Y ereenigd'e Staifcön, President Roosevelt heeft een proclama tie uitgevaardigd waaPbiji ih5j alle volkeren van de wereld ufitnoodigb militaire Veirte- .genwoordigöts of een oorlogSödhip in 1907 naar Amerika te zenden voor dé 'herdenking te Jamestown in Virginia van de geboorte vtam het Amerakaansdie volk. Do eerste Amérilkaumscihe kolonie Werd hl. gesticht op 31 Mei 1607 te Jamestown. BINNENLAND. Hofberichten. H. M. de Koningin heeft benoemd met ingang van 1 April 1905 tot kamerheer den heer F. V. J. Loudon, jagermeester der Koningin voor Gelderland. H. M. de Koningin heeft benoemd met ingang van 1 April 1905 tot inspecteur van de .Koninklijke Houtvesterij van het Loo, belast met de functiën van jagermees ter in de onder zijn beheer staande bos- schen enz., den heer G. E. H. Tutein Nol- theraus, rentmeester van het Kroondomein voor 'het rentambt Het Loo. Ridderorde. H. M. de Koningin heeft benoemd tot Grootkruis in de Huisorde van Oranje: H. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. den Prins der Nederlanden en H. K. H. de Vorstin von "Wied. H. M. de Koningin heeft den opzichter op het Koninklijk particulier paleis en do mein Soestdjjk G. Huhertus begiftigd met de eere-medaille in goud van de Huisorde van Oranje. Corps diplomatique. De Spaansehe gezant bij ons hof, de heer De Baguer, is heden voor geruimen tijd naar het buitenland vertrokken. Gezantschappen. Te s-Graveniiag© is aangekomen jhr. ma-. W ,M vam Weede de Berencanro, onze ge zant te Weenan. Rechtbanken voor koophandel. In een vergadering van de Yereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelan. gen, te houden op 20 April a. s., des avonds te 8 uur in het „Gouden Hoofd" te 's-Hage, zal de heer H. Lamsvelt, directeur van de Betuwsche Bank te Arnhem, een voordracht houden over „rechtbanken voor Koophan del". Het Losgerfonds. Te Ftiheveningen vergaderde gkderavond de Na&mlooze Vennootschap Onderlinge Verzakerting Maatsdhappij tegen zeegevaar te Sckeveningen, het zoogenaamde legger- fonds. Uit de overgelegde rekening bleek dat in Sbat afgeloopen jaar een aanzienlijk bedrag minder aan schade was uitgekeerd dan liet vorig jaar. De omsl'ag bleef op 1 per mille bepaald'. STADSNIEUWS. Morgen 2 April, hoopt Ds. P. C. A. Halff- man, predikant bij de Hervormde Gemeente alhier, den dag te herdenken waarop hij vóór 121/2 jaar zijn intrede hier deed. In de voormiddaggodsdienstoefening zal de jubilaris dit feest met de gemeente her denken. Wij herinneren er onze lezers nog eens aan 'dat morgen (Zondag) middag to 1 uur de waterleiding zal worden afgesloten. S. T. M. Gedurende de maand Maart werden 22005 passagiers door de Schiedamsche Paarden tram vervoerd. De heer Dr. D. Plóov van hier. zal in de vereen, t. bev. der bel. v. d. Ned. Herv. Kerk Dinsdag a.s. spreken over „Het gulden boekske van de navolging Christi, van Tho mas h Kempis". Naar ons wordt medegedeeld zal Wed. Verbruggen den 17den April a.s. gedurende 25 jaar ais werkster in dienst zTjn geweest hij Mevr. Wed. v. Deventer alhier. Blijkens achterstaande advertentie kun nen leerlingen van 12 tot 14 jaar voor den dagcursus der Schiedamsche Huishoud school worden aangegeven evenals voor den cursus ter opleiding voor de akte nut tige handwerken. De „Maasstreek", onderafdeeling van den Nederlandschen Bond van Gemeente-Amb tenaren, zal Donderdagavond om 8 uur ver gaderen te Schiedam in het Verkooplokaal aan de Lange Haven. De agenda vermeldt o. m. de vaststelling van het reglement en het kiezen van een definitief bestuur. koop, verslag zal uitbrengen on evontueole voorstellen zullen worden gedaan. Bij genoegzame deelneming zal vanwege de afdeeling Schiedam van den Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- eurius" cursussen in de moderne talen en handelscorrespondentie, boekhouden en han- delsrekenen, stenographic en machineschrij- ven geopend worden. De onderafdeeling Schiedam en Omstre ken der V. P. N. zal Dinsdag a.s. des avonds ten acht uur een buitengewone vergadering houden in het gebouw der Spoelingvereeni- ging alhier, waarin de commissie, benoemd in de laatste vergadering voor de eieren ver- De leden van het R.-K. u tract „Eensgezindheid" hébben in haar jongste vergadering -besloten Voortaan m uniform-costuum aan een 'begrafenisstoet te zullen deelnemen. Zijl zuilen daarmede reeds iu deze maand' beginnen. De H. IJ. S. M. zal morgen voor de be zoekers van de Llo-e mïbolle uvel d en extra - treinen laten loepen naar 'Haarlem en Leiden. Als een bijzondei beid mag zeker wel ver meld woiden dat in de Plantage het gias reeds is gemaaid moeten worden. Door de rijiksambt«laren Hoog en De Ruyteir is gisteravond aangehouden de lor- renkoopman A. G m Qiet bezit van 20 Liter moutwijn, niet voorzien van de ver eisen te biljetten en waarmede zij' hem nib de branderij van deal heer S. v. d. S. aan de Konijnen'buurt zagen komen. Een partijjt.je lood, vermoedelijk van dief stal afkomstig, is door de politie aklver gisteren in beslag genomen. Yereen, tegen Bedelarij. Gisteravond had de jaarvergadering plaats der vereeniging tegen bedelarij alhier. Bij deze vergadering 'bledk iets meer van de be langstelling dér leden. De voora'tt-ery de heer J. Ledhner, opende de vergadering met een kort woord, waarin 'hij dit feit constateerde en maakte melding van de verwisselingen die in 'het afgeloopen jaar- in het bestuur hadden plaats gehad. Als secretaresse was mej. Kramers, die de stad verliet, vervangen door mej. Gazan, terwijl als tijldelijfc secretaris was opgetre den de heer M C. M. da Groot, dis in de vorige jaarvergadering tot bestuurslid be noemd, na tik benoeming van mej. G-asan, abs bestuurslid weer 'béd'amkte. Keeda bij da aanneming dier benoeming had hij te ken nen gegeven slechts tijdelijk als zoodanig te zullen optreden. Hierna las mej. Gazan! het jaarverslag waaruit wij het volgende mededeel-en Het bestuur bestaat thans uit de Iheeren J. Lechner, voorzitter, A. Goiulra, penningmeester, en mej. A. Gazan, secre taresse, terwijl er 1 vacature ïs. Voorts werd hulde gebracht aan den heer K. Ruster, die, tijdens de onvoltalligheid van het bestuur -zijn medewerking had ver leend bëj heb huisbezoek, een arbeid die een tijdl ng tot eva zijner functiën had behooild'. Voorts werd melding gemaakt van 't stre ven om te komen tot eten algemeenen Ar menraad, waarbij van veredhl-blende rijde reeds instemming werd ontvangen'. Het aantal leden was- in 1904 221 tegen 186 in 1903. Hoewel dus daaruit vooruit gang' blijkt is hek aantal' leden,, vooral met het oog op de meestal geringe eonitiibuti'e, te gering om in de fmandeele 'behoeften voldoende te voorzien, wat ten gevolge kan hébben dat niet zal kunnen worden gewerkt als wel zou behooreu. Het verslag geeft kiertbaj' een warme uiting over het nut dezer vereeniging en een opwekking tot diet verleenen van steun. Heb aantal voorgekomen information be droeg 110 tegen 47 het vorig jaar. Aan 43 gezinnen werd ondersteuning verleend. Het verslag vermeldt een aantal mar- qnante voorbeelden uit de ervaringen van de vereeniging over -het afgeloopen jaar. Hierna worck. door mej. Gazan eveneens voorgelezen het verslag van het Dames comité. Op bedde verslagen 'komen wij terug. Uit de rekening en Verantwoording bleek dat het jaair 1904 waa begonnen met eon saldo van f 146.54. Da ontvangsten be droegen f 233.55. de tjitgaven f 344.06. zco- dat het saldo geslonken was tot f 36.03. Met het oog hierop werd besloten het jaarverslag ditmaal niet te drukken, doch dit te gelijk met het verslag over 1905 te- doen plaats hebben. Uit de rekening en verantwoording van het Dames-Comité bleek 'dat het met een saldo was -begonnen van f 168.63f. De ont vangsten 'bedroegen f 318.20 en da uit gaven f 394.274, zoodat het saldo hier was teruggeloopen tot f 92.56. De rekening en verantwoording dér Yer eeniging werden nagezien en a-cooard bevon den en dus goedgekeurd. De 'heer A Gouka-, penningmeester, gaf hierbij de vereischte toelichting. Tot bestuurslid, ter vervulling der be staande Vacature, werd benoemd mevrouw VisserSonnevéM, waardoor teVena de presidente van het Dames-comité deel uit maakt van het bestuur. Ten slotte dealen wij mede dat- -het secre tariaat der vereeniging is gevestigd. Korte HaVen 10, terwijil mej. Gazan zooveel moge lijk thrnis en te spreken zal rijn tusscihen 1 en 4 uur namiddag. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Schiedam, werd gedurende de maand Maart 1905 bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f44969.211/2 terugbetaald-12856.12 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5203. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het ooammsöa-rdaab van. pdlMa: Een rijwieliiurnmer (Antwerpén)©enige centen. b. Terug te bekomen aan de volgleindie swJressetn Eou gouden ooi-knopje, W, Feeldéra, Verbrando Erven 18eenl kindeiportcmon- najo met eerrig gélfl, Hi. V. Ttórtam, Hoofd straat 47/1; oen kinderdas, G. Hoogland, Ovcrschieséheweg1 200; eten jongensjas, F. M. Schoof, Boterstraafc 111©en stalen ket ting met "leuteljte, A. Achterberg, Lange Kerkstraat 42/6 een zilveren taamiband, H. Etnmn, Ooststngel 59©en duif, "W. Tak, Lange Kerkstraat 70; een goudlemi kruisje, B. O v erator, Dam 29; een portemonnai© met eenïg geld, I. B. AL M. Beukei-s, Sin gel 151een wit kinderscihcrt, J. V. Wag- tendonk, Brcensveld 90/6; em vaarboom, H. Landsbergen, Oostsingel 130; edn gou den broche, A. Bouwman!, Broei-aveld 55. Arbeidsbeurs. Gevraagde arbeidskrachten. Dienstboden. Jongen bekend met kleedennaaien. Jongen voor een win kel- en pakhuiswerk. Kuipers. Lompensorteerders, Metaaldraniers. Meubelmakers(halfw.) Smidsknechts (bekwa me vuurwerkers). Tuinmansknecht. Vuurwerkers gewoon bij stoomhamer te werken. Verver. Wagenmakers, (be kwame vaklieden. Aansebod. arbeidskrachten. Bakker. Boerenjongen. Boerenknecht. Brandersknechts. Depöthouder. D i stillateursk nech ts Drukkers. Gistbewerker. Gistzifter. Jongens voor kantoor. Jongens voor drukkerij Kantoorbediende. Kistenmakers. Kistenmakersjongen. Kuiper. Loodgieter (balfw.) Mach.-bank werker. Mach.-baiikw.-stoker. Metselaar. Mouter. Pakhuisknecht. Portier. Reiziger. Schoenmaker. Slagersknecht. Smidsknecht. Smidsjongen. Stucadoor. Stokers. Timmerman. Timmermansjongen. Tuinmansknecht. Winkelbediende. Personen voor lichte werkzaamh, schrijfwerk, loopwerk. Geleg. gezocht opleid, in kuipersvak, manufactuurvak, timmervak. Baker. Dagmeisjes. Schoonmaaksters. Wasschen aan huis gevraagd. Boekbinderswerk aan huis gevraagd. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zqn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. VLAAKDINGEN. Bij de to 's-Gravenhage gehouden examens nuttige handwerken is o. m. geslaagd mej. E. Fousert, alhier. *0nder leiding van den heer Hailing hou den een aantal jonge dames alhier wekelijk- sche oefeningen in de gymnastiek. De ge meente stond voor dit doel een lokaal af. *De tentoonstelling der vervaardigde tee- keningen van jongens der Burger-Avond school zal worden gehouden op Saterdag 8 en Maandag 10 April in da school. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Maart 1905 ingelegd f 11592.75 en terugbetaald f7465.37. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5040. Lijst van onbestelbare brieven over de 2e helft der maand Maart, aan het post kantoor alhier. Brief. Mej. N. M. v. d. Zwaan, Den Haag. Kunst en Wetenschap. Verschenen is No. 1 van den eersten jaargang van „Met Weekblad voor Littera tuur", als bijblad van een verschonen week blaadje „Ons Volksblad, vereemgd met Christelijk Zondagsblad". Als hoofdredac teur staat vermeld D. "Wouters te Apel doorn; de administratie is gevestigd te Wa- geningen en te Sliedrecht. Landbouw en Yeeteelt. Aan den heer A. Bos, zuivelccnsulent in Zuid-Holland, is op rijjn verzoek verlof ver leend om ten -Verzoek© van den inspecteur van den landbouw, een onderzoek in te stellen naar de geldelijke uitkomsten van liet zup-vetbedrijf op de boerderijen in Zirnd- Holland. Gemengd Nieuws. Naar de Bollenvelden. Zondag 2 April laat bdj gunstig weer Ie H. IJ. S. 'Mi., met het oog op den büoei der hyacinthen, een aantal extra, treinen loopen. Yan Botterdam D. P, 's morgens 4 extra treinen naar D'en Haag en Leiden! en 's middags 4 extra treinen, terug van Lé den naar Rotterdam en. 2 naar Amsterdam. Te Leiden, Lissq Hillegom en Haarltem zullen wagens gereed' gehouden) werdén voor de rijwielen. Slobkousen voor de infanterie. Men deelt aan de „Tel." mede Nog voortdurend wordt er bij den mi nister van Oorlog op aangedrongen om over te gaan tot de invoering van slobkousen voor de infanterie. Ook dezer dagen is dit onder werp weder ter sprake gebracht. Naar verluidt erkent de minister het groote nut er van, doch ziet op tegen do belangrijke kosten, welke de maatregel na zich zou sleepon. Nachtpostdienst, Hedennacht hébben taisschen Amstealdiam oa Rotterdam, voor da eerste maal de nacht- posttinedneu gteloopén, 1 April „Land en Volk" geeft ter eere van 1 April o.m. do volgende berichten: De huishoudelijke commissie uit de Twee de Kamer heeft liet voornemen, bij de eerst volgende begrooting de aanschaffing voor te stellen van een automobiel, teneinde bij de meer en meer voorkomende onvoltal ligheid der vergaderingen, op veivroegde uren belegd in 't belang van urgente aan gelegenheden, het ontbrekend© aantalleden met dat voertuig te doen afhalen. Do heer Van Kol is naar men wil door den Koning van België benoemd tot commandeur in de Leopoldsorde. De heer Lodowijk Mulder is door de kies- vereeniging van Stellendijk eandidaat ge steld voor de Tweede Kamer. Luit. Reitsma is naar een gerucht in militaire kringen wil, bij keuze bevorderd tot kapitein. Naar wij vernemen zal het Ministerie, indien het dezen zomer aanblijft, geen en kel ingediend wetsontwerp meer intrekken. Naar het eenparig oordeel van den Minis terraad behoort zulks niet te geschieden door menschen, die op een principieel stand punt staan. V Onder reserve vermelden wij het in diplo matieke kringen loopend gerucht, dat de heer Melvil baron Van Lijnden, na de in terpellatieVan Kol en door het regeerings- antwoord, tot de ontdekking gekomen, dat er geen enkele grond heeft bestaan voor zijn aftreden, het voornemen koestelt na zijn buitenlandsche reis, zich opnieuw beschikbaar te stellen voor de poitefeuille van buitenlandsche zaken. Volksfeesten te 's-Gravenhagei Het Haagsche comité voor volksfeesten hield gisteravond een gecombineerde ver gadering met de afgevaardigden van ver schillende vereenigingen, die belangeloos hun medewerking wilden verleenen op de fees [uitvoeringen ter viering van den ge boortedag van Z. K. II. den Prins der Ne derlanden, door het comité in verschillende zalen georganiseerd op Woensdag 26 April aanstaande. In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, het feestlokaal Willemstraat en den Haagschen Kunstkring zullen den avond verschillende zang-, muziek- en gymnastiek- gezelschappen optreden, terwijl in de Groo te en de Kloosterkerk orgelconcerten wor den gegeven. De gezonken Maaswerken Met het lichten van de door aanvaring tegenover de Parkkade in de Maas te Rot terdam gezonken stoomboot „Maaswerken" ia een begin gemaakt Kievitseieren, Te Leeuwarden werden gisteren aange voerd circa 400 kievitseieren. De prijs was 25 a 30 cent. Een studentengrap en de gevolgen. De Delftsche studenten hebben laatst, zooals gebruikelijk is, den verjaardag van het corps gevierd met een komischen op tocht. Een onderdeel van dien optocht was de begrafenis der schutterij, waarbij alle mogelijke moppen op de schutterij getapt in beeld werden gebrachtzooals de klompenschuttel-, een laddertje voor den pseudo-commandant, om op het paard te klimmen enz. Daarover is de commandant dor schutterij, zooals de eerste geruchten luidden, boos geworden. Hierom vroeg hij dan ook aan H. M. ontslag als commandant der schutterij te Delft aan. Nu wordt echter het volgende aan de „Delftsche Crt.' 'gemeld; Hot is misschien niet van belang ontbloot de zaak van de ontslagaanvrage van den majoor-commandant der d.d. schutterij even recht te zetten. De majoor-commandant 'is persoonlijk in het minst niet gegriefd door de studenten grap. Zelf student geweest, heeft hij 't lachen nog niet verleerd over wat lachwekkend is. De oorzaak zit iets dieper. Da majoor had n.l. de autoriteiten in dit geval den burgemeester en den commissaris van po ntic, als hulp-oüicier van justitie ve» zocht de vertooning te doen vèrbieden, op grond dat een beleediging van de schut terij in haar geheel toch niet te dulden was. Van den burgemeester was daarop schriftelijk bericht ingekomen: „dat hij zou waken tegen beleediging van de eer der Delftscho schutterij". Nu weet men dat de vertooning in geuten en kleuren plaats vond en in dit gedoogen van een en ander ziet de majoor-comman dant feitelijk „het sanctioneeren door de autoriteiten dat de uniform wordt gehoond". Op dezen noordelijk weergegeven grond steunt de ontslagaanvrage aan H. M. de Koningin. In hoeverre nu justitieele inmenging is te wachten, zal de tijd leeren, maar er is meer dan bloot vermoeden aanwezig, om aan te nemen, dat do zaak verder gevolg hebben zal dan een eenvoudige inwilliging van het gevraagde ontslag. Opening van de Rottèrdamsche zmeminrichting. Hedenmiddag had te Rotterdam de fees telijke opening plaats van de Rotterdam- sche overdekte zwem- en badinrichting in do Tuinderstraat, een onderneming op groo te schaal, waaraan men meent dat aldaar groote behoefte hestaai. Het fraaie gebouw waarvan de oprich tingskosten f 150.000 hebben bedragen is geheel opgetrokken in gewapend beton en niots is gespaard otn de inrichting aan de hoogste eischen te doen beantwoorden. De opening had plaats en tegenwoordig' heiü Yan vefe genoodigden. De voorzitter de "heer S. van üerGBergh dankte allen voor Tun tegenwoordigheid, in hel bizorider den Burgemeester, wiens bereidwilligheid om de ze zwemsehoolopening bij te wonen een lie- wijs was voor zijn belangstelling in de volksgezondheid. Spr. zeido, dat wrl niet reeds alle idealen bereikt hadden kunren worden, doch dat reeds een groote stap tot den vrede is gedaan, al moet men blij ven hopen dat de inrichting van een volks- badhuis later zal blijken tot de mogelijkhe- dno te behooren. Daarna opende de Burgemeestei de in richting, den wensch uitsprekende dat deze zwemschool zou bijdragen tot bevordering der volksgezondheid, door de belangstelling te wekken voor lichamelijke reinheid waar voor in R'dam niet veel gevoeld werd. Tet eere van de opening begaven zich, nadat de Burgemeester had uitgesproken eenige leden der vereeniging te water en speelde een partij water-polo, welk spel met belangstelling werd gevolgd. Ten slotte werd de inrichting bezichtigd. De gestrande Alba. Het admiralitedMiof deed gisteren uit spraak in, zaïk© het stamden van heb Eng. stoomsdhnp A11B a aan de Nederi. kust bij Zandvoort. De uitspraak luidde, dat do ge zagvoerder niet de ïioodigo zeexoansuhap en voorzichtigheid! getoond heeft, door bij (het aanlotepen dar kust omveddoende en on nauwkeurig te looden. 'Hij wend mitsdien voor den tijd van drie maanden geschorst. Een rvteuwe wijze van oplichterij. De hear S., in deru Kutshbek te Rotter dam, is do dupe geworden van een ate hear gekleed persoonDeze, een jongeman, ver voegde zicih. op zijn kantoor met veittzoek eens te mogen teképhoneeren. Dit weid toe gestaan en de jongeman) hMd! daarop eea heel gesprek over da leveramtte van eieren. Het resultaat van dit gesprek was, dia-t hij vei-Haaude op sta&ndén voet naai- Antwer pen te moeten, doch daar 'hij daarvoor niet ■v'dl'd-oen.do gelid blij, zich had, Vroeg ihdjl den hoer S vijf gulden ter leen), die igereedeldjk gegeven werden. De jongeman gaf voor op den Bergweg te wonen, dodhi ie daar niet gevonden. De maat heeft teVengfaefs getradMi den heer B., van het Groote Kerkplein, op ge lijke wijfes voor f 10 beat, to nemen. Hij is vermoedelijk zekere K., woman da in do "Warmoeestffibat te Amsterdam. De exburgemeester van Gouderak, Naar het Huis van Bewaring te Roller- dam is gevankelijk overgebracht F. S. kV. Gautier, ontslagen burgemeester-soeretaris van GonderakBerkenwoudo, die eind Fe bruari Antwerpen werd aangehouden, verdacht van onregelmatigheden in zijn ad ministratie en van het polderbestuur, waar in hij penningmeester was. Moord te Keent, Wij vernemen omtrent den moord op G. F., timmerman te Keent, dat Woensdag avond in een heiberg aldaar, ongeregeld heden hadden plaats gehad, hoofdzakelijk ontstaan door zekeren Leonardus van Ber- kel, die met andere bezoekers twist zocht Togen het sluitingsuur werd de herberg ont ruimd, waardoor de bezoekers huiswaarts keerden. Een van de laatsten was de ver- slagene. Onderweg is Leonardus van Ber- kel alleen zijns weegs gegaan, 's Morgens werd de verslagene niet ver van de her berg gevonden, volgens verklaring vaneen geneesheer gestorven aan vei bloeding, daar een slagader ten gevolge van een steek wond in het bovenbeen ter hoogte van de lies, doorgestoken was. Dadelijk werd teen do aandacht van de politie gevestigd op genoemden Van Beikel, die echter ontkende den verslagene gehoord of gezien te heb ben. Ook kan niet bewezen worden, dat hjj met den verslageno ruzie had gehad, wel met andeie personen. Men vermoedt echter, dat de verdachte zich achter een heg, niet ver van de plaats waar het lijk gevonden werd, versc.huild heeft, en wel licht door de duisternis misleid, het slacht offer voor een ander heeft aangezien. Door de maréchausées is het lijk Don derdag middag naar het kazemegebouw te Nijmegen overgebracht. Ook de verdachte v, B. is aldaar in arrest gesteld. Gisteravond nog laat stelde», de kapitein der niaré- chaussées en eenige brigadiers te Keent een plaatselijk onderzoek in en werden verschil lende getuigen gehoord. Gistermiddag had te Nijmegen in het bij zijn van de justitie uit Arnhem de sectie plaats en werd de vermoedelijke dader met het lijk geconfronteord. („N. A. Cf,") Onverwachte erfenis Onlangs stierf to St. Francisco de heer Horstmann, directeur van een bank aldaar en geboortig uit Ilarpstedt, een plaatsje, even over de Groningsche grens in Oost- Friesland. Voor omstreeks 50 jaar was de heer Horst-

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 2