V V STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Bechtzaken. Rcrk en 8 cis ook (Jeniengfl Nieuws. Een tweede middel om paardenliefde ia zuinigheid te betrachten, ten. ongexieve van liet publiek, wordt nu dezer dagen geadver teerd! „De 'koetsiers, die anders gehouden, zijn op bepaalde tijden aan te komen, zijn gedurende de warme dagen die wij nu ge nieten, van die verplichting vrijgesteld. Zij mogen, op straffe van ontslag, hun paarden niet overjagen en behoeven alleen to zor gen, dat zij op tijd van hun beginpunt vertrekken." Ook hier ware natuurlijk de aaugevzeii Weg in een betamelijk! beheerde onderneming voor meer en betere paarden te zorgen en de spannen vaker dan in koele dagen, door andere te laten vervangen. En ware het gevolg van die zuinigheids- politiek: ten koste haxer ongelukkige klan ten, nog maar, dat deze maatschappijen groote dividenden uitkeerden, dan ware er nog iets voor te zeggen, Maar, jaar in jaar uit, verliezen zo geld, en hun monopolie misbruiken ze alleen, om hun plichten als ondernemers van een publiek vervoermid del te verzuimen. De keer Heyman, die een sckDderijhan- del in Bondstreet heeft, heeft daar een oud! Hollandsch stuk ten verkoop gehangen, dat van de hand van Cornelius Janssens is. Het stelt voor: Milton, terwijl deze het sonnet schrijft aan zijin overledene vrouw gewijd' -en dat met deze Woorden begint „Mo thougt I saw mij late-espoused saint Brougt to me, like Aicestis, from the grave "Whom Jove's great son to her glad husband gave, Rescued from death by force, thought pale and1 faint." Het is een groot stuk, dat lange jaren in het bezit is geweest van de familie Boxhall, een voornaam geslacht, dat in Sussex, in en om Brighton, vela vertegen woordigers telt. Een dezer, dia in Kemp, de bekende voorstad van Brighton woonde, had het daar in rijn groote hal hangen. De schilder en Milten moeten zeer nauw* be vriend rijn geweest. Voor het parlement uiteen gaat, tegen 12 Augustus, om met de slachting der kor hoenders te beginnen, voltrekt de r:egeering wat men hier noemt: den Bethlekemschen kindermoord, „the massacre of the Inno cents". Deze ietwat hardvochtig klinkende uitdrukking slaat alleen op het intrekken van reeds ingediende wetsontwerpen, welke de regeering toch geen kans ziet aangeno men te krijgen of af te doen. In vele gevallen wordt zulk een ontwerp reeds ter parlementaire slachtbank gevoerd, vóór de afmaking in het groot een aan vang neemt dit is onder andere gebeurd met het ontwerp tot wering van onge- wensckte vreemdelingen «n met twee ont werpen. die betrekking hebben op Londen ais havenplaats. Deze twee worden vaak verward -en wellicht kan het geen kwaad even op het onderscheid te wijzen. Men heeft namelijk een „Londen Port and Docks Bill", ingediend door de Dok- maatschappij:, die onder den naain van „Londen and India Docks Company" de grootste dokken hier ter stede exploiteert. De maatschappij had dit ontwerp laten indienen, ten einde als plaatsvervanger te dienen voor het ontwerp door de regeering gereed gemaakt en dat heet „The Port of London bill." Het eerste ontwerp, dat van de dokmaat schappij, is nu geheel en al ingetrokken, doch dat van. de regeering zal wel weer, zij het ook in anderen vorm, Verrijzen, al is er geen sprake van dat het in dit zittings jaar zal afgedaan worden. Het regeeringsontwerp is zoodanig van alle kanten aangevallen, wijl het volstrekt geen waarborg levert, dat de „Haven" Lon den, dan beter en goedkooper zal wo-den ingericht, dat het zeer grondig zal moeten gewijzigd worden, wil men het er door krijgen. Gedurende den Boerenoorlog en daarna heeft men hier wel eens den indruk ge kregen, dat de Engelschen, uu ja, snoefden op de bekwaamheid hunner generaals en de voortreffelijkheid van hun leger, doch in hun ziel niettemin overtuigd waren, in Zuid-Afrika in alle opzichten een alier- erbarmelijkst figuur te hebben geslagen, van militair standpunt bekeken. Tegen woordig zou men echter veeleer gaan den ken, dat die trots, instede van voorgewend, zeer ernstig bedoeld is. Heb blijkt in ge sprekken over den oorlog tusschen Rusland en Japan en de .houding van Duitschland daarbij. Zooals men weet, heeft Engeland met Frankrijk twee tractaten gesloten. Het eene is ongeveer gelijkluidend met dat het welk dezer dagen ook met Duitschland is gesloten, waarbij men zich verbindt niet ten strijde te trekken, ja eigenlijk om din gen waarover men zonder tractaat ook niet zou vechten. pECet tweede tractaat met Frankrijk is ge wichtiger en. regelt zaken, die veel eer aan leiding tot oorlog zonden kunnen geven. En nu is opmerkelijk de zorg waarmee de Engelschen' u uiteen zetten, dat zulk een tweede tractaat met Duitschland op heb oogenbilk onnoodig is, wijl Duitschland niet, als Frankrijk, groote koloniale be langen heeft, evenmin in Egypte, Marokko of Hese Foundland als ergens and a's, die met Britscbe belangen in strijd zouden ko men. O neen! Duitschland is als koloniale mogendheid een „quantité négligeable." Doch als Duitschland! mocht willen trach ten Japan de vruchten van haar overwin ning op Rusland te onthouden, riet ge, dan zou het nu gesloten tractaat Engeland vol strekt niet beletten voor Japan op te ko men evenmin, als het tot werkloos toezien! zou gedoemd wiezen, wanneer -Nederland, België of Oostenrijk overlast van den keizer mochten te lijden krijgen. De „Daily Mail" stolt het voor alsof 'heel Duitschland op het oogoublik studeerendo is op een inval in Engeland!en men moet erkennen, dat de menschcn hier allesbe halve ongeSoovig rijn aan hetgeen do „Mail" hou vertelt. Doch wat droeviger stemt, is de onbetwistbare neiging om rich tegen Duitschland op to winnen; een neiging, die een Chamberlain slecht® behoeft aan to wakkeren in een tijd van stemibusneod1 en dan ware het ongeluk niet te overzien. Hofberichten HetKoninklyk echtpaar vertrok gisteravond hallacht per sneltrein van Baarn naur het Loo. De Koningin-Moeder en de vorstin van Waldeck deden liet tot den tiein uitgeleide. Ook de burgemeester was aan het station aanwezig. De menigte juichte, Te 8 uur 14 minuten (6 minuten te laat) kwam H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik met jhr. Staal en freule Schimmel- penninck v. d. Oye van het uitstapje te Apeldoorn terug. Nadat de salon wagen op het eerste perron was voorgebracht, begaf de Vorstelijke familie zich door de eersta-klas wachtkamer naar een gereedstaand rijtuig eu reed, luide toegejuicht door een zeei tal rijk publiek, langs de Stationsstraat naar het Paleis. Morgen wordt de et'fprinses Von Wied voor eenigen tijd te Soestdijk bij Hare Majesteit de Koningin-Moeder verwacht. H. M. de Koningin-Moeder gai de vorige week ten Paleize te Soestdyk een diner, waaraan genoodigd waren de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, baron Schitnmelpenninck van der Oye van de Poll en Nijenbeek en mevrouw en verschillende autoriteiten uit de provincie. H. M. de Koningin-Moeder geeft morgen te Soestdyk een diner ter eere van generaal Van Heutsz, waaraan, behalve de leden van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder, verschillende autoriteiten zullen aanzitten. De generaal wordt te 4.34 te Soestdijk verwacht en is uitgenoodïgd den nacht in het paleis te blijven doorbrengen. CoUnne-van Baaien, De correspondent van de iN. R. Ct," te Batavia seint: Van Daalen rapporteert, dat de houding van de West-Karo-Bataks en van Pak-Pak vriendschappelijk, die der Toba-Bataks beslist vijandig is. Paul Kruger, f Volgens een telegram uit Génè.e aan de sNew-Yoik Herald" zou het stoffelijk over schot van Paul Kruger heden uit Clareos naar hier worden overgebracht. Es-president Steljn. President Sterjn met familie is gistermid dag te Baarn aangekomen. Hij werd opge wacht door twee dochtertjes, die daar op de kostschool Erica zijn. Ook de andere leerlin gen en de directrice van deze kostschool be groetten deD president. De familie Sieiju logeert in bet badhotel. Binnenkort zal de heer Sleyn ook een beioek brengen aan Deventer, waar hij zijn schooljaren heeft doorgebracht. Dr. lejds. De Belgische ïGazette" bevat een telegram uit Londen waarin gemeld wordt dat de Engelsehe regeering aan dr. Leyds, staats secretaris bij de vroegere Z.-Afr. Republiek, geweigerd heeft naar Transvaal terug te keeren. Het Duit scire eskader te Tlisslngen. De marine- en andere vlagofficieren, die gisteren aan boord van het Duitsche vlagge- schip voor Vlissingen hebben geluncht, keer den met den trein van 5 uur, waarin te hunnen behoeve compartimenten waren ge reserveerd, naar Den Haag terug. Toen het Spaansche ooriogskorvet N a u- t i 1 u s, op weg naar Antwerpen, passeerde, lo-te dit schip de gebruikelyke saluuibciioten, die beantwoord werden door het Duitsche admiraal-chip. Het vertrek van het eskvder is bepaald op hedennarniddag ongeveer 3 uur. Statenleden. De ïZwolsche Ct." deelt mede, dal de heer jhr. mr, G. J. C. Schimmelpenninck, lid der Stalen van Overysel voor het kiesdistrict Markeio, wegens gezondheidsredenen als 200- danig ontslag heeft genomen. De heer Schim- melpennick behoort tot de liberale Statenleden. Mij was 't als zaga ik mijn zalige overle dene vrouw tot mij govoerd uit het graf, gelijk Alcestia die Jnpiters groote zoon aan harenjdank- bren gade weer gaf. Koninklijk bezoek aan Noord-Brabant. Met het oog op het aanstaande bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan Eindhoven, heeft de bui ge- meester aan zijne ambtgenooten van een 30-tal gemeenten verzocht om vóór Donder dag a. s. te willen opgeven, welke van de in hunne gemeenten bestaande muziek- en zang gezelschappen, gilden, handboogschutteryen en soortgelijke vereeriigingen en gezelschappen genegen zullen worden bevonden plaats te nemen langs den weg, die by het Koninklijk bezoek zal gevolgd worden. (iPr. N.-Br. Ct.") Generaal Yan Heutsz In Amsterdam. (Vervolg.) Langs Damrak en Prins Hendrikkade werd' naar Artis gereden. Yeio raadsleden maakten dezen rijtoer mede, zoodat zidh oen lange stoet formeerde, die voorafgegaan, werd door de politie te paard. Op den propvollen Dam moest even. worden kaltge- kouden, daar hot tramverkeer Vastliep. Dat duurde echter maar kort. Om kalf vier waa men aan Artis. Een buitengewoon feestelijke» aanblik leverde kier de groote zaal op, door ket kleurig gewemel van de fraaie toiletten der dames en ket geschitter van de uniformen der kooge militairen. Bovendien was tr ge zorgd voor een fraaie palmgroepen- en bloemverskring, speciaal op de estrade, waar straks dó generaal zou worden toege sproken. Toen eindelijk de lang verwachte binnen trad rezen allen als één man op, en speelde de stafmuriek van ket 7e regiment infante rie, die* onder de veranda was opgesteld!, statig en krachtig ket "Wien Neerlandsch Bloed. Dan riep de keer G. A. baron Tindal, voorzitter van ket Comité van Ontvangst, aan generaal Yan Heutsz een hartelijk- wel kom in ket vaderland toe. Generaal Yan Heutsz dankte namens al len die kern bijlstonden in zajin werk voor deze welgemeende) woorden. Hun ijver, energie en moed heeft de verwezenlijking van ket thanu bereikte mogelijk gemaakt. Nu kan. ket zwaard in Noord-Sumatra we der in de schee.de geschoven worden en thans komen kandel en sckeepvaar aan ket woord. Daarom dient gereleveerd ket krachtig initiatief van de Neder], Handel maatschappij, dab leidde tot de totstand koming van een geregelde» stoomvaart dienst tusschen Amsterdam en Abjeh. En ten opzichte van die CMna-Japanlij'n geldt hetzelfde. Spreker hoopte dat Amsterdam', hetwelk in dit vredeswerk zulk een groot aandeel heeft gehad, deze taak zal voortzetten, en kij eindigde meb een „Leve Amsterdam," Daarop trok onder de opwekkende tonen der muziek een 27-tal vereenigingen met kaar vaandels voonbiji de estrade. Hiermede was dkTplecktigheid geëindigd. Gisteravond om kalf zeven begon ket groote feestbanket, dat ter eeTo van den generaal in de groote zaal van ket C-onccrt- gebouw was aangericht. 175 civiele en mi litaire autoriteiten1 (onder welk cijfer tevens een aantal belangstellenden begrepen rijn) saten aan. Yoor de zitplaats Van den géné raal prijkte op tafel oen groot bloemstuk, voorrtellond!e ket wapen van Batavia, zijn de oen rood zwaard in lauwerkrans op een fond van wit. Om kalf zeven trad generaal Yan Heutsz de zaal binnen, en werd ontvangen met heb Wilhelmus, gespeeld door de kapel van Zaagmans, die plaats genomen had achter ket rijk met gewassen getooid podium. Alle aanwezigen rezen van hun zetels op. Rechte van den koogen g&sb namen plaats mr. Yan Leeuwen, burgemeester van Amsterdam; generaal Krayenhoff van de Leur, commandant in de stelling Amster dam, en de heer S. F. van Eeghen, voor zitter van de Kamer van' Koophandel en Fabrieken te Amsterdam. Links de heeren G. A. baron Tindal, vice-admiraal Derx, en Abr. Muller, president der Nederland sche Handel-Maatachappdj, De tafel werd geopend door baron Tin dal, die de gezondheid! van H. ML de Ko ningin instelde. Daarna sprak burgemeester Yan Leeu wen en vele anderen. Toen nam de generaal zelf heb woord. Hij vertolkte den dank van Insulinde voor hetgeen de hoofdstad deed op het gebied der vredeswerken. Speciaal noemde spr. hierbij de Nederlandsdhe Handelmaat schappij en de stoomvaartmaatschappij! Ne derland en hij' dankte eerbiedig H M. de Koningin voor Hare medewerking bijl ket totstandkomen der k iven te Sabang en ket instellen van de g*- egelde stoom vaartverbinding met het mee erland. Veel is cr in phyriekon, moreelen en intellee- tueelen zin van ket Nederlandsoh-Indische leger gevergd, maar spr. vertrouwde, dab in tijden van gevaar Neerland's zonen even trouw op post zullen staan om het lieve vaderland te verdedigen, als onze voor ouders bij Waterloo. In verband mrt den toost van' baron Tindal getuigde spr. ten slotte, dat zijin echtgenoote inderdaad een moeder is geweest voor vele weduwen ©n kinderen der gevallen strijders, en hij ein digde rijn welsprekende rede met een heil- wensch aan de ziel van ons leven, aan onze moeders en echtgenooten, aan dé Neder landsche vrouw. (Donderend applaus.) Omstreeks 9 uur was de feestmaaltijd ge ëindigd, en trokken de aanwezigen, op d'e maat van een opgewékten marsch, in op tocht langs den generaal, die met ieder per soonlijk aanstootte, en bovendien menigen ouden vriend of strijdimakker de hand druk te. Het slot van den dag vormde het luis terrijke vuurwerk op dén Arnstel, dat dui zenden en nog eens duizenden op 'Je heen had gebracht. De bedde oevers van bet wa ter waren zoo vol kijkers, dat het tram verkeer slechte met moeite kon Worden on derhonden en de zwaarbeladen wagens niet dan heel langzaam konden rijideu. Ook op 't water was er haast geen doorkomen aan, zooveel vaartuigen lagen er vastgemeerd De sckuitenkuizea der roedvereeuigmgen hadden lange lijnen lichtende ballons ge- heschen en van verschillende stoombooten klonk muziek. 'Bet slotstuk was een huide van Am sterdam aam generaal Van Heutsz. ingebrachte bezwaar is door Ged. Staten van Zuid-Holland ongegrond verklaard, aangezien aan dat college niet is gebleken, dat de heer Zuyderwyk zich indertijd zonder koninklijke toestemming in vraemdsn (pauselyken) krijgs dienst heeft begeven, Yerklezlngsmanoettvres. Het bestuur der anti-revolutionnaire kies vereniging ^Nederland en Oranje" te Helder heeft zich tot den minister van binnenland- sche zaken gewend met een adres, waarin gezegd wordt, dat by de jongste verkiezing voor twee leden van de Provinciale Staten in dat district een ernstig geval van kiezers- misleiding is voorgekomen. De andere anti-rev. kiesvereeniging aldaar (sVaderland en Oianje") zou nameljjk het roomsch-katholiek raadslid Terra officieel candidaat hebben gesteld zonder zjjn voor kennis, zonder zjjn goedkeuring en tegen zyn uitdrukkelijk verklaarden wil. De bedoeling dezer candidaatstelling was, aldus zeggen adressanten, de kiezers ta mis leiden, immers zy geschiedde nadat de heer Terra, als bestuurslid der R. K. kiesvereeni ging, mede het besluit had genomen, geen candidaat te stellen, noch ook aan te bevelen, aan welk besluit de vereischte openbaarheid werd gegeven, Veïder heet het, dat de bru taliteit, waarmede in dezen werd opgetreden, zoover ging, dat, toen de heer Ter ra, tot zui vering van de blaam die door een ander op zijn naam en karakter werd geworpen, by annonce publiceerde geen candidatuur te wil len aanvaarden en den kiezers verzocht geen rteramen op hem uit te brengen, het bestuur vao laatstgenoemde anti revolutionnaire kies vereeniging openlyk bekend maakte, dat deze annonce was valsch en afkomstig van een ander. Rijkspolitie-vereeniging. Zaterdag 23 Juli a.s. ral de Rijkspolitie- vereeniging hare zesde algemeene vergadering houden te Arnhem. OVERSCHIE, 20 Juli. Ds. "W. van dei- Waal alhier heelt bedankt voor het beroep bij de Ned, herv. gemeente te Ochten. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente Schiedam op Vrydag 22 Julia.s., des 11am, te 2 uur. Vaststelling notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken. Agenda lo. Benoeming van een tydelyk leeraar aan de Hoogere Burgerschool voor den cursus 1904/5. A. in wiskunde en Iynteekenen. Aanbevolen is de heer G. W. ten Dam, l. in hoogduitsche taal en letterkunde. Aanbevolen is de heer C. Beihe. 2o Benoeming van een leeraar aan de Burgeravondschool. 0. in vakteekenen. Aanbevolen is de heer C. Doets, than3 ty- delijk leeraar. 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraar aao de Burgeravondschool voor den cursus 1904/5. a. in Wis en Natuurkunde. Aanbevolen is de heer J. Kunst. 1. in Nederlandsche taal en wiskunde. Aanbevolen is de heer A. Smit Jz. c. in (machine)vakteekenen. Aanbevolen is de heer A. G. Linschoten. 4o. Voorstel van B, en W. tot splitsing van klassen der Hoogere Burgerschool voor het leerjaar 1904;5, 5o. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot splitsing *an klassen der Burger avondschool voor het leerjaar 1904/5. 60. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot herziening van de jaai wedden der hoofden der openbare lagere scholen, in velband met het adres dier hoofden. 7o. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen in verband met de aan stelling van Schoolartsen. 80. Verzoek van A, Timmermans ons afstand van grond. 9o. Voorstel van B. en W. tot aankoop van perceeien, a/d Roosbeek en '1 Kamp, 10, Voorstel van B. en W. tol het inrichten van een rij wie (bergplaats H. B. S. Ho. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting 1904; 1 ontwei p model A, en 3 ontwerpen mode! C. '!2o. Vuorstel van B. en W. tot vaststel ling van het voljaarskohier der inkomsten belasting dienst 1904/5, met vaststelling van het percentage van heffing. Nederlanderschap. Het tegen de toelating van den heer Zuy derwyk als lid van den raad van Monster De uitolag der bier gehouden eind"xamens Hoogere Burgerschool, zuidelijke commissie, 2dn groep, is dat zijn geslaagd: Chr. Joh. de Joode, P. Enno van Gelder, W. C. van der Schalk, J. F. Putters en A. C. Stehouwer, vun de H. B. S te Schiedam. P. van Aalst, J. van den Bos, G. F. de Lbuyn Kops, J. Heertjes, J. C. F. Margiy, L. M. van Hengelaar, G. J. van Meurs, D. van Mullem en A. W. Leeuwenburg, van de H. B. S. te Rotterdam. F. Boegheim en A. Eikelenslam, van de H. B. S. te Gorinchem. J. Geurink, D. Hoebee en K. F. Lim, van de II. B. S. te Dordrecht. P. van der Breggen, van de H. B. S. te Gouda. Afgewezen 1, aangehouden J. M. S., die zich sedert eenige dagen hier in de grienden ophield en tegen wien door de llotterdamsche rechtbank een bevel tot gevangenneming was uitge vaardigd. Hy ia naar Rotterdam overgebracht. l)e Arbeidsbeurs. Gevraagde werkkrachten. Leerjongens v/h, sigarenvak. Jongens v, de pakkamer v. e. sigarenfabr. Smidskn.-.. Gasfitter (halfwas). Bankwerkers (halfwas), Draaiers. In een fabriek een jongen bekend met kleeden naaien. Mandenmaker. Letterzetter. Jongen voor suiker-chocola' defabriek. Jongen blokmakery. Dienst meisjes van 15 a 16 jaar, Barbier (half. was.) Leerling-kellner.— Leerling voor wa- genmakery. Loopjongen voor een winkel. Schoenmakers. Ververs. Jongen voor gistpakhuis. Boerenknecht. Barbiers leerling. Beddenmaker (halfwas of leer ling). Jongens voor touwslagerjj, Letter zetter. Aangeboden werkkrachten. Drukkers. Bakker. Winkelbediende. Kantooi bediende. Boerenknechts. Slagersknecht. - Kistenmakers. Houtkoopersknecht. Personen voor lichte werkzaamheden. Personen voor schrijf, werk. Persouen voor loopwerk. Per- sonen voor los werk. Gelegenheid ge. zocht voor jongens ter opleiding in liet smidsvak. Idem kuipersvak. Idem manufaclurenvak. Idem boekhandel. Idem timmervak, Machinist-bankwerker stoker, Boekbinderhuiswerker. Portier. Reiziger. Depóthouder. Stoker.— Smidsjongen. Koetsiers. Timmerman. Kuiper. Bakkersleerling. Schoon maakster:. Wa:schen aan huis gevraagd. Tb Parys is overleden de kunstschilder H. D, Kruseman van Ellen. Hij werd in 1829 te Alkmaar geboren. In 1860 werd hg met goud bekroond op de tentoonstelling te Amsterdam. In 1876 werd liij benoemd tot ridder van den Neder!, Leeuw, na zyn optre den als vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering op de tentoonstelling te Philadelphia. Morgen wordt zyn stoffelijk overschot te Aikmaar bijgezet. Professor Udel, de stichter van liet ook hier te lande welbekende Udel-quartet, is Maandag te Weenen overleden. Eleonore Duse, de groote Italiaansche too- neelspeelster zal haar tooneelloopbaan vaarwel zeggen. Zy gaat eerst echter nog eeo rondreis ondernemen om gaatroüen te vervullen. Zij begint in Zwitserland. In September treedt zy in Weenen op, van het ItaÜaansch publiek neemt zy in het voorjaar afscheid. Vanmorgen om lllfe uur had de 16-jarige T. Hengst, wonende in de Kortlandrtraat, het ongeluk dat bij het zagen van hout in de stoomhoutzagery van de firma A. Berke laar een blok kantelde en hij met de linker hand onder de zaag kwam, ten gevolge waarvan drie vingers ernstig gekwetst en de pink zoo goed als afgezaagd werden. Hij heeft zich onmiddeiyk onder geaees- knndige behandeling gesteld. De officier van justitie te Arnhem, heeft appèl aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank aldaar, waarby de horlogemaker T., die terecht stond wegens ergelijke mishan deling van zijn kinderen, werd vrijgesproken, Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te 's-Graveland ds. T.Lek- kerkerker te Montfoort. Aangenomen: het beroep te Dussen (toez.) door ds. N. Klaassen te Meeuwen en Haagoort. Geref. Kerken. Beroepen: te Munnekerzijl (Gron.) de heer Binnema, eand. te Tilburg. R. K. Kërk. De aartsbisschop van Utrecht heeft be noemd tot pastoor te Wylgaard den lieer G, J. Verwaaijen, eu tot pastoor te StaJs-Ter- Apel-Kapel den heer G. Wysker. Spoorwegpersoneel. Het Orgaan der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel deelt mede, dat binnenkort een vergadering zal worden ge houden van haltechefs, ten einde hen tot organisatie en tot uiting hunner grieven te brengen. Personeel van Gend en Loos. Da vereeriigingen te Amsterdam en Rotter dam van het personeel van Van Gend en J.oos hebben, naar sHet Volk" meldt, be sloten samen te werken tot stichting van een bond van genoemd personeel door geheel Nederland. Twee dagen verlof Uit ILea-den meldt men aan d!e „N. R. Crt." Het verzoek van do afdeelixig Leiden van den Ned. Bakkarsgezelienbond aan de broodfabrikanten ©n particuliere patroons, om aan do gezellen een. jaaxlijjksok! verlof van twe© dagen te verleenen, met behoud van loon, is door allo eigenaren; der brood fabrieken en door bijna alle particuliere pa troons ingewilligd. D'e gezellen genieten hun vrije dagen om beurten, zoodat geen stag natie in den arbeid Wordt veroorzaakt. Door de ryksveldwacht is van morgen Berucht persoon. Uit oen Brabantsah blad wordt het vol gende genoegelijko beriokt overgenomen: ,,'Hteusden, 18 Juli. Berucht persoon ge* logec-rd. A.ïluc-r vertoeft d'o laatste dagen do Duitsolie luitenant Bil se, de bekende sohrijvor van ihet sensatie-makende werk „Aus edner kleinen Garuizon". Ilijl is ge* logeord bijl onzen burgemeester." Brand le Botterdam. Hedenmorgen ruim 81/4 uur werd Rotter dam andermaal in rep en roer gebracht door

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2