binnenland. STADSNIEUWS." Kunst en Wetenschap. Recht z ak en. Kerk cm S c h o o Ned. Herv. Kerk Aangenomen het beroep te Finster- wolde (Gr.) door ds. J. J. H. Bange te Langezwaag (Fr) Christ. Geref. Kerk. Beroepen te Kampen ds. L. H. Bee- kamp te Delft. Statcii-Geiieraal. Gemengd Nieuws. V Marokko. Er -wordt gemold, dat. de Engelsclmiau Mac Lean den 17en dezer to Fes is aange komen. Hot bcridit van zijn gevangen neming door do opstandelingen blijkt dus omvaar. Zui d-Af rika. De bijna 400 Boeren, dio tot nog toe ge vangen hebben gezeten in Engelscli-Indië en nu eeu verklaring van trouw aan Engeland hebben afgelegd1, sijn met generaal De la Bc-ij gisteren te Durban aangekomen en liebben dadelijk de reis naar Pretoria voort gezet. Hoe rullen deze moedige mannen hun vaderland terugvinden* De Joluumesburgsche financiers schijnen levensmoede te worden. Dezer dagen sneed Harry Cohen, een Randmagnaat, zicli met een scheermes den hals af. Deze financier was een geldschieter der Transvaalsehe re geering. Nog een andere Joliannisburger financier, Barton Tucker heeft zich 22 Dec. doodge schoten hij leed' aan de gevolgen van een zonnesteek. Canada. De minister Prefontaine heeft verklaard dat het voornemen bestaat, liet tarief van invoerrechten ten gunste van inlandseho takken van nijverheid aldus te wijzigen ,.dat Canada niet langer zal zijn ©en losplaats voor Amerikaausche waarden". Moeten deze woorden wellicht worden op gevat als een verklaring van instemming, in beginsel althans, met Chamberlains prefe ren tieale rechten? Ver. Staten. Bryan, de democratische candidaat voor den presidentszetel, heeft een ongunstigen indruk gemaakt, door eeu redevoering over het bimetallism© en hij. is reeds een weinig teruggekrabbeld. Hij heeft verklaard, dab zijn rede niet aldus moet worden opgevat, dat hij het zilver-vraagstuk op den voor grond wil stellenliij heeft slechts te ken nen willen geveu, dat do presidentsverkie zing een beslissing moet geven over de vraag „of de geldwisselaars of het volk zullen rnoe- Hofberichten. H. M. de Koningin deed gistermiddag, vergezeld van eene hofdame, eene wandeling van ongeveer il/j uur langs het strand. H. M. de Koningin-Moeder is voornemens de volgende week op den dag bestemd voor het feest te Harer eere te Amsterdam, zich 's middags ten 12 u, 6 min. per Hoil. spoor naar de hoofdstad te begeven en van daar ten 5 uur naar de residentie terug te keuren H. M. de Koningin-Moeder geeft morgen een diner, waaraan H. M de Koningin zal deelnemen en tot hetwelk zijn uitgenoodigd de voorzitters van de beide Kamers der Stalen Generaal, enkele ministeis. departe mentshoofden. zoomede eenige andere hoog geplaatste staatsambtenaren. Mr. J P. It. Tak van Poortvliet, f In de gisteren gehouden zitting dei' Eer ste Hamer was ingekomen de kennisgeving van het overlijden van mr. J. P. B. Tak van Poortvliet. De voorzitter zeido ongeveer het volgen de: Mijne, Heereu Da droeve doodstijding, die wij zooeven vernamen, geldt een onzer medeleden, die in de laatste jaren van zijn leven door zwaar lichamelijk lijden geheel ter neder gebogen was en slechts een schaduw van zichzelf was gebleven, zoodat 'hij halaas slechts een ge- ving aandeel aan onze werkzaamheden heeft kunnen nemen. Maar diegenen onder ons dio hem vroeger hebben gekend, weten dat ihij oen staatsman was van levendige pok tieke opgewektheid, een man van een taaie werkkracht, begaafd met scherpzinniger! geest en vervuld van groote toewijding aan de publieke zaak, waarvan hij in verschil- 6 lende openbare betrekkingen blijk heeft ge geven. De hoer Tak van Poortvliet heeft op meer dan een gebied een -werkzaam loven aoliter zich. Daarvoor brengen wij hem hier onze laatste 'hulde. Besloten werd de kennisgeving van liet overlijden met een brief van rouwbeklag te beantwoorden. Jubileum ds. laurillaud. Ds. LauriUard herdacht heden ónder over- talrijke blijken van hoogachting en waar deering dat hij voor 50 jaar predikant werd, sedero 1862 te Amsterdam. Hij' ontving vele bloemgeschenken, en telegrafische en andere gelukwenschen. Een commissie van 15 leden uit 'vrienden en vereerders gevormd, met mr. G-. van den Hoven als voorzitter en ds. H. P. Berlage als secretaris, bood hem twee bronzen beelden, „Psyche" en „Le Glorifi cation des arts" aan met een uiterst fraai bewerkt album van bruin kalfsleder, ver sierd met echt gouden ster, waarop een mo nogram „E. L.". Het eerste blad. bevat de titels der bekend© werken van den jubilaris. Alle overige bladzijden bevatten geïllus treerde herinneringen uit zijn leven en ge schriften. Het bevat voorts 400 handteeke- ningen van de schenkers. Te 2 uur was er een receptie van coromis- siën en particulieren. Dr. Laurillard ontving mede een telegra- fischen gelukwensch van de Koningin. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeüng voor de geschillen van be stuur, op Woensdag 3 Februari 1904, des vooi middags te elf uur. Onze Kamerleden. Naar Het Vad." verneemt, is de toestand van den heer Vau Kol steik vooruitgaande, zoo zelfs, dat hij het internationaal cougres, dat den 7en Februari te Brussel geopend wordt, hoopt te kunnen bywonen. V* Door de aldeeling van de S. D. A. P. te Sneek is het antirevolutionaire Kameihd mr. H. Okma, uitgenoodigd, vooi haar in't open baar op te treden, met gelegenheid tot debat, om zijne jaarlijksche verantwoording als lid der Tweede Kamer te doen. Genoemde ver- eeniging meent, dat bij 't thans beperkte optreden van den afgevaardigde voor 't kies district Sneek, et zeer veie kiezers zijn, die hiervan niet kunnen profiteeren. Dr. Kuyper aan de Botermijn. Het veihaal van sde Tijd" over een bezoek van minister Kuyper aan de Boiermijn te Maastricht, wordt door de sLimburger Koe rier" tegengesproken. Naar de directie der Botermijn vei zekert, is gedurende de geheele maand December geen officieel persoon, hetzij incognito of openlijk een bezoek wezen brengen aan de Botermijn. In Januari echter, ongeveer 14 dagen geleden, heeft, vergezeld van het be stuur van den Zuicelbond, de lieer J. H. Lo- vink, directeur-genei aal van de afdeeüng land bouw, een bezoek gebiacht aan de Mijn. Deze heeft eenige aanmerkingen gemaakt op 't che misch laboratorium van de Botermijn, ende waarschijnlijkheid uitgesproken, dat een sub sidie van rykswege zou gegeven worden tot verbetering tan dit laboratorium in verband met een mogelijk later te Maastricht te ves tigen rijks-chemisch-contróle station. Ziedaar de heele geschiedenis. 't Was dus de heer Lovink en niet minister Kuyper. s De Volksvriend", die liet verhaal inzond, heeft zijn piiantasie dus blijkbaar vrij spel gelaten bij het staren op het slot van het stukje, waarom het geheel wel za! zyn ge- schieven. Gezondkcldscoininissiën. Gisteren vergaderden in het provinciaal gebouw te 's-Gravenhage de voorzitters der Zuid-Hollandsohe gezondheidscommissies en de inspecteurs van de volksgezondheid, onder leiding van den hoofdinspecteur dr. Ruysch. De commissaris der Koningin woonde een deel der vergadering bij. Delfland. Ged. Staten van Zuid-Holland liebben thans aan Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland ©en ontwerp toegezonden tot aan vulling van 'het Reglement van Delfland. Do aanvulling strekt in hoofdzaak om nu bij en na de doorbraak doa- kad© van den Kethelpolder bleek dat de kaden langs de Poldervaart niet van deugdelijke specie en niet van de vereischte afmetingen rijn en dat ook liet vastgesteld© maalpeil niet werd in acht genomen het Hoogheem raadschap tegenover liet 'grondwettig toe zicht aansprakelijk te stellen voor een goe der. waterkeerenden toestand da- boezem kaden. Daarbiji wordt do vervallen-verkla- riug van hun betrekking geregeld voor de leden van polderbesturen die niet waken dat onmiddellijk na liet bereiken van het bij keur vastgestelde maalpeil de poklermo- lens worden stilgezet. Bepalingen worden voorgesteld tot betere regeling van het vediaal der kosten door Delfland te maken bij nalatigheid der pol derbesturen in hun zorg, om de boezem- kaden in goed watefke er enden staat te doen verkeeren. Ook zijn voorschriften opgeno men, aangevende do regelen in acht te ne men bij de omzetting van gewoon onder houd in natura, in een uitkeering in gold, terwijl die uitkeeringen afkoopbaar worden gesteld tegen penning XX. Met het onder houd van boezomkaden door hoefslagplich- tigen wordt gebroken. Het ontwerp wordt ook ter kermis ge bracht van de polders in Delfland, die boe zemkaden liebben. Spoorweg-Enquête. Naar de „Dordrchtche Courantver neemt, verscliijnt binnen enkele dagen heb rapport omtrent de enquête naar den toe stand van het spoorwegpersoneel. Dit rap port vormt drie lijvige deden met 934 pagi na's. Door de enquête-commissie zijn ge hoord 28S getuigen, waaronder de hoeren Oudegeest en van Hasselt. Meermalen werd door ontslagen perso neel om interventie bij de maatschappij' ge vraagd tot weder-indienstneming, doch die verzoeken konden niet Worden ingewilligd, als liggende buiten de taaik der commissie. Aardige staaltjes komen in dat rapport voor. Middenstand. In een gisteravond te Amsterdam gehouden vergadering der vereeniging Middenklasse district V, besprak prof. mr. M. W. F. Treub de vraag: »Wat kan door en voor den (tian- deldrijvenden) middenstand geschieden om hem voor ondergang te bewaren?" Er was volgens prof. Treub geen sprake van onder gang of vrees daarvoor, wel echter een strijd om het leven, die hoe langer zoo minder ge makkei yk kan gevoerd worden. Tot staving zijner bewering deelde de spreker een aantal cijfers mede. De spreker noemde het in het vervolg zijner rede een sage, dat de middenstand aan den rand van zijn ondergang zou zijn; hij breidt zich daarentegen voortdurend uit. Er komt echter een te groot aantal personen, die in den middenstand hun brood trachten te ver dienen, en dit verklaarde, volgens den spreker, het gevoel, dat de middenstanders in den druk geraken. Als middelen om tot verbe tering van den toestand te geraken, noemde de hoogleeraar vereeniging, stryd tegen de oneerlijke concurrentie (waarbij niet te veel op de hulp van de wet moest gerekend wor den, maar meer heil moest worden verwacht van krachtige winkeliersvereenigingen). Verder ook crediet- en inkoopscoöperatie, strijd tegen het borgen en kwade betalers en ten slotte een wettelijke regeling van de winkelsluiting. Aan het slot zijner rede noemde de spreker het eene kortzichtigheid, dat de politiek van den middenstand bezig is te ko men in het reactionnaire vaarwater, omdat zyn welbegrepen belang meebrengt de her vormingen in liet belang der arbeidende klasse te steunen. Komt de arbeidende klasse in beter doen, dan komen de voordeelen daarvan ook den middenstand ten goede. VLAARDINGER AMBACHT, 28 Januari. By Koninklijk besluit is goedgekeurd, dat de heer II, de Bordes, burgemeester van deze gemeente is benoemd tot gemeente-secretarii. JE, Elzevier Dom. f Hedennacht overleed in den ouderdom van 77 jaar de heer JE. Elze>ier Dom. Een langdurig lijden mankte een einde aan zijn werkzaam leven. In liet openbare leven heeft de heer Elze vier Dom een belangrijke positie ingenomen. Hij was agent van de Nederiandsche Bank en bleef tot aan zijn dood coi respondent van de Nedei landsche Handelmaatschappij. Den 2Sen December 1877 werd de heer Elzevier Dom door het vei trouwen der bur gerij geroepen tot vervulling van den rand'- zetei, opengevallen door liet heengaan van den heer D. Pigeaud J.Dzn., eo tot 5 Sep tember 1899, alzoo gedurende 22 achtereen volgende jaren heeft hij in den raad zitting geiiad Zijn groote kennis en onkreukbare eerlijk heid verwierven al spoedig de achting en waardeering zijner medeleden en, toen door het overlijden van den heer J. Lechner een wethouderszetel beschikbaar kwam, werd hij tot die taak geroepen. Elf jaren heeft hij het wethouderschap vervult en, hoewel in die periode menige ernstige strijd werd gestreden, de eerlijkheid en goede trouw van den heer Elzevier Dom bleven steeds ongerept. Hij is het ook geweest die door invoering eener straatbelasting heeft getracht de inkom sten der gemeente in overeenstemming te brengen met hare uitgavendoch zyn voor stel trof hetzelfde lot als dat van een lateren opvolger, het werd door de meerderheid van den Raad verworpen. Maar deze feiten nemen niet weg dat algemeen is erkend de groote diensten die de heer Dom aan de gemeente heeft bewezen, het groote vertrouwen dat hij èn bij zijn medeleien èn bij de burgerij ge noot, wat wel hieruit bleek dat hij tot 1899 werd afgevaardigd, in welk jaar hij zich aan het openbare ie-en onttrok. Ook de Spaarbank der Maatschappij tot Nut vsn 't Algemeen heeft veel aan den heer Elzevier Dom te danken. Den 26en April 1872 tot bestuurslid be noemd, heeft hij in die hoedanigheid steeds met groote voorliefdekennis en tact de belangen der spaarbank helpen bevorderen van daar dat hij in 1894 ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden vau den heer J. Loopuyt, tot voorzitter werd gekozen, welke functie hij in September 1902 wegens zijn verminderden gezondheidstoestand nederlegde. Slechts noode besloot de heer Elzevier Dom uit een bestuur te treden, waarin hij ruim 30 jaren had zitting gehad. Het bestuur erkende zijn groote verdiensten door hem tot eerelid te benoemen. De heer Elzevier Dom was nog de man van ouden stempel, doch hij was ontegenzeg gelijk een man van groote kermis en onver zettelijk waar het zijn overtuiging betrofdie zyn gaven naar zijn inzicht en naar zijn beste krachten heeft gewijd aan de belangen der gemeenschap. Daarvoor i; Schiedam hem dank schuldig. C e' a ongekookt water. Door B. in W, is !a-t gegeven aan de hoofden \a alle reholen (openbare, bijzon dere, hoogere, middelbare en bewaarscholen) dat geen ongekookt water aan eenig leerling mag worden vers're kt. Het Volksbadhuis is, blijkens achterstaande advertentie, tot nader aankondiging sesloten, De firma C. Meijer Co. verzoekt ons te berichten dat naar aanleiding van de onrustbarende berichten over typhus, aan hare distilleerderij ïDe Palmboom" aan de Nieuwe Ilaven no. 3 vanaf lieden gratis gekookt gedistilleerd water wordt verkrijgbaar gesteld, voor hen die zich niet altijd daarvan thuis kunnen voorzien, Delfland. Door de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is ontworpen rcr. voorstel tot aan vulling van het reglement voor Delfland en betrekking hebbende op het niealpeil en het onderhoud der boezemkaden. Bovengenoemd ontwerp, waartegen de eventueel rijzende bezwaren vóór 4 Maart a.s. bij de Gedeputeerde Staten moeten zijn ingediend, ligt vanaf heden tot genoemden datum voor ieder ter lezing by den secretaris, Warande 51, Schiedam. (Men zien voorts onder Binnenland.) tusschen 7 en 8 uur 's avonds zal er in de lokalen boven de koopmansbeurs leerlingen voor den nieuwen cursus der zang-, piano- en vioolldasse worden aangenomen. Ook op den voordrachtavond zullen leer lingen bij het bestuur kunnen worden aan gegeven. Verschenen is het programma voor de ten toonstelling van rundvee, schapen, vaikens en paarden, te Rotterdam te houden van wege de afdeeüng Rotterdam, Schiedam en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw op Dinsdag 22 Maart a.s. Bij het verlaten der school geraakte de 12jarige Marinus IClaassen hedenmiddag 12 uur onder een groenten wagen waarvan de wielen hem over een been gingen. Dooreen familielid is hy naar de ouderlijke woning in de Ilelenestraat gebracht. Hedennacht is ongeveer 15 Meter touw ontvreemd van de bom Vrouw Geer trui d a, liggende in de bommenhaven alhier. Gisteravond is de heer R., op zijn fiets rijdende, zoodanig met een kistenwagen in aamaking gekomen, dat zijn rijwielgrooten- deels werd vernietigd. De heer R. verklaarde dat de kistenwagen niet van licht voor zien was. Door de leerlingen der muziekschool van de Afd. Schiedam der Maatschappij tot be- ordering der Toonkunst, zullen Woensdag 3 Februari a. s. te 7 uur in Musis Sacrum voordrachten worden uitgevoerd. Den volgenden dag, Donderdag 4 Februari, Aangifte is gedaan van een poging tot diefstal in den winkel van den drogist den heer Maltha. Een opperman informeerde naar kaaisen, die hij zou noodig hebben, doch die werden hem niet afgegeven. Bij het heengaan nam hij echter een flescli jubjubes mede, die hem op stiaat door den winkelier weer werd ontnomen. Men stelt een onderzoek naar den dader in. Jozef Israels. Na de officieele huldiging van den tachtig jarigen Jozef Israels, Weensdag, wachtte den grijzen meester gisteravond, vóór den aanvang van de meer intieme feestviering in Pulclni Studio", nog een aardige verrassing, een serenade met fakkelopiocht, waaraan dooi de leden van ïPulchri" werd deelgenomen. Om half acht stelde de stoet zich op in het Lange Voorhout. Onder opwekkende marschmuziek trok da stoet, door een dichte menigte omstuwd, langs Lange en Korte Voorhout en Prinsessegracht naar Israéis' woning op de Koninginnegracht. Daar werd halt gehouden en hief het muziek het nWien Neeriands Bloed" aan Nadat nog eenige muzieknummers ten gehoore waren go- bracht verscheen Isiaëls onder luiden jubel en nam plaats in zijn lijtuig, voorafgegaan en gevolgd door fakkeldragers. En toen trok de lichtstoet terug naar het hus der kunstenaars in het Lange Voorhout, Daar weid de stoet ontbonden en ging Drnëls met zijne kunst broeders en bewonderaars naar binnen om in den kring van ïPulchri" een dier echt gezellige kunstenaarsfeesten mede te vieren, waarvan dit schildergenootschap hot geheim bezit. De Senaat van de Berlijnsche kunstacademie heeft, naar verluidt, Jozef Israëls voorgedra gen tot benoeming in de orde Pour le Mérite (vredes-klasse). Ridder dezer orde zyn of waren o. a. Adolf Lenzei, Th. Mommsen, Helmholtz, Lister, Van 't Iloff, H, Kern en de Goeje, De mannen-zangvereeniging Onderlinge Oe fening te s Gravenhage, heeft, ter herden king van haar tienjarig bestaan, een grooten nationalen zangwedstr'yrl uitgeschreven, te houden in hel Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen op 27 en 28 Augustus en 4 September. Er zijn afdedingen voor mannenkoren en gemengde koren, en tevens zijn ereere-wed- strijden verbonden aan dit coi.cour», tot deel neming waai aan aiie zangveieenigiogen in het land zijn uitgenoodigd. Een nieuwe Maeterlinck. Een nieuw te verschijnen Werk van Mae terlinck, tegelijk in 'het Fransch en Duitscli uitgegeven, wordt tegen hot vooi-jaar aange kondigd; de titel is „L© double jardin". In do Opéra-Comique to Parijs heeft een eurieuse séance vau muzikale hypnose plaats gehad door Mmc. Magdeleino, goadsisteerd door den heer Magnin, ïoeraar aan de school van magnetisme. Nadat de heer M. zijn sujet bad doen in slapen, heeft mem bourtedmgs liet eerste deal van de vioolsonate van Cósar Franek, frag menten uit „Pclléas -et M'élisand-e" „Louise" en „Götterdammerung" laten 'hooren, ver der een air van Bacil, ©on wals, Schubert's „Erlkönig", de „March© fimèbr©" van Cho pin etc., ©n onmiddellijk kwam bij do in hypnotisolion toestand verkcerende Mme. Magdeleino rapport tussohen hot karakter dor muziek en de uitdrukking van haar houding. Bij de wals begon zijl te dansen en volgde alle ondulaties Van don rhythmus met verwonderlijk© juistheidbij dem „Erl könig" ondervond ziji grooten schrik en bij den „Mardhé funobro" zag mem baar snik ken en ton prooi aan do grootste droofheid'. De Amsterdamsehe Rechtbank veroordeelde heden tot 2 jaar gevangenisstraf B, Eilers en Jac. van Veen wegens diefstal met geweld pleging op 2 Nov, 1903 op de Rosengraclit, waar zekere J. J. K. door hen aangegrepen en van zijn horloge en kettingj beroofd werd. De eisch was 4 jaar. Geref. Kerken. Beroepen te Sleen (Dr.) de heer II. A, Kievits, cand. te Nykerk (Geld.) Hooger Onderwijs. Groningen. Bevorderd tot arts de heer H, Aldershoff, med. docts geboren te Groningen en de hear A. van Meeteren, cand. arts, ge boren te Amersfoort. EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag 28 Januari Vervolg De heer VAN LEEUWEN repliceerende zegt verleden jaar niet over deze zaak hier te hebben kunnen spreken. Op den dag, dat zij hier behandeld werd, was het de dag van Durgerdam en toen was hij op zijn post als burgemeester. Dit was oorzaak dat de onuit gesproken rede thans uilgesproken werd, morgen zal spreker zijn rede voortzetten. Zitting van Vrijdag 29 Januari. By de voortgezette beraadslaging over Hoofdstuk IV (Justitie) der Staatsbegrooting voor 1904, verklaarde de lieer VAN LEEK WEN dat de uitvaardiging van den posten- oider niet noodig was, aangezien deze was gemaakt naar aanleiding van de klachten van een man en vrouw over personen die gezichten tegen hen trokken en de tong tegen hen uitstaken. Bovendien nam spr. er acte van dat ook de Minister verklaard heeft de uitvaardiging vim dien order te betreuren en verzekerde dat zijnerzijds zulke orders nimmer noodig zullen worden gemaakt. Voorts drong hy er op aan dat bij benoe ming en ontslag van de commissarissen van politie meer overleg worde gepleegd met den burgemeester. De heer KIST, zich verdedigende tegen het verwijt dat hij op den dag van Durger dam als fungeerend directeur van politie te Amsterdam niet op zijn post zou zijn geweest, verklaarde dien dag op twee posten te zyn geweest, daar hij den Minister van Justitie had gesproken over den postenorder en den Minister van Oorlog had overtuigd van de noodzakelijkheid van het uitzenden van mare- clmussées, tot handhaving der rust en orde. Voorts betoogde hij dat de rijkspolitie méér bevoegdheid heeft dan alleen het geven van advies aan de administratieve maclu. De Juslitiebegrooting werd aangenomen nadat de Minister van Justitie de nood zakelijkheid van een politiewet had betoogd. Begrooting van Binnenlandsche Zaken. De heer VAN ZINNICQ BERGMAN wenschte vergemakkelijking der risico-over- dincht aan particuliere verzekerings-inaat- schappijen en drong er op aan de coileges aan onze universiteiten iu de Nederl. taal te geven, de benoeming van buitenlandsche hoogleeraren, behoudens uitzondering onge- wenseht achtende. De heer BREEDBAERT oordeelde het noo dig dat de administratiekosten der onge allen- verzekering door den «taat woi den gedragen en betoogde dat de landbouw ongevallen verzekering in een afzonderlijke wet dient geregeld te worden. De lieer STORK betoogde de noodakeüjkheid van wijziging der ongevallenwet. Een Eoningkljke Dankbetuiging. Aten meldt aan do „Arnli. Crt," H. AI. Koningin-Moeder, deed H. Dr, bijizoluieren dank botuigen aan uwen vroo* geren stadgenoote, don lieer J. J. Duran, indeitijd tuinbaas to Arnhem, thans wonen- do to 's-Gravenhage, Prins Hendrikstraat 55/4. voor liet Haar toegezonden Acrosticon, ■bij' gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Hr. Ms. intocht in Den 'Haag. Dit huidegedicht bestaat uit 124 regels, en als beginletters zijn allo namen on hoogs waardigheden van II. M. do Koningin-Moe der aangebracht. Dit is reeds do vierde dankbetuiging, welke do tuinbaas Duran van HL M. ont ving en wel bijl liet huwelijk van Z. ML Ko ning Willem III, met Koningin Emma, 9 Jan. 1879, intocht ©n inhuldiging te Amsterdam en VGravenhage, April 1879, en bijl bet overlijden van. Z. K. II1. Prins Hendrik der Nederlanden, te WaJferdau- g -li ©n van Prinses Hendrik, Januari 1879. Uit de diamantslijperswereld. In Amsterdam is woer 'u vergadering ge houden ter bespreking door dö leden van den Diamaiitbeworkersbond van do eisciken door de JuWeliersworeeiiiging gesteld. lo. De werklieden-organisaties zullen er kennen hot besluit van de Juwéliers-Vei'ee- niging, waarbij' do loden zich het reclib voor behouden, perscmeh, die zijl in hun zaak vensebon op te nomen, een of meer takken van het bedrijf te loeren of to laten loeren. 2o. Er zal een leerling-commissie worden gevormd. 3o. Het aantal leerlingen, 'bijl het vak toe te laten, wordt bepaald op 750. Aan het bestuur weid' machtiging ter- leend met de Ju wol iorsver oonigi 11 g nog eeu9 to onderhandelen, de vergadering was ech ter niet ©rg met de nieuwe ©ischön ingeno men. TJit juwelierslcringcn verneemt men, dat door do Juweliersvereeiiiging besloten is by afwijzing van haai' eitehen Maandag a.S. d®

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2