VOOIl DAMES. YOOR KINDEREN. groene weefsel der bladeren enz., de ka naaltjes verdrogen, worden lichtgroen van kleur en kunnen dan met eenige verbeel dingskracht wel voor letters worden rum- gezien. Hiervan mankten de priesters ge bruik, terwijl zij zelf met oen bijtende vloei stof, die roode of paarse sporen nalaat op bast en bladeren van den boom, het ge noemde gebed oisehreven. Daar de bla deren, die als geneesmiddel dienen, zeer begeerd en goed betaald worden, houden de priesters steeds verscheidene boomen van verschillenden leeftijd in voorraad om in tijd van nood een zieken „heiligen" boom ongemerkt door een van denzelfden leeftijd, die hem zooveel mogelijk, nabij komt, te kunnen vervangen. diende van den sultan, en Sureva Paclm, zijn geheime secretaris, stierven onder de meest verdachte omstandigheden, en de stern dos volks aarzelt niet om ilea sultan op zijn minst to verwijten, dat hij zich ver blijdt over bun dood. EEN TIJGER.TACHT 11 ET OLIFANTEN. De Prins van "Wales, de toekomstige kei zer van Indie, was onlangs voor de tweede maal in dat rijk. De Engelsche troonsop- volgers rekenen het tot hun plicht van lijd tot tijd door hun verblijf in tie ver schillende doelen van het groole rijk de groote menigte onderdanen wat nauwer te verbinden arm het rijk niet alleen, maar ook aan het vorstenhuis. De. tegenwoordige koning is zijn zoon hierin voorgegaan en do herinnering aan de schitterende feesten ter gelegenheid van diens bezoek leeft nog onder de Hindoes voort. De aanstaande vorst ziiet natuurlijk het land van zijn besten kant. Dat ook nog onder liet Engelsche bestuur jaar op jaar duizenden van honger omkomen, wordt bij zulk een feestelijk bezoek vergeten, de inlandsche vorsten vertoouen de volle pracht van hun Oostersche hofhoudingen het eene feest volgt op het andere. Jacht partijen belmoren ook in Europa tot het j de hem in de rede. „Ik deed u een een- EIF.R1IANDF.L. Egypte drijft, een buitengewoon levendi- gen handel in eieren. Hier volgen eenige getallen uil. het vorige jaar van October tot October. In het jaar 190-11905 be droeg de eicruitvoor uit. Egypte ongeveer (iO millioieu. of -i 1.021 kisten, waarvan er 3(5.180 naar Engeland, 1841 naar Frank rijk, 1507 naar Oostenrijk, 11-18 naar Duitschla.nd en -12 naar Italië verzonden zijn. De getallen dezer kisten wijzen op een vermindering van 2136 bij .19031904 on 100(51 bij 190219Ü3. Deze vermindering van uitvoer is in tic eerste plaats te wij ten aan de cholera, die onder de hoenders in Egypte hoersciiL, tol welker bestrijding de regeering niets doet. Dal bij dezelfde of een graatore vraag onder deze omstan digheden de eierprijzen steeds moeten stij gen, spreekt wei vanzelf. Laatst werden voor 1000 eieren 170 tot 200 piaster, da Lis f20.4 en 124 betaald, ongeveer bet. dubbele van wa;t men er 7 of S jaar geleden voor gaf. GEEN „JA" EN GEEN „NEEN". „Gelooft u, dat de beschuldigde gelijk luid?" vroeg een jong rechtsgeleerde aan een bejaarden voorzichtigen getuige voor de rechtbank. „Ja, ziet u, als „We hebben nu dikwijls genoeg ,,als" en „maar" gehoord," viel de rochtsgeleer- vaste programma van de hoffeest-en. Maar een jacht op koningstijgers met. behulp van daartoe afgerichte olifanten, is een sport die slechts een Oostersch vorst zijn be zoekers kan doen genieten en die zelfs de berenjachten van president. Roosevelt, in de schaduw stelt, om niet te spreken van de gewone drijfjachten der Europeesche vorsten, waarbij van opwinding en 'gevaar geen sprake is. De tijger is in de met kreupelhout begroeide moerassen van In- dië nog altijd 'de gevaarlijkste vijand van den mensch. Zoo het toeval hein met den koning der dieren deed samenkomen in '<t algemeen zijn hun jachtvelden ver van elkaar zou de tijger waarschijnlijk de overwinnaar blijven. In vroegere jaren waren de tijgers ech te landplagen; heele streken, waarin zij in grooten getale voorkwamen, werden ont volkt, en dikwijls kwam het voor dat tij gers de postverbinding onmogelijk maakten, doordat zij alle postboden aanvielen en verscheurden. De inlanders waren vrij machteloos tegenover hen; pas de Euro peaan werd hem door zijn goed ingerichte vuurwapens meester. Bij de jacht door de rijke tropische vel den, in welker kleurenspel de geelzwarte huid van den tijger bijna onopgemerkt blijft, dienen de olifanten niet alleen als een hooge, veilige zitplaats, maar vervul. voudige vraag en ik .verlang er een een voudig antwoord op. Had hij gelijk?. Ja of neen?" „Ik kan daar werkelijk niet met ,,ja" of „neen" op antwoorden. Geen van hei de zou juist zijn. U moet weten „Denkt u, mijnheer," vroeg do rechts geleerde, die zich geweldig opwond, „dat u mij een vraag zou kunnen doen, die ik niet met „ja" of „neen" zou kunnen be antwoorden „Dat zou ik zeker kunnen," antwoordde de oude man bedaard. „Laat dan eens hóoren," sprak, de man der wet met een ongeloovigen glimlach. De oude heer zette zijn bril wat vaster, leunde met zijn armen op de getuigenbank en keek den advocaat een oogenblik aan. „Wil u ons eens vertellen," vroeg hij daarna, „of u in uw eigen meening een even groote dwaas is, als uw uiterlijk het doet vermoeden?" Toen het gelach bedaard was, hooide men den advokaat zeggen, dat hij klaar was met dezen getuige. JAPANSCHE RECLAME. De Japanners doen alles op een eigen aardige manier. Hier volgt bijv. een ad vertentie van een Japanschen boekverkoo- per: „Voorde den van onze zaak 1. Prij- i zen goedkoop als een loterij. 2. Boeken len tegelijk de tol der honden en rijders. e|egarR jjg een zingend meisje. 3. Druk Men tracht den tijger met behulp vanger- hel(]er a]g 4< p - sterk ;üs ee scheidene dezer sterke dieren te omsinge len zoodra een olifant een tijger bemerkt, steekt hij den snuit in de lucht en stoot een waarschuwend geluid uit. De jager moet wel zeker zijn van zijn schot, want het gebeurt dat een Hjgor zijn buit van den rug van een olifant weghaalt. Dit verhaalt tenminste Brehm in zijn prach tig werk „Het Leven der Dieren". Wordt do tijger evenwel, al is het ook maar licht, I komell) zujierL daarvoor verdwijnen. 10. Do een olifantenhuid, 5. Behandeling der klanken zoo beleefd als door eoncurreerendo stooai- bootmaatschappijen. G. Werken zoo over vloedig als in een bibliotheek. 7. Verzen ding der goederen zoo vlug als per ka nonskogel. 8. Pakjes worden met evenveel zorg behandeld als een jonge man door zijn liefhebbende vrouw. 9. Allo gebreken van jonge menschen, die geregeld bij ons gewond, dan is zijn lot meestal beslist, want in zjjn klimaat heeft een lichte ver wonding meestal den dood ten gevolge. Het vleesch van het getroffen dier gaat akelig snel tot ontbinding over en ook do huid kan men slechts 'door een haastige wegneming redden. andere voordeden, die we nog aanbieden, zijn te veel om ze op te noemen. NEDERLANDSCHE WIJSHEID. Laster en kwaadsprekendheid zijn von ken, die als men ze niet aanblaast, van zelf uitgaan. Boerhaven. Wie zonder liefde dient, is vergeelach- V. Loosjes. DE SULTAN VAN TURKIJE. Niet lang geleden hoorde men in Con- stantinopel zonder verbazing of droefheid, j dat Red van Pacha, prefect, der stad, ver moord was geworden op weg naar zijn 'Want 's menschen leven, zoo veele huis. Algemeen werd vermoed dat hij op nioeiolijekhedcn onderworpen, eischt bij wij- last van den sultan gedood was. jün eenige eerlijcke uilspanriiiige, die de „Eenige jaren geleden, toen men zei dat gemoederen verquickt en herstelt, waar de bekende Izzel Pacha'in ongenade was J toe (je SpCjen eene hartsterekende artze- maar alleen door liet uitzoeken van wal hij onze persoon past. Men ziel zeer veel effen sloffen, verder kleine ruitjes en «koopjes, evenals kleine lichte stipjes, op donkeren of donkere slip jes op lichten grond. Sterke linnensoorten zijn in alle kleu ren to krijgen. Voor gekleedere toiletten heeft men ecu fijner soort, het zoogenaam de zakdoeklinnen, zoowel als geborduurd of opengewerkt, linnen. Het oude welbekende wollen mousseline wordt i, g veel gomnncn, effen of met klei ne patroontjes en voorgekleed neemt men 'halfzijden voile met kleine stipjes, "of tame lijk hrcede strepen. Ook heeft men, als iets nieuws, katoenen voile, die op de wollen lijkt, maar heel goed legen wasschcn kan. Voor jonge meisjes is wit neteldoek aan te bevelen dat men heel goed mei ka toen satijn kan voeren, Ilcel gekleed is eolieime een zijden ripsweefsel dat evenals het luchtige ba tist in rille tinten verkrijgbaar is. Hetzelfde, geldt van de bedrukte l.nlesoortcn, die op een fijnen witten of zwarten ondergrond do mooiste bloem patronen vertoouen. Voor eenvoudige blouseliemden zijn er prachtige katoenen satijnsoorten met mooie patronen en fijne zephirs mot smalle, ge kleurde strepen; ook het geliefkoosde wit en zwarte ruitje vindt men in de wasch- bare stoffen, waaronder nog iets nieuws kan genoemd worden, een iti patroon en weefsel aan wollen mousseline herinne rende stol', die ook veel voor 'morgenja ponnen gebruikt wordt. DE KEIZERIN VAN CHINA. Aan een correspondent, van „the Lon don Magazine" viel de eer "te beurt een onderhoud te mogen hebben met de kei zerin van China. Zij schrijft, daar o.a. over „De keizerin was gekleed in een geel zijden japon, uit. één stuk geknipt, en "die in 'één lijn van haar hals tot de voeten neerviel. De zij was doorschijnend; men kon er een rok doorheen zien van dezelfde kleur en dezelfde lengte. De japon was rijk geborduurd en met. paarlen versierd. Vanaf haar linkerschouder hing een ket ting van achttien groote paarlen door stukjes smaragd van elkaar gescheidenen een zeer groote robijn was aan een ander koord bevestigd, dat in twee rijen paarlen eindigde. Nog andere kettingen droeg zij om den lials. „De keizerin verzocht mij vriendelijk na der te komen. Zij ï-ooktc een Egyptische sigaret, die een hofdame juist voor haar had aangestoken, en lag daar in haar zachte kussens van te genieten. „Toen de tolk had verteld, dat ik schrijf ster en journaliste was, ging de keizerin rechtop zitten en had de tolk veel moeite alle opmerkingen weer te geven van haar meesteres, die zeer spraakzaam werd. „Hare Majesteit .vindt het. prettig een schrijfster 'te ontmoeten, daar ze ze'lfook verscheidene gedichten heeft gemaakt." „Hare Majesteit wenscht te weten wat uw lievelingsschrijvers zijn." „Hare Majesteit vraagt, hoeveel kinde ren u heeft." „En toen ik antwoordde, dat ik onge trouwd was, was de keizerin zeer ver baasd. „Hare Majesteit begrijpt niet, hoe jonge dames uit het Westen zoo ver van liet ouderlijk huis kunnen reizen, en wenscht te weten wal uw vader wel van "uw voor nemen zei." „Daarna gaf de keizerin als haar mee ning te kennen, dat het gele ras niet voor uit zotn gaan, voor "de vrouw zich rnecr ontwikkelde. Zij zou die ontwikkeling zoo veel mogelijk bevorderen en had reeds het bevel uitgevaardigd, dat. Chincesche moeders de voeten barer dochters niet meer mochten misvormen. ,,0m le laten zien, dat ze waarheid sprak, liet zc eenige jonge meisjes bin nenkomen. „Op een toeken van de koninklijke hand tilden de meisjes lachend haar lange zij den japonnen hoog. genoeg op onv te laten zien, dat haar voeten niet verminkt wa ren en de tolk bracht mij de woorden der keizerin over: „Ik hoop, dat vóór er vijf en twintig jaar voorbijgegaan zijn, iedere vrouw in het land zulke voelen zal hebben." Om de planten zich zooveel mogelijk te 1 De kinderen keken elkaar aan en von- docn verspreiden, plaatst men in roderen den hot allen een echt aardig idee. hoek van het balkon, een bamboestok, maakt dien met. tomv aan bel. balkon vast én verbindt de vier staven van hoven ook met bamboe. Is dit klaar, dan bindt men touwen aan do kist en aan de dwarsstn- Ze kwamen al lachend en pret makend bij den kapper aan. Dil was een beol dom man, die maar aan één ding dacht; zijn eigen voordeel. Toen hij die heele bende op zijn winkel ven, oin de klimplanten een steun le ge- af zag komen, was hij eerst hang dat z« ven. Flink begieten, ook besprenkelen dor een ondcugomlen streek zouden willen uit- bladeren, dikwijls vastbinden der slinger- halen; hij Wuu dus al jvogzeudeu, toen planten, en afsnijden der verwelk In bloemen Min, haar boodschap deed en hem haar bevorderen hel. goed blijven der plan len, rijksdaalder liet zien. Dat stelde hem gerust en hij nam zijn. Den eersten Mei- word te Zurich een t uin- I schaar, bouwschool voor vrouwen geopend. Ze he- „Ga maar zitten, kleint je," zei hij en gint met. vijftien leerlingen, waarvan acht wees haar .eon Imogen, stoel aan. „Wil j0 in een tweejarigen cursus tot. leer»rossen het gemillimeterd hebben?" aan tuinbouwscholen zullen worden opge leid. Anderen zijn van plan na een cur sus van zes maanden de opgedane 'ken nis in de Juinen barer ouders in prak tijk te brengen. Eleonora ünsc, die reeds jaren ziekelijk' ervan gezegd?" „Wat blieft, u vroeg Mia, die hem niet goed liegroep. „Ik vraag, of je het. haar heelemaal kort wilt hebben?" „Neen, niet heeleinaal," zei Mia. „Nu, hoever dan? Wal heeft je moeder is, heeft zich nu gedwongen gezien haar contracten in Europa en Amerika te ver breken. De kunstenares lijdt aan een ka- tarrh dor luchtpijp, die in den laatston tijd zeer is toegenomen. De Japansche regeering heeft mejuffrouw Tnda 11 rata tot professor honoris causa benoemd. Zij heeft voor ceaige jaren in Marburg.in Hessen, als eerste Japansche vrouw die in Duit.schla.nd studeerde', den graad van doctor in de. medicijnen ver worven. Nu is tiaar, wegens baar buitenge wone bekwaamheden, deze onderscheiding verleend, die zelfs mannen zelden ten ileal valt. WENKEN. Zwarte zoowel als gekleurde voiles wor den weer zoo goed als nieuw, als men ze, nadat, ze vochtig gemaakt zijn, goed fdssehen de handen klopt en over een schoonen doek uitspant, dien men het best. op een opgemaakt 'bed kan uitspreiden, Men strijkt de voile dan voorzichtig uit elkaar, en past vooral op, dat de randen goed liggen. In vijf minuten is de- voile droog en klaar om gedragen te worden. •Dit is vooral aan te bevelen voor voiles met chenille-nopjes, die niet. gestreken kan nen worden. Keizertin kan men schoonmaken door het. met zand en sodawater af te wrijven. "Men spoelt het dan met warm water na en wrijft het met een linnen la.pje droog. RECEPTEN. Chocolavla, Een half stokje in stukjes gesneden 'ra- nille laat men zachtjes koken in 1 L. zoe ten room. Men mengt 125 Gr. cacao met 250 Gr. suiker en 2 eetlepels meel; dan laat men den room door een zeef gaan brengt hem weer aan den kook, roert het. mengsel er doorheen, voegt er 8 eier dooiers bij evenals het stijfgeklopte wit der 8 eieren en dient het voor met ge bakjes. Aspergesaus bij' kip. Eenige lepels meel bakt men in boter, tot het lichtbruin is, dan kookt men hel. „Mijn moeder?" herhaalde Mia verlegen. ïi „Die hoeft, niets gezegd, het. kan haar niet schelen, knip het. maar tot aan dn ooren." fis De kapper zette zijn schaar aan Twerk en daar vielen de zijden blonde krullen U. op den grond. te Toen de kapper klaar was, zei hij„daar is er al een, die wat. lichter is geworden. Wie is nu aan de beurt?" Toen ook' nog twee jongens van hun lange, te krullen ..bevrijd waren, zei een van de an- te dere Mijnbeer, heeft u niet een doosje voor ons, om Mi a's krullen in te leggen?" De kapper haalde een leeg zeepdoosje voor den dag en gaf dit aan den vrager. Deze lei er de krullen in en ze gingen f allen vroolijk' en wel den winkel uit, Ze hadden dolle pret in die kale hoofden. „We moesten Mia. in optocht, naar huis brengen," stelde een voor. Dat word met al gein eene stemmen aangenomen. Onderweg kwamen ze een boerin tegen, die aardig- beid had in hel. vroolijké troepje en hun te vroeg: „"Waar gaan jullie zoo in optocht naar toe?" „We gaan naar Mevrouw Alfred," ant- woorddc Mia. „Daar is een meisje van je leeftijd, daar je plezier mee kunt hebben," zei ze. „Is dat. familie van je?" „Ja, heel na," zei Mia lachend. Toen de boerin wegwas, barstten ze te allen in lachen uit. Mia was dus zoo ver- anderd dat men haar niet herkende I Allo jongens keken haar nog eens aan en von den liet. heel grappig. Ze vond het zelf heer lijk, dat. ze (lie haren niet meer om zich heen voelde en dal haar hoofd zoo licht was. Eindelijk kwam men voor het huis van Mevrouw Alfred, Mia's moeder. Haarvriend- jes gingen weg, door oen plotselinge mes bevangen. Mia ging dapper de eetkamer in, waar haar moeder zat te naaien. Ze had de zeepdoos met de afgesneden krullen in d» hand. „Kijk eens," zei ze moedig, terwijl ze da doos opende. De moeder uitte een kreet van schrik en kon eenige oogenblikken geen woord zeggen. Toen riep ze uit: „Maar kind, hen je nu dwaas geworden? met wat jus, zout en nootmuskaat en laat kom je nu aan zoo'n gedachte? Wat - -il Ititn/.nnlii). <«111 l'liiil to \V 1A eenige geschilde dunne in stukjes gesneden asperges met wat kleine champignons daar in gaar stoven. Men giet de saus over warme kip. gevallen," zegt de correspondent van de „Outlook", „vroeg ik aan een Turkschen vriend of dit waar was. Mijn vriend antwoordde„Als Izzet wer kelijk in ongenade valt, sterft hij. Hij weet le veel om te blijven leven!" Heiligen tijd geleden vertelde men, dat Redvan Pacha naar een afgelegen post nije verstreckenen het oude spreeckwoord zeght, dat de boogh niet. altijl magh ge spannen staan. Vondel. Schikt, u daer nae, dat gij 't. geene gij aireets weet, wel leert in 't werk stellen, zoo zult gij de verborgentheden, daer gij zou worden overgeplaatst. De dood heeft j naer v-raegt, tijds genoeg ontdekt hebben, dat vraagstuk opgelost. Het is vreemd, of Rembrandt, liever het zou vreenul zijn in ieder an der land dan Turkije, dat zooveel gunste lingen van den sultan een gewelddadigen dood gestorven zijn. Ghani Boy werd op klaarlichten dag door Hafiz Pacha ineen restaurant le Pern vermoord'de moorde naar ging kalm heen en werd nooit meer gezien. Er werd geen poging gedaan om hem gevangen te nemen, en. men beweert natuurlijk dat Hafiz handelde op bevel van den sultan en dat hij nu te Yildiz woont onder bescherming van den vorst. Hassan Pacha, de cipier van den overleden sultan Murad, stierf op geheimzinnige wijze eenige dagen na zijn koninklijken gevan gene, en men zei dat de sultan verschei dene redenen had om zijn verdwijning le bogeeren. Loutfi Agha, de vertrouwde be Liefde teelt errenst, tot geliefde zaken, Verzuimt geen middel om den heil te raken, Bestiert berading, toeleg en ghedacht, Gelooft en hoopt, gheeft goede wil na macht. Spieghei. MODE. Er is voor de zomerrnode zulk een rijk dom van nieuwe stoffen voorhanden, dat er veel smaak toe hoort, om het juiste voor zich uit te kiezen. Men is toch niet goed gekleed door het volgen der mode, vrecselijk om zoo'n kind te hebben? Wie heeft je krullen afgeknipt?" „Do kapper." „Wat een man En daar begon mama te knorren, zoodat Mia in tranen uitbarstte. „Moeder", zei ze na eenigen tijd, „ik weet een middel om u te troosten." ZEVEN JAAR. j /0 nam cic (joos met, de krullen, ging „Dag papa, dag mama! Nu zult u eens naar boven naar haar kamertje en haalde zien, wat. ik vandaag een verstandig kind er ;l][e ]jnton tc voorschijn, die ze vinden' RALKON VERSIERING, Het balkon moot voor velen hel. gemis aan tuin vergoeden. Daarom moet dit plekje versierd en met passende planten bezet worden. Men moet de planten den heelen zomer frisch zien te houden. Daar voor kan men zo in kisten zetten, die met goede vruchtbare aarde gevuld zijn; daar in groeien ze beter dan in potten, die te weinig voedsel kunnen geven. Die kisten moeten ongeveer 18 c.M. hoog en even breed zijn en in den bodem een opening bevatten, waardoor het overtollige water kan wegvloeien. De lengte der kist hangt af van beu halkon. Men vult ze op do volgende wijze. De bodem wordt ter hoogte van 12 c.M. met scherven van oude bloempotten bedekt, daarop wordt zoo hoog voedzame aarde gebracht, dat de kist tot op 2 c.M. van den bovenrand af gevuld is. Bij den rand naar-de straatzijde kan men om de 20 c.M. een Tropaelum Lob- bianum planten, die naar beneden hangt en 's zomers 'bloemen draagt. In het. mid den kan men Petunia hybrida of Pelargonia plaatsen cn bij den rand aan de huiszijde Cobaea scandeus-, Ipomoea purpurea en Lophosphermum scandeus (afwisselend). zal zijn. Van avond om zes u;ir word ik zeven jaar en ik voel nu al, dat het verstand komt." Mia liep vol blijdschap naar haar vader toe /lie haar een rijksdaalder voorhielden zei: „Daar mag je moe doen, wat jo wilt." „En pis ik hrnn nu eens in 't water wou gooien „Ik spreek nu toch niet meer tot de domme Mia van gisteren, maar tot het groote meisje van zeven jaar," „Dat. is waar Dank' u wel papa. Wat zal ik er eer plezier mee hebben 1" „Maar, man, dat is veel Le veel," zei mevrouw Alfred op verwijtenden toon. Mia was de kamer al uit; men zag haar naar het dorpsplein hollen. „Kijk maar eens, hoe blij zo is," zei papa. Ze springt van plezier. Het kleine meisje had zich inlussclien bij haar vriendjes gevoegd, die haar al len wisten te zeggen, hoe ze den rijks daalder moest besteden. „Je moet naar de stad gaan-.en in alle winkels wat koopen, net, zoolang, tot. hij op is," zei er een. ,,'t Is veel te warm," zei een ander, „om al die huizen in te gaan, ik zou liever iels verfrisschemls bedenken." „Hè, ja," zei Mia, iels wat het weer minder drukkend en do zon minder heet kon. Daarmee ging zc naar haar vriendje'. „Mam", is zoo boos," zei ze, „ik moet mijn krullen terug; zien te krijgen." „Dat is makkelijker gezegd dan gedaan." „Neen, jij moet me helpen. Je neemt, ze ecu 'voor een en bindt ze met een lintje aan een pruikje haar." r „IJ.eel slijf?" „Ja, en dan zal Ik' er weer uitzien als vroeger." „Och, kind, daar krijg je je haar niet nice Terug.' m „Zeker wel, doe maar zooals ik je zeg. „Goed, als je het. prettig vindt." ,,'t Is om mama te troosten. Toe, neem nu dit. lint." Haar vriendje gehoorzaamde haar, deed zijn best en na eenige minuien zag Mia 9 hoofd er weer heel anders uil. Stralend kwam ze bij haar moeder. „Nu moet u niet meer knorren," zei ze, „ik heb mijn krullen lenig," Haar moeder begon hardop te lachen. „Denk je, dat ze zoo weer zullen groeien, kind?" „Natuurlijk, als we er maar niet mui komen." t „Ik hoop," sprak mevrouw Alfred, „dat jo voortaan niets zult doen zonder mij om s raad te vragen." „Het is mijn schuld," zei papa, die op doet schijnen, en zc wierp haar blonde j (j(, hoogte van do geschiedenis was krullen op zij, die lot op haar schouders neerhingen, en die ze op zulke warme da gen vreeselijk' vond, „Ik zou wel willen beginnen met dat haar af te knippenMaar waarom zou ik hot eigenlijk niet doen? Ik mag toch I alles doen wat ik' wil. Zeg, willen we alle- )>Hoo (lan vroeg haar moeder, maal naar den kapper gaan, om ons haar 'Rr w.,„ nnfr (rw,n 7f.van iaar: ik baf af te laten knippen. Wat zou dat leuk zijnl" bracht. „Ik had gezegd, dat ze met don rijksdaalder mocht doon wat ze wou. „Ik kan mij niet begrijpen, hoe het kin g zoo dwaas kwam," sprak mama. „Ik wel," zei Mia, terwijl zc naar de klo „Ik .was nog geen zeven jaar: pas om zes uur geboren!" Gedrukt ier Drukkerij v, d. Scöiedamsche Couramt»

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 10