Nederiandsche VAN DUIJSEN Co., ToBssaiBttaie 18-1 Den laai. F. J. SAS, Hoogstraat 2; Ïïoofd-Colleeteur. ITItlDdÉPuDDmö! J. POLAK.®® B. J. Lindeboom Zonen UIT DE PERS ADVEIITENTIEN. V V Mej. de Wed. H. DIENSKE, Aan het Bureau van de Schiedamsche Courant, Boterstraat 68 worder; Adverteutiöu ter plaatsing aangenomen voor allo Binnen, en Buitenlandsche Dag-, Week- en Maandbladen. De kosten zijn niet n oog er dan bij eigen opzending, bovendien bespaart men zich de portos, aangezien deze niet in rekening g». bracht worden. Van eene advertentie, die men in verschillende bladen wenscht geplaatst te hebben, is slechts één copy noodig en geeft het dus gemak, DE ADMINISTRATIE. Tafels, Stoelen, Pendule, Secretaire, Fornuis, Bedile- goed; Goud en Zilverwerk, Glas-, Verlakt- en Aarde werk en wat meer ten ver koop zal worden aangeboden. Handel en Bed rij!. adres0. KOK Broersvest 93. ZCEilT peR PAKJE 20cbwper3pakjes Kerk en School. 13 Zich te vervoegen bijF.LOÜIS BEUKERS, Lange Haven no. 75. Ter voorkoming van verkeerde gevolgtrekkingen zijn de beide in liet vorige nummer geplaatste advertenties als twee afzonderlijke te beschouwen. Prijs 35 Cents per kwartaal, fr. p. p. Do ONTBIJTKOEK van B. J. LINDEBOOM ZONEN, van "Wijk te Zwolle, voorgaan, en eere-voor- zitter van de openbare bijeenkomst zal de beer A. L. W. Seyffardt, ond-minister van oorlog, zijn. R.-K. Kehk. De Paus heeft benoemd tot proost van het kathedraal kapittel van Breda den heer A. H. van den Corput, vicaris-generaal en pastoor. De bisschop van Breda heeft benoemd tot kanunnik van het kathedraal kapittel den heer F, Flooren, deken van Breda en pastoor te Prinsenhage, IIooqer Onderwijs. Te Leiden is het groot ambtenaars-examen voor den Indischen dienst afgelegd door den heer J. J. Viehofl. Lager Onderwijs. De indertijd ontbonden Rotterdamsche onderwyzers-tooneelvereeniging, die eenige jaren met zooveel succes in verschillende plaatsen van ons land optrad, is opnieuw opgericht. De gemeenteraad van Assen beeft, nu de nieuwe pensioenwet tot stand gekomen is, de onderwijzers in die gemeente ontslagen van de verplichting tot deelneming in het provinciale fonds voor weduwen en wezen van onder wijzers. MerP meldt uit A msterdam De bij wijze van proef genomen maal regel om leerlingen der scholer. 3e kL zonder examen tot de school voor m. u. 1. o. met 3-j. c. voor meisjes toe te laten op een verklaring van het hoofd der school, dat deze leerlingen het onderwijs aan boven genoemde school zullen kunnen volgen, heeft zulk een aandrang van candidaten ten gevolge gehad, dat er wegens splitsing in paralel- klassen, een onderwijskracht méér aan de school noodig is In verband daarmede stel len B. en W. den raad voor, de verordening in dier voege te wijzigen, dat het aantal onderwijzeressen van 7 op 8 kan worden gebracht. De crisis. Het „Vaderland", van oordeel, dat er geen moeilijker instrument in deze dagen te han- '.eeren valt dan de politieke horoscoop, on vooropstellende^ dat alles wat binnen de mu ien van het Loo verhandeld is, stipt ge heim blijft, meent, "dat er enkele denkbeel den zijn, die na nuchter zelf overleg zich opdringen. Zoo acht het blad, dat bet met het oog op districten als Gorinchem en Enkhuizen, ten de nieuwe verkiezing van den Helder, niet aannemelijk is, dat veel leden der nieuw gekozen Tweede Kamer zitting :.ullen nemen in een nieuw kabinet. De toestand zou anders zijn als de partijen van rechts niet hardnekkig aan do antithese vasthielden. Daartegen sprak de stembus zich uit en derhalve ook tegen de clerica- len, zoolang de. kerkelijke groepen zich met do antithese blijven vereenzelvigen. Het, is de vraag of de stemming rechts aldus zal blijven, maar zoolang het besef er niet is geboren en tot wasdom gekomen, dat, de Openbaring geen recepten schrijft voor he- dendaagsche ^politiek, kunnen do partijen links niet rekenen op andere dan toevallige, op geenerlei afspraak berustende medewer king van rechts en ligt het vermoeden voor de hand, dat in aantocht is een extra-par lementair kabinet. Daarvoor zijn bekwame liberalen ook buiten de Kamer te vinden en zulk een kabinet kan zeer goed een welomschreven en duidelijk gekleurd pro gramma hebben, kan zich er van jaar tot iaar desgewenscht oen vormen, zonder in alle bijzonderheden aan dat van eenige po litieke groep te zijn gebonden. „De Amsterdammer", Weekblad voor Ne derland, bepleit als oplossing der crisis grondwetsherziening. Na in den breede de moeilijkheden van den huidigen politieken toestand te hebben geschilderd en te heb ben betoogd, dat bij een verhouding van 4S en 52 niets goeds kan worden verwacht, hoe ïmen een kabinet, zoogenaamd perlemen- tair of wel een cabinet d'affaires, ook vor- me, oordeelt het blad dat de vaderlands liefde van rechts zoowel als van links be hoort te doen uitzien naar een middel om met den zoo verwarden, voor het welzijn van land en volk zoo gevaarlijken toestand te breken, althans een uitweg te zoeken. En dan verklaart het, dat zoo er ooit een cogenblik gunstig was om grondwetsher ziening aan de orde 'te stellen, dit thans het geval is. „De "Werkmansbode", orgaan van het Al- gem. Ned, Werkliedenverbond, betoogt, dat, indien de beteekenis der stembus overwin ning is geweest, dat de kiezers met beslist heid dr, Kuyper's regeerbeleid en zijn anti these verworpen hebben, het de grootste fout zou zijn, die thans gemaakt kan wor den, door de vorming van een links vrij zinnig ministerie de antithese te erkennen en haar te handhaven. Volgens het blad hebben de partijen der linkerzijde slechts het bestaan, maar niet het recht Van be staan. der godsdienst-tegenstelling in de po litiek erkend en is aan de verbonden vrij zinnigen ten onrechte het plan toegeschre ven, dat zij, aan het roer gekomen, anti- clericale politiek zouden gaan voeren. Heden overleed tot onze diepe droef heid, zacht en kalm, in haren Heere en Heiland, na een langdurig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwdmoeder, Zuster en Behuwdzuster, geb. HEGELME1JER, in den ouderdom van 63 jaren. Uit aller naam J. S. DIENSKE. Schiedam, '16 Juli '05. Voor de vele blijken van deelneming, ont vangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Broeder, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. G. DE WIT—Bijloo. De Heer en Mevrouw R O E L A N T S Budendijk betuigen hun oprechten dank voor de ontvangen bewijzen van deelneming bij het overlijden van hun kindj'e. Schiedam, -17 Juli 1905. Com contant geld.) Mr, H. M. C. POORTMAN, Notaris te Schiedam, zal op Donderdag 2© Juli 1905, nam. 2 uren, vóór het huis aan de Hoofdstraat nr. 467 aldaar doen verkno pen Te zien voorm, van 4042 uren. trekking volgens aanwijzing «Ier 379e Staatsloterij HAMBURG, 15 Juli. Petroleum loco 5.80 brief. Spiritus kalm; per Juli IS1/2, Aug./Sept, 181/2- /ouder tuat. BUDAPEST, 15 Juli. Tarwe. Per Oct. 7.67 kr. Ifaia p. Juh 7.55 kr. NEW-VORK, 15 Juli. Juli Aug. Sept. Dec. Mei. Tarwe. 921/2 S87/a 88S/4 Juli. Aug. Sept. Dec. Mei M a i62 603/t 1 /4e aandeel f17.5©, 7i„e f7, Vïoö f3.50. Verkrijgbaar bij Te SCHIEDAM verkrijgbaar bij Jonberfransstraat95, bü de Boschlaan, ROTTERDAM. Grootste en soliedste inrichting voor het vervaardigen van Kunsttanden en -Gebitten. Eenig adres voor geheel pijnlooze behandeling. Faillissementen. it de StaaU-Gourani. Uitgesproken: Jos. M. H. G. Emous, bierhandelaar te 's-Gravenhage, Rechter-commissaris mr. J. E. van der Lek de Clercqcurator mr. G. C. J. Vnrenkamp. A. A. Emmerich, steendrukker te 's-Gra venhage. Rechter-commissaris mr. H. A. van Reescurator mr. P. Dijckmeester. .1. F. Colinet, firma Englebert - Coiinet, koopman en fabrikant te 's-Gravenhage. Rpchter commissaris mr. J. F. van der Lek de Clercq curator mr. Aug. M. R. Beguin. H. van Westerborg te 's-Gravenhage. Rechter-commissaris mr. H. A. van Rees curator L V. van Rossem, J. Anton Bosch, schilder te Zwolle. Rech ter-commissaris mr. P. C. A. Sichterman curator mr. H. van der Vegte. C. van Ginkel, winkelier te Driebergen. Rechter-commissaris mr. W. M, H. Boers; curator mr. A. J. S. van Lier. A. J. A. Dammerrnan, boekhouder te Oudenrijn. Rechter-commissaris mr. W. H. Boerscurator mr. E. van Hövel tot Wes- terflier. H. Janse Jr., manufacturier te Haarlem. Rechter-commissaris mr. J. D. Pasteur curator mr. J. H. Thiel. W. A. Meuwese, koopman in galanterieën te Tilburg. Rechter-commissaris mr. W. P. A. Hellegers; curator mr. L. J. M. Nelissen. P. L. Ooms, koopman in gasartikelen te Tilburg. Rechter-commissaris mr. W. P. A. Hellegers; curator mr. J. L. F. H. Geelen te Tilburg. O pgeheven: H. Baas, timmermansknecht te Huizen. Geëindigd: W. J. Hiemstra, laatst kastelein te Hallum. K. Lub Jr., visscher te Enkhuizen. E. Naber, smidsknecht. A. van Hulsbergen, biljart- en meubel maker te Hoorn. P. Fennet, koffiehuishouder te Lekkerkerk. Voor slechts f 3.50 een zilveren Dames - Kcmontolrliorloge met twee jaar garantie, 85 olterdamschc dijk De houding der Friesoh hristexijk- Histokischen. In een ingezonden stuk in „De Standaard" komt de heer J. Schokking van. Dordrecht op tegen 'de voorstelling, herhaaldelijk in dat blad gegeven, alsof de Friesch christ.- historisc'nen de oorzaak zouden zijn, dat Gorinchem, "Utrecht, Leiden en Kampen voor de rechterzijde verloren zijn gegaan. Hij re leveert, dat èn het provinciaal bestuur van den Friesch Ch ris t.-Itis torhehen Kiezers- bond in Friesland èn hei comité van lei ding der'Friesch christ.-historischen in Hol land voor de herstemming onvoorwaarde lijk de candidaten van rechts hebben aan bevolen en dat in dedistnclenSliedrechten Kampen de Friesch. chrisl.-histoiLche can didaten, die daar bij de eerste stemming uitvielen, persoonlijk hetzelfde hebben ge daan. Voorts zijn noch in Gorkum, noch in Utrecht, noch in Leiden Friesch christ.- bistorischen als zoodanig bekend. Op grond daarvan meent schrijver, dat de Friesch christ-historischen geen verant woordelijkheid kunnen dragen vooi hetgeen in die districten geschied is. En, wat Kam pen aangaat, is de schrijver van oordeel, dat het bewijs nog zou moeten geleverd worden, dat het verschil tusschen het totale cijfer op den aJiti-revolutionaircn candidaat bij de herstemming en de optelsom van de stemmen op dezen en die op den Friesch christ.-histonschen candidaat bij de. eerste stemming uitgebracht, uitsluitend gezocht moet worden onder de Friesch chnst.-histo- rischen. Hij herinnert er aan, dat 'de stem men bij eerste stemming op den Friesch christ-historischen candidaat uitgebracht, zoowel afkomstig waren van leden van de clirist.-historische partij als van de Friesch clirist.-historischen ten gevolge van het over leg tusschen die beiden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Muiden ds. A. J. W. van Ingen, te Bergschenhoek te Middlum (Fr.) de heer P. Groot, cand. te Monnikendam. De algemeene vergadering van den Neder- landschen Protestantenbond zal dit jaar te Bussum gehouden worden op 31 Oct. en 4 Nov. Bij de goesdienstoefening zal ds. A. W. ABONNEMENTEN op liet Weekblad onder medewerking van de HeerenMr. H. GOEMAN BORGESIUS, K. ELAND, Mr. D. FOCK, Mr. H. F. HESSELINK VAN SUCHTELEN, Mr. H. Pu. DE KANTER, D. DE KLERK, W. P. KOPS Mr. J. A. LEVY, K. REYNE, Mr. P. RINK Dr P.H ROESSINGH, A. ROODHUIJZEN, Mr. H. SMEENGE, HULBERT VETH, worden aangenomen bij de Administratie, Boterstraat ©8, Schiedam. Hoogwater te Schiedam. Juli 17v.m. 4.16 aam. 4.51 n ISo, 5 5.37 Zon en Maan. Zonaopg. Juli 173.58 v.m. onderg. 8.11 n.m 18:4.- 8.10 16 Juli Y. Maan. 24 Juli L. Kwartier. Familieberichten. ("Dit eenige couranten.) Getrouwd: 43 Juli: F. Sassen en H. Keijser, Utrecht. 14 JuliJ. G. M. Bak ker en C. Riekels, Den Helder. Bevallen: 43 JuliJ. Bloch-Zeldenrust. Z., Arasterdam. E. Veltman-Roman. D., Amsterdam. Honig-Cleijndert, D,, Nieu- wendam. Overleden: 42 Juli: H.Svenoni-Wet- terhall, Södra-Vi. P. van Vliet Kz., 43j,, IJmuiden. J. W. Grimberg, 78 j., Am sterdam. Wed. M, L. Keyzer-Fischer. 78 j,, Amsterdam. M. Calisch-Calisch, Amsterdam. M. J. Carp-Harvey, 82 j., Middelburg. is volgens 't laatste onderzoek van deskundigen de echt zuivere Honigkoek, en onmogelijk beter te leveren. De Koek verpakt in carton 30 ©t., in vetvrij papier met onzen firmanaam bedrukt k 25 ct., zijn voorzien van fotoplaatjcs die verzameld, een schoon geheel uitmaken. Voor verzamelaars hebben wij een fraaie ALBUM verkrijg baar gesteld Deze ALBDH is zuiver Heraldisch uitgevoerd, verkrijgbaar b(j uwen win kelier voor 25 ct. of op franco aanvrage a/d. fabriek. AMSTERDAM. AGENDA. 48 en 24 Juli. Rotterd, Diergaarde, 8 uur, Rotterd. Schutterij. 49 Juli. Schied. Spoeling-vereeniging, voorm. 11 uur. 26 s Rotterd. Diergaarde, 21 /g uur. Rott. Schutterij. Te Rotterdam eiken avtnd Circus Variété Plaats Doele; en Casino gesloten tot Aug.

Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 4