn bereid tot da laatste op offering en zij twijfelen niet aan de over winning „zelfs als rij alleen blijven in den strijd". Z u i d-A in e r i k a. Een telegram uit New-York aan de «Daily Telegraph" spreekt van het op handen zijn eener nieuwe revolutie in Panama, nu natuur lijk tegen de reseering der pas gevestigde republiek. Te Washington heeft men echter zjjn voorzorgsmaatregelen reeds genomen. Te Colon liep het gerucht dat Ameriknan- scbe oorlogsschepen de Columbiaanscho kanonneerboot Pinzon in den grond had den geboordambtelijk bevestigd is het ge rucht echter niet. Hofberichten De Koningin, de Prins en de Koningin- Moeder waren Zondag in de Kloosterkerk te 's-Gravenhage onder 't gehoor van ds. Ciamer, 'Het galabal ten hove kenmerkte zich dit jaar door een buitengewoon druk bezoek, Hetwelk reeds merkbaar was aan de lange filo van Koetsen die van S uur af in alle richtingen waarin het paleis te bereiken was de genoodigdeu daarheen brachten. De salens die alle opengesteld waren en hier en daar nier oen keurigen bloementooi prijkten en met prachtige monumentale pieces de millicu, die de buffettafels sier den, glansden in een zee van licht, een luis terrijken aanblik opleverde to midden van het gewoel van door da salons wandelende gasten in een groote verscheidenheid van uniformen en costumes, waarbij do kleurige kleedij van het corps diplomatique, vooral van do militairs leden daarvan, om den voorrang drong. Dit alles werd nog ver hoogd door de keur van toiletten der dames, dro meest allen in witte hal'kleeding van satijn en zijde waren. Ongeveer to 10 uur, nadat het cerclo in de groote balzaal was afgeloopeu, verscheen H. M. de Koningin te midden van haar, gasten, vergezeld van den Prins en H. M. de Koningin-Moeder. Onmiddellijk weerklon ken de eerste toonen van de dansmuziek van de Koninklijke Mi'itaire Kapel, die in de balzaal speelde, c-n heb hal was geopend. TL M. de Koningin was 'gekleed in een lichtblauwe satijnen balrobe, aan den hals afgezet met een kanten berthe, omzoomd met den gouden keten der Meckleuburg- sche orde. Over de corsage was als een sjerp het gTootlint der orde van den Ned. Leeuw gehecht, waarvan TL M. het kruis in juwee- len op do borst droeg. De baljapon was ge garneerd met wit kanten biais. H. M. de Koningin-Moeder droeg een balrobe van lila satijn, gebloemd met witte figuren. De Prins was in uniform van sch out-bi j- na dit. Er werden twee eere-quadrilles gedanst, in beide van welke H. M. de Koningin een plaats innamin de eerste quadrille met den deken van het corps diplomatique, rid der de Struve. in de tweede met baron van Pallandt, opper-ceremoniemeester, en met Z. K. H. den Prins als vis a ris. In de rustpoozon namen de Koninginnen plaats op in de balzaal zich bevindende ze tels of bewogen zij zich door do zalen, ver schillende personen, die ziji op hun wande ling ontmoetten, toesprekende. De Prins bewoog rich voortdurend onder de gasten. In de eerste quadrille hadden ook plaats genomen de minister van huitenlandsche za ken en de president van de Eerste Kamer, benevens de oudste hoofden" van zending. Bijna allo ministers woonden het bal bij, dat met het oog op den invallenden Zondag reeds ten 11J uur ten ©inde liep; nadat de vorstelijke personen zidh. na de gebruikelijke rondwandeling in hun apartementen had den teruggetrokken en H. M. de Koningin- Moeder naar haar paleis was teruggekeerd, vertrokken de genoodigden en was het gala bal geëindigd. („N. R. Ct.") H. M. do Koningin-Moeder heeft dezer dagen aan den secretaris der Vereeniging voor Gezondlieddskoloniën, te Botterdam, oen gift van f 60 gezonden. Corps diplomatique. In ihet Hotel' des ludes is aangekomen prins Dolgoroukof, luitenant ter zee, mari ne-attaché bij het Bussischo gezantschap te 's-Gravenhage en te Berlijn. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 7 Januari niet plaats hebben. Baad ran State. Openbare vergadering van den Baad van State, afdeeling voor dó geschillen van be stuur, op Dinsdag 5 Januari, des voormid dags t© 11 uur. („Stct.") Gedenkteeken Dr. Sckaepman. Het „Centrum" meldt, dat op 21 Januari te Home, op eenvoudige wijze, de gedenk steen op het graf van dr. Sohaepman zal onthuld worden. Ned, Tercen. tot bijstand in Australië. Naar men uit Melbourne mededeelt, heeft H, M. do Koningin 't beschormvrouwsohap aanvaard van de is oderlandsahe Vereeniging tot bijstand in Australië en Nieuw-Zeelaud en do Vereeniging vergund don naam to voeren van Koningin IVilhelmina-Ouder- steimingsfonds. l)o Drankwet. Men meldt uit Tiel aan de „N. B. Ct." Bij een bespreking tusschen den afge vaardigde voor ons district ter Tweedo Ka mer mr. M. Tydeman en een deputatie uit vergunninghouders en belanghebbenden, heeft mr. Tydeman gezegd, dat volgens rijn meouiug de drankwet, zooals die thans is iugediend, wegens groote oppositie in en huiten de Kamer weinig kans heeft te wor den aangenomen. Ook bij hem bestond ern stig bezwaar tegen een algemeen sluitings uur en tegen het openen der bedrijven op Zondag na 2 uur, omdat dezo bepalingen in de praetijk onuitvoerbaar zouden blijken. Het zoogenaamd Gotheuburger stelsel keur de hij af, eensdeels om Set onbillijke tegen over den detailhandel, andea-sdeels omdat men door dit stelsel als 'b waro een premie stelt op het velo drinken. Wat de voorstel len aangaat om do vergunningen weder aan de perceelen te brengen, was mr. Tydeman van oordeel, dat men door dien maatregel do bedoeling van do wet van 1881, hot uit sterven der vergunningen, geheel prijsgeven zou. Daarvoor zou elan ook iu do Kamer geen meerderheid to vinden zijn. Wel zou overweging verdienen het verzoek van den Hotelkoudergboud om, biji overlijden der ouders, do 'kinderen vergunning te verlee- nen heb bedrijf voort te zetten. "Vereen t. bev. van den Ned. Export. TJit liet jaaroverzicht- over 1903 van bo vengenoemde, te 's-Gravenhage gevestigde vereeniging blijkt dat het aantal leden go- stadig toenam; dat zij financieel do moeilij ke jaren te boven is. Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Anstrala?ië. Men sclirijft ons nit Melbourne Het is onzen consul-generaal, den heer W L. Bosschart, gelukt een Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Australazië in het leven te roepen. Zij werd den 27en No vember jl. geconstitueerd en heeft, volgens art. 2 der statuten, het doel om in dit we relddeel de belangen te behartigen van han del. nijverheid, landbouw, veeteelt, scheep vaart, kunsten en wetenschappen van Ne derland en zijn ko-l'oniën en om het verkeer van Australazië met Nederland en rijn ko loniën uit te breiden. („Hbld.") Kleeding en voeding. Te Botterdam is opgericht een vereeni ging „Kleeding en schoeisel1 voor behoeftige' schoolkinderen'' aldaar. Volgens de goedgekeurde statuten stelt de vereeniging zich ten doel „schoolkinde ren, zonder onderscheid van godsdienst, na gebleken behoefte, van kleeding cn schoeisel te voorzien, in de vaste overtuiging, dat het genot van behoorlijke «kleeding en schoeisel bij het schoolkind ten goede komt aan 'het. onderwijs." OVERSCHIE, 4 Januari. Zaterdagavond is in de wonms; van den 57jaiigen M. 0., koop man in kaas alhier, door de Delftsche politie in b-rias genomen een pot boter dat vermoed wor.it te ztjn ontvreemd door M. C die dien tengevolge door de Delftsche politie in bewa ring is gesteld. MAASSLUIS, 4 Jan. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan do school voor gcw. L. O. no. 63 te Botterdam komt o. m. voor de heer J. van Dijke, al hier. Voor de spoelmghalers is het een waar fortuinije dat Zondag de dooi is ingevallen. Reeds Zate:dag lag de Schie vo! vrij zwaar drijfijs dat echier door het voortdurend door varen gebroken bleef in de geul die in het midden" van het water was behouden, doch had de vorst aangehouden, zeer zeker zou met den Zaterdagnacht en den Zondag het ijs ook in die geul zich vastgezet hebben. Toch was ook heden de vaart van Overschie naar hier niet gemakkelijk. In plaats van ah gewoonlijk te 51/2 uur arriveerde nu de eerste schouw hier te 71/2 uur en werd dan nog geuotken door twee sterke paarden. Echter daai mede was de geul weer los en de volgende schouwen konden den weg maken met één paard aan de lijn. Verscheidene spoelingkisten ziet men echter thans rijden, wat in gewone omstandigheden op dien w»g een uitzondering is. Veiligheidshalve komen reeds nu de leege schouwen naar hier terug voor het geval het weer weder mocht omslaan. Bij de Ned. Herv. gemeente alhier is ter vervulling der vacatureds. J. Schrijver be roepen ds. P. Bok ma te Veenendaal. Itijkstelegraafkantoor. Behandeld werden alhier in 1903 44732 telegrammen, waarvan van hier werden ver zonden 18185 en ontvangen 26547. Telepho- nische gesprekken 20684. waarvan uitgaande 8498 en inkomende 12186, bovendien werden nog gevoerd 94 Internationale, waarvan 55 uitgaande en 39 inkomende. Mes genoegen kan worden geconstateerd dat 1903 -rat het telegrafisch en telefonisch verkeer vooruitgaande was en wel rnet 2044 telegrammen en 2863 gesprekken. Volkshuis. Zondagavond is weer een muziek- en voor drachtavond gegeven in het Volkshuis aan de Lange Haven, Er was niet veel publiek, wat zeker wel te verwonderen is daar bekend was dat voor drachten zouden gehouden worden door den heer Beekman, b\j tal van bezoekers zoo gunstig bekend om zijn komische voordrachten. Hij liet de aandachtig luisterende aanwezigen gisteravond dan ook weer herhaaldelijk har telijk lachen, met zjjn stukjes «Gemeen sol daat" en «Uil 's levens strijd". De overige personen waren niet bekend, ook het programma gaf geen nadere inlich tingen. Uitgevoerd werden voor viool «Ro mance in F" van L. van Beethoven en «Barcarolle" van F. Ondricek, en voor viool, violoncel en piano «Flirtation" van P. A. Slech, welke nummers getuigden van vee! bedrevenheid. Een zestal Nederlandsche lie deren werden gezongen door een jonge dame, die een zeer lieve stem, welke echter op enkele oogenblikken aan een verkoudheid deed denken, en een bijzondere mooie voor dracht heeft. «Bij de bron" van Brandts Buys vooral was snoesig. Het applaus hield dan ook niet op voor zij een toegifje had gezongen. Het was wederom een genotvolle avond. Het gewone jaarfeest van de af 1. Schiedam van den R. K, Volksbond heeft gisteravond weer in de S. 0. V. op de gehi uikelijke wijze plaats gehad. Het Kinderfeest zal thans op 6 Januari (DrieKoniogen) plaats hebben. De vereeniging «Willem TtU", lol nog toe een schiet- eu schei mveieeniging, zal voor taan uilsluitend schietvereeniging zijn. Hedenmorgen he eft e*r> weikmnn op de glasblazerij alhier wei kraam, een pijp op het hoofd gekiegen tengevolge waarvan hij een ernstige verwonding kreeg en dooreen dokter verbonden moest worden. Hedenmiddag te 23/,j, uur weid dooi den heer Lensveld uit Vlaai dingen, gezeten op een motoi fiets, aangereden hel zoontje van den heer Schaap uit «Je Vriendschap." De knaap werd bezeeul aan borst en knieën. Zaterdagavond ontdekten een paar daar passeerend© hoeren aat in den winkel van den schoenmaker v. Wijngaarden aan de N, Haven door don vlam van do lamp een doos had vuur gevat. De bewoner werd gewaar schuwd, die het vuur doofde. Een der laar zen iu de doos was reeds door het vuur be schadigd. De branderskneoht T. L. W. Smit had Zaterdagnamiddag het ongeluk om met een kit heet water in do branderijl van den heer S. v. d. Schouw aan den Noordvestsingel uit te glijden en den inhoud' over het linkerbeen te krijgen. Hij bekwam daarbij ernstige brandwonden. Na voorloopig verbonden to zijn is Lij .per rijtuig naar het ziekenhuis vervoerd. Door de gez. K. werd "gisteravond llf uur een sterke rook in huis waargenomen. Bij onderzoek bleek dat in het daaronder gele gen pakhuis van den winkelier A. v. d. Most een vat met lampolie aan het smeulen was geraakt, doordien een brandende briquet daaronder was gelegd' om de olie te ont dooien. Van der Mbst is niet geassureerd. Door de politie te VTaaxdingen wei-d gis teravond een 9-jarige jongen hier aange bracht, die zijn vader daar was kwijt ge- rakt ©n heiden te vergeeft! naar elkander hadden gezocht. De knaap werd bijl zijn ouders teruggebracht. Vanmorgen is door de Vlaardingsche politie hier gebracht een minderjarige jongen uit 's-Gravenhage die daar zwervende was aan getroffen. Van hier werd hij verder op transport gesteld. De boekdrukkersfirma De Swart en Zoon te 's-Gravenhage herdacht heden hel hondeid- jarig bestaan van hare boekdrukkerij, ier gelegenheid waarvan de heer G, J. de Swart die thans 25 jaar aan de zaak verbonden is, een gedenkschrift heeft saamgesteld, behel zende de lotgevallen der diukkerij tot op den buidigen dag. In de Oude Molstraat, waarin de drukkerij gevestigd is, bijna vanaf de oprichting, was van schier alle woningen de vlag ontplooit. Natuurlijk boden de gezellen den patroon heden met hartelijke toespraken geschenken aan, o.a. een zeer sierlijke lichtkroon. Ook van de zij Je der clientèle ontbrak 't op dit zeldzame feest niet oan belangstelling. De afdeeling Den Haag van den Nedc-rl Drukkersbond, bood bij monde van den heer F. J. Belinfante, haar voorzitter, den heer G. J. de Swart, een schrijfbureau aan. Een ventje van acht jaar, Max Barewski, genaamd, treedt tegenwoordig to Bourne mouth (Engeland) als dirigent op van een orkest van 30 musici. Deze voereu o.m. eon wals uit, gecomponeerd door hot wonder kind zölf. Humperdinok's voltooide volksopeva „Heimat wider Willem" zal in den herfst worden opgevoerd. Advocaat-generaal jhr. mr, Rethaan Macaré achtte in zijne de=betreflende heden door den Hoogen Raad genomen conclusie alle cassatiemiddelen in zake A. C, "Wesseis, ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens opruiing tot hinderlijk volgen in «de Propagandist" ongegrond, doch conclu deerde ambtshalve, wegens een vormgebrek tot vernietiging van het arrest van het gerechtshof te Amsterdam en verwijzing der zaak naar een aangrenzend Hof, Uitspraak 1 Febr. De uitgebreide instructie in de zaak der gebr. Driessen, uit Dsdam, is thans gesloten, zoodat binnenkort de verwijzing naar de openbare terechtzitting is te verwachten. In den rechtsstrjjd om een kind (een 12 jarig meisje) tusschen de moeder en den pleegvader bevestigde het gerechtshof te 's-Gravenhage het vonnis van de rechtbank aldaar waarbij de moeder in hare vordering tot teruggave van haar natuurlijk, door haar erkend kind niet ontvankelijk werd verklaard op grond dat de wet niet kent de ouderlijke macht over natuurlij ko ei kende kinderen, krachtens welke macht de afgifte van het kind zou kunnen gevraagd worden, en even min in de dagvaarding was gesteld dat de eischeres was de voogdes van het kind. Iu do zaak Ed. do Lanoy, welk© op den 14den dezer voor de rechtbank te Haarlem wordt, behandeld, zullen 21 getuigen wor den gehoord De dagvaarding bevat een lange opsom ming van de nummers van Metallieken en Portugeezem, welke do heer do Lanoy to Amsterdam heeft beleend en de ten laste- legging van liet vorkoopon van waarden,van een ingezetene van Heemstede. Als verdediger treedt op mr. Jolles van Amsterdam. („O. II. Ct.") C. Uittenboogaardt heeft cassatie aange- teekend van liet arrest van het 'gerechtshof te Rotterdam, waarbij bot bevestigde zijn veroordeeling tot 15 jaren gevangenisstraf wegens den bekenden diefstal te Bonkol, voorafgegaan van geweldpleging, welke den dood ten gevolge lieeft gehad van Ripping en zijn huishoudster. Zaterdngavond werd in de comediVzaal van den Doden te Rotterdam door de Q. C. en V. V. Achilles haar vijfjarig beslaan her dacht. Een nardig programma werd voor die gelegenheid uitgevoerd. Na een openings woord van den voorzitier werd gespeeld «Het spreekuur van den Dokter", kluchtspel uit het Duitsch van A. Reich. Daarna werden eenige zeer goede voordrachten ten beste gegeven, terwijl na de pauze werd opgevoerd «Zondagsrust", mogehjkheidsspel in drie be drijven van onzen stadgenoot den lieer Ph. C. Veen kluchtig toepasselijk stukje dat leuk was in elkaar gezel en waarin de auteur ook zeer verdienstelijk in verschillende rollen medespeelde. De ramp ie Chicago. Achteraf komen er allerlei bijzonder heden aan liet licht over ergerlijke gebre ken, biji den bouw en bij de inrichting van het Iroquois Theatre 'Zoo zeggen de agen ten der verzekeringsman uschappijlen dat het asbestscherm nooit goed gewerkt had, maar dat men heb, in weerwil van de waarschu wingen, niet had verbeterd. In den afgeloo- pen zomer had een vakman etr op gewezen, dat in geval van brand de rook geen uit gang had boven bet tooneel; ook dit was gelaten zooals het was. Iemand schrijft aan do „Vossisch© Zeitung" dat 'hij nog pas enkelo weken geleden zich. Verbaasde over dö ligging van dezen schouwburg, tusschen huizen ingeklemd, terwijl van het tooneel slechts een lange nauwe gang naar buiten leidde. De schade wordt op 50,000 dollars go- schat. 'Het volgende nog uit de verhalen van ooggetuigen Eddie Foy, d© eerste taoneelspeler, ge droeg rich heldhaftig. Met de knetterende vlammen boven zijn hoofd snelde liij naar het voetlicht, gekleed in zijp potsierlijke tooneeldraclit, en riep: „Kalmte! Blijft zitten. Er is geen gevaar, maar overvloed van tijd! Ga rustig naar buiten!" Toen riep hij tot den orkestmeester„Maar speel dan toch iets, speel om Gods wilSpeel wat gijl wilt Met evenveel koelbloediglioid stelde de orkestmeester rijn muzikanten gerust en begon to spelen, tmaar de tonen gingen ver loren in het rumoer en het steeds aan groeiend noodgeschrei van het publiek. Do verschrikte meisjes op het tooneel poogden ook te helpen in liet werk van geruststel - ling, terwijl Foy nog steeds de aanwezigen tot kalmte aanzette. Er kwam een kritiek oogenblik, maar ten slotte scheen klamte te zegevieren, want het grootste aantal van de toeschouwers op de benedenplaatsen geraak te ongedeerd' 'buiten. Maar op de galerijen ging het heel an ders. D'aar aan dit publiek niets te doen viol, red do Foy de monsohen op het too neel, diö verstijfd stonden van seflirik. Als een kudde schapen joeg hij ze de deur uit. Toen snelde liiji door de 'kleedkamers om do andere op te zoeken. Hij] vond er half ge stikt door den rook en geheel van de wijs door don schrik. Hij) nam ze op en zette zo buiten en dreef ten slotte de danseressen van het ballet voor zich uit. Miss Plamandon, die met haar familio in ecu ïoga zat, zegt dat toen men het pu bliek tot kalmte aanzette, zijl in de zaal keek en opmerkte hoeveel vrouwen en kin deren or aanwezig waren. Juist toon het publiek op do balkons opstond en. vooruit- drong om beter het vuurweiik te zien, Werd er geroepenBrandToen werden allo aan gegrepen door oen panischen schrik on ontvluchtten als zinneloozen het gevaar. Er waren weinig mannon in del zaal, maar verscheidene zag ik vrouwen en 'kinderen ter zijde slingeren. Ik zag, zegt zijl, oen menigte kinderen onder don voet trappen, om niet meer op to staan. Op het balkon was het tooneel onbeschrijfelijk, 't Was een groep menschelijlkei wezens dié met elkaar vochten. D'd snelheid waarmee het vuur zich verspreidde, was onbeschrijfelijk Toon miss Plamandon met haar gezelschap vluchtte, veelal over do gevallenen heen, zag zijl veel mensichen bezwijkien, toen zij op 't punt stonden den uitgang te be reiken. Een van do meest dramatisch© tooneel en gebeurd© voor de oogon van het verschrikte publiek, op straat. Een aantal personen wa ren er in geslaagd e'en venster te bereiken, waaa- de éénige roods geplaatste brandladder was vastgemaakt. Elr waren er omtrent twintig, allen in een ongelooflijken toe stand! van opgewondenheid, zoodat in plaats Van om beurten naar beneden to gaan, al len vochten om heb eerst do ladder te be reiken. Het gevolg was dat niemand bene den kon komen en allen op het smalle plat form met elkander vochten. Dat duurde nog voort, toen twee ijzeren deuren, die zij zorgvuldig achter zich gesloten hadden, openbarstten en een vuurzuil over de vech tenden streek, die allen naar beneden ge worpen werden. Geen enkele ontsnapte en al de lijken waren vteeseMjjk verminkt. Er was ook nog geen brandalarm ge ld natst aan den schouwburg, zooclat men eenigen afstand1 moest loopen om een on ander te bereiken. V* Met het begraven der slachtoffers van den schouwburgbrand is Zaterdag een aan vang gemaakt. 'De handel stond er stil, de kerkklokken luiden. Alles wijpb er op, dat de gehoelö bevolking in rouw is. Er zijn 587 dooden. Prins Heinrich van Fruiten heeft aan den burgemeester van Chicago1 hot volgends telegram gezonden „Ik wcnsoli döoi- dezen uit te drukken, Welk diep medelijden ik heb met degenen, die door do ramp in het Tr oquios-theater getroffen zijn en verzoek u, mij inlichtingen te geven omtrent de mr- misten en mij' te melden of zich daaronder ook ambtenaren van mijl bevinden. Welk een ontzettend treurig begin van het nieuwe jaar voor de goede burgers van Chicago 1" Burgemeester Harrison antwoordde„Ik heb uw telegram Van sympathie ontvangen en dank u uit naam van de bevolking. 600 dood'en, geheel Chicago is in rouw!" V Te Chicago heeft Zaterdag opnieuw brand gewoed nu iu het Hotel du Louvre, waarbij een man, een vrouw en tw'eo 'kinderen het leven verloren. In het groote hotel aan de Lake-avenue Wa.ren meer dan honderd per sonen aanwezig toen do brand' uitbrak cn do politie vreest dat het aantal slachtoffers grooter is dan tot nog toe is vastgesteld. De herinnering aan den vreeselijiken schouw burgbrand deed onder de menschen in het hotel een paniek ontstaan en allen drongen iu woeste haast naar do uitgangen. In de Vereenigdo Staten is gisteren nog een schouwbrug door brand, vernield. Een telegram meldt dat het opera-gebouw te Mount-Sterling in Kentucky een prooi der vlammen werd en gelukkig was er geen voorstelling. Twee brandweerlieden, die aan het blussühingswerk deelnamen, werden ge dood toen ziji op een muur klommen, dio een oogenblik later neerstortte. Afgetreden. Aan do leden dei- vereeniging Blinden- sbiohtdng en aan dö ecre-leden en gewone leden deer vereeniging Noderlandscha Bbn- denbond', is het volgende 'bekend gemaakt. Wij ondergoteekenden, leden d'er Com missi© van Beheer van Blindenstiohting, hebben de eer u mede tel d'eelen, dat wij, na gehouden overleg met onzen rechtsgeleerden raadsman, mr. J. D'. Voegens, hebben beslo ten met ingang van 1 Januari 1904 als zoo danig af te treden, daar het ons biji herha ling en overtuigend bleek', dat een vorder samenwerken met den president der Com missie van Beiheer, den heer N. M. Schild, niet mogelijk is, en wij' aan onzen plicht cn aan do belangen van Blind'enstiohting zou den tekort doen, indien wij! de gedragslijn van genoemden president nog verder wilden volgen. Aan allen, die nadere inlichtingen van ons mochten verlangen, zijn wiji steeds gaar ne bereid dio persoonlijk te verschaffen. Deze mededeeling as ondertcefccnd door de heeron H. J. Lenderink, directeur van het Instituut voor jeugdige blinden te Amster dam J. II. E'kering, biklioth. van de Ned. Blindenbibliotheek, searctaris, jhr. H. M. de Kook, penningmeester, en J. D. Carrière, deurwaarder bij den Hoogen Raad der Ne derlanden. Bevel iot inle.waringsiellng. Tegen den voortvluchtigen kassier IL Boerendans, te 'Zutpheta, is ingevolge art. 87 der Faillissementswet, een bevelschrift tot inbewaringstelling uitgevaardigd'. Overreden, Zaterdagavond omstreeks negen uur werd ©ven buiten liet station Delftsche Poort te Rotterdam het Verminkte Kjlk van een man op do spoorbaan gevonden. Beid© armen en een been waren beam afgeredenhet hoofd; Was zoodanig verwond, dat het geheel onherkenbaar was. Verm.oedölij|k is 't het

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2