V TLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. SPORT. Oemengt] Nieuws. STADSNIEUWS voor het 'Militair Tehuis, daar op to rich ten. Tevens liet H. M. mededeelcn, dat z\ groote belangstelling gevoelde voor en in genomen was met het streven der stichters. Corps diplomatique. Van de woning van den Belgischen ge zant was gisteren de vlag ontplooid, ter gelegenheid van koning Leopold's verjaar dag. 'De Russische gezant is gisteren afge stapt ten huize van den Engelschen gezant. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag ui et plaats heb ben. Leger-Coiuiuandant in Ned. Iudlë. Biji Kon. besl. ós "benoemd tot luitenant- generaal, commandant van liet- legeir in Ne- deirlaondtecth-Indiê, en chef van het departe ment van oorlog aldaar, de generaal-majoor der infanterie van het voormelde leger, jhr. J. C. van der Wijde, en zulks met in gang Van den dag waarop hij dat amht aan vaardt. Tweede Kamer. Aan het einde dezer week gaat de Twee de Kamer uiteen met het voornemen '2 Mei terug te keeren en bijeen te blijven tot het einde dier ïriSand, ken aan Gedeputeerde Staten verzocht de aandacht van de gemeentebesturen opnieuw te vestigen op hot belang, om maatregelen te nemen om ingetrokken geldwaardig pa pier terstond voor vernieuwde uitgifte ongeschikt te maken. Gedep, Staten van Zuid-Holland hebben nu nogmaals in herinnering gebracht de circriaire van 19 Juli 1886, waar aanbe volen is de maatregel bij het Rijk en de Provinciën in gebruik, namelijk het slaan van een gat door, of het uiknippen van de hand toeken ingen, die op die stukken voorkomen, teistond na de inwisseling. Kamerverkiezingen.. Prof. Treub, met algemeens stemmen candidaat gesteld door de B urgerkiesver- eenrging te Assen, heeft zich bereid ver klaard de eandidatuivr in het district Assen weder te aanvaarden. De veen len. liberale kiesvereeniging te Heeren- heeft besloten geen candidaat te stel- De distri.ots-kiesvereenigrag der Chr.- ihist. partij in het kiesdistrict Bodegraven heeft met algemeeaie stemmen, candidaat ge steld mr. J. W. H. M. van Idsinga Dr. Kuyper en de Journalistenkring. Dr. A. Kuyper heeft bedankt als eeie- voorzitter van den „Nederlandscben Jour nalistenkring" naar aanleiding van en on middellijk na de entiek door den Kamer- overzichtschrijver van het „Handelsblad" geoefend op zijn bekende uiting over de Nederlandsche pers, in de discussie ten- gevolge van de interpellatie-Van Kol in zake het ontslag van den Minister van Bui- tenlandsche zaken. Door "het Rringbestuur is daarop geant woord dat het dit besluit betreurde en het niet geboden achtte door de uiting van een enkel kringlid, doch dat het tevens meende niet te mogen verhelen, dat het ook door de bedoelde woorden van den Minister pijnlijk getroffen was, en het de ernstige overtuiging van het Bestuur is, dat de Nederlandsche pers zulk een uit spraak niet heeft verdiend. Seen postceusuur. Gelijk te verwachten waa na de vrij aige- meene afkeuring welke het ontwerp der ïe- geering in den lande "heeft ondervonden, luidt het verslag der Tweede Kamer zeis- ongunstig over het voorstel van wet dat aan de postambtenaren de bevoegdheid' van cen suur toe wil kannen over poststukken, waar bij sprake kan zijn van strijd mot de goede zeden. „Een groot aantal leden" kan zich met de wijze waarop de regeering di t onderwerp wil regelen, niet vereenigen. En de „ver schillende leden", die in beginsel niet tegen heb ontwerp zijn, 'blijken tevens „vr ijaige meen." van oordeel: „dat het peroneal der posterijen, aan welke a'sehen het ook overi gens moge voldoen, niet -de noodige waar borgen aanbiedt voor een juiste en billijke toepassing van de voorgestelde censuur." Zulk een .beoordeehng staat gelijk mot een vearoordeeling. De minister van water staat, handel en nijlverha'd zal dan ook wel begrijpen waar een behandeling van het ont werp in openbare vergadering op zou uit- loopen. De regeling is in de geboorte ge smoord, en te recht evenals de verhooging van den accijns op heb .gedistilleerd, waar aan de minister van financiën zich heeft vastgeklampt. Ieder zal inzien, dat de beide min 1st ens al heel erg moeten hebibon misgetast, nu zij ook door een zeer groot deel hunner eigen Kamer-meerderheid in den steek worden gelaten! Dir. lel. Invoerr. en acognzen. Bij Kon. besl. zijn benoemd: tot ontvan ger den directe belastingen en accijnzen te Breda (buitengemeenten), W. van Limborgh, ontvanger dcrzelfdo middelen te Haarlem mermeer; tol ontvanger der diiecte belas tingen, invoei rechten en accijnzen te Ven- lo, A. C. J. Verhoef f, ontvanger dei zelfde middelen te Enkhuizen; tot ontvanger dei- directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Vorkum, T. W. Postema, ont vanger der dir. bel. en acc. te Peize; tot ontvanger der diiecte belastingen en ac cijnzen te Oostburg, A. F. P. M. Clava- reau, ontvangei dezelfde middelen te Haaksbergen, met intrekking zijner benoe ming tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Woudricltem, bij Kon. besl. van 16 Februari no. 9; tot ontvanger dor directe belastingen en accijnzen te Wij- chen, kV. Svpkens, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Shnpelveldtot ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Gorinchem (bui- teugemeeaten). P. J. F. L. Baumann, ont vanger der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Texel; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen leTho- len. J. D, Noske, ontvanger derzelfde mid delen te Noovdwelle; tot ontvanger der di iecte belastingen en accijnzen te Gieten, J. G. Oosterbaan. adjunct-commies bij het demytement van financiën (afdeeling comp- tabliteit en verificatie); tot ontvanger der directe belastingen te Delft, T. Vermeulen, ontvanger der directe belastingen en ac cijnzen te boenentot ontvanger der in- voenechlen en accijnzen te Haarlem, A. Merens, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Zutphen; tot ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Venlo (station), J. H. Voerman, ontvan ger der directe belastingen en accijnzen te Vlissingentot ontvanger der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Lochem, jhr. J. \V. E. von Schmidt auf Altenstadt, ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Leerdam; tot ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Stadskanaal, H. H. Mul der, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Nieuw-Buinen; tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Medemblik, J. C. Roest, ont vanger der directe belastingen en accijn zen 'te IJsselmonde; tot ontvanger der di recte belastingen en accijnzen te Gelder- malsen, J. J. Kok, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Middelhamis; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Hnissen, L, R. Villems, ontvanger derzelfde middelen te Baarlo; tot ontvanger der diiecte belastin gen en accijnzen te Gulpen, H. Beekman, ontvanger derzelfde middelen te Alkema de tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Lith, G. Hemmes, ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Honlenisse; tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hulst, J. II. F. Claessens, ont vanger der diiecte belastingen en accijn zen te Twellotot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Valkenswaard, P. J. M. Mertens, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Spanbroek: tot ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Heerlen, J. .T. A. Houben, ontvanger deizelfde middelen te Waalwijk; tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Blokzijl, J. P. Moy neke, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Grave. 9, 11, 15, 17 en 21 en vier daarachter staande huizen met erf, nrs. 13/7, 13/2, 13/4 en 13/8, te zamen groot 4 are 58 centiare, in veiling 1 f520, 2 f510, 3 f420, 4 f510, 5 f 540, 6 f 560, 7 f410, 8 f380, 9 f 470, 10 f440, verkocht voor: 1 en 7 f950, 2 en 3 f960, 4 en 8 f910, 5 f 560, 6 f560, 9 f 470 en 10 f440. Biji den raad dezer gemeente rijtn inge komen Voorstel van B. en W. om. te voldoon een som van f 899,83 zijnde het bedrag, waas-mede lis overschreden het toegestane erediet van f 9000, voor het stichten van een woning; voor den directeur der ges- fabriek voorstal om aan L. P. GaiHi&rd op zijn verzoek vergunning te verleenen om den Woensdagnamiddag het gymnastieklokaal aan de Markt te gebruiken voorstel tot het verleenen van remissie op de pacht Van landerijen voorstel om aan J. Zonneveld op rijn ver zoek vergunning te v erieeneoi om de» perece len Binnensingel nrs. 100 102 tot een woon huis tin te richten voord"el om aan A. Maarleveld op zijn verzoek vergunning te verleenen tot het houwen van een houten schuurtje voorstel om aan P. de Bruijin op rijn ver zoek vergunning te verleenen om den ter mijn binnen welken een perceel erfpaehts- grond moet bebouwd Zijn te verlengen met een jaar; voorstel Van B. en W. om den grond waarop het tolhuis staat aan de Vijifshdzeii, welken grond aan Delfland behoort, in erf pacht te nemen van dat bestuur, tegen f 7,08 per jaar. "•"Do tentoonstelling wellke in de Burger avondschool wordt gehouden, ward Zater dagavond door niet minder dan. 540 perso nen bezocht. ^Hedenmorgen zouden twee visschers- vaartuigen van hier teir benrgvisscherij ver trekken, Deze schepen konden echter ïriet uitvaren, daar nu reeds Van iedext schip één man was gedeserteerd. De jvJitio spoort becde personen op. Onteigening van eigendommen. De „St.-Ct." no. 85 bevat een Kon. Besl. waarhij het volgende wordt bepaald Ten behoeve van het maken van een stationsemplacement voor den Westland- schen Stoomtramweg te Monster er van verbetering en verbreding van dien tram weg, zuilen, ten algemeenen nutte, ten name van de Westlandsche StoomGramveg- Alaatsohappij worden onteigend de eigen dommen^ in do gemeenten Monster en 's-Gravenzande, aangeduid in het plan en de kaarten, welke ter inzage van een ieder hebben gelegen en nader vermeld zijn op don staat bij dit besluit gevoegd. Do consequenties der antitheses toegepast c*p don staat rijn noch fcheanetisdh, ucdh practiisdhi. noch historisch vol te houden. Maai' dn-. Kuyper heeft die antó'-tlhoao op don spits 'gedreven, om een meeindbidieid in de Kamer te krijgen. S'pr, komt nu tot 2 stellingen dile hij zal verdedigen, lo.iH'ot ministerie-Kuyper ia niet christelijk en kan geen chr. politiek voeren2o. Wat hot ministerie dan we) doet. Spr. vraagt den bewijs Voor het specifiek chr. karakter deaor aegeering. Alleen de be noemingen. van. voorstanders dier chr. coalitie moeten aüa zoodanig dienen. In den breedo (betoogt spr. dat de verbonden, chr. partijen het er zelf niet ovor eens zij(n wait dhriste- llijk is. Volgens jhr. Loihman iiö het staats recht niet christelijk, Eedakwestie. De libe ralen 'hadden den eed in de wet neergelegd. De heer- Lohman wil geen eed en beroept each op J-özuh' woorden.-. Uw ja, ziji ja> en uw neen, neen. Maar dr. Kuyper zei in de Ka mer Zeker Jezus heeft dat talles gezegd, maar- Jezus heef,:- zelf een eed gezworen. Toen zei Troektradr. Kuypeat betrapt Jezus op een inconsequentie. Over een spe cifiek chr. vraagstuk, do eed) waren) de ahr. heeren het totaal oneens. Evenzoo aangaan de do doodstraf en vorder (inzake schuld en straf. Spr. bekt dit toe. Onderwijs. Toen de a.-r. heer Idaimgia, in de Kamci met klein van argumenten de icning verdedigde, dat subsidie aan bij zondere scholen in strijd was mat liet a,.-r. beginsel, zet: dir. Ivuyper dkitt v. Idsingn dwaalde. Spr. zegt dat wie onbevooroordeeld de feiten nagaat, ziet dat de -geheele onder wijskwestie een dubbeltjes-kwestie wordt, zoo matariaristisoh mogelijk dus. Spr. wijst dan voorts op de weinige eer bied voor de Koningin, die dr. Kuyper toon de bij de Overijiselsdhe kwestie etn boe dr. Kuyper een loopje neemt met do belangen des lands biji het aft roden vau minister Van Lynden. Etr rijn op dit oogenblik. moeilijk heden op handelsgebied, en wellicht komen venvilekeiingen. iin Nederlandsche watereu nu de Russische vloot de Japansdie) eskaders gaan opzoeken. Nu zou ar een man van groote diplomatieke bekwaamheid noodïg zijn op buitenlandscke aaken^, waar is de ernst en dia kracht van dót ministerie 1 Spr. geeft daarna verschillende voorbeel den, waaruit blijkt dlat in regesringeckdien uitspraken, het chr. beginsel zioeik. is. Vooreerst de dranikwui-vertooning, faililisee- ment Noord-B ralbantsdno 'baak eui Miindri- netti. De tocht door de Gajoe- en AlasLan- den op Sumatra waan duizenden onschul dige slachtoffers vielen Hall karakter' van dit ministerie acht spr. anti-democratisch. Albe wetten dragen den stempel ervan. Speetwet, -anbeodiswet en ar beidscontract. Door toedoen van de gioot- falbfrikanten werd de 10-urigs werkdag in het eerste ontwerp-aribeddswet neergelegd, verhoogd' tot 11 uur. „De Nieuwe lijd", die het eerste ontwerp terwille van den 10-uursdag toejuicht, verooaderilt bet tweede ontwerp. Met een voorbeeld bewijst spr. dat do aalbeidswet technisch onurtvoeabaar ia Odk in het AiAeddscontoaot wordt ge luisterd naar de werkgevers, «te patroon krijgt de middelen om veilig te staan togen Jubilée Charles Bossevain. Door den Joumalialenllaring ie de mede werking van journalisten ,en anderen inge roepen om aan den. üioofdredacteuir van het ,Hian deldbilad'Charles ©oissevaan, een. huildoblijïk; aan te bieden biji zijn gouden jubileel Naar ons thaais uit Amsterdam wordt ge- niekF hebben de inschrijvingen de verwaeh. tingen zeer venna overtroffen. De bekendo kunstschilder W.. C. Nakker heeft gisteren onder zeer veel blijken van langstelling zijn 70en verjaardag her dacht. Namens Pulchri Studio werd hem door een commissie een groolen lauweikxans en een portefeuille met aquarellen en tee- keningen van.werkende leden van Pulchri aangeboden, terwijl Jozef Israëls den ju bilaris namens de Hollandsche Teekenaca- demio een krans aanbood. De bariton Theodor Bertram van de Ko- ninkbijikei Opera, te Berlijn zal eenige "VVag- neiwnc-erton in ons land geven, te Bot terdam op 15 en 20 April a.s. in den salon van. Den Doelete 's-Omvenhage op 16 April in de concertzaal1 „Diligentia" en te Amsterdam op 19 en 22 April in de kleine zaal van het Coneei-tgeibouw. De regeling der concerten is bijl Do Nieu we M imekhanddk Te Amsterdam zal een muziekfeest, ten voordode van het pensioenfonds vaar leden van 'het oonoertgtóbouw-oiikesb gegeven worden. Dit belooft een gebeurtenis o-p muzikaal gelvod te wordenl; het zal op drie aditereenVolgende avonden plaats nebben en wel' Vrijdag 19, Zaterdag, 20 en Zondag 21 Mei e.k., terwijl altisten, van naam tot medewerking zijn ratgenoodigd. Dr. J. van Leeuwen. Zaterdagavond apirak voor de k'iesvffl-eein- ging „Volksibelang" in de Vriendschap, dr. J. van Leeuwen uit Schiedam. Het doel van de vergadering werd in 1 kort door den voorzitter, den heer J*. -C. 'Hofman, uiteen gezet nl. de verkeerde voorstellingen door mr. Sybrandy gegeven Van antithese), enz. op den laatsten a.-r-ev. partijdag, aan. eriiiek te onderwerpen en voorts het anti-democra- tisdh (karakter van het mimsterie-Kuyper in het licht te stellen. Aan. de 'kiesver. Nederland en Granje" was -een uitnoo- diging gezonden tot debat, liefst, door mr. Syhrandy, Van de a.-r.kies ver. was bij! den voorzitter een echrijyen. ingekomen, dat er niet van a.-r. zijde zou worden gedebat teerd. Mir. Sybrand'y zond een brief, waarin hij als reden Voor zijn wegblijven opgaf dat hij pas getrouwd was (gelach) doch gaarne j Dr." Kuyper kTest «bj een volgende gelegenheid van gedachten J Aa rijde van ,het kapitaal, hij rit daar aan vast etn de godiaüenst wordt misoauikt Naai- wij vernemen, is de toestand van Heipi F. Robert Brandts Buys, uit Amsler- dam. die te Ede ziek ligt, hoogst ernstig. Gisteren is te Dordrecht do beslissing gevallen voor het voetbal-kampioenschap (westelijke eerste klasse competitie). D. F. C. speelde gelijk met Spaita (R'dam) 1—1, waardoor de Dordtsche Foothallclub, die zoolang aan de spits had gestaan, die plaats heelt moeten afstaan aan H. V. V. Met algemeeno goedkeuring heeft het be stuur der handboogschutterij „üe Vrienden kring" te Den Dringen in zijn jongste ver gadering besloten een nationaal concours te geven op Dinsdag 6 Juni e. k. ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, dier vereeniging. z»u wisselen. Dr. Van Leeuwen, aan. het woord'komend, zegt van de afwezaghecid' van den debater geen misbruik te zuilüen malken. De unfaire wijze waarop mr. Sybrandy debatteerde op als mombakkes. Spr. staat d!an stil bij) de groote staking en de Aprilbeweging. Aan de hand van prof. Treub's brochure „de komende stembus- den partijdag zal spr. buiten besdbouw.ng tQ0Jlfc ihi:( aaI1 dat Kuyper dagen Tafort m oa.r iVivi *r.n1 f.rlnriVi+-kvn ^Ttln .rvn ttvoni". I Bij Kon. Besluit is benoemd tot ontvan ger der diiecte belastingen, invoerrechten en accijnzen de heer G. C. Drooglever For- tuyn, ontvanger deizelfde middelen te Dor drecht. Morgen heeft te Rotterdam de gewone jaarlijksche veetentoonstelling plaats. Voor het tentoongestelde en voor de be zoekers is het te hopen, dal he' weer gunstiger is dan de laatste dagen het geval is geweest. i Gisteravond heeft zekere L. op denRot- terdamschen dijk eenige personen mishan deld zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond. Bovendien werd een politieagent door hem beleedigd. Toen deze L. wilde arresteeren, nam hij echter de vlucht. Vernietiging van Coupons. Naar aanleiding van de mededeeling van de Algemeene Rekenkamer, dat haar bij het onderzoek van gemeenterekeningen ge bleken is, dat van één gemeente betaalde coupons niet alle voldoende van een teo ken van waardeloosheid waren voorzien, heeft de Minister van Binnenlandsche Za- Hedenmoigen ontdekte de winkelier B. Hos man, wonende Lange Haven 1, dat in den spiegelruit van zijn winkelkast een rond gaatje was, vermoedelijk door een flo bertkogel veroorzaakt. De politie stelt een onderzoek irn Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht: 8 April. Notaris H. B. E. Blaisse. Zes huizen met erf, Stationsstraat nrs. 5, laten, maar hij zal trachten zijjn onwaar heden te ontmaskeren. Wat de antithese (tegenstelling fcussdhen geloof en ongeloof) betreft heeft spr. het den ■heer Syhrandy tot op zoketre 'hoogte toege geven, dat zij beötaat, in het dlagelijjksdh leren D.w.z. de een beziet aliles urlb een god* dienstig oogpunt, erkent overall de hand van een hoogjeire macht, de ander niet. Maar doorredeneerend begon mr. S. te goochelen on te dkaaien, een kunstje, waarin, mr. S. zeer bedreven is. Mr. S. zeidedus or is tegenstelling Én heó datgelijfksch leven, in het huiselijk leven, dan ook. in 'liet staat kundig leven,, in de staatkunde. Dit laatste nu is volgens spr., volkomen onwaar. Al bestaat er tweeërlei beschouwing van den staat (of de staatkunde) daarmee ie wet ge zegd dat er een geloovige en ongeloovïge staat (of staatkunde) is. De staari is een ver houding Van mensdhen onderling en de om standigheden bepalen dia verhouding. Maar of nu da een geloovóg, de ander ongeloovig naar den staat ikijikt, daarmee is de et a at niet geloo1,dg of ongelooviig. De sprong die mr. S. maakt in zijp. redeneering is Jte groot, hij moet komen van een waarheid op een onwaarheid en eenvoudige menschen, die het hoor en wederboor niet toepassen zien de draaierij niet, waardoor zijl worden begoocheld. Mir. S.'s debat was volgens spr-, die Verder Verschillende Syhrandybisefhe" ur.blatingen cadtiseert onlogisch. Mr. S. kon onmogolijik bewijzen dat er onder de1 daden Van dit kabinet één speteafidk chriatelijike voorkomt, want zu'lk een daad bestaat net. Mir. S. zen in een vergadering teChar- lois dat door dir. v. L. Was gezegd van plan te rijn het miniisfceriedBorgegius-Lely te Verdedigen. Spr. verweet mr. S. daarop rijn draaierij. Waarna mr. S. antwoordde ,.0, dan hebt gij, «aker wat andera gezegd." (Gelach.) De hear S. zei van een huwelijk van kerk en staat niets te willen Weten, maar wel van een vereeniging Van godsdienst en staat. In „Ons program" zegt dr. Kuyper in par. 302 dat godsdifenst en kerk een en htódfde is en o. ditde eenige vorm waarin' gods dienst zich vertoont ib die! kerft en «ie over heid heeft alleen met de kerk te maflton. van te voren wist dat er iets broeide), oat er met steking gedreigd werd en hij zed latei- er niets van te hebben geweten. Dr. Kuyper bod de striking (kunnen vccr- temen, maai' hij witid'e niet en spr. is over tuigd dat deze staking vroeg of iaat de strop wordt voor dr. Kuyper. Zijks optreden in die dagen was een daad van onchristelijk heid, éen daad* van regteeringsonkunde, écn bestrijding Van het proletariaat, van de „kleine luyden." Spr. conciludeort dat de dadem van dr t kabi net ieder cachet van cbrastelijikheid miisen, maar iheb 'karakter dlragen van anti-deiro- cratisch. Het ksibineb-Kuyper iy C-rn vlcek voor het lland, het is een gevaar vc or onae verhouding tot het buitenland, het vergif tigt alles in het 'binnenland dom* gploof-aan hitsing, het bestendigt de ellende van dui zenden die dagelijfks te kort komen. Spr. be sluit met de overtuiging uit te spreken, c'at de waarheid van de soc.-dem. critiék ten volle aan 'het licht zal komen, moge het ministerie dan vallen, zal het oog roet de huSp der sociaal-demo maten zijn opge ruimd. Daverend applaus beloonde den spr. voor z'ijh 2 uur lange en keurige redevoering. Debat werd niet verlangd en dc voorzitter sloot met een opwekking tot de kiezers, de stampvolle vergadering. Vacantiekaarten. Naar vernomen wordt zat de directie der Staatsspoorwegen op verzoek van het Nederl. comité der tentoonstelling to Luik, de vacantiekaarten voor alle drie klassen, welke anders alleen in Nederland geldig zijn, dezen zomer ook doen gelden tot Luik. Gevonden voorwerpen. Aan het politio-bureau zijn ale gevonden aangegeven Eén huissleutel bij II. Bot,, Krugershcaat 5een zwart hondje bij A. Liebregt, Dwarasteeg' 3een) ktetrkiboékje hij B. Hazo- jager, Koningstraat 37een öleuteL bij Ph, Hartman, Bureau vlam pblibi'e; een sleutel bij D. van Rhoon, Hofjesstraat 6j een •postduif gem. 498 A. D. V. 03 bijl W. Els- houtt le BÉerslootsteeg' 18een ceintuur met gesp, bij Man Loon, Zomensbnaah 37een theedoek gem. H. V., hij Hl BaMke®, Waal straat 62; een diameshandsdhoon bij, C Sdhuyeos BleeUdstrwat 1een duif bij P. Kerkhof, Eendnadhtstoaat 33een bruine winterjas Mj J'. Kornaat, Maakt 28. Postzegels. Het nieuwe in het Kon. besluit \an 22 Maart,, waaribdj een wijia'ging in de bestaan de rogding wordt gehradit, bestaat hierin, dat voortaan oo'k postzoigds van f 10 in ge bruik worden gestdd. Dierenhescheimiruj. Uit het 26e var-dag der' Vereeniging tot Besekrnniug van Dieren afd. Rotterdam blijkt, dat 'het ledental geklommen rs van 1419 tot 1424 alzo o slechte een geringe vemneederi'ng waarom het bestuur er op aan dringt dat meerderen, zulten toetreden ten einde de Voreenigibg in, staat te stellen krachtiger in het belang! der goede zaak werkzaam te rijn. Del veldwachter dor vereeniging bewijst goede dienden vooral rijp bezadigd en kalm optreden werkt dilkwijP's ved nit. Eolitar moest hij tegen 35 personen, vertbaliseereu. Evenals Ihet vorig jaar Werd weder f 109 in de rennuieratiok'as der agenten van poli tie gestort. Het afgeloojpen jaar ontving de afdeelmg oen legaat van f 100 van wijlen den beeir A, A. Grollius te Dordireelit. De raketiing sluit met een saldo van f 289.24J. Godsdienst voor de zeevisschers, Voor den arbeid onder do Hollandsche visschers op Lerwick en Balbasound zijn dit jaar aangezocht de predikanten J. G. Meynen, van Vlaardingen, en G. Wielenga, van Delft, dio reeds van hunne kerkbestu ren verlof hebben gekregen om derwaarts te gaan. Ds. Wielenga heeft reeds vroeger dien ar beid verricht en is dus geen vreemdeling op dit terrein en in Vlaardingen stelt men het zeer op prijs, dat ds. Meynen zich er dit jaar voor wil geven. De vorst. Dei dag van Vrijdag moet wel enorme schade hebben aangesncht in. dlo Betuwe, schrijft de „Tielsdhe Ct." Uren aaneen viol, do sneeuw in dichte vlokten, alles met een di'lrico laag bedekkend» gevolgd dies avonds dooir een voor den rijd Van het jaan zt er Btreiige voast. Aan eten oogst van krozen,

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 2