''"stadsnieuws"."" BINNENLAND. De nieuwe Burgemeester. uammttaM Hofbericht. H. M. dö Koningin, heeft aangekocht van do jongst gehouden tentoonstelling in „Pul- ckni", een aquarel van Van der Weele „Avond aan. de heek". Consulaten. Bij Koninklijk besluit is aan den heer A. C. J. van Maasdijk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van consul der Nederlanden te Durban. De tijdelijke waarneming van het consulaat te Durban is opgedragen aan den heer P. Pollitzer aldaar, aan wien in het Nederlandsch kan worden geschreven. Onzo marine. Blijkens bij 'hot departement van ma rine ontvangen bericht is Ha*. (Mis. pamteer- dbnsahiip Holland, ouder bev'ol van de.n kapitein, ter zoo H. P. Neteeker, 4 dezer te Port-Said' aangekomen. D© commandant had het. voornemen 6 dezer de reis naar Nederland voort te zetten. Trede Tentoonstelling. Omtrent de gisteren te Utrecht gehouden op rich fings-vergadering der Internationale vereeniging Vrede-tentoonstelling, kan nog liet volgende, worden mégcdccld. Na een korte bespreking worden vastge steld de artikelen 1 en 2 van de ontwerp- grondregelen, blijkens welke de naam is Internationale Vereeniging „Vrede-tentoon- stelling", dat zij is gevestigd te 's-Graven- hage en aangegaan wordt, voor den tijd van 10 jaren, te rekenen van den dag van op richting. De vereeniging heeft ten doel de vestiging te bevorderen, van een interna tionalen rechtstoestand, welke den Moedi gen strijd zal kunnen vervangen. Zij streeft dit doel na langs wettigen weg en wel door: a. het tot stand brengen en houden van een wereldvredctentoonstelling in Ne derland, bij gelegenheid van de voltooiing en inwijding van het vredespaleis (Canic- giestichting) te 's-Gravenhage; b. het in richten van internationale congressen en hot doen houden van voordrachten; c. het zoeken van samenwerking met verccnigin- gen, die gelijksoortig doel beoogend. bet "uitgeven van geschriften en het uitschrijven van prijsvragen. Sociaal- eu Yrljzlnnlg-Domocratle Tussehen mr. M. \V. F. Treub en mr. M. Mendels zal een openbaar debat, worden ge houden over het onderwerp socaal- en vrij zinnige democratie. De dag zal nader worden vastgesteld. Sociaal-demokraten die elkander posten. Men schrijft ons uit Amsterdam Omtrent -de bemoeilijking van den heer Hugenholtz, die door nartijgenoöteu z.g. wordt gepost, vernamen wij het volgende: Da Central© arbeiders-verzekering- en •deposito-bank te 's-Gravenhage kadi een in spectie gevestigd alhier en als haar ver- "tegeaiwoordi'ger aangesteld' de hoor WijjiL- Ikoop, en te. Haarlem voor goh eel Noord- Holland!, waarvoor het Kamerlid Hugen holtz -al' do vertegenwoordiger was aange steld. Toen nu bleek dat do prestatie door Wijnkoop niet voldbendo was, werd Hu genholtz door hot bestuur der Bank naar Amsterdam gedirigeerd, voorloopig om eonigen tijid met Wijnkoop samen-, te wer ken en later moor als inspecteur voor do inspectie N.-Holland op te treden, terwijl dé beidle inspectiën. Amsterdam.Haarlem tot één Inspectie warden samengetrokken en "Wijngaarden als adjunct-inspecteur werd -aangesteld!. Een en andér zonder financieel nad'eel voor hom. Tooh vomll do 'heer Wijnkoop ei- aanleiding -in. om met ©eni'go -agenten een organisatie te vormen-, die, voor deze kwestie aanhangig was, niet bestond, en actie 'togen Hugenholtz te voeren. Hiji wordt nu gepost door de z.g. organisatie van .agenten met Wijnkoop aan het hoofd-, die hom een onderkruiper noemen. Do partij zal moeten ingrijpen om 'hom. van dien blaam te zuiveren of hom moeten royeeren. Tot dusver is -gconi van beiden nog -geschiede. De oon'esponderit van de» „N. H. Co." hoeft den heer Hugenholtz, dlo in; de laat ste diagon gepost wordt wegens „ondeoifcrui- perijf', ovar de reden daarvan gointor- viewd en daarbij, deed' do heer H. medc- deelingon waaraan vrij het volgende ont- lëenen Tot dusver -had de Bank twee inspecties, een oe Haarlem voor Noord-Holland (ver tegenwoordiger de lieer -Hugenholtz), en eou te Amsterdam voor Amsterdam (ver tegenwoordiger de heer Wijnkoop). De directie meemto nu die twee te moeten vereen i ven tot één bijkantoor Noord- Holl'and- on stelde mot het oog op do nr- •boidirpraestaties van beidé inspecteurs den hoer Hugenholtz tot directeur aan cn dén hear Wijnkoop tot adjunct-directeur. En omdat nu de hoer Hugenholtz zicih hiertegen niet, verzet heett, begon do heer Wijnkoop zijn actie. Do eer II. nu ziet in die goheele beweging eeu voorbeeld van hetgeen dn do arbeidersbeweging genoemd -wordt „dtiretite actie". Zonder te vragen of eir bij de directie der Bank grond -be staat voor haar besluit, wordt or togem ge opponeerd. Men redeneert zoo: waar men als sóciaal-dëmoraat staat tegenover den patroon', daar is dé patroon do uitbuiter cru moet do soiaal'-democraat zich. te recht of ten onrechte verzetten. Enkele personen noemen mij! een onderkruiper en onmid dellijk wordit de directe actie en de besmet- tingstbeorie toegepast in eigen lering, ter wijl; wij in dén laatston 'tijd zoo stork on krachtig tegenover déze principes stalling hadden genomen. Do heer Hl meent d'at do reorganisatie van 'hot bedrijf volkomen het recht, is van dén patroon. Dezö kan daartoe overgaan, als hiji meent, dat het belang rijke© zaak dit meebrengt, mits dé personen, die dooi de reorganisatie in een andere positie ko men, financieel niet benadcoldi wordfen. Op déze gronden had' do direct-io dor Bank vol komen het recht om, zonder dé beidé in specteurs te hooron, d'e reorganisatie te bo- werlvptelligen. Maar dé Bank is con instel ling, die hoofdzakelijk in larbeidcavkriiigon werkt en rekening. houdt niet d!o opvattin- geaii welke in die kringen hearsefneii. Dan 7dén December 190-1 had etr daaivoer een conferentie plaats ten: kantore dier Bank m Den Haag, ten -einde dén beiden betrok kenen gel'cgenheid te -geven ov'enfcueole be zwaren fin te brengen. Do heer H. zette daarop uiteen de oppo sitie van den 'heer W. eu liet, verloop, die déze 'kwestie heeft genomen, waarbij blijkt dat. do heer- W. zich niét aam zijn beloften hield. Ten slotte verklaarde dé hoer Hu- génholtz, 'dat. zijn vertrouwen op heb par tijbestuur is gevestigd. Zooals dé toestand nu is, kan heb niet langer blijven. Het partijbeptuur moet of hem (H:.) royeeren ate ondbilkrnipar, of ingrijpen en zorgen dat déze actie, döor dé agenten d'er Bank tegen hem gevoerd, een einde neemt. Finantieol Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 3 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 3,240,387.91 l/a en dat op denzeliden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van - 9,138,453.83 DE ONTVANGST. Hedenmiddag te 12.4 wuir is onze niéuwe burgemeester, d'e heer dr. 'M. A. Brantp, in déze g'emeeute aangekomen om zijin amibt, waartoe hij! door Hare Majesteit d!e Koningin) geroepen wordi, te aaaivaardén. Op het perron waren, aanwezig die wet houders d'e heeren M. L. Hoorn edage Guste en P. M'. J. A. Lagérwey, dié na me as het gemeentebestuur dén heer Brants ontvingen. Op het Stationsplein hadden zich eeoiige bedangstoliendén verzameld dïé zich aan den ingang van het Station vereenigdten toeoi dé Burgemeester in heb met 2 paar den. bespannen rijtuig stapte. Langs Singel', Emmaptein, Broetrisvest en Hoogstraat wercl nu geneden naar het stadhuis. Ook dhar haddén rich een aantal bolaing- steHendén verzameld, en tdan dé heetr Brants de trappen van het stadhuis be steeg weerklonk van verschillende zijden een „hoera!"- waarvoor, de heer Brants d'ankend boog. Op hot stadhuis werd' dé heer Brants ontvangen, door dén loéo-bungemeester, den heer G. Visser Bzn. Hierna had een eenvoudige Hunch plaats. BUITENGEWONE ZITTING van den gemeenteraadop Dinsdag 6 Fe bruari, 's nam. 2 uur. Tegenwoordig zijin 19 'leden. Afwezig de heeren mr. W. H'. Jansen en P. Jansen. De Voorzitter:, de heer G. Visser Bzn., l'ooo-bnrgemeester, opent da buitengewone vergadering, belegd 'ter installatie van den heer dir. MO. A. -Brants, als burgemeester dézer gemeente. De V 001* zit ter noodligt do hoeren Honnerl'age Gireté, Loopuyt en Kranen uit 'd!e Commissie te vormen, die dén heer Brants de vergadering zal ..binnenleddén. Bij -het binnen 'tredén van den heer Brants, begeleid déor dé commissie, staan alle ledén van hun zitplaats op. Nadat dé heer Brants naast den Voor zitter 'heeft plaats genomen, verzoekt déze den secretaris voorlezing te dben van het sclirijiVen door don Cémmissaris der Ko ningin en van het -Koninklijk Besluit, waarbij d'e heer dir. M'. A. Brants tot Bur gemeester dézer gemeente is benoemd!,ihl- dende 's-Gravenhiage den 22eru Januari. *1906. Ik heb de eer U hiernevens ter infor matie en naricht 011 ter medécleeling aan den gemeenteraad te doen. toekomen een afschrift van het Koninklijk Beskuit vlam dén: loen Januari 1.1'. no. 1, houdende be noeming,, van dén heer dir. ML A. Bnanits tot Burgemeester Uwer gemeente, en zulks met ingang van 1 Februari a-s. De benoemde heeft den Vereischten eed als Burgemeester -in ,mijaéi hand'en afge legd. Da Commissaris dér Koningin in dia -Pirovincde Znid-Hollandl. (get.) PATIJN. Afschrift, bohoorende -bijl dé -missivo d.d. 22 Januari 1.906 A.w.. 1-50/2. 15 Januari 1906 no. 1. Wiji WILHBLMTNA, ibij dé graitie Gods, Koningin dier Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. ons. Op de voordhadht v'an onzen Minister van Bimnenlandiscihe Zaken, van 1-1 Januari- 1906, no. 404, Kabinet; Gelét op de -artikelen 59 ©11 60 der Ge meentewet, Hebben, goedgevonden en verstaan: Met ingang van 1 Februari 1906 te -be- noeanen tot -Burgemeester dér gemeente Schiedam, dir. M, A. Br ante, Buigemeeuf ter dér' gemeente Zelheui,, onder toeken ning van -gelijktijdig -eervol ontsl'ag als .Burgemeester der gemeente Zeïïiem. Onze -Minister van Binnenlandscha Zar ken is belast met de uitvéoa-ing van d'it besluit. 's-G-ravénhage, den 15ou Januari- 1906. (get.) Wii-lholmina. Ovéaéenkomstig hot oorspfronkelijlko, Do Socrebarib-GenarjuTil' van Binnerilandlsche Zaken, (get.) DLl'-KMIEESTER, Do Minister vau B-mnenlandsdlie iZaken (get.) P. RINK. Voor eensluiidéndl -afsehatift, De Sociétaris-Genaraal. (gei.) DIJKMEiESTBR. Voor eonst-uidénd' afsdirift. Do isriffiea-' der Provinciate Staitcn van Zuid-Holland1. TAV 'EN® AAT. Nadat de Seoiutaris de voorlezing heeft beëindigd', neemt' do Voorzitter hoi woord' eu zegt: Mijnheer Brants. Bïijikau,s het zoo oven voorgelezen K» n-i'ii'kiïjlk Besluit beeft bat Hare Majesteit de Koningin behaagd U te 'benoemen tot Burgemeester dor Gemeente Schiedam. Ik geloof dat ik spreek uit naatm van alle leden van dézen Baad wanneer ilk U getukwenseh met die 'boogo oudérsohaiding eu U toeroep Wolkom in onze Gemeente, welkom in deze vergadering. De Gemeente met zijin oplevendé indus trie, gelegen aan den groeten bandéllsweg de rivier do hfa-as, wadhit, rieclits op het in exploitatie brengén van de mid'dolen die dé natuur -haar in: ruime mee verschafte en op de uitvoering -d'er werken dbor Uwen geachten voorganger, dén: keer Vciisteég, Voorbereid. U vindt dus een groot, ruim arbeidsveld- voor U, diat wel kraclit oa inspanning zal otecheit maar Uw werken zal zijn een diankbaar werk. En daarbij k'an ik U do verzekering geven d'at U het Collége van Wethouders eu dé ledén van den Raad steeds eensgezind! maast U zult zian staan om -mët 'U medé te werken voor den bloei en d'e welva-ait onzer goede gemeente. U toewe'usahendi, Mijnheer Brants, dat hot U vergund' moge zijn -Schiedam weder een eerste plaats- te ziietn innemen ouder do koop- en indhistrieptedén in ons -land, heb ik de eer U het oiidéiteheidiin-gsteelkeai aan Uw 'ambt verbondén, te overhandigen. De heer Brants -antwoordt 'hot vol gend)©:, Mijne hooien, het ie voor mij een zeer gewichtige dag, eeni uud dJat iik -niet Ehht zal; vea-géten. IIa;re Majepteit, onze geëer biedigde Koningin hééft -mij benoemd! tot uw -burgemeester. I'k stel! er -prijjs op v'an déze p'1-aate' mijn d'ahk te betuigen aan II. M, en aan Z. E. d'en (Man. vau Binn-eni'. Za,- ken, dlie mijuit al degene die naar de (betrek king dbrtgeaij. hééft ter benoeming aan gewezen. Nu ik in uw midldcii sta, mijne heeren-, besef ik eerst ton Volte wat dit alles in beeft. IMijn zolfvea-hronwen direig- dé mij te verlaten,, ware het niet dlait ik zoo even op zoo aiang.enam'a, vriendelijke, zoo- -voorkomende en moedgevende wijfao ben toegesproken) door den, loco-'burge- meester. Ik heb goedén. moed en zié de toekomst mot de beste verrwaohtinigen n'n, dé woor den dbor dén heer Visser -gesproken, wa ren -een heiihaling van dé vele eru veleriéi' hartolijka sympathie-betuigingon. die van af 16 Januari m-iji telkens bcraikton. Ik dank u en dé heeren van dén Raad', ook allen dié mij- van te Varen een Welkom hebben toegeroepen. DL'e diiiilgeu zijlui zoo aangenaam walnneeir! men een) Vreemdé is. Ik dacht bij niiijjzélf, waar zooveel har telijkheid en wedkeëjike sympathie beataat is het dé moeite waaald' zichzelf gabeetli te geven en ik verklaar dii-t van nu, -af vol komen te zullen dben. Van nu af behoorsn mijn beste krialcli- ten aan dé genveente en wat zich daar zon willlén tuenahensahm\'éinJ -zal' dbor mijt, waar noodi'g, opzij! gepteld w'ordtan, tzoo-dat ik met volle kracht de 'hoofdzaak', mijjni bur- ■gc-mecstee-rsamtot van Schiedlam aal kunnen bedienen. Ik aolit het een zoar scih'ocno roeping burgemeester té mogen zijin van een stad' van bijlna, 30.000' inwoners, ik weet het zeer goed! dat ik kien niét kan zijn dé bmrgérv'adfer zooals in dé kleine, liiéffijke gemeente van 'Zelhoni', de vonsichil:- •iende beJa-ngenii loepen hier meor uiteen. Ik zal wezen v'oor ieidér inwoner van Schie dam die man tot wi'en men zich kan wen den als andere hulip faalt of onltbreekii. De heer Vaker heeft mij zijn steun be looft en zoo 'geloof, ik dialfc aflen tezamen voor veten zeer veel' kuminen doen. W'ij; leven in bijzondere tijdén Waarin do moei ten van do isocialé misstanden telkens op d'en Voorgjrond 'tredén'. Het is werkelijk een schoone taak voor Burgemeester en Wéthoucfera om na! rijjp boriaadi voorsteLlen aan den raad' to doen waardoor deze soaialé misstanden, sociale beliangon worden. Zal mij di,t -gél'ukkon 1 Zéker .nooit, in dien dé inwoners v-aai Sch-iedaan, niet begrijl- pen dat om social© noodén té verandéren,, sociale verplichtingen mooteni verstaan en aanvaard! worden. Maar dalt its hier geloof ik' wel begrepen ondér dé voortreffelijke leiding van majhou zeer geaöhteh voorgan ger, dén heer Versteeg die tot znrllk een schoon -ambt geroepen wordt. Ik acht hot een grooto eer hot lichtende spoor van mijn1 voorgangier to volgen en ik ben -ervan ovértuigdi dat wiji eMeandér zeer spoedig en -goed zulten, begrijpen,en eon burgemeester die een 'gemeente Venstaat en een gemeente die 'haar buaigenneepter begrijpt, mogen béide zeer -gelMikfkig ge noemd worden1. Mijino he'ca-ën, ilk a'cht het oen, grootsdho 'taak om hiér iets voor uw h-audél en nijr veriieid te mogen doen. De stad! is zoo gunstig gelegen en ik weet reocta zoo iets Vam de groo-todh© pl'anmem, waaa-van "Uwen Raad zwanger gaat. In héb gelezen wat de beer Versteeg op zijin feest heeft vorklaaaxl,, dat Sch-iedaan een igiiwto todlcomst wadlit. Ik 'bén het volkomen met Qietm cone, d'at is do weg van 'Schiedam, Exoeliaior, zoo zal héb gum, Sohiedam. vooruit. Ik octet het een heerllijik vooruitziéht -aan dez» plan nen wellicht richting on -lëidLng to mogen geven. ,Wdk' -eenschoone taak voor een bur gemeester om aan ruiun 29000 inwoners to mogen herinneren, dat die welvaart en die voorspo-ed daar alleen mogelijk zijn, waar orde én rust heerschen en dat; deze daar enkel zijn kunnen waar eerbied voor do boven ons gestelde machten gevonden wordt IleL as een schoone taak, om zelf buigende voor de boven, ons gestelde 11, ons neer te buigen tol he.11, die dat alles nog neet, of niet 'zoo duidelijk verstaan. Om te leeren geven den Koning wat des Konings en Godes wal Gods tis, en vooral omdat door eigen voorgaan duidelijk te maken; door zonder aanzien dos pecsooiis rechten billijkheid te betrachten en 'te doen be trachten. Welk een schoone gelegenheid wordt mij ook in deze gemeente gegeven, om iets te doen voor uw onderwijs. In deze gemeente, die wal bet onderwijs aangaat mag' genoemd worden. Daar op uw inrichtingen van la ger, middelbaar en liooge-r onderwijs, daar waar uw zonen en dochteeu niet alleen ge loerd wordt, wat voorgeslachten voor ons verzamelden, maar waar zij worden opge voed tot nuttige staatsburgers, tot mannen en vrouwen die zoo straks onze teclige plaat sen zullen moeten vervullen; daar zal ik gaarne steunen en versterken, de pogingen van lien die aan dat onderwijs lvun beste krachten geven, de pogingen van lien die door dat omderwjjs de .sociale waarde hun ner leerlingen welen te verhoogen. Welk ecu verhevene taak eendelijk, om aan uw duizenden, van vereclidilende kerke lijk© richtingen en gezintheden, 0111 aan die allen te toonen, te dooeeren, dat eerbied voor eens anders gedsdcensü-gen gedachten- gang cn zideleven de eerste voorwaarde is, waardoor de gemeenschap van zoovelen wordt mogelijk gemaakt. Ook ia dien zin toch moeten, wij eikandem lasten dragen, en door dien weg van dragen en verdra gen vindt men den sleutel tot; het geheim van vrede en eensgezindheid.' Ddt is geen wegdoezelen van eigen over tuiging, geen verflauwing der grenzen, dio slechts op geestelijken zelfmoord uitloopt; neen, uw geloofsr, uw overtungingsvaan- dels met een zeer beslist .credo hooghou dend, kunt gij immers het teeken van uw broeder groetend eerbiedigen? En waar nu velen dn onzen tijd in deze dingen niet al te vlug 1 eo:rsch zijn, daar acht ik heteen schoone roeping voor een burgemeester hierin een voorbeeld te geven, dit nu hoop ik hier te doen; Moge ook hierin Schiedam mij verstaan kunnen 1 Wie is nu evenwel tot al deze dingen bekwaam Wie zal uw stad geven wat haar toch voorzeker toekomt: handel, nijverheid, rijkdom, eer, voorspoed? Wie zal dat ge ven, een rnensch kort van dagen en die zelf als een schaduw verdwijnt? Zal het in eens mensehen hand zijn, deze dingen voor u tot stand te brengen? Kan ook een zwakke zwakken, een blinde blinden lei den? En tocli, onder den zegen des. Heeren en in Zijn kracht kan een ménscli heel wat maar kunnen velen, die zich te samen een drachtig aansluiten, zeer veel, - Welnu, op deze wijze wil ik mijn taak aanvaarden. E11 zoo slaande roep ik de hulp in van u, heeren Raadsleden. Wilt mij steunen, wilt elkander steunen, daar wij allen hetzelfde- voor oogen hebben: het heil der gemeente van Schiedam. En reeds hebt gij mij hedenmiddag hierin uw hulp toege zegd ik dank u daarvoor, ik stel het o-p Imogen prijs; ongetwijfeld zullen wij, al- zoo voortgaande, overwinnen wat Schiedam hinderend in den weg staat 1 ziullien wij ver sterken wat Schiedam eer cn voorspoed brengt. •Ook gij, heeren wethouders, gij hebt reeds bij monde van den lieer Visser zulke goede beloften gedaan; ik beveel mij ten zecr- ;-sto aan in uw- welwillendheid, in uw welbeproefde ondervinding. Ik weet hetbij voorbaat, wij zullen elkander verslaan en zoo zullen onze voorstellen, w-eil 'dooriiacht en voorbereid, onzen Raad bereiken, en daar zullen ze ongetwijfeld gunslig ontvan gen worden. En gij, hooggeachte heer secretaris-, het zal voortaan altijd zoo zijn, dat onze na men el-kaar, completeerenieder sl.uk legi- jimeeimde moge ook die dubbele onder- teekening, .telkens' dubbele kracht aan den arbeid schenken. Hét is miji een grooto vreugde u telken» aan. mijn zijde te zullen mogen hebben. En verder gij alten, heeren ambtenaren aan deze gemeente verbonden, ambtenaren 'ter secretarie of daarbuiten, hot zal mij hoogst atengenaairt zijn, inet u allen samen te werken, tot heil onzer stad; Schiedam'. Do Heer zegene onzen arbeid. En hiermede verklaar ik het ambt van burgemeester Van Schiedam- te aanvaarden. De heer Beukers, als oudste lid ter ven gadering, nam daarop het woord. Mijnheer de Voorzitter. Na het zoo welsprekend en goed door dacht woord van den oudsten wethouder, wensch ik ook naméns de leden van don Raad u een enkel woont toe te voegen. Eindelijk, M. de Voorz., is het ons, 11a drie maanden wachlens, gegeven den dag te zien aanbreken, waarop de leiding der gemeentezaken door u wordt aanvaard. Voel werkkracht, wij hebben het zoooven gehoord, zal er van u worden gevraagd; voel tijd en inspanning zal. hef u kosten om u un de Schiedamsche toestanden in te werken, maar wat beduidt dit voor een burgemeester, die, bet werken gewoon, zich steeds een veeLvuklégen werkkring wist eigen te maken? Wij willen daarom ons indenkenin de vele en gelukkige jaren, die, onder Gods zegen en met uw leiding, Schiedam te ge- moet gaat, en mogen wij 011s even tot tolk maken vim de burgerij, dóe ons afvaardigde, dan zou uit. aller moud, maar één gedachte uitgaan: do kwijnende industrie moet her leven, handel en scheepvaart in Moei toe nemen en een gelukkige toekomst voor Scliiedani, tot in lengte van jaren, verze kerd zijn. Overtuigd, dat uw inzichten geheel met die van Raad en burgerij overeenstemmen, zal het niet meer noodig zijn u de ver zekering te geven, dat wij gaarne uw taak zooveel mogelijk zullen helpen verlichten cn u steunen in do vele ear gewichtige za ken, die ons nog wadi ten. Ik heb gezegd. De heer Brants dankte voor de woon den van den beer Reu kei-s, die zoo juist weergaven wat in zijn hart en hoofd om gaat in dit gewichtig oogenblik. Wanneer wij allen de handen ineenslaan en, terugziende op dezen dag, dan kunnen zeggen: „Het was ons goed dien dag sal inen te zijn," dan zal het dei- gemeente welgaan. Ten slotte deelde d'e Burgemeester nog mode dat was ingekomen een schrijven van mr. W. H. Jansen da.t hij tengevolge van een droevig sterfgeval in rijn familie, ver hinderd was, deze ritting bij, te wonen. DE RIJTOER. Na afloop van deze buitengewone raads zitting, aan het slot -waarvan dir. Brants met do led'on van dén Raad 'kennis maak te, wend! een rit door eenige rtraten dier géauoento gemaakt. Onder anderen wond! gereden langs de Plantage, naar hot Hoofd) onz., torwiji op enkele (belangrijke punten even, word stil gehouden om een -en aiulér nadleir in oogetu- sciiouw to nemen1. DE RECEPTIE. V»ni dé gélegeriheid!, dié dé reéeptita ten stiadlhuiza bood, om mét dén nieuwen bur- ■gemeestoii kennis to maken., werd) een ruiim -gebruik, -ge-maakt. Achtereenvolgens werd-en aan dén Bur gemeester vöoa-gestald! dé navolgende amb tenaren, van Rijk en Gemeente, Ilandéls- autoriteiten, partbulieron-, besfcuumt en corporatie n Schutterij!, Beukers, miil'itfehïuibmïMTt, Consulaire agenten van Denemarken, Diiitedhkund on Veiresniigtdë StaJton-, Kan- tomeohter, inspecteur directe balartingm, Ontvanger dliiroeto bélastingem, Nédterd'. Herv. Kerkbestuur, R.-K. 'heeren; pastoors, O. R-. 'K. Ketckbestuur, 'Goreform,. Kerkbe stuur, Evangéhsicih Luth. Kerkbestuur, Imiaeiietisch Kerkbestuur,. Kamer van Koopthaindfel, Gezondhioidbcoiminiissie, Curai- torou Gymnasium, Commissie van Toecsl-ciht Midd. Oud'., Comm. Toéziöht Lag. Ond., Comm. wering van schoolverzuim, Comm. B-uirgeri'. Armbeefcumr, Comim. S'tadb-'Zae- kenlhtuo, Gemeente-ontvanjg-eai, Commdissaris Van politie, -R-ectoa: on lèeraren Gymna sium, Directeur on leeraren- H. B. S., Di recteur Gemeente)-werken, Boökih. en op richter Gaisf-aibriék, Hiaveai-moestor, Hoofd!- opzidh-tar en opriéliter Gem.-Rem'i'ging; Kldlckoni'sifc, Directeur ArtbeidisbouirB, In- spoeteur vau Politie, St. Wiffibroa-dus-Vor- oen., Bestuur -dhr. Sdh'ool', Hoofd! idleon, Ajfd. Sybiedam van Toonkuinet, Sidbisd. Mannenkoor „Orphéua", Ragjenton St. Jaeöbegasthuis, Regenten Hofjes van Be- lois, It,-K. paaodhiahl Aianbostuuir, Chr. N-ab. Geh. Ontih. Yoroem., Het Kruisvor- bond, Af-d. Schi'ed'am, -N. R.-K. Volks bond', idem Pafnimoniuin, idém Getó.- Wcaikl. „Ons Bel'ang"., idtem Hond Gom.- wvrkliedleri, 'Politibagenten Vereen.'. Sclrié- dam Vooruit, Brandersboaiidi, Vereeniging „Vergunning", A. R. Kncivéreeniging, Mr. D. Lodder, G. S. Montfoort, R. v. Hasselt, J. A. do Hoer, C. Blooy, Afd. Ghr. N-a-t. Werkmaiisvorbond, Veioeu. bolangen Ned. Hoiv. Kelk, Onderwijzers Christ. Nat. Onderwijs. Bij Kon. Besluit is aan mej. Helena Nolet, presidente der Vereeniging van de II. Maagd Maria, verlof verleend tot het aannemen der 'on'derscheidingsteekenen van het kruis Pro Ecclesia et Pontefic, haar door Z. II. den Paus geschonken. V. P. N. Gisteravond werd in I10L gebouw der Spoclingverccniging een ledenvergadering gehouden van de afd. Schiedam der V. P. N., er waren helaas niet voel leden te genwoordig. Do heer Lodder opende do vergadering en gaf het woord aan den secretaris-pen ningmeester tot liet lezen der notulen en zijn j aai vers lag; beide werden onder dank aan den secretaris voor de correcte wijze van weergeven, vastgesteld'. "Uit bet jaarverslag willen we oven mémo- reeren, dat or in dc afdeeling zijn 198 le den, waarvan 156 te Schiedam woonach tig. In de broedmachine waren 908 eieren gelegd, doch slechts 356 kuikens uitgeko men; verstrekt werden 1827 brocdeieren van verschillende rassen en 169 kuikens mede van verscliillende rassen.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2