zijn lang nadat iedere hengenis aan de bar- liaarschheid van den invoer van 'Chince- zen-arbeid zal zijn uilgcwischl; voorloopig echter zon bet voorbarigheid zijn, indien de regeermg zou afwijken van de vroeger afgegeven verklaringen ten opzichte van de Chincesche werkkrachten, i De afgev. Lee vestigde hij de begrooting van oorlog de aandacht op de Amerikaan- sche vleeschschandalen. Hij verzocht den minister van oorlog llaldanc te heioven, dat hij geen Amerikaunsch vleesch ten be hoeve der militairen meer zou inkoopen, alvorens het vertrouwen in dit productis hersteld. De minister 'bracht in herinnering dat in vroc.geren tijd ook geklaagd werd over het in Engeland gefabriceerde gecon serveerde vleesch. Hij wenschte het vleesch te koopen daar, waar hij zeker was dat het zindelijk werd bewerkt. Op het. oogen- blik liad hij nog een loopend contract over groote hoeveelheden vleesch met maat schappijen in de Vereenigde Staten en daar om had hij een deskundige daarheen ge zonden, die het vleesch zal onderzooken, alvorens het verpakt wordt. Frankrijk. De slagschepen „Dupleix" en „Masséna" en de torpedoboot Zouave" hebben alle drie zware averij bekomen aan do machines tij dens schietoefeningen. Brisson is met 3S3 van de 429 uitge brachte stemmen lot voorzitter van de Ka mer gekozen. Tot ondervoorzitters zijn ge kozen: Berteaux', Bahier. Cruppi en Oail- leaux. Spanje. Duitsche binden ontvangen uit Madrid een telegram, volgens hetwelk koning Alfonsus aun Moret de vorming van een nieuw kabi net opdroeg met de woorden, dat hij de libe ralen tot de regeering geroepen had, opdat zij hun geheele program zouden uitvoeren. Een bom meer of minder kon zijn besluit niet aan het wankelen brengen. De aanslag te Madrid wordt meer en meer beschouwd als het gevolg van een politiek complot. Belangrijke arrestaties zijn te wach ten. Salmeron, de leider der republikeinen, zal Nakens, die Morral hielp ontvluchten, ver dedigen. De familie van den anarchist Morral wei gert te rouwen om hun afschuw over den misdaad te kennen te geven. O os ten rij k'-Hongarij e. De Oostenrijksche minister-president- baron v. Beek verklaarde in het Heerenhuis dat de handelwijze van 'de Honganrsche regeering in zake de toltarieven niet in overeenstem ming is met de beginselen van reciprociteit neergelegd in de overeenkomst van 1899. De aanneming van een bijzonder toltarief voor Hongarije zou een schending van de wet zijn'door loyaliteit en goeden wil zal men op nieuw tot overeenstemming geraken. Duitschland. Ha een verblijf van 36 uur op Oostenrijk- sclien bodem is keizer Wilhelm gisteravond op het Nieuwe Paleis te Berlijn teruggekeerd. Turkije, Een iraclê van clen sultan heeft de 'door de Macedonische financieele commissie opge maakte begrooting voor openbare werken zon- 'der eenig voorbehoud goedgekeurd. Uit Oeskioeb wordt bericht, dat bij Kus- tendil 3e Bulgaarsche bendenhoofden Boris Sarafof en Damïan Grujef gereed staan om met 260 man een inval te doen in Mace donië. Marokko. De Italiaansche missie onder leiding van den gezant Malmussi, die naar Fez is ver- - trokken om de besluiten van de conferentie te Algesiras aan den sultan ter goedkeuring voor te leggen, is na een voorspoedige reis aangekomen. Binnen eenige dagen zal ze 'door den sultan worden ontvangen. De Fransche oorlogsschepen „.Jeanne d'Arc", „Kléber" en „Galilée" ziin tc Tan ger aangekomen om de eischen te steunen inzake den moord op den ambtenaar Char bonnier. BINNENLAND. Tweede Kamer. De Tweede Kamer hoopt 29 Juni met haar werkzaamheden gereed te zijn en dan uiteen te gaan. PollUe-examcn. Voor het examen ter verkrijging van ^liet politie-diploma, ingesteld door den Alg. Ned. Politiebond hebben zich in Mei jl. niet min der dan 280 deelnemers aangemeld, tegen 330 in het vorige jaar. E.-K. miliciens. De vergadering van de organisatie van R.-K. Miliciens, verlofgangers, landweer- plichtigen en oud-miliciens besloot, op het eerstvolgend congres aan de orde te stellen de volgende punten: lo. oprichting van een orgaan (maandblad)2o. een actie op touw te zetten om de bepaling te wijzigen welke voorschrijft dat de vrouw van den landweer man, indien daartoe termen bestaan, de ver goeding moet aanvragen welke aan landweer- plichtigen kun worden toegekend3o. een krachtige beweging in het leven te roepen, tot afschaffing van de 3de herhalingsoefening en de 2e landweeroefening. Deze voorstellen, door het bestuur voorbe reid, vonden veel instemming bij de ver gadering welke slechts matig bezocht was. OVFBSCH1E, 8 Juni. Gistervoormidag- dag omstreeks 10 uur meldde zich bij de gemeente-politic aan om nachtverblijf een man, opgevende te zijn de 41-jarige Reijer Duin, woonachtig te Egmond aan Zee en voorgevende den gebeden nacht geloopon te hebben, Daar de man zeer zenuwachtig was, werd hem gelegenheid gegeven tot sla pen. Tegen 3 uur des namiddags scheen hij weer geheel normaal te zijn en gaf toen te kennen gaarne zijn weg te vervolgen. Buiten komende zette de man bet plotseling op een loopon en liep als een waanzinnige, tot groote ontsteltenis van eenige boeren aan den Rijweg, hun erf op totdat hij, blijk baar van uitputting en vermoeienis in den tuin van den veehouder C. van Vliet- neer viel, vanwaar hij door de politie werd ge haald en naar de politiewacht overgebracht. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. He denvoormiddag geraakte hij weder in over spannen toestand en wist door het raam der politiewacht te ontvluchten. Nadat hij weder door de politie was achterhaald en geen uit weg meer ziende, sprong hij in een modder sloot bij den tol aan den Delftweg, waarop hij geheel bemodderd naar de politiewacht werd overgebracht. Na aldaar gereinigd te zijn, is hij, op verzoek van de familie, dooi den gemeente-veldwachter van hier en dien van Egmond aan Zee naar zijn familie, aldaar overgebracht. De man scheen blijkbaar aan vervolgingswaanzin te lijden. STADSNIEUWS. Nationale Zangnredstrijd SeMedamseh Mannenkoor „Orphans" Hedenavond zullen de wedstrijden ter gelegenheid van het. 40-jarig bestaan van S. M. 0. georganiseerd, worden hervat. Dan zullen in het strijdperk treden 5 vereeni-gingen met tesamen 210 leden, ter wijl morgenmiddag 4 vereenigingen zullen uitkomen met 505 leden. In deze wedstrijden wordt gestreden door gemengde koren. Zondagavond zullen de feestelijkheden besloten worden met een concert derstaf- muzick van de Schiedamsche Schutterij in den weelderig verlichten tuin der S. O.V., terwijl daarna in de zaal een bal 'den gas ten van S. M. O. nog wacht. Het eerste gedeelte der Orpheusfeesten is zóó schitterend geslaagd, dat met groote zekerheid wel kan voorspeld worden, "dat ook het tweede gedeelte in feestelijke stem ming zal worden medegemaakt en 'deze feesten dus de meest aangename herinne ringen zullen achterlaten. Onze vroegere stadgenoot, de heer Hic- ken-dorf, die in het afgeloopen seizoen met groot succes te Basel-Mülhausen als le bas o-ptrad, is voor het komend seizoen met verschillende Duitsche schouwburgen in onderhandeling, en hij is te Mainz en Zurich voor gastvoorsteilingen geëngageerd. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie hoopt den 13den Juni n.s. als spreker in het lokaal Korte Haven op te treden de heer ds. A. Makenze van Dirks- land. St.-ïans-lot. Men zendt ons het volgende ter plaat sing i .Waar plaatselijke bladen woekeren met hun beperkte ruimte om hun lezers een overzicht tc geven van wat er op de we reld voorvalt, daar is het geen wonder, dat kunst- en letternieuws slechte aange stipt kan worden, tenzij er voor uitvoeri ger bespreking een bijzondere aanleiding bestaat. Zeker bestaat die voor den bundel ver zen, getiteld Sint Jans-lot, door ,\V-. L. Penning Jr., dezer dagen verschenen bij'den uitgever Meimlert Boogaert te Rotterdam. 'Een inan, door blindheid sedert jaren buiten het bezige leven gesloten, heeft zich uit de grijnzende omknelling van den nim mer wijkenden nacht losgescheurd door zich terug te denken in. zijn jeugd, blijden tijd, hier in onze stad ruim vijftig jaar ge leden doorleefd. Als een van leven tinte lend visio-en rijst in het uitvoerige gedicht Sint-Jan allereerst voor hem op het bonte stadsvertier op den middag. Een ander maal bezielen lossing van graanschepen uit de Oostzee en bruiloftsvoorspel in ar beiderskringen hem tot 'twee kerngezonde stads-lenteliederon op het thema: „Naar Godes hart zal Lente vieren, „Dien 't brood, smaakt, dat hij.wonI" Of wel, hij ziet 'weer de hark van sta pel loopen van de werf in de Haven, zwerft door griend en keilen, langs Fran kenland, om 't slot van Spangen en bui ten de 'Ketheïpo-ort, herdenkt een galant avontuurtje onder saamgegroeide reuzen- kastanjes in de Plantage, blaast den voor ons haast legendarischen meester Ver boon als held eener kleine idylle nieuw leven in, of legt intieme, haast al 'te in tieme herinneringen in fijne, gevoelige ver zen vast. Gij ziet het, ganech hat oek is ver vuld van .onze stad: (Mijn, kindheids)-lach gedenkend, Zij mijner vaderstad een klachüoos (lied gespeeld Als kwam ik in haar beiertoren De toetsen slaan, Als mocht omhoog in eenzaamheid, (verloren, De oud-burger haar 't s-t.adsklokkelied 'Xdoen, hooren, Stel 'k ine enk ie steêlui voor die (luis-t'rend blijven staan. Meent gij nu, dat. dit (boek wei dor en flets en eentonig zal r,Tju, zoo licelemaal over éón onderwerp (en wélk een onder werp dan zal de lezing u weldra tot andere gedachten brengen. Als iets ons onmiddellijk en "bij voortduring "treft, Idan is hot de groote kleurenrijkdom', als zoekt, de schrijver in het verleden vergoeding voor het gemis van, iied.cn. Hebben zijn herinneringsbeelden in hel derheid van kleur niets- verloren, wat scherpte van omtrok "aangaat, zegt de dichter zelf: Wat l.w ij fel blik nog even wist Ie (omval ten, Schijn- landschap 1 klaar zie 'k n: (gemis grift winst uit waan! ■Of de schrijver zich bedroog? Ziehier hot Slootje: Vaag 'onderschei 'k, verzakt en leeg (is- 't huis; Mijn dampkring, walm en smook, (herken 'k volkomen Rook smenrt er 't zonlicht, lucht (wordt vuns, lauw had Gas borrelt op uit drabbig, schuimend (nat, Waar kokend heet rioolvacht in (komt slroomen. Of de Overschieschc weg bij zonsonder gang Rust hield dc kleine-, lage molen Met blozend zeil; Gedekt nog graasde of onder („lauw" gescholen, Lag 't bonte volkje al neerhupsch (klotste een, riem somwijl. De verzen winnen aan kernachtigheid door de gedrongen wijze van uitdrukking, hier en daar niet van gewrongenheid en onduidelijkheid vrij; steeds juist en vaak schoon van klank. Men "luistere naar de- beschrijving van wat er hier met het graan, gebeurt: Ras opgeschept, glad. aEg-estreken, Ruischt almaar 't bleeke Glans kor'li-g goud Uit de ijz'ren maat het blanke linnen, Dra uit de berg de werkplaats binnen, Die stookt, of hakt, of brouwt. (Let op het klankeffect van het eerste woord 1) Dikwijls weet de dichter met een enke len trek een looneeltje te typeeren, bijv.: In de kerk: f-zien. we Under 't kaarslicht op de kronen Moeder over 't boek zich huigen,, Waar ze uit zingt hij orgeltonen Meezingt met veel duizend menschen, Tot één, stem- doet handen vouwen; Dogen toe staan stille mannen, Zitten moegehoge-n vrouwen. •Of sneeuwballen op Zondagavond Half verblind Zien we in 't maanlicht op de sneemvkü Schimmeispel van goeiershazen ÏWat een durf, om op zoo'a stillen Zondagavond zoo te dollen, Dat langs de overkantsche huizen De echo meespeelt, meeloopt hollen! Wat zegt gij van. deze vergelijking: „Boomknopsel glom of 't smolt, malsch plooisel droeg de heg"? Soms stoot een, valscjie vergelijking of onjuiste beeldspraak hot genot der lez.ii veel meer koeren wordt ons oog hekoord door een puntig trekje of een rake, oor spronkelijke 'vergelijking. Dat de poëzie van den heer Penning niet tot cle eenvou digste behoort, heeft men wel uit onze aanhalingen kunnen zien; dat zij' de in spanning van dieper doordringen rijkelijk beloont, zal elk lezer dankbaar erkennen, en wij meenen dat de die,liter zijn doel volkomen bereikt "heeft: te zingen, wat Holland eigens had, in (zijn) plat geboorte en speeloord! "Uitgebreide aantockeningon, soms van zeer persoonlijken, meestal van cultuur-his- torischen aard, lichten duistere- punten voor niet-Schiedammers en niet-üjdgenooten toe. S. M. 0. Het RijksteIegraafkan,toor alhier aal in verhand met de feesten van Orpheus bui tengewoon geopend zijn Zondag 10 Juni: 7Vi8i/Wen 124 Vs. De telefoondienst is geopend 124J. (Greenwichtijd). Ten nadeele van den heer B, v. d. 'V. zijn uit een hok aan de Overschieschc straat een 3-tal duiven ontvreemd. Do dader(s) heeft (hebben) hij het hok 'achtergelaten een laddertje van 9 sport, waarvan do eigenaar niet hekend is, aan den schouder at-ig verwondde. gelukkig niet. *em- Gistermiddag kreeg bij het lossen tan de kolenboot „Gelderland" de bootwerker Verhoekx, wonende in het Kamp, een stuk steenkool op het hoofd, tengevolge waar van hij een ernstige wond bekwam. Door een dokter werd hij verbonden. Vanmorgen is door de politie aangehou den de schipper J. W). J., die in'het „Al gemeen Politieblad" gesignaleerd stond voor f 1.— boete subsidiair 2 dagenhech- tenis. - De man betaalde de boelo. Clevondev voorwerpen. Aanwezig aan het commis«aris*t vaa po litie Grijze Jockey pel, witte kiel. Terug le bekomen aan de volgende adres sen Een gouden oorbelletje, W. Groenhorst, L, Achterweg '19; oen rozenkrans, P. Spui), K. Kerkstraat 9 een gouden oorbelletje, A. Trijsolaar, Maasstraat 28een eind nieuw lint, M. v. tl. Valk, God. Baansloot 1.0/11 een fantasie, armband, J. Valkenburg, Ver brande Eerven 12; een witte vrouwenzak waarin portemonnaie met ccnig geld enz., J. Dries, West-vest 02een postduif gemerkt V. GIS, J. F. Lühring, Maasstraat. 32; een bont vrouwenschort, W. Schwngermnnn, Oude Kerkhof 1/7 een lederen taschje, I. 't Hart, Rott. dijk 392; een bont vrouwen schort, branderij P. J. F. Krcuger, Wostvest 68 een gouden ring met naam enz., Baas, Oranjestraat 4een doublé ring met. steentje, II. Prein, Breedstrant 02; een jongensjasje, D. Ris, Singel 80 een loopplank, kantoor Gem.-Reiniging, Buitenhavenweg. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot lH/a uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Bloemistjongen. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bank w. (halfw.) Hahv. timmerlieden. Halfwas verver. Leerl.--machinist. Koperslager. Krullenjongen. Meubelmak. (halfw.) Smeden. Stoffeerder, Verver. Vuurwerkers. Zinkw erker. Dienstmeisje voor halve 'dagen. Aangeb. arbeidskrachten. Dis tillateursknechts Drukkers. Jongens v. kantoor. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Machinist-kopersl. Molenaar. Pakhuisknechts. Schoenmaker. Stoker. Tabakskerver. Tuinmansknecht, zinkwci'ker (halfw.) Personen voor: lichte werkzaamh. loopwerk. Dienstbode. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. Leerlinge-winkelbed. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht, ten spoedigste te bezorgen. YL AARDINGEN. Bij de gisteren plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeenteraad in het kiesdistrict 'III (vacature J. Zonne veld) werden uitgebracht 489 stemmen, van onwaarde 18, alzoo geldig 471. Hiervan ver kregen A. de Haan (chr.-hist.) 241, Y. Schuitmaker (volkspartij) 174, 4. Maarle- veld Az. (lib.) 30 en J. C. Hoorweg (8. D. A P.) 20 stemmen. Gekozen de heer A. de Haan. *Deze week vergaderde de commissie uit de ingezetenen, 0111 te oordeelen en_ rapport uit te brengen over de voorgestelde grens- verandcring der gemeente. Jammer, dat de commissie met gesloten deuren heeft ver gaderd en do groote menigte dus onkundig blijft althans voorloopig van het ge sprokene en wellicht beslotcne. De commissie bestaat uit 13 leden en ver gadert onder voorzitterschap van den Burge meester. Kunst en Wetenschap. Verschenen is „Het. Credietvraagsl.uk voor den handeldrij ve 11 den en industrieel en mid denstand", een rede, uitgesproken door den heer Ant. L. Akkcrhuys. Bjj een vechtpartij 'tusschon een drietal jongens, maakte een hunner gebruik van een. mes, waarmede hjj een der anderen Rechtzaken. Heden stonden 'voor de Rotterdamsclie rechtbank terecht D. van Dalen en B. Blok land, beiden losse werklieden, ieder oud 21 jaar, beklaagd van zich op 8 April, tijdens dat de bewoonster naar de avondkerk was, inet een valscheri sleutel toegang te hebben verschaft tot de woning van mej. C. W. Lucas, weduwe J. W. Bronkers aan de Generaal van der Ileydenstraat en zich daar re hebben meester gemaakt van f 2500 aan geldswaardige papieren en eenige gouden en zilveren sieraden, alles geborgen in een blik ken trommel en een ijzeren geldkistje, welke zich bevonden in een houten kist onder het ledikant. Op de verklaring van beklaagde dat zij een deel der waarde in den Coolsinge! hadden geworpen werd daar door een duiker een onderzoek ingesteld, doch tevergeefs, terwijl later eenige gouden en zilveren voorwerpen in eenige bierhuizen werden in beslag ge nomen. Als advocaten traden in deze zaak op mr. kV. van Gelder en mr. E. J. van Erpecum, Het O. M. eischte voor Van Dalen 1 jaar, voor Blokland 2 jaar. desbetreffende conclusie van den adv.-gen. Ort, tevoren medegedeeld. De Hooge Raad overwoog dat uit de spoonvegwerkeri do onbebouwbnarheid voort- vloeit, zoodat de waardevermindering van den grond een direct gevolg is van die spoor, wegwerken en niet van de wet. De Hooge Rand verwierp het cassatie- i beroep. Landbouw en Yeeteelt. In de jongste vergadering van het hoofd bestuur der IToll. Maatschappij van Land bouw werden de data der Nationale en In ternationale tentoonstelling in 1907 te 's-Gru- - venhage vastgesteld op 14 en 23 September. Onder de punten van beschrijving voor de 78e algemeene vergadering der llollnndsclie Maatschappij van Landbouw, le houden Don derdag 30 Augustus a.s. te Beverwijk, komt e.m. voor een voorstel van de afd. „l)e Hoek- sehe Waard" tot verbetering en verandering van het „Ncdcrlundsch Landbouw-Week blad" overeenkomstig, althans in den geest van liet rapport, daarover uitgebracht door do, vanwege de afdeeling benoemde com- missie. In dat rapport wordt betoogd, dal, een bind dat wekelijks op zoo ruime schaal onder de praelische landbouwers verspreid wordt in een groot deel van ons land h e t vakblad diende te zijn, hetgeen het volgens het 1 rapport op verre na niet is. Verschillende grieven tegen uiterlijk en inhoud van het blad worden medegedeeld. I11 zijn preadvies over dit voorstel wijst liet hoofdbestuur erop dat het voor 80 ct. per lid per jaar geen kans ziet een eigen or gaan op te richten, dat aan de eisehen van den legenwoordigen tijd voldoet. Om vrijheid van handelen te hebben zal noodig zijn dat het contract met het Nederl. Landbouw- Comité worde opgezegd. Beantwoordt de te houden algemeene vergadering dc vraag om trent „verandering" bevestigend dan stelt het hoofdbestuur voor: Hel Hoofdbestuur op te dragen pogingen aan te wenden 0111 een orgaan te krijgen dat meer aan de wen- schen der leden voldoet; liet contract met het Nederl. 'Landb.-comité op te zeggen; de gelden die eventueel vrij zullen komen te be steden tot tijdelijke voorziening in de behoefte van bekendmaking aan de leden van drin gende berichten en verder te resevvccren, in afwachting van hetgeen in de plaats van het Nederl. Landb.-comité kan worden gegeven. Voorts stelt het Hoofdbestuur voor de con tributie voor inwonende zoons van leden der IToll. Mij. van Landbouw, beneden den leef tijd van 25 jaren, te bepalen op één gulden per jaar verder wordt voorgesteld te bepalen dat op vertoon van het bewijs van betaalde con tributie over het maatschappelijk jaar, mits voorzien van hun handteekening, de leden recht hebben tot het kosteloos bezoeken met één vrouw van de tentoonstellingen en wedstrijden van de Maatschappij en haar af- deelingen. Inwonende zoons van leden als hierboven bedoeld, hebben „persoonlijk" toe gang tot die tentoonstellingen en wedstrij den. Voor het jaar 1907 (waarin de Nat. en Intern, tentoonstelling in Den Haag wordt gehouden) wordt voorgesteld buiten werking te stellen en te besluiten, dat de bedoelde leden de genoemde rechten 11a 1 Januari 1907 slechts kunnen verkrijgen tegen be taling van de dubbele contributie, d.i. 6 en 2 waartegen zij dan evenwel des- verkiezende ook voor het jaar 1908 als leden zullen aangemerkt worden. Ten slotte wordt nog voorgesteld de ver plichting om de afdeelingstentoonstcllingen om de vijf jaar te vervangen door een alge meene tentoonstelling onder directe leiding van het Hoofdbestuur te doen vervallen. Gemengd Nieuws. Uit de diamant-industrie. Het bestuur van den Alg, Ned. Diamant- bewerkersbond zond gisteren een antwoord op het vermelde schrijven van de juwelicrs- vcreenigingj waarin nota wordt genomen van dc opzegging van het contract van 1 April 1905. Voorts wordt gezegd dat liet bestuur van den Bond geenszins „tot het besluit is •gekomen dat het huidige contract onmoge lijk te handhaven is en zelfs, na belang rijke wijzigingen, niet te handhaven zal zijn." De vraag of liet vigeorende contract na belangrijke wijzigingen niet zou zijn te hand haven is door beide besturen niet eens gron dig behandeld, I11 don Bondsraad worden besprekingen gevoerd om een nieuw verbe terd contract tot stand te brengen. Het schrijven van het Bondsbestuur weer legt verder verschillende beweringen van liet bestuur der juweliers-vereen, en eindigt met te zeggen dat de aangehaalde moeilijkheden en nadeden, voortvloeiende uit het contract, door de juweliers-vereen, te veel zijn gegene raliseerd, dat daaraan een wijdere strekking is gegeven, dan in de bedoeling van den Bond heeft gelegen. Ton slotte verklaarde het Bondsbestuur zich gaarne bereid om, wanneer dit gc- wenscht moge blijken, met de juweliers-ver. mee te werken tot liet tot stand brengen van maatregelen, die het verkrijgen en behouden van 'n vasten, geregelden toestand in de dia mant-industrie kunnen verzekeren. In de onteigeningszaak van de Zuid-Hol- landscbe Electrischo Spoorweg-Maatschappij werd gisteren door den Hoogen Raad arrest gewezen, geheel in overeenstemming met de Booliuarhersslaking te Amsterdam. De staking breidt zich uit. 100 bootwer kers weigerden gisteren eenparig de lossing van een schip van de „Norddeutschc Llyod te verrichten. Met de bootwelkers te Zaan dam worden reeds besprekingen gevoerd om

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2