Gemeenteraad. BINNENLAND, V V V V STADSNIEUWS. te Het Engelsahe kamp is thans op 92 mijlen van Lhassa verwijderd. De Britsohe ver liezen waren onbeduidend. Fr ankrijk. Een „drama social" noemt do ..Matin'' do staking, die op bet oogenblik te Cluses aan den gang is. Zdji is, volgens dit blad, om zui ver politieke redenen uitgebroken op den vooravond van de jongste gemeentelijk ver kiezingen, toen de staking, na eerst begon nen te irijjn in de fabriek van de firma "Cret- tiez, plotseling algemeen werd. Tooh scheen bet dezer dagen tot een schikking te zullen komen, maar Orettiez verhinderde deze door van de arbeiders vergoeding te eiscten voor de gebroken ruiten, en de overige ma terieel© schade. De 'burgemeester en de vrederechter stelden daarop Voor die scha devergoeding zelf te betalen, maar Orettiez toonde dat bet bem slechts te doem was den arbeiders onaangenaam te zijn door dit voorstel onmiddeïlijib te verwerpen. Natuur lijk waren nu de arbeiders tot heb uiterste gebracht. Maandag jl. brak de woèdo los met het reeds gemeldde resulaat: 3 per sonen werden gedood en 15 gewond. Do politie moest de echtgenoot© en het doch tertje Van den beer Crettiez in bescherming nemen. Gistermorgen bad' de begrafenis van de 3 slachtoffers plaats en de geheele bevolking was op de been om hun de laatste eer s be wijzen, toen plotseling brand uitbrak 'n een woning nabij de fabriek van den beer Ciet- tiez. Natuurlijk was de verwarring alge meen, men bad geen hulp genoeg bij de band om den brand dadelijk meester te worden,- zoodat de brandweer van en na burig dorp moest opgeroepen Worden. De weduwe Monnet werd slachtoffer der vlam men. De verwarring onder d'e bevolking was groot; de 'begrafenis van de 3 slachtof fers der onlusten moest eenige uren uitge steld worden. Mini ster- pr esideut Oombes naam bet ini tiatief tot het openen van een inschrijving ten behoeve der stakers, ook in niet Fran- sehe gemeente, o. a. Geneve zullen lijsten rondgaan. Duitsohland. De Berlijmsch© bladen geven te verscaan dat- het Koningsberger-proces den dood steek zal toebrengen aan den Pruisisehen minister van justitie von Sohönstedt als po litiek persoon. De regeeriugsbode „Natio aal JZ-tg." doet den minister reeds in alles behalve aangename bewoordingen uitgeleide en wijtsb er op dat de minister reeds 't begin van 't jaar in den Rijksdag «.n het Huis van afgevaardigden de Koningsberger- affaire op den voorgrond steld'e. De sociaal democraten kunnen tevreden zijn over het verloop dezer zaak, zij 'hebben weer eens 'bun spreekwoordelijk „sobweinegeliick" ge had. Als reden tob-ontslag wordt opgegeven zijn boogen ouderdoom, ruim 71 jaar, waarop bij zijh welverdiende rust moet gaan ge nieten, nu bij meer dan 10 jaren de porte feuille van justitie 'beheerde. De agrarische „Tages 'Ztg." betreurt levendig heb besluit van Sohönstedt om met den herfst ontslag te nemen. B uslancL De onlusten in de gevangenis te Kahsj, waarvan onlangs werd melding gemaakt duurden, Volgens het Russisch telegraaf- agantschap, niet Van 5 Juni tot 18 Juni maar vielen voor op den 5 Juni (Russische tijd bij ons 18 Juni) en duurden slechts één uur. Servië. Te Belgrado zijn Woensdag in den tuin van het koninklijk slot het slaapkamer ameublement en een drietal kleedingstuk- ken van de vermoorde koningin Draga ver brand. De!ze voorwerpen 'behoorden eigen lijk tot- de nalatenschap van de familie Lun- jewitsj, maar men gaf er de voorkeur aan ze op deze wijze te doen verdwijnen om te vermijden, dat de stomme getuigen ven de misdaad als protest tegen de tegenwoordige regeering zouden gebruikt kunnen worden. Z u i d-A frik*. Maandag werd te Pretoria de eerste steen gelegd van een nieuwe Hollandsche kerk. Bij die gelegenheid hield generaal Botha een redevoering waarin, hij zeide, dat hij al is de vlag der Boerenregeering ver dwenen, toch vertrouwt, dat de leiders der kerk hun werk, het bevestigen van de natie en het in stand houd'en van afkomst, taal en godsdienst van het land zulten voortzet ten. De heer Wolmarans waarschuwde de Bceren, onder heb aanroepen van de nage dachtenis van Kruger, tegen elke ondersteu ning van eenige godsdienstige beweging van de andere zijde. Hofberichten H. M. de Koningin en Z. K. II. do Prins der Nederlanden maakten gisteren een rit por automobiel naar Vollonhove, ten einde daar de voltrekking van bet huwelijk van freule Sloct van Jlarxveld, geweven hofda- ino'van H. M., bij te wonen. De automobiel, in den vorm van een coupé, was van glazen wanden voorzien en werd bestuurd door den beer Vcnvey, van de firma Yenvey en Lugard. II. JL was gekleed in crème en voorzien van de gebruikelijke stofvoile. Het gevolg van II. JL en Z. K. II., be nevens dienstdoend personeel maakten in drie volg-automobiclen do reis mede. To 121/2 uur arriveerde bet gezelschap te Yollenliovc. Hoewel bij de burgerij of ficieel niets bekend was van het hooge bezoek, hadden toch sommige maatregelen, die in de laatste dagen genomen waren de aandacht getrokken en het vermoeden gewekt, dat er iets bijzonders zou plaats hebben. Toch was de verschijnning der Koningin zoo onverwacht, dat bij baar komst slechts liier en daar onder d© menigte een „leve de Koningin!" „leve Prins Hendrik!"weer klonk, 1 Dos te grooter was het gejubel bij het verlaten der kerk, waar ds. V. Roos de plechtige huwelijksinzegening voltrok. Na afloop 'der plechtigheid werd door II. JL en den Prins een bezoek gebracht op den Huize den Oldenbof te Ambt Vol- lenhove, de woning van den heer G. baron Sloet van Jlarxveld, Omstreeks twee uur is de stoet weder vertrokken. („Zw. Crt.") H. M. de Koningin en Prins Hendrik zijn omstreeks 6 uur weder per automobiel thuis gekomen. Generaal Yan Heutsz as gisierna middag te 4 uur 34 min. aan de halte Soestdijk aan gekomen. De burgemeester van Soest) was daar aanwezig. De Weerbaarheidsvereeni- gimg „Klein maar dapper", uit Hilversum, presenteerde het geweer, waarvoor to ge neraal salueerde. In en ho-frijibnig reed hij naar het paleis, waar de Koningin-Moeder den generaal ontving. Te 4 uur kwam de erfprinses von "Wied op Soestdijk aan. Zijl was per dogcart ge heel van Scheveningen gereden en werd eerst te 6 uur verwacht-. De Koningin- Mc-eder was bij haar aankomst op pen rij toer. Naar uit Utrecht wordt gemeld, zal H. JL de Koningin-JIoeder Yrijdagmiddag, be halve aan 's Rijks Munt, o.a. ook een be zoek brengen aan het JIuseum aldaar. H. JL de Koningin-JIoeder heeft aan het zangkoor „Cantate Domino" te Baarn toestemming verleend om haar op 2 Au gustus a.s. een aubade te brengen. Yer. Staten. Keizer Wilhelm zal Volgens de Honden- se lie „Truth" in de 2e helft van Nov. En geland bezoeken ©n de gast zijn van koning Edward en van de kringen te Windsor en van lord en lady Lonsdale te L-owi'hx-r Castle. Yan een bezoek aan Ciowes^ tijdeus de zeilwedstrijden is nog niets bekend. Reuter seint uit Chicago dd. 20 dezer: De staking der slagersgezellen, is bijgelegd. Er zal een scheidsgerecht worden -'ngesteld en de patroons beloofden de stakers weer in dienst te zullen nemen. Naar verluidt zou gisteren in alle grooto steden de arbeid in de vkesch-industrie hervat worden. Koninklijk bezoek aan Noord-Brabant. Tot deelneming aan de feestelijkheden bij bet a.s. Koninklijk bezoek aan Eind hoven hebben zich reeds een 130-tal ge zelschappen uit de omliggende gemeenten aangemeld. Het „Dgbl. v. N. Br." deelt mee, dat het Koninklijk bezoek van H. JL de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan deze gemeente waarschijnlijk des middags zal plaats bobben. Ongeveer 12 uur zou de koninklijke trein daar aankomen, en vóór den sneltrein van vijf uur vertrekken. Ouze ministers. De minister van financiën, de hear Harte van Tecklenburg, begaf zich hedenochtend naar het Loo, Gouverneur Generaal Rooseboom. Naar bet „Kbld." verneemt, zal de gou verneur-generaal W. Rooseboom met bet stoomschip Koning Willem EU van de maatschappij „Nederland" naar heb vader land terugkeeren. Deze stoomer vertrekt 30 Juli e.k. vau Amsterdam naar Batavia. Paul Kruger, f Wij kunnen mededeelen, d'at het stoffe lijk overschot van. oud'-presidenb Kruger a.s. Dinsdag te 1 u. 37 min. sbadstijd per Hol- landsche spoor uit darens te 's-Graven- hago zal aankomen, om gedhrende e enige maanden tijdelijk te worden bijgezet in een chapelle axdente, aan de familie aange boden door den heer Noord en dorp, direc teur der begraafplaats Oud-Eik em Duinen. Het stoffelijk hulsel zal per rouwwagen van bet station naar de begraafplaats wor den vervoerd, gevolgd! door de familieleden, zeer vele autoriteiten uit de kringen der re geering, de stedelijke overheid, de boeren dr. Leyds en Boeschoten, r-esp. oud-gezant en oud-gezantschapsraad der voormalige Z.-A). Republiek, dr. H. Muller, consul-generaal van den voormaligen "Vrijstaat, en nog eenige andere iheeren en corporaties Het is de bedoeling vau de betrekkingen van wijlen president Kruger, het Neder - landsche volk gelegenhed te geven, nog een laatste hulde aan den overledene te bren gen. Bewijzen van deelneming dn den vorm van bloemstukken zullen zeker aanvaard worden. i- Be oud-gezant der voormalige Zuid-Afri kaans cho Republiek, dr. Leyds, beeft met verschillende autoriteiten alles geregeld be treffende de tijdelijke bijzetting 'tn het stoffelijk overschot van ex-president Kru ger op de begraafplaats Eik en Duinen. Het zou in dj© bedoeling liggen, dab heb hulsel gedurende twee maanden in de rouw kamer op de begraafplaats bewaard blijft, afwachting van de overbrenging naar Zui-Afrika, waarheen bet met een oorlogs bodem onzer marine zou vervoerd worden. Naar wij vernemen, bad dr. Leyds hier omtrent een onderhoud met den president- mihister, dr. Kuiyper. Vermoedelijk aal president Steijin Je bij- zettingsplechtigheid bijwonen. Nader meldt men ons: In de regeling der plechtigheid van de ijjdeljjke bijzetting van president Kruger's stoffelijk hulsel is de w'jz'ging gebracht dat de waggon met het lijk, na aankomst ten 1,37 aan hel Hollandsche spoor, langs de ver bindingslijn naar het station der Staatsspoor zal worden overgebracht, zoodat de stoet van laatstgenoemd station af langs een nader te bepalen weg naar" Eik en Duinen zal vertrek ken, welk vertrek te 21/^ uur zal geschieden. Ex-president Steljn. Gistermiddag te 1 u. 21 kwam president Steyn met zijn familie aan het station te Deventer aan. Hij werd verwelkomd door den heer Enklaar, notaris Immink en vele andere belangstellenden. Bezoeken werden afgelegd bij do heeren Enklaar(waar hij in dertijd intern, leerling was), dr. JI. E. Houck, zijn oud-leeraar en van Ileumen, waar hij op kamers heeft gewoond. Per II. IJ. S. van 6.02 werd hem onder geestdriftig gejuich van duizenden belang stellenden uitgeleide gedaan naar Baarn. Zijn uiterlijk was zeer goed en met Bin ken mannelijkon tred stapte hij in den trein. De ontmoeting tesschen hem en den heer Enklaar was z ?er h.' rlelijk. Beiden herken den elkaar da lelijk. Op zijn doorreis is ex-president Steijn gisteravond te 6 u. 19 min. aan het station te Apeldoorn gecomplimenteeul door bet bestuur van deafdeelmg van de Zuid-Afri- kaansche Yereeiiiging. Een der dames-be stuursleden overhandigde mevroum Steijn een bloemenruiker. De president was vol lof over de wijze, waarop hij in Holland wordt ontvangen. Eerste Kamerleden. Naar de ïN, C." verneemt, bestaat bij de anti-liberale meerdeiheid der Staten van Zuid-Holland het voornemen de tien zetel welke zij in de nieuwe Eerste Kamer hoopt te vervullen, onder de coalitiegroepen te ver- deelen als volgt: 4 anti revoln'ionairen, 4 Roonmch katholieken, 2 christ, historischen. De antiliberale Eerste Kameileden vooi Zuid Holland zijn thans: 2 anti revolutionaire (de heer Wolijer én Van Velzen), 1 katholiek (de heer Bevers) en 1 christeiijk-historische (de heer Havelaar)zoodat naast de her kiezing dezer heeren nieuw gekozen zouden worden 2 anti-revolutionairen, 3 Roomsch katholieken en 1 christelijk-historische. gerekend op den bouw van een overdekte rijbaan te Breda, terwijl, wanneer het de pot van het 4de Tegiment veld-artillerie wordt opgericht, nog een zoodanige rijbaan te Haarlem zal noodig zijn, Voorts zal gaandeweg eenige uitbreiding van kazornement moeten plaats hebben. Jlet name betreft dit de inlanterie-kazer- nes te Kaarden, den Helder, Hoorn, Lei den, Delft, Gouda, Amersfoort, Arnhem, Deventer, Roermond, Vcnlo en de cavale- rie-kazeme te Zutfeu. Provinciale Staten van Orerijsel. Gedeputeerde Staten van Overijsel heb ben de verkiezing van een lid van Pro vinciale Staten voor het district Jlarkelo (vacature wegens bedanken van jhr. Schim- melponninck) bepaald op 8 Augustus en de herstemming zoo noodig op 23 Augustus. Op 3 Augustus, den dag van de Eerste Kamerverkiezing, zal er dus in de Staten van Overijsel een vacature ziju. Dienten gevolge zal bijzondere omstandigheden buiten rekening gelaten de partijsterkte der Staten dien idag op 23 links en 23 rechts gerekend mogen worden. In allen gevalle is dus genoemde verkiezing zeer dubieus; het kan zeer wel zijn, dat de Overijselsche Eerste Kamerleden door't lot zullen worden aangewezen. De tarief wet. In verschillende gemeenten van. Oost- Vlaanderen, waai* tal van klompenmakers wonen, gaan adressen, aan den Belgischen minister van buitenlaudsclie zaken ter on- d erteeikenmg rond, waarin dezen verzocht wordt, in onderhandeling te treden met zijn ambtgenoot in Nederland, o-pdat van Belgische Hompen niet de invoerrechten geheven zullen worden, zooals Voorgesteld wordt in het oatwerp-Tariefwcb. Volgens de onderteekenaars zou een invoerrecht van 5 francs per 100 kUo of 8 francs per hon derd paar oorzaak: zijn, dat duizenden em duizenden werklieden, die thans hun brood! met Hompeumaken! verdienen, tot den be delstaf worden gebracht. De adressanten wijzen er op, dat vele nijVerkoidsarfcLkole.il uit Nederland met gematigd© invoerrechten in België mogen komen; de minister zou dus het N'ederlaudsehö gouvernement bij zijn onderhandeling kunnen, bedreigen deze invoerrechten ta verhoogen, zoo Nederland het inkomend' recht op Hompen verhoogt. Do gedrukte adressen zijlui reeds van vele handteekeningen voorzien. Bovendien zijh die Volksvertegenwoordi gers van alle partijen uitgenoodigd den mi nister aan te sporen! alle mogelijke mceite te doen, opdat da onderhandelingen-tob een voor Belgische klompenmakers gunsfcigen uitslag mogen) leiden. Tweede Kamer. In het overzicht van de ontwerp-organi- satie en gamizoensindeeling van het Ne- derlandsche leger is mede aangegeven een ontwerp van een gamizoensindeeling voor de onderdeelen der verschillende wapens, indien de nieuwe organisatie zal zijn vast gesteld. De mogelijkheid is evenwel niet buiten gesloten, dat voor enkele onderdeden een wijziging van ondergeschikten aard noodig of wenschdijk zal blijken, zoowel uit het oogpunt der kazerneering en stalling, als uit dat der oefening. Bij de nieuwe gamizoensindeeling is er naar gestreeft om de bestaande gelegenheid tot kazerneering en stalling zooveel moge lijk te benutten, Jlet name is getracht om in de stand plaatsen van de divisie-commandanten sterke troepenafdeelingen van velschillende wapens, met elkander garnizoen te doen houden, om deze commandanten zooveel mogelijk gelegenheid te geven de troepen,v die in oorlogstijd tot hunne divisie zullen behooren, ook "buiten het tijdperk dergroo- te manoeuvres in onderling verband te oefenen. Zooals de dislocatie thans is ontworpen, zal één divisie iiifanterie garnizoen houden in de provinciën Noord- en Zuid-Holland, één in de zuidelijke provincies, terwijl de beide andere divisies gelegerd zijn in de oostelijke provinciën en in het centrum des Lands. Alleen twee bataljons infanterie, nl. dat te Geertruidenberg en dat te Utrecht resp. tot de 2de en tot de 4de djivisie be- hoorende liggen min of meer afgezon- deid van de onderdeelen, waartoe zij be hooren, doch de garnizoenen dier bataljons moeten dan ook slechts als voorloopig wor den beschouwd. Voor de nieuwe dislocatie der infanterie is kazernebouw en kazerneuitbreiding in uitvoering te Assen, Haarlem en Nijmegen alwaar het garnizoen met 1 bataljon wordt vermeerderd en te Ede, alwaar 2 bataljons in garnizoen zullen komen. Yoor "die der cavalerie en der veld-ar tillerie is kazernebouw en bouw van stal len noodig voor 1 regimentsstaf en 1 af- deeling veld-artiilerie, alsmede voor 2 esca- lerie to Ede, terwijl te Breda, te Utrecht en te Roermond voor plm. 40, alsmede te Amersfoort pl. m. 50 paarden zal moeten worden bijgebouwd. .Wat rijbanen betreft, is voorloopig alleen Bestreden Coöperatieven. Onder begunstiging van de directie der II. IJ. S. JL worden maatregelen genomen om het personeel dier maatschappij op co öperatieven grondslag van levensmiddelen enz. te voorzien. In een schrijven aan de directie is het bestuur, der Almelosche Han- delsvereeniging daartégen opgekomen. Het merkt op, dat door dien maatregel groote schade wordt berokkend aan de nering doenden en verklaart, dat, mochten de plan nen tot uitvoering worden gebracht, het daardoor genoodzaakt wordt geen goederen te ontvangen of te verzenden per II. IJ. S. JI., doch zooveel mogelijk per S.S. of per gelegenheid te water. De Almelosche Handelsvereniging deed reeds dc noodige stappen om eventueel krachtig en beslist te kunnen optreden, ten einde daardoor het nog al beduidend goederenvervoer over de lijnen dor II. IJ. S. JL tot een minimum te beperken. Hedenmorgen 8 uur, heeft de 13-jauge A. de Jager, wonende in de Weslmolen- straat, vóór den stoommolen „Nederland" een ijzeien bout op den linkervoet gekre gen, tengevolge waarvan zijn groote teen werd gespleten. Na door een geneesheer te zijn behan deld, werd hij naar zijn woning gedragen. Van morgen te half negen zijn in de Schie twee spoelingschouwen tegen elkaar aange varen. Door den schok viel de spoeling- haalder, J. Vrijenhoek, te water. Hij klom echter terstond weer op zijn schuit, zon der letsel te hebben bekomen. Gisteravond is bij de politie aangifte ge daan door den eigenaar van een vrachtboot, dat een vat haring op die boot zoo goed als leeg is gestolen, terwijl de boot een half uurtje onbeheerd lag. De politie doet onderzoek naar de daders. Aan de politie te Rotterdam is ter ver wijdering over de grenzen overgegeven de Oostenrijker JL J. G., die alhier werd aan getroffen, zonder middelen van bestaan. Gefeilde en verkochte onroerende goederen. Geveild: 22 Juli. Notaris H. B. E. Blaisse en Makelaar J. F. W. Meijer. Een winkel- en woonhuis met bovenhuis, erve en achteruitgang, aan den Oostsingel no. 7, groot 79 centiaren, f3260. Een woonhuis met open grond en v.:»e Oestsingel no, 5, groot 57 centtaren, f 3ÓOo! Een woonhuis met open grond en erve Oostsingel no. 3, groot 59 centiaren, f 300ö'. Een wiDkel- en woonhuis, twee pakhuisjes, open plaats en erven, Yeibrande Erven nos. 13, 15» en 15*, te zaraengroot87centiaren,, met een onverdeeld aandeel in de daarnevem gelegen gang, f1775. Notaris H. B. E. Blaisse. Twee woningen in een gang in de Zijl. straat nos. 44» en 44», groot 31 centia-. 1 f180, 2 f180. Een hecht en sterk heerenhuis met gan„ Korte Haven no. 33, ter grootte van ongeveet 1 are 55 centiare, f2950. Een hecht ep sterk pakhuis met 3 zolders en eif, achter het vorige perceel, uitkomende aan de Westvest, ter grootte van ongeveer 84 centiare, f 725. Een hecht en sterk fabrieksgebouw (voor. malige branderij), eo open grond, Korte Ha ven no. 31, groot ongeveer 1 are 98 centiare f2025. Een hecht eo sterk fabrieksgebouw met2 zolders (voormalige branderij), achter beide vorige perceelen, met open grond uitkomende aan de Westvest no. 108, ter grootte van ongeveer 2 are 78 centiare, f1575. Zes woningen met erf in een gang in ds Polderstraat nrs. 87j, 17,, 17a, 17v 17, en 17S, groot 2 are 27 centiare, 1 f230 2 f230, 3 f350, 4 f260, 5 f 220, 6 270. Vyf woningen in den Oranjegang in de Nieuwstraat, nrs. 9S, 94 96, 9e en 9U, groot 79 centiare, met aandeel in die gang, 1 f 300 2 f240, 3 f250, 4 f210, 5 f 160. Vergadering van Vrijdag 22 Juli 1904. des namiddags ten 2 ure. Voorzitter d© Burgemeester, de hew 1, J. Yersteeg. Tegenwoordig 16 leden; afwezig de hee ren Yisser en Hoimerla.g© Grete met ken nisgeving. Verder* afwezig de heeren vaa Westendorp, Smit, P. Jansen. D'e notulen van de vorige vergadering van 1 Juli jl. worden ongewijjzigd Vastga. st-eld. Ingekomen stukken: Mededeoling Van B. en W. dat bij hm collego is ingekomen Van den Minister Van' Binnenlandse!» Zaken, Missive houdend© mededeeling dal heb 'besluit van den raad dd. 1 Juli jl waarbij aan heb Gymnasium zijh te Hoemdtot leeraar in de oude talsn. dr. W, C. K. Capeitot leeraar ui de natuur- kunde voor heb sükooljaar 1904/05 J, Kunst; tot leerares in de Engelsche tna! voor het schooljaar 1904/06 mej. F. J Swindells, wordt goedgekeurd. Kennisgeving. Idem, Missive houdende mededeelmg aai door hem er in Wordt berust dat het onder wijs in de wiskunde, werktuigkunde -.n c» mographie aan 'de IToogoro 'Burgerschool in deze gemeente voer den cursus 1904/öa is opgedragen aam den heer J. Kunst. Kennisgeving. Yan de Ged. Staten dezer provincie, J& sïve ten geleide vau het door hen. goeiige keurde raadsbesluit dd. 1 Juli jl. tot koop van den grond aan de BroerSvesb oré daarop gebouwd en paardenstal. Kennisgeving, St. Jacobs Gasthuis. Yan B. en W., Missive houdende hm advies op de ingeleverde begrooting 7an kos ten door regenten van het St. Jacob- Gasthuis en administrateuren van. het fonds herkomstig van het Oude Manlm^ voor het geval de fondsen van beide instel lingen vereenigd werden en een nieuw ga bouw gesticht werd. Ter visie gelegd ter behandeling ia eea volgende vergadering. Inrichting gemeente-politie. Idem, Missive houdende voorstel tob rij- ziging van art. 1 der verordening regelend: de inrichting der gemeente-politie. Ter visie gelegd ter behandeling ia eea volgende vergadering. De heeren Smit en P. Jansen' komen tei vergadering. Idem, Missive ten geleide van de reke ning dezer gemeente over den dienst 1903, bedragende in ontvangst f 803,293,990, ia uitgaaf f 684,471,73 sluitende met een goed slot van f 118,822,17 zijpde ƒ40,413,871 ge woo en f 78,408,254 'buitengewoon -verge zeld van de daarbij behoorenda bescheiden. Om onderzoek ©n rapport in handen ge steld van de financiëele commissie. Van dem heer M. G. ML de Groot, Mb sive 'houdende zijh antwoord op de doo: den lieer P. C. M. Jansen in de vergaderiï! van 1 Juli jl. betreffende beam gemaakt opmerkingen. (Zie ons nr. van 15 Juli jl.) D'e vo orzitter stelde voor dit inci dent gesloten te verklaren. De heer P. Jansen achtte 't beter d«i missive vo-or kennisgeving aan te nemen noodig vond sur. het niet er op te ah woorden. Do heer van Westendorp k-omt ter vs gadering. Dm heer P. Jansen maakt daarna efflif opmerkingen naar aanleiding van den h* de Groob's antwoord. I)e heer do Groot vraagt het voorst® tot sluiting van. het incident niet in beta1 deling te nemen. Hij wensoht eerst da k zonderheden Van de rede van den heerf JPiisc-n nader te onderzoeken om tc ové' wegen -of bijt er op zal antwoorden. Het voorstel bot sluiting van het h® dent wordt in stemming gebracht. Met b tegon 6 stemmen wordt dib voorstel aangf nomen. Voor stemde de heeren Dirkzwager, S v. Westendorp, mr. Jansen, V. d. Pool'.1 -J' gerwey, Witkampf, v. d. Drift, Klein, v- Velden, Beukers en Goulca. Tegen de hoeren: Ris, P. Jansen, B®' der, de Groot, v. d. Schalk en Kranen. De heer Loopuyt hield zich buiten rf® ming. b

Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 2