Italië. ~BIN5ENLAisTD. "VLA AU O IK OEN. STADSNIEUWS. Kunst on Wetenschap. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. ZENUWSTORINGEN, HARTKLOPPINGEN, SLAPELOOSHEID. Kerk en School. miia.' rrtffcf'iTb ^n.a' nyaucra nwti f^mryfi warnar* nrj< J.«fc na -i «tweHgaaaaaa ihr<saAmiM/UMJXMu^»tm4^aa^riVi Zoo was hij op zekeren dag in don opper sten krijgsraad gekonum en had don pre sident van de artillerie-eommisrio, generaal Marnes, loegoroepenZeg eens Ximues, wat is er aan de hand nud. de artilleristen Hart man en Pnerol? Ik hoor, dat. '/.ij zich ver oorloofd hebben ton gunste van Dreyfus zich uit to laten. .Maak dat. in orde! Alpheuse Bazaine, zoon van don als ver rader gehtvuulmerkten l'Yanscheu maar schalk, wit beproeven, den naam zijns va- dors, in eere Ie herstellen. Hij zal een geschrift, uitgeven, waarin op grond van bewijzen wordt, betoogd, dat maarschalk Bazaine niet als een lafaard en verrader handelde, toon hij in 1870 Melz aan de Duitschers overgaf. Het revisie-proces Brevins voor het hoog gerechtshof te Parijs is zooals reeds meer malen werd -aangestipt van langen duur. De rapporteur Moras heeft nog steeds de lezing van zijn rapport waarmee 17 Juni werd be gonnen, niet ten einde gebracht. Aanstaanden Zondag komt de koning van Italië te. Aneoim. Aid het. dog hierop hoeft, nadat in Je stad hammen ontdekt waren, de politie oen razzia gehouden onder de anarchisten. Thans is er op het laatste oogenbiik nog een ontdekt, en nu de vaarlijkste, die zich aan boord van het stoomschip „Min" bevond en op weg was naar Ancona. Bi] aankomst van de ..Kilo' anarchist gearresteerd men vond den revolver hij hem. werd do een gela 0 ostenr ijk-H ongarij e. Een deel der troepen die mm de manoeu vres deelnemen zijn naar Weenon ontboden, in verband met de aangekondigde algemeene staking. De viee/ehmarkt werd gisteren reeds door 100 uhlanen bezet. Koning Edward zul 3 i Aug. te Marien bad in Bolienien aankomen om er zijn jaar lijksche kuur te volgen, 3 Sept. gaat ii' op bezoek bij keizer Frans te dan naar Engeland terug. Ischl 'j en keert lid. vermeestering van do borgstellingBon- to Asoe, in de Toradjakinden, 1 inlandseh militair is gesneuveld en 7 Europeesche en 18 inlamlscim militairen beneden den rang van officier zijn "ewond. („Stol.") De „N. H. C." voegt hieraan loe: Uit liet telegram blijk!, dal du bestraf fing met bekwamen spoed is aangevangen, zoadat da schuldige radja van Clirsang, die zich blijkbaar in afwachting; van een tuch tiging verschanst, had, uil zijn stelling is verdreven. Host nog de afrekening met don radja van Simpnnganbolan. Dit hot tweede gedeelte van liet hierbo ven weergegeven regoerings telegram, men nen wij te moeien lezen, dat wij in de Tö- radjalamiea weder een echec hebben gele den; immers, er wordt gesproken van ge leden verliezen bij een poging lof vermeeste ring van de borgstelling Boute) Asoe. Wij brengen in herinnering, dat den "Men Met onze correspondent Ie Batavia seinde, dat in het. gebied Poangtikoe in de Torad- jalanden verzet, was geconstateerd, en dat versterking werd afgewacht om daarna der waarts op_ te nikken. Up deze actie heeft blijkbaar liet thans ontvangen 'rogeeringstc- iegram betrekking. Staatsbeg-rooting;. Aan verschillende miuisteriën is thans de voorbereiding van de Staatsbegrooting voor het jaar 1907 in vollen gang. gevorderd, dat. de actie door luidde! vuil persoonlijk bezoek kan wordett voortgezet. Medegedeeld werd, dat de Bond van llun- dclsreizigcrsverocnigingen te Arnhem zich in beginsel bij de actie heeft aangesloten. Spreker haalde een artikel aan, voorko mende in liet Orgaan van den Itoiul, geti teld ,,Onze Actie", waarin eenigo brieven voorkomen van de hand van de Kamerleden De Visser, Treil), Schaper en jhr. tnr. Alm Susse van Ysseit., waarin deze hun sympathie te kennen geven met de oprich ting van een Raad van Handel en Nijver heid. De heer Louis van Embden leidde daarna in liet onderwerp: „Benadeeiing van aehulil- eisebers door gemis van een Commissie van Bijstand uit de. crediteuren.'' Besloten werd zich in verbinding te stel len met ile Utreehtsche I landelssoeieteit van wie indertijd deze actie is uitgegaan. Nu verschillende zeer geanimeerde bespre kingen werd hierop de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter ge sloten. Mithlensiaudnctic. Woensdag te 's-llertogenboseh ge er ut rale vergadering van ,,De is o. m. besloten, zich per request te tot de Regeering, ten einde te ver- Bi 3 e uli ••t.i t av. Eerste Kamer. Kamer is uiteengegaan 8-1 um-. rot Op de houden Ilnnze" wenden krijgen a. een afzonderlijke vertegenwoordiging van den middenstand naast de Kamers van Koophandel een aanslag ia de personeele belasting voor de winkelhuizen( tot nog toe geldt dit leehls voor de winkels zelf) van ;V der waarde. De Eerste Kamer moet niet liet voornemen hebben de thans door de Tweede Kamer voltooide regeling der arbeidsovereenkomst nog dezen zomer at te doen. N o o r w e gen. De kroningsfeesten te ürontjheim zijn gis teren begonnen. De ontvangst van het ko ninklijk echtpaar was zeer hartelijk. Ook in Drontjheim worden door de politie uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen omdat men een anarchistische» aanslag vreest. Tal van detectives bewaken de sta tions, de hotels en den omtrek van het paleis van den gouverneuv waar het koningspaar vertoeft. Marokko. Het Maghzen heeft aan den Franschen zaakgelastigde Saint-René Taillandier me degedeeld, dat het al de eischen der Fran- sche regeering omtrent de schadeloosstel lingen van den moord op Charbunnier zal uitbetalen. Het officieele antwoord zal he den door 'n speciale» gezant, aan den zaak gelastigde te ïandzjer worden overhandigd. De zoon van Bon Amarna. Si Tib, door het Maghzen gevangen gehouden, en wien de "Fransche regeering opeisohie als zijnde Algerijnsch onderdaan, is te Fez uit zijn gevangenschap ontslagen en te Tandzjer aangekomen. Door de zorgen der Franschr legatie zal hij naar Onui wordta overge bracht. Prov. Staten van Zuid-Holland. Voorgesteld wordt, nog afwijzend te be schikken op het. verzoek der Anibachtstec* kense.hool te Noordwijk, om verhooging van de subsidie tol f250. Voorts wordt, voorgesteld, om de subsi de aan de industrieschool voor meisjes Rotterdam, te verhoogen van f3000 op [3500 's jaars (gevraagd is verhooging tot 5000). Eindelijk wordt voorgesteld, als beschik king op hot verzoek van aangelanden van liet Rijn-Sehiekunaal, benoorden den Leid- schondam, onder Ajgur, om de verdediging der oevers van hun landen langs den Vliet ten laste der provincie te nemen; liet voor tel tot voltooiing van liet Rijn- en Schie- kanaal aan tc houden, totdat omtrent de oevervoorziening een beslissing zal zijn ge nomen. Yerkiezing Provinciale Staten. Men meldt aan de „D. t.'t.". dat dr. G. Haan, te Koordeloos, een der vier gc- noemde candidate» voor het lidmaatschap der l'rov. Staten in het district Sliedrecht (1907), het. vaste voornemen heeB ^eeu cati- didatuur te aanvaarden. Vereenigde Staten. De Senaat heeft met 36 tegen 31 stem men besloten hot Panama-kanaal met slui zen te doen bouwen. Hiermede is dus thans beslist, dat er geen niveau-kanaal zat ko men. Tan liet Hof. De Barstfal-voorstelling te Amsterdam is gisteravond door II. Af. de Koningin-Moe der met de Prinses van Bentlieim van het begin tot het einde bijgewoond. BI. AI. heeft ten slotte liet bestuur der Wagnerverecniging Haar hooge ingenomenheid betuigd en met de Prinses en gevolg per extra-trein naar Soestdijk vertrokken. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is BIr. Als. pantserschip Tromp, onder bevel van den kapitein ter zee F. C'. E. L. Koster, 21 dezer te Trouditjem aangekomen en is Ilr. Ms. pantserdokschij Friesland, onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Smith lage, den Slisten voren van Algiers vertrokken, ter aanvaarding vuu de terugreis naar Nederland. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van he stuur, op Woensdag 27 Juni 1906, des voor- middags te elf uren. Trim. Toradjalamle» (Colebes.) Bij bet departement, van koloniën is heden 21 Juni, ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van A'ederl.-Jn- dië, zich aansluitende bij het bericht in de „Staatscourant" van 12 Juni jb, no. 134 „De vijand is uit de stolling oirsang na bij het Toba-mwr verdreven. Onzerzijds reen verliezen. Aiie wederspnnnige hoofden a onderworpen." order blijkt uit. berichten van den g vt■dijken' militairen commandant te Ma (lal op 1 Juni jb, bij een poging Belasting- anibtenar eL De Minister van Financiën heeft de vol gende aanschrijving uitgevaardigd: „Bij het: onderzoek van de aanvragen van ambtenaren om vergoeding voor verplaat singskosten, is reeds herhaaldelijk gebleken, dat ouder de kosten voor hot in- en uitpak ken ook worden begrepen kosten van het opnemen en leggen van kienden, veranda ring van gordijnen, het ophangen van spie gels en schilderijen het. plaatsen van meu beien, assurantie tijdens liet vervoer en het aanschaffen van emballage. Deze uitgaven zoowel als die wegens dubbele woninghuur, kosten van huren en schoonmaken van tic nieuwe woning, fooien e. d, g., behooren echter te worden gekweten uit. de vergoo ding, bedoeld bij art. 1 sub 2, van het Kon. besluit, van 23 April 1904 no. 25. „Voorts wordt, opgemerkt, dal vrachtbrie brieven en quitanliën steeds bij de aanvra geu om vergoeding behooren te worden overgelegd." Gistermiddag werd door een B9-jarig jong- mensch, kellner te Rotterdam, de lade gelicht bij den winkelier Mak aan de Hoogstraat, waarbij hij zich meester maakte van een bakje met een bedrag van ongeveer f5 aan kleingeld De winkelier achtervolgde den man, greep hem en, hoewel deze ziel» trachtte los te rukken, wist de winkelier hem vast te houden totdat een tehulp geroepen agent van politie hem kon arresteeren die hem naar het politiebureau overbracht. Daar bleek dat de aangehoudene, behalve de bovenbedoelde som van f5.— nog een belangrijk bedrag aan geld bij zich had. De mogelijkheid bestaat dat ook dat bedrag op min-eerlijke wijze in zijn bezit is gekomen. De politie verzoekt daarom ieder, die meent inlichtingen te kunnen verschaffen omtrent eventueela oplichting of diefstal van geld daar van kennis te geven aan het commissariaat van politie. De verdachte, die bleek te zijn de 19-ja- rige C. v. M. uit Ito: terdain, is heden na verhoor ontslagen Door M. Bost, hier woonachtig» is bij dn politie kennis gegeven dat hij gistermiddag tot, de ontdekking kwam, dat uit zijn kip penhok, staande in een land aan den Vhiar- dingerdijk, waren ontvreemd 11 kuikens. Later zijn die kuikens nog levend in oen zak, liggende aan den Fnmkclandschen dijk, waar ze waarschijnlijk zijn nelitergelaien, te ruggevonden. De man was daardoor spoedig weer in het bezit van zijn eigendom. jaar Sanatorium. Het iri verschillende bladen voorkomende bericht omtrent de oprichting van een sana torium voor longlijders nabij den Darthnizer- berg te Leersum, is als voorbarig te be schouwen. De commissie tot oprichting van een der gelijk sanatorium is geslaagd in de nabijheid van Harderwijk. Bestrijding rau alcoholisme. In de tweede helft van 1907 zal het tweede Kederlandsch Katholiek Congres tot bestrijding van liet alcoholisme gehouden worden. Flnantieel Nieuws. Het bestuur der Yereeniging van Effec tenhandelaren, hoeft, bepaald, dat. op Za terdag 23 dezer BeursvacanLie zal worden gehouden en mitsdien op dien dag de of ficieele beursnotecring niet zal worden op gemaakt en op de kantoren niet zal worden geleverd of ontvangen. Levensverzekering Bank „Amsterdam", In de AV oensdag 20 Juni 190G gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders der Levensverzekering-bank „Amsfer- sterdam", gevestigd te Amsterdam en Eind hoven, waren vertegenwoordigd 146 aan- deelen, uitbrengende 88 stemmen. De ver gadering werd geleid door den Voorzit ter, den heer Patrice Cramer. Uit het verslag, door de Directie uitge bracht bleek, dat, inclusief de gekapitali seerde lijfrente, op nlt. December 1905, ver zekerd was f5,S69.177.met f240,550.30 jaarlijksche premie, verdeeld over 76101 po lissen, terwijl deze cijfers op heden zijn f 6,163.771 kapitaal met f253,016.45 jaar lijksche premie, en 785.73 polissen. De door den Wiskundigen Adviseur, Dr. A'. P. Kapteijn, berekende reserve, wees een vermeerdering aan van f 68,413,93, zoodat de totale reserve bedraagt 1607,358,14, wel ke ruimschoots door rentogovendo beleggin gen is gedekt. Het door teruggang der koersen geleden koersverlies, werd geheel afgeschreven en het daarna verkregen winslsaldo ad 17.406.551/2 na aftrek van f 1..504.rente over onverplichte stortingen, grootendeels besteed tot hel doen van afschrijvingen, waarna 4 o/u dividend (coupon No. 9) aan aandeelhouders kan worden uitgekeerd. Bij de politie is tleriig Be bekomen bastaard-puckhondje, lijgerbruin w borst, reu. Binnen 2 maal 24 uur nie wordi, 'lief dier afgemaakt.. -en i He teruggehaald Op de heden gehouden paardenmarkt wer den aangevoerd 199 paarden en 'ld hitten. De prijzen varieerden voor paarden van f350 tot tot f-100. f 100 en voor hitter» van i 115 Handel vlug. z [ju (tevonden voorwerpen. Aan liet commissariaat van politie nis gevonden aangegeven: Een koralen halsketting met slootje, bij A. Breedveld, Stations!raat 97een cein tuur, bij D. v. d. Zwan, Sclavenlnirg 37 een damesparapluie bij Spee, Hoogstraat 226twee tafelmesjes bij L. Lekkerker, Maasstraat 32 een zilveren ketting bij II. v. Kestercn, Vaart weg 14; een sleutel bij J, v. Haften, Woslbavenphuits 31 een rozenkrans bij A. v. d. AVeijdcn, Station straat; een zilveren broche bij J. v. Dorp, De AVetstraat 4.8 een vrouwenzak mot zak doek bij Borsljoonij Prins Hendrikstraat 35; een zak met steenkolen bij D. A. Dorsman, Markt 40een schroevendraaier bij J. Brou wer, Zomerstecg 21; een vrouwenschort bij C. van Dijk, Von Heijden Gaelstrnat 44. Een ontslag. De heer C, C. AVeijers, ontslagen ais ad junct-inspecteur van politie te Leiden, heeft een adres aan dim gemeenteraad gezonden waarin hij o.a. aanvoert, dat zijn ontslag waarschijnlijk gegrond is op een verzameling rapporten, die deels onware, deels onjuiste voorstellingen bevat tun van feiten, betrek kin"' hebbende op den dienst en de' inwen dige regeling van het politiecorps, deels allerlei onbewezen praatjes van derden ver melden; en waarin hij zegt, dat bij de plaats geluid hebbende verhoeren door den burge meester geen rekening werd gehouden met de eenvouJigste eischen, welke aan een goede rechtsbedoeling kunnen worden gesteld Adres sant kan niet gelooven, dat op de genoemde rapporten zijn zware straf gebaseerd is en vermoedt, dat andere, veel zwaarder wegende motieven, die hem niet bekend zijn gemaakt, daartoe hebben geleid. Hij vraagt ten slotte den gemeenteraad deze zaak tot klaarheid te brengen. Algcra. Ned. Bond rnn Industrieel en ca Handelslieden. Onder presidium van den iieer Louis L. van Embden uit Groningen werd gisteren namiddag tc Utrecht de algemeene vergade ring gehouden van den Algemeenen Neder- landscheii Bond van Industrieolen en Han delslieden. In zijn openingsrede herinnerde de voorzitter er aan, dat liet met den raad van Handel en Nijverheid thans zoover is Gistermiddag kwam in de haven alhier binnen een tjalksclup, geladen met 60 last cesamzand, afkomstig Van de „Serbia", het stoomschip dat nu ongeveer een halfjaar nabij Nieuwcdiep onder water ligt. Deze lading verspreidde zoo'n verpesten den stank, dat de havenmeester het schip heeft laten stoppen en aan hel. Gemeente bestuur daaromtrent rapport, heeft uitge bracht. De voorzitter en de secretaris van do Gezondheidscommissie zijn daarop naar liet schip gegaan en hebben zich van don toestand overtuigd. Van hunne bevindin gen hebben zij mede aan het Gemeente bestuur kennis, gegeven. Toen daarop gisteravond de Burgemees ter uit den Haag terugkeerde, is lastge geven dit tiaikschip naar buiten te sle pen. - Zooals men weet, zijn reeds herhaalde lijk ladingen, die niet in bedorven toestand verkeerden, uit dat zelfde stoomschip naar Hamburg gezonden. Ateor Schiedam schijnt men de stinkende gedeelten te hebben bewaard. Speenhof!, de bekende dichler-zanger, zal met October naar Indië gaan, om zijn voor genomen kunstreis te maken. De Académie franpaise heeft ter vervul ling van de opengevallen plaats door het sterven van kardinaal Berrand, tot lid be noemd kardinaal Mathieu. Iloor de politie is gistermiddag op aan wijzing van eenige meisjes aangehouden de 42-jarige A. v. B. uit Rotterdam, die zich sedert eenigen tijd zou hebben schuldig ge maakt aan onzedelijke handelingen tegen over die meisjes. Hedenmiddag is hij na verhoor ontslagen. Het naspel van de Evertsen" voor de rechtbank te Alkmaar. Omtrent de gisteren kortelings medege deelde conclusie inzake den cisch tot be- tuling van hulploon tot een bedrag van 120.000 aan de Stoombootreederij (Zur Miihlen) voor het afslepen van liet strunde pantserschip „Evertsen", kannen we nog mededeelen In de conclusie van antwoord wordt m de eerste plaats het verhaal Van de eisehers op de gewone wijze sterk overdreven ge noernd. Betoogd wordt o. m., dat er bij de „Evertsen" geen sprake kan zijn van een dreigenden of zorgelijke» toestand, dat liet geraken van den stalen voorloop van den sleeptros vuu de „Hercules" in de sttfpr- boordsehrocf der „Evertsenstellig niet aan dn bemanning van dat schip te wijlen is en al ware liet zoo, de bepaling van liet hulp- loon daarmede in geen verband gebracht worden, evenmin nis met de ontstondi, dat eerst in het dok gebleken is ver- van het roer. Voorts, dat de hulp van eenvoudige» aard is geweest en gedu rende korten tijd verleend werd voor eisehers met hoegenaamd geen gevaar gepaard ging en spoed daarbij in niet. een opzicht is be tracht. Ruim gerekend was de hulp om half zes ter plaatse en heeft bestaan in overbrengen van enkele trossen, afsleepon met 'medewer king van de kluchtige machines der Evert sen" gedurende 1 'uur hoewel daarvoor sleeploon zou moeten worden berekend liet brengen naar fJmuiden, waar de Evert sen" reeds om huif elf uur gemeerd lag. f 25.000 wordt hiervoor een bijzondc ruime belooning geacht. Ten slotte wordt de rechtbank verzocht eisehers niet ont vankelijk te verklaren in den gedancn eiseii en in de genomen conclusie, hun deze tc ontzeggen voor zooverre die het bedrag van 25.000 te boven gaat en liet hulploon niet hooger tc stellen dan liet bedrag van ƒ25.1100 met veroordeeling van eisehers in de kosten In de conclusie betreffende den eiseh de firma Van Eyk te Schiedam werd gevraagd liet lniljdpoon vast te stellen op f 4000. Vijfmaal ingebroken. Voor de Amsterdainsehc rechtbank ston den lieden terecht II. B. ÏTeijer, geb. to Edam, bakkersknecht, en A. A. Lodder, gul), te Utrecht, venter, beiden '19 jaar oud. Hen worden niet minder dun vijf inbraken met diefstal Ion lasie gelegd alsmede verduis tering van een door hen gehuurd rijwiel. Op 12 Maart verschaften zij zich toe gang door middel van overkli mining cm braak in de fabriek van gasgioeiiieht-Inmno- digdhedeu in de Gom. Anihoniusstraut 79 van den heer Meijer, waaruit zij eenige arti kelen medenamen. Op 5, 10 en 29 April, wisten zij door middel van overklimming, braak en vnlsehe sleutels toegang te verkrijgen tot eenzelfde inrichting van den heer Hartkamp op de Riiijselid nel kade 53, waar zij hoeveelheden gloeikousjes, lampenkappen en ornamenten meenamen. De brandkas! hebben zij op 5 April trachten l:e openen. instemt hun niet gelukte. Op 5 Mei pleegden zij inbraak in Je sigarenfabriek des heoreu U. R, van der Nollen iu de Eiiijsehdaelslrnnl, waar zij een partij losse en iu kistjes verpakte sigaren buit maakten en 't schrijfbureau openbraken waarin echter nlels van hun gading was. Al de door ilea gestolen voorwerpen wer den op diverse weekmarkten ami den man gebracht. De diefstallen luidden altijd plants ongeveer elf uur 's avonds. Deri te» getuigen zijn gedagvaard. Het O. AI. eischic, tegen heide beklaagden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. SO cent per regel. Als dey.c advertentie onder de «ogen kon vallen van lieden die aan zenuwstoringen lijden zou zij de oorzaak kunnen zijn van vele ge nezingen. Ongelukkigerwijze ver onachtzamen heel wat personen de advertenties tc lezen. Men vindt er evenwel zaken van een groot belang. Er is niets wat II meer belaag in boezemt dan 'Uwen gezondheidstoestand wat volgt stemt er misschien mede overeen. Een beer te Schiedam, de heer J. G. Staiipelman, AVilhehninaplein 4, schrijftIk deel U mede dat ik door liet gebruik Uwer Bink Pillen van de zenuwziekte ben genezen, waaraan ik sedert langen tijd leed Mijne dochter neemt thans ook de Pink Pillen en wij hebben kunnen bemerken dat haar toe stand ziclt veel verbeterd hedft. Zij slaapt veel beter en zij klaagt niet meer over hart- loppingen. De zenuwstoringen worden ver oorzaakt door eene te groote spanning, eene te groote prikkeling van het zenuwgestel. Deze spanning, deze prikkeling worden ver oorzaakt door de lichamelijke of geestelijke overspanriig, liet zij door te lievige gemoeds bewegingen, zedelijke schokken, groot ver driet. De zenuwstoringen doen ziclt bijna gelijktijdig voor met eene verarming an /iet bloed. Het bloed liet voedsel zijnde het zenuwgestel, voedt liet bioed ais het arm is de zenuwen niet. die prikkelbaar werden door de vermoeienis. De behandeling met de Bink Pillen is de beste die gij kunt aan wenden. Zij bevatten geen verdoovende mid delen om Uw zenuwen te doen inslapen, wat een slecht middel is om ze te verzorgen, zij werken door de hernieuwing van liet bloed, mag beid, lies zeer de versterking der zenuwen, dat wil zeggen, door de gelijktijdige herstelling van al de organen, vim al de werkingen. De zieke die Pink Pillen neemt, voelt van af de eerste dosis, een rijker, edeier bloed in zijne aderen stroomen, zijne zenuwen bedaren zich, zijn eetlust wordt opgewekt, zijne spijsvertering is beter, de pijnen verdwijnen en hij slaapt des miciits rustig. De Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, ble- kznciit, neurasthenie, al gemeene zwakte, maagkwalen, schele liooid- pijnen, rheumaiieke pijnen. Prijs 1.75 pet- doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilé, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ne». Heuv, Kerk. Beroepen: te Midwoiu! (N.-H.), toez- de lieer J. I'. Caimegieler Dz., cand. te Utrechtte Gerkesklooster de luier F. Sin® cand. to Woldendorp. B e d a n k tvoor het beroep te Khmdert (toez.) door ds. II. »T. üllhms, te Hurnude». Geref. Kerken. Be run j) en: te Bolnes ds. 4. (J. Rul- inann Ie Garijp (Fr.). Hooger Onderwijs. Aan de rijks-universiteit ie Utrecht is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op, proefschrift „wettelijke regeling der bestrij ding van besmettelijke ziekten," de heer II. Waller, litis, geb. te Koudekerk a. 'h Rijn. Bevorderd tol doctor in do rechtsweten schap aan de universiteit te Leiden du lieer J. Weslornmn Halslijn, geboren te i_W01" kom met academisch proefschrift, getiteld. „De polis van levensverzekering als zeker heid voor een voorschotgover." Examens aan de universiteit te Leiden: doctoraal examen rechten, A. J. Jlilde- brundtgroot ambtenaarsexamen voor den Indischen dienst J. 1L G. Boissovain. Bij de examens ie Utrecht zijn geslaagd voor liet doet. geneeskunde II. K. Lette, R. E. H. Geerdere en II. G. Enklaar,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2