BEÏÏRS TAB AMSTIRDAi. Koloniën. Mandei en Bedrijf. Laatste Nieuws. DE OORLOG IN HET OOSTEN. n. m. Burgerlijke Stand. aibwkozan en perziken, dté zich zoo góed liet aanzion., sail, zoo niet eon totailo vernieling, dan tooth, zeker een groote eeikiade zJiiii toe- Versdhillendc-i cenrospon dentem! sdhneven. 01jg reads in dien geest on sommigen vee- oen or 'bij', da!t bet veet, reeds in do weide gebracht, weer maar deb stal moest gebaald v.-oidan, wat mod's Voor velen oen schade post 38- Nog lezen wij in de „Zntfi. Gt," Terwijl do temperatuur 's namiddags cm 2 uur 33 gx'. Faöir. bednoeg, daalde deze Idj kat Vallen van don avond beneden bet vriespunt en liad'den wij den uadht daarop g gr. vorst. De temperatuur van bet afge- loopetx etmaal, 31.5 gr., is dan oo'k 3 6 gr. te buig en is nog eon graad lager, dan de ge middelde temperatuur van hot eerste tien tal dagen der nraand Januari. Rolterdamsche diergaarde. Heden werd aa'nlbesteed bot bouwen van een nieuw reptilengebouw in de R-otter- damscto diergaaxdo. Ingeleverd worden 20 "biljetten. Do laas- sta was P. J- Vermaas te Rotterdam voor f 30.500. Art. '295 Wetboek van Strafrecht. Eerx bewoonster van do Veerkade te 's-Gteveatage is overgebracht naar bet Huia van Bewaring, onder verdenking zi'-ch te bobben schuldig gemaalkt aan net mis drijf strafbaar gesteld1 bij <art. 295 Webb. Van Strafrecht, ten gevolge van welke han delingen een ongehuwde vrouw zou zijn overleden. Diefstal geldswaardige papieren. De commissaris van de 4e nkleding te 's-Gravonhage verzoekt opspoiing van 90 aandeden, ieder groot £1000 van denaaml. vennootscixap De Toekomst, maatschappij lot Expl. van onroerende goederen te Am sterdam. Zij bestaan int 6 geschreven stuk ken, zijnde een stuk groot 42 aandeden, twee stukken groot 18 aandeden, een stuk- groot 10 aandeden en twee stukken groot ieder 1 aandeel. Zij waren gcsclneven op gewoon postpapiei en geteekend J. Schaaf- stra, Uit Veenhuizen ontvlucht. Deze week zijn uit de weikinrichting te Veenhuizen andeimaal 6 gevangenen ont vlucht. Van het kleine veertigtal, wier ont vluchting wij in de paar laatste weken ver meldden, zijn pas enkelen opgespoord. van dien aard, dat een uitgebreid onder zoek noodig bleelc,te zijn, hetwelk Woens dag door politie en justitie weid aangevan gen met een strenge huiszoeking in het café van Smit aan den Zeedijk, wiens loge ment De Stad Hamburg reeds vroeger een bij het inbrekersgilde bekende plaats van afzet was. Toen hier ter stede voor eenigc jaren aan de rechtbank een belangrijke rij wieldiefstal werd behandeld, vormde daar in De Stad Hamburg een gewichtig punt. Woensdag werd in dit café onverwacht een inval gedaan, onder leiding van den commissaris van politic Köster Henke, tei- wijl nog tegenwoordig waren de subst.-of- ficier van justitie mr. L. C. Besier en de i echtor-connnissaris W. F. Bijleveld. Door een twaalftal lecheicheurs werd het per ceel tot in do kleinste hoeken onderzocht; 'tiesultaat wen se h te men vooiloopig geheim te houden. Dondeidamiddag werd door dezelfde ambtenaren een huiszoeking ge daan in de woning van een der verdachte personen, in de onmiddellijke omgeving van de Nes, terwijl vermoedelijk heden nog op een ander punt van de stad zal wor den gezocht. Bovendien moeten deze huiszoekingen in verband staan met andere diefstallen den laatsten tijd gepleegd, zoodat men weldra vooi onze rechtbank, behalve de reeds ge knipte dames en heeren uit de Driehoek straat, nog meerdere beruchte personen als daders van verschillende misdrijven zal zien verschijnen. De bij bovenvermelde in braak vermiste voorwerpen bestaan uit gouden en zilveren sieraden, hoofdzakelijk hoxloges. Kader verneemt het „Ilbld.", dat ook de derde huiszoeking heeft plaats gehad. Om" tient het resultaat kan thans worden mede gedeeld, dat in beslag werden genomen een twaalftal gouden en zilveren voorwer pen, die den heer Blom ter herkenning werden voorgelegd. Deze zag in de sieraden de bij hom beleende panden terug, zoodat de politie bleek in de goede richting te hebben gezocht. Daar de in beslaggenomen voorwerpen nog slechts een klein deel van het gesto lene pitmajken, wordt het onderzoek met kracht voortgezet en zal men binnenkort nog wel méér van deze zaak te hooren krijgen. Het blijkt intusschen, dal men een aantal peisonen op het spoor is, die heel wat op hun kerfstok hebben. Een koud had. Gistermiddag omstreeks één uur reed een rijtuig der Amstcrdamsche Rijtuig-maat schappij, waarin een lame en twee heeren gezeten waren, in de Kruislaan onder Wa tergraafsmeer. Op den weg stond eengroo- te stoomketel, waardoor het paard angstig werd en een zijsprong maakte. liet rijtuig met de inzittende peisonen, henevens de koetsier, vielen van den lioogen weg in de .sloot. Gelukkig wist men door dade lijk toegeschoten hulp do peisonen te hel pen, zoodat allen er met een nat pak af kwamen. Latei zijn paard en wagen door Sinks toestel er uitgehaald. Treindiefstal. De treinsmid, die Zaterdkg In ver band mek den diefstal van aardappelen aan het station te Eindhoven, gevankelijk naar 's-Hortogmboscih is gel ransporteerd, is gis teren weder in vrijheid gesteld. Diefstal van diamanten. Ten nadeele der juweliersfuma E. van Dam, Albeit Cuypstraat 810, te Amstei- ilam, is ontvreemd een klein vierkant pakje, geadresseerd aan deze firma, bevattende dia manten (Jagersfontein Spotled): 8 stuks we gende 26 karaat en 44 stuks wegende 42i/i karaat, ter gezamenlijke waaide van 233 pond sterling. De commissaris van het bureau Ferdi nand Bolstraat verzoekt opspoiing. Verbrand. In een woeling' in het Jozef'!no-hof aan den Zuid-Binnensingel te 's-Gravcmkage is Zondagmiddag een, "60-jainigiei vrouw, ver brand, vormoedehj|k dbor tab omvallen van een stoof met vuur. Dei 'echtgenoot dei- ongelukkige, kreeg kennis van het ongeluk, toen hij, iil't Haar lem komende, meri een bouquet voor zijn vrouw, die net jarig was, thuis kwam. Aan groot'gevaar ontkomen. Twee meisjes van 18 en 40 jaar, wier opsporing door de ouders was verzocht, zijn gisteravond ineen theater aangehouden, waar zij zich met een vrouw van verdacht allooi bevonden. Uit de Amsterdamsche dierenwereld. In het laatst Van hel vorige jaar werd inbraak gepleegd in het huis van verkoop met .recht van wederinkoop van den heer M. Blom, in de Kleine Witlcnbuigerslraat te Amsterdam, van welk misdrijf de dadeis niet konden worden ontdekt. Dezer dagen ontving de justitie echter een aanwijzing, die, naar men hóópt, zal kunnen leiden tot de arrestatie Van deze inbrekers, waar van meh er reèds cenigen op het spoor is. Deze inlichtingen werden Verstrekt, door vroegere vrienden van "de daders, die thans evenwel meenden hun kameraden te moe ten verraden uit wraak, wat nien in de dievenwereld „schielielen" ploegt te noe men. Op deze wijze werd reeds menig be langrijk misdrijf aan het licht gebracht, o.a. ook de moord op do weduwe Dijxboom. Po thans verkregenaanwijzingen warén Gesnapt. Hedenmiddag ontdekte eon HaJagScta politieagent die met een vtrijlen dag in Rot terdam vetrboefdc], op het Stationsplein te Rottendam M. J. 'Baggerman, wieins aan houding Wegens rijJwieldl'efsttMi door den redhtei van instructs te 's-G-naWaujhiage ver- zotiliit was. Toen hïj hem wilde airrestesren ontvluchtte B., doch hij werd op de Kruis kade aangehouden. er geruimen tijd. Des namiddags was er ministerraad, waar over de ramp werd be raadslaagd. Voortdurend worden onder het puin vet mink te lijken weggehaald; te ruim één uur waien ónder de puinhoopen reeds 80 lijken gevonden; de gewonden, wier aantal hoe langer hoe grooter blijkt, zijn allen ernstig gekwetst. Vijfduizend atbcidcrs demonstreerden gis teren in een optocht met zwarte vaandels in de nabijheid van liet tooneel van het ongeluk. De poli tic nam de vaandels weg en de weiklieden wierpen met stecnen. Een groot aantal burgers en agenten wer den ernstig gewond. Nadere bijzonderheden over de treurige gebeurtenis schetsen de wanhoop van men- schen, wier vadei, broers of zoons aan het gebouw werkzaam waren. Van de slachtoffers, die levend onder hef puin van daan werden gehaald, werden er tien krank zinnig. Het juist aantal slachtoffers is nog niet bekend. Ei welkten 435 man op 'f oogen- blïk van de ramp, waaivan 235 onder den grond. Deze laatsten zijn allen als dood te beschouwen Uit Singapore wordt gemeld: De Balti- sclie vloot ankerde gisteren 20 mijlen ten Oosten van Poeloementi, 150 mijlen van Singapore gelegen. Den 7en zijn 4, waar schijnlijk Japansche, oorlogsschepen ge zien, vertrekkend van St. Jaki. Banka-zaak. De resident van Banka en de hoofd-in- genieiu bij de tin-ontginning zijn opgeroe pen tol een conferentie met den landvoogd omtrent Banka-zaken. Be regent van Dodjonegoro aangeklaagd. De regent van Bodjonegoro is dooi den resident van Rembang aangeklaagd. Patent-belasting. Voorbereid wordt een vervorming van 't patentrecht tot inkomstenbelasting, welke progressief woidt voor industrieoio onder nemingen. De haven van Soerabajn. De resident van Soerabaja heeft de be schikking over f2650 jaailijks, gedurende rijf jaar, gekregen ten einde de haven te doen verbeteren. Samenzwering in de residentie Djokjakarta. Nabij Tjepoe, in de desa Mei api der re sidentie Djokjakarta, is een samenzwering ontdekt, om. alle Europeanen te vermooi- den. Do aanstoker is gevat. Beurs van Schiedam. MAANDAG 10 APRIL. O/ficieek nnteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beun. MOUTWIJN: f 83/4 per Hectoliter cont., zon der fust en zonder belasting. ROGGEgeon opgavo. GERSTgeen opgave. MAISgoen opgave. Namens de Comm. voor de noteerinq D. F. W. Pbinb. AMeeting der Verteniging „Bond van Distilla teurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 9.- por HL. JENEVER. -13.— AMST. PROEF - -14.50 De Commissie voor de. nnt?er,nc. MOUTWIJNStemming willig. SPOELING: f 1.70. SPIRITUSf 171/s a flS. RUWE SPIRITUS: f8.-. AMSTERDAM, 10 April. Koffie goed, ord. Java 31, SaDtos 24. Suiker prijshoudend April 177/is gedaan. Tarwe niet genoteerd. Rogge niet genoteerd. per ROTTERDAM, 10 April. Binnenlandscbe Granen. Tarwe jarige por HL. fa 100 ko. f9.a 9.50, Canada per HL. f a Rogge per HL. f5.20 a 5.50. Wintergerst per 100 KG. fa Zomergerst per HL fa per 100 KG. fa Chovaliergorst per 100 KG. fa Haver jarige per 100 KG. f7.50-a 7.80. Paardeboonen per HL. fa 100' KG. f—a Witte boonen por HL. f 16.a 17.—. Bruine boonen por HL, f9.50 a 10.75. Blauwe erwten per HL. f6.75 a 7.25. Kanariezaad per HL. f a Koolzaad (nieuw) por HL. f—a -Kroonerwten por HL. f a Karweizaad fa per MAANDAG 40 APRIL. Staatsfeeningen. pCt, Nederland. Ned, W. Sch. Cert, 2% dito Obligation3 dito Cert. 3 Hongarije. Bel. v. Str. Kr. 100 10C0 1892/1902. Italië. Inschrijving 1862/81 5 Oostenrijk. OW. in Z.Jan./Juli 5 dito in Gond 1876/93 4 Portugal. Obligatie a le serie 3 dito 8e serie3 Tabaksmon. dito Leening Obl. 4% Rusland. Iwang Dombr, G. B. 125 O4% Idem G. R. 625 04Va Oblig. Binnenlandsche leen. '94 4 dito '80 geo. G. B, 625 .4 dito Hope Cj. '89/90 G. R. 625 4 dito '94/6e E. 625. 4 Obiigat. Leen. 67/69 (jÊ 20) .4 Gr. R. Sp.w. £MJ b 0. .4 dito '80 Z. R. 625 3 Znid-W. Spoorw. Z. E. 125.4 dito Z. R. 625 4 Oblig. Transc. L. '89 G.B. 125 3 dito in Gond '84 5 Spanje. Oblig. Bnitenl. (Perp.) 4 Turkije. Gepriv. obligatien 4 Oblig. Geeonv. Schuld serie '0 Egypte. Obligatie Leening '76 4 China. Qoudleening 1895 6 Zilverleening 1894. 7 Mexico. Zilverl. Binnenl. schnld afl. Oblig. 100/1000) 5 Brazilië. Fund. L. '98 20/100 5 Columbia. Gee. Bt. S. 100/500 1% Dominico. 4 pCt. 2% O- m- f- 2% Venezuela. Obl. 1881 100 4 8 Apr. 10 Apr. M.K. H.R. 79'/, 84% 9 4 Via 99'/, 99% 100% 100'/, 68'/, 64% 99 93% 94 84%, 84'/,, 84% 84% 88 85%, 72% 85% 85% 70% 93% 84% 95% 104'/, 106 95 48»/,, 103'/, 40 36 45% 79% 94% 94%, 100% 68% 64% 100% 93% 84 84 84%, 83% 88% 84% 72% 48% 104% 39% 36 46% Ongelukken. Hel 3-jarig zoontje van den heer A. van Maurik te Herkingen is achter de ouderlijke woning in een sloot geraakt en verdronken. Saccharine schadelijk. Dr. M. Greshoff, die in de „Ilauil. Cou- ant" den strijd tegen de Saccharine heeft aangebonden, heeft nu aan de Redactie be richt. dat hij zich tot een der grootste autoriteiten op het gebied van genees- en vergïftleer, tot professor Rud, Kobeit, vroe ger tc Dorpat, thans te Rostock, gewend heeft, met de volgende viaag: „Kan, naar uw meening, saccharine in het vrije ver keer worden toegelaten, of acht gij zulks voor de volksgezondheid schadelijk af gezien dus van overwegingen van fisca liteit?" Professor Robert heeft hierop geant woord: „Ich eile Ilinen zu melden, dass ich die unbeschrankte Abgabe von Sac charin zur Verwendung im Ilaushalt mul fur Konserve und GetrAnke für schadlioh eraebte", d.i.„Ik haast mij u te berich ten, dat ik den vrijen verkoop van saccha rine ön voor conserven (jams) en dranken limonades, enz.) als schadelijk beschouw." Men ziet 't, ook va,u deze bevoegde zijde klinkt de ernstige waarschuwing tegemoet: „Geen saccharine in de huishouding!" Daar het saccharine-misbruik hier te lan de, door hot ontbreken van Regeeringsmaat- regelen daartegen, al grooten omvang heeft aangenomen, blijkt hieruit, dat, naar Dr. Greshoff uit goede bron vernam, te Rot terdam tegenwoordig 3000 kilogram sae- charine-tablctten per maand verhandeld worden. Zooals men weet heeft ook de Schie- damsche Gezondheidscommissie zich deze zaak het vorig jaar reeds aangetrokken. Brand te TeMng Tinggl. Een groote brand heeft te Tebing Tinggi gewoed. De brand ontstond omstreeks vier uur in den morgen (van 10 M.) in een houten met pannen overdekt kedeh, en de vlam men verspreidden zich zoo snel, dat een 46-tal dergelijke kcdehs weldra een prooi van het vuur weid. De oorzaak rail den brand is nog on bekend, maai' niet onwaarschijnlijk is hef dat hij door een kwaadwilligen Chinees werd veroorzaakt. Immers, even voor dat de brand werd bemerkt, hooide een politie oppasser om hulp roepen uit een der ke- dehs. Die kedeh bleek gesloten te zijn, maar door een opening in den muur zag de op passer een hoop krullen, waar naast een Chinees stond. De oppasser probectde de deur te openen, wat echter niet gelukte, waarop hij zich haastte om hulp te halen. Toen hij met een ka,wan teruggekeerd was,- was de be wuste kedeh ieeds lustig aan het branden, terwijl rari don Chinees niets meer te zien was. In minder dan geen tijd verspreidde zich het vuur over de naburige gebouwen, zoo dat het blusschingswerk een zeer moeilijke taak werd. Toch zou de brand misschien niet zoo zwaar zijn geweest, indien alles in den haak was met de brandspuit. De pompiers kwamen te laat en toen men ein delijk begon te spuiten, hadden de mach tige vlammen hun vernielend werk reeds voltooid, en slechts aan het kloek optre den der bewoners is het te danken, dat niet de geheele plaats afbrandde. Het mcorendcel der kedeh's behoorde aan den radja van Padang en aan de erfgena men van den onlangs overleden luitenant- Chinees. De schade wordt geschat op f 150,000, terwijl slechts een klein gedeelte door as surantie wordt gedekt. Een tekort. De halte-chef van Randoeagoeng is ge schorst wegens een tekort van f 1154 in zijn kas. ROTTERDAM. 10 April. Buitonlandsche granen. Stemming: traag. Rogge per 2100 kilo: Nicolajef 73.7ko.b.o.g. f146—147, 73/74 ko. Stettiner etoomend f139. Gerst per 2000 kilo60/61 ko. Zwarte Zee uit aangekomen boot f118—119. Haver per 100 kilo50/51 ko. Libau s toornend f6 25. Mais per 2000 kilo: Araerik. Mixed in lichter f115—118 naar kwaliteit, id. uit aangekomen boot f112—113, id. gestort f112—113, BoekweitPrima State uit aangekomen boot f 190-191. ROTTERDAM, 10 April. Ter veemarkt waren aangevoerd: paard, veulens, ezel, magere rnnderon, 237 vette runderen, 345 votte en graskalveren, 1 nuchtere dito, 100 schapen of lammeren, 504 varkens, biggen, bokken of geiten. Runderen prima le qual. a le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 48 ct.ossen le kwal, 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 48 ct.stieren le kwal. ct., 2o kwal. ct., 3e kwal. et.kalvorea le kwal. 98, 2e kwal 90, 3e kwal. 68 ct.; scha pen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 48 ct. lammerenct.varkenB le kwal. 51,2e kwal. 48, 3e kwal. 42 a ct.licht soort a ct. Alles per kilo. Handel in varkens vlug, overigens traag. Aardappelen Spuische jammen fa - Overmaaacho f—a Zeeuwschebontef2. a 2.20, Geldeischc blauwe f 1.90 a 2.10, Zeeuwsche blauwe f2.a 2.20, pooters faEigen heimers f 1.60 a 1.75, Brielaeho kralen f3.— a 3.25, Duinzand fa Champions fa per HL. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aangevoerd 10120 steen blauw, 2011 steen wit Zeeuwsch,steen geel HollandBcb en 3800 Eteen Groningsch. In het land werden veel zaken gedaan tot be staande prijzen. Hier ter markt bestond reeds dadelijk bij opening goede kooplust voor bet blauw hetgeen wel zijn oorzaak zal vinden in den kleinen voorraad. Het gevolg was dan ook dat de prijzen iets hooger gingen. Men besteedde voor de meerendecls goede kwa liteit blauw 37—46 stuivershet wit Zeeuwsch ruimde gedeeltelijk tot 34 stuivers op. Groningsch was weinig gezocht. Het gedeelte dat opruimde bracht 27—3*2 stuivers op. Zeeuwsche eieren f3.25 a f3.45 en Overmaas- sche f 3.50 a f 3.60 per 100 stuks. De aardbeving in Britscli-Indië. Een telegram uit Lahore (Britsch-Indië) meldt dat 4 gewonde Europeanen sedert over leden zijn te Darmsala en Kangra. Het aantal slachtoffers van de aardbeving woidt thans geschat op minstens -4500. Ramp te Madrid. Zaterdag is to Madrid een nieuw* water reservoir in aanbouw ineengestort. Vijftig menschen werden gedood; men gelooft da* het aantal slachtoffers 400 bedraagt. Het ongeluk veroorzaakte groote opge wondenheid onder "de arbeidende bevolking. De menigte drong door naar het midden van de stad en dwong de winkeliers hun winkels te sluiten. De markten zijn geslo ten, van zaken doen was -geen sprake. Alle ministers begaven zicli naar het loo- neel van de ramp en de koning vertoefde 0nz9 ministers, De Minister ran Financiën do beer Harte van Tecfcleribm'g begaf zich. heden naar liet Loo tex- audlienitie bij, HL M. de Koningin, De Hollandsclie ylcot In de Indische wateren. Een partiaiïlrer telegram nit BaitaYiiai aian do „Telegraaf" bericht: Het Rnssdscho Oostaeö-esBdadeir stoomde Zaterdag Siuglarpore voorbdjj au Oostelijke richting. De Java-divnsie ikoosi stelling bdj Foélce- toedljoe nabij Singapore, waar de Hdrtog Hendrik needs l'ag. Van de Jiaipansdhe vüioofc is nietó bekend'. De Russische vloot. Een particulier telegram aan het nHbld." meldt dat de Russische vloot nabjj Muntok (eiland Banka) is en heden te Batavia ver wacht wordt. Stedelijke Leeningen. Amsterdam 1895 3 91 Rotterdam 1894/97 3 90 Schiedam 1895 3 Industr. en Fin. Ondern, Nederl. en Kol. Amrt. Bank a. 203 Nederlandsohe Bank-Aandeelen 209% 's-Grav. Hypoth.-bank Pandbr. 4 100% Ned. Hypb. Yeendam Pandbr. 4 100 dito Pandbrieven 3>/a 94 N.-W. Pacif. Hyp.bak pdbr. met sandeelen (f 100 of f50) 3% 175% "Westl. tiypotb.-bank Pandbr. 4 100% Cnitunr-Mp. Vorsti. aandeelen 97% Ned. Hand ;1 Mij. a. op d. resc. 5 177%. Amaterd. J)eli-M(j. aandeelen. 619 tieli-M&atsehappa aandeelen 475% Senemb&h tabak-mij. aandeden 374 Kon. Paketvaart-maatacb. aand. 162 Ned. Amerik. Stoomvaart aand. 99 Stoomvaart-Mp. Neder!, aand. 159% Dord. Petrol. ïnd. Mg. aand. 122% Java Petrol.-Maatsch. aandeelen Kon. M. t. E. v. Petr.br. aaml. Moeara Enim Petr.-M. aand. Moesi lier Petr. Mij. aandeelen Sum. Paicmb. Petrol.-M. aand. Nienwe Afrik. H.-V. aandeelen Buitenland. Banq. aux. Brass, a. Am. Car. F. C. v. A. N. Orl, Er. Cert. v. gest. aand. S. Steel Cy Cert. v. g. aand. V. St. v. N.-Amer. Maxwel L. Gr.QPrior. Certificaat 6 dito alto afgeet. Cert. v. aand. dito Prior Cert. v. Incom. b. Peru. Corp. first M. B, .6 dito dito Cert, van aandeelen dito dito Cert, van pref. aand. Spoorwegleentngcn Nederland. H. IJ. Sp.Mrj. aand. Mij. t. Expl. r. St. Sp. aand. Ned. Ind. Spoorweg aandeelen Noord-Br. Boxte) '75/80 geat. Italië. Spw. '87/89 Oblig. A-E 3 Zuid-Ital, dito Obiigat, A-H 3 POLEN. Wrs.-Ween. (Z,R,100)&. Portugal. Kon, Port. spw. Obi. 3 Rusland. Mosk.-~Wind.-Byb, 0. 4 Ej&aan Uralsk G. R. 625 Obl. 4 "Wladikawk. Z. E. 625 Obiigat. 4 V. S. v. N.-Am. Atch. Top. v. a. dito cert, van pref. aandeelen dito Algem, Hypotheek Oblig. Denver en Eio Grande C. v. a. Erie Spoorwegmy. gew. aand. Kansas City S. R. Cert v. aand. dito Cert. v. dito dito prefer, dito dito Cert, dito dito le Hypotheek Obligatien 3 St. Lonia Sonlbw. Obiigat. 4 Lonisv. en Nasbv. Cert. v. aand. St, Louis Fr. C. v. gew. a. dito dito van 2e prefer, aand. dito dito Gee. Hypotheek Obl. 4 Miss. Kansas Tex, Cert. v. a. idem le hypotheek Obiigat. 4 idem 2e 4 N.T. Ont. en West. Sp. Com. bew. Norfolk en West. Cert. v.gew. a. idem C. 4 pot. Adj. pr. st. Oregon Calif, le Hypotb. Obl. 5 South. Pac. Oomp. gew. aand. dito Goud Obiigat. 4 Union Pac. Railr. Cert. v. aand, idem preferente aandeelen idem Goud Obiigat Wabash afg. Cert. pref. aand. 4 W. N. T. Pns. afg. Cert. v. a. idem Gen. Mortg. bonds4 Canada. Canadian Pac. C. v. a. Tramwegmaatschappijen. HAMBURG, 10 April. Koffio. Moi 363/a, Sept S7i/4, Dec. 87s/4, Mrt 381/4- HAVBE, 10 April. Koffia. Moi 441/a, Juli 443%, Sept. 451%, Dec. 45s% V. HAMBURG, 10 April. Suiker. Biet- prijsh.; Mei 29.Aug. 29.40, Oet./Dec. 23.20, Jan./Maart 23.25. BERLIJN, 10 April. Spiritus per loco ms. PARIJS, 10 April. Spiritus. April fr. 47.50, Mei fr. 47.75, maanden van Mei fr. 47.75, 4 laatdte maanden fr. 42.75. 203 207 100% 97% 177 626 474% 380 162% 99 122% 16% 16 400% 401 119 11» 40% 64 63'/, 118 117% 71% 72 40%, 39% 11%, 11% 37%, 36% 56 11%. 11% 103'/, 13'% 13'% 43% .7 107 115 209 99 69%, 69 69% «9%. 158 160 83% 83% 86% 86 [89 88% 88% 102 101% 101%, 34% 46 31 30%, 64%, 68% 64% 63% 71% 71% 98%, 140'% 48% 70s/, 94. 31%, S0'% 99% 85 84%, 01% 85'% 103 68%, 07%. 94 94 132'% 131%, 100% 104'% 104% 46% 44 16 17% 150 SCHIEDAM. Geboren: 8 April. Bastiaoiiiitjo Jacóba, d. v. G. C. van Kersen, en C. Ivi uithof, Balkkeirstra-at, Comeljfi z v, J. van SKedteft mi J. P. van Noortwijlk', Kreuipelstraab. Cor nells, z. v. G-. Vermeulen en HL van dei- Mark, KdndeaibuiH't. 10 April. Jaeoba d. v. A. J. v-an Schie- en A. Wiuikeilmain, Oudendijk. VLAARDIN6EN. Geboren: 8 April'. Elimbebh, d. v. D. van Wijck en E. Heyblloni, P; K. Drossaiartstoaaib. Cor- meOis Ilendiri'k', z. v. P. KL van Stedjai en K. Kwafckelstein, Prins Hcndmikstraat. 9 Aprtil. Franeiscus, z. v. P. Stam en M. Hofman, 2e Spoorstraat. Mhaa-teni, z. v. ML Most-art en J. Sdhop, 6e Bi«rölkx>tet-eeg. 10 April. M-arï-a,. cL V. J, V. d. Ster en J. Vertoeven, van Lcfijdeu Gaelstraat-, Batay. Eiectr. Train's-.mij. aand. Botterd. Tramwegmij. aandeelen Semarang Cher. Stoomtram aand. Premieloeningen. Nederland. Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet 3 N.-Holl. Vereenig. Witte Kruis Paleis voor Volksvlijt 1867 idem idem 1869 f België. Antwerpen 1887 2% Brussel 1886 2% Hongarije. Staatalcening 1870 Thei8s. Regul. Loten 4 Oostenrijk. Staatslcemng 1860 5 idem 186-i Rusland. Staatsleening 1864. 5 dito 1866 5 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorwegleening 3 Prolongatie 23% 199J% 158 109% 106 103% 90 160 3.35 103 103% 230 172% 160% 286 372 294 53% 31'% 158% 104%, 171% 52 3% pCt. Prijzen van Coupons. Amsterdam, 10 April. Oost. Pap. in kr. 60.10 Zilver Jan. id. 50.17% Eng. met affid. .11.90 Franscbe 47.60 Belgische 47.60 Diversen in R.m, 58.60 Kussen in G. K. 1.89 Idem in Z. R. 1.25 Amerik. Doll. Goud 2.46 Overzicht van de Beurs van den dag. Bij opening was heden dies Am er. beurs zwak en lager doch liep latei' weder wat op. ■Nat. Staatsf. wtat fliauwei'. Buiten. Staatsf. voor Russen verdeeld. Japan 'lager.

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3