STADSNIEUWS. Kruist en Wetenschap. YL AARDINGEN. Gemengd Nieuw s. Reclitzalfen. Staten-Generaal. rMwaarfgtmiTi t r Rnati vaii State. Openbare vergadering van deu Raad van State, afdeeling voor do geschillen. van be stuur, op Woensdag 20 dezer, des voor middags te elf uren. Tweede Kamer. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de kiesrechtvoorstelle» van de sociaal-democratische en vtijzinnig- democralische fractiën is heden bijeenge komen tot vooibereiding van't voo! 1. verslag. Jubilee mr. G. J, Roetmop. Naar wij vernemen, hooft zich saiimge- steld oen commissie van loden der Prov. Staten om 9 September a.s. een huldeblijk aai. re bit-den aan mr. G. J. Goekoop, die op dien dag 25 jaren bet lidmaatschap van Ged. Staten van Zuid-Holland zal hebben vervuld. Heb comité bestaat uit de hoerenPa- tijn, commissaris der Koningin, voorzitter; de Bie, Evers, Visser, de Wilde, voh Fison- ne en Van Nispeu. De Dnitsclie Officieren. Do officieren van de Duitselie vloot zul len hedenmiddag 4.43, Green.wiclitiid, per Staatsspoor uit Vlissingen to 's-Gravehhage aankomen. De Duitsclio gezant- bij ons lrof, do beer Von Schloezea-, zal hen aan het station gaan verwelkomen. In vele rijtuigen zullen do officieren naar hun hotels gaan. Maandag om 3 34 stadstijd vertrekken zij per Staatsspoor naar heb Doo. Init. Generaal van lleutsz Generaal Van Heutsz. bracht gister avond, vergezeld van zijn echtgenoot©, een gedeelte van den avond door ten huize van jhr. C. H. A. van dor Wijck, oud-gouvei- neur-generaal van Nederlandseh Oost-Indiê. De generaal legde gisteren een bezoek van dankbetuigiug af bij den waarnemenden bui-gemeester ten raadiiuize. De gemeenteraad vnn Baarn is tegen mor gen in een buitengewone vergadering bijuen- geroepen, ten einde plannen te ontwerpen voor een feestelijke ontvangst van genei aal Van Heutsz, die in den loop der volgende week aan het station der H.I.I. S. aldaar zal aankomen tot het bezoeken van 11. M de Koningin-Moeder op Soestdijk, Generaal Van Heutsz woonde heden de vergadering bij vsn de Eerste Kamer der Staten Generaal, die o. a. het wetsontwerp betreffende een landbouwdepai tement voor Indië behandelde. Bezoek van President Steyn aan Utrecb'. In verband met het ontvangen bericht, hel overlijden meldende van den oud-presi dent Kruger. is het op heden door den oud- president van den Oranje-Vrijstraat aan Utrecht te brengen bezoek tot later te be palen datum uitgesteld. Paul Kruger. f Het hoofdbestuur van den Ned. Z.-Afr. Jongeliedenbond zond een telegram van deel neming aan de familie Kruger te Clarens. Uit Genève wordt gemeld!: De omgeving van president Kruger was geheel voorbereid op het naderend einde; den laatsten tijd ie'dde de overledene nog slechts een kunstmatig plantenleven voetje voor voetje schuifelend bewoog do grijs aard zicht over het teiras en zelfs den be kenden hoogen hoed was hij ontrouw ge worden. Nadat de sectie heden was verricht door professor Roux uit Lausanne en het lijk gebalsemd, is het overgebracht naar het lijkenhuis te Clarens in afwachting van de door tusschenkomst van den Engelschen gezant te Bern aangevraagde toc-stammmg om. het stoffelijk overschot naar Afrika over te mogen brengen. 'Yan alle kanten stroomen. de telegram men van rouwbeklag toe. Het, Journal de Bmxelles' zegt naar aanleiding van Kragers' doodDe Boe renrepublieken bestaan vandaag nog slc-chts in een roemrijke herinnering. De Engel schen zijn er meester, terwijl de oude blan ke bevolking teruggekeerd uit de gevan genschap zich weer neerzet op de veiwoesto hoeven en verlaten vlakten. Maar er blijft altijd' een dapper volk, welks rampen de geheele wereld ontroeren. Vandaar dat alle menscheu met gevoel zich met deelneming buigen vo-or het graf van hem, die is heen gegaan en die in zijln persoon vereenigde alle eigenschappen en de grootheid, die zijn ras kenmerken. Ook alle Duitsche bladen staan vol eer biedige artikelen, gevrijd aan de nagedach tenis van den overleden president Kruger De „Taglieh© Rundschau" besluit met het woord van Victor Hugo„Wij beween en een doode en begroeten een onsterfelijke." De „Kcdn. Ztg." zegt aan het slot van een hoofdartikel naar aanleiding van den dood van president Kruger, dat de reis naar Europa oom Paul's moeielijksfce, hard ste trek is geweest. „De geschiedenis van Kruger is de geschiedenis van zijn volk, ,hij stak uit als een gedenkteeken uit de dagen toen hij geholpen had, in het vierde vaderland de republiek te stichten De Boer is bij; zijn trek onvermoeibaar voort gegaan, zich bewust van zijn kracht en werkzaam naar zijn aard, alles vereenigd en overstraald door een -kinderlijke hoop, dat -het geloof tot het heil zou leiden. Oom Paul bezat deze eigenschappen en blijft een merkwaardige, achting afdwingende figuur van de geschiedenis Zijn welsprekend heid was iets eigens, bijbelsch, patriar chaals. Zijn gezicht, bleef altijd rustig, al leen de klein© oogen fonkelden. Van lachen of glimlachen hield hij in heb geheel niet, men kou zich dit, gezicht in ook glim lachende plooien in het geheel niet voor stellen. Toch was de uitdrukking ervan niet onvriendelijk: hij gelóófde, en wie gelooft-, aan iets goed gelooft, dien staat heb op heb gelaat geschreven. Het lot heeft teleur gesteld. Het heeft andere wegen voor zijn volk gekozen dan die van oom Kruger waren. Wie weet, of de oude moede man, die nu zijn oogen gesloten heeft, niet voor zijn einde toch nog eens verheerlijkt ge glimlacht heeft, droomeude, bevroedende of wanende dat de toeko-mst van bet Afn- kaauder-volk nog niet verloren is, maar zich, evenals de Vereenigde Staten van Amerika, uit het Engelsolio rijk krachtig zal weten te bevrijden." De „Tnclepeudanee" te Brussel zegt: Men zou gaarne gezien hebben, dat Kruger was gestorven daar verre in Afrika in vollen roem in den slag to midden van zijn wa penbroeder. Hij toonde zooveel grootheid, in zijn leven, zooveel sublieme schoonheid 1 de energie waarmee hij zij-n taak vervul- e, dat men slechts eerbiedig zich kan bui gen voor zijn doodsbed en diepon rouw moet gevoelen over dezon grijsaard! uit den heldentijd. In een particuliere correspondentie uit Parijs schrijft men In de algemeene vreug- op dezen heerlijken avond van het na tionale teest worde het bericht van Kru- er's dood slechts weinig opgemerkt. Do Temps", de „Debats" en de „Libertó" ersehijnen niet. De „Presso" alleen bevat een bewogen artikel eindigend Kruger was oen trotscli voorbeeld van stoïcisme. Nooit zou men met grooter nede righeid de regeering kunnen aanvaarden, met meer grootheid het ongeluk kunnen dragen. Morgen zal de ontroering des te giooter zijn. Do Engelsche avondbladen, voor het overgioote mcerandeel jingoistisch tot in don inkt. waarmede zijl gedrukt worden, schrijven eenigszins waardeerend over den ex-president. Alleen de ultra-conservatie- „Giobe" maakt oen uitzondering en acht het 't. best Klruger maar zoo spoedig mogelijk te vergeten. De liberale „Westminster Gazette" ver wijt Kruger een misdadige domheid het ultimatum en laat verder het oordeel over aan net nageslacht. Het vrieudelijkst is de ..Pall Mali Ga- tre". het blad waaraan eenmaal Milner i Stead werkten. De Londensche corres pondent der „N. R. Ct." vat het oordeel van dit blad aldus samen „Kruger was inderdaad een groot man. Had hij een sj-mpathieke schranderheid be zeten evenredig aan zijn geestkracht en diplomatiek vernuft: hij zou in Zuid-Afri- de herinnering nagelaten hebben van a der grootste staastmannen. Ongeluk kigerwijs was Kruger niet in staat, de voor schriften der billijkheid en de werkelijke logica der feiten te waardeeren. Desondanks bleef bij een achtenswaardig en geducht vijand; zijn vinnigste tegenstanders zullen de eersten zijn om zijn moed en volharding n dagen van rampspoed te huldigen." Tariefontwerp De kamer van koophandel te Dordrecht heelt zich uitgp-proken tegen het onlwerp- tariefwe'. in een adres dat zij aan de Kamer heeft toegezonden. Opheffing Schutterijen. In de vergadering van den gemeenteraad te Meppol werd medegedeeld een schrijven van den commisasris der Koningin, waarbij, in antwoord op 's raads verzoek van 16 September 1903, om gelijkstelling van de dienstdoende schutterij met een rustende, v&idt te kennen gegeven, dat dit niet reeds met. 1 Januari 1905 kan plaats hebben, maar dat het verzoek kan herhaald worden na. 31 Augustus 1905. Vrije Vromven-Y-rceniglng, De bestuurderessen der Vrije Vrouwen- vereenigmg te Amsterdam hebben zich, daartoe gemachtigd bij vergadering-besluit van 7 Juli jl./tot de Tweede Kamer ge richt met een gemotiveerd adres, waarin zij het verzoek doen, dat de Kamer biji de aanstaande behandeling der ontwerpen tot Grondwetsherziening in geen geval tot een zoodanige herziening overga, als daardoor niet tevens de Nederlandsche vrouw wordt opgenomen in het kiezerscorps. vergadering. De penningmeester deed reke ning en veiantwooiding. Alles werd volmaakt in orde bevonden. Er bleek totaal te zijn ingekomen f596 491/2- De onvermijdel. uitgaven beliepen f 48 941/2, zoodat in het geheel aan bet Landel. Comité f 547.55 kon weiden afgedragen. Na afloop dezer werkzaamheden verklaarde de voorzitter het comité ontbonden. Sh-tvei antwoord mg van het comiié. Lijst S. D. A. P. 22 eu 29 Juni J. v. L. f 1mej. A. A. fü.20, mej. v. V. f 0.20, J. v. d. S. f 0.50, A. M. f 0/15, R. v. W. f 0.20, 0. N. f 0,20, A. v. d. 8. f 0.50, J. H, R. f 0.75, L, d. V. f 0 50. J. v. 't Z. f 0.50, 0. v. 't Z. f 0.20. Lijst Bond v, Ned. Ond. M. L. D. f lJ. V. f 0.50, J. G. f 0 25. Moker H 20, X. f 1, D. d. K. 12, t. D. 10. Moker (0.25. Saldo concert Officierenter. I Juli (34.79. Totaal (596 491/2 De Penningmeester, Het comité maakt ten slotte nog van de bereidwilligheid van de Radactie van dit blad gebruik, om allen, die bet bij zijn omvangrijke taak steun vprleenden, daarvoor openlijk zijn dank te betuigen. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 22 Juli a.s., des namiddags 2 uur, ten Raadhuize. De stukken liggen voor de leden ter visie, De Kamer van Albeid voor de Vocdings- en Genotmiddelen le Schiedam, heetl aan 11.11. Hoofden en Bestuurders van Bedrij ven, behoorende lot het Ressort van boven genoemde Kamer van Arbeid de navol gende citeukiiie verzonden: Schiedam, 15 Juli 1904. M. Al. Bij Circulaire van den lilden December 19U3, No. 215, werd door ons aan U het erzock gedaan aan Uwe werklieden, die in Uwe bedrijven in uurloon of op stuk werkten, gedtuende de Kerstdagen cone te gemoetkoming te geven, opdat deze dagen met oprechte tevredenheid en zonder nij pende zorgen konden gevierd worden. Wij vernamen toon dal verscheidene Uwer aan dit verzoek hebben gevolg gegeven on tegemoetkomingen van (1.— tot f2.50 heb ben uitgekeerd, voor welke medewerking de Kamer bij deze haar welgemeonden dank betuigt. Thans is de winter voorbijgegaan, de nijpende zorgen zijn verminderd door de komst van den zomer, die met zijn heer lijke natuurpraeht zijn intrede heeft gedaan, en ons nieuw leven en nieuwe klachten schijnt gegeven te hebben. Bij velen Uwer rijpen plannen om van dit schoonc to ge nieten. Men gevoelt behoefte eens even te rusten, en zich het tegenwoordige zenuw achtige leven van de schouders te werpen, dat ons meer dan vroeger behoefte geeft aan rust en ontspanning. Maar ook de arbeider en arbeidster in fabrieken en werkplaatsen heeft daaraan behoefte, is ook mensch en heeft even eens gevoel voor hot schoone en lust om te genieten van wat de wereld hem aan natuurschoon biedt. Daarom vragen wij U, ook Uwe vaste arbeiders en arbeidsters een paar vacantic- dagen toe te staan, ook hen in de gelegen heid te stellen, nieuwe en frissche krach ten te vergaren voor den dagelijkschen arbeid. Reeds zijn er patroons die hunne ar beiders van dienst waren door hen telken jare in do gelegenheid te stellen op hunne kosten een genoeglijken dag eldeis ie pas- seeren, en wij geven Hoofden en Bestuur ders der velschillende bedrijven in over weging ook op zoodanige wijze werkzaam le zijn. Ons doel is echter deze loffelijke ge woonte meer en meer algemeen le maken, opdat ook de aibeiders en aibeidsters ko men lot het besef, dat men hen waai deert en hun voortdurende lust en ijver voor hunnen arbeid op prijs stelt. Wij bevelen daaiom deze zaak warm bij U aan, en houden ons oterluigd dat gij luin ook thans dit genoegen niet zuil ont houden. Hoogachtend, De Kamer van Arbeid voor de Voedings- en Genotmiddelen te Schiedam. De Voorzitter, P. J. SMIT. De Secietaiis, ,1. E. YAN RIET. Als een hulde aan Paul Kruger heeft de heer P. Textor hederi bij het carillon be spelen als eerste nummer gekozen het Trans vaalsche- Volkslied, te water had geworpen uit wanhoop, omdat zij door haar beminde was vei laten. Het meisje werd gered en is naar hare ouders te Oud-Beierland gebracht. De Jubileum-feesten der Kon. Zangvor- ec-niging' „Rotte's Mannenkoor" zijtn gister avond geëindigd met een groot concert in heb „Gebouw voor K. en W." Ten gehoor© werden gebracht de ballade „Tallefor" van Richard Strauss en de „Negendie Sympho nic" van L. v. Beethoven. Do orkestbegeleiding was van het Ulreclitsch Stedelijk Orkest en de Arnk, Oi'kestvereemgng. Als solisten werkten mede de dames A. Oidonboom, sopraan, de HaanManifarges, alt, do hoeren L. Hess, tenor en A. v. Eweijlk, beiden uit Berlijin, en een koor van circa, 450 dames en heoron, onder leiding van A. B. tl. Verbey De lieer Hess gaf nog ten boste Beetho ven's „Liederkcis" en „die ferne Gelichte." Het feesb-eoncert scihonk veel kunstgenot on was een waardig besluit. In de pauze werd een collecte gehouden voor liet gezin van C'ornclis de Gast, die bij) het redden van een jongmenscli liet leven verloor. TPedit rijd van Holterdamsche rolkszanqveree- ni fingen. Onze correspondent te Rotterdam schrijft Nauwelijks zijn de laatste tonen der feestvreugde van Rottes Mannenkoor weg gestorven of weder een nieuw© wedstrijd staat voor de deur. Door de Yereeniging tot Veredeling van "Volksvermaken is nl. een wedstrijd uitge schreven voor Rotterdamsohe Volkszangvcr- ceuigingen op Zondag 17 Juli a.s. oven- eens in het gebouw voor K'asten on AVe- enschappen. Het is vooral in den Volkszang dat deze Ycreeniging een krachtig middel ziet om de levensomstandigheden t© veraangenamen daardoor te verbeteren en met bet doel dus den volkszang aan te moedigen, schreef zij dezen wedstrijd zoowel voor gemengde als mannenkoren uit. De wedstrijd bestaat uit twee afdcelingen. De eerste is voor mannenkoren en vangt aan Zondagmiddag ten 31 ure. Voorge schreven zijn 2 nummers naar keuzo, beide behoorende tob de litteratuur van den volkszang. Do prijzen bestaan uit le prijs verguld zilveren medaille en een premie "van f 50, 2e prijs zilveren medaille eu een premie van f 35, 3 prijs zilveren medaille en een pre mie van f 25, 4e prijs zilveren medaille en een premie van 15, en 5e prijs bronzen me daille en een premie van f 10. De tweede'afdeeling is voor gemengd© ko ren welke des avonds ten 6 ure zal aan vangen. Hiervoor zijn voorgeschreven 2 nummers naar keuze waarvan één behoo rende tot de litteratuur van den volkszang. Hiervoor zij uitgeloofd le prijs een ver guld zilveren medaille en f 50, 2-e prijs zil veren medaille en f 25 en 3e zilveren me daille en f 10. Uitgesloten zijn vereenigingen welke voor 1 Januari 1904 reeds een eersten prijs behaald hebben in een 2e afdeeling van een wedstrijd die minstens in 3 afdee- lingen verdeeld was. Do jury bestaat uit de 'hli. L. P. Brandts Buys, Georg Rijken en Anton B. Verhey. In de eerste afdeeling zullen mededingen de vereenigingen Aurora, Kunst na Ar beid, Harmonie, De Vereenigde Zangers, Zang en Vriendschap, Kunstmin, Koningin Wilhelmina, Door Eenheid Kunst en Het Oosten. In de tweede afdeeling zullen mededingen de vereenigingen Crescendo, Caecilia, Men delssohn Bartholdy, Rotterd. Bondskoor en Kunstgenot. Gaarne brengen wijl buide aan het be stuur der Vereenigiug tot Veredeling van Volksvermaken, daar wij overtuigd zijn dat het met het uitschrijven van dezen wed strijd een goed en nuttig werd verricht. De 20 jarige H. S., tijdelijk o> trienen ver pleegde uit het gesticht te Boekd, b->c ft van nacht een drietal komju«n ontneem J en naar hu>s gebracht. Ook heen hij van een twintigtal planten in de Plantage alle b'oe men afgeplukt, terwijl hij ten slctta te 21/2 uur de concierge van het ziekenhuis uitzijn bed belde. Het blijkt uit deze feiten dat de man niet zonder nadeel voor anderen vrij kan rond- loopen, zoodat maatregelen zijn genomen om hem weer riaar het gesticht te doen terug- keeren. Lijst van brieven en briefkaarten, geadres seerd aan onbekenden over de te helft der maand Juli Brieven. Bakker, Scheveningen. Briefkaarten. Mej. YV. Wijsbroek, Rotterdam, Truus van Eijk, Utrecht. Buitenland. Jean Karstel, Brussel. Steuncomité diamantbewerkers. Het comité vergaderde deze week om lot zijn ontbinding te besluiten. De secretaris gaf een overzicht van de werkzaamheden van den stichtingsdatum, 18 Mei 1904, tot op deze 'Gisteravond omstreeks 111/2 ure passeerde v. d, S, het Prikken-waler, waai in hij eenige verdachte beweging meende te bespeuren, Naderby gekomen zag hij daarin spartelen de 19-jarige dienstbode M. v, d. M., welke zich Den -heer A. Neuhuijs wacht 'Zaterdag 16 Juli a.s. bijl zijn terugkeer uit Ame rika, waar den bekenden schilder, zooveel eer bewezen werd, oen zoor hartelijke ont vangst van de ingezetenen zijner woon plaats, het dorje Laren (N.-II.), De school kinderen zullen met het' fanfare-korps aan de grens der gemeente hem en famili op wachten. Voorts <s er concert, illumina tie enz. camaaaaa rn w saosKmaeaBssatamm. «gffgKmnmmpgipamgrpcaB pia. Ilij ziet in, dat dezelfde kracht, die van zulk een afzonderlijk, departement zou uit gaan, niet van 0011 gewono afdeeling biji heb departement van binnenlandsch bestuur zou kunucu uitgaan, wanneer de man, dien men aan heb hoofd daarvan stelt, slechts meer is dan een gewoon bureauchef. Uit do memorie van den minister stlf ti acht hiji aan te loonen, J100 zeer liet zelf standig departement van landbouw zal moeten ingrijpen in zaken, die uit haar aard tob 'biimenlandscli bestuur bebooren, immers het departement van landbouw zou niet alleen over technische zaken hebben te oordoelen, maar ook over economische oorzaken, dio do ontwikkeling vooi den landbouw in den weg staan. I11 een zeer uitvoerige redo verdedigt do afgevaardigde dezö opvatting. De MIN. VAN KOL., de keor Idenburg, meent, dat, waar eenmaal, blijkt, dat ook de heer Van de Yirijck niet van meeuing is, dat' alles bijl binnenlandsch bestuur moet blijven, .het verschil tusschen dezen afge vaardigd© en spreker slechts een is van graad, niet van aard. Het gevoelen van den hoor Van de Wijck in deze 1111 eerbie digende, wijst hijl er toch op, dab dit oor deel staat tegenover het oordeol Van do tegenwoordige regecring van Indië. Oorspronkelijk was 'liet plan om. alleen het technisch deel van don landbouw aan het afzonderlijk departement op te dragen, het economiseh deel onder binnenlandsch bestuur te laten. De gemaakte opmerkin gen van den directeur van binnenlandsch bestuur zelf, deden echter een anderen weg inslaan. Een juhileum. Men seint ons uit Amsterdam De liter H, vnn Vassen, chef van het Centraalstation, herdacht heden onder talrijke blijken vnn hoogachting den dag waarop hij voor 25 jaren door de directie der H. IJ. S. M. als chef viv: het station Oosterdok werd aangesteld, vervolgens was hij te Hilversum, Den Haag en thans vele jaren alhier. In de wachtkamer tweede klasse, floor gioen en bloemen tot receptiekamer her schapen bood de eerste onderchef de heer Giunewold den jubilaris, namens het geheele onderhebbend personeel een bronzpn beeld, »GIoire au travail" op marmeren voetstuk met een toespraak ann, aan het slot waarvan bij den wensch uitsprak nog vele jaren onder den minzamon en rechtvaardigen chef tn mogen werkzaam.zijn. De jubilaris spreker dankend, zeido der gelijke hulde van ln-t geheele personeel na 't gebeurde vnn hel vorige jaar niet verwacht te hebben, het was hem aangenaam dat den vorige band en kameraadschap thans opnieuw werd bezegeld. H» drukte allen de hand, allen zijn ten zij neut uitnoodigeri i. Zijn kan toor was door den heer Kra=n!ipolsky in een bloemhof heischap-n. Het gedelegeerd lid der administiatie, den heer Van Hasselt, wenschte, den jubilaris persoonlijk geluk met dit zeldzaam er> pet vol feest. Uil ie diamantindustrie. De leerling-commissie in de diamant industrie te Amsterdam heeft besloten, dat leerlingen, die in liet diamantvak wen^chen te worden toegelaten, moeten voldoen aan de volgende eischen 1o de adspirnnten moeten den l- efiijd vnn 14 jaar bereikt hebben, en mogen niet ou Ier zijn dan 18 jaar 2o. zij mo-Uon de lagere school geheel dooiloopen hebbpn; 3o. zij moeten eene goede gezondheid ge nieten. Voor toelating komen voorloopig slechte in aanmeiking: kinderen van Werkende, over leden ot invalide diamantbewerkeis. Overleden. De beer J. te G. op Luag-Meinen te Vi agentier, die in 't begin van deze week floor het op hol gaan van z'yn paaul onder een svagen geraakte, is Woensdag ovei leden. Wreedheid gestraft. E"n kanonnier van S. te Arnhem, die eene kat op zoodanige wijze mishandelde, dat dit dier moest worden afgemaakt, is'deswege dooi den krijgsraad veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 14 dagen. Gistermiddag werd de nieuw-benoemde raadsheer in bet gerechtshof in den Haag, mr. S. Gratama VYz., laatstelijk president der arrend.-rechtbank te Dordrecht, plech tig geïnstalleerd. EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag 15 Juli. Aan de orde is de bekrachtiging der over eenkomst met do Nederlandsche Handel maatschappij, die na een enkele opmerking van den heer Schotten, door don minister van koloniën beantwoord, werd verleend zonder hoofdelijke stemming. Het wetsontwerp tot vorhooging van do Indisch© begrooling, ten behoevo van do in stelling' van een departement van land bouw, wordt bestreden door den heer VAN DE WIJCK. Hij' noemt alle argumenten, in de memorie van toelichting genoemd, suggestief, doch onjuist of overdreven. Een liefdesavontuur. Men schrijft ons uit Rotterdam; Een bakker te Rotterdam kwam voor cenigcn lijd toL de minder aangename ont dekking, dal zijn vrouw, met wie hij reeds een twintigtal jaren gehuwd was, op de loop was gegaan, en niel allen zijn mees terknecht, maar tevens oen aardige som gelds had medegenomen. Tevens kwam hij te hooien dal liet paar met de Sla lon- dam naar Anicnka was vertrokken. On verwijld begaf hij zich naar hel Icncin van de Hollaud-Amcrika-lijn om hel plan le verijdelen, doch hel schip was juisl ver trokken! Nu was goede raad duur. Ilij trad in ovcileg mei zijn schoonvader 011 besloten werd dat heiden direct naar Hamburg zou den vertrekken om mei een der schepen van do Hamburg-Amerika-lijn oveneens de reis naar Amerika to aanvaarden. Alle kans bestond nl. dat zij dan nog eonigo uren eerder le New-york zouden aankomen dan do Sla lend am. Zij vonden werkelijk le Hamburg de Kai ser Wilhelm If lot vertrek gereed. Dc reis word aanvaard en werkelijk kwamen zij juisl ecu half uur vóór de Slalcn- dam le Ncw-York aan. fn spanning wcul de S la lend a 111 afgewacht, liet gevlucht to paar, dal zich onder den naam M. Scliottc en cchlgenoolo had lalen inschrijven, was een der eerslen die dc hooi verliet. x f t'S'

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2