Milligen vier dubbele schietbanen worden aangelegd. Groene Kruis. Te Oudeschoot is een afdeeling van het Groene Kruis opgericht, STADSNIEUWS." 121/2-jarlg jubilee. Heden is het '121/2 jaar geleden dat de heer G. "Visser Bzn. tot wethouder werd ge kozen, welke functie hij sedert onafgebroken en naav zijn beste krachten heeft vervuld. De burgemeester met de beide wethouders Honnerlage Grete en Lngerwey en den secre taris mr. Sickenga zijn den heer "Visser te dezer gelegenheid ten zijnen huize wezen complimenteeren. Door de gemeente is aangekocht de aan de wed. Determan toebehoord hebbende woon huizen aan den Rotterdamschen dijk, hoek Singel, benevens de daarbij behoorende stal, wagenloods en open terrein. Wij herinneren te dezer plaatse nog eens aan de hedenavond te houden 3e en laatste cursus-vergadering van de Vrijz. Democra tische Yereeniging, welke zal plaats hebben in het Volkshuis en waarin dr. A. van Raalte van Dordrecht zal beantwoorden de vraag Wat willen de Vrijzinnig-Democraten. „Groot Volksconcert" 8 Maart. Wij brachten den Zaterdagavond door in het gebouw „Constantia", waar de heer >W. Hammelburg, solo-violist, met welwillen de medewerking van mej. Nelly vaar Gel der (piano), mej. C. 1. (zang) en den heer Jac. Oherstein (violoncel), allen van Rotterdam, een muziekuitvoering gaf, wel ke aangekondigd werd als „Groot Volks concert". Hoewel het programma een achttal, meest alle doelmatig gekozen, nummers bevatte, konden wij uit het gehoorde niet den indruk verkrijgen, van een „groot Volksconcert", veeleer van een gezellig muziekavondje, waar de weinig talrijke hoorders zeker van genoten hebben. Hiertoe zal de medewer king van mejuffrouw C. I. veel hebben bijgedragen. Deze soliste bezit een groot geluid, een van nature goede stem, welke, in aanmerking genomen den jeugdigen leef tijd, reeds eigenschappen bezit, die bij goede leiding zich zoodanig kunnen ontwikkelen, dat er van haar zangstudiën goede resul taten te wachten zijn. Met de voordracht van een vijftal lie deren kon deze soliste hij haar* hoorders de aandacht opmerken; ih 't bijzonder vol deden de heide liederen met violoncelpartij, welke in het lied van Braga, zeer bescheiden en muzikaal vertolkt werd door den heer Jac. Oherstein. Voor de vorige nummers zulien de trio's roor piano, viool en violoncel op thema's uit „die Regiments toch ter" en „die Weise Dame" van Donizetti en Boiehlicu, wel het meeste voldaan hebben. Zij werden verdien stelijk, en met entrain uitgevoerd. De concertgever, die zich voorstelt als „solo-violist", liet zich hooren in een „con certo" van de Beriot, in „drie volkslie deren", bewerkt door Wichtl, en in het thema variation over het Oostenrijksche Volkslied van Haydor, door Leonard. Met de beide eerste van deze voordrach ten was de solist het gelukkigst en zijn taak meester, doch in het virtuosenstuk van Leonard, schoten de technische krachten te kort. om dit geheel tot zijn recht Le doen komen. Op zekere vaardigheid kan dit viool spel wel aanspraak maken, en al is do toon over 't geheel zuiver te noemen, mist het toch de noodige beschaving om deze voordrachten als een kunstuiting te be schouwen. Al deze solo's werden met het klavier verdienstelijk door mej. v. Gelder begeleid. Met het „Finale" uit trio van Haydor, werd deze muziekuitvoering besloten. Hedenmiddag passeerde hier een rijn schip, gesleept door de sleepboot „hla", en bestemd voor de firma .los. de Poorter, toen juist een westlander uit de haven alhier kwam. De westlander had niel voldoenden gang om tijdig te wenden, zoodat hij tegen het rijnschip aankwam en vervolgens rond draaide. Daarbij kwam hij met de schoot achter do middelbolder, tengevolge waar van de schoot, giek en mast brak. en de schipper aan den voet getroffen werd. Het ongeval liep zonder verdere onhei len af. Heden hebben de Duitsche muzikanten zich hier weer laten hooren. Gistermorgen werd een melkwagen door eenige jongens voorover gewipt zoodat een der kannen op de straat terecht kwam en een andere scheef ging, met het gevolg dat een belangrijke hoeveelheid melk over de straat stortte. Geveilde cn verkochte onroerende goederen. Verkocht3 Maart. Notaris W. J. A. Roldanus. Vier woningen on erven aan de Roos heek ms. 3, 5/1, 5/2- en. 5/5, groot 80 cen tiaren, in veiling 1 f 265, 2 f '260, 3 1 210 en 4 f 240, gecombin. verkocht roor f1065. "Viar pand'on en erven, ingeriukt alfl wer.kpliaa.ts en bergplaats, in een gang, uit- ikomende Achter do Toe-mtof, nV3. 28/4, 28/6 en 28/8, groot 47 centiaren, in veiling f'100, verkocht voor (110. m Notaris "W. J. A. Roldanus en Makelaar J. F. W. Meijer. E#u paJdbuiapand, erve oil open grond aan de Noordvest no. 11*1, in veiling f i860. Een paklraisparid, erve en. open 'grond, nevens perceel I, 110. 113, groot 95 cen tiaren, in veiling f9S0. Gecombineerd verkocht voor f3490. Een woonhuiia ca- errvci, benevens daar achter gelegen straatje, aiami don Rottor- diamischecti düjik. no. 164, groot ongweer 60 centiaren, in veiling f1820. Een paardbusfcail1, met schuim' en e vo, met daarvoor gelegen open grond, aan. «Jen Singel, achter perceel I, groot ongeveer 159 centiaren, in veiling f4360. Gecombineerd verkocht voor f 3200. Een pand (in gebruik, geweest ak? wagen schuur), erve en o-peau grond' aan den Sin gel, nevens perceel II, groot 5 aron, 55 cen tiaren, in veiling f2580, verkocht voor f3590. Notaris H. B. E. Bi.aisse. Een hecht en sterk gebouwden steenen windkorenmolengenaamd Eendracht", waarin 3 koppels sti enen, aan de Broersvest no. 40, groot '1 are 33 centiare, in veiling f 2800, daarvoor verkocht. Notaris "W. A. van Dolder Dz. en Makelaar J. F. "W. Meijer. Een woning en erve met open grond, aan den Rotterdamschen Dijk no. 166, groot 97 centiaren, in veiling f880, verkocht voor f 1080. Een huis en erve met open grond, aan de Hendrik Gabelstraat no. 48, groot 87 centi aren, in veiling f1640, daarvoor verkocht. Een perceel open grond aan de Hendrik Gabelstraat, nevens het voorgaande perceel, groot 90 centiaren, in veiling f510, daarvoor verkocht. YLAAKDINGEN. Het aantal sollicitanten naar de alhier op 1 Mei a.s'. vacant komende betrekking van directeur der gemeentewerken, (jaarwedde f 2500) bedraagd 41. Geëindigd zijn de faillissementen van L. Fousert Jr., koopman in huishoudeljjke arti kelen te Vlaardingen en A. P. de Vette, koopman te Vlaardinger-Ambacht. Kunst en Wetenschap. Henri van Cuyk, hekend tooneeJspeler, vroeger artistiek leider van hot Neder landse!» Tooneel, is gisteren te Meerenberg overleden. Hij werd in 1846 te Rotterdam geboren. Rechtzaken, De Haagsche rechtbank veroordeelde heden een gewezen kantoorbediende te 's-Graven- hage, die zich had schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte, tot 1 jaar gevange nisstraf. Door den 'Hoogen Raad is verworpen het cassatieberoep van den Italiaanschen kastelein Eustachio Simeone te Amsterdam, voor het gerechtshof aldaar wegens poging tot moord veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. Bezoek van H M. de Koningin en Z. K, H, Prins Hendrik aan Rotterdam, Kinderdijk, Nieuw Lekker- land, Alblasserdam, en Oud-Delfshaven. Heden genoot Rotterdam de liooge eer andermaal een bezoek te ontvangen van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Het bezoek gold ditmaal wel niet speciaal de stad Rotterdam, doch meer het bezichtigen van eenige in aangrenzende ge meenten liggende scheepswerven, maar dit nam niet weg, dat toch ook door oud- en nieuw Rotterdam een paar rijtoeren werden gemaakt, hetgeen getuigde van de bijzondere belangstelling van de vorstelijke personen in deze voorname handelsstad. De hooge gasten kwamen ten 9.27 aan het station D. P., met do koninklijke trein aan, en werden daar ontvangen door den commissaris der koningin, Mr. J. G. Patijn, en den burgemeester, den heer F. B. 's Jacob. Aan het station bood een 8-jarig zoontje van den heer Tabingh Suermondt een bloemruiker aan de Koningin aan. II. M. was gekleed in beige-kleurige ja pon, bruin bonten mantel, licht, groene kap met sluier; de Prins was in marine-uniform. Het perron was gedekt met tapijten van af do koinklijke wagen tol de plaats waar de rijtuigen wachtten. Voorafgegaan en ge sloten door een brigade bereden politie, maakte de koinklijke stoet nu een rijtoer langs den daarvoor vastgestelde wegen, waar uit bijna' alle huizen de nationale driekleur was ontplooid, terwijl talrijke be langstellenden langs den weg geschaard stonden en de Vorstelijke bezoekers luide toejuichten. Het eindpunt van dezen rijtoer was het terrein van het Maasstation, waar de „Co lumbus" gereed lag waarmede II. M. en de Prins den tocht naar dc verschillende werven zouden aanvaarden. Hier nam de Burgemeester Van Rotterdam afscheid, omdat het verdere bezoek andere gemeenten gold. Aan boord van de „Columbus" werden de honneurs waargenomen door den com missaris der Koningin. Zoodra het Koninklijk Echtpaar aan boord was, ging de „Columbus" onder stoom, be geleid door een tweetal stoombootjes met beambten van de havenpolitie, die met de 'handhaving der orde op de rivier belast waren, en de talrijke bootjes welke den koninklijke boot volgden, op een eerbiedi gen afstand hielden. Het weder op de rivier was buitenge woon prachtig met een stijven bries uitbot Zuiden 011 een vroolijk zonnetje, dat aan alles loven gaf en hot aanlokkelijke van dezen tocht niet weinig verhoogde. Spoedig was de Koninklijke boot aan hot gezicht der Rotterdammers onttrokken, daar de rivier ter hoogte van de Oude Plantage een sterke bocht maakt. De tocht over de rivier was een prach tige, Aan weerszijden liggen toch tusschen Rotterdam en Dordrecht hoogst Welvarende dorpen, voor het grootste deel aan do scheepvaartindustrie gewijd. Behalve dat alle booten en schepen, welke men passeerde, en welke op eenige honder den geschat kunnen worden, de vlag in top hadden, wapperde ook van beide oevers do driekleur in ruime mate, terwyl mede aan beide zijden do bevolking en dc werk lieden der werven te hoop liepen, om de geliefde Vorstin te zien passeeren. Bij Kralingsche Veer en IJsselmonde, waar de LTssel en de Noord te samen komen, werd de Noord ingcstoonul, en was Rotterdams grondgebied verlaten. Op de Noord,) nabij de 'scheepswerven, wel ke bezocht zouden worden, waren bijzondere maatregelen genomen, om de orde te hand haven en surveilleerde daartoe eenige bootjes met rijksveldwachters, Ilier lag op do rivier een voor afbraak verkocht Duitsch oorlogsschip dat, als huldo aan de Hooge Bezoekers, fraai was gepa- voiseerd cn waaraan oen boni was beves tigd met luet opschrift „Een groet van de schecpsloopcrij Rijsdiik". Hot eerste bezoek gold Do werf van L. Smit Zn. aan de Kinderdijk. Aldaar was een steiger gemaakt met een fraaie eerepoort, geflankeerd door masten met wimpels en bloemversiering. Aan dezen steiger, het z.g. bokkenhoofd, werden de koinklijke gaston ontvangen door den heer L. J. Smit, en den ingenieur der werf, den heer W. de Gelder, als mede door den burgemeester van Nieuw Lekker- land, den heer L. F. J. van Vliet, wiens dochtertje aan II. M. een bouquet aanbood. Door een allee van groen werd naar- het aan de overzijde van den weg gelegen kan toor gewandeld, waarbij H. M. werd bege leid door den heer L. J. Smit, en Z. K. H. door den heer De Gelder. Langs den weg werden door een paar kinderen bloemen gestrooid. In de prachtvol in stijl gemeubileerde ont- vangsalon werden aan. de vorstelijke bezoe kers voorgesteld Mevr-. L. J. Smit en de heer Jan Smit V. Bij het bezoek aan de werf werd II. M. begeleid door den, heer L. J, Smit on Z. K. II. door den heer Jan Smit V. Zoo werden hij den ommegang gepasseerd een groote platemvals, de pneumatische klinkinrichting, een reuzen schaar om sta len platen te knippen, drie op stapel staande bagger vaar tuigen, terwijl voor den wal een groote Engelsche baggermolen in aftimme ring lag, henevens nog tal van andere zware werktuigen om ijzer en staal te ver werken. Voorts passeerde men een stoom jacht op stapel, en de helling met den zelf leegzuigenden hopper-zandzuiger „Sea- hound", in aanbouw voor de firma K. L. Kales Wizn Co., te Sliedrecht. Hier werd II. M. uitgenoodigd op een electrisch knopje te drukken, en onmiddellijk liep de „Sea- hound" met het beste succes van stapel. Verder passeerde men de in aftimmering zijnde salon Rijnboot Schiller, de villa van den heer Jan Smit V, de ketelmakerij, het s.s. „Gouwzee" van de sleepdienst L. Smit Co. te Rotterdam, de dwarshelling met de raderstoomboot „Emma" van de Ned. Stoomböotreedcrij te Rotterdam, welke boot verlengd wordt en naderde men de ma chinefabriek, waarvan de entree fraai ver sierd was. bi deze staal stelden de koninklijke gasten de grootste belangstelling in de hoogst moderne meer Amerikaansche werk tuigen, en werden mede een drietal tor plaatsing aan boord gereed staande reus achtige stoommachines bezichtigd. Zoo naderde men de grenseheiding tus schen deze fabriek en dc Machinefabriek „Kinderdijk", voorheen Dieperveen, Leis en Smit, welke thans de eer van een bezoek zou genieten. Ook hier was weder een fraaie eerepoort met groenversiering opgericht. Hier werd het Koninklijk Echtpaar ont vangen door den heer F. II. Leis en den heer Murk Leis Jr., terwijl jongejuffrouw Johanna Smit, van Alblasserdam, aan II. M. een bouquet aanbood. Als een merkwaardigheid kan gemeld wor den, dat deze werf juist de vorige maand het gouden feest harer oprichting vierde en van de oprichters nog een in ieven is, nl. de heer Jan Smit Jzn., ridder in de"orde van Oranje Nassau, die thans 82 jaren telt. Het bedrijf omvat hier in hoofdzaak hot maken van scheepsmachines, en de grootste soort stoomketels, inzonderheid ook voor het buitenland. Gemiddeld betreft 60 0/0 van den omzet leveranties voor hel buitenland. Er is dan ook bijna geen land ter wereld waarvoor aan deze fabriek niet gewerkt werd. Het voornaamste der leveranties zijn. baggermachines, en wel van 10 tot 1500 P.K. Nadat eerst een bezoek' gebracht was aan de draaierij, werden de koninklijke bezoekers geleid naar de ijzergieterij. Daar werden Zij uitgenoodigd op een tribune plaats te nemen en werd in Hunne tegenwoordigheid een Nederlandsch wapen, ter grootte van 3.5 hij 2 M., uit gloeiend ijzer gegoten. Vervolgens werden in de smederij de reusachtige stoomhamer en in de ketelma kerij de hydraulische piaten-flcns-machine en jde hydraulische klinkmachine bewon derd. I11 deze zoowol als in de andere fabrie ken was het werkvolk aan den dagelijk- schen arbeid, zoodat het 'Koninklijk Echt paar een volkomen indruk kreeg van de bedrijvigheid welke daan hecrecht. Als een merkwaardigheid werd nog mede gedeeld dat do thans gehecli nieuwe gebou wen rondom dc oude bestaande werden op getrokken, alvorens de oude werden afge broken, zoodat de geheel vernieuwing plaats vond zonder dat het bedrijf één dag be hoefde stil te staan. Vermelden wij nog dal. voor de hydrau lische klinkmachine een keteL was opge hangen van 21 A 22 ton gewiekt en voor hel opzetten van de koppen op de nagels, wat in tegenwoordigheid"van de vorstelijke bezoekers geschiedde, doop do machine een kracht, werd ontwikkeld van 100000 kilo. Nadat' dit en nog zooveel moer hezichr tigd was werd ook deze fabriek wederver- laton en begaf zich het, Koninklijk Echtpaar weder door een allee van groen en fraaie eerepoort aan hoont van de „Columbus" om den tocht voort te zetten naar de Werf van J. en K. Smit. Hiertoe werd geland aan het gewone hoofd der stoorhbooten van Fop Smit en moest een eind weegs over* den dijk wor den gewandeld. Bij de wierf waar de Koningin den dijk passeerde stonden de zang- en tumvereeni- ging van Kinderdijk met. hunne banieren geschaard. Een Duitsche sleep, die juist passeerde toen de Columbus." aankwam, loste sa luutschoten. Aan de werf bood do 3-jarige Anna Pau lina Smit H. M. een bouquet aan. Over de halve breedte was de weg voor deze gelegenheid afgezet, zoodat hiervoor een deel der bevolking gelegenheid was zich langs den weg te scharen en de ge liefde Vorstin meer van nabij te aanschou wen en toe te juichen. Begeleid door den burgemeester werd de wandeling gemaakt en wees een fraaie eerepoort den weg naai de werf. Daar werd het Koninklijk Echt paar ontvangen door de beide 80-jarige fir manten, de hoeren J. Sjnit Jzn. en C. Smit .Tzn., alsmede de jongere firmanten Hendrik Smit en Frits Smit. Het bezoek aan deze werf gold inzonderheid de be zichtiging van do op stapel, staande, nage noeg gei'eed zijnde grootste sleepboot van Nederland en een dei- grootste van Europa, genaamd de „Zwarte Zee". Rondom de helling was een looppad gemaakt, zoodat het geheele schip omgewandeld kon wor den, terwijl aan de rechterzijde een statie trap gelegenheid gaf aan boord van het schip te komen. Vanaf deze stellage had den de Koninklijke bezoekers tevens een fraai panorama over de rivier en de aan de overzijde liggende dorpen. Na dit bezoek begaf men zich weder langs denzeliden weg aan boord van de „Columbus" 011 werd do tocht voortgezet naar Alblasserdam, ten einde daar een be zoek te brengen aan F. Kloos on Zonen's Werkplaatsen. Aan het hoofd werd het Koninklijk Eelvb paar hier ontvangen door den burgemees ter van Alblasserdam, den heer V. II. de Villeneuve, alsmede door de commissaris sen der vennootschap, do" hoeren F. Kloos on J. M. Prins Visser Pzn. en den direc teur, den heer Visser. Het dochtertje van den burgemeester bood H. M. een bouquet aan. Hier gold het. in het algemeen de ijzer- constructie en in het bijzonder de brug genbouw, welke de bijzondere aandacht vroeg. Zoo lag op dit uitgestrekte terrein bijv. een stapel van 2 mïllioen kilo gereed ijzerwerk in brugvorm, bestemd voor het westelijk viaduct van Amsterdam. ïen einde de Koninklijke gasten-gelegenheid te geven deze .reusachtige ijzermassa te over zien, was een kleine stellage gebouwd. In de rnontageloods had men gelegen heid de grootste draaibank van Nederland te aanschouwen, welke draait met een middellijn van 7.5 M. en aan de fabriek zelf vervaardigd was, hij den bouw van do rol-bascule-brug over de Ruigeplaat bjj Delftshaven, Hier zag men ook de hydraulische klink machine, waarvan deze fabriek zich'de eer mag toerekenen de eerste in ons land ge weest. te zijn die ze toepaste, en verder de vernuftige eleetrische boormachines. Langs een allee van groen werd nu de machinehal bereikt, waar de Koninklijke gasten een der' langste schaafbanken der wereld in oogcnschouw namen, alsmede de multiple boormachines, waarmede 26 ga ten tegelijk worden geboord, de groote olectrische ponsmachine, waaronder ijzeren platen van 6.75 M. lengte kunnen bewerkt worden. De directie deelde ons nog mede dat we gens het groote gevaar, dat de omgeving met zijn stijle oevers voof do nieuwsgieri gen aanbood, bijzondere maatregelen van veiligheid genomen waren. Zoo waren van wege het Groene Kruis drie reddingsbriga des in dienst gesteld, twee op den wal on een op een stoomboot, benevens 5 dok toren en een pleegzuster, terwijl mede voor de /handhaving der orde op do rivier het aantal .bootjes met rijk&voldwachters nog met drie vermeerderd was. Gelukkig hebben zich echter geen onge lukken voorgedaan. Nadat dit bezoek was afgeloopen, stoom de de „Columhus" weder naar Rotterdam terug. Te halflwec k'warri de „Columhus" weer voor de stad terug en stoomde onder de Maasbrug door, regelrecht naup dc aanleg plaats aan de .Wilhclminakaclq, ten einde een bezoek te brengen aan het ïeuzcnstooni- schip „Nieuw Amsterdam". Aan (het landingshoofd werden de Ko ningin en de Prins- verwelkomd door den Burgemeester en dan begaven de hooge gasten zich, te voet: naar hel. terrein dor HollandAmerika-lijn, waartoe de openbare weg behoorlijk was afgezet, en met. tapij- ten bedekt. Honderden hadden zich daar opgesteld om de Koningin en den Prins te zien en te begroeten. Aan 'boord van de „NicuW-Amslerdam" werden do hooge bezoekers verwelkomd door do directie en commissarissen. Dit bezoek droeg een zeer intiem' karak ter en bedoelde dan ook alleen om II. M. en Z.' K. II. een blik te doen slaan opdc reuzenafme'tingen van dozen tninsatlantj- «chen stoomer, die 7 April de eerste reis naar New-York zal ondernomen. Dit. groote zee kasteel leverde zooals hul daar lag geheel gepaVoiseerd een trotschcn aanbl.k op. Over weldigend is de indruk, welke dit reuzen- schip op de bezoekers maakt, terwijl men als 't ware hij iederen stap, welke men doet, weder nieuwe toepassingen ontmoet, welke men op andere schepen te vergeefs zal zoeken. Om cenig denkbeeld van dit meesterstuk van .scheepsbouw te geven, doelen wij mede, dat het lang is 618 voet over liet geheel en 600 voet. tusschen de loodlijnen. Het is breed GS/s voet en diep tot het bovendek 48 voet. Het heeft een draag vermogen van 17.250 ton. De machinezaal bevat twee quadruple expansie machines, sterk 10000 Ind. P.K. De stoom wordt geleverd door 7 dubbele ketels mot 42 vuurhaarden, 'terwijl het aan tal hulpwerktuigen mede 42 bedraagt. De verlichting! geschiedt geheel electrisch. Daartoe dienen 4 dynamo's, welke 2200 grootere en kleinere lampen voeden. Voor de ventilatie zijn 12 groote ven tilatoren aangebracht. De voltallige bemanning bedraagt niet minder dan 320 koppen, waarvan het ma chine-personeel alleen 91. Met dit reuzenschip .kunnen vervoerd worden 400 'eerste, 300 tweede en 2300 derde klasse passagiers. De inrichting van de voor de passagiers bestemde gedeelten van liet. schip overtreft in ruimte en pracht van uitvoering alle schepen, welke wc tot nu toe zagen. Bij het binnentreden ,der eetzalen- weet men waarlijk niet wat men ziel.. Deze hébben een ruimte, als op geen ander schip het geval is, en aan de betimmering ge heel in voornamen matigen toon gehou den, is door de firma P. H. Mutters te 's-Gravenhage de grootst mogelijke zorg besteed, zoodat men zich veel meer in een eerste rangs hotel dan op een schip waant. Voor de heeren zijn ruime rooksalons, voor de dames 'keurige theopalons gebouwd, terwijl als iets geheel nieuw aanwezig is een ruime eonversatiezaal, waarin 0. m, een. vleugel, een orgel en een hililothcek. De kroon bij dat alles spant in tusschen de Japansche Thcasalboiq met kostbaar lak en andere versieringen, direct uit Japan aangevoerd. Van de aankleeding Van dit juweeltje heeft, de firma Allan en Oo. te Rotterdam alle eer. Munten in allo zalen in 'L bijzonder ook uit dc stijtv'olle schoorsteenmantels, waarin eleetrische haarden zijn geplaatst, in 't bij zonder trok onze aandacht die in den rook- s.alon, waarin fraaie 'tegels zijn aangebracht, voorstellende de landing to New-Amsterdam (New-York) met bet. schip „The half Moon" in 1906, waaronder do woorden: „This is a very good Land to fall in with .And ,a pleasant Land to sec." Rechtsten links prijken de portretten v,an Van Steen wijk en Peter Stuyvosant, lste bui-gem costers v.an New-York, terwijl ver- dor nog op de sehooi-slectiplaaf eon voorstel ling is aangebracht van „the Departure of Ore Pilgrims from Delfts Haven". Dit al les is evepals de wandversieringen uilge- voerd in Rozenburger tegels. Het schip hooft twee promenadedekken, dus één moer Ran andore schepen. Ophet eerste promenadedek bevinden zich de eers te-klasse rookzaal, de Japansche thee- salon en dc eonversatiezaal. Op het beneden-promenadedek vindt men een zestal luxe hutten, welke in weelde on gem/vk van inrichting alles geven, wat bij mogelijkheid verfangd kan worden; cn verder 107 eerste-ldasse hutten, welke veeleer ruime kpmers genoemd mogen wor den, met frpaio kooien cn alle met vier kante ramen. Evenzoo heeft men on dit is weer een nieuwigheid door het maken van een gang, waarin de binnen- hutten mot een raam uitkomen, deze" tot lichte aangename vertrokken gemaakt. Verder vindt men op dit dek, dc tweede klasse damessalon en tweede-klasse rook zaal, wel ie;Ls eenvoudiger dan die der eerste klasse, maar niettemin allerkeurigst ingericht. Op hot saJondek bevinden zich de ee.t- z.alen eerete en tweede klasse en daartus- schcn in de hutten voor de tweede-klasse passagiers, mede zeeT fraai ingericht cn v,an alle gemakken voorzien. Het upperdeck en de ruimte daaronder is geheel voor de derde-kjassepassagiers ingericht. Gok ilpte" slaat men de handen inceiij

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2