nadat zij> zicli overtuigd 'hadden ooJc amnes tie te verkrijgen. Gracf was Sarafof's chef van dén geue- l'alen staf, evenals Pcsjkof, onder wiens leiding allo wapendepóts dea-" opstandelin gen in Macedonië stonden. De amnestie is nu bijna overal toegepast. De naar Dinrbekir verbaiuienen werden, gis teren in vrijheid gesteld. De berichten van de „Times", evenals da bexieliten van.de „Wiener Pol. Corresp.", volgens welke in Mei de Komitadsji's weer zouden optreden, is in tegenspraak met allo uit Macedonië ontvangen, betrouwbare be richten. BINNENLAND. Hofberichten Tijdens hel verblijf van de Koninklijke familie te Amsterdam zal ten Paleize al daar op Vrijdag G Mei een soiree gegeven worden. H. M. de Koningin-Moeder zal van Don derdag 5 tot Zaterdag 7 Mei te Amsterdam zijn bij liet Kon. Echtpaar. Onze Consuls. De heer P. C. Cr. Peerebooni beeft ontslag aangevraagd als vice-consul der Nederlan den te Warschau. De vice-consul der Nederlanden te Alidd- lesborougli is overleden. De waarneming van het vieo-consutaat is opgedragen aan den heer J, Shaw Steven son. („Stbb") De vice-consul der Nederlanden te Bruns- hflttelkoog is overleden. De waarneming van hei vico-eoiimdaat is opgedragen aan den lieer II. Kibbel. („StbL") Dij Kon. besluit is aan S. A. graat van Recbieien Limpurg, up zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van con sul der Nedeilamlen le Bordeaux, cn als zoodanig benoemd, buiten bezwaar van 's lands schatkist. nn\ W. Donker Curtius, reeds iu opgeroeide hoedanigheid door de Fransche regeering erkend. Onze Kamerleden. De toestand van het Tweede Kamerlid voor Schiedam, mr. graaf van Limbuig Sfi- rïim gaat goed vooruit. R. K. Eauierslub. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Katholieke Kamerclub heeft de beer E. v. d. Kun, wegens vertrek voorgeruimen tijd naar het buitenland, bedankt als secretaris der club en is in zyne plaats tot secretaris benoemd de heer mr. F. J. Bolsius, afgevaar digde van Roermond. (sCentrum"). Ridderorde. Door den koning van Engeland zijn de heeien A. M. Gewin. stationschef, en P S de Bick, adjunet-chef te Vlissingen benoemd tot ridder in de Victoi ia-orde. (sM C".) Staten verkiezingen, In Rotterdam III zijn tot candidate:! ge steld voor de a.s. Statenverkiezingen de aftredende leden mr. D. Fock en P. C. van Vollenhoven. Rijksverzekeringsbank, Bij Kon. besluit is K. F. Koning, werk tuigkundig-, scheepsbouwkundig- en civiel- ingenieur, thans chef van het buieau Stoom wezen bij het Pep. van Marine, met ingang van 1 Mei 1901, benoemd tot lid van het bestuur der rijksverzekeringsbank te Am sterdam. A.-R. Partijdag. Te Leiden zal den 4cn Mei in Zomerzorg een A.-Pi. Partijdag woiden gehouden waar bij als sprekers zullen optreden de heeren ds. C. W. J. van Lummel, ds, A. S. Talma en ds. G. Wisse Jr. Verzekering tegen werkeloosheid.! Te Delft is 'n vereeniging gevormd, waar bij do arbeiders, in de gelegenheid zijn zich tegen de geldelijke gevolgen van werkeloos heid te verzekeren. Staande de voorloopi- ge bijeenkomst waarin tot oprichting werd besloten, traden 80 perionen als lid toe. STADf' nieuws. Een wetsontwerp, houdende nadere be palingen omtrent den accijns op hot gedis tilleerd is heden bij de Tweede Kamer in gekomen. Morgenavond zal in Constantia een openbare vergadering plaats hebben waarin de heer Mol uit 's-Grave-mhagei zal spre ken over „Do alcohol in het huisgezin en de werkplaats". Ter gelegenheid van d'en 1 Mei-dag zal .Dt. v. Leeuwen in Constantia een feestrede uitspreken. Sedert gistermiddag 5 uur wordt de 10- jarige G. D., wonende aan de Hoogstraat alhier, vermist. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen, waarom reeds op enkele plaatsen door do politie is gedregd. Het dochtertje van C. Foist, wonende in de Oiarijebuurt, had gistermiddag het ongeluk uit een sporikarreije ie vallen en daarbij een arrn te breken, Zij is onder heelkundige be handeling gesteld. Wegens herstel aan. do schuif zal do sluis aan do Korte Haven van 26 April tot 7 Mei voor do scheepvaart geslobetn zijn. Blijkens achterstaande advertentie zal hier weder een flobert-sehietvereeniging worden opgericl t. Op klachten van do bejaard© Wed1. V. G. word door de politie proces-verbaal opge maakt togen de hier wonende L. die haar bij een dispuut tegen dien grond zou, heb ben geworpen, waarbij haar arm is ge broken. Vereeniging' tot wering vnu bodelarij. Op do gisteravond in hel Volkshuis ge houden jaarvergadering van de vereeniging tot wering van bedelarij was wol het gehee- le bestuur tegenwoordig, maar liebben geen andere leden van hun belangstelling doen blijken. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, werd het jaarverslag over 1903 gelezen en goedgekeurd. Besloten werd dit te laten drukken. Het volgende is aan dil jaarverslag ont leend. Met leedwezen werd or aan herin nerd, hoe moeilijk liet was bestuursleden te vinden, en dat de weinige sympathie der leden haast tot ontbinding had geleid, zooals was voorgesteld door het ceuig over gebleven bestuurslid, den heer J. Lechner. Op de jongste vergadering was besloten een bezoldigd persoon als secietaris(ressc) aan te stellen. Als zoodanig was gekozen mej. M. J. B. Kramers. In dezelfde vergadering waren tot bestuursleden benoemd de hee ren; J. Lechner, AI. C. M. de Groot en A. Gouka, die hun benoeming hadden aan genomen. Het ledental was sterk gedaald. Uitge bracht werden 47 rapporten over 36 gezin nen. Naar 27 hiervan werd 1 maal, naar 6 gezinnen 2 maal en naar 1 gezin 6 maal geïnformeerd, terwijl twee malen naar een onbekend gebleven gezin werd gevraagd, zoodat men hier vermoedelijk met oplichte rij heeft te doen gohail. De rapporten werden als volgt uitgebracht: 4 aan het bestuur, 19 aan het dames-comité, 20 aan leden en 4 aan niet-leden. Dringend werd de mede werking van het publiek ingeroepen, daar anders de vereeniging verloopt, wat ook den val van het dames-comité ten gevolge zou hebben. Uit het jaarverslag van het dames-comité bleek dat dit nog bestond uit 10 leden, die door dit kleine aantal het druk genoeg had den, maar dat zij met lust en ijver haar werk vervulden. 10 weduwen o. a. werden gehol pen door aan haar kinderen een werkkring te bezorgen. De aanvrage tot hulp is ver minderd, nadat bekend werd dal niet met geld in de eerste plaats werd gesteund. Er was een batig saldo van fl6S.63i/2, doch het reserve-kapitaal is aangesproken en een extra bijdrage van f 100 ontvangen van de vereeniging tot wering van bedela rij, zoodat moreele en financieele hulp drin gend noodig is. Aan jaarlijksche bijdragen was ontvangen £322.50. Ook de rekening van de Vereeniging tot wering van bedelarij werd goedgekeurd. Zij vermeldde een totaal bedrag aan contri butie van f 195. De beer J. Lechner werd mo't algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. De voor zitter sprak een woord van dank tot mej. M. J. B. Kramers, voor hetgeen zij in dien korten tijd voor de vereeniging had gedaan, nu zij door het aanvaarden van een nieuwen werkkring de functie van secretaresse niet langer vervullen kan. Bij de rondvraag werd door een der aan wezigen de vraag geopperd, of 't niet wen- schelijk was er weer eens op te wijzen hoe verkeerd het publiek doet, door aan de deur te geven. De voorzitter meende, dat er later wellicht meer gelegenheid zal zijn opnieuw de ideeën der vereeniging onder het publiek bekend te maken. Hedenmorgen aan de vischmarkt aange voerd 5 partijlen schol, tong en griet, de prijzen waren voor schol vanaf, ƒ0,20 tot f 1.90, tong vanaf f 1.22J tot f 1.87£, gnet 1.60, alles per koop. TL AARDENDEN. *De heer A, P. A. Eskens, volontair bij do politie alhier, is benoemd tot contro leur bij de politie te Leiden. De katholieken cn anti-revolutionairen hebben, naar wij vernemen, besloten tot samenwerking, zoodat do gemeenschappe lijke candidalen zullen zijn de heeien W. A. Schippers, anti-rev., en P. van Ruijven, katholiek. De Vlaardingsche voelbal-vereeniging D. A, V. 0. beeft aan den gerneenieraad hot verzoek gericht om voor het voetbalspel gebruik te mogen maken van liet stuk grond, gelegen tussehen het Hof en den Hofsingel. Dit stuk grond is thans bestemd voor exer citieveld ten behoeve van. do d.d. schutterij en voor weiland van paarden der gemeente reiniging. Naar aanleiding van dit verzoek zeggen B. en W. dat, werd het verzoek toegestaan, de grond niet langer als weiland gebruikt zou kunnen worden, waartegen naar bun oordeel bezwaar zou bestaan. Maar het is niet t'e weerspreken, luidt het verder, dat in deze gemeente behoefte bestaat aan een terrein, bestemd als speel plaats voor de jeugd en daarvoor schijnt hun genoemd stuk grond zeer geschikt, wanneer daaronder niet begrepen wordt het afgeras terde gedeelte ten westen van het zieken huis dit laatste tor voorkoming van ge raas in de onmiddellijke nabijheid van bet ziekenhuis. Met het oog op den Zondagsdienst zou het speelterrein naar hun oordeel niet open gesteld behooren te worden op den Zondag, zoodat zij den raad in overweging geven, bedoeld stuk onder die bepaling als speel plaats voor de jeugd to bestemmen. De aanneming van leerlingen (school A, Broekweg), zal ten raadhuize plaats hebben op Woensdag 27 April a.s., des avonds te 6 uur. Eerk en School. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor het beroep te Julfaas door ds, B. van der "Wal te Waddingsveen. Aangenomen: het beroep ie Ddfrjjl (tuez.) door ds. W. A. Vermeer te Ootmartum. Landbouw en Teeteelt. Benige opmerkingen voor houders van pluimvee ten opzichte van eierproductie en verzorging van hoenders. VI. Het opkweeken der kuikens. De kunslmoeder. Was het opkweoken van kuikens zonder hulp eener hen aan groole bezwaren on derhevig, thans is dit niet meer het geval nu wij ter onzer beschikking hebben of kun nen krijgen, inrichtingen waarin wij ze alles kunnen geven om ze goed le doen gedijen. Ze kunnen voor elk aantal worden gemaakt, doch ligt het voor de hand, dat voor hoe grooter aantal ze gemaakt worden, hoe naar verhouding billijker zij te verkrijgen zijn, immers voor welk aantal ze ook moeten die nen, de samenstellende doelen zijn voor alle hetzelfde en kunnen voor een kleiner aantal alleen van geringer afmeting zijn dan voor een grooter. Het doel eener kunstmoeder, zooals die inrichtingen worden genoemd, is le. de kuikens de warmte te verschaffen die voor hen noodig is en ook een kip geeft, vervolgens moet men zorgen, dat ze geen koude kunnen vatten, en dan, dat ze zooveel mogelijk beweging kunnen nemen; daaren boven moet ze zoo gemakkelijk vervoerbaar zijn ,dat men ze in de zon kan zetten, opdat die onze beestjes naar hartelust kunne be schijnen, waarbij ze toch ook de gelegen heid moeten kunnen vinden, om zich aan de directe zonnestralen te onttrokken. De Amerikanen gebruiken een kunstmoe der, zooals onze vereeniging er een bezit en die uit drie deelen bestaat, waarin drie verschillende warmtegraden heerschen. Het eerste deel heeft een temperatuur van 95 graden Fahrenheit, het 2e een van 90 en eindelijk het laatste een van S5 graden, zoodat het kuiken die warmte kan kiezen, die het 't meest welgevallig is. Nu is het wel niel noodig dat men deze temperatuur angst vallig onderhoudt, maar toch geven vele fokkers er de voorkeur aan de temperatuur zoo hoog op te voeren, dat de kuikens onder de huif kunnen gaan om zich te verwarmen, dan er weer onder van daan om wat voedsel op te pikken of een slokje water te nemen, om, wanneer ze weer koud zijn geworden, zich weer te kunnen warmen, hetgeen hun bloed regelmatig doet circuleeren en de oor zaak is dat ze zich behagelijk gevoelen. Vóór de kuikens in de kunslmoeder ge bracht worden, moet deze behoorlijk ver warmd worden tot 95 graden en wekelijks met 5 graden verminderd tot een tempera tuur van 75 tot 70 graden is verkregen; ech ter houde men rekening met het weder, zoodat met koud en stormachtig weder men een hoogere geeft dan wanneer het warm weer is en de zon schijnt, 's Nachts onder- houdc men een wat hooger temperatuur, opdat de kuikens niet te veel op elkander kruipen en zoodoende elkaar dooddrukken. Zorg vooral voor frissche lucht in uw kunst moeder. In die aan de vereeniging geleveid, is daarvoor behoorlijk gezorgd, zoodat de koude frissche lucht, na eerst behoorlijk verwarmd te zijn, bij de kuikens komt. Stel zooveel mogelijk uw kunstmoeder bloot aan de zon en laat ze volop er in schijnen. Zorg tevens er voor uw kuikens niet te verwekelijken, geeft aan de kuikens de warmte die zij noodig hebben, waardoor ze opgewekt en vroolijk zich in het koudste we der wagep. om een graantje te pikken en te krabbelen. Zorg tevens er voor uw kunstmoeders niet met te veel kuikens te bevolken, want dit bevordert bun snellen groei. Bedenk dal ze snel groeien en dat, de ruimte die oorspron kelijk voldoet voor een zeker aantal, spoe dig le klein zal blijken, als ze eens zoo groot zullen zijn geworden. Voed daarbij goed, doch zorg er voor niet te overvoeren, en gij zult geen bezwaren hebben met het fokken van kuikens. Het spreekt van zelf dat niet ieder zich de weelde van een kunslmoeder kan ver oorloven. Het is daarom goed gezien, dat een vereeniging zich belast niet alleen met het uitbroeden der kuikens, maar ook tevens met haar opvoeding. Men kan ze dan ver krijgen nadat ze door bet slimste heen zijn eii zoodoende zijn hoenderhok op een billijke wijze vernieuwen. Voor hen echter die er prijs op stellen zelf hun kuikens te fokken, wil ik een eenvoudige wijze beschrijven, door een onzer medeleden toegepast en die mij, toen ik ze voor liet eerst zag, zeer inte resseerde. Ja, zoodanig dat ik' ze zelf ook toepaste cn meer dan voldoende resultaten verkreeg. Men stelle zich voor een bak, al naar het aantal kuikens. Voor een 12-tal bijv. is een Vitclio-kist groot genoeg, daarop een ruit; in deze kist wordt een klein schotje gomaakt, zoodat er een vakje ontstaat,groot genoeg om de kuikens ruim te kunnen ber gen. In dat schotje een opening, waarvoor een schuif. Die opening moet zoo groot zijn dat liet kuiken er gemakkelijk in en uit kan gaan. In dozen bak plaatst men zijn kuikens en zet die overdag in de zon, terwijl men ze 's nachts in zijn huis brengt na al vorens do kuikens in bet kleine vakje ge bracht te hebben. Door hun natuurlijke warmte zullen zij elkaar verwarmen en als men hot kistje dan behoorlijk dekt met een wollen dook, die warmte ook don geheelen nacht behouden. Worden de kuikens groo ter, dan plaatst men het schotje meer naar voren, totdat ze te groot worden, d. i. on geveer 3 weken, waarna"men een hoogeren en grooteren bak neemt, ook weer met een schot. Maakt men nu in de bak zeil ook een opening, bedekt door een schuif, dan kan men ze in een kleine ren laten loopen en hen beschutting geven onder het glas van den bak. Natuurlijk moet men ook hier zor gen voor luchtverversching, door eenige klei ne gaten in do zijwanden der bak aan te brengen, terwijl reinheid cn zindelijkheid evenals bij de kunstmoeder, ook bier een groote levensvoorwaarde is. Ilceft men deze stelsels toegepast, dan zal men zich niet langer meer afhankelijk gevoelen van een broedsche kip, maar zal men er do voorkeur aan geven de eieien, die men zelf verkiest, bij een zijner beken den, die een machine heeft, te doen uitbroe den en zelf zijn kuikens groot brengen. Nu wij aan de eerste voorwaarden heb ben voldaan, nl. de behuizing onzer beest jes, moeten wc ook zorgen dat zo behoorlijk worden gevoed en dat voedsel krijgen het welk dienstig voor zo is, hetzij men ze wil fokken voor eicrproductie, hetzij om er braadhoenders van te maken. De eerste 14 dagen zijn van het grootste gewicht en be slissen gewoonlijk o£ het een sterke vogel of een zwakkeling zal worden. Do vloer van de kunstmoeder moet be strooid worden met kaf of gesneden klaver (gedroogd), waarin oen voldoende hoeveel heid kuikengrit is gestrooid. Worden de kui kens er ingebracht, verwijder dan de huif en laat ze eerst wat grit pikken alvorens zij liun eerste voedsel krijgen. Er zijn een groot aantal drooge voeder mengsels, gemaakt van een verscheidenheid van. granen, dat onder bijna alle omstandig heden goed voldoet. Dit voedsel wordt ge strooid in het strooisel en de kuikens ge leerd om, het vanaf het begin zelf te zoeken. Deze gedwongen oefening werkt zeer gun stig voor de kuikens en dient om ze sterk en gehard te maken. Het gebruik van een droog voeder op deze wijze heeft een ander groot voordeel, het houdt de verteeringsorganen in den juis- ten vorm en toestand. Waar men een zacht, gemakkelijk verteerbaar voedsel gebruikt,be staat er een neiging, deze organen te ver zwakken en zullen in vele gevallen de wan den der krop niet behoorlijk gehard, maar zacht en slobberig worden. Bij harde granen daarentegen, hetgeen de natuurlijke wijze van voeden is, komen de verteeringssappen in volle werking en worden de spieren der krop geoefend. Dit beteekent sterke, gezon de wei-ontwikkelde verteeringsorganen voor de kuikens, en een kuiken, zoodanig ont wikkeld, hoeft veel voor boven zijn minder voorzienen natuurgenoot. Onder de vele voedermengsels voor kui kens, wensch ik hier eenige te geven waar mede men zeer goede resultaten heeft: 2 Liter* zemelen, 2 liter grof maismeel, 1 liter tarwe-grint, 1 handvol goed schoon vleeschschraapsel en 1 handvol goed kuiken grit; dit vermengd met 2 a 4 eieren en daarbij gevoegd genoeg afgeroomde melk om het te bevochtigen, dit alles met de hand dooreen gewerkt tot een kruimelige massa, in een met vet besmeerde pan ge daan (een braadpan is het beste), goed aangedrukt en in een oven langzaam laten bakken. Deze koek kan gemakkelijk worden ver kruimeld. Ook karv men het volgende geven 2i/2 Liter zemelen, 2'/a liter maïsmeel 2 liter havermeel, 1 liter klavermeel (fijn go- wreven gedroogde klaver), 1 handvol grof beendermeel en 1 handvol vleeschschraap sel, voeg daarbij 6 eieren, bevochtig hot met water of water en melk, doe er een theelepel bakpoeder in en een theekopje beste wijnazijn, meng het tot een stijf deeg en bak het in een langzame oven. Alen be weert'dat, voor zwakke kuikens dit aller gunstigst werkt. Nog is een goed voedsel: een mengsel van beschuit en broodkorsten (oudbakken) te zamen gewreven met bard gekookte eieren zonder vocht. Het vocht der eieren is vol doende. Nadat elk kuiken voor de eerste maal be hoorlijk is gevoederd, is het zaak zo onder do huif te lokken, om, ze daaraan te ge wennen. Do eerste week' voedert rn,enj 4 of 5 maal, elke 21/2 h 3 uur, terwijl men de drooge graanmongsels iets of wat gebroken in hot strooisel werpt om. ze door krabbelen to leeren zich te oefenen. Dit strooisel kan bestaan in gesneden gedroogde klaver cn gehakt stroo, terwijl kaf en gehakt stroo ook' kunnen worden gebruikt. O. DES BOTTVRIE. Wordt vervolgd) Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag 22 April, Alet afwijking van de vastgestelde vols orde vereenigde de Kamer zich met 18 D turalisatie-YOordrachten en hervatte di-' na de beraadslaging over de Mijnwet "r De heer VAN ZÏNNICQ BERGAIANüf bc loogde, dat ontzetting van den concession! ris uit zijn eigendom zonder toepassing der onteigeningswet geoorloofd is indien hij niet nakomt de voorwaarden den eigenaar de mijn opgelegd. Alleen bij voldoening daar' aan moet de onteigening volgens de wet Èe' schieden, bijv. wanneer de mijn noodig js voor het maken van een spoorwegtvmnel 0 ander kunstwerk in het algemeen belang vereischt. Strijd mot de Grondwet bestaat dus niet. Ook de heer 't IIOOFT bestreed hot stand- punt van den heer Vlielander Hein onder opmerking, dat de onteigeningsquaestie in de Tweede Kamer met haar uitnemende de-:, kundigen niet aangeroerd is en men er dus geen belang aan gehecht heeft, wat spr zeer goed begreep, waar ook hij de stellin» aanvaardde dat mijneigendom niet gelijk te stellen is met bizonderen eigendom, die on derworpen is aan de regels dor onteige- ningswet. Spr. aanvaardt het ontwerp, over tuigd dat de Kamer daardoor geen Grond- wolsschennis pleegt. Overigens beval hij de ze regeling zoowel uit nationaal als econo misch oogpunt aan. Evenmin nam de heer VAN DER WIJCK aan dat de mijneigendom 'n absoluut eigen- dom zou zijn waarop geen inbreuk mag ge- maakt worden. Hij keurt de strekking van het ontwerp dat een ingrijpen van staats wege bij mijn-exploitatie beoogt, goed, maar bad bezwaar tegen toekenning aan don Slaat van 1/1 der opbrengst bij gedwongen verkoop der mijn. Do heer VAN B0NEVAL FAURE kwam met mr. Vlielander Hein op tegen de ont zetting van den mijneigenaar uit zijn eigen dom in strijd met do Grondwet. Z. i. had den hier de voorschriften der onteigenings wet moeten gevolgd worden. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 22 April, Drankwet. Aan do orde was heden het wetsontwerp tot herziening der Drankwet. Bij het algemeen debat betoogde de heer SCHAPER dat van het vergunningsstelsel niet veel te verwachten valt voor vermin dering van het drankgebruik, doch dat de Staat door sociale wetten de oorzaken van het drankmisbruik in den wortel dient aan te tasten. Spr. drong aan op beperking van den arbeidsduur, betere volkshuisvesting, bestrijding van de sociale armoede en be toogde dat de sociaal-democratie en de vak beweging zeer bevorderlijk zijn aan ver mindering van het drankmisbruik. Dit wetsontwerp achtte spr. noch popu lair, noch logisch, noch consequent, noch rechtvaardig, noch doortastend, noch uil- voerbaar. Spreker oordeelde het ontwerp een ge brekkig peuterwerk en vooralsnog is niette rekenen op den steun van de sociaal democratische fractie. De heer Bolsius juichte toe, dat scherper maatregelen worden genomen tegen het soci aal euvel van drankmisbruik. De bestaande dr ankwet is daartoe te zwak, Maar ook wensebte Spr. beperking van het aantal bierkroegen, aangezien de drankwei anders voor het Zuiden lang geen waarde heeft, De gemaakte splitsing tussehen tappers en sljjlers keurde hjj af. De heer BRANTS hield een uitvoerig plei dooi voor drankbestrijding. De heer MEES oordeelde tot 1905 een noodwetje noodig. eme 11 gtï Nieuws.. Be crisis in de Diamantnijverheid. Ond'er da staikeoidle diamantbewerkers ta Antwerpen sdhijint een' zékere opwinding te heefrschen. Ongeveer 300 shakers bega- van. zich na-ar d'e 'Rn© dé F-Mornettd bij het uitgaan van d'é werkplaatsen in! die) straat. De politie moést met die blanke sabaï op- tredfen <wn de arbeiders to 'beschermen! ra onder 'haar geleide en dat van de gendar merie werden! zijl gébracht naar Borger bont, waar zijl bijtaa allen wonen'. Daar bad'den eveneens vijandelijlke betoogmgen plaats. Te Sobevoningen is op initiatief dei4 b- D. Ai. P. oen vdorloopig comité benoem nit een zevental v«rete>ni!gingen aldaar, offl de Amsterdamscli Diamantbewerkera te steunen. Nederlandsche Opera. Door een aantal solisbetn' van de beid6 ontbonden! opéra-gezelschappen is e<® schrijVen gericht tot den beter Willem Hu sdbenrnyter, waarin de wemsdh wordt uJ gesproken, dat dezo de leiding zal némen Van een uieirv op té richten Ned landhché Opera. De Nieuiwé NcderlandSc-hé Opera tS d'en failliet verklaard'. 'ïc kb b P d '"et ?b a k ff b P N ribt «I :,kc Het Warenhuis te Botterdam. Morgeh Wordt het nieuwe magazijn de' firma Cohn Doimay Go, geopend. jDe bruggen over de Maas te Botterdam. Im verband met het in werking Van het bijzonder regleteénb Van pc1 -Sé t N H v V' 'i%l V «t un '1® AS

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2