Gemeenteraad. Uitslag der Statenverkiezingen. O v e r jj s e 1. In Zwolle zgn de 2 liberale zetels be houden, in Steen wijk eveneens. In Kampen, Zwartsluis en Dalfsen zijn de zetels aan de kerkdijken gebleven, in Markelo aan den liberaal. In Stad-Almelo, waar 1 liberaal aftrad en 1 lid, dat gerekend werd meer tot de rechter zijde te behooren, zgn 2 kerkelijke eandidaten gekozen. In Stad-Omtnen, waar 2 liberalen aftraden, van wie een zich niet weer verkiesbaar had gesteld, is de aftredende liberaal herkozen en de tweede liberale candidaat in herstem ming met den antirevolutionairen. In Enschedé eindelijk, waar gestemd werd over 3 plaatsen, tot nog toe door liberalen bezet, komen de 3 liberale eandidaten in herstemming met de 3 kerkelijke. Er is dus in Overijsel door de liberalen 1 zetel verloren. In Enschedé zullen de libe ralen zeer waarschijnlijk bij herslemming gekozen worden. Van Stad-Ommen valt voor het oogenblik niets te voorspellen. Wanneer de herstemmingen voor de libe ralen gunstig uitvallen, dan wordt de meer derheid der linkerzijde in de Staten van Overijsel wel nog geringer dan zg thans is, maar dan zgn die Staten nog niet iom" naar rechts. Dren the. De uitslag der Sta ter,-verkiezing in deze provincie is dat de aftredende leden zijn her kozen, terwjjl voor de vacature in het dis trict Assen een herstemming zal plaats hebben. Flnantleel Nieuws. Ter voldoening aan de wettelijke voorschrif ten maakt de minister van financiën bekend dat op 1 Juni, aan de Nederlandsche Bank in onderpand was gegeven een bedrag van f 18,000,000 in schatkistbiljetten, waarop een voorschot was verstrekt van f9,581.400.43, en dat voorts op dien dag in omloop waren schatkist-promessen tot een bedrag van f 60,000,000. OVERSCHIE, 15 Juni, Morgen, Donder dagavond, zal in de zaal van »de Veigulde Koetswagen" in openbare vergadering optie den de beerdr. van Staveren, van Rotterdam, ter aanbeveling van de candidatuur—Von Briel Sasse. KETHEL EN SPALAND, 15 Juni. Naar wg vernemen zal de heer mr. J. C. von Briel Sasse, op uitnoodiging van eenige R K. kiezers in een besloten vergadering Donderdagavond kotnen kennis maken met Katholieke kiezers alhier. STADSNIEUWS. Het stemmen. Vrijdag 17 Juni zullen de kiezers .in Zuid-Holland naar de stembus gaan- om te beslissen aan wie zij zullen toevertrouwen het bestuur der provincie/ aan wie zij wil len opdragen de keuze voor leden van de Eerste Kamer. Dat is een hoogst-gewichtige, taak,.om-' dat daarvan zeer veel voor de toekomst afhangt, wij hebben dat reeds vroeger uiteengezet en daarom is het zaak dat de kiezer bij het aangeven van zijn beslis sing zich niet vergist. Dit toch komt telkens weer voor, en daar om willen wij er nog eens nadrukkelijk op wijzen, wat de kiezer, bij het uitbrengen van zijn stem heeft te doen. Van het gemeentebestuur heeft de kiezer per post ontvangen een oproeping om te komen stemmen; dat is de stemkaart, "Wanneer hij nu naar de stembus gaat, neemt hij zijn stemkaart mede en geeft die aan den voorzitter van het stembureau. Mocht hrj bijgeval geen stemkaart hebben ontvangen, of is hij die op eenigerlei wijze kwijt geraakt, dan vraagt hij aan den voor zitter van het stembureau een andcie kaart, die hem op zijn verzoek dadelijk zal wor den, ter hand gesteld, wanneer het blijkt dat hij werkelijk kiezer is, met andere woor den, wanneer zijn naam op de kiezerslijst voorkomt. Zoodra de kiezer zijn stemkaart heeft afgegeven, ontvangt hij uit handen van den voorzitter, die daarbij overluid den naam van den kiezer en het nummer waarmede hij op de kiezerslijst voorkomt, opleest, het stembiljet. De kiezer begeeft zich nu met zijn biljet rechtstreeks naar een niet in gebruik ge nomen lessenaar en wijst nu op de kaart den candidaat aan, op wien hij zijn stem wil uitbrengen. Op het stembiljet zijn, in alphabetibche volgorde, geplaatst de namen der eandida ten, elk met een zwart vierkantje met wit puntje er voor, alzoo: Aanwijzing der keuze, Namen. BRIEL SASSE. (von) LEEUWEN, (van) L00PÜYT. Voor letters. Mr..I.C. Dr. J. P. Deze volgorde in de namen wil nu niet zeggen dat de eerstgenoemde de meeste aanbeveling verdient, maar alleen dat de beginletter van zijn naam in het ABC vroeger komt dan die van de andere ean didaten. Om nu kenbaar te maken welke persoon persoon men wenseht gekozen te zien, maakt men het witte puntje in het zwarte blok, geplaatst voor den naam van dien persoon zwart, en verder doet m e n aan het stembiljet volstrekt niets. De namen der nietgewenschte per sonen mogen niet doorgehaald, op de kaart mag niets geschreven worden, enkel en al leen mag bet witte puntje in het zwarte blok voor den naam van den gewenscliten persoon zwart gemaakt worden. Alles wat er meer wordt opgezet, maakt het biljet van onwaarde. Wil men dus den heer Loopuyt stemmen, dan maakt men het witte puntje in hot zwarte blok voor dien naam zwart, zoodat het stembiljet e'r dan uitziet: Aanwijzing der keuze, Namen. BIIIEL SASSE. (von) LEEUWEN, (van) LOOPUYT. Voor letters. Mr.J.C. Dr. J. P. Wanneer het stembiljet aldus is ingevuld, vouwt men het weer dicht op dezelfde wij ze als men het ontving, nl. met de namen naar binnen en begeeft zich daarmede weer naar den voorzitter, opdat deze zich zal kunnen overtuigen dat het biljet aan de buitenzijde den vereischten stempel draagt, doch daarbij geeft de kiezer dat biljet niet uit banden. Heeft de kiezer het biljet aan den voor zitter getoond, dan steekt hij het dadelijk daarop in de stembus en daarmede heeft hij zich dan van zijn kiezerstaak gekweten. Men ziet, dat work is zeer gemakkelijk en van weinig omvang. Toch kan het gebeu ren dat de kiezer zich vergist of op eenige andere wijze zijn biljet verknoeit. Hij kan zenuwachtig zijn en daardoor het potlood op een verkeerde plaats op het biljet heb ben gezet, bij ongeluk een kras er over hebben gehaald, enz. Op die mogelijkheid heeft de wetgever gerekend, en daarom heeft deze bepaald dat aan den kiezer éénmaal een nieuw biljet in ruil voor het beschadigde mag worden uitgereikt, indien hij dit den voorzitter vraagt. Wanneer blijkt dat een kiezer lichame lijk hulpbehoevend is, kan de voorzitter van het stembureau toestaan, dat bij zich door iemand, dien de kiezer zelf aanwijst, laat helpen. Onder dpze hulp is begrepen, dat de helper ook voor den hulpbehoevenden kiezer lezen en met potlood een wit stipje zwart mag maken. - De gelegenheid tot" stemmen bestaat van tiesmorgens -8 tot des namiddags 5 uur. Echter zijllen alle kiezers 'die te 5 uur in het stemlokaal aanwezig zijn en hun stem nog' niet uitgebracht hebben, daartoe in de gelegenheid worden gesteld. Zij die na.5 uur in het lokaal komen, worden niet meer tot de stembus toegelaten. Morgenavond zal in het Vereenigingslokaal alhier een openbare vergadering worden ge houden waarin als sprekers zullen optreden de heer Snouk Henkemans en anderen. Onder leiding van zuster van der Stadt, die 'zich met het transport belast heeft, en de dames Jansen, van hier, en van de Yen, 'zijn heden voor de „Vacantiekolonie" naar Zeist vertrokken een 30-tal kinderen van alle gezindten. Zooals andere jaren kregen de kleiner al len een verfrissend bad in het ziekenhuis, waar ook het gewicht der dertig jeugdige Schiedammers werd opgenomen. Dat deze voorbereidende "maatregelen voor de reis heel wat zorg vereischten, blijkt wel als men hoort dat men van 712 uur in het ziekenhuis er druk voor in den weer was. Over vier weken keert de kolonie terug, en we twijfelen niet ,of even als andere jaien zullen de kleinen dan krachtiger, flin ker en gesterkt door de boschlucht, aan hun ouders kunnen worden teruggegeven. Door de Zangvereeniging sG»*mengd koor" is gi-teren met algemeene Stemmen besloten, om haar medewerking te verleenen op den feestavond, te organiseeren ten voordeele der uitgesloten diamantbe wei kers. Bq de politie is aangifte gedaan dat uit een broek, hangende in de'koestal van den veehouder Boogaarts een portemonnaie met f6 is ontvreemd ten nadeele van den melk- verkooper v. Leeuwen. Van dezen diefstal wordt een nog jeugdige knaap verdacht. In verband! met deni diefstal Van een vaatje jenever*, 'kunnen vrij] mededeel en dat bet ledige vaatje is teruggevonden en in beslag genomen op het erf Van den hoer Amrnerlaan over de Sdhïe. Het onderzoek: wordt voortgezet. Lgst van brieven en briefkaarten, geadres seerd aan onbekenden over de le helft der maand Juni Brieven. Mej. Wed. A. van Engelen, Amsterdam. Briefkaarten. F. W. A. Blom, L. Rademakers, J. Goedvolk, zonder adres. Buitenland Briefkaarten. Fiaü J. Arendz. B. J. Oornbat, Ngmegen. Rotterdam, id. Barmen. Blgth. CONCERT. in den Offic.-tuin, op Donderdag 16 Juni a.s., te geven door het korps stafmuzikanten der Rotterd. Schutterij, Kapelm. de heer Arthur Seidel. Aanvang ten 8 uur. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. *1The Country's Flag. Mnrsch. (nieu w), A, J. Dunn. *2. Ouverture sLe Roi D'yveiót", A. Adam. *3. Sympathie-wals (nieuw), E. Mezzacapo. 4. Finale uit de 5e acte van sFaust" (arr. A. Seidel) Ch. Gounod. -Tweede Afdeeling 5' a. Le matin, 5. La mort d'Ase, c. La danse d'Anitra, d. La plainte dYugrid, e. Danse Arabe, J. Chanson de Solvyg, g. Dans la haile du roi de moniagne, uit Peer Gynt. (arr. A. Seidel), E Grieg. *6. Koningin "Wilhelmina Gavotte (nieuw) A. Seidel. 7. Fantasie uit sPaljas" (arr. A. Seidel), R. Leoncavallo. Eerste uitvoering. Vergadering van Dinsdag 14 Juni 1904, des namiddags ten 2 ure. In de zitting van den gemecnleiaad van gisteren is heel wal discussie geweest, al moet erkend worden dat veel van het ge sprokene niet door belangrijkheid uitmuntte. Wij zullen ons bepalen tot slechls enkele punten en dan willen wij in de eerste plaats met een enkel woord melding maken van een debat, dat gehouden werd hij de be handeling der rekening van de gasfabriek. In verhand met een opmerking, gemaakt door de financieele commissie omtrent de gunstige resultaten der fabriek deelde de heer Honnerlage Grote mede dat er in 1903 72000 M3 meer lichtgas was gebruikt, dan in 1902; 22000 M3 meer muntgas en 1-13000 M3 meer warmtegas (daggas); vooral de laatste rubriek is door de verlaging van den prijs aanmerkelijk meer verbruikt, nl. 79 pc. En ofschoon in hot geheel dus ongeveer 250.000 M3 meer gas is geproduceerd, ste gen de productiekosten slechts met f 1000, hoewel dat in de gewone verhouding zou zijn geweest f5000 a f6000. Een tweede vraag, door de financieele commissie gedaan, betrof de kwestie wan neer de verordening tegemoet kon worden gezien, die een vaste regeling zou geven yoor de administratie der gemeentebedrij ven. De Voorzitter antwoordde hierop dat de wethouder mr. Jansen zich met dit werk had onledig gehouden en nu zoover daar mede was gevorderd dat die verordening in -,de volgende vergadering waarschijnlijk kon worden tegemoet geziep. - Een derde vraag pop'was gericht legtpi het feit dat de firma-.Jansen Co." voor de gemeente geld had belegd door effecten te koopen én nu wérd ge'vraagd of dit wel was overeenkomstig art. 24 der_Gemeente- wet. De Voorzitter antwoordde hierop dat deze kwestie ook ter sprake is geweest bij het college van B. en W. Doch liet college overwoog dat hier slechts werd gehandeld als tusschenpersoon, zoodat van een leve ring geen sprake kan 2ijn. Alleen kan men spreken van 'n dienstbewijs, al wordt daar voor ook een belooning betaald. De heer de Groot, lid der financieele commissie, vraagt of de voorzitter kan mee deden of de wethouder mr. Jansen zich Bij de beslissing van stemming heeft ont houden, waarop door den Voorzitter woidt geantwoord dat elke beslissing niet genomen wordt na een formeele stemming; ook bij deze kwestie is niet gestemd. De heer de Groot, is door dit antwoord niet bevredigd. Spr. stemt toe dat er en kele commentatoren zijn dip verschillende soorten van levering "noemen en enkelen hunner meencn dat art. 24 alleen het oog heeft op levering van roerende goederen. Deze opvatting is echter geheel willekeu rig. De .gemeentewet spreekt van „levering" in het algemeen, en daaronder valt dus zijns inziens ook de levering van diensten. Spr. wil toegeven dat door de firma, Jan sen Co. geen goederen, in deze effecten, zijn geleverd, maar wel heeft zij diensten geleverd. jWat is de ratio van art. 24? Natuurlijk dat de wetgever heeft willen voorkomen ,dat een raadslid zijn eigen stem zou kun nen aanwenden om zichzelf voordeel te ver schaffen. Wanneer mr. Jansen aan de ge meente voor f 100 keien had geleverd, zou hij misschien f 10 winst hebben gemaakt, wat door de wet is verboden; nu heeft hij echter diensten geleverd, waarvoor hij minstens f100 netto winst heeft gemaakt Spr. zou dit reeds afkeuren wanneer een dergelijke handeling wordt gepleegd door een raadslid, sterker nog wanneer dat ge schiedt door een wethouder; nog sterker weer waar het geschiedt door den wet houder van financiën. De firma Jansen Co. heeft een reke- ping ingediend bij do gemeente en die re kening moet worden gecontroleerd door den wethouder van financiën, den heer mr. W. II, Jansen, chef der firma Jansen Co. Dit is toch zeker wel een verhouding die de gemeentewet heeft willen voorkomen. Door de onkieschheid van mr. Jansen en de zwakheid der overige leden van het college van B. en W. zijn dergelijke fei ten alleen mogelijk en verkrijgt men een Jieer mr. Jansen de belangen der gemeente behartigt. Spr. herinnert den leden slechls hetgeen in geheime zitting is voorgevallen in openbare zitting mag hij daaromtrent niets meer zeggen voorts aan liet debat, neen het pleidooi van mr. Jansen voor Kort land, waarbij hij, zooals ieder weet, be langhebbende is, in de vergadering van 26/27 April jl„ en onlangs weer in zake het voorstel om de breedte der Vriend- schapstraat te brengen van 12 op 10 meter, pn nu weer aan dit geval Zeer zeker kim mr. Jansen de meening (lor commentatoren bijhalen om zijn hou ding te verdedigen. Doch wil men als open haar persoon de reputatie van onkreukbare eerlijkheid bewaren, dan behoort men zich, waar twijfel beslaat, te onthouden van elke levering. En voor al die zaken heeft mr, Jansen zich spr. stemt dit hij voorbaat toe veel werk getroost. Maar dat gold alles zijn eigen belang. Spr. moet dan ook weer de vraag her halen: Wat heeft mr. Jansen tot nog toe gedaan in liet belang der gemeente. Op die vraag, reeds vroeger door spr. ge daan. heeft hij nog geen antwoord gekre gen, noch van mr. Jansen zelf, noch van ,cenig ander lid, terwijl ook spr. tevergeefs heeft getracht daarop een antwoord te vin den. Mr. Jansen is raadslid geworden in 1895 en wethouder in 1899, en nagaande wal door mr. Jansen in al die jaien is verlicht, heeft spr. als eenige maatregel van belang kunnen vinden de gewijzigde inkomstenbe lasting, die weinig christelijk de ar men heeft belast ter ontlasting van den rijke. Dat is liet eenige geweest wat spr. heeft kunnen vinden. Het spijt spr. dat hij deze critiek heeft moeten uitspieken, maar hij achtte dit een plicht van openbare eeilijk- heid. De heer v. Westendorp biaclit hulde aan den directeur der Gasfabriek, die met zoo'n schitterenden uitslag de directie der fabriek voert, de afname weet te verhoogen en de exploitatiekosten te verlagen. (Ap plaus.) Lesuren Gymnasium. Ook het voorstel van curatoren tot wijzi ging der schooltijden aan het Gymnasium, waarbij ongunstig door B. en W. was gead viseerd, gaf aanleiding tot veel discussie. De Voorzitter, in deze de minder heid in het college, rectificeerde de onjuist heden door ons in een artikel en door dr. Vinckestein in een ingezonden stuk, aange wezen. De heer Ris heeft met vreugde het voor stel begroet en hoopt dat dit goede voor beeld gevolgd zal worden bij het Af. en L. O. De jongelieden hebben noodig behoor lijke ontspanning en lichaamsbeweging, en sport is gelukkig tegenwoordig bij velen een levensvoorwaarde geworden. De. kwestie hoe de. -yrije,-middagen" door te brengen, acht, hij miet moeilijk op- te lossenzij zullen óf hun, huiswerk maken en 's avonds ontspan ning nemen of omgekeerd, en hij ongunstig weer zullen -zij. ,ter ontspanning lezen of eenige liefhebberij tor hand nemen. De heer v. Westendorp beveelt even eens het nemen van de voorgestelde proef aan. De 4 uur les in den ochtend acht hij niet te lang omdat lusschentijds 1 keer 20 of 2 keer 10 minuten pauze is. In het advies wordt gesproken van stuk ken die èn het curatorium en B. en-W. tot hun overtuiging hebben gebracht. Spr. betreurt dat die stukken niet ter kennnisneming voor de laadsleden hebben ter visie gelegen. Merkwaardig vindt spr. dat het eenige lid in het College van B. en W. dal een zoon op het gymnasium heeft, is vóór de proef en ook spr. die een zoon daar op heeft, beveelt een proef aan. Het bezwaar der ouders, in het advies ge noemd, acht hij dus niet gewichtig. De Voorzitter deelt nog mede dat hij den vader van een der leerlingen van het Leidseho gymnasium heeft gesproken waai de proef wordt genomen, en die den maat regel nuttig achtte zoowel voor de ieetlingen als voor de loeraien. Zooals wij reeds meldden, werd tot do proef besloten met 17 tegen 2 stemmen. Togen stemden alleen de hccien mr. Jan sen en Honneilage Giete. Kolentransport Gasfabriek. In ons nummer van Zaterdag hebben wij uitvoerig medegedeeld wat is voorgesteld be- tiekkelijk het kolentranspoil naar de gas fabriek. De heer v. Westendorp drong aan op uitstel van behandeling. De stukken had hij eerst Vrijdagavond ontvangen en waar hem gebleken was dat de belanghebbende werklieden in deze niet waren geraadpleegd, wenschte hij gelegenheid te hebben zich be hoorlijk op te hoogte der kwestie le stellen. De heer Ris ook zou gaarne de behan deling zien uitgesteld. De heer G o u k a zal gaarne medewerken de regeling zoo goed mogelijk te doen zijn, doch wijst erop dat de gascommissic in de eerste plaats heeft te behartigen de belan gen van het bedrijf. Dat zij daarbij de be langen der werklieden niet uit het oog heeft verloren, blijkt daaruit dat zij het initliatief heeft genomen om de werklieden in hun schade te gomoet te komen. Do lieer Honnerlage Grete wijst er op dat de voorgestelde tegemoetkoming niet willekeurig is genomen doch gebaseerd is op de berekening van wachtgeld. Het ar beidsloon bedroeg in 1903 f5000 ongeveer, waarvoor als wachtgeld 50 pet. of f 2500 zou worden toegekend. Dit is ook het be drag voor de tegemoetkoming voor het eerste jaar. Het oorspronkelijk advies der gascommissie luidde overigens om B. en W. een regeling te doen ontwerpen voor die vergoeding, doch het college heeft de commissie gevraagd in deze van advies te dienen. Ilcl voorstel tot uitstel van behandeling word aangenomen met 11 legen 8 stemmen Vóór stemden de heeren v. d. Velden Lagcrweij, Ris, v. d. Drift, Beukers, Smit' v. Westendorp ,Gouka, Kranen, Vittkampf en v. d. Schalk. Tegen stemden de heeren mr. Jansen Visser, Honnerlage Grete, Klein, Loopuyt. Bonder, de Groot en P. Jansen. Salaris Conrector. Op voorstel van den heer Loopuyt had de Raad besloten de salarisregeling van den conrector weder aan de orde te stel len. Zooals men weet, hadden B, en W. in de vorige zitting voorgesteld f 200. Door den heer de Groot was voorgesteld fioo te geven aan den conrector en f 100 aan den adjunct-directeur. De Raad besliste ten gun ste van het eerste deel van dit voorstel doch verwierp hel daannedc verband hou dende tweede deel. Do heer Loopuyt nu achtte dit be sluit onbillijk tegenover de - Iwwuwooidigen titularis. Bij hol debat ever dit onderwerp was de indruk gevestigd dat het vooistel- de Groot geen nadeeligen invloed zou heb ben op hot salaris van den tegemvooidigen titularis en nu was o. a. uit het ingezonden stuk van den heer Hom gebleken dat dit wèl het geval was. Op dien grond stelde hij nu voor dat men op hot besluit zou terugkomen en het salaris weer brengen op f200. De heer R i s beslioed do mecning dat de regeling onbillijk rou zijn. Bij de oude re geling had de comector f2500, nu f2600 maximum. Het doel nu der wijziging is geweest om do lage aanvangssalarissen le verhoogen en daardoor de mutatiën in het personeel tegen te gaan. Er wordt nu alarm geblazen omdat de ver houding tusschen conrector en leeraren voor den eerste ongunstig is gewordea, maar waarom is er geen alarm geblazen, toen do verhouding tusschen rector en conrec tor werd verbroken door de salaris-vorhoo- ging van eerstgenoemde? De heer v. Westendorp blijft van ineening dat voor het conrcctorschap een belooning van f 100 voldoende is, omdat een belooning feitelijk onverplicht is. Alleen, waar de tegenwoordige titularis benadeeld is, kan hij meegaan met een voorstel om als overgangsbepaling dezen f 200 toe te kennen. Had hij geweten dat de Baad door aan neming van het voorstel-de Groot f 100 in den zak zou steken, dan zou hij zeker niet vóór dit voorstel hebben gestemd. Het voörstel'-Loopuyt wordt daarna amv gènomen met 10 tegen 9 stemmen. Vóór stemden de heeren mr. Jansen, Vis ser, Honnerlage Grete, Klein, Loopuyt, Ben der, Beukers, Kranen, v. cl. -Schalk en P. Jansen. Tegen stemden de heeren v. d. Velden, Lagerweij, Ris, v. d. Drift, Smit, v. Wes- lendoip, Gouka, de Groot en Wittkampf. Interpellatie. De lieer R i s deed aan de door hem te stellen vragen een mededeoling vooraf gaan. Den 5en Juni kreeg spr.,bezoek van den sollicitant Nobel, van wien lieden 'n adies is ingekomen. Hij bad ingevolge een oproe ping gesolliciteeid naar de beliekking van hulpmachinist bij do gemeente. Na cenigen tijd was hij bij den directeur ontboden en deze liad hem medegedeeld, dat hij voor kwam op het door dezen voorgediagen drie tal en nu omtrent hem informatica wensch te m te winnen. Zoo geschiedde ook; de patroons verstrekten inlichtingen, doch de sollicitant werd uit zijn betrekking bij een molorfabiikant te Overschie ontslagen om dat bij nu reeds voor de tweede maal solli citeerde, en dus blijkbaar weg wilde. Spr. zal het gedrag van dien patroon niet kwalificcerenmen zal deze handeling ze ker wel algemeen streng afkeuren. Nobel kwam daarmede echter zonder weik. Een paar weken later ging hij bij den directeur informeerou of er nog geen be noeming had plaats gehad. Do directeur deelde hem mede dat nog geen benoeming had plaats gehad, doch dat hij hem no. 1 geplaatst had op de voordracht. Rij ecu tweede informatie bij den direc teur vernam hij dat de benoeming was uit gesteld, doch hij gaf Nobel den raad do leden van gemeentewerken te bezoeken. Nobel 'leed dit. Hij bezocht de heeren Beukeis cn Smit, doch deze lieten zich over hun meening niet uit, daarentegen word hij door den hoor Klein 'als een vriend begroet; deze deed zich voor alsof' hij in die commissie het orgel trapte en beloofde hem de benoeming, terwijl de heer v. d. Velden hem Toezegde zijn slem aan hem te zullen geven. Natuurlijk was Nobel in zijn scliik en dacht zich leeds benoemd. Kort daarop werd hij bij den diiecleur ontboden en deze deelde hem mede dat hem was overgelaten een tijdelijke aanstel ling te doen voor do waarneming der betrek king, waartoe hij Nobel had uitgekozen, cn zoo kwam deze in tijdelijken gemeente dienst. Een definitieve benoeming wasvoor- loopig uitgesteld. Opvallend was nu echter dat de definitie ve benoeming plaats had in een vergade ring van G. W. op Vrijdag en aan Nobel reeds vooruit werd verteld dat hij de be trekking niet zou krijgen. Spr. deelt mede dat de machinist v. d. Berg hem gemachtigd iiad te zeggen dat Fontijne den naam wist te noemen van den-

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2