BINNENLAND. V STADSNIEUWS. YLAARD 1NGKX."~~~ Kunst en Wetenschap, Rechtzaken. Kerk en School, Ned. Herv. Kerk. Landbouw en Yeeteelt Staten Generaal. Gemengd Nieuws. Corps diplomatique. In het Hotel des ïndcs hebben hun intrek genomen de heer Robert Peel, secretaris bij de Engelsche legatie te 's-Gravenhage, en baron De Veux, legatiesecretaris bij het Oes- tenrijkseh gezantschap. Consulaten. Bij Kon. besluit is de heer M. Bretschnei- der, op zijn verzoek, eervol ontslagen als con sul der Nederlanden te Cairo, en is als zoo danig benoemd de heer dr. A. T. Pro ij er, die reeds door de Turksche regeering is erkend. Aan dr. Preijer kan in het Nederlandsch geschreven worden. („Scct.") De Cliineesche missie. Aan de hoofden der Chineesche missie is gisteren ten paleize het Loo een bijzonder hartelijke ontvangst ten deel gevallen. De gasten van PI. M, brachten ook een bezoek aan het koninklijk park. Tegen vijf uur ver trokken zij in hofrijtuigen naar het ko ninklijk perron, waar de extra-trein reeds ge reed stond. Het talrijk publiek juichte de leden Oer missie hartelijk toede onderkoning en de minister wuifden bij het vertrek met hun zakdoek uit het "salonrijtuig. Thans is ook definitief, althans wat deze weck betreft, het bezoek der Chineesche missie aan Rotterdam vervallen. Vrijdagmiddag a. s. te 3.24 u. vertrek ken de hoeren naar Brussel om vermoe delijk Dinsdag in den Ilaag terug te koe ren. Hedenochtend bezocht de missie het gebouw der Tweede Kamer, daarna het Huis ten Bosch. De Minister van Buitenlandschc Zaken yereenigt heden de hoofden en eenige la den der missie aan een diner, waaraan o.a. ook genoodigd zijn de Chineesche ge zant te 's-Gravenhage en de heer De Groot, hoogleeraar in de Chineesche taal te Lei den. De Koningin verleende gisteren ter ge legenheid van de ontvangst der missie ten paleize het Loo aan ieder der beide hoof den van de missie het Grootkruis der Nassau-orde. Internationale conferentie te Genève. Bij Kon. besluit zijn de gepensionneerde luit.-generaal Jhr. J. C. C. den Beer Poor- tugael, lid van den Raad van State, en de dirigeerend officier van gezondheid der eerste klasse A. A. J. Qunnjer aangewezen als af gevaardigden van Nederland op de 11 Juni te Genève te openen internationalen c onfe- rentie ter herziening van het verdrag van Genève van 22 Augustus 1864 voor de ver betering van het lot der gewonde krijgslieden van de legers te velde. Luitenant Pape. Bij de familie is telegraphisch bericht ont vangen dat de het vorige jaar naar fndiê vertrokken 2e luit. der inf, C. F. J. Pape op Celebes aan de gevolgen van een schot wond is overleden. („Hbld,5') Dr. K yper en de Pers. Zooals men. zich wellicht herinnert, is er indertijd nogal wat te doen geweest over het feit, dat dr. Kuyper als „minister president" een der directeuren van het eorrespondentiebureau bij zich had „ontbo den". In verhand met een mededeeling, onlangs in een vergadering van de Haagsche Jour- nalisten-Vereeniging jedaari over de be handeling ;der _pers door de autoritei ten te Berlijn, kwam dat „ontbieden" weder om daar. ter sprake. In de jongste „Modedeelingen" van don Nederlandschen Journalistenkring staat nu over die zaak en de houding van dr. Kuy per tegenover de pers het volgende te le zen: „De heer Vas Dias (de bewuste direc teur) wilde deze gelegenheid benutten om een Regende uit den weg te ruimen. Hij is van meening, dat de zaak van het,.ont bieden" verschrikkelijk is opgeblazener is geen kwestie geweest van een „ontbie den". Dr. Kuyper heeft zich in de Eerste Ka mer dat woord laten ontvallen, maar hij had enkel op zijn gewone hoffelijke manier verzocht of een van de hoeren van het Correspondentiebureau, wanneer 't gelegen kwam, eens bij hem zou willen komen, een uitnoodiging waaraan iedereen zou vol daan hebben. Geen minister is, voor zoover liem be kend, welwillender tegenover de Pers ge woest dan minister Kuyper onder'vorige ministers was dat vaak anders dan bij de zen oud-voorzitter van den Nederlandse 'wn Journalistenkring. Dankzeggende voor deze meJedeeling verklaarde de voorzitter, de heer Plemp van Duiveland, dat deze overeenstemt met den indruk, door hem van de 'bewuste vcigadering van de Haagsche Jiurnalisten- Vcteeniging meegenomen, dat or van „ont bieden" geen sprake is geweest. Spr. sluit zich aan bij 't goede, dat de heer Vas Dias heeft gezegd over de hulp vaardigheid van dr. Kuyper als minister jegens de pers." Evenals in het vorige verslag geven wij hier een overzicht van den toestand en den werkkring der leerlingen, die vroeger met een afseheids-diploma de school hebben verlaten dit geldt thans het jaar 1903. Dit onderzoek, hetwelk wij instellen overeenkomstig het ver langen van den minister van binnenhmdsche zaken, biedt ons een geschikte gelegenheid om op de hoogte te blijven van het lot dezer leerlingen. Wij blijven het betreuren, dat niet allo oud-leerlingen op onze vragen geant woord hebben, zoodat. ons overzicht niet vol ledig kan zijn. Van de leerlingen, die in 1903 de school hebben verlaten, bedroeg het loon bij de in trede in de werkplaats van f t tot 0. Bij het einde van het. eerde jaar van 2.50 tot S.40 en hij het einde van het tweede jaar van f 3.50 tot f 15.90. Voor zoover ons bekend is, veranderde van die ontslagen leerlingen slechts één van beroep. Dit was het geval bij een timmerman, die pakhuisknecht werd. Wel hadden eenige wijzigingen plaats, die echter niet zoo beslist als veranderingen kunnen beschouwd wor den; 2 bankwerkers werden teekenaar, 1 bankwerker werd leerling-machinist, 1 meu belmaker werd decorateur, 1 timmerman werd teekenaar en volgde bovendien den dag- cursus aan de Academie voor B. IC. en T. W., 1 vuurwerker werd teekenaar. Belangrijke wijzging onderging het leer plan niet. Behalve de oefeningstukken, waarmede de leerlingen volgens het bestaande leerplan ge regeld worden bezig gehouden, hadden wij van werkgevers voor de verschillende vak ken voldoende en goede werkstukken. Dit is voor de leerlingen zeer aanmoedigend. Aan werkstukken die een bestemming hebben, wordt steeds met veel ambitie gewerkt en onwillekeurig heeft dit ook invloed op het vlugge werken, omdat besteld werk meestal aan een tijd van aflevering is gebonden, ter wijl er ook de juistheid van werken door bevorderd wordt, omdat men meer aan vooraf bepaalde afmetingen gebonden is. Ons hoofd doel, het vormen van bekwame ambachtslie den, wordt op deze wijze ook beter bereikt. Aan de leerlingen, die opgeleid wenschen te worden om later op de een of andere wijze in de electrotechniek werkzaam te zijn, zal voortaan in hot 1ste leerjaar onderwijs wor den gegeven geheel overeenkomstig met dat der bankwerkers. Tn 't tweede jaar zullen zij bij afwisseling onderwijs ontvangen in het bankwerkon en smeden of in het bewerken van koper. In het 3de leerjaar zullen meer speciaal voorwerpen worden bewerkt, die in de electrotechniek hun toepassing vinden en zal kennis worden gemaakt met do verschil lende isolatiematerialen, zoodat het onderwijs voor deze groep leerlingen in het 3de leer jaar eenigszins afwijkt van dat der toekom stige bankwerkers. Het theoretisch onderwijs blijft voor heide groepen hetzelfde. Het klassikaal onderwijs in do gereed- schapsleer, dat vroeger is ingevoerd, voldoet aan de verwachting en wordt door de leer lingen met belangstelling gevolgd. De openbare les werd druk bezocht. Voor wij dit verslag eindigen, moeten wij nogmaals op het. betreurenswaardige feit wij zen, dat het getal aspirant-leerlingen dat wij hij de inschrijving wegens gebrek aan plaats moete- afwijzen, steeds stijgende is. In 1902 bedroe,, dit 25. in 1903 44, in 1904 54, in 1905, 51, en thans is het reeds geklommen tot 73. Over de plannen, die bestaan om in dit gebrek aan ruimte te voorzien, hebben wij reeds meermalen uitvoerige mededcclin- gon gedaan. Vurig hopen wij, dat de aanhan gige plannen spoedig tot verwezenlijking zul len komen. Gebouw der Tweede Kamer. De plannen tot verbouwing van de ver gaderzaal der Tweede Kamer met het oog op dc toevoeging van een tweede jonrna- listen-tribune aan de andere (rechter)zijde van de zaal tegenover de bestaande pers tribune, zullen aan de leden der Tweede Kamer nog vóór het a. s, reces worden rondgedeeld. De verbouwing zou echter nog niet dit jaar, doch eerst in den loop van 1907 haar beslag krijgen. Aanbesteding. Door het Dijkbestuur van Schieland werd aanbesteed 5. Het gedurende een jaar onderhouden van het schutverlaat te Overlaat. (Best. 94). Ingeleverd 2 biljetten. Laagste J. v. Kem pen, Overschie, 290. "KETFIEL EN SPALAND, 30 Mei. Dank zij de bemoeiingen van den Burge meester zal met ingang van Donderdag 31 Mei trein 312 (Schiedam vertrek 8.01 (Gw.) v.m.) des Donderdags steeds aan de halte Kethel stoppen tot het opnemen en uitlaten van reizigers, zoodat de veehouders weder op tijd op de Delftsche markt kunnen zijn zon der met eigen gerij te gaan. hij 'door een agent van politic naar huis gebracht. Een 14-jarige jongen, die in een goe derenwagen van een uit Rotterdam ko menden trein werd aangetroffen, is gis termiddag aan dc politie overgegeven, dio hem naar Rotterdam transporteerde, waar hij 'door 'dc politie aldaar aan de ouders werd teruggegeven. Hij had al meermalen zoo'n reisje gemaakt. Van een 5-jarig meisje, dat voor haar moeder eon boodschap zou doen, is door een jongen uit ha&r portemonnaie ccn gul den gehaald. De jongen wordt opgespoord. Twee als heer geklcede personen hebben gisteren onder het opgeven, van een valsch adres rijwielen gehuurd bij den rijwielhande laar J. Geerink. De Eotterdanische Ambachtschool. Uit het verslag omtrent de Rotterdamsche Ambachtsschool nemen wij over het volgende Gistermorgen is de 9-jarige Johanna Zwa gers, pvonende N. Sluisstraat op de Broers- vest door een handwagen overreden, ten gevolge waarvan zij aan de bovenlip gekwetst en de heide armen gekneusd werden. Zij is onder geneeskundige behandeling gesteld. Vanmorgen om 83/i uur is de '10-jarige A. v. Schijndel, wonende in 'het Heeren pad, door een handwagen op dc Koemarkt overreden. Hij klaagde dientengevolge over pijn in het onderlijf. Nadat hij in het tram huisje op zijn verhaal \v>as gekomen, is YolksbadlmU. In de week van 21—27 Mei '06 werden genomen 245 baden. lsta klasse. 2de klasse, kuipbaden '17 kuipbaden 34 regen 10 regen 164 school j> 5 ets. kinder 20 *ïol afgevaardigden ter Alg. Vergade ring van 't Ned. Oud. Gen., te houden begin Augustus te Venlo, werden door de aid. Ylaardingen benoemd de hoeren G. van der Molen en J. Bakker. Tot plaats vervangende afgevaardigden werden aan gewezen de hoeren 3. Hendriks en J. dc Korver. De grijze schilder Jozef Israels is, zoo- als men weet, een onvermoeid reiziger. Thans maakt hij een uitstapje naar Oos- tenrijk-Ilongarije en vertoefde volgens ont vangen berichten, bet laatst te Buda-L'esth. Voor den nationalen wedstrijd voor man nenkoren, in Augustus 'a. s. te Gulpen (Limburg) te houden, is ban den heer M, H. van 't Kruijs opgedragen, het verplicht koor voor de 'hoogste afdeeling te corn- ponceren. De Amsterdamsche liedertafel „Onder linge Oefening," directeur de heer J. A. Presburg zal ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan in 1907 een internationalen zangwedstrijd uitschrijven voor mannen- en gemengde koren. De wedstrijd heeft plaats in Augustus van het volgend jaar. In 1902 bij de viering van het 20-jarig bestaan, behaalde de liedertafe! groot succes met haar nationalen zangwedstrijd waaraan 35 vereenigingen en 2300 zangers en zan geressen deelnamen. Het secretariaat der liedertafel is gevestigd Rapenluirgerstraat 24 Amsterdam. Het uitvoerend comité van de tentoon stelling van Indische "kunst, kunstnijver heid en huisvlijt, in de a.s. zomermaan den, te houden in het Stedelijk (Suasso)- Museum te Amsterdam, ontving van vele verzamelaars van. Indische kunstvoorwer pen adhacsie voor zijn streven en vergun ning om door den heer Lacomblé uit hun verzamelingen alles te doen kiezen, wat tot opluistering van de tentoonstelling zal kunnen strekken'. In de zitting van liet kantongerecht trad heden als kantonrechter op mr. Kavelaars, plaatsvervangend kantonrechter in dit kan ton. Onder de vele zaken die in deze zit ting behandeld werden, was er een die meer speciaal de aandacht trok. Tegen den koetsier vun den stoommolen „Nederland", B. O verzier, was een vervol ging ingesteld wegens het „zonder noodzaak" rijden met een wagen bespannen met 2 paarden op het pad tussehen de hoornen aan de Nieuwe Haven. Als getuige waren gedagvaard de hemen AL L. Honnerlage Grete en J. A. M. Jansen. Op de desbetreffende vragen van den ver dediger, mr. Job. van Raulle, verklaarde de heer Honnerlage Grete dat over dat pad meermalen, ook voor zijn firma, fusten wor den gerold, doch daartoe is, zoo voegde ge tuige erbij, voor.zijn firma met vergunning van B. en YV. een steerien pad gelegd. Ook heeft get. meermalen wagens op het pad zien rijden. Get. J. A. M. Jansen verklaarde dat hij last had gegeven om met den wagen op dat pad te gaan, aangezien er 2000 zakken meel uit den molen moesten worden gebracht naar een daar liggende boot die zoo spoedig moge lijk moest vertrekken. Het O. M. eischte tegen bekl. l boete subs. 1 dag hechtenis. Mr. v.. Rnaltc betoogde dat art. 8 der verordening van 1893 toch zeker niet was gemaakt om belemmeringen in den weg te leggen voor handel, nijverheid en verkeer. pat niet dan bij noodzaak over dat pad mocht worden gereden had alleen ten doel te voorkomen dat op dat pad paarden of wagens worden geprobeerd of uit liefhebberij word gereden. Hier was wel degelijk nood zaak. De boot moest zoo spoedig mogelijk weg en een groot aantal zakken moest ge laden worden. Er kan met die bepaling niet bedoeld zijn overmacht of noodweer omdat in die gevallen de strafwet voorziet. Het O. M. meende dat hier geen „nood zaak" bestond. De lading lmd binnen den zelfden tijd in de boot kunnen worden ge bracht zonder dat de overtreding plaats had, indien slechts een paar man meer ann dat werk waren gezet. PI. meende daartegenover dat als die op vatting gold, nooit „noodzaak" zou bestaan. Zelfs do zwaarste vrachten zouden dan ge laden kunnen worden in booten zonder op het pad te rijden, want men moet dan eenvoudig zorgen voor voldoende krachten om het op andere wijze van de straat naar het schip te brengen. Do uitspraak zal over 14 dagen geschie den. In den loop dezer zitting werd nog be handeld een zaak van overtreding der drankwet to Maassluis. Het na bezetten tijd in een lokaal met vergunning vertoe ven. In deze zaak werd door een getuige onder cede een verklaring afgelegd, in strijd met de beëedigde verklaring vati den agent van politie. Na eeni-gen tijd in bewaring te hebben gezeten bleek de man zich het gebeurde heter te herinneren, zoodat toen zijn ge tuigenis overeenstemde met "die dor po litie. De ambt. van het O. M. wees hem na- nadrukkelijk op het ernstige van zijn hou ding en zei "dat hij maar juist ontsnapt was aan een vervolging wegens meineed. Centrale Raad van beroep. (Ongevallenverzekering.) Tn de gisteren te Utrecht gehouden open bare terechtzitting had de uitspraak plaats in hoogcr beroep van YV, v. d. B. smid te Vlanrdi gen tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam houdende ontzegging zijner vordering tot vernietiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank waarhij hem voorloopig een rente is toege kend van 0.54) per werkdag en tot voor- loopige toekenning cener rente van f 1.22.) per werkdag, ter zake van een hem over komen ongeval dat een breuk van het horst heen tengevolge had waardoor hij hinder heef', hij zwaren spierarbeid en niet met den voor hamer kan arbeiden. De Centrale 'Raad be vestigde de uitspraak. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde gisteren P. II. K., 13 jaar, glasblazersjongen te Schiedam werd wegens diefstal vim sigaren ter beschikking der regeering gesteld. Het hof heeft gisteren vernietigd het von nis der arrondissements-rechtbank te Am sterdam (krachtens verwijzing naar den IToo- gen Raad der Nederlanden) waarbij A. D. R. koetsier, en 2o. E. C. schoenmaker, bei den te Amsterdam, werden veroordeeld ieder tot 3 jaar gevangenisstraf wegens berooving van een vrouw op den Zeedijk van een por temonnaie met geld. Het Hof te Amsterdam bevestigde dat vonnis, uitgezonderd de straf, en veroordeelde hen tot 5 jaar gevangenisstraf; doch de Hooge Raad verwees de zaak naar het Haag sche Hof, dat hen veroordeelde tot 3 jaar ge vangenisstraf. Heden stond voor de arr.-reehthank te Leeuwarden terecht H. J. S., 44 jaar, vroe ger notaris te 'Leeuwarden, thans gedeti neerd. Beschuldigd van 1. Valschheiid in geschrifte in een reke ning-courant tussehen ,hem en G. B. C. Visser te Leeuwarden, gepleegd in het be gin van 1906; 2. Opzettelijk gebruik maken van die valschc rekening-courant, als ware ze echt en onv-ervalscht; 3. Verduistering .van 'f2000, ten nadeelo van genoemden .Visser; 4. Verduistering Vvan "f 500, ten nadeele van S. Fockema te Leeuwarden. Als raadsman van beklaagde trad op mr. A. Burger. Het O. M. eischte 1 jaar gevangenis straf. De zitting werd door veel publiek bijgewoond. De rechtbank te Assen heeft vonnis ge wezen in de zaak van den milicien F. 13., te Wcerdingerveen, thans in garnizoen te Amersfoort, die in den nacht van 4 op 5 Maart Albert de Veen met een mes gesne den en verwond heeft. De laatste is daarbij in het kanaal geraakt en verdronken. Het veroorzaken van den dood is aan B. niet ten laste kunnen worden gelegd. Hij is veroor deeld tot 5 maanden gevangenisstraf. I11 do heden gehouden zitting van het ge rechtshof te 's-llago werd mr. II. J. 31. Modderman beëidigd als officier van justitie bij de Haagsche rechtbank. De installatie van mr. Modderman zal Zaterdagmiddag a.s. ten 3) ure in een open bare algemeene vergadering van de ïlmig- sche rechtbank plaats hebben. II. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins schonken 200 ter tegemoetkoming in de kosten eener restauratie aan het gebouw van het Ned. Luth. Genootschap te Apeldoorn. Aangenomen; het beroep te Dok- kum (toez.) door ds. E. L. Nauta te Den Ilelde 1. Geref. Kerken. Op het schiereilund Schiermonnikoog wordt een Gereformeerde Kerk met pastorie ge- bouwd. Beroepen: te Puttcrshoek ds. G, YYr. II. Esselink, rustend pred. te YVatergraafs- meertc Qud-Loosdrecht ds. J. Bosch te Neede. R.-K. Kerk. De heer J. P. van Gennip, pastoor der parochie 't Heike te Tilburg, is, bi; gelegen heid van zijn 40-jarig priesterfeest, benoemd tot kamerheer van den Paus. („Cenlr.") IIooger Onderwijs. Aan de universiteit te Utrecht is bevor derd tot doctor in de rechtswetenschap de heer II. G. Ilolsteijn, geboren te Utrecht, op „Stellingen". Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap aan de universiteit te Leiden na liet verdedigen van stellingen de heer J. II. F. E. R. 0. Grey van Pittins, barrister-ut luw, Middle Temple, Londen, geboren te Ytenters- dorp, Transvaal. De heer Grey van I'itthi», die gistermid dag promoveerde in 't hedendaagsclie Ho meinsch-Hollandsch recht, is dc eerste die dezen sinds een viertal jaren ingestelde!) graad verwierf. Hij behoort tot do groep slu- deerende Afrikaanseho jongemannen, die, in Engeland de vereisehtn examens voor hun. toekomstige praktijk afleggend (do ■nier Gov is barirster at law) toch door sympathie oor het moederland gedreven, hier onder leiding van hun landgenoot prof. de Villiers s!v,- deeron. Aan de universiteit te Leiden is hot doc toraal examen rechten afgelegd door dcu heer B. F. Boekhold. Aan de universiteit te Groningen promo veerde tot doctor in dn rechtswetenschap de heer II. J. Kaspers, geboren te Bodum, na verdediging van stollingen. Bevorderd aan de universiteit te A malei- dam tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de hecren J. U. Polman geb. Ie Iloorn, en S. Lagerwey van der Horst, gob te Batavia. Het Nederlandsch Landbomvcoinitéhield heden in den „Haagschen Kunstkring' 'Ie 's-Gravenhage een vergadering, 'onder lei ding van den voorzitter, den heer P. J B. de Bruine, die mededeelde dat aanwe zig waren 58 'gewone en 2 adviscerendo leden. De voorzitter bracht warme hulde aan de nagedachtenis van het ontslapen lid van het Dagelijkse!) Bestuur, den heer P. van Konijnenburg, die gódurende zijn gan- sche leven zijn gaven en eigenschappen aan den landbouw had gewijd en wiens groote werkkracht en bijzondere ijver in dezen kring zeer werden gewaardeerd. Dc tekening en verantwoording over 1905 werd. goedgekeurd en dc contribute: ovoT 1906 bepaald op f 10 voor elk duizend tal leden daarvan, tot een maximum van f 100.—. Tot lid vn.n het Dagclijksch Bestuur in de pla.ats van den beer Konijnenburg werd gekozen dc heer E. Schrage te Klooster- veen. Aan mr. A. Ferf werd met een harte lijke toespraak van den voorzitter op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Tot secretaris werd in de plaats van mr. A. Ferf benoemd de heer S. R. vonFranck. te 's-Gravenhage met 31 san de 59 stemmer. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 30 Mei. Arbeid ^'uutract. Bij dc algemcer. 'tes«houwingen over dc vijfde afdeeling (sun do verschillende wij zen waarop de dienstbetrekking, door ar- leidsovereenkomst ontstaan, eindigt) betoog de de heer TROELSTRA dat een wetsont werp dat de belangen der arbeiders wU behartigen hun vakorganisatie en stakings recht niet moet benadcclen. De wetgeving moet in hoofdzaak de economische kracht van den arbeider versterken. Tot nu toe is echter in die richting nog niet veel ten onzent gedaan. Spr. betoogde dat het eerste ontwerp» Loeff op krasse wijze de vrijheid van r e- weging der arbeiders heeft belemmerd ca dathet tegenwoordige dit wel in mindere mate doet doch ook op belangrijke wijze. Het ontwerp sanctionneert het staangeld, en stempelt dc werkstaking tot contractbreuk, waardoor de stakende arbeiders worden ver zwakt in de oogen der publieke opinie. Doer de felle actie tegen de eerste editie van dit ontwerp hebben de sociaal-democraten een nuttig werk gedaan voor de arbeidersklasse. Kinderhuis Welkom''. Toen eenigen tijd geleden in de bladen een storm opging tegen het beheer van het kinderhuis „Welkom", aan de Slotlaan ie Rotterdam, was het resultaat van die bewe ging dat de Verecniging voor Gemeente en Volksbelangen, daartoe van verschillende zijden aangezocht, deze zaak ter hand nam. Het bestuur dezer verecniging belegde toen eori vergadering van personen welke geacht konden worden in deze zaak belang te stellen met het gevolg dat een commissie werd benoemd om te trachten een oplossing te vinden ten einde het goede dat aan de ui- richting ten grondslag ligt niet te doen ver loren gaan. De commissie stelde zich met den directeur-oprichter, den heer Vink, m verbinding en verkreeg van hem alle ge- wenschte inlichtingen. Door het later vrijwillig aftreden van den

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2