binnenland. Kerk en Schook Christ. Geref. Kerk. V V STADSNIEUWS. YLA AR DINGEN. SPORT. B r Gemengde Mededeellugen. E ügeland. Bij Kingsbridlg© (graafschap Devonshire) ia een. lijk aan land. gespoeld. Uit Ame- rikaansch geld' en. kaartjes mot den naam Kent Loomis, die op bet lijk werden ge- -vonden, besluit mot dat het do vermist© broeder van. dan Amerikaanscheai staats secretaris Dooxnis is, die kort voor de aan komst te Plymouth' op 20 Juni van boord van bet- s.s. W i 1 hl ei 1 m II verdwenc-n was. Frankrijk. Een commissaris van politie van Nantes, die naar St. Colombia was 'gegaan om bet besluit tob sluiting barer school aan de zusters van St. Gildas mee te doelen, werd door een groot aantal 'betoogers lastig ge vallen. De burgemeester van da plaats was zelf onder de betoogers; bij beleëdigde don commissaris en werd toen bij te Nantes, waarheen liijj zioh bad! begeven, uit den trein kwam, gearresteerd. Do Compagnie des Messagerie-s Mariti me® beeft m-eb het oog op de stakingen in Marseille besloten tot een uitsluiting. De bemanning van vijf daar liggende schepen dezer maatschappij is aan wal gezet. D ui iscbl a nd. Het congres der Duitsehe sociaal-demo craten is tegen den ISen September te Bres- men bijeengeroepen. Op de agenda staat ook een rapport van Fischer over gemeente politiek. Singer zal over het internationaal socialistisch congres te Amsterdam spreken. It u s 1 a n d. De ond'ergouvemeur van heb gouverne ment Jelissawetpol (Kaukasus) Amdrejef is gisteren te Agdschakent vermoord. Hofberichten Zaterdagmiddag te 3 u. 16 m. is generaal "Van Heutsz aan het station te Apeldoorn aangekomen. Op het perron werd hij begroet door prins Hendrik met een talrijk gevolg in groot-tenue. De Prins droeg de generaals uniform. De muziek-vereeniging »De Harmonie" speelde bij het verlaten van het station vader- landsche liederen. Na de ontvangst en voorstelling aan het gevolg en aan den burgemeester, reed de generaal met prins Hendrik in een hofrijtuig, met zes paarden bespannen, naar het paleis. Wij kunnen berichten, dat H. M. de Ko ningin op het diner ter eere van den Luit.- generaal Van Heutsz de hierbij gevoegde toespraak gehouden heeft: Generaal Waar Gij, na zoovele roemrijke wapen feiten bedreven te hebben, met verlof in het Vaderland terugkeerde, acht Ik mij ge lukkig U op Nederiandschen bodem welkom te heeten. Het Vaderland is U veel dank verschuldigd, voor de wijze, waarop Gij zijne belangen in Atjeh gediend hebt, het waardeert in U den bevelhebber, die het gewest Atjeh onderworpen heeft, het Ne- derlandsch gezag handhaafde en bevestigde, zoowel door het zwaard, als door staat kundig beleid, er beschaving en welvaart brengende. Nadat Mijne geliefde Moeder U, tijdens Haar regentschap, de moeilijke taak van Gouverneur van Atjeh op de schouders legde, volgde Ik steeds met belangstelling Uw arbeid en streven. Ontvang thans Mijn dank voor de eervolle wijze, waarop Gij Uwe opdracht volvoerd hebt. Ik bieng U hulde voor de hooge en nauwgezette op vatting van Uwen plicht, welke Gij al deze jaren ten toon spreidet. Ik gedenk met dankbaarheid den moed en de voortvarendheid van het Indische Leger en de Marine. Ik breng hulde aan Uwe dappere Krijgsmakkers, die onder Uwe beleidvolle aanvoering streden en zoovelen die voor het Vaderland het offer van hun leven moesten brengen; aan de ambtenaren van het civiel bestuur, die U bijstonden in Uwe moeitevolle taak, aan allen, die U be hulpzaam waren Atjeh te maken tot een kostbaar kleinood van Onze Koloniën. Maar Ik wil de daden laten getuigen, zij zijn welsprekender dan Mijne wooiden. Ik wil hier alleen nog aan toevoegen, dat generaal Van Heutsz tot in het laie nage slacht voor ieder soldaat zal zijn het be zielend voorbeeld van Moed, Beleid en Trouw. Ik stel dezen heildronk in op den Luitenant-generaal Van Heutsz 'en Mijn dap per Indisch Leger. De generaal heeft daarop geantwoord. Generaal Van Heutsz vei trok gister met deti middagtrein te 1.28 naar den Haag, niet een hofrijtuig en begeleid doorgraaf Dumon- ceau naar het station gebracht. De heer Du- monceau nam in de zelfde coupé plaats als de generaal. Te drie uur Zateidag begon het tuin feest, dat H. M. de Koningin-Moeder in het park achter het paleis Soestdijk aanbood. Bijzonder groot was dit jaar het aantal dames en heeren, dat op de partij ver scheen; men schat het getal op meer dan 300. Alen zag er de voornaamste burger lijke, kerkelijke en militaire autoriteiten uit een groot deel der provincie Utrecht. De fraaie zomertoiletten der dames en de schit terende uniformen der militairen trokken Vooral de aandacht van 't talrijke publiek, 'dat bij dgn ingang van hef voorterras zich had opgehoopt. De gasten werden op het hordes door den ceremoniemeester ontvan gen, waarna zij zich door do breedc ves tibule naar het park begaven, Even over drie verscheen H. M. de Koningin-Moeder, die zich minzaam met haar gasten onder hield. De kapel van Van Aken (Amersfoort), voerde een fraai programma uit, terwijl op verschillende plaatsen buffetten waren op gericht, waar do gasten zich konden ver- frisschen. Bijzonder prachtig zomerweer be gunstigde dit tuinfeest, dat te ruim 5 uur eindigde. De Voistin-Moeder van Waldeck Pyrmont en Haar 10-jarig zooulje, stiefbroeder van H. M. de Koningin-Moeder, kwamen Zates dag avond te 7.20 met den gewonen trein aan het station der H IJ. S. M. te Baarn aan. H. M. Koningin Emma haalde haie gasten van het station af. De burgemeester van Baarn was ter begroeting aanwezig. In drie open hofrytuigen reed de koninklijke familie met gevoig naar het paleis Soestdqk. De Duitsehe Officieren. Do Duitsehe gezant biji ons hof, do heer vooi Scbloezer, gaf Zaterdagavond in het gezantschapsgebouw aan den Langen Viji- verberg een dmer tor eere van d!e hoogge plaatste Duitsehe zeeofficieren, die zich in de residentie bevinden, ten -einde Maandag a s. door U'. M. de Koningin te worden ont vangen op het Loo. Aan het gastmaal zaten een. dertigtal ge- noodigdeu aan, met inbegrip van de offi cieren en db ied'en van het gezantschap. Tot die genoodigdan behoorden onder meer de minister van buitenlandschö zaken, ba ron Mei vil van Lyndeu, de oud-ministers van marine vice-admiraal jkr. Roëll en jhr. Van der Wïjfck, de secretaris-generaal van liet departement van marine de lieer L. A. Dittlof Tjassens, de schout-bijknacht H. F. Kouwenberg en verschillende andere daar ter stede gevestigde marine^autoritedten. De gastheer bracht den eenigan. ingo- stelden heildronk uit op dc Hollandsche en de Duitsehe zeemacht, aan wier bloei en gelukkige ontwikkeling de gezant de meest hartelijke woorden wijdde. Ten slotte steldo de heer von Schloezer de gezondheid in van H. M. Koningin Wilhebnina en Z. M. den Duitschen keizer. Na het diner bleven admiraal von. Koes ter en veile der gesioodigden nog eenigen tijd te zamen in de gastvrij© woning van mevrouw en den lieer von Schloezer. Dinsdagochtend koeren de te 's-Graven- ihage vertoevende vlag- en. dekoffieieren mei een hein door de Staatsspoorwegmaat- schappij aangeboden salonrijjtuig ten 6.5é naar VUssingem terug. Te Ylissingen werd Zaterdagavond op de duinen nabij heb Grand Hotel des Bains een groot vuurwerk afgestoken, dat was aangeboden door den commandant der Hertog Hendrik, kapt. ter zee Hoek water. Alle Duitsehe bodems zijtn voor het pu bliek ter bezichtiging gesteld, behalve het vlaggesehip Kaiser Wilhelm II. Door een zestigtal Duitsehe zeeofficieren, werd! gisteren aan het diner te Schevenin- gen deelgenomen. Mede Zaten o. a. aan dan disch de Duitsehe gezant, de gozant- schapsraad, de secretaris der Duitsehe lega tie en de milittaire attaché. Toasten wer den uitgebracht op den Duitschen keizer, door baron van Hardenbroek van Bergam bacht-, pres. van de Maatschappij Zeebad Scheveningenop onze Koningin door den Duitschen gezant, op de gasten door den lieer Kuip, terwijl de admiraal von Koster dankte voor het gulle onthaal. Slechts één gedachte zei de admiraal bezielt onze officieren na zulk een ont vangst, dat geen beroep zóó schoon is als dat van Hen zeeman, zoo schoon als men zich een ander nauwelijks denken kan. Want hebben wij tot plicht in tijden van gevaar de grenzen des vaderlands be be schermen, in vredestijd is 't onze roeping vriendschap aan te knoopan, vriendschappe lijke betrekkingen tusschen de natiën te bevestigen. En hier in Holland! is ons gebleken, dat banden van vriendschap en verwantschap ons aan elkaar verbinden. De ontvangen blijken van vriendschap hebben ons barb goed gedaan en wederlceerig komen wij tot het Hollandsche 1-olk met dezelfde vriend schappelijke gevoelens in deze gelukkige, schoon© dagen. De admiraal eindigde zijn red© met een dronk op Holland's welzijn en op de vriend schappelijke gastheeren. Daarna bezochten de officieren! de Kur- zaal die toepasselijk was versierd! en alwaar het Phil harmonisch orkest de gasten ont ving met het „Heil dir im Siegeskranz" en het „Wien Neer land's bloed." Tegen 10 uur werd een! goed geslaagd vuurwerk afgestoken. Er was oen enorm© menschemmassa op Scheveningen. Tot circa 2 uur na midder nacht reden trams op en neer. Dat er geen Duitsehe oorlogsschepen voor de kust te zien waren hetgeen trouwens was aangekondigd wekte nog al teleur stelling vooral bijl degenen die van buiten de stacL gekomen waren. Corps diplomatique. Naar uit goede bron aan het sDbl." ver zekerd wordt, is er tot dusver nog geen sprake van dat bij den Russischen gezant bij ons hof, Ridder de Struve, het voornemen zou bestaan, om zich uit den diplomatieken dienst terug te trekken. De Oostenryksche gezant is met verlof naar Berlyn vertrokken. Ministerraad. Na afstemming j.i. Donderdag door de Eerste Kamer van de Hooger Ondeiwyswet z\jn de ministers ten huize van minhter Kuyper bijeen geweest. De aanvrage eener particuliere audiëntie bij II M. de Koningin op het Loo heeft plaats gehad ingevolge besluit van den Mi- mstei raad. Zaterdagmiddag was er vergadering van den ministerraad. De ministers van marine, oorlog en koloniën waren wegens hun ver trek naar het Loo uiet tegenwouidig. Generaal Tan lleutsz. De gemeenteraad vau Baarn heeft besloten, generaal van Heutsz bij eventueele aankomst aan het station aldaar feestelijk te ontvangen, en den prachtigen weg naar hem te noemen. G. W. van Kempen, f Gisteren is te Groesbeek bij Nijmegen, waar hij tot herstel van zjjn ziekte vertoefde, osei leden de heer G. W, van Kempen, raad adviseur bij het ministerie Bmnenlandsche Zaken, chef der afdeelïrig comptabiliteit. De oveiledene was ridder van de Neder- landsehe Leeuw en ridder in de orde van St. Stanislaus van Rusland. Paul Kruger. f Uit Montreux wordt aan het ïBerl. Tagebl." gemeld, dat van de staatshoofden president Loubet de eenige is, die een schrijven van rouwbeklag zond naar aanleidirg van het ovetljjden van oud-president Kruger. De sSouth African News.' zegt naar aan leiding van Krugei's dood: Evmmin als Ciomwell of Lincoln mag men Kruger met de gewone maat melen. Groot-Brillanmë heeft dezen man nooit kunnen begrijpen, den tnan, die een zoo belangrijke rol in de ko lonisatie van het land heeft gespeeld. De ïCape Tunes" meent dat de oud presi dent zijn ambitie en zijn verwachtingen heeft overleefd. Er was veel te bewonderen in de energie van zijn karakter, maar zijn methode van handelen liet te wenschen. De bladen te Bloemfontein zeggen niet veel. In den Wetgevenden Raad hier wqdde de koloniale secretaris Wilton eenige waar deer ende woorden aan den oud p-esideut. Onze Kamerleden. De leden der Tweede Kamer zijn heden door den minister van Waterstaat uitge- noodigd op 18 Augustus tegenwoordig te zijn te Andel bij de doorgraving van den dam aan den Nieuwen Maasmond en de onthulling vau den gedenksteen, betrekking hebbende op dit feit. De Koningin za! bij deze plechtig heid mede tegenwoordig zijn. Ook da leden der Eerste Kamer hebben voor deze gelegenheid een uitnoodiging ont vangen, V Mag men met het oog op den datum voor deze uitnoodigiög de gevolgtrekking maken dat vcorloopig nog geen besluit tot ontbin ding der Eerste Kamer te verwachten is? Koninklijk bezoek aan Noord-Brabant. De vereeniging "s-Hertogenbosch' Be lang" is voornemens in overleg met en. onder steun van. de feestcommissie uit den Ge meenteraad aldaar het hare er toe bij te dragen om, bij gelegenheid van de komst van H. M. de Koningin on van Z. K. H. Prin.i Hendrik der Nederlanden, aan de stad een feestelijk aanzien te verschaffen en aan de Hooge bezoekers een beeld te geven van het volksleven in de provincie. Daartoe wil zijl een Concours Hippique geven in den namiddag van Vrijdag den 19n Augustus a. s., terwijl in den morgen van dien dag een Reünie zal plaats hebben van de vele Harmonie- en Fanfarekorpsen als mede van de oude Schuttersgilden en gil den, welke men in deze provincie heeft. Bij genoegzame deelneming zullen al die vereamgingen op dien morgen zich op het Stationsplein vereenigen om gezamenlijk met ontplooide vaandels en onder het spe len van marschen zich naar het Gouvem'ei- mentsgebouw te begeven om alda-ar aan het Kon. echtpaar een aubade te brengen. Thans is officieel bekend gemaakt dat ook Eindhoven en Helmond zullen worden bezocht en wel op 20 Augustus. („Prov. 's-ECert. Ct.") Lcidsclie Statenverkiezing. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, is de commissie uit de Prov. Stalen van Zuid- Holland, die belast was met het onderzoek van de geloofsbrieven van den heer H. Paul te Leiden, tegen wiens verkiezing bezwaren waren ingebracht, tot de conclusie gekomen, dat de heer Paul gekozen moet worden ge acht met 2348 stemmen tegen 2339 op den heer Bots, zijn katholieken tegen canoidaat. Ten slotte zijn dus aan den heer Paul nog 2 stemmen meer ten deel hevalien dan hem bij het opmaken van den uitslag der her stemming in het district Leiden werden toe gekend, terwijl de heer Bots het hern toe gekende aantal stemmen heeft behouden. De commissie heeft aan de heeren Paul en Bots dezelfde aantallen stemmen toegekend als de Leidsche stembureaus I, III, V en VIII, aan den heer Paul 1 stem meer dan stem bureau II, aan den heer Paul 1 stem minder dan stembureau IV, aan den heer Bols 3 stemmen minder en aan den heer Paul 1 stem meer dan stembureau VI aan den h"er Bots 3 stemmen meer en aan den heer Paul 1 slem meer dan sternbureau VII. De zpllt9lug van den Haag voor de Staten verkiezingen. Blijkens het afdeelingsverslag is het mee- rendeel der Statenleden van oordeel dat het voorstel van den minister van binnenl, zaken betrekkelijk de regeling van het aantal afge vaardigden voor elk district de voorkeur ver dient boven dat van Ged. Staten, Spoorwegverbinding. Uitvoering gevende aan een plan waarvan reeds in 1901 sprake was, hebben B.en W. van Rottirdam thans bij den Baad der ge meente ingediend een voorstel, benevens een ontweip overeenkomst met de Mg. t. Expl. vau Staat3«p w. voor het tot stand brengen van een verbinding der sporen naar Maas- en Rijnhaven met het spooremplacement by het station Usselmonde en verbetering van den toestand aan de 2e Roseslraat enz. Handeldrijvende Mfdlenatand. Zaterdag j.l. werd aan het departement van Waterstaat, Handel en Nyverheid te 's-Gravenhage, de staatscommissie voor den Middenstand geïnstalleerd door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat. De Minister van Binnenl. Zaken hield daarbjj een toespraak waarbij hjj de hoop uitte dat de Staten-Generaal zullen goed keuren zijn plan om het Intern. Instituut voor den Middenstand te steunen. De regee ring achtte het voorstellen eener enquête niet dadelijk noodig. Acht de commissie een enquête gewenscht dan is in beginsel de regeering bereid daartoe mede te werken en zal zij haar gaarne verder steuoen. De Voorzitter, de heer Tutein Nolthenius dankte den Minister voor diens woorden. Spr. verzekerde den minister dat de Commissie haar taak krachtig zal opvatten. Na het vei trek der ministers hield de commissie eene korte vergadering. Ned. Boud van Gemeente ambtenaren. De ministers van binnenlandsdhe zaken en van financiën 'hebben een, schrijven ge richt aan bet hoofdbestuur vau den Ned1. Boud vau genieente-amibteuaren waaraan het volgende is ontleend: „Vanwege de Koningin is bijl Lab inetsbe- schikking in onze handen gesteld; uw ver zoekschrift, waarin wordt gevraagd te be vorderen, d!at vóór of althans gelijktijdig met het tot stand1 komen Van db in Septem ber 1963 aanhangig gemaakte wettelijke re geling in zake pensiouneering van onderwijr zend personeel, een rijkspemsioemregeling tot stand kome Voor de gemeente-ambtena ren en hun weduwen en weezem. „Krachtens voormelde kabinetsbeschik- king, beschikkende op gezegd' verzoek schrift, hebben wijl de oer te berichten dat met liet uitspreken van een bepaald oordeel omtrent de door n voorgestane pensionnee- ring behoort te worden gewacht, totdat ten le een beslissing zal zijn genomen omtrent da ingediende wetsontwerpen betreffende de pensionneering van. onderwijzend: perso nal en hun weduwen en weezen, en 2e een beslissing zal zijn. genomen naar aanlei ding Van het te wachten rapport der Staats commissie, welke is ingesteld o. a. voor een onderzoek omtrent de regeling van de fi- nancieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, met welke regeling nauw ver hand houdt de beantwoording van de vraag door wie de kosten van de door u gewen sek te pensionneering zouden moeten worden gedragen." In verband met dat schrijven heeft de voorzitter van den Bond de besturen der provinciale afdéelingen dringend uitgenoo- digd. in navolging van Friesland en Over- ijsel, zooveel mogelijk door persoonlijk be zoek biji de Tweede-Kamerleden de inwilli ging van heb bondsadres te bevorderen. Groene Kruis. Vanwege de iZaiid-Hdllandsohe vereen! - ging Het Groene Kruis zal binnenkort we der een vacanbie-kolonie worden uitgerust naar Ulvenbout, waaraan een dertigtal kin deren op kosten, van verschiUend© afdeelin- gen zullen deelnemen. Alg Neilerl Gcheelontli, Bond. Zondag werd te 's Gravenhage gehouden de zevende algemeene vergaderiig van den Algemeenen Nederiandschen Geheelonthou- dersbond. In optocht begaven de deelnemers zich naar het vergaderlokanl, waar de verga dering weid geopend Ooor prof. Van Rees. Besloten werd over te gaan tot oprichting van provinciale propaganda commissiën en tot steun aan noodlij 'lende afdeelmgen. De volgende vergadering zal gehouden worden te Arnhem. Kran'tzlnnigen verpleging. Naar wij vernemen, kan op de plannen van het te Roermond, op initiatief van den burgemeester der gemeente te bouwen krank zinnigengesticht voor 570 patiënten, welke plannen reeds vele maanden geleden aan de regeering werden ingezonden, thans spoedig de nooiïige goedkeuring worden verwacht. Met den bouw hoopt men reeds vóór 1 Januari 1906 geheel gereed te zijn. (»N. R. Ct.") Het Nederlandsche consulaat-generaal fe Kaapstad. De bekende mevrouw KoopmansDe Wet, d© warme vriendin der Nederlanders, schrijft als volgt uit Kaapstad „Er loopt hier een gerucht, dab heb Hol landsche Gouvernement heb Consulaat-Ge neraal naar- Johannesburg zal verplaatsen. Wat mijn Holland, heb land! dab deze stad stichtte, Waar de oude kasteel de Goede Hoop, de oude Gereformeerde Kerk, heb oude stadhuis en nog ©enige oude Holland- scho huizen staan als aandenken aan onze edele oudé Voorouders, zal mijn Holland den vertegenwoordiger van Hare geëerbie digde en innig geliefde Majesteit de Konin gin van hier verplaatsen naar Johannes burg, die ongelukkige twistappel, de plaats waarom die rampzaUge oorlog gevoerd werd? O, mag mijn land voor dien steek bewaard blijven. Holland zou hier zijn goed keuring hechten aan het feitelijk verplaat sen van do hoofdstad. En als in dagen die komen zullen, zooals er go woest zdjn, weer Hollandsche oorlogsschepen hier. komen, wie zal dan Haren' Majelsteits braven verdedi gers Van hun land! do behoorlijke ontvangst geven? De oorlog en de tegenwoordige toe stand, tij(de'lijk'e toestand' va al zaken, heeft weds veel tel Weeg gebracht, d'ab kwellend was. Van sommige kanten ver wacht men niet anders, maar van! Bolland! hoop ik heel wat andera. Al gingjen allen1 weg, onze stad is door iha-ah gesticht en niets zou d'o ITollandsoh gezinde Afrika^ ners dieper grieven dan dit, als de oude ■kolonie moest beleven, dat haar hoofdstad door den Hollamdschen consul-generaal werd ontruimd voor Johannesburg, een in- landsahe, thans Engelsche stad'. Thans meer dan ooit, daar ilk persoon lijk Weet, hoevdel heb IHbllandsohe volk voor mijjn volk d'eed, thans nu het gevoel! van liefde voor en trots op Holland! zoo heerlijk is versterkt, nu, zon dunkt mij' d!e tijd daar zijjn, om hiér! een generaal-consul te zenden, trotsch! op zijln volk, zijjn taal, zijn geschiedenis, wiens huis oen rendez vous kan zijjn van allen, die .Holland lief hebben en hooghouden, Waar op den drem pel van liet huis, alles zóó HoÜandsch zijn zou, dat nit eerbied en achting Van! zelf de bezoekers de taal van den consul zouden spreken, en waar een ander maat en aiulter gewicht© gold' dan heb goud of titels, dó goedkoopste manier om zeer twijfelachtige daden te loonen. Er zijn hiei' thans tal van uwe landslui die het moeilijk hebben, toch zijn er velen, die eerbied en bewondering wekken wegens hun moed om toch maar voort to gaan. Eugeland kan niets uitdenken, dat ge voeliger slag zou geven aan heb gevoel voor Holland' in onze 'kolonie, d!an wanneer het land, dab wij zoo lief hebben, zoude helpen om den zetel van heb Gouvernement te ver plaatsen. Och, Wat zou ik .gaarne zien, dat heb Hol landsche consulaat, en het huis van den cousnl ook, een oentrum zou zij(n Voor al wat echt IHollandsch is, voor taal," levens wijze, al wat den Hollander-, trots op zijn land, vdk, taal en geschiedenis, d'oet hoog houden, en in het oog van niet-Hollandera benijdenswaardig maakt. Geen courant, geen handelsverbintenis, niets kan Hol land zóó Veel goed, of helaaszoo veel kwaad! doen, als de echte of halfhartige Hollan der Thans is voor Zuid-Afrika de tijd ge komen, dat geen woorden, maar daden spreken moeten, en Waar Holland i n Hol land zoo veel voor Afrika deed., bid ik waarlijk, dat hier dat edels en goeds mag worden volgehouden". MARIE KOOPMANS— DE WET, Kaapstad. Naar wij vernemen is tot heden voor een bedrag van f 107.35 geteekend op de hier ter stede gepresenteerde lijst ten bate der nage laten betrekkingen van de Gast die bij zijn poging tot redding van een drenkeling te Rotterdam is verdronken. Hedenmorgen had de 28 jarige J. Zagwjjn, wonende aan den Singel, het ongeluk op de Nieuwe Haven te vallen van den wagen van den stoommolen »de West", met het gevolg dat een der wielen hem over den schouder ging. De man heeft zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Tot onderwiyzeres aan de R. K. Jongens school alhier is benoemd mej. A. Collignon A. Bd. te Schiedam. De beer H. A. V. IJzermans, alhier hoopt 1 Augustus a.s. den dag te herden ken, waarop hij vóór 25 jaar tob priester werd gewijld1. De R.-K. bijjz. otnderwij!zer9 in het bisdom Haarlem, wier geestelijk ad viseur de a.s. jubilaris is, zullen dien dag niet onopgemea-kb laten voorbijgaan. *Naar wij nit goede bron vernemen zal de hoogste klasse van de openbare koste- looze school alhier a.s. Donderdag een be zoek brengen aan de Robberdamsahe Dier gaarde. Hoew'el de afstand! "bussdhen! onze stad en Rotterdam maar klein is en die reis gelegenheid goedkoop en zeer gemakkelijk» zijn toch nog enkele van de leerlingen nim mer in Neêrlandsch tweede handelsstad, ge weest, terwijl' de meesben hunner nooit t© voren in den Dierentuin kwamen, t Zal dus een echte feestdag zijn Voor allen. E'n degene, die 't betrokken schoolhoofd een blanco credict verstrekten met het oog op deze schoolreis, 'kunnen stellig rekenen op de dankbaarheid der kleine reizigers. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jutfaas ds. T.Lekkerker- ker te Montfoort; te Balk dr. A, Troel stra te Burgwerd c. a.te Niezyl de heer P. H. Swijghuisen Reigersberg, cand, te Groningen: Aangenomen het beroep te Harder wijk door ds, J. Buenk te Vreeswgk. Beroepen te 'a-Gravenmoer de heer K. Zuidersma Mz,, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor het beroep te Arnhem door ds. J. W. Polman te Murmerwoude. Y. O. C. speeldei zondier G. V. d'. Zoo, terwijl R. C. O. met e©n viertallers iuval- lera uitkwam. Y, O. C. 53 (H. SoMirmaua

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2