stabsxïëïïwsT" BINNENLAND. YLAARDÏNGEN. Kunst ph Wetenschap. ItfiClit zaken. Kerk en School, Ingezonden Mededeelingen. te Een moeielijk groot brengen kind. Hofbericht. II. M. ile Koningin heeft voor een inge zetene van Zaandam een bedrag van f 40 beschikbaar gesteld, om daaruit te bekostigen de eerste uitgaven voor opleiding van zijne dochter voor het lager onderwijs. Kwestie-Van Heeekeron. Naar do ,,N. ft." verneemt, is gisteren de commissie voor de verzoekschriften uit de ÜOi'sie Kamer bijeengekomen. Deze bijeen» omst staat vermoedelijk" in verband met e kwestie-Van Heeekeron, lid van de Eerste Kamer en gezant te Kopenhagen. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is lLr. Ms. instnictieschip Nautilus, onder bevel van den kapitein-luite nant ter zee .1. F. B. van Dijk, 4 dezer te Santa Crux de Teueriffe aangekomen. Audiënties. Do gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal morgen (Vrijdag) niet plaats bobben. Onze Ministers. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bezocht lieden eeltige steenfabrieken langs den Hollandsehen 10gel, vergezeld dooi de arbeidsinspecteurs hl liet distriet. Ned. Bank. Bij Kon. besluit is Herbenoemd bij de naamlooze vennoot schap „De Nederlandsehc Bank" tot secre taris-directeur de heer tnr. J. G. N. de Hoop Seheffer, De Cliineesche missie. Omtrent het bezoek van de Chinoesche Missie aan Amsterdam, valt nog het volgende te melden, 't- Bezoek der Missie aan het Rijksmuseum moest wegens gebrek aan tijd van het programma geschrapt worden. Dus reed men rechtstreeks naar de diamantslij perij van de firma Assehor. Alleen werd on derweg op het Frederiksplein even stil gehouden om een kiek te nemen. Over het bezoek van de Cliineesche hee ren op liet stadhuis te Amsterdam deelde de burgemeester, inr. Van Leeuwen, later liet volgende mede aan een verslaggever van het „Handelsblad" ,,'k Heb niet veel gezegd, en ze maar dadelijk m'n werkkamer laten zien. Dien grooten bol, dien ik daar heb staan, vonden ze prachtig. Meneer Toewang Fang vroeg me, of deze gekleede jas nu mijn beste plunje was, en of ik niets beters had. Ze vonden 't blijkbaar nogal gewoon. „En van m'n kamer zijn we naar de raad zaal gegaan. Daar hadden ze ook liet een en andeb te vragen. Dien minister van eore- dienst heb ik op in ii 11 stoel laten zitten en dadelijk vroeg hij, waarom dat ding hoo- ger was dun de andere. Dan zien de nion- chen wat nteer tegen je op, heb ik hem maar gezegd. „De Koningsportretten vonden ze prach tig, daar moesten ze wat van lioorenmaar die andere schilderijen waren te gewoon, te ordinair; daar werd niet op gelet. „En hoe die heeren nu heeten? .Ta. ik heb 't gewetenze zijn allemaal aan mij voorge steld. Maar denk je, Jat ik zulke namen onthouden kan 1 Eén was er, die heeft me z'n kaartje gegeven, omdat ik hem steeds ver keerd noemde. Hier is 't Onmiddellijk na hun terugkomst uit Am sterdam, hebben de hooge commissarissen, hoofden der Cliineesche missie (de onderko- - ning en de minister van Eeredienst). verge zcld van den Chineoschen gezant bij ons hof en nog twee leden der missie, een bezoek af gelegd bij den minister van Staat, Z.Ex mr. T. M. C. Asser. De militaire leden van de Cliineesche mis sie hebben gister de topografische inrichting te 's-Gravenliage bezichtigd. Hedenochtend werd door de missie een bezoek gebracht aan het Museum Mesdag en ten 1 i ure aan het gebouw van het Hot van Arbitrage. Ten 12 ure nam de missie, die heden middag voor goed de residentie verlaat, af scheid van den minister van Biiitenlandsche Zaken, in diens Departement. Dr. J. Vroesom do Haan. De beer Dr. .1. Vroesom de Haan, direc teur der Bijkskweekschool voor vroedvrouwen en kraaminrichting to Rotterdam, die tegen hall Augustus zijn eervol ontslag beeft aan gevraagd, nam heden afscheid van liet per soneel. leerlingen en oud-leerlingen. In de versierde eetzaal werd hij namens leerlingen en oudlccrlingcn. welkom geheu ld! door den assistent-verloskundige, dr. Bitter. Vervolgens houd mevrouw Campagne Buscus, vroedvrouw te Lochein, hem na mens oud-leerlingen een boekenkast aan; m-oj, Bakker, namens de leerlingen van het le en 2e studiejaar oen fauteuildaar na. werden bloemstukken aangeboden door mej. Rose bh akker namens de leerlingen. Door de hoofdonderwijzeres, mej. Groeve, namens haar zelve, dr. Bitter en de huis meester-os, mevrouw 1. Koning, en door mej. M. Kadt, uil Vlaardingen, namens de afd. Zuid-llollaiul van den Bond van Vroedvrouwen. De lieer Quarles van Ufford, hoofdambtenaar van Binncnl. Zaken, bracht hem in opdracht van den minister, den dank der regeering over. Nadat dr. Vroesom do liaan voor al deze blijken van belangstelling bedankt had, werd hem ten slotte nog .tor eere van zijn 40-jnvig huwelijkfeest zijn busle in brons aangeboden, met verzoek, deze als blijvend aandenken in de school te willen plaatsen, waartoe Jiij gaarne zijn toestemming gaf. Krijgsverrichtingen in Imlië. Blijkens uit Indië ontvangen telegraph! sche berichten zijn, sedert de jongste mede deelingen dienaangaande in de Nederland sche Staatscourant van 4 Mei 1906, no. 103 bij de krijgsverrichtingen a. in Atjeh en onderhoorigheden, verdron ken, de sergeant A. W. van der Spil zwaar gewond, de lste-iuitenant der in fanterie G. F. B. Watrin, de 2de-luitenant van dat wapen E. G-. Gaarlandt en ser geant A. Verbeek licht gewond, de fuseliers JT, Oalleyn en G. Sap b. op Celebes gesneuveld, de sergeant A Gertenaar gewond, en sedert overleden, de 2de-lui tenant der infanterie C. F. J. Pape; overleden, de fourier F. Th. Schmale; zwaar gewond, de geniesoldaat P. van Vlaardingen en de fuselier E. E. Mollet licht gewond, de lstc-luitcnant der infan torie M. J. Berchonhoff en de sergeant J Abbink en onbeduidend gewond, de sergeanten J. Bookelaar en H. Boelhouwer. J. A. Lente -j- tn Imogen ouderdom is te 's-Gravenhagi overleden de heer J. A. Lente, oud-steno graaf bij de heide Kamers der Staten-Gene raul. Toen hij op bijna 70-jarigen leeftijd een welverdiende rust ging nerneri, erkende de Regeering zijn Verdiensten door hem de onderscheiding van Ridder der Orde van Oranje-Nassuu toe te kennen. Haagscke vredesconferentie. Naar aanleiding van de aansporing iu den Zwits-ersclien Nationale» Raad, dat Zwitserland voorstellen moet op den roos ter van werkzaamheden van de Ilaagsche vredesconferentie ook het ontwapenings- vraagstuk te. plaatsen, merkt de „Vossische Zeiltuig" o.a, op: Dnitsehhmd moet zich niet verzetten tegen de oplossing van deze kwestie, om niet het verwijt op zich te la den, dat het de eigenlijke grondoorzaak van de stijgende oorlogstoerustingen is, want dat zou Duïtschland's invloed kunnen scha- den en vijandelijke bondgenootschappen kunnen bevorderen. Men moet zich niet door wantrouwen er toe laten verleiden, het voorstel ronduit te verwerpen. Op de conferentie kan men de voorstellen eerlijk onderzoeken, de goede aannemen, en de gevaarlijke verwerpen. Al wordt "de kwes tie maar gedeeltelijk opgelost, Ban zou dat voor de beschaving 'toch nog een voor deel zijn. Ontwerpen Vredespaleis. Hedenochtend te half twaalf bracht, de Chineescho missie nog een bezoek aan de tentoonstelling van ontwerpen voor het Vrc- lespaleis, welke heden door verschillende autoriteiten werd bezichtigd. Deze tentoonstelling zal a.s. Zaterdag tus selieit 1 en 5 uur open gesteld zijn voor .leden van den Ned. Journalistenkring, en voor speciale kunstverslaggevers niet-leden van den kring op vertoon doner legitimatie van hun redactie. Het maken van photo- grafiën of schetsen der ontwerpen is streng verboden. Eerste Neder!Koopmansgilde. Te Düsseldorf is opgericht »Het eerste Nederlandsche Koopmansgilde", dat zich blijkens de statuten ten doel stelt »de be hartiging van de belangen van handel nijverheid, landbouw en veeteelt van Neder land en zijn koloniën in bet verkeer met bet Duitsche Rijk, in het algemeen de be vordering van de handelsbetrekkingen we derzijds". Het bestuur dezer vereeniging, waarvan voorzitter is de heer A. Hendrix en le se cretaris de heer E. H. M. de Gruyter, heeft aan verschillende firma's iri Nederland en Duitschland circulaires gezonden, waarin op steun wordt aangedrongen. m—ta—man redacteur een commissie van redactie aan te tellen, verworpen was, werd besloten de iede- -ilio mede te doelen, dut liet B. zich met leze voorstellen kon veroonigen. 2e. Reeds eenigon tijd geleden was van Den Hang Tllb (Sclieveningen) het. ver zoek ingekomen do uitgave van een weekblad goed te keuren. Er was toen geen besluit genomen, omdat het P. B. nadere inlichtin- en wonsehte. Geantwoord zal worden dat het P. B. het niet goed vindt voor „Selieve- niligpn alleen een blad uit te geven. Vim de ingekomen stukken dient nog ge noemd te worden: Een verzoek van liet uil- oorend comité voor Algemeen Kiesrecht om met het .Partijbestuur samen te nomen, ton einde van gedachten te wisselen over hef Ned. Comité en over de aktic voor liet -alge meen kiesrecht. Hieromtrent werd besloten de in dit schrij ven aangegeven punten van discussie eerst te espreken in een volgende partijbesttturs- vergndering en daarna de samenkomst mot hel uitvoerend comité te houden. Behalve bovenstaande punten worden ni ;cdu;m «Hl aantal punten van meer luiisliou delijken aard, waarvan de belanghebbenden nr-dedeeling zal worden gedaan. Ten slotte zij nog vernield, dat het P. B. besloot, dat in de verslagen van de P. B -ver giuleriiigeii niet nicer zou worden mecgedi.vCl, of een voorstel al dan niet met meerderheid van stemmen was aangenomen. („Hel: Volk.") S. D. A. P. Het Partijbestuur der S. D. A. P. ver. gaderde Zaterdag 1.1.aanwezig waren alle leden. Het was de eerste bijeenkomst van het nieuwe Partijbestuur. Verschillende denk beelden in zake propaganda en actie werden in het miüuen gebracht. Aan een co missie uit het P. B. werd de opdracht gege ven een schrijven aan de partij op te stellen dat in een volgende P. B. vergadering dan behandeld en vastgesteld kan worden. Van de congresbesluiten werd in de eerste plaats behandeldde Redactie van „Het Volk". Het resultaat was de oproeping van sollicitanten naar de betrekking van Redac feur aan „Het Volk." In de tweede plaats, de actie inzake Ar boidswetgeving. Over dit punt werden voor la dg.> besprekingen gehouden, in hoofdzaak nvcf den vorm, waarin deze actie zou worden gevoerd. Van de overige behandelde punten dienen hier nog vermeld le. Van het bestuur der federatie-Zaan streek was ingekomen het bericht, dat het op' dc algemeene ledenvergadering onder meer het volgende voorstel wil doenAls verant woordelijk redacteur van de Voorpost partij genoot Duijs te benoemen. Hieromtrent werd vervolgens art. 52 van het huish. reglement de meening gevraagd van het partijbestuur. Nadat een voorstel om de federatie te adviseeren in plaats van één Een llcliikwestie. In de Dinsdag gehouden gemeenteraads vergadering van 's-Gravenzaiide deed de voor zitter mr. J. Bount mededeel!ngen over de iehtkwestie in de gemeenten,'s-G raveiizan- de, Naaldwijk, Monster en Hoogduinen. De gecombineerde gemeentebesturen hebben een parig besloten niet, over le gaan tot het. hou wen van een eleetrische centrale en het ex- ploiteoren daarvan. Spreker acht den stand der kwestie weinig bemoedigend en het be houd eoner centrale hoogst twijfelachtig. On- lubbelzinnig heeft de E. N. E. M. te ken nen gegeven na 15 Juni op geen enkele voorwaarde meer stroom Ie willen leveren. Thans is tot 1 Juli aan eenige personen ge legenheid gegeven een concessionaris te zoe ken. In elk geval zal dus het- Wesfhuul 1-1 dagen zonder licht zijn, terwijl ook daarna, zoonis spreker het uitdrukte, nog geen licht in deze duistere kwestie te zien is. De raad besloot tot 1 Juli een afwachtende houding aan te nemen. (,,N. Br. Crt.") Doorgnng-shuls to Hoonderloo. Gisteren is te Hoonderloo nabij Apeldoorn het nieuwe Doorgangshuis op feestelijke wijze geopend. Onder de aanwezigen werden opgemerkt vertegenwoordigers van het ministerie van justitie, leden van colleges van bijstand en advies, burgemeester en wethouders van Apeldoorn, afgevaardigden van verscheidene zustervereeiiigingen. De voorztter, dr. L. Heldring, hield een feestrede, daarna werd nog hot woord ge voerd door verschillende afgevaardigden ter wijl prof. dr. J. J. T. Valeton het' slotwoord uitsprak. Hot muziekgezelschap te Apeldoorn luis terde het feest op. Vereen, voor Chris. Volksonderwijs Heden vergaderde in de sociëteit dor Rottordnniscbe Diergaarde, de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs. Uit het. verslag, in deze vergadering uit gebracht, Jblijkt, dat hot. afgeloopea jaar veel jeleurstcIlcTids, maar ook veel goeds opleverde, zoodat er geen reden toL ontmoe diging bestaat, allerminst waar de Ver eeniging bij 't eind van een jaar nog al tijd een Eben Haëzer mocht oprichten. Met de tweeinaandelijkseho verspreiding van „Ons Schoolblaadje", wer^l geregeld voqrtgegaajx, Be Oranje Collecte was 1150 minder dan iu 1904. Het gef.nl der bij dc Vereeniging .aangesloten scholen sloeg van 109 tot 120, terwijl eenige Veroenigingen tot stichting van een Christelijk school, ook tot de Vereeniging toetraden. Voor den lieroepsraad der Vereeniging werden door de schoolbesturen gekozen de heeren W. J. ,T. Koole, te Middelburg, Dr. P. J. Kromsigt, te Rotterdam, en Prof. C. O. Sogers, te Groningen, terwijl door liet. onderwijzend personeel gekozen werden de heeren: Dr. J. Th. de Visser, te Am sterdam, J. H, Blum, Ic Vlissingen, enC. W. v. Bcntvcldt, te Rotterdam. Deze zes heeren kozen tot zevende lid,-tevens voor zifter, Jhr, Mr. P. A. J. van den Bran deler, te Amsterdam. Verder deelt het jaarverslag nog mede, dat het Hoofdbestuur maatregelen denkt te nemen tot, de oprichting jan een eigen kweekschool, tol vorming van onderwij zers. Het aantal Chr. scholen neemt toe, dank zij de gunstige wijziging onder het Mi- nisterie-Kuyper, en de wet op liet L. '0., aangebracht; maar dit cisclit ook veel ver meerdering van hel onderwijzend perso nnel. In aanmerking nu genomen het eigen aardig karakter der Vereeniging, haarband met de Ned. Herv. Kerk, is voor haar een eigen kweekschool dringende behoefte ge worden. Waar hiervoor echter een krachl.igenfi- nancieelen steun noodig, is, doet hel be stuur een ernstig beroep op allen, die be langstellen in het Christelijk Onderwijs. Een gift van f 1000 en een van 125, welke reeds inkwamen, werden met dank baarheid aanvaard. Dc onderwerpen, waarvoor in deze ver gadering in het hijzonder de aandacht werd gevraagd, .jonden ten nauwste met deze plannen iu verhand, n.l.: 1. „Hel. leerplan der Christelijke Lagere School", dat in geleid werd door den lieer I. II. Franken, te Zwolle, en 2. „De opleiding van onder wijzers", dal. ingeluid werd door den lieer .7. Blum, Je Vlissingen. O VER SC 111 E, 7 Juni. Do rijksveldwach ter II. J. Tilman betrapte, gisterenavond in do Delftsche Sehio alhier op het vissollen met fuiken zender voorzien te zijn van akte of vergunning, do alhier wonende 57-jarige waker F. K. Hedenmiddag ten twee uur had ton Raad- huize alhier door B. en IV. do openbare aan besteding plaats van lo. I lel afbreken van een bestaande hou ten beschoeiing gelegen lusseheu de Vrij heid en de Noovdnioleti langs de Noord- vestgraelit en hot plaatsen van een nieuwe beschoeiing aldaar. 2o. Het afbreken van een beslaande lan en beschoeiing gelegen voor de fabriek van 'lieitiisehe producten aan den Noordvesl- ingel en liet plaatsen van een nieuwe be schoeiing aldaar. 3o. Het trekken van bestaande en liet maken van nieuwe dukdalven en besclier- niingspalon in de Voorhaven. Hiervoor waren 9 insclirijvingsbiljetien en wel van A. Lodder te Üud- voor 609011. J. Nederhorst voor 7(140; E. Wienhoven te voor 7998; S. Schoonbonin te voor 8340 Al, Visser te Pa voor 8570; J. A. Verheul le voor ƒ9100; P. van Wijngnur- Sen te Dordrecht voor ƒ9140; \V, A. Vcr- iriiggo te Gouda voor 11700 en J. J. Diiijm (o Gouda voor 12876. Daar liet biljet, van A. Lodder te laat was meekomen bleef dit buiten beschouwing. Dc toewijzing geschiedt later. ten ngekomen Beijerhirtd te Gouda Schiedam Voorburg pond recht Rotterdam In den nfgeloopen nacht zijn van een be woner der Villastraat tien konijnen wegge nomen, waarvan bij de politic aangifte werd gedaan. Kort daarna werd aan de politie kennis regeven dat een aantal konijnen over een milling in de Mariaslraat waren geworpen, terwijl ze tevens mede naar liet. bureau waren meegebracht. Hierdoor was de eigenaar weer poedig in liet bezit van zijn vermiste beestjes, waarvan er echter één ontbrak. Uit de woning van J. v. d. E. in de looierij achter het Broersveld wordt sedert gister avond vermist een zilveren lieerenhorloge met dito ketting. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Een beschonken zeevisscher, die vannacht op liet politiebureau alhier in bewaring was gesteld, mankeerde hedenmorgen op zijn logger te Vlaardingen die naar zee moest. Hij is daarop per rijtuig afgehaald en naar boord gebracht. Uit de 129 sollicitanten voor de betrekking van hoofd der gemeentelijke gyninastiek- sciiool aan de Parklaan te Groningen, komt als No. 2 op bet drietal voor de heer F. M. G. Harting, onderwijzer aan de school A alhier. Rembrandt, hulde le Leiden. De commissie voor de tentoonstelling van werken van Rembrandt en Leidselie mees tors der 17e eeuw is er in geslaagd, van ver schillende kanten toezeggingen voor belang rijke inzendingen te verkrijgen. Dc vorst van Liechtenstein zendt uit- zijn beroemde verzameling Ie \Yoenen liet Loken de zelfportret van Rembrandt met den paar sen mantel en de buret en liet portret vai Rembrandt's zuster. Beide schilderijen wa ren niet- op de Renibrandt-tentoonstelling Nooit le voren publiek tentoongesteld zijn de volgende Renihrandts, die eveneens twee maanden in Leiden zullen komen: de zoogi naamrio Bcipio, een groot doek uit des mees ters laten tijd. verleden jaar in Engeland ont dekten een schilderij mot Christus en de Samaritan nsclie vrouw, uit de collectie Sheepshanks in Engeland. Eindelijk nog als nieuwigheid de in-Friesland kortelings ont dekte Saskia. Dan komen or van Dr. Ere dins: Jïmïihmndlss Andromeda cn zijn por tretten van zijn vader en moeder. Uit St Petersburg (Delnroff) wordt een Rabbijn van Rembrandt verwacht, terwij! met nog enkele andere eigenaars van weinig bekende Rem Brandts besprekingen worden gevoerd. Het museum le Sehwerin zendt een prach tigen Gerard Don, een Slingclandt en „de dame aan het klavier" van Frans van Mieris een van de meesterwerken van dien kunste naar. Andere schilderijen van Gerard Don worden ingezonden door don heer Hollilscher te Berlijn, Kieinbergen tc Parijs, Baron von Liphart te St. Petersburg on anderen. Verder zijn tal van werken van Jan Steen toegezegd o.a. uit do collectie Bredius en uit die van Schlors, Kleinburger en do Jonge tc Parijs. Zelfs uit Lemborg komt een nanbic ding der Herders van Jan Steen (collectie Graaf Pininski), terwijl ook Graaf Delnroff ii it, Petersburg een Jan Steen zendt. Van Pinter de Hooeh, die korten tijd te Leiden werkte, zal een mooi interieur uit dn collectie Schlors te Parijs .worden tentoon gosteld. Onder de verdere Leidsche meesters zul Ien o.a. zeer goed vertegenwoordigd zijn Jan Lievens, Brekelenkam en Vun Goj-en, verde de Pape en enkele kleinere meesters. Uit Denemarken, België, Zwitserland en alië worden nog inzendingen venvacht, t Diiitselilaud o.a. nog schilderijen uit de Tzameling Thieine tc Leipzig. Ook voor do (eokeningen- en reproductie- toonstelling worden steeds meer toezeg- ngcu gedaan, zoodat, ook deze geheel vol ns het plan kan worden teil uitvoer ge acht. De tentoonstellingen duren twee maanden. Door de ilaagsche rechtbank word heden- /njgesproken A. v. d. A. te VGniveiilni»c, lie den 3lil Mei voor dat college' loreclit- 1 ieul als medeplichtige in den [lostzegcldirf- stal in een der bureaux van het linofdbe- tnur der posterijen te dier slede. Gisteren deed hel gerechtshof te Vtlcr- logenboseb uitspraak in zake Adriaan Jozef Seegcrs, 47 jaar, dugkumer, wonende, te Maastricht, thans gedetineerd. Bij vonnis van de rechtbank te Maastricht van 10 April. j.l. werd beklaagde schuldig verklaard aan zware mishandeling, gcpleeg,! Ien l'Jt'ti Januari j.l. op Barbara Dreessen, Ki jaar, logement houdster, huisvrouw van \nlonin9 lieggelc te Maastricht, en veroor- leeld tol 8 jaar gevangenisstraf, alsmede tot betaling van ƒ,133 aan genoemde Barbara Dreessen ais schadevergoeding. Het hof heeft-dit vonnis vernietigd, ha- klaagde- schuldig verklaard ami poging tot moord en veroordeeld tot 4 jaren gevangenis straf, alsmede tot betaling van bovengenoem de schadevergoeding. Hetzelfde gemdilsliof heelt lml vonnis van rechtbank le Maastricht van -1 April, waarbij Willem Tmnmers, 22 jaar, landbou wer, woimnde te Galeen, thans gedetineerd, schuldig verklaard aan poging tol doodslag reph'fegd in den nacht van l op 2 Fehr. j.l >p Pieler Muonen. 24 jaar, schrijnwerker le mtferade. veroordeeld werd tot 3 jaar ge- .'niigónisstral', vernietigd; beklaagd werd schuldig verklaard aan 'izelfde misdrijf en tol dezelfde straf veroordeeld. Ne», Herv. Kekk. B e r o e p e n te Niemv-Dordrecht (Dr.) de lieer J". 1'. Cnnnegieler, Dzn., cand. to Utrecht; te Wicringerwiuml de hoor 1'. Smid, cand. to Waldendorp. - A a n g o n o in e n hot: beroep te Geer- truidenborg door ds. P. Th. Wiclaüdt te Gulpen; het beroep te Zierikzee (toez..) door ds. J. Helder, emoritus-pred. te Am sterdam. Te Utrecht geslaagd bij het theor. geaoesk. examen 1 de heeren J. E. Honeoop en A. 1'. H. A. de Kleun. 30 cent per regel. veel Me l'lnk Pillen licblten liet goed geilamn. De jonge Robert ILucliaru is een kini waarvan de gezoiullieidstonstund veel on- II,st veroorzaakt heelt, liet was moeielijk groot te brengen, muur esen zooveel bezorgd- ïu'id als zijn gezondheid gegeven heeft- vour de bulla adding met de Pink Pillen, even zoo- veel tevredenheid heelt dezelve gegeven seuoil hot deze pillen genomen heeft, „Mijn zoon Robert, zoo zegt, ons de lieer Frnin;ois Bouchard, zijn vader, is stecdi' lijdende geweest. Hij was bloedarmoedig en klaagde voortdurend. Nimmer bad bij bon ger en dikwijls moest men hem met gcwelc doen eten. LI ij klaagde dikwijls over maag krampen en de spijsvertering was slecht. Al- hij met zijn kameraadjes wilde loepen moes; hij terstond ophouden en was hij benauwt en had steken iu de zijde. Als bij te huis d.' trappen klom was hij terstond buiten adem. Dikwijls had hij verblindingen oa flauwten. Hij klaagde dikwijls over schele hoofdpijn. Hij was steeds bleek en was im mer tenger. Des nachts sliep hij slecht. Vrij hebben hem du heli and cling met de Pink Pil len doen volgen die aan vele personen in en zo omgeving goed gedaan hadden. Sedert mijn zoon dc Pink Pillen genomen beeft, is bij oneindig veel beter. Hij is zeer opge ruimd, eet met graagte en klaagt over niet ec-ne ongesteldheid en is zeer sterk ge worden." De heer Franpois Bouchard, woont te Ra- rijs, rue Ilégésippo-Moroau, Xo. 17. De Pink Pillen worden dikwijls beschouwd nis een geneesmiddel dat uitsluitend voor groole personen bestemd is Zulks is oen vergissing. De Pink Pillen hebben merkwaar dige resultaten gegeven bij de kinderen, voor al op liet tijdstip der groei. De Pink Pillen, lieniieuwers van liet bloed, versterkers van Iet zenuwgestel kunnen aan de kinderen slechts goed doen. Ilet is voldoende hun eenvoudig de dosis te geven die voor hun leeftijd past, welke op den prospectus, die zich om iedere doos bevindt, staat aange geven. Zij zullen hun bloed, eetlust, krach ten en sclioono kleuren geven. Zij zijn even zoo goed voor de jongens als voor dc meisjes. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, alge meene zwakte, maagkwalen, zenuwaandoenin gen. Zii hebben hardnekkige gevallen van St. AGsusdans genezen. Prijs 1.75 per doos, 9.por 0 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilé, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepolliotider voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2